Michalkiewicz w „Bez Filtra”: KOD został utworzony przez tajne służby wojskowe [+VIDEO]

„Podejrzewam, że KOD został utworzony przez tajne służby wojskowe, które są zainteresowane wysadzeniem w powietrze obecnego rządu w Polsce. (…) Jestem przekonany, że KOD został utworzony przez te służby” – powiedział w programie „Bez Filtra” Kresów.pl Stanisław Michalkiewicz. Dodał, że podejrzewa fundację Freedom House, która miała stać za wizytą Kijowskiego w USA, o związki z CIA.

Stanisław Michalkiewicz skomentował m.in. wizytę Mateusza Kijowskiego i delegacji Komitetu Obrony Demokracji w USA. „Podejrzewam, że KOD został utworzony przez tajne służby wojskowe, które są zainteresowane wysadzeniem w powietrze obecnego rządu w Polsce”– powiedział dodając, że ma na myśli środowisko dawnych WSI. „Jestem przekonany, że KOD został utworzony przez te służby, a pan Kijowski, jako taki ‘Bolek’ naszych czasów, został umieszczony na fasadzie tego komitetu jako naturszczyk”.

Publicysta tłumaczy swoją opinię m.in. zadziwiająco masowym charakterem KOD już od samego początku, łatwością mobilizowania jego członków – głównie „sprawiających wrażenie emerytów”– do działania, a także początkową mocną deklaracją Kijowskiego, że jego wyjazd do USA to inicjatywa organizacji Freedom House. „Ta Fundacja formalnie jest organizacją pozarządowa, (…) ale podejrzewam, że ona ma związki z CIA.(…) Ponad 1/3 jej środków pochodzi z dotacji amerykańskiego Departamentu Stanu i innych agend rządowych”– powiedział Michalkiewicz. Dodał, że do 2005 roku prezesem tej fundacji był dawny szef CIA.

Zdaniem Michalkiewicza, działania KOD leżą w interesie Stanów Zjednoczonych. „Przyjmując pana Kijowskiego, który z punktu widzenia polityki zagranicznej jest nikim, w agendach rządowych, przede wszystkim w Departamencie Stanu, (…) to nosi znamiona dywersji wobec państwa polskiego”– uważa publicysta dodając, że chodzi o zastosowanie zasady „dziel i rządź”. Jego zdaniem obecne władze USA zachowują się względem Polski nielojalnie. „To jest po prostu łajdactwo”– stwierdził. Uważa, że uniemożliwia to Polsce osiągnięcia korzyści ze względu na naszą pozycję w NATO i sprowadza ją do roli „amerykańskiego straszaka”.

Odnośnie amerykańskich deklaracji o rozlokowaniu w krajach tzw. wschodniej flanki NATO, w tym w Polsce, brygady pancernej stwierdził, że jest to „łudzenie Polski błyskotkami”. Zaznacza, że „w razie czego” jej oddziały nie będą słuchały rozkazów polskiego rządu, a wręcz mogą opuścić Polskę i pozostawić ją losowi.

Michalkiewicz uważa, że Polska nie może podejmować się roli „amerykańskiego straszaka”, tak jak za czasów Lecha Kaczyńskiego, „za darmo”. Twierdzi, że powinna postawić Amerykanom dwa kluczowe warunki:

„Po pierwsze, uzyskać solenną obietnicę amerykańskiego rządu, że nie będzie wywierał na Polskę żadnych nacisków ws. realizacji żydowskich roszczeń majątkowych. Druga rzecz: Polska podejmując się niebezpiecznej roli amerykańskiego dywersanta siłą rzeczy staje się państwem frontowym. Więc oczekiwalibyśmy, że zostanie potraktowana przez władze USA tak jak inne państwo frontowe, tzn. Izrael: kroplówka finansowa na modernizację polskich sił zbrojnych 4 mld dolarów rocznie plus takie udogodnienia wojskowe, z jakich korzysta Izrael”.

„Jeśli prezydent Obama by taką prośbę wyśmiał, no to jest ważna informacja, że chce nas, że tak powiem, wykorzystać i zostawić z dzieckiem. Nie wolno wchodzić w taki interes. A jeśli by nas nie wyśmiał – to mamy lepsze rozeznanie własnej sytuacji”– dodaje.

Więcej na nagraniu poniżej:

KRESY.PL

21 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. malkontent
  malkontent :

  Pomijając kwestię KODu bo to jego urojenia niczym nie poparte ale jego wypowiedź o Amerykanach i o polskiej ręce w nocniku. Polskie popłuczyny styropianu poprzez ostatnie 20 lat prowadziły swą politykę zagraniczną jak pijany i na haju, nieustannie drażniąc prowokując Rosjan, prowadząc przeciw nim krucjatę, wchodząc w tyłek Litwinom którzy są jednymi z największych wrogów Polski, udzielanie się na Majdanie w bratobójczej wojnie ukropów i wspomaganie upadlińców. Nie stworzyli żadnego solidnego sojuszu z sąsiadami licząc tylko na Amerykanów , którzy według filozofii POPISdzielców powinni walczyć z Ruskimi w obronie Polski i tego wszystkiego jest wyrazicielem ten pożal się Boże ekspert od stosunków międzynarodowych. Po obraźliwych słowach Antka Tworka o demokracji, Waszczykowskiego o murzyńskości i Maliniaka poddajacego w wątpliwość amerykańskie myslenie ten typek obrzuca ich inwektywami typu łajdacy !!!!. Do tego zgłasza roszczenia, że to Amerykanie powinni opłacac nasz budżet wojskowy hehehe i to według niego wcale łaski nie robia hehehe I jeszcze koniecznie dowództwo amerykańskiej brygady pancernej pod osobiste dowodzenie Antka Tworka hehehe pękam ze śmiechu. Kabaret hehehehe A armia polska leży jak stara markietanka na której może używać byle jaki żołdak :-(((((

  • piotr_b
   piotr_b :

   No a jak pan myśli, dlaczego te „popisdzielce” drażnią Rosjan i wchodzą Litwinom? Cała polska dyplomacja jest ustawiona pod mocarstwo którego jesteśmy obecnie protektoratem. Pan Michalkiewicz jedynie pokazuje jakie korzyści moglibyśmy wyciągnąć z bycia polityczno-wojskową kolonią amerykańską. Cały ciąg przyczynowo-skutkowy Michalkiewicza jest logiczny, natomiast pański nieskładny wywód zdradza objawy choroby- jakiej nie wiem bo nie jestem lekarzem.

   • malkontent
    malkontent :

    Typowy bełkot członka sekty smoleńskiej pod wodzą Ajatollaha z Żoliborza, ” ciąg przyczynowo skutkowy ” i widzi w tym logikę , logike idioty i bezczelnego frajera :-((( To niby Amerykanie mają obowiązek nas bronić przed polskim szaleństwem ???? panie Piotrze proszę zamilcz , głupota nie jest najlepszą reklamą ;-((( a przy okazji podpowiem udaj sie do psychiatry może pomoże choć pewności nie mam :-(((((

    • kojoto
     kojoto :

     No nie no… wreszcie pojawia się Michalkiewicz na KresyTV, a Ty musiałeś się wyrzygać swoim malkontenctwem zaraz w pierwszym wpisie pod filmikiem. Koniecznie chcesz ludziom odbierać przyjemność z słuchania Pana Stanisława? To marudzenie o sekcie smoleńskiej i ajatollahu z Żoliborza zrobiło się nudne. Początkowo wyglądało na to, że stać Cie na więcej.

     • malkontent
      malkontent :

      Stać mnie na znacznie więcej tylko nie chcę zbytnio odbiegać od twojego poziomu byś chociaż coś zrozumiał z tego co piszę :-)))) Kojoto nikt ci nie broni oglądać filmików nie tylko z Michalkiewiczem , możesz też do woli ogladać ze swymi idolami Antkiem Tworkiem, czy Ajatollahem , też nie zmuszam do czytania moich postów. Na szczęście kresy.pl to wolne forum nikt nikomu nic tu nie wykreśla. Z twojego wpisu nic sensownego nie wynika, jest tylko kolejnym potwierdzeniem, że nie masz jak zwykle nic mądrego do powiedzenia. Nie mniej pozdrawiam :-)))))

   • jaksar
    jaksar :

    „S. Michałkiewicz powrócił do UPR. 20 października 2009 wystąpił z tej partii (po kongresie, na którym z członkostwa zrezygnował Janusz Korwin-Mikke). Podjął współpracę z Wolnością i Praworządnością, a następnie z Kongresem Nowej Prawicy. W 2011 został członkiem honorowym Stowarzyszenia KoLiber.
    Publikuje na łamach „Opcji na prawo”, „Najwyższego CZASU!”, „Powściągliwości i Pracy”, „Naszej Polski”, „Naszego Dziennika”, „Gazety Polskiej”, „Dziennika Polskiego”, „Niezależnej Gazety Polskiej”, „Mojej Rodziny” i innych pism. Jego felietony emitowało Polskie Radio Program I (od września 2006 do grudnia 2013), od lat 90. jest felietonistą Radia Maryja i od 2003 Telewizji Trwam. Uważany przez środowiska Europejskie za Antysemitę o skrajnie nacjonalistycznych poglądach. Zwolennik asymilacji prawicy z PiS i radykalnym ruchem katolickim…”

    Te informacje zawarte w polityka.pl z 2014 roku jego publikacje i adresanci felientonów, wystarczą mi by uważać go za równie nawiedzonego, pełnego fobi i mani prześladowczych despotę !
    Publikacje:

    Ulubiony ustrój Pana Boga
    Na gorącym uczynku (3 części)
    Choroba czerwonych oczu
    W przededniu końca świata
    Polska ormowcem Europy
    Studia nad żydofilią
    Szczypta herezji
    Spod listka figowego
    Targowica urządza się przy Napoleonie
    Na niemieckim pograniczu
    Dobry „zły” liberalizm
    Protector Traditorum
    Logika wystarczy
    Walka o fabrykę gwoździ
    Nie bójcie się prawdy
    Wariant rozbiorowy
    Najnowszy testament
    Polska droga do zniewolenia
    Herrenvolk po żydowsku
    Teoria spiskowa
    Połowa to antysemityzm lub religijne nawiedzenie !

     • jaksar
      jaksar :

      to typowa reakcja pissowców, jeżeli nie mają merytorycznych argumentów do dyskusji to używają słów obelg, wyzwisk, czy insynuacji. Przy okazji, informacje te znajdziesz również w wikipedi a nawet w uniwersyteckim biuletynie z 20015 roku.
      Co do Peruna, Świętowita (połabskie: Svątevit) a nie Światowita to owszem, medytuję i pielęgnuję Wiarę w tych Bogów jako wiarę rodzimą, naszą, Słowiańską. Nie potrzebuję dla wyrażania mojej Wiary jakiegoś obcego, pustynnego jahvę , obsesji graniczącej z despotyzmem, zakłamania, wyzysku, maniactwa, czy kalania się przed figurą wisielca i całowania w rękę pedofili w czarnych sutannach!

 2. rawen
  rawen :

  Soros daje 150 mln na walkę o demokrację w Polsce !!! Drugi Majdan w Warszawie coraz bardziej realny… George Soros amerykański bankier żydowskiego pochodzenia ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Przez środowiska GW i TVN lansowany jest zgoła odmiennie – jako wielki wirtuoz inżynierii finansowej i dobrotliwy, postępowy filantrop. http://amerbroker.pl/?go=content &action=show &id=176