Fotorelacja z objazdu grobów żołnierzy Armii Krajowej w ramach drugiego dnia grodzieńskich obchodów 70. rocznicy Operacji „Ostra Brama”.

Tekst i zdjęcia – Znadniemna.pl

W drugim dniu obchodów 70. rocznicy operacji „Ostra Brama” ambasador RP w Mińsku Leszek Szerepka wraz z delegacją Konsulatu Generalnego RP w Grodnie na czele z konsulem generalnym RP w Grodnie Andrzejem Chodkiewiczem, przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz delegacja ZPB na czele z prezesem Mieczysławem Jaśkiewiczem złożyli wieńce i zapalili znicze na grobach i kwaterach żołnierzy Armii Krajowej w Dyndyliszkach, Sołach, Więcławieniętach, Worzianach, Cudzieniszkach, Mikuliszkach, Horodnikach , Graużyszkach i Oszmianie.

Dyndyliszki. Zbiorowa mogiła żołnierzy AK.

Więsłąwienięta. Mogiły żołnierzy AK: Lewona Żuka, Edwarda Sulżyckiego, Mariana Pogorzelskiego, Aleksandry-Jadwigi Bohdziewicz ps. „Ałła”.

Soły. Mogiła żołnierza AK Franciszka Czurłowskiego


Worziany. Kwatera żołnierzy 5 Wileńskiej Brygady AK.

Nowosady. Zbiorowa mogiła żołnierzy AK.

Mikuliszki. Kwatera żołnierzy AK.

Horodniki. Mogiły żołnierzy AK.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz