Fotorelacja z objazdu grobów żołnierzy Armii Krajowej w ramach drugiego dnia grodzieńskich obchodów 70. rocznicy Operacji „Ostra Brama”.

Tekst i zdjęcia – Znadniemna.plW drugim dniu obchodów 70. rocznicy operacji „Ostra Brama” ambasador RP w Mińsku Leszek Szerepka wraz z delegacją Konsulatu Generalnego RP w Grodnie na czele z konsulem generalnym RP w Grodnie Andrzejem Chodkiewiczem, przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz delegacja ZPB na czele z prezesem Mieczysławem Jaśkiewiczem złożyli wieńce i zapalili znicze na grobach i kwaterach żołnierzy Armii Krajowej w Dyndyliszkach, Sołach, Więcławieniętach, Worzianach, Cudzieniszkach, Mikuliszkach, Horodnikach , Graużyszkach i Oszmianie.

Dyndyliszki. Zbiorowa mogiła żołnierzy AK.

Więsłąwienięta. Mogiły żołnierzy AK: Lewona Żuka, Edwarda Sulżyckiego, Mariana Pogorzelskiego, Aleksandry-Jadwigi Bohdziewicz ps. „Ałła”.

Soły. Mogiła żołnierza AK Franciszka Czurłowskiego


Worziany. Kwatera żołnierzy 5 Wileńskiej Brygady AK.

Nowosady. Zbiorowa mogiła żołnierzy AK.

Mikuliszki. Kwatera żołnierzy AK.

Horodniki. Mogiły żołnierzy AK.

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz