„W tym momencie normalni obywatele powinni wyjść na ulice i pokazać, ze KOD jest marginesem, a nie żadną główną siłą społeczną” – mówi w rozmowie z Kresami.pl lider Narodowców RP i współorganizator marszu AntyKOD „Odwagi Polsko!”, Marian Kowalski.

Kresy.pl: Dzisiejszy marsz odbywa się pod hasłem „Odwagi Polsko!”. Jaka jest główna idea tej manifestacji?

Marian Kowalski: Chodzi o to, żeby społeczność – także międzynarodowa – nie odniosła wrażenia, że tylko KOD jest jakąś organizacją o charakterze obywatelskim. Uważamy, że w tym momencie także normalni obywatele, niepartyjni, powinni wyjść na ulice i pokazać, ze KOD jest marginesem, a nie żadną główną siłą społeczną.

Przeczytaj: Ulicami Warszawy przejdą dziś dwa wielkie marsze

Prounijna opozycja deklaruje, że zgromadzi dziś na swoim marszu 100 tys. osób. To możliwe?

Wiem, że są – ze tak powiem – pod groźbą wyciągnięcia konsekwencji zapędzani do autokarów. Wiemy dobrze, ze tam nie ma żartów – ich łatwo zdyscyplinować, bo swoją pracę i pozycję zawdzięczają układom partyjnym i poprzedniej władzy. Wiadomo, że korytko się zmniejsza i w tym momencie zaczęła się walka o byt. Taka jest ich determinacja.

Pojawiają się komentarze m.in. ze strony Grzegorza Brauna, które apelują do inicjatorów dzisiejszego kontrmarszu o rozwagę. Mówiąc obrazowo, by „nie przechodzić na drugą stronę Wisły”, gdyż może to grozić jakiegoś rodzaju prowokacjami.

Myślę, że Grzegorz Braun będzie torpedował każdą inicjatywę, w której nie będzie głównodowodzącym. Także tylko to z tego wynika.

Nie obawia się Pan żadnych prowokacji, do których mogłoby dojść podczas dzisiejszych marszów?

Trzeba uważać. Wiadomo, że licho nie śpi, ale po doświadczeniach Marszów Niepodległości wiemy dokładnie jak unikać tego typu sytuacji.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję bardzo.

Rozmawiał Marek Trojan.

PRZECZYTAJ: Grzegorz Braun dla Kresów.pl: Odwagi, ale i rozwagi, Polsko!

Reklama10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. leszek1 :

    Zobaczymy na co przyda sie dzisiaj doswiadczenie Mariana Kowalskigo. Wozu transmisyjnego, ani budki jakos to doswiadvzenie nie uratowalo przed pozarem. Zdrajcy z pewnoscia zrobia to co beda chcieli, jezeli ludzie przejda przez most. Jezeli zrobia prowokacje na duza skale, bedzie to oznaczalo, ze Marian nie ma wystarczajacej wyobrazni i odpowiedzialnosci, lub wykonuje fragment ich planu.

  2. zan :

    Podnieta KODem to dylematy typu „jesteś za komuną czy za jej niezłomnym wrogiem Lechem Wałęsą?”. Na kilometr czuć smród ustawki, a Kowalski w to wciąga patriotyczną młodzież. Zajmij się realnymi problemami człowieku. No chyba, że zapłacono ci garścią srebrników za ten chocholi taniec.

  3. mix :

    KOD będzie marginesem dopiero jak się tą swołocz odetnie od medialnego wsparcia i sztucznego nadymania. Niestety w tej sprawie (jak i zresztą wielu innych) rząd wraz z sejmową większością sprawiają wrażenie kompletnie sparaliżowanych.