“Kresy.pl różni jednak od Wildsteina to, że portal ten od lat profesjonalnie zajmuje się sprawą banderowskiego ludobójstwa i monitoringiem współczesnego nacjonalizmu ukraińskiego. Robił to kiedy jeszcze nikt nie słyszał o Dawidzie Wildsteinie i Majdanie oraz namiętnie piętnowano najmniejszy – realny czy wydumany – przejaw rusofobii. Portal nigdy się do tego mainstreamowego chórku nie włączał” – pisze Aleksander Szycht na portalu Kresy24.pl

“Pod tym względem nic się w polityce redakcyjnej nie zmieniło, w odróżnieniu od wielu redakcji, które po Majdanie nagle dokonały światopoglądowego skrętu o 180 stopni. Grzech Kresów.pl polega na tym, że nie stoją na baczność w jednym propagandowym szeregu relacjonowania wydarzeń na Ukrainie” – dodaje Aleksander Szycht.

Przeczytaj cały tekst na portalu Kresy24.pl

168 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • jax1
   jax1 :

   @Sylwia (godz. 11:58 i 11:54). A w broszurze : “Posłanie do braci Polaków”, str. 46, W.Poliszczuk konkluduje: “Dziś, po upływie 8 lat od podjęcia tej uchwały, każdy zdrowo myślący Polak i Ukrainiec, porównując jej treść z praktyczną działalnością nacjonalizmu ukraińskiego w Polsce, musi dojść do wniosku, że uchwała jest oryginalnym dokumentem programowym OUN. Nawet lingwistyczna analiza przekładu tego dokumentu na język polski potwierdza jego autentyczność.” Pozdrawiam i życzę wytrwałości w demaskowaniu złoczynów, zwł. OUN-owskiej czerwono-czarnej ekstremy.

   • sylwia
    sylwia :

    P. jax1: Doszedł Pan do takiego samego wniosku co i ja. Rozpowszechniajmy jaknajszerzej i jaknajczęsciej informację of tej tajnej Uchwale Krajowego Prowidu OUN z 1960 r. : to jedno z najdonioślejszych odkryć poczynionych na tym portalu. Ma ono kapitalne znaczenie dla przyszłości naszego kraju. Pan i inni patrioci to widzą. Baczmy jak na to reaguje ukraińska ‘web-brigada’, jej poplecznicy, faszyści, ukronacjonaliści, ounowcy, UPAfile, ‘fellow travelers’ i ‘pożyteczni idioci’: uri, Quetzal, (kwezal), Tutejszym, Antyfaszysta, stiv, gegroza, hej, kindzal, iwanow, piterek, Mercy, Samuel_Dekutowski i Przebraze: uparte ataki, histeria, zlość, nienawiść, kłamstwa, hipokryzja, szyderstwa, obelgi i chamstwa. Zachodni Ukraińcy demaskują się jako wrogowie Polaków. Poznajemy ich.

    https://www.youtube.com/watch?v=tp-0UmYmuYI

    https://www.youtube.com/watch?v=0GKDU_4JVS0

   • tutejszym
    tutejszym :

    Panie @jax1: Rozumiem że jest to pojedynek : polski prof. Prus vs ukraiński prof. Poliszczuk. Dwóch równorzędnych sobie specjalistów w tej samej dziedzinie. Pan profesor Poliszczuk dostał tekst w języku POLSKIM, przetłumaczył go na język UKRAIŃSKI i dokonał “lingwistycznej analizy”. Tekstu w języku Ukraińskim nigdy ni było, potwierdził to prof Jacek Wilczur. Tekst prof. Prusa został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie “Polska Zbrojna” i opisywał zdarzenia z pozycji ex post, a nie ex ante jak chcą go przedstawiać zainteresowane osoby. Jedyną osobą zdolną do wyprodukowania takiego dokumentu był prof. Prus, jedyną osobą zdolną do jego oceny był prof. Poliszczuk. Obaj są już na drugim świecie i na pewno nie mają problemu który z nich oszukał a który dał się oszukać. Prof. Jacek Wilczur mówi: tekstu w Języku ukraińskim nie było, tekst rozpowszechniał i udostępnił prof. Prus. Pan “Sylwia” działa z polecenia FSB, jest agentem wpływu, rozpowszechnia to co jemu każą i za co jemu płacą. Natomiast Pańskie zdanie o konieczności zwalczania złoczyńców OUN-owskiej czerwono-czarnej ekstremy czy bandrowskich sierot po mordercach z UPA jest ze wszech miar słuszne, ale walkę za pomocą nieprawdy czy też sojuszu z agresorem jakim jest FR nigdy nie wygramy, nie leży ona w naszym charakterze narodowym. Pozdrawiam.

    • quetzal
     quetzal :

     Panie Tutejszym pozdrawiam. Ale to co Pan pisze,czyli prawdę i to klarownie wyłuszczoną, nie ma sensu, bo oni nie dążą do żadnej obiektywnej prawdy, na zasadzie, że ok, zbadajmy to przekonajmy sie czy tak jest, czy nie, jesli mamy wątpliwości, to nie powołujmy się na to. Wątpliwości tłumaczy sie na korzyść oskarżonego. Fundamentalna zasada prawa. W Rosji nie obowiązuje w praktyce…..Tam trzeba udowadniać,że nie jest się wielbłądem. Ich zupełnie to nie interesuje. Są zainteresowani nakręcaniem czarnego PR i to jest jedyny cel. Ale niech sobie to piszą, naprawdę przekonuja tylko samych siebie 😀 I znacznie przeceniają wpływ własnego zjadliwego języka na statystycznego Polaka. Samo to,ile”biedaczyszko”Sylwia musiał wymienić osób, które sa przeciw temu szajsowi, który tu wstawia. Już świadczy o tym na jaki grunt pada jego propaganda,jak ŻAŁOŚNIE nieskuteczny jest. Kogo przekonał, osła Anarchistę???Który i tak jest osłem i nim pozostanie. Ta propaganda przypomina ksiązki Grossa o Polakach. Poniewaz gdzies tam kilku Polaków kopało groby pod Treblinka, więc on miał z góry ukuta tezę, ze Polacy zabijali Żydów i nie obchodziły go fakty,nawet to,że Polaków jest najwięcej wśród “sprawiedliwych pośród narodów świata”,to ie ma znaczenia, on miał teże z góry narzucona i szukał”faktów”,które mu ja potwierdzą. Tymczasem praca naukowca polega na czymś zupełnie odmiennym. Ma sie kilka roboczych tez i sie w wyniku badań je udowadnia, bądź obala. Tym sie rózni nauka od karykatury, czyli propagandy.

   • tutejszym
    tutejszym :

    @Votum_separatum: Spod Pańskiego adresu cytuję: ” Najgorsze, że ludzie jawnie i otwarcie wysługujący się obcemu, sąsiedniemu mocarstwu uważają się za polskich patriotów! A polskich patriotów, którzy kierują się miłością i interesem Polski i Polaków, wyzywają od zdrajców, zaprzańców, jurgieltników. Zaiste kuriozalne i zwyczajnie chore… ” To zdanie jest prawdą i doskonale opisuje Pana, Pana “Sylwia” i paru innych. Masz Pan gębę pełną pustych frazesów i zero pozytywu. Poczytaj Pan – Polecam: http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/jak-pomagac-zeby-nie-zalowac
    Jest 118 zdolnych, wyselekcjonowanych młodych ludzi z naszych kresów wschodnich. Na wyżywienie RP nie daje środków, proszą o to poprzez fundację. Oddźwięk finansowy na Portalu jest zerowy, a patriotyczny bełkot co poniektórych płynie potokiem. “Czy skończył się czas kołatania Do waszych serc, do waszych kies? ! My, Pierwsza Brygada…”

  • votum_separatum
   votum_separatum :

   Widzę, że dyskusja na temat UCHWAŁY PROWIDU dalej trwa. Jednak głupota i zajadłość ukraińskich agentów na tym forum motywuje coraz więcej osób do przyjrzenia się bliżej tej sprawie. Badanie tego tematu ujawnia, że podstawy twierdzeń agentów ukraińskich o sfałszowaniu dokumentu są bardzo wątłe. Główna siła argumentu opiera się na fakcie śmierci prof Prusa, a dokładniej że już się nie wypowie w tym temacie. Zdaje się, że główny pomysłodawca akcji oparł na tym fakcie rdzeń banderowskiej akcji dezinformacyjnej. Natomiast prof Wilczur nigy nie twierdził, że rozpowszechniał fałszywe dokumenty wbrew temu co twierdzą ukraińscy neonaziści typu Zbig’a Adamca vel Tutejszego, Uriego Tennenbauma, czy Кецаль’a. Amerykanie od zakończenia II w.ś. hodowali tych zwyrodnialców aby wykorzystać ich w odpowiednim momencie co stało się na Majdanie. OUN utrzymywane przez CIA pod nazwą PROLOGu w tej chwili realizuje kolejne zadanie dywersyjne. Sprawa UCHWAŁY PROWIDU jest wielowątkowa, stąd warto się przyjrzeć również szczegółom operacyjnym jakim ta prawda została poddana obróbce przez ukraińskich nacjonalistów. Mianowicie dość często jeden z TW Prologu na tym forum kieruje sprawę UCHWAŁY na tor śladu FSB, które rzekomo miało chęć w 1990 roku skłócić w kolejnych dekadach Polaków z Ukraińcami. Już sam fakt, że FSB powstało w 1995 roku a więc prawie pół dekady po powstaniu UCHWAŁY i mniej więcej w czasie, kiedy organizowano ukraińską dezinforamcję w polskich środowiskach patriotycznych każe być czujnym w tej sprawie. Nie ma także absolutnie żadnych dowodów na to, że dokument nie istnieje w innym języku niz polski. Jest bardzo prawdopodobne, że oryginał powstał w j. angielskim gdyż tego wymagała współpraca z CIA, a także są znane dokumenty Prologu w tym języku pisane przez UPowską agenturę pracującą na terytorium znajdującym się pod kontrolą sowietów.

 1. tutejszym
  tutejszym :

  Pan “SobiePan” raczył sie wypisać na temat kresy.pl oraz na mój i nie tylko mój temat. Treść naszej “rozmowy” podaję: ….
  G… w kompocie, czyli o ruskich szpiegach faktycznych i urojonych.
  http://kresy24.pl/56422/g-w-kompocie-czyli-o-ruskich-szpiegach-faktycznych-i-urojonych/#comment-17184
  G… w kompocie, czyli o ruskich szpiegach faktycznych i urojonych.
  @Hetmański: 22 września 2014 w 18:30 …
  “Niestety nie wszystko jest prawdą odnośnie prawd głoszonych na portalu Kresy.pl od kilku lat systematycznie przeglądam ten portal i jednoznacznie stwierdzam że szczególnie na forum jest obecnie wiele osób .W sposób jednoznaczny deklarujący że są ukraińcami i ich działalność jest szkodliwa dla Polski i Kresów . Redakcja Portalu dokładnie wie i toleruje ich posty jednocześnie bezwzględnie wycinając (banując) rzeczywiście osoby reprezentujące Polskie spojrzenia na problem obecnej ruchawki na ukrainie. Szczególnie posługując się nickiem ,,Tutejszy ” w wyjątkowo perfidny sposób . Nie jest tylko pewne który z redaktorów operuje tym nickiem. Jednocześnie uważam że P.Wilstein tak aktywnie angażując się w obronę Ukraińskiego faszyzmu zapomina o losie swoich ziomków a to 1 500 000 mln osób zlikwidowanych na kresach przez wszelkiego rodzaju ukraińskie siły policyjne i SS Galizein . No cóż dla niego widoczne liczy się dzisiejszy geszeft. Pozdrawiam zdrowomyślących Polaków”
  Tutejszym: 22 września 2014 w 20:17 …
  “Jestem tym repatriantem z Wołynia ( 70+), uratowanym przez Ukrainkę, która ostrzegła moją Babcie o mającym nastąpić najściu morderców z UPA. Uważam że nasze oba narody: Polski i Ukraiński powinny istnieć obok siebie bez wrogości i w pojednaniu. Banderyzm należy zwalczać u nas i pomagać Ukraińcom w zwalczeniu go u siebie. Współistnienie naszych obu narodów w zgodzie i pokoju powinno być możliwe do osiągnięcia, po uprzedniej ekspiacji Ukraińców za ludobójstwo na Polakach. Pan Hetmański za głoszenie zoologicznej nienawiści i wzywanie do wymordowanie Narodu Ukraińskiego został już 16 razy zbanowany. Zmienia nick i adres mailowy wprowadzając się znowu na Forum kresy.pl. Obecny nick Tego Pana to „SobiePan”, poprzedni „Anarchista”, „hetmański” jest jednym z poprzednich nicków tego Pana. Przykro mi że jestem wymieniany jako „banderowiec”, ta opcja jest mi wroga z przyczyn oczywistych. Wpis tego Pana rani mnie i narusza moją godność osobistą. Zastanowię się co dalej” …. Poprzedni wpis tego Pana spod adresu: http://www.kresy.pl/?forum/2146,0,2,3159 ” W MOJEJ OCENIE JEGO OBECNOŚĆ NA TYM FORUM MOŻE WYJAŚNIĆ TYLKO JEDEN Z DWÓCH WARIANTÓW JEST Z JAKIEJŚ PRZYCZYNY POŻYTECZNY DLA REDAKCJI ,LUB JEDEN Z REDAKTORÓW POSŁUGUJE SIĘ TYM NICKIEM DLA WŁASNYCH CELÓW”

  • sylwia
   sylwia :

   ‘Uratowany przez Ukrainkę’ ‘Antybanderowiec’, który jednak zawzięcie, ordynarncie i jadowicie napada na krytyków banderyzmu i hitleryzmu ukraińskiego. Dobre … Przypomina się VIII-e przykazanie ‘Dekalogu OUN: ‘Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmował wrogów swej nacji’. Ukraińcy indoktrynowani przez OUN uważają Polaków za ich wrogów. A żadnego ‘Hetmańskiego’ na tym forum nie widać.

   • tutejszym
    tutejszym :

    “Sylwia”: Współczuję Panu jest Pan SobiePan (“Anarchista”), pan “Hetmański był ale został wyrzucony z forum, teraz jest SobiePan. Co do nienawiści i podstępu to nie do mnie tylko do Ciebie, ruski agencie wpływu. Ja w tej profesji nie działam, nie mam nic do ukrycia.

    • jan_de
     jan_de :

     Naprawdę Pana nie rozumiem, Panie Tutejszym… Ja z każdym mijającym rokiem – łagodnieję, przygotowuję się na to, co nieuchronne… Staram się pogodzić ze światem, i z tymi , z którymi wszedłem kiedyś w konflikt… Bo dlaczego wszystko ma być tak, jak ja chcę? I kto powiedział, że jestem “nie omylny”, (chyba tylko ja sam)? Naprawdę Pana nie rozumiem… Ale już wybaczyłem, że widział Pan we mnie Kobietę i to sprzedajną (choć – nie ukrywam – bolało, jak wszystkie kalumnie…) Że widział Pan we mnie, tak jak dziś w Pani Sylwi “ruskiego agenta wpływu…” A skąd Pan to wie? Skąd ta pewność? Chyba nie od Matki Boskiej, która powiedziała to Panu we śnie… Wie Pan przecież, że będziemy musieli zdać rachunek, nie tylko z czynów, ale i słów… Warto tak ryzykować? Z drugiej strony Pani Sylwi – mamy Pana uri… Tyle, że tu odchodzimy już od domysłów i przychodzimy do faktów… Pan uri sam przyznaje, że w połowie jest Ukraińcem, a polskiej krwi ma co najwyżej parę %. I że Polakiem się nie czuje… Nie powinno więc dziwić, że nie obchodzą go problemy Polaków na Litwie… Wiemy też, że cieszy się, gdy mieszkańcy Donbasu uciekają przed wojną na Syberię… Z jego własnych słów, możemy wnioskować o nim i inne opinie, które chrześcijaninowi na pewno nie przystają… No właśnie, to jego jedyna, skrzętnie skrywana tajemnica: wyznanie… A mimo to nie widzi Pan w nim ukraińskiego “agenta wpływu”, tak jak w Pani Sylwi “ruskiego…” A jak się Pan przed nim płarży, jak go za wszystko przeprasza… Nie rozumiem… Fakty przeciwko domysłom… A mimo to…

     • tutejszym
      tutejszym :

      Witam Panie Jan_De: Cieszę się że możemy w tym tonie ze sobą rozmawiać. Rzeczywiście obaj złagodnieliśmy wobec siebie. Nazywałem Pana kobietą do chwili kiedy określił Pan swoją płeć jako “mężczyzna”. Pamięta Pan nasze przepychanki na temat co Pan powinien czy ja powinienem?. Dajmy sobie spokój kto ma belkę a kto źdźbło w oku. Dyskusja na temat ruskiego węgla też uważam za niebyłą, było ta dla mnie dawno i obecnie nieistotne. Do tej pory – jak mówiłem – razi mnie Pański mentorski ton, to ustawianie się w pozycji nadrzędnej. Dla mnie jest to typowa psychika wielkorusa, taki ja mam odczucia. Bardzo to mnie porusza. “Sylwia” jest na 100% wrednym i jadowitym agentem. I nieźle mnie obraża. Zamieszcza rosyjskie materiały propagandowe rosyjskiej FSB nawet ich nie tłumacząc. Kłamie, mataczy napuszczając Polaków na Ukraińców. Pana uri po prostu lubię, ma poczucie humoru o jest bystry. Sam o sobie, tak jak ja, sporo mówi wprost. Jak kilkakrotnie to mówiłem typuję go do rozmów pomiędzy Polakami a Ukraińcami. O ile Ukraińcy dopuszczą go do swojegoi zespołu. Przed Panem uri, tak jak przed Panem nie płażę się, przed nikim zresztą. Muszę kończyć, za 5 minut jadę na targ z ziemniakami. Trzeba sprzedać to cosię urodziłóo, moje nieźle schodzą. Cieszę się że nie jestem podatny na szowinistyczną manipulacjęy, podobam się sobie.

     • uri
      uri :

      “Pan uri sam przyznaje, że w połowie jest Ukraińcem, a polskiej krwi ma co najwyżej parę %” Znowu puścił Pan wodze fantazji. Nigdzie nie pisałem; jakobym miał parę % polskiej krwi, z tego powodu, że jej nie mam, a przynajmniej niczego o tym nie wiem 🙂 Za to ukraińskiej krwi mam zdecydowanie więcej, niż połowę. Co do wyznania – żadna tajemnica, nie wyczerpał Pan wszystkich możliwości, jak mnie Pan pytał:)

     • tutejszym
      tutejszym :

      Mój drugi dom stawiali Ukraińcy ściągnięci przeze mnie z okolic Stanisławowa. Płacono im 1/2 stawki polskiego robotnika. Ja dałem im pełną stawkę, 2 litry mleka dziennie i ziemniaków do oporu. Miałem w piwnicy dużo dżemów, konfitur wysoko słodzonych, nie było z tym co robić. Wyjedli wszystko w zachwycie dla mojej szczodrobliwości. Spali na miejscu, byli bezpieczni i mieli nad sobą moją twardą i bezwzględną kontrolę. Ja z ich “pieredaczy” dostawałem czarny chleb, sało na 5 palców, “oranżadę” w 1,5 litra plastikowej butelce, zawsze byli częstowani, chleb i sało były dla nas, pycha. Normalnie siadałem z nimi do stołu, razem jedliśmy. Wielokroć pytali się mnie czy ja choć “ciut, ciut” nie Ukrainiec. Zawsze padała moja odpowiedź: ja 100% Polak, ja Lach. “Pan Zbyszek, ale ty inny”. Na pytanie ile razy w Polsce byli odpowiadali że są pierwszy raz. Jaki mieli wdrukowany stereotyp Polaka? Inna sprawa że często w Polsce traktowano ich całkiem inaczej niż ja. Wyjechali chyba trochę z innym obrazem Polski. To nie przeszkodziło najstarszemu z nich nasrać mi w zbudowanej kuchni kiedy spałem zmordowany pożegnalną biesiadą i ich rykiem na całą okolicę rożnych piosenek. Na moje późniejsze pytanie o Pana Tolka jego syn mi odpowiedział “On już do Polski nigdy nie przyjedzie”. Tak że moje dotychczasowe doświadczenie z przyjaźnią Polsko Ukraińską brzmi: Po pierwsze – Jak byś się nie starał to i tak tobie koła łba nasrają. Wniosek drugi: trzeba jasno określić założenia, cele i bezwzględnie je egzekwować. Wtedy będzie szacunek z Ich strony. Ale trzeba uważać na to pierwsze.

     • uri
      uri :

      Ja natomiast do obróbki ziemi moich dziadków, odkupionej tanio od osadników, zatrudniam dzieci tychże. Jest to (poza opieką społeczną) jedyne źródło ich utrzymania. Samo gospodarstwo moi rodzice odkupili okazyjnie, można powiedzieć, niejako wykorzystując ciężką sytuację życiową osadników. Po prostu – żadnego zamiłowania do roboty nie mieli, a patologicznie gorzelili. Dużą, zamożną gospodarkę doprowadzili do takiego stanu, że płakaliśmy. Aleśmy odnowili, teraz traktuję tę ziemię rekreacyjnie, bo mieszkam na włościach żony, trochę oddalonych, w związku z pracą. Ponieważ jest to gospodarstwo rolne, żeby otrzymać pieniądze z Unii trzeba je jakoś tam utrzymywać. No i do tego zatrudniłem dzieci osadników. Niestety, patologicznie gorzelą (dziedziczny alkoholizm) i często, jak przyjeżdżam, zastaję chlew i nieporobione. Nakrzyczę, przepraszają, ale to już niezmiennie trwa od początku naszej umowy. W zasadzie nie są mi niezbędni, mógłbym za te same pieniądze znaleźć kogoś pracowitszego. Ale bez tych moich pieniędzy zostaliby tylko na łasce OPS. Coraz częściej kupuję im jedzenie, ubranka dla dzieci, bo pieniądze natychmiast przepijają, o czym donoszą mi sąsiedzi. Na całym interesie wychodzę nieco do tyłu.

     • uri
      uri :

      No, nie wgłębiałem się w poprzednim poście w szczegóły, ale stróżowanie zostało już wkalkulowane w zapłatę. Ale jak to bywa, czasem stróża trzeba pilnować. Nie, broń Boże, niczego nie kradną. Ale czasem są tak “zmęczeni”, że dziecko nawet jakieś mogłoby wszystko wynieść.

     • jan_de
      jan_de :

      Znowu Pan uznasz, że „fantazjuję”… Bo uważam, że trzeba Panu współczuć, Panie uri… „Duża, zamożna gospodarka Pańskich dziadków została doprowazona do takiego stanu”, że aż Pan płakał… A „dokonali” tego polscy osadnicy, którzy: „żadnego zamiłowania do roboty nie mieli, a patologicznie gorzelili…” Na szczęście jednak sprawiedliwości dziejowej stało się “zadośż”, i odkupił Pan swoją ojcowiznę i to za „psie pieniądze”, a do gospodarowania na niej zatrudnił Pan: „dzieci osadników”. „Niestety, one też patologicznie gorzelą (dziedziczny alkoholizm)”…..więc gospodarka momentami znowu podupada… A mimo to nie zgadzam się z Panem, że: „na całym interesie wychodzi Pan nieco do tyłu…” Pieniądze to nie wszystko… Niech Pan przyzna, ile ma Pan przyjemności, kiedy Pan wraca, i widzi wszędzie: „chlew i nieporobione…” I kiedy może Pan sobie na nich: „nakrzyczeć…”, a oni się przed Panem płaszczą i „przepraszają…” Czyż nie jest to warte tej forsy „nieco do tyłu…?” . A wnuki osadników też warto wspierać… Przecież „alkoholizm jest dziedziczny”, i one też kiedyś będą Pana parobkami… Z jednym może nieco przesadziłem… z tą sprawiedliwością dziejową… Jeszcze musi się Pan napracować, aby kiedyś, nad Pańską ojcowizną, załopotała ukraińska flaga…
      A Pan Tutejszym znowu niczego nie zrozumiał… A przecież właśnie udowodnił mu Pan, że ma znacznie więcej pogardy z odrobiną litości dla Polaków, którzy wygnali kiedyś Pańską rodzinę, niż On współczucia i przyjaźni dla Ukraińców, którzy też pozbawili go ojcowizny, a której zwrotu nawet od nich nie żąda…

     • tutejszym
      tutejszym :

      @Jan_de: Znowu ocenna o zakłamana wypowiedź typowego wielkorusa. Ja nie wiem co myśli Pan uri, może wcale nie myśli. Pańskie projekcje mówią wiele o Panu, nie o Panu uri. Ocena Pańskich projekcji przez psychologa powinna obchodzić Pana, nie mnie. Jego ocena jak i Pańska osoba nic mnie nie obchodzi. Repatriacja przewidywała zwrot wartości mienia pozostawionego “za Bugiem” przez rząd polski. Odszkodowania za “Mienie zabużańskie” odbyły się m. inn. w ramach osiedleń osadniczych na Ziemiach Zachodnich. Obecna końcówka odszkodowań odbywa się na mocy ustawy z dnia 8 lipca 2005 roku (Dz.U.05.169.1418), na mocy której odszkodowania ograniczono do 20% ich pierwotnej wartości. Sprawa odszkodowań dotyczy wyłącznie rządu i budżetu RP. O tym Pan Jan_De powinien wiedzieć, chyba że Jego celem jest głoszenie inwektyw z pozycji wielkorusa – ja to tak odbieram. A fakt że ja nie wyciągam ręki po pieniądze do mojego kraju jest moją osobistą sprawą. Nic to innych nie powinno obchodzić. Polecam: http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/jak-pomagac-zeby-nie-zalowac … PS. Przepraszam Pana za stwierdzenie że raczej g#### byś Pan spod siebie zjadł niż jakiś wsparcie naszym dzieciom z Kresów Wschodnich dał. Pan na pewno już dawno je wsparłeś. (?).

     • jan_de
      jan_de :

      Jak zwykle Tutejszym, niczego Pan nie zrozumiał… Jak masz Pan wątpliwości, czy Pan Uri myśli, czy nie…(cytuję: „może wcale nie myśli”), to spytaj Pana Uri… Po co ze mną dzielisz się Pan swoimi wątpliwościami? Ja, w jego imieniu Panu nie odpowiem… Choć odpowiedz znam, i wiem nawet jak to wygląda z Pańskim „pomyślunkiem…” A dzieci z kresów, dawno już wsparłem… Nawet je gościłem u siebie… Trzykrotnie, w trzech różnych latach… Dzieci z Ejsmontów i Sądowej Wiszni… I byłem też u nich z rewizytą. PS. A może „projekcja” jakiegoś dobrego filmu dobrze Panu zrobi. Nawet, jeśli jak zwykle, nic Pan nie zrozumiesz, to żona na pewno się ucieszy…

     • tutejszym
      tutejszym :

      Czyli Pańską deklaracją z przed kilku dni że zastanowisz się Pan i może pomożesz została zrealizowana przed TRZEMA laty… Jestem Panu bardzo wdzięczny. Podaję jeszcze raz treść apelu: “Można ( ja tak zrobiłem ) otworzyć stałe zlecenie, albo dokonywać wpłat jednorazowych. 20 zł. to miesięcznie to dwie bułki dziennie dla naszego dziecka polskiego dziecka z Kresów. Potrzebują jeść te nasze Orły z Kresów. Dane Fundacji to: Fundacja „Dla Polonii” Ul. Wałuszewska 48 03-005 Warszawa Nr konta: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860 Tytułem: Darowizna na kształcenie i wyżywienie młodzieży – mecenat … ” Pozdrawiam. PS. Jak mam mówić do Pana żebyś nie twierdził że to ja nic nie rozumiem i nie przenosił swój permanentny brak zrozumienia na moją osobę?.

     • uri
      uri :

      Może nie powinienem Panu tego mówić, bo widzę Pańskie nastawienie (i coraz to większe rojenia), ale powiem. Fakt – gospodarkę doprowadzili do ruiny, ale jak wspomniałem, zabudowania się odnowiło, a na pożytkach z ziemi za bardzo mi nie zależy, byle by spełnić normy unijne w minimalnym zakresie. Gdybym chciał ich naprawdę poniżyć, to bym ich nie zatrudniał, wyrzucił stamtąd i cieszył oczy ich dalszą degeneracją. Co zresztą nie odróżniałoby ich zbytnio od otoczenia. Osadnicy pochodzili z przeludnionych wsi w sąsiednich powiatach i nie był to najwartościowszy element stamtąd. Bo kto dobrze gospodarował na swoim, to na cudze się nie łasił. Ale do rzeczy. Przy drodze stoi krzyż dziękczynny ufundowany przez mojego pradziadka w pocz. XX w. Większość krzyży i figurek w mojej rodzinnej miejscowości została zniszczona, bądź całkowicie, bądź częściowo poprzez skuwanie/zacieranie śladów ukraińskości i wschodniego obrządku. Podobny los spotkał cerkiew, część materiału z rozbiórki wykorzystano na budowę domów, część posłużyła za opał. Ale ci osadnicy, którzy zajmowali nasze gospodarstwo nieco się odróżniali. Pomimo alkoholizmu nie brali udziału w celowym niszczeniu, na swój sposób krzyż pradziadka szanowali, nawet “odnowili” go jakąś paskudną farbą (ciężko było wywabić, ale liczy się sam fakt dbałości). Tam cyrylicą wykute jest imię i nazwisko mojego pradziadka, takie same, jak moje personalia. I im to nie przeszkadzało. Dlatego też im pomagam, o innych formach pomocy pisał nie będę, bo Pan i tak wszystko do poziomu szamba sprowadzi. To Pan chciałby widzieć w nich ludzi poniżonych, pogardzanych.

     • jan_de
      jan_de :

      Panie Uri, nie jest prawdą, że mam jakieś „nastawienie…” Oczywiście, że mam „poglądy”, ale takie poglądy, które pozwalają mi dostrzec prawdę, także i tę – „nie wygodną…” . Dobrze wiem, że nie jest tak, że w jednym miejscu skupia się wszystko co dobre, a w drugim, wszystko co złe… Czerń i biel, mają wiele odcieni… A Pan? Właśnie pod Donbasem odkryto masowe groby ofiar ze związanymi rękami… … Co Pan będzie twierdził tym razem? Że to prowokacja – robota terrorystów, chcących zrzucić winę na ukraińskie wojsko? Czy, że sami sobie winni, bo był czas, że mogli wyjechać (a „Syberia pomieściłaby ich wszystkich”)? Jakoś nie pamiętam, żeby kiedykolwiek okazał Pan rodzinom ofiar, choćby odrobinę szacunku i współczucia… Proszę więc nie pisać o mnie, jako tym, który wszystko sprowadza do poziomu „szamba…” Proszę raczej zastanowić się nad własnymi poglądami… czy przypadkiem nie pozwalają Panu dostrzec prawdy i nie sprowadzają Pańskiej empatii do poziomu „szamba…” Próbuję z Panem rozmawiać i dyskutować, próbuję przebić się przez Pańską „skorupę”, bo wierzę, że musi być tam wrażliwość, której dotychczas nie dostrzegłem. Nawet jeśli nie uda się nam dojść do porozumienia, nawet jeśli okażemy się sobie wrogami, to przecież zawsze lepiej ze sobą rozmawiać, niż do siebie strzelać… Czyż nie, Panie Uri?
      A co Pańskiego poprzedniego wpisu… odebrałem go, odczułem, jako poniżający i pogardliwy dla Polaków… Twierdzisz Pan, że byłem w błędzie… Ja mam tylko taką nadzieję – nie pewność… Bo argument, że: „Gdybym chciał ich naprawdę poniżyć, to bym ich nie zatrudniał, wyrzucił stamtąd i cieszył oczy ich dalszą degeneracją”, odpowiedziałem już, zanim Pan go użył. Chyba Pan czytał…

     • sobiepan
      sobiepan :

      @Jan_De: 25.09.2014 00:22). Panie Jan _De może Pan spokojnie odpuścić te mrzonki ukraińca nawiedzonego i przepojonego nienawiścią do Polski . Ja to nazywam ,,efektem” Mirona Sycza . Przecież wyrażnie widać że notka napisana jest wyłącznie w celu wykazania wyższości ukrainca nad Polakiem . To czysta fantazja ,prawda jest taka że ,po przesiedleniu na ziemie zachodnie 99,99% tych ,,repatriantów” nie miała zielonego pojęcia o jakiejkolwiek kulturze agralnej .Do dnia dzisiejszego można zobaczyć w wioskach przez nich zamieszkałych , totalnie zniszczone resztki pozostawionych przez Niemców maszyn i urządzeń rolniczych . Totalnym działaniem było wprowadzanie zwierząt hodowlanych do otrzymanych budynków mieszkalnych Likwidowanie sanitariatów i wszelkich udogodnień z braku znajomości zastosowania tychże w życiu. Operacja ,,Wisła” przeniosła ich cywilizacyjnie z Średniowiecza do XX wieku . Jeśli interesuje Pana dyskusja nad urojeniami tego ukraińca to polecam kontynuowanie .Jeśli nie zostaw To Pan przecież wyrażnie widać że działa na zasadzie ,,Murarz, tynkarz, akrobata ” dopasowuje do ostatniego postu określone zapatrywania zapominając co wcześniej pisał .

     • sylwia
      sylwia :

      Dobrze to Tutejszym napisał. Ale ich jest dwóch. Ten pisze barwnie i ze swadą, choć rzadko. Przyjemnie było to czytać. Tamten jest wyjątkowym chamem i bezmyślnym kołtunem, oskarżającym automatycznie o ‘ruską’ agenturalność. Pewnie nawet nie przerywając snu. Pisze bardzo często. Nie wiadomo co powoduje nagłe włączanie lub wyłączanie się tych dwóch tak różnych personae. Może to są dwie różne osoby używające tego samego pseudonimu. Co do meritum tego opisu: ergo: nie ufać Ukraińcom zachodnim.

     • quetzal
      quetzal :

      Sylwia, ty chyba wpadłeś w deprechę ostatnio?Czyżby bezowocnośc twoich działań? Bo nie wklejasz juz ciągle tej swojej uchwały prowidu OUN, którą wklejasz od chyba od kilku miesięcy wklejasz. Czyżbyś nabrał podejrzeń,ze twoja”dobra nowina”,”skarbnica mądrości”,twe “ziarno prawdy”, pada w Polsce na bardzo nieurodzajny grunt? 😀

     • sobiepan
      sobiepan :

      @Tutejszym: 23.09.2014 15:38). Pozdrawiam i polecam do przemyślenia . tak postąpią i z tobą ci których teraz popierasz. Dla mnie wynika z tego wniosek oczywisty . NIE UMIESZ WYCIĄGNĄĆ WNIOSKÓW ZE SWOICH POCZYNAŃ. OTRZYMAŁEŚ PODZIĘKOWANIE ZA TWOJĄ POMOC.
      …………,,To nie przeszkodziło najstarszemu z nich nasrać mi w zbudowanej kuchni kiedy spałem zmordowany pożegnalną biesiadą i ich rykiem na całą okolicę rożnych piosenek. Na moje późniejsze pytanie o Pana Tolka jego syn mi odpowiedział “On już do Polski nigdy nie przyjedzie”. Tak że moje dotychczasowe doświadczenie z przyjaźnią Polsko Ukraińską brzmi: Po pierwsze – Jak byś się nie starał to i tak tobie koła łba nasrają.”………. POTRAKTUJ TEN WPIS JAKO POST SCRIPTUM: DO MOJEJ ODPOWIEDZI NA TWÓJ NIEZASŁUŻONY I NIESPROWOKOWANY ATAK NA MNIE.

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie SobiePan ( Hetmański) ja potraktowałem to odpowiednio, żadne gówno mnie nie dotknie ani nie sprowadzi do parteru. Pan byłeś uprzejmy w poście http://kresy24.pl/56422/g-w-kompocie-czyli-o-ruskich-szpiegach-faktycznych-i-urojonych/#comment-17184 G… opluć redakcję, mnie i inne osoby. Masz jeszcze czelność tutaj wchodzić, na to Forum?. Za takie coś należy ci się splunięcie w twój idiotyczny ryj. Ręki ani nogi nie jesteś wart. Dla mnie jesteś szmatą.

     • sobiepan
      sobiepan :

      @Tutejszym: 24.09.2014 15:06). Schizofrenia paranoidalna to straszliwa choroba w połączeniu z alkoholizmem o którym jawnie pisałeś na portalu to . Wyrok śmierci dla jakiegokolwiek objawu poprawnego logicznego myślenia .Mimo to widzę że jesteś w rękach bardzo dobrych lekarzy i czynisz postępy w swoich maniakalnych wizjach spotykasz tylko rozdwojone postacie…( Panie SobiePan – Hetmański) i różowe słonie. Za takie uwagi zaręczam że gdybyś przypadkiem przed końcem swego podłego żywota dostał się w zasięg mojej ręki ,to nawet noga w całości by nie została Jak babrzesz się w gnoju to i ryj ci na myśli. Przeczytaj dokładnie kto zmieszał cię z błotem jak na to zasługujesz http://kresy24.pl/56422/g-w-kompocie-czyli-o-ruskich-szpiegach-faktycznych-i-urojonych/#comment-17184 G… Czy występuje tam Mój nick!!!!!!!!!! ,,SobiePan”,,,. Dla mnie jesteś starym schorowanym schizofrenikiem z chorobą alkoholową ….. Daj sobie spokój chamie i odczep się ode MNIE. Nie będę tolerował twoich wulgarnych zaczepek .

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie SobiePan ( Hetmański) i inne Nie miałeś odwagi opluć Redakcji, mnie i inne osoby jawnie. Chowasz się za rzekomą Twoją anonimowość. Tak, pod adresem http://kresy24.pl/56422/g-w-kompocie-czyli-o-ruskich-szpiegach-faktycznych-i-urojonych/#comment-17184 G… oplułeś Redakcję, mnie i innych. Jesteś tak prymitywny że powtarzasz całe frazy zwrotów, wyzwisk pod każdym kolejnym nickiem. Do następnego wykopu z Forum podlecu. Polecam: http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/jak-pomagac-zeby-nie-zalowac

     • jan_de
      jan_de :

      Panie Uri, widzę, że mocno Pana uraziłem przypisując Panu parę % polskiej krwi, którą wyraźnie się Pan brzydzi… przepraszam także – i zwłaszcza – za to, że ująłem Panu parę % krwi ukraińskiej, z której najwyraźniej jest Pan dumny…
      A co do wyznania…, jesteśmy przecież dorośli, nie bawmy się więc w zgadywanki… Stracony na to czas możemy obaj wykorzystać w bardziej pożyteczny sposób… Więc, Panie uri: jakiego jest Pan wyznania?

     • uri
      uri :

      Znowu Pan fantazjuje 🙂 Wcale mnie Pan nie uraził, po prostu “polskiej krwi” nie posiadam, z tego, co mi wiadomo. Gdybym posiadał, nie zamartwiał bym się tym bardzo. Dlatego nie musi Pan przepraszać. Tak, ze swojego pochodzenia jestem dumny, choć to nie moja zasługa. Z wyznawanej religii także 🙂 Ma Pan widzę straszny problem z moją osobą?

     • jan_de
      jan_de :

      Panie uri, czy to źle, że chciałbym Pana lepiej zrozumieć i poznać? To wszystko… i trochę za mało, żeby twierdzić, że mam z Pańską osobą problem… Dopiero co, pisał Pan: “Co do wyznania – żadna tajemnica, nie wyczerpał Pan wszystkich możliwości, jak mnie Pan pytał:)” No więc Panie uri… Z jakiego wyznania jest Pan tak dumny?

     • jan_de
      jan_de :

      To ma Pan więcej “fantazji” ode mnie… No, chyba, że jest Pan satanistą, to wówczas słusznie się Pan obawia, ale tego “profanacją” nazwać by było nie sposób… Ale w porządku… Szanuję i to. Proszę jednak wsiąść pod uwagę, że gdyby Pan nie pisał czegoś, czemu Pan teraz zaprzecza, nie byłoby tej rozmowy… Przypomnę… “Co do wyznania – żadna tajemnica, nie wyczerpał Pan wszystkich możliwości, jak mnie Pan pytał:)”

     • jan_de
      jan_de :

      To zauważyłem, ale nadal nie wiem dlaczego… Chyba nie powie Pan, że tylko krowa nie zmienia zdania… Co takiego ważnego wydarzyło się w 1 – no dniowym okresie pomiędzy “wcześniej”, a “teraz…”

     • jan_de
      jan_de :

      Panie Tutejszym, “na tym Forum wszyscy uczestnicy mają równe prawa wypowiedzi”. Ale na tym Forum powinny też obowiązywać choćby podstawowe zasady kultury… Dla cie chamstwa popartego wulgaryzmami nie powinno tu być miejsca… Nie z Panem rozmawiam, proszę się więc nie wtrącać… Czy proszę o zbyt – dla Pana – wiele?
      Nie potrafisz Pan odpowiedzieć we własnym imieniu, więc i nie odpowiadaj w imieniu innych, bo robisz im „niedźwiedzią przysługę…”… Nie wtrącaj się więc Pan – proszę – jak dorośli rozmawiają… W tym czasie, zamiast się wtrącać, możesz Pan iść do toalety… Nie będziesz Pan musiał tak często zmieniać sobie pielucho majtek… Ale to i tak lepiej niż miałbyś Pan, zacytuję: „to g#### spod siebie zjadać…”
      To, że Panu współczuję, nie oznacza jeszcze, że o tym Pańskim: „g####”, które masz co chwilę w głowie, (a wcześniej między nogami) chcę i lubię słuchać…

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie Jan-De, typowy wielkorusie. Mendzisz i wyzywasz bez umiaru. Co Ciebie obchodzi czyjeś wyznanie. Jesteś żałośnie namolny, jak typowy wielkorus z przerośniętym ego. Twoje wyzwiska i “pouczenia” mnie nic nie obchodzą. Faktem jest że skłamałeś że już zasiliłeś Fundację pomocy dzieciom z Kresów TRZY lata temu. Pojechałeś z “rewizytą”, jeżeli tak to czy wiesz wielkorusie ile to ich kosztowało? Jedzie się z wałówką i zostawia po sobie pieniądze. Niepotrzebnie Pana chyba przepraszałem że prędzej byś Pan „ g#### spod siebie zjadł, niż pomocy dla polskich dzieci udzielił…” , Czyżby to była prawda, skłamałeś Pan? Polecam: http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/jak-pomagac-zeby-nie-zalowac
      Jest 118 zdolnych, wyselekcjonowanych młodych ludzi z naszych kresów wschodnich. Na wyżywienie RP nie daje środków, proszą o to poprzez fundację. Oddźwięk finansowy na Portalu jest zerowy, a patriotyczny bełkot co poniektórych płynie potokiem. “Czy skończył się czas kołatania Do waszych serc, do waszych kies? ! My, Pierwsza Brygada…”

     • quetzal
      quetzal :

      Panie Tutejszym, przeciez od zawsze wiadomo, że ci którzy chowają sie za polskimi flagami, najbardziej wycieraja się frazesami o polskości, to tym ze sa jedynymi prawdziwymi Polakami jednocześnie prywatnie nie potrafią nic zrobić, bo umieją tylko krzyczeć. A by dodać sobie znaczenia, sa pełni wielkich polskich frazesów. Choć ta zasada sprawdza sie na każdej szerokości geograficznej. A pan Jan_De niestety specjalizuje się w argumentum ad personam. Pozdrawiam! 🙂

     • jan_de
      jan_de :

      Tutejszym, jesteś Pan, jak zacinająca się płyta, i równie jak ona, jesteś Pan bezmyślny… Dlatego trudno mi zarzucać Ci kłamstwo, skoro nawet prostych zdań – ze zrozumieniem – przeczytać nie umiesz… Co do “zerowego oddźwięku finansowego na Portalu” z jakim spotkał się Pański apel – niczego nie sugeruję – ale może to wina “apelującej osoby”, która z ekskrementami ma taki problem, że jej już ustami wychodzą… Zrób Pan coś z tym: „ g####”, bo to – i trudno się dziwić – wszystkich od Pana odstręcza… No może z wyjątkiem Pana Kwezala, ale nawet on – jeśli Panu wierzyć – nie wsparł jeszcze tej akcji…

     • sobiepan
      sobiepan :

      @Jan_De:24.09.2014 23:50Szanowny Panie podziwiam niezgłębione pokłady wyrozumiałości i tolerancji jaką Pan okazujesz . Zapewniam jednak Pana że : ,,są to perły rzucane przed wieprze”. Przecież takie wpisy w tym samym temacie i to prawie bezpośrednio po sobie następujące mogą przyprawić czytelnika o ciężką depresję ……………….Tutejszym:25.09.2014 07:35
      Tutejszym :,,@Jan_de: Znowu ocenna o zakłamana wypowiedź typowego wielkorusa. Ja nie wiem co myśli Pan uri, może wcale nie myśli. Pańskie projekcje mówią wiele o Panu, nie o Panu uri. Ocena Pańskich projekcji przez psychologa powinna obchodzić Pana, nie mnie. moją osobistą sprawą. Nic to innych nie powinno obchodzić.PS. Przepraszam Pana za stwierdzenie że raczej g#### byś Pan spod siebie zjadł niż jakiś wsparcie naszym dzieciom z Kresów Wschodnich dał. Pan na pewno już dawno je wsparłeś. (?),,,Tutejszym:25.09.2014 07:44..A gdybym odpowiedział w imieniu Pana uri ” A g#### to Cienie obchodzi wielkorusie” to zaprzestał byś swoich żałosnych prowokacji o pseudo manipulacji? Na tym Forum wszyscy uczestnicy mają równe prawa wypowiedzi.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      Jan_De: 24.09.2014 23:04 Więc, Panie uri: jakiego jest Pan wyznania? Analiza lingwistyczna wpisów agenta Tennenbauma wykazała, że jest kalwinistą, a jak powiedział kardynał Stanisław Hozjusz: “Ex lutheranis calvinistae ex calvinistis satanistae”. Maszyna wylosowała wg. stopnia prawdopodobieństwa wyniki następujące: kacerz protestancki/schizmatyk ukraiński względnie grekokatolik/judaista ;-D

  • quetzal
   quetzal :

   Twoja pozycja ideologiczna jest na poziomie kostek Putina. A chcesz poczytac sobie, co ruska dzicz robiła w 1920 roku z polskimi żołnierzami wziętymi do niewoli. Głównie wbijali na pal,jak w Azji.Albo darli pasy, obcinali języki i uszy i okręcali jelita wokół żołnierza. Ale sorry, ty tego nie wiesz, w waszej ruskiej propagandzie, to my gnebbilismy waszych jeńców. Choć robili co mogli czasami, by się dostać do polskiej niewoli. Jeszcze ci wiele polituku Sylwia brakuje do cywilizacji zachodniej.

  • sobiepan
   sobiepan :

   @Tutejszym: 22.09.2014 21:02). W związku z faktem wykonywania określonych zajęć jak zauważyłeś kilka dni nie obserwowałem forum Kresy.pl . Pewnie twój wpis skierowany bezpośrednio do mnie pozostałby bez reakcji z mojej strony co zapewne byłoby zrozumiałe dla pozostałych forumowiczów biorąc pod uwagę twoje niezrównoważone(wręcz schizofreniczne) zachowania na tym forum. Gdyby nie fakt że swoje wydumane pretensje kierujesz do osoby posługującej się nickiem ,,Hetmański” . Jednak w swojej chorobie nie zauważyłeś tego , Gdyby nie druga część twojego postu kierująca twoje nieuzasadnione chamstwo w stosunku do Mnie bezpośrednio : Twój stosunek do banderowców i i faszyzmu na ukrainie obecnie pod rządem Junty z Kijowa jest powszechnie znany na tym forum i uzasadniać tego nie ma potrzeby > Tak jak nie ma potrzeby uzasadniać , Jak zwykle w swoich postach kłamiesz i manipulujesz cudzymi wypowiedziami . W odszukanych i może nie dokładnie przeczytanych wypowiedziach ,,Hetmańskiego” nie natknąłem się na jak to określasz ,,za głoszenie zoologicznej nienawiści i wzywanie do wymordowanie Narodu Ukraińskiego” i dobrze wiesz że jest to pomówienie i chamska manipulacja z twojej strony natomiast stwierdzam że sam masz jakieś zoologiczne poczucie o swojej ,,wartości” i jedynej mądrości objawionej to efekt schizofrenii paranoidalnej??? . Już raz na tym forum publicznie ogłosiłeś że mnie PRZEPRASZASZ mimo faktu że, szybko wycofałeś się z ,,przeprosin”. Piszesz ,,,,Przykro mi że jestem wymieniany jako „banderowiec”, JEST BEZSPORNIE UDOWODNIONE PRZEZ WIĘKSZOŚĆ NA TYM FORUM ŻE TĄ WŁAŚNIE OPCJĘ POPIERASZ . Co prawda nie widzę takiego określenia w całym twoim poście ale niejednokrotnie udowodniłeś że , więcej odczytujesz niż ktokolwiek o tobie napisał zamieszczam na końcu tylko kilka uwag innych użytkowników tego forum O TOBIE . TWOJE CHORE UROJENIA POZOSTAW DLA SIEBIE I NIE MIESZAJ W NIE MOJEJ OSOBY . NA KONIEC INFORMUJĘ CIĘ ŻE JEŚLI CZUJESZ SIĘ DOTKNIĘTY UWAGAMI P ,,HETMAŃSKIEGO’ Z PORTALU KRESY.24 TO SWOJE ZASTRZEŻENIA KIERUJ DO NIEGO I NIE MIESZAJ W NIE MOJEJ OSOBY ……. ,,Wpis tego Pana rani mnie i narusza moją godność osobistą.” …..Pomijając fakt czy w ogóle masz coś takiego jak godność , to jednak sugeruję zastanowienie się czy twoim zachowaniem w jakikolwiek sposób USZANOWAŁEŚ GODNOŚĆ OSÓB KTÓRE ZACZEPIŁEŚ NA TYM FORUM??? W TYM I MOJĄ ? Zastanów się co dalej” ….
   SobiePan:
   21.09.2014 23:08

   @Samuel_Dekutowski: 21.09.2014 13:35). Z przykrością stwierdzam że ma Pan rację, Starałem się nawiązać dialog i dyskusję z kilkoma osobami . niestety po wymianie kilku postów skończyła się dyskusja z Panem ,,Quetzal” z powodu braku argumentów zmienił ton i sposób rozmowy Spotkałem się też z niezrozumiałym atakiem chamstwa ze strony ,,Tutejszego” co ten człowiek we mnie zobaczył tego nie da się powtórzyć nie wiem czy to taki folklor forumowy ? czy błazen ? . W SUMIE NIE JEST ZROZUMIAŁE DLACZEGO ISTNIEJE TAKI PODZIAŁ O KTÓRYM PAN PISZE . DLACZEGO NIKOGO NIE INTERESUJE SPOJRZENIE NA PROBLEM UKRAIŃSKI Z CZYSTO POLSKICH INTERESÓW . OSOBIŚCIE NIE WIDZĘ ŻADNEJ REALNEJ KORZYŚCI W POPIERANIU UKRAINY , CZY ROSJI . OBA KRAJE WPISANE MAJĄ W SWOJĄ HISTORIĘ NIENAWIŚĆ DO POLSKI . PRZYPUSZCZAM ŻE WIĘKSZOŚĆ Z W SPOSÓB CHAMSKI I NIEUZASADNIONY OKREŚLANYCH JAKO POPLECZNICY ROSJI TO OSOBY UWAŻAJĄCE ŻE POWINNI SIĘ WYCINAĆ WZAJEMNIE JAK NAJDŁUŻEJ Z KORZYŚCIĄ DLA POLSKI . CZYŻ NIE JEST TO PIĘKNE ŻE DWAJ NASI WROGOWIE SAMI SIĘ WYNISZCZAJĄ ? . SĄDZĘ ZE TEN KONFLIKT BĘDZIE MIAŁ DALSZY CIĄG Z TEGO POWODU ŻE ROSJA UWAŻA KIJÓW ZA KOLEBKĘ SWOJEJ PAŃSTWOWOŚCI I WIARY PRAWOSŁAWNEJ . I DO CHWILI PONOWNEGO PRZYŁĄCZENIA DO ROSJI KIJOWA BĘDZIE TRWAĆ TA WOJENKA . A KOŃCOWYM REZULTATEM BĘDZIE REZERWAT FASZYSTOWSKICH UKRAIŃCÓW ZWANY BANDER STAT LUB PODOBNIE . w ZNISZCZENIU JEDNEGO WROGA PRZEZ DRUGIEGO JEST JAKIŚ MECHANIZM NAPRAWY BŁĘDÓW HISTORII W STOSUNKU DO POLSKI. I TO JEST OPCJA KTÓRĄ OSOBIŚCIE POPIERAM. POZDRAWIAM ZDROWO MYŚLĄCYCH…….. OTO ODPOWIEDŻ : na kolejny twój atak na kolejnego FORUMOWICZA Właśnie takiej reakcji się spodziewałem. Właściwie celowo chciałem ją wywołać, żeby sprawdzić swoje przypuszczenia (oraz kilku innych osób). Pan Hawranek, chociaż niekiedy nazbyt szczery i bezpośredni, jest jednak geniuszem. Bardzo trafnie zdiagnozował pańską chorobę, no powiedzmy bez ogródek – alkoholizm. Właśnie takie zmiany nastrojów (przechodzące wręcz w stany maniakalno – depresyjne) jakie Pan nam tutaj prezentuje, takie naprzemienne prawienie uprzejmości i ruganie jest dość typowe dla tego schorzenia. Ach, niezmiernie mnie ubawiła pańska wizja marszu armii rosyjskiej na Lizbonę, przed czym chroni biednych Europejczyków tylko wolna, niezawisła i demokratyczna Ukraina oraz bataliony Donbas, Azow i jeszcze jakieś tam inne. …………………………………………………………….Uważam temat za zamknięty nie jesteś godny na dalsze korespondowanie z tobą .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

 2. sylwia
  sylwia :

  Tutejszym nie wie kim jest użytkownik SobiePan . Zwracają uwagę nadzwyczaj wulgarne i agresywne wpisy Tutejszym dokonywane przez wiele miesięcy. Pozycja ideologiczna Tutejszym jest przejrzysta i jest posłuszna nakazom tajnej Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. Tutejszym, wbrew faktom, upiera się, że jej fałsz zostal ‘udowodniony’, choć wcale nie został. Wręcz przeciwnie. Kto nie zgadza się z Tutejszym to jest automatycznie ruski agent. ‘Hto nie skaczi toj Moskal.’ Poplecznicy ukraińskiego nacjonalizmu rozpaczliwie ale gołosłownie zaprzeczają autentyczności tajnej Uchwaly Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. nakazującej bagatelizowanie i wybielanie zbrodni OUN-UPA, skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami, penetrację polskich władz, instytucji, telewizji i prasy przez ukraińskich agentów i sympatyków oraz wzniecanie separatyzmu wśród Ślązaków, Kaszubów i górali. “Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. … To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej.” Autentyczność ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ z 1990 r. została potwierdzona przez uznane autorytety takie jak Dr. Poliszczuk i Prof. Prus. To jest wojna wypowiedziana Rzeczypospolitej Polskiej przez OUN – tajny ukraiński rząd. Uchwała jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html a komentarz do niej tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik

  • tutejszym
   tutejszym :

   Ruski krecie “Sylwia” – udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Dostałeś agencie polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarzasz za ci płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?. Znowu ruski zafajdańcu wklejasz link do fałszywki. Czy nie ma na tego agenta lekarstwa?.

   • sylwia
    sylwia :

    Anarchista:
    14.09.2014 16:11

    @Tutejszym: 14.09.2014 15:57……………….,, jak przyznał Pan prof. Jacek Wilczur tekst dostarczył mu Pan Prus “………..I tutaj ślad się urywa nikt nie stwierdził że , oryginalny tekst nie jest przechowywany w sejfach OUN i nigdy nie został opracowany , NIKT NIE PRZEDSTAWIŁ WIARYGODNYCH DOWODÓW NA JEGO BRAK -OUN -NIE DEMENTUJE A TO JUŻ ZASTANAWIA , POZA TYM JEŚLI JEST TO TAJNA DYREKTYWA TO NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANY ,CZYLI TWÓJ MOCODAWCA NIE BĘDZIE ZAPRZECZAŁ CZY POTWIERDZAŁ FAKTU JEGO ISTNIENIA . A TWOJE CHAMSKIE ATAKI SĄ TYLKO PROPAGANDOWYM POWTÓRZENIEM TEZ TEGO DOKUMENTU. NIE MA NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI ŻE TE ZAŁOŻENIA SĄ REALIZOWANE CHOCIAŻ BY PRZEZ CIEBIE . i TO TWOJE BEZMYŚLNE SZCZEKANIE O ,,RUSKIEJ ” AGENTURZE . TO POTWIERDZENIE FAKTU REALIZACJI TEGO DOKUMENTU .

    • tutejszym
     tutejszym :

     Brak dokumentu ukraińskiego jest dowodem na jego istnienie. Słuchaj rusku, nie nabijaj sobie postów. ten tekst zgłaszasz już n razy. Poszedł agent “Sylwia: – vanderBrook z tego portalu. Liczysz że idiotyzm powtarzany stanie się prawdą?. Już kilkanaście razy klepiesz ten tekst metodą Pana SobiePan: kopiuj, wklej, opublikuj. Że na ciebie ruski głąbie lekarstwa nie ma.

  • sylwia
   sylwia :

   Autentyczność ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ z 1990 r. potwierdzona jest też przez inaczej niewyłumaczalne popieranie jawnie hilterowskiej Ukrainy przez polityków i prasę oraz przez przemilczanie i bagatelizowanie zbrodni ukraińskich przeciwko polskiemu narodowi. Ta antypolska kampania jest hojnie finansowana.

   • uri
    uri :

    Oficjalny przedstawiciel Rosji przy Radzie Europy wysuwa roszczenia terytorialne do całej Polski. Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej grozi Polsce zagładą nuklearną. Władca Rosji, którego zwą Khuylo grozi. że zajmie Warszawę w przeciągu 2 dni:
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,rosja?zobacz/rosja-odzyska-alaske-finlandie-i-polske
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/zyrinwoski-polska-zostanie-zmieciona-w-powierzchni-ziemi-video
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/putin-gdybym-chcial-w-dwa-dni-zajalbym-warszawe

    • sylwia
     sylwia :

     Użytkownik uri powtórzył po raz 3-ci fałszywe informacje. Roman Kokoriow nie jest przedstawicielem Rosji przy Radzie Europy. Kokoriow jest zatrudniony w Instytucie Prawodawstwa i Prawa Porównawczego. Organizatorka Euromajdanu w Sztrasburgu, Jekaterina Puszkar, potwierdzila, że Kokoriow nie jest osobistoscią oficjalną (…Обозреватель” получил сообщение от имени организатора Евромайдана в Страсбурге Екатерины Пушкарь, которая сообщила, что Кокорев не является официальным лицом…). Ktoś sobie wypisuje urojenia na prywatnej stronie na Facebook a rusofob U.R.I. wskakuje na płot i pieje zachwycony na tym forum, że Ruskie grożą Polsce i już już zaraz wkroczą. To tak jakby w Rosji ktoś zaczął cytować nienawistne wypowiedzi uri i Tutejszym jako oficjalne wypowiedzi przedstawicieli polskiego rządu”Prez. Walcman [Poroszenko] podobno powiedział w rozmowie z komunistą-maoistą Barroso, że mu podobno prez. Putin powiedział w rozmowie o wwodzie wojsk itd.” Putin jest doświadczonym i przebiegłym politykiem, który by sobie nie pozwolił na niedyskrecje w rozmowie z Walcmanem, którego przestępczą przeszłość zna i którym gardzi. To jest kaczka dzienikarska. O Barroso prez. UKIP Farage powiedział, że jest idiotą.

     https://www.youtube.com/watch?v=OuxfwPTZJYs

   • tutejszym
    tutejszym :

    Panie “Sylwia” Radykalne domaganie się potępienia zbrodni ukraińskich przeciwko polskiemu narodowi i dyskusja na ten temat w obecnej sytuacji wojny FR z Ukrainą niczemu dobremu nie służy. Mam na myśli Polskę i Ukrainę. Taka sytuacja na pewno jest celem agentury ruskiego wpływu w Polsce. Jest to na pewno celem FR oraz jej agendy FSB. Przecież mamy niewypowiedzianą wojnę FR przeciwko Ukrainie. Jest to agentowi “Sylwia” na pewno wiadome, i na pewno takim zamiarom FR czy FSB zacznie zaprzeczać. Jestem przekonany że do naszej zwycięskiej konfrontacji z banderyzmem w naszym kraju i Ukrainie dojdzie. Ale na pewno teraz nie powinniśmy stać się sprzymierzeńcem FR w jego agresji na Ukrainę.

    • darek3013
     darek3013 :

     Radykalne domaganie się potępienia zbrodni niemieckich dokonywanych na narodzie polskim doprowadziło do pojednania pomiędzy naszymi narodami. Czuję duży szacunek do Niemców za to że potrafili przyznać się do zbrodni które popełniali, potępić zbrodniarzy a ich ideologię ścigać. Można powiedzieć ze zrobili to za późno i nieszczerze nie osądzając wielu zbrodniarzy którzy dożyli swoich dni nie niepokojeni przez nikogo. Ale potrafili posypać głowę popiołem i powiedzieć – tak, to Niemcy są odpowiedzialni, to my mordowaliśmy. A co robią Ukraińcy – dokładnie coś przeciwnego. Mordercy na pomnikach i patronami ulic. A rzezie należy UDOWODNIĆ jak powiedział jeden z liderów Prawego Sektora. Rosja jest nam wroga ale to nie oznacza że mamy zapomnieć i zamilknąć na temat zbrodni popełnianych przez banderowców tylko dlatego ze ich fizyczni i ideologiczni potomkowie toczą teraz wojnę z Rosją. Gdzie bije się twoich dwóch wrogów tam masz podwójny zysk. Stawanie po czyjejkolwiek stronie jest błędem.

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie darek3013: ma Pan rację że ten temat powinien być non stop obecny w naszej komunikacji z Ukraińcami. Ale “Radykalne domaganie się potępienia zbrodni ukraińskich przeciwko polskiemu narodowi ” w czasie kiedy ten naród walczy z ruską agresją nie byłoby najlepszą naszą postawą. Poczekajmy trochę, już nie długo a OBAJ i na pewno inni też w sposób zdecydowany i radykalny podejmiemy ten temat. Będziemy mieli za sobą moralne prawo i naszą postawę w czasie tego konfliktu. Zobaczysz Pan jak będzie wyła ruska agentura starając się storpedować te rozmowy i wepchnąć je na tory wzajemnych oskarżeń i nienawiści. Będziemy razem się wspierać, cała nasza konfederacja. Mam wrażenie że łatwiej będzie się nam rozmawiało z Ukraińcami pokroju Pana uri niż z oszalałymi banderowskimi szowinistami. Jestem przekonany że wsparcie Ukraińców i Polaków będzie na tyle mocne, że ekstremizmy po obu stronach nie będą nie będą w stanie przerwać pozytywnych rozmów. Ekstremiści będą razem z ruską agenturą wyć, ale mam nadzieję że bezowocnie. Tak jak kiedyś napisałem do Pana uri, że zanim zaczniemy “targać się po szczękach” należy rozmawiać. W dyskusji też można, jak widać, nieźle interlokutorowi dołożyć. Pozdrawiam Pana.

   • beresteczko1651
    beresteczko1651 :

    Gwałtowna, brutalna i wulgarna reakcja, z jaką się tu Pani spotyka za każdym razem, kiedy powołuje się Pani na ten dokument, moim zdaniem świadczy o jego autentyczności. Nie po to jego autorzy nadali mu klauzulę tajności, żeby publicznie się do niego przyznawać. Co ciekawe osoby, które tak żarliwie negują autentyczności “Uchwały”, ani słowem nie negują zawartych w nim treści. Wręcz przeciwnie, ich wypowiedzi dają podstawy do podejrzeń, że dokładnie realizują zawarte w nim wytyczne:)

     • beresteczko1651
      beresteczko1651 :

      Czyli uważa Pan, że metoda polegająca na ocenie autentyczności dokumentu poprzez poddanie analizie jego treści nie jest godna takiego myśliciela jak Pan. Zapewne! Ciekawe jednak, czy tacy na przykład historycy podzielają Pańska tezę. Pewnie tak, jeśli chcą uchodzić za ludzi myślących w oczach takiego eksperta jak Pan:)

     • uri
      uri :

      No chyba nie. coś Pan pokręcił. Ja całe życie jestem obywatelem Polski, posiadam ziemię która od zawsze należała do mojej rodziny (no, z pewną krótką przerwą), mam kontakty z polskimi historykami i ich głównie czytam. Nie wiem, jak u Pana, ale u nas w Polsce nikt poważny bzdurami Prusa głowy sobie nie zawraca.

     • beresteczko1651
      beresteczko1651 :

      Uznanie czegoś a priori za bzdurę świadczy o tendencyjnym nastawieniu i jest niewiarygodne. Przypominam, że z góry neguje Pan autentyczność dokumentu, odrzucając analizę jego treści, gdyż według Pana stanowiłoby to wyjście poza “domenę ludzi myślących”. Tymczasem właśnie takie postępowanie świadczy o tym, że porzucił Pan myślenie na rzecz ślepej wiary, zapewne nacechowanej ideologią. Jak ta ideologia ma się do treści zawartych w omawianym tu dokumencie, tego już się Pan nie zapewne dowie, bo go Pan – zgodnie ze swoimi założeniami – nie przeczyta:)

     • uri
      uri :

      Nie a priori, tylko a posteriori. Sprawa pojawienia się “uchwały” jest dostatecznie udokumentowana. Zawarte w niej treści również potwierdzają autorstwo Prusa. Nawet porządnie tytułu “uchwały” nie “przetłumaczył”, bo nie znał na tyle dobrze języka “oryginału” :)))

     • uri
      uri :

      Zapoznałem się. Jeszcze przed ujawnieniem przez Jacka Wilczura źródła “uchwały” (a raczej przed opublikowaniem tego faktu przez Henryka Pająka) wiedziałem, że to fałszywka.

     • darek3013
      darek3013 :

      “posiadam ziemię która od zawsze należała do mojej rodziny (no, z pewną krótką przerwą)” z przerwą od 1946 roku od wysiedlenia ukraińskich bandytów na ziemie zachodnie i północne. Od zawsze to znaczy od czasów Adama i Ewy którzy byli Ukraińcami i mieszkali na Zakerzoniu jak mawiają ukraińscy nacjonaliści?

     • uri
      uri :

      Nazywasz moich dziadków “bandytami”? Zastanów się mocno. “Od zawsze” – oznacza, że od kiedy pamięć, czy to rodzinna, czy też zapisana w dokumentach sięga. W moich okolicach pierwsi Polacy pojawili się w II poł. XIX wieku.

     • darek3013
      darek3013 :

      Jesteś jak sam pisałeś Ukraińcem a jak ci udowodniono na tym forum i czemu nie zaprzeczałeś jesteś Ukraińcem mieszkającym w północnej Polsce – stąd jasna droga do wniosku że pojawili się tam w wyniku wysiedlenia w ramach akcji “Wisła”. Wysiedleniom tym podlegała ludność ukraińska zamieszkała w rejonie Bieszczad, Przemyśla oraz Krynicy i zdaje się że 4 wioski w Pieninach. Gdzie z tych terenów Polacy pojawili się w drugiej połowie XIX wieku? Twoich dziadków nie nazwałem bandytami – raczej generalizując nazwałem tak wszystkich Ukraińców których dotknęły po II wojnie wysiedlenia gdyż z racji zaangażowania w zbrodniczą działalność UPA lub co najmniej jej sprzyjanie w wyżej wymienionym okresie czasu trudno użyć innego określenia. Oczywiście generalizuję bo mogli być jednymi z niewielu porządnych ludzi.

     • uri
      uri :

      Chyba ci się coś pomyliło. Ja się już urodziłem na “starych ziemiach”. “Raczej generalizując” – raczej przed napisaniem czegokolwiek nieco się zastanów. A że nie zaprzeczałem? A czemu i komu miałbym zaprzeczać? “JKM-ci”, “hawrankom”, “Anarchistom” niedorozwiniętym, czy innym “sylwiom”? Niezły ubaw miałem :)))

     • darek3013
      darek3013 :

      IP z ukraińskiej szkoły w Górowie Iławieckim? Nie zaprzeczyłeś. Bardzo dobra znajomość ukraińskiego włącznie z rozróżnianiem akcentu i ustaleniem terytorialnym skąd pochodzi mówiący – sam się chwaliłeś więc nawet trudno pisać że nie zaprzeczałeś. Urodziłeś się na “starych ziemiach”? Ukraina nie ma starych ani nowych ziem bo to państwo istnieje od 20- tu kilku lat z efektem jak widać – burdel to bardzo delikatne określenie na stan panujący w tym “państwie”. Wy nie macie żadnych ziem a te które posiadacie są pod waszą czasową okupacją. Nie macie nic swojego a to co macie to po prostu ukradliście najpierw najczęściej mordując poprzednich właścicieli – taka wasza mentalność. to że utożsamiasz się z ideologią UPA można wyczytać z Twoich postów które zamieszczałeś na tym portalu. piszesz że powinienem się zastanowić zanim coś napisze – tak zastanawiam się jakim cudem w tym kraju osoby o takich poglądach jak Twoje nie są pociągane do odpowiedzialności za szerzenie ideologii nazistowskiej bo nacjonalizm ukraiński w formie wyłożonej przez Dońcowa i zaadoptowanej przez Banderę jest starszym bratem hitleryzmu w jego najbrutalniejszej formie. szerzenie nazizmu jest karalne. ale zapewne jak to w Polsce – jak zwykle jesteśmy tolerancyjni co też jak zwykle obróci się przeciwko nam.
      Poza tym nie odniosłeś się zupełnie do waszych wątpliwych sukcesów militarnych w toczącej się tudzież zakończonej już wojnie i Twoim nagłym uaktywnieniem na forum. A tak przy okazji skoro już tak chętnie komentujesz sprawy ukraińskie z jedynej właściwej pozycji – co masz do powiedzenie o ukraińskich zbrodniach wojennych w Donbasie? Europa powoli budzi się z letargu i widzi co tam wyprawiały bataliony ochotnicze. Jak tak dalej pójdzie to znowu będzie trybunał d/s zbrodni tylko że tym razem na Ukrainie. I wasi nowi bohaterowie pójdą siedzieć jak Miloszewić.

     • darek3013
      darek3013 :

      🙂 w zaparte jak to Ukrainiec. Moje treści są karalne – to działaj a nie kłap jęzorem próbując zastraszać. Powodzenia życzę.
      Tak dla ścisłości Twoje treści są a raczej powinny być ścigane z urzędu jak pisałem w poście powyżej ale przecież doskonale o tym wiesz prawda? 🙂
      To co z tymi zbrodniami wojennymi w Donbasie. Pamiętam a jak znajdę chwilę czasu to odkopię twój wpis jak cieszyłeś się z terrorystycznych ataków lotnictwa ukraińskiego na Donieck w trakcie którego zginęło kilka cywilnych osób na ulicy. Usprawiedliwiałeś ich śmierć twierdząc że jedna z zabitych wtedy kobiet była ministrem zdrowia w rządzie separatystów. To też była zbrodnia wojenna a Twoja reakcja – bezcenna – wiele mówiąca o Twojej osobowości. Po tym poznać bandytów od tryzuba.

     • uri
      uri :

      Łżesz, po tym katoendeka poznać, i to jeszcze mało kumatego. Łżesz, bo nigdy nie cieszyłem się ze śmierci osób cywilnych. Stwierdziłem tylko, że nie były to osoby przypadkowe, przypadkowi przechodnie w tym właśnie miejscu. Nie kłam tak okrutnie, bo się na tym przejedziesz :))) No i odsuń się troszeczkę od kompa, bo wiesz, no sam mówiłeś …… :)))

     • darek3013
      darek3013 :

      Katoendek? Ubawiłeś mnie bo trafiłeś jak kulą w płot. Co do kłamstwa – wróć do swoich wypowiedzi dotyczących rzezi wołyńskiej apologeto UPA. W dyskusji na ten temat zostałeś sprowadzony do parteru ze swoimi kłamstwami zarówno przez Lipińskiego jak i drugiego adwersarza. Tak, kłamałeś i kłamiesz teraz bo cieszył cię fakt śmierci cywilów na ulicach Doniecka. Przypadkowe osoby jak piszesz nie miały prawa znaleźć się w tym miejscu? Każdy może iść gdzie chce chyba że to strefa zamknięta a nie jedna z głównych ulic miasta po której po prostu ludzie chodzą. Zresztą pominąłeś milczeniem meritum – fakt barbarzyńskiego zbombardowania obiektu cywilnego przez ukraiński samolot wojskowy. To zbrodnia wojenna. Typowa dla twojej nacji. Albo twoich obu nacji jak wolisz. Masz rację odsuń się od komputera bo bajki zaczynasz opowiadać posesjonacie na “starych ziemiach”. Mitomania chyba jest uleczalna ukraiński trollu.

     • uri
      uri :

      Gdzie, w którym miejscu? Ww. Panowie niestety nie chcieli (nie umieli?) odpowiedzieć na parę prostych pytań, po czym gwałtownie zakończyli rozmowę, coś napomykając bez związku o IPN :)))

     • sylwia
      sylwia :

      Użytkownik uri twierdził wtedy, że cywile na Donbasie ginęli, bo za nimi chowali się ‘terroryści’ czyli powstańcy broniący swojej ziemi rodzinnej przed najazdem Ukrowehrmachtu z zachodu. Tu widać matkę z dzieckiem zamordowanych w Gorłowce przez zachodnioukraińskich hitlerowców. Napewno, wg. uri, za tą dziewczyną chował sie pluton powstańców! Gdy Kresy.pl zamieściły obrazek polskiego ułana zamierzającego się szablą na bolszewika, z napisem ‘Bij Bolszewika!’, użytkownik uri skomentował to tak: ‘bij polszewika, bij’, zmieniając w ten sposób ten napis na hasło zachęcające do zabijania Polaków – ludzi z ‘Polszy’ czyli Polski. Na klawiaturze komputerowej ‘b’ jest daleko od ‘p’. Przypadkowo nie można się pomylić. Nie zapominajmy nigdy: zachodni Ukraincy są śmiertelnymi wrogami Polaków, nawet jeśli wśród nas całe życie mieszkają.

      https://www.youtube.com/watch?v=MjpyjWvt-Hc

      https://www.youtube.com/watch?v=tp-0UmYmuYI

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie “Sylwia”: Piszesz:”Nie zapominajmy nigdy: zachodni Ukraincy są śmiertelnymi wrogami Polaków, nawet jeśli wśród nas całe życie mieszkają. ” Nawołujesz do waśni narodowych u Polaków w imieniu doraźnych interesów Rosji. To Rosja dokonała inwazji na Ukrainę mimo wcześniejszych swoich gwarancji nienaruszalności granic Ukrainy. Teraz chce włączyć Ukraińskie ziemie aby zapewnić sobie lądowe połączenie z Krymem i odepchnąć Ukrainę od morza Czarnego. Nawołujesz Polaków do zbrodni przeciwko własnym obywatelom?. Parszywy i wredny prowokatorze ruski – Agencie “Sylwia”, poszedł stąd. Polecam: http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/jak-pomagac-zeby-nie-zalowac

     • sylwia
      sylwia :

      http://widzianezdaleka.salon24.pl/605988,milosnicy-ukrainy-w-bezpardonowym-ataku

      Miłośnicy Ukrainy w bezpardonowym ataku
       Ujawniło się w Polsce silne lobby pro-ukraińskie. Ludzie ci bezceremonialnie, bezczelnie i wyjątkową arogancją atakują tych Polaków, którzy maja odwagę mieć inne od nich zdanie na temat wydarzeń ukraińskich. Są wśród tego szalonego lobby zarówno Ukraińcy żyjący od czasów “Akcji Wisła” w Polsce, wciąż tęskniący za powrotem do macierzy i do “rezania Lachów”. Są wśród tego silnego lobby mitomani o Polsce od morza do morza. Są wśród nich naiwni marzyciele i wyznawcy uczuć w polityce międzynarodowej i święcie wierzący w miłość jako podstawę stosunków między suwerennymi państwami. Ci ludzie naprawdę uważają, że gdy my będziemy swoją cherlawą pierś nastawiać za Ukrainę, to oni się nam odwdzięczą , gdy będą silni i potężni. Ot, chore sny politycznych ignorantów i zwykłych wariatów… Są tu również ludzie skołowani, panicznie bojący się Rosji, którzy uważają, że skoro jesteśmy słabi i rozbrojeni, to należy drażnić ruskiego niedźwiedzia nieustannie patykiem (bo nawet nie szabelką), pluć mu pod nogi i szczuć na niego kumpli ukrytych za drzewami. Niech wie wredny niedźwiedź jak go nienawidzimy…
      Wspólna cechą tego niezwykle silnego i wpływowego lobby jest odsądzanie od czci i wiary każdego, kto się nie zgadza z ich wyobrażeniami o istocie konfliktu na Ukrainie. To jest nazywanie szpionem Putina (lub Putlera) każdego, który choć próbuje w tym wewnątrz-kacapskim konflikcie doszukiwac się interesu Polski i Polaków. Ci fanatycy “Samostijnej Ukrainy” uważają za zdrajcę i ruskiego szpiona każdego, kto nie jest równie samobójczy jak oni w miłości do niegdysiejszych bestialskich morderców naszych rodaków na Wołyniu. 
      Najgorsze, że ludzie pozbawieni elementarnej wrażliwości na krzywdy setek tysięcy rodaków eksterminowanych przez pozbawionych czlowieczeństwa zbrodniarzy banderowskich, kierują się uczuciami nieodwzajemnionej miłości do oprawców naszych przodków. Najgorsze, że ludzie jawnie i otwarcie wysługujący się obcemu, sąsiedniemu państwu uważają się za polskich patriotów! A polskich patriotów, którzy kierują się miłością i interesem Polski i Polaków, wyzywają od zdrajców, zaprzańców, jurgieltników. Zaiste kuriozalne i zwyczajnie chore…
      Wielu z tych ludzi jest tak otumanionych pro-ukraińską propagandą, że nie zdają sobie sprawy jak cynicznie są manipulowani przez kreatorów majdanowego konfliktu. Nie chce mi się przypominać genezy wydarzeń na Majdanie, ale tylko kiep nie zauważał, że tam starły się dwie oligarchiczne opcje dojenia Ukraińców. Jedna oligarchiczna opcja (Janukowicza) uważała, że korzystniej będzie bankrutującej Ukrainie w szponach Matuszki Rossiyi, inni oligarchowie (Poroszenko i spółka) sowicie sponsorowali ” spontaniczne” prostesty w centrum stolicy i uzbrajali swoje prywatne armie. Jedna opcja była popierana przez Putina, druga przez koncerny zachodnie. Naprawdę nawet teraz ci ślepcy tego nie widzą???
      Ukraina to wciąż kacapia. kto był, ten wie. Ja nie widziałem większej różnicy w sposobie bycia, w sposobie życia między Rosją a Ukrainą. W obu przypadkach ten sam kacapski syf. Chamstwo i brak elementarnej kultury. Nieuprzejme ekspedientki (jak w Polsce za komuny), absolutnie sprzedajna milicja, ludzie patrzący spode łba na każdego przechodzącego, ruch drogowy jak buszu, gdzie rządzi prawo wiekszeg chama, mrożący krew w żyłach slalom aut pomiędzy przechodzącymi “na pasach” itp itd dużo by opowiadać, to trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć, a później dyskutowac o europejskich aspiracjach tego społeczeństwa. Inaczej jest tylko w hotelach dla cudzoziemców, to jedyne enklawy europejskości Ukrainy..

      http://www.youtube.com/watch?v=hy3dqSQNnYs

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie “Sylwia”: Zbyt agenturalnie piszesz, ruska Twoja natura i język Ciebie ponosi. “szpionem Putina (lub Putlera)” ….. “ruskiego szpiona”. Dobrze kiedy Ciebie ponosi, po kacapsku zaczynasz gadać. Tak jak bez tłumaczenia ruski tekst cyrylicą 3*A4 z rozpędu walnąłeś. Twojej ruskiej jaczejce tak się śpieszyło?. Ty sam czy takie polecenie dostałeś?.

     • sylwia
      sylwia :

      Ukraińcy, wrogowie Polski, ta 5-ta kolumna, ten rak toczący ciało naszego narodu, realizują konsekwentnie nakaz OUN by osłabiać Polskę, m.in. przez podsycanie u Rosjan wrogości do Polaków i u nas wrogości do Rosjan. Stąd odmienianie ‘Putler’ we wszystkich przypadkach. Szermują terminem ‘faszyści’, z ukraińska bezczelnością, choć powszechnie wiadomo, że na ich zach. Ukrainie jest otwarty hilterowski faszyzm z jego organizacjami, strukturami, hasłami, flagami i symbolami. Nie daje się już ukryć, że Ukraińcy zachodni to aktywni śmiertelni wrogowie Polaków, teraz o wiele gorsi od Niemców i Rosjan. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości. Banderowcy są wierni rozkazowi ‘Uchwały’. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ Artykuł on tym problemie jest tu: http://widzianezdaleka.salon24.pl/605988,milosnicy-ukrainy-w-bezpardonowym-ataku Program tajnego ukraińskiego rządu, OUN, zakłada ciagłą ekspansję. W przypadku Polski prawdopodobnie rozpoczną napady terrorystyczne na naszym terytorium gdy skończy się ich wojna z Noworosją. Oto ich ‘Dekalog OUN’ w pierwotnej wersji:

      Ja – duch odwiecznego żywiołu, który uratował ciebie przed tatarskim potopem i postawił na granicy dwóch światów aby tworzyć nowe życie:
      1. Zdobędziesz państwo ukraińskie albo zginiesz w walce o nie.
      2. Nie pozwolisz nikomu plamić chwały ani czci twojego narodu.
      3. Pamiętaj o wielkich dniach naszych walk wyzwoleńczych.
      4. Bądz dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walk o chwałę włodzimierzowego trójzęba.
      5. Pomścisz śmierć wielkich rycerzy.
      6. O sprawie nie mów z tym, z kim można, lecz z tym, z kim trzeba.
      7. Nie zawahasz się wykonać największego przestępstwa, jeśli tego będzie wymagać dobro sprawy.
      8. Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmować wroga twej nacji.
      9. Ani prośby, ani groźby, ani tortury, ani śmierć nie przymuszą cię do wyjawienia tajemnicy.
      10. Będziesz dążyć do poszerzenia siły, chwały, bogactwa i przestrzeni państwa ukraińskiego.

      Ekspansja terytorialna jest podstawą ideologii OUN (b) – banderowskiej. Ukraińcy nazywają wschodnie tereny Polski ‘Ukrainą zachodnią’. Pewien użytkownik zamieścił taki wpis: ‘W przedmowie do ksiązki ‘Wieś Łazy’ Łozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisał tę wieś jako ‘wieś w jarosławskiem, na Ukrainie Zachodniej.’ W książce, Polaków ci Ukraińcy nazywają ‘zajdami.’ Działaczka OUN-b (banderowskiej), Łarysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy, powiedziała: ‘Ku ogromnemu żalowi, miejscowość, w której urodziłam się, a jest to Ukraina Zachodnia, dziś jest na terytorium Polski.’ (Przebóg-Malinowski, ‘Najnowsza Historia Polski’, str. 328.” Faszystowska szajka kijowska obecnie u wladzy wysunęła żądania terytorialne wobec Polski: Chełm, Przemyśl i dalej. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: “Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону” – staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto polskie miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Jaką ilość polskiej ludności na wschód od Sanu Ukraińcy zamierzają znow utopić we krwi? Ostatnio zakatowali barbarzyńsko około 400 000 Polaków. Co powinniśmy robić? 1. Popierać powstanie silnej zbrojnej polskiej ochotniczej organizacji obrony terytorialnej opartej na lokalnej ludności. 2. Przyłączyć się do kółka strzeleckiego. 3. Zdobyć pozwolenie na broń i zaopatrzyć się w pistolet, karabin i śrutówkę (broń gładkolufowa z rozrzutem do walki na krótki dystans) oraz amunicję do nich. 4. Ulepszać nieustannie swoje umiejętności strzeleckie i bojowe. 5. Zwalczać wybieranie lub dopuszczanie Ukraińców do wpływowych stanowisk. To są nasi śmiertelni wrogowie i walka z nimi jest nieuchronna z powodu ich faszystowskiej i wrogiej Polsce zaborczej ideologii.

     • tutejszym
      tutejszym :

      Ruski krecie “Sylwia” – udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?. Znowu ruski zafajdańcu wklejasz link do fałszywki. poszło ruskie ścierwo z tego Forum Czy nie ma na to ścierwo lekarstwa?.

     • emigrant
      emigrant :

      a może skomentujesz banderowskie poczynania pokazane przez nią – bo normalnie jestem sick and tired ciągłego zmieniania tematu z twojej strony kiedy zwyczajną ludzką reakcją powinno być potępienie pokazanego zła. Rosja mnie nie interesuje – moja rodzina ociekała w 43′ z Tarnopola podczas rzezi wołyńskiej i nie miało to nic wspólnego z Rosja… Może zaczniesz mówić ze jednak ISIS popełniła więcej okrucieństw aby wybielić tak bliska twemu sercu Banderowską swołocz?

     • darek3013
      darek3013 :

      Panie Tutejszym znowu pozwolę sobie nie zgodzić się z Pańskim zdaniem. Krytykuje Pan słowa Pani Sylwii :”Nie zapominajmy nigdy: zachodni Ukraińcy są śmiertelnymi wrogami Polaków, nawet jeśli wśród nas całe życie mieszkają. ” Szanowny Panie – proszę zapoznać sie ze słowami posła na sejm RP, członka Platformy Obywatelskiej i jednocześnie przedstawiciela mniejszości ukraińskiej w Polsce pana Mirona Sycza w których mówi o Polsce, Polakach i swoim stosunku do naszego narodu. Tylko tyle i aż tyle. Wtedy Pan zrozumie że Pani Sylwia niestety ma rację. A sądząc z wpisów użytkownika uri obawiam się, wręcz mam pewność że to ta sama opcja, ten sam sposób myślenia i działania.

     • tutejszym
      tutejszym :

      @darek3013: Od dawna twierdzę że ludzie pokroju Pana Sycza powinni spotkać się z należytą odprawą i pójść na śmietnik historii. Jeżeli są to słowa podlegające pod kodeks karny to odebranie immunitetu i proces. Jeżeli nie to społeczna infamia, kiedy pewne środowiska ukraińskie w Polsce przekonają się że ich polityka prowadzi do negatywnych skutków to zrewidują swoją postawę i być może swoje nastawienie. Pan “Sylwia” jest rosyjskim agentem wpływu na czas wojny FR z Ukrainą. Agentura ruska ma za zadnie sianie fizycznych niepokojów oraz niechęci pomiędzy RP a Ukrainą. Ten Pan nie ma z nami nic wspólnego. Pozdrawiam. Polecam: http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/jak-pomagac-zeby-nie-zalowac

     • tagore
      tagore :

      Jest spora różnica pomiędzy Panem Tymem ,a Mironem Syczem .Na portalu Polonews.in.ua była w języku ukraińskim wypowiedź Sycza o bardzo ciekawej treści myślę ,że zaskakującej dla wielu .

      tagore

     • sobiepan
      sobiepan :

      @darek3013: 25.09.2014 09:00). Szanowny Panie Wszystko o tym nienawidzącym Polski ukraińskim pośle na Sejm z ramienia PO znajdzie Pan pod linkiem http://www.mironsycz.pl/?o-mnie,37 Lub po prostu wpisując do Google Miron Sycz . to co Pan znajdzie na tych stronach podnosi włosy na głowie każdego Polaka.

      – Pochodzę z miejscowości Wiązownica, która 17 kwietnia 1945 r została spalona przez bandę UPA, oddział “Mesnyky”, czyli “Mściciele”. Dom moich rodziców został spalony, podobnie jak reszta wsi. Ja wiem, że na tej sali jest poseł, którego ojciec działał w bandzie, która spaliła tę wieś – mówił wcześniej z sejmowej mównicy poseł Solidarnej Polski Mirosław Golba.

     • sylwia
      sylwia :

      P. darek3013: Udało mi się znaleźć dwa odsyłacze do wypowiedzi Sycza w polonews: http://polonews.in.ua/aktualno-i-aktualnosti/czy-rosja-zorganizowa-a-euromajdan-odpowiada-miron-sycz-polski-polityk.html i
      http://polonews.in.ua/wywiad/w-ukrainie-musz-rozumie-e-kredyt-w-nie-wolno-po-prostu-przejada.html
      Również mamy wypowiedzi polityków ukraińskich, którzy uważają terytorium Polski wschodniej za Ukrainę zachodnią. Znamy też ich hymn państwowy. To trzeba rozpatrywać z perspektywy ukraińskiego odrodzonego hitleryzmu i aksjomatycznej filozofii OUN, wymagającej ciągłej ekspansji terytorialnej. To nawarstwienie faktów poucza nas, że Ukraińcy są naszymi wrogami, gorszymi od Niemiec i Rosji. Dlatego sugestia tego Tutejszym, iż teraz nie powinniśmy podnosić tematu zbrodni ukraińskich bo Ukraina zostala napadnięta przez Rosje jest absurdalna: 1. Krym był rosyjski od XVII wieku kiedy jeszcze nie bylo Ukrainy a w 1954 r. ‘podarował’ go bezprawnie Ukrainie Nikołaj Salomon Chruszczow [Perlmutter]. Nim Krym był rosyjski to był tatarski. Nim był tatarski to był ruski i scytyjski i należał też do innych ludów, łącznie z Grekami (Χερσόνησος Ταυρική). Krym to nie Ukraina. Rosja ‘pomogła’ Krymowi przyłączyć się po krymskim plebiscycie. 2. “W listopadzie 2010 roku rosyjska Duma uznała mordy na naszych rodakach za zbrodnię reżimu stalinowskiego. W dokumencie rosyjscy deputowani napisali: “Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości” (Jan_De:10.09.2014 00:58). Niemcy poszły jeszcze dalej w uznaniu winy i pokajaniu. Ukraina wypiera się odpowiedzialności za barbarzyńskie zbrodnie Ukraińców. Przeciwnie: gloryfikuje i czci zbrodniarzy Banderę, Szuchewicza i innych oraz gloryfikuje SS i hitlerowskie symbole, hasła i ideolologię. 3. Dlatego Ukraina jest naszym najgorszym wrogiem spośród tych trzech krajów i dlatego w jej konflikcie z mniejszymi naszymi worgami powinniśmy być neutralni lub w pewnej mierze nawet stawać po stronie naszego mniejszego wroga np. Niemiec, zależnie od sytuacji, przeciwko naszemu zażartemu wrogowi czyli Ukrainie, po to aby przyczynić się do osłabienia tego śmiertelnego wroga Polski. Właśnie teraz jest czas by podnosić temat zbrodni ukraińskich i wywierać na Ukrainę nacisk by się zdenazifikowala. Wiemy, że Ukraińcy nazywają wschodnie tereny Polski ‘Ukrainą zachodnią’. Pewien użytkownik zamieścił taki wpis: ‘W przedmowie do ksiązki ‘Wieś Łazy’ Łozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisał tę wieś jako ‘wieś w jarosławskiem, na Ukrainie Zachodniej.’ W książce, Polaków ci Ukraińcy nazywają ‘zajdami.’ Działaczka OUN-b (banderowskiej), Łarysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy, powiedziała: ‘Ku ogromnemu żalowi, miejscowość, w której urodziłam się, a jest to Ukraina Zachodnia, dziś jest na terytorium Polski.’ (Przebóg-Malinowski, ‘Najnowsza Historia Polski’, str. 328.” Hitlerowska szajka kijowska obecnie u wladzy wysunęła żądania terytorialne wobec Polski: Chełm, Przemyśl i dalej. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: “Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону” – staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto polskie miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Polską ludność na wschód od Sanu Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Juz zakatowali barbarzyńsko około 400 000 Polakow. Treść wypowiedzi, o której komentuję, to spełnianie nakazu tajnej Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., dokumentu o kapitalnym znaczeniu dla Polski i którego autentyczności sympatykom odrodzonego ukraińskiego hitleryzmu nie udaje się podważyć mimo ich rozpaczliwych wysiłków. Jest on tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html . Komentarze są tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

     • tutejszym
      tutejszym :

      Ruski krecie “Sylwia” – udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?. Znowu ruski zafajdańcu wklejasz link do fałszywki. poszło ruskie ścierwo z tego Forum Czy nie ma na to ścierwo lekarstwa?.

     • sobiepan
      sobiepan :

      @Tutejszym: 25.09.2014 15:58). SPAM ,@Tutejszym: 25.09.2014 15:58). SPAM ,@Tutejszym: 25.09.2014 15:58). SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM , WULGARYZMY , SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM , WULGARYZMY , SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM ,SPAM , WULGARYZMY ,

     • uri
      uri :

      “Gdy Kresy.pl zamieściły obrazek polskiego ułana zamierzającego się szablą na bolszewika, z napisem ‘Bij Bolszewika!’, użytkownik uri skomentował to tak: ‘bij polszewika, bij’, zmieniając w ten sposób ten napis na hasło zachęcające do zabijania Polaków – ludzi z ‘Polszy’ czyli Polski.”
      Potwierdź to linkiem do “mojej” wypowiedzi, zakłamana kacapska gnido!

     • uri
      uri :

      “Gdy Kresy.pl zamieściły obrazek polskiego ułana zamierzającego się szablą na bolszewika, z napisem ‘Bij Bolszewika!’, użytkownik uri skomentował to tak: ‘bij polszewika, bij’, zmieniając w ten sposób ten napis na hasło zachęcające do zabijania Polaków – ludzi z ‘Polszy’ czyli Polski.” Potwierdź to linkiem do “mojej” wypowiedzi, zakłamana kacapska gnido!

     • uri
      uri :

      Przecież to ruski kret, który sam się do tego przyznaje (choć chyba nieświadomie, są to wpadki debila). Jak z tym hitlerowskim awatarem (za którego zaliczył bana), tłumaczył się, a przecież jako “Sylwia” od początku używa polskiej symboliki. Będę, Panie Jan_De chamski i wulgarny wobec kacapskiej wiebbrigady, a Pana proszę o nieuwłaczanie mojej inteligencji 🙂

     • jan_de
      jan_de :

      Panie uri, nic i nikt nie uwłacza naszej inteligencji bardziej niż my sami… Proszę więc nie oskarżać mnie o to, zaś moje proste pytania nie temu służą, lecz są – jakby to górnolotnie nie zabrzmiało – drogą do prawdy… „Prawdy”, którą niemal wszyscy na tym Portalu posiedli, tylko jakoś tak niewielu zadaje sobie trud, by się tą prawdą – z takimi jak ja – podzielić … A Pańskiego „argumentu”, nie rozumiem zupełnie… Hitlerowski awatar Pani Sylwii ma być dowodem na to, że jest „ruskim kretem?” To już bardziej wskazywałby na to sierp i młot… (jako: użyty dla „nie poznaki”)… Proszę więc użyć „mocniejszych” argumentów, abym nie miał powodów do podejrzewania Pana, o hołdowanie maksymie Goebbelsa? Nigdy tak nie myślałem, i nigdy tego nie robiłem, ale to już prędzej Pana mógłbym podejrzewać o „agenturę wpływu…” Choćby ten przykład… Jak sam Pan niedawno powiedział, problemy Polaków na Litwie, nic Pana nie obchodzą… A powiedział Pan to na Forum Kresy.pl będącym portalem miłośników kresów… Jaki z tego wniosek wyciągnąć można? Że, nie jest Pan miłośnikiem Kresów, albo… jest Pan miłośnikiem Kresów, ale… bez Polaków…. W czyim miałoby to być interesie?

     • emigrant
      emigrant :

      Darek, ależ on działał – oni wszyscy działali a potem przyszło paru ruskich na urlopach i ich wszystkich pognali. Czego ty człowieku oczekujesz od upaińca oprócz kłapania ble, ble, ble, ble… to i mordy na bezbronnych to ich cała “wartość bojowa”
      HAŁA UPAINIE!!!

    • sylwia
     sylwia :

     P. Beresteczko1651: to jest ważne potwierdzenie autentyczności tajnej Uchwaly Krajowego Prowidu OUN z 1960 r. : http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html Moje zapoznanie się z ną to była epifania ( επιφάνεια ), bo była wytłumaczeniem trudnego do zrozumienia zachwytu prominentnych Polaków i polskich nie-Polaków ukraińskim hitleryzmem i jego faszystowskimi decyzjami, władzami, instytucjami, sztandarami, hasłami i demonstracjami i ich uległości wobec tego hitleryzmu i jego instytucji. Tekst tej Uchwały to jest nic innego jak wypowiedzenie wojny Polsce przez międzynarodową, hojnie finansowaną ukraińską faszystowską mafię OUN-b. Żadne fałszerstwo nie zostało ani tu ani nigdzie indziej udowodnione. Dla uczczenia pamięci 400 000 moich barbarzyńsko zakatowanych przez Ukrainców rodaków, czego nie chcą Ukraińcy uznać i za co nie mają zamiaru przyjąć odpowiedzialności, użyję wszystkich moich możliwości aby rozpowszechniać wiedzę o tej tajnej Uchwale jako przyczynie polskiego podlizywania się ukraińskiemu hitleryzmowi i oczywistych tego skutkach. Tak mogę oddać cześć Ich Pamięci. Żadne pomówienia o ‘agenturalność’ , obelgi i szyderstwa wrogów mnie do tego nie zniechęcą. Przeciwnie: są one dla mnie potwierdzeniem prawdziwości tej tajnej Uchwały. Lecz najważniejszym potwierdzeniem prawdziwości tej tajnej Uchwaly, prócz opinii specjalistów, jest rozwój wypadków politycznych, przedsiębrane wbrew polskiem interesom i racji stanu decyzje polityków i probanderowskie wypowiedzi dziennikarzy i innych działaczy. Wytyczne tej tajnej Uchwały są wprowadzane w czyn. Prócz wsparcia na tym forum płynącego od myślących patriotów takich jak Pan, otrzymuję też pocztę elektroniczną od ludzi popierających moją działalność, którzy jednak sami na tym forum nie piszą.

     • tutejszym
      tutejszym :

      Ruski krecie “Sylwia”, przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901
      Ruski krecie “Sylwia”, przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok. Poszedł won geju, pod “Anarchista”. Coście we dwójkę sobie naszczebiotali?. Słuchaj ruski agencie. Polaków na Rosjan napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z ruskim imperializmem. Walka z nim leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostałeś w dupę na poprzednim temacie gdzie wykazano że tekst twój jest fałszywką i znowu go powielasz?

     • sylwia
      sylwia :

      Anarchista:
      18.09.2014 16:33

      @Ukraiński krecie a właściwie ,,świnko”. Tutejszym: 18.09.2014 10:28 Udowodnij że to nie jest prawdą , i że nie jest obecnie realizowane Uchwała OUN. FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990. /W.Poliszczuk “Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/ “Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego – do Polski i Polaków. Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza – “Czuprynki” oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy stosować przymus fizyczny, “pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię”. W razie ociągania się stosować nawet “metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN. Zgodnie zwczesniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz “Wyzwolenia Ukrainy”. Przegranie przez “Ruch” wyborów na Ukrainie uważane jest za śmierć ukrainizmu nad Dnieprem. Sprawy polskie: 1. na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Ukrainy Zachodniej; 2. w diasporze; 3. w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy Zacurzońskiej. 1. Popieramy gorąco wysiłki wyzwoleńcze narodów bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii, popieramy wysiłki wyzwoleńcze Mołdawian, Gruzinów i Ormian. Solidaryzujemy się z walką o wolność bratniego narodu białoruskiego, pamiętając jednocześnie, że wywodzi się on z naszego ukraińskiego gniazda – Kijowskiej Rusi i do tego gniazda w przyszłości powinien wrócić. …Z postkomunistyczną Polską należy utrzymywać stosunki przyjazne i na zasadach wzajemności. Aby nie drażnić Polaków i rządu należy przyznać im na Ukrainie pewne uprawnienia w zakresie wiary, kultury i szkolnictwa, bacząc równocześnie, aby te koncesje nie poszły zbyt daleko. Wykluczyć organizowanie się Polaków pod względem politycznym. Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanislawów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy. Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi – w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA. Koncesje w sprawie szkolnictwa polskiego i kultury uzależnić od podobnych koncesji udzielonych Ukraińcom w Polsce. Głosić, że w Polsce mieszka jeden milion Ukraińców, utrudniać Polakom odbudowę cmentarza Orląt, ale niezbyt nachalnie, aby nie dać im do rąk międzynarodowego atutu propagandowego, że nasze starania o wejście do Europy nie są szczere (chodzi o to, że cmentarz Orląt jest cmentarzem wojskowym, tedy zgodnie z konwencją międzynarodową jest pod ochroną prawa międzynarodowego). Oddawanie Polakom kościołów uzależniać od oddawania Ukraińcom w Polsce obiektów cerkiewnych a przede wszystkim oddanie przez Polaków Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi katedry greckokatolickiej w książęcym grodzie Przemyślu. Nie zaszkodzi tego faktu łączyć ze zwróceniem Polakom kościoła Sw. Elżbiety we Lwowie a także obiektów kościelnych w Tarnopolu Stanisławowie. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do reaktywowana polskiej hierarchii, czyli powrotu na nasze ziemie polskich biskupów. To mogłoby oznaczać na przyszłość niebezpieczeństwo odrodzenia na Ukrainie (zachodniej) niepożądanej polskości i polskiego szowinizmu o ambicjach politycznych. Obrządek łaciński na Ukrainie podporządkować hierarchi Ukraińskiej Cerkwi Katolickiej i jej patriarsze z siedziba na Górze św. Jura wt Lwowie. Sporządzać i systematycznie uzupełniać spisy Polaków mieszkających na Ukrainie a przede wszystkim na Ukrainie Zachodniej. Spisy te oraz adres) służyć będą sprawie Ścisłej kontroli ich poczynań. Znając historię i zdolności konspiracyjne Polaków nie można wykluczyć, że w przyszłości zecha konspirować przeciwko samostijnej Ukrainie. Nie można też wykluczyć, że znajdą się w Polsce siły rewizjonistyczne, które zechcą odebrać Ukraińcom Lwów. Pomocnymi w tym mogą być właśnie konspirujący Polacy. Dlatego w najbliższej przyszłości, gdy Ukraina pozbędzie się swoich własnych komunistów, ujawniani Polacy powinni złożyć przysięgę lojalności i wierność samostijnej Ukrainie. To samo uczynić winni polscy księża, zakonnicy i zakonnice. Nie utrudniać Polakom wyjazdów do Polski na pobyt stały, lecz je ułatwiać. Pamiętajmy, że odwiecznym celem Ukraińców i naczelnym OUN była depolonizacja ziem zasiedlonych od kilku pokoleń przez Polaków. Ułatwiając maksymalnie wyjazdy do Polski, należy równocześnie ułatwiać im czasowe kontakty z krewnymi i znajomymi w Polsce. Młodym, którzy odwiedzają krewnych w Polsce lub znajomych, utrudniać wstęp na wyższe uczelnie. W ogóle ograniczyć studia Polakom i nie dopuszczać do powstania silnej warstwy inteligencji. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej… 2. Mamy wiele dobrych przykładów z przeszłości wspólnej walki ukraińsko-polskiej prowadzonej przeciwko komunizmowi. Te dobre tradycje należy kultywować, zacieśniając więzy z tymi organizacjami, które mają realistyczne podejście do stosunków ukraińsko-polskich. Wykazywać, że we wspólnej walce z komuna Ukraińcy byli stroną aktywną i inspirującą. Innymi słowy aby Polacy uznawali przywódczą rolę Ukraińców. Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne. Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK. Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie. Wszystkie te akcje przyniosły wiele cierpień i krwi narodowi ukraińskiemu. Podkreślać to w komunikatach, które koniecznie muszą być publikowane w językach obcych, zwłaszcza w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Zmierzać do tego, aby miarodajne czynniki polskie na emigracji zrzekły się wszelkich zamiarów i myśli rewindykacji względem Ukrainy a sprawę Ukrainy Zacurzońskiej (Zasanie, Chełmszczyzna, Podlasie i Łemkowszczyzna) pozostawić otwartą, sugerując, że zostanie ona załatwiona z korzyścią dla obu stron przez narodowe rządy w pełni suwerennych państw samostijnej Ukrainy i postkomunistycznej Polski. Na takim stanowisku stoi już obecnie Konfederacja Polski Niepodległej. Tę organizację i jej ludzi należy wspierać. W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną na obczyźnie, za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu. 3. Obecna Polska przeżywa dobę swojego ponownego odrodzenia, której siłą sprawczą jest ruch znany na Świecie pod nazwą Solidarności. Ruch ten zdobył sobie międzynarodową sławę jako rozsadnik komunizmu na Świecie. Taka opinia o Solidarności krzywdzi nas i nie jest nam potrzebna. Nasza propaganda powinna iść w kierunku wykazania, że Solidarność nie była tą siłą sprawczą, lecz UPA, która zainspirowała siły antykomunistyczne do działania. UPA walczyła z bolszewią ponad 10 lat a jej duch żywy nigdy nie wygasi. Duch UPA zapłodnił Solidarność do czynu. Tak powinien rozumować każdy Ukrainiec, tak samo powinien rozumować świat i my mamy światu w tym dopomóc, bo inaczej znowu naszą chwałę przypiszą sobie Polacy. Stosunek zdrowych sił ukraińskich do obecnej polskiej rzeczywistości powinien być zróżnicowany i uzależniony od naszych interesów. Polska jest Ukrainie potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA, która polscy komuniści przedstawili narodowi polskiemu kłamliwie nie jako zbrojny ruch narodowo-wyzwoleńczy, lecz jako bandy. Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Najpilniejsze zadanie na najbliższą przyszłość: doprowadzić do tego, żeby władze polskie jednostronnie przyznały (złożyły deklarację), że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych, a tym wyrzekają się wszelkich pretensji do ziem utraconych na wschodzie w wyniku sowieckiej inwazji dokonanej na okupowane przez Polskę terytoria ukraińskie 17 września 1939 r. Takie oświadczenie jeżeli będzie, należy silnie rozpropagować w różnych językach obcych. To bardzo ważne dla naszych posunięć przyszłościowych. My ze swej strony przyznamy słuszność takiemu stanowisku oświadczając, że kwestia granic, które wytyczył bez naszego udziału (tj. Polski i Ukrainy) krzywdzący układ jałtański (nie mówić o czyją krzywdę chodzi) powinna być załatwiona w przyszłości przez rządy suwerennych państw Ukrainy i Polski. Gdy zaś do tego już dojdzie, to my odczytamy owo jednostronne oświadczenie: tak, wy nie macie roszczeń terytorialnych i mieć nie możecie, ale my je mamy. Polacy bowiem zdają sobie sprawę, iż dotąd okupują część historycznych i etnograficznych ziem ukraińskich a nie odwrotnie. Zatem będzie rzeczą sprawiedliwą dla ukraińsko-polskiego pojednania zwrócenie Ukraińcom ziem, które są przez nas nazywane Ukrainą Zacurzońską. Wtedy, gdy się te dwa fakty zestawi, to świat nam a nie Polsce przyzna rację. Ważne jest także w obecnej chwili postawienie na porządku dziennym tzw. akcji Wisła. Dążyć aby stanęła ona na forum polskiego parlamentu i żeby sami Polacy ją potępili jako ludobójcza. Inicjatorem sprawy nie może być Mokry, lecz ktoś z Polaków. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD. Gdy to już się stanie to wieść o tym z odpowiednim naszym komentarzem w jęz.. obcych powinna obejść cały Świat. Zainicjować wiece potępiające polskie zbrodnie popełnione na narodzie ukraińskim przez różne cudzoziemskie organizacje. Nasz komentarz do tego powinien nawiązywać do ucisku polskiego przed wojną na obszarze polskiej okupacji ziem ukraińskich (Zamojszczyzna, pacyfikacje, likwidacja szkolnicywa i. kultury, ucisk narodowy), sławne działania UPA w walce z Niemcami i komuną w Bolszewii i w Polsce. Podnieść, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorki Solidarności, potępiają komunistyczną akcję Wisła znęcania się nad ukraińską ludnością. Wykazywać ukraińskość Zacurzonii zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA. W tym duchu prowadzić propagandę na rzecz historycznosci i etnograficzności ziem ukraińskich okupowanych obecnie przez Polskę, a o które z taką determinacją z komunistyczną władzą polską walczyła UPA -razem z patriotycznymi siłami polskimi WIN. Wynika z tego, że patriotyczne siły pokkie uznawały rolę UPA i jej prawo do ziemi Zacurzonii. Mocno podkreślać, że takie jest stanowisko patriotycznych sił Polski obecnie. Wyciszać wszystko to co nas dzieli, w tym także negatywne patrzenie na UPA. Podkreślać także, iż takie same jest również stanowisko papieża i udowodnić, że gdyby było inaczej to nie przyznałby Mokremu nagordy im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach “Tygodnika Powszechnego” oraz “Znak”, a w propagandzie światowe] głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować. Problematyka rewolucyjnej OUN – awangardy narodu ukraińskiego – powinna być tam zawsze obecna. Głosić prawdę bardziej znanych wydarzeń dziejowych (Grunwald, Wiedeń, Warszawa 1920, Monte Cassino) podkreślając, że odniesione tam zwycięstwa były głównie dziełem Ukraińców, a nie Polaków. Polacy odegrali w nich rolę drugorzędną. Stanowczo rozprawiać się z antyukraińskimi poglądami na historię działaności UPA – E. Prusa, W. Hraniewskiegp, J. Sobiesiaka, H. Cybulskiego, kś. Kuczyńskiego, J. Jastrzębowskiego, W. Romanowskiego, J. Popiela, M. Fijałki, kś. Szetelnickiego, J. Gietrycha, Z. Alberta, A. Oliwy, W. Kalabińskiego, J. Węgierskiego, S. Myślińskiego, M. Juchniewicza, W. Szoty, J. Turowskiego, Siemaszki i j. Sereta. Najlepiej to robić piórem samych Polaków, wśród których znajdą się osoby sprzedajne (obiecać wysokie honoraria i stypednia zagraniczne). Wskazane jest opanowanie niektórych polskich pism, w tym “Semper Fidelis”, “Tak i nie” i in. Wejść do władz Archiwum wschodniego, infiltrować Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich (GKBZHwP), przeszkadać w zbieraniu obciążających Ukraińców materiałów z wydarzeń drugiej wojny światowej, nie dopuszczać do publikowania materiałów obciążających ukraiński nacjonalizm rewolucyjny OUN. Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej. Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony. Poprzeć politycznie, moralnie i finansowo fundację im. sw. Włodzimierza Chrzciciela założoną w Krakowie przez Mokrego. Roli Mokrego nie eksponować, aby nie utrudniać mu działalności parlamentarnej. Nas interesuje punkt programu fundacji, który mówi o gromadzeniu dowodów o zbrodniach Polaków popełnionych na ukraińskim narodzie w okresie ostatniej wojny i w pierwszych latach powojennych (Akcja Wisła). W naszej propagandzie wykazywać, ze podstawę Fundacji stanowi dar Watykanu przekazany przez Ojca sw. na działalność duszpasterską greckokatolicką. Jeżeli będą sprzeciwy ze strony pewnych środowisk ukraińskich czy polskich, to wówczas głosić na cały świat, ze Polacy to pseudokatolicy i działają wbrew życzeniom papieża. Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić stopniowo do przekształcenia Fundacji w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie tego instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie. (Jak dosniosły oststnio media taki uniwersytet ma zostać powołany w Lublinie. A dlaczego nie we Lwowie ? – P.J.) Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwerystet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzyliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. Robić to należy w sposób jak to czynili Polacy żebraczej Polski przedwojennej z Ukraińcami, Poleszukami, Hucułami i Łemkami. Podsycać aktywność narodową Ukraińców, Białorusinów, Żydów, Czechów, Słowaków a przede wszystkim Niemców. Próby hamowania ich dynamizmu określać jako ucisk, brak demokracji i polską nieszczerość w głoszeniu haseł równości i wolności. Nie dopuszczać do zbliżenia polsko-niemieckiego. Podkreślać aktualność hasła “Jak świat światem, Niemiec Polakowi nie będzie bratem”. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej .” *** “Powyższy tekst po przetłumaczniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie “Polska Zbrojna”, organie Ministerstwa Obrony Narodowej .” Jak pisze dalej W.Poliszczuk “Po przeanalizowaniu tekstu fragmentów “uchwały”, po skonfrontowaniu ich z innymi publikacjami, doszedłem do wniosku, że “uchwała”, a raczej jej fragmenty, jest oryginalną uchwałą OUN-b. Wskazuje na to treść uchwały, która jest adekwatna do strategii, polityki i ideologii OUN-b. Tekst “Uchwały” jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b .”

     • tutejszym
      tutejszym :

      Ruski agent “Sylwia”, Anarchista: 18.09.2014 16:33 czyli obecnie “Sobie Pan”, duża ilość bełkotu nie przejdzie w jakość prawdy. Pan prof. Jacek Wilczur publicznie przyznał że autorem tego pisma “Uchwała…” był Pan Prus, zrobił to wobec zgromadzonych przedstawicieli 27 WDP. Propaganda FSB z oczywistych względów propaguje tą fałszywkę poprzez swoją agenturę. Cel jest jasny: odwrócenie uwagi Polaków od agresywnej polityk FR oraz od faktu agresji jaką dokonała FR na Ukrainę. Agencie “Sylwia” poszedł z tego polskiego Forum. Polecam: http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/jak-pomagac-zeby-nie-zalowac

     • sylwia
      sylwia :

      Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. O Tutejszym wiemy, że jest emerytem-alkoholikiem. Analiza jego dokonywanych w skrajnie różnych stylach wypowiedzi wskazuje na chorobę psychiczną zwaną ‘dwubiegunowością’ (bipolar mental disorder). Wściekle i zawzięcie atakuje krytyków banderyzmu i faszyzmu ukraińskiego, przez to realizując wytyczne Uchwały Prowidu OUN z 1990 r., której autentyczność jest potwierdzana przeraźliwie wyraźnie w naszym życiu politycznym, społecznym i na forach, po potwierdzeniu jej przez wiarygodnych badaczy, takich jak dr. Poliszczuk i prof. Prus. ‘Tutejszym’ jest zapewne Ukraińcem udającym Polaka by zyskać zaufanie. Jest autorem najbardziej wulgarnych wpisów na tym forum. Wypacza rolę Rosji w kwestii Kresów obecnie i w latach 90-tych ub. stulecia. Cytuję z wpisu ‘Anarchisty’ z 7.9.2014 19:47; “Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum] …” Polemika z Tutejszym, kwezalem, uri, amstafem i im podobnymi rzecznikami faszyzmu ukraińskiego i Judeopolonii jest bezcelowa. Nie dodają świeżych materiałów, ograniczając się do kalumnii i napaści na użytkowników o odmiennych poglądach. Tu nikt nikogo nie przekona bo próby przekonywania ludzi, którzy znając zbrodniczość ukraińskiego nacjonalizmu zdecydowali sie go bronić i propagandować ukraiński neohitleryzm oraz syjonistyczną ideę polsko-ukraińskiego państwa, Judeopolonii, są płonne. Nie polemizuję z nimi również dlatego, że oni kulturalnie i spokojnie polemizować nie umieją: Ukraińcy tego nie potrafią. Widać to na filmach z ich parlamentu, Rady, jaką wolą argumentację; nie wywody logiczne i cytaty prawa lecz okładanie się pięściami po mordach. Bandycka Ukraina to nie republikański Rzym. Jedyna korzyść z ich wypowiedzi na tym forum to nasze lepsze rozpoznanie śmiertelnych wrogów Polski: ukraińskich nacjonalistów, którzy teraz przemycają nam ideę Wielkiej Ukrainy od Sanu do Donu i szkodliwą dla nas rusofobię pod pokrywką rzekomego polskiego patriotyzmu.
      ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

     • tutejszym
      tutejszym :

      Ruski krecie “Sylwia”, przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Ruski krecie “Sylwia”, przecież udowodniono Tobie jest to fałszywka, świadomie kłamiesz. Podły ruski krecie, poszedł won z polskiej strony, podlecu! http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej fałszywki z centrali to powtarza co mu bezwzględnie przykazano. Tak jak trzy ruskie teksty bez tłumaczenia walnął pieprzony ruski tłumok. Poszedł won geju, pod “Anarchista”. Coście we dwójkę sobie naszczebiotali?. Słuchaj ruski agencie. Polaków na Rosjan napuszczać nie trzeba. Mamy parę wieków krwawych doświadczeń z ruskim imperializmem. Walka z nim leży w naszym dobrze pojętym interesie. Dostałeś w dupę na poprzednim temacie gdzie wykazano że tekst twój jest fałszywką i znowu go powielasz? Polecam: http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/jak-pomagac-zeby-nie-zalowac

     • sylwia
      sylwia :

      Anarchista:
      14.09.2014 16:11

      @Tutejszym: 14.09.2014 15:57……………….,, jak przyznał Pan prof. Jacek Wilczur tekst dostarczył mu Pan Prus “………..I tutaj ślad się urywa nikt nie stwierdził że , oryginalny tekst nie jest przechowywany w sejfach OUN i nigdy nie został opracowany , NIKT NIE PRZEDSTAWIŁ WIARYGODNYCH DOWODÓW NA JEGO BRAK -OUN -NIE DEMENTUJE A TO JUŻ ZASTANAWIA , POZA TYM JEŚLI JEST TO TAJNA DYREKTYWA TO NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANY ,CZYLI TWÓJ MOCODAWCA NIE BĘDZIE ZAPRZECZAŁ CZY POTWIERDZAŁ FAKTU JEGO ISTNIENIA . A TWOJE CHAMSKIE ATAKI SĄ TYLKO PROPAGANDOWYM POWTÓRZENIEM TEZ TEGO DOKUMENTU. NIE MA NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI ŻE TE ZAŁOŻENIA SĄ REALIZOWANE CHOCIAŻ BY PRZEZ CIEBIE . i TO TWOJE BEZMYŚLNE SZCZEKANIE O ,,RUSKIEJ ” AGENTURZE . TO POTWIERDZENIE FAKTU REALIZACJI TEGO DOKUMENTU .

   • jaroslaus
    jaroslaus :

    Pani Sylwio, niech się Pani nie przejmuje tym bydłem. Powiem Pani, że ludzie związani z tematyką kresową – i nie mówię tu o pseudo polskich mediach i żydach jak Wildstein – tylko pracownikach naukowych uniwersytetów (tych polskich pracowników), księży, też pracowników IPN (nie licząc Warszawy – oni wiedzą ale to żydy i Ukraińcy) etc – oni wiedzą, że ten tekst jest autentyczny. Wiem to z pierwszej ręki.

    • uri
     uri :

     Hitlerowiec jaroslaus wie to z pierwszej ręki. Tj. z ręki nieboszczyka Prusa. Ciekawe, czy te informację uzyskał jeszcze od żyjącego autora, czy już po jego śmierci. Opowiedz o tym, hitlerowcu.

     • jaroslaus
      jaroslaus :

      twoi rodacy mordowali moją rodzinę na Wołyniu a wcześniej witali Niemców pod hitlerowskimi proporczykami. Ale to takie dla was typowe, robienie z ofiary sprawcę a z kata pokrzywdzonego. A jak już zmieszasz z rezunem żyda to już powstaje taka etniczna ptasia grypa.

     • sobiepan
      sobiepan :

      @jaroslaus:23.09.2014 11:57). Proponuję Panu przyłączenie się do propozycji Pana ,,Emigrant”. Sądzę że te wulgarne zaczepki prowokujące Pana do ostrych wypowiedzi mają na celu doprowadzenie pana do sytuacji że Redakcja da Panu ,,bana” – Co jest ich celem w wyniku czego zawłaszczą z wielką szkodą dla Polaków i Kresowian to Forum jako jawnie banderowskie . Popierajmy apel Pana ,,Emigrant”

    • tutejszym
     tutejszym :

     Panie Jaroslaus: ” Wiem to z pierwszej ręki. ” – do podcierania sobie tyłka używaj pan papieru toaletowego a nie ręki. Pańska ręka może być wyrocznią tylko dla Pana a nie innych. Ja wiem że przyczyną wg Pana wszystkiego zła na tym świecie są “Żydy i Ukraińcy”. Ale są inne kryteria dochodzenia do prawdy obiektywnej. Dla mnie każdy przypadek najpierw jest odosobniony, na statystyczne uogólnienia czas przychodzi później, próbka musi być dosyć liczna i statystycznie wiarygodna. Tak że panie jaroslaus, mój ukochany Żydzie, nie jesteś winien całego zła. Zbawił Ciebie i mnie Chrystus, ten Bóg – Człowiek, też Żyd, i to Rabin. Pozdrawiam Pana.

   • sobiepan
    sobiepan :

    @Sylwia: 23.09.2014 11:03). Insynuacje dotyczące braku tego dokumentu nie oznaczają że on nie istnieje . Jest to fałszowanie informacji o nim . Prawdopodobnie Nie udało się go uzyskać w oryginale może zainteresowani za mało płacili za oryginał i tylko mogli wykonać kopię . Pewnie tak było bo wiadomo że ukrainiec sprzeda ojca i matkę (jak Polka to nawet i zareza ) byle uzyskać jakieś korzyści!!!!. taka nacja.

    • quetzal
     quetzal :

     SobiePan, ty to w czasie wojny byłbys jakimś szmalcownikiem, konfidentem Gestapo ,lub volksdeutchem. W samej tylko Warszawie było co najmniej 10 tyś szmalcowników, a takich bardzo aktywnych około 2 tyś.Przy tym im nie zależało,kogo dokładie wydaja, mogli to byc Żydzi,ale jak sie trafił jakiś AKowiec, to tym lepiej, bo mu wiecej płacono. A Ak musiała najgorszych likwidować To tak a propos twoich obiekcji wobec innych nacji.Może najpierw zajrzyj do własnego ogródka,zanim zaczniesz obrażać innych.

     • sobiepan
      sobiepan :

      @Quetzal:25.09.2014 13:39

      ,,Myśmy skończyli odpowiadać merytorycznie do tych dwóch (albo podwójnego :D) i po prostu pisali tylko Banderowski krecie Uri/Tutejszym/ Quetzal (ptaszek w cudzych piórkach)…. bla, bla, bla, bla, bla…. Ciekawe czy zmieni nicka , czy dostanie zawalu i obaj znikną?”

     • quetzal
      quetzal :

      Ty juz zmieniałes nicki wielokrotnie pajacu.A mozna Cie poznac po tym jakim marnym intelektualistą jesteś. I powiem ci coś Anarchista z Łodzi czy skąd tam jesteś. jak masz wrogów, to powinienes mieć większe kwalifikacje intelektualne , by ich ewentualnie zwalczać. A ty masz IQ w porywach do 90. I bełkoczesz ciągle to samo. Sywlwia pewnie zadowolony z takich wychowanków jak ty 😀

 3. jax1
  jax1 :

  @Sylwia (24.09.2014. g.13:42). Dziękuję. Ze swojej strony proponuję opracowania W.Poliszczuka: “Gorzka prawda- cień Bandery nad zbrodnią ludobójstwa”, “Ocena polityczna i prawna OUN i UPA” oraz “Pojęcie integralnego nacjonalizmu ukraińskiego”. Pozdrawiam.

 4. jax1
  jax1 :

  @Sylwia. O wzmiankowanej “Uchwale” z przytoczeniem jej przetłumaczonych fragmentów pisał tu przywoływany Jacek E. Wilczur w “Ścigałem Iwana Grożnego”, rozdz. 15, str.195-2o9, z którego (część) cytuję: “W lipcu 1990 roku emisariusz służby kurierskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, człowiek siatki “ks. dr.” Zbigniewa Zielińskiego i Mirosława Dragana, przewiózł do Polski pełny tekst uchwały kierownictwa OUN z USA (z datą 22 czerwca 1990 roku) i przekazał go do stałego punktu kontaktowego w Warszawie. Wiedzieliśmy o tej uchwale i o przewiezieniu jej do Polski; wiedzieliśmy, kto tę uchwałę przewiózł, ale nie udało się wówczas zdobyć jej tekstu. Dopiero narótko przed świętami Bożego Narodzenia 1990 roku (a więc z dużym opóżnieniem) wszedłem w posiadanie dokumentu, który powstał daleko od naszych granic- na półkuli zachodniej, w siedzibie kierownictwa Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, zwanej w skrócie OUN. Ów dokument, zatytułowany Uchwała Krajowego Prowodu OUN z dnia 22 czerwca 1990 roku, opatrzony dopiskiem : ściśle tajne, państwowej wagi, liczy w całości ponad 6o stron maszynopisu; traktuje o różnych problemach współczesnych . Przedstawia on między innymi stosunek OUN ( utożsamiające się nadal z całym narodem ukraińskim – co jest oczywistym zafałszowaniem prawdy) do Polski i Polaków na obszarach Ukrainy w granicach ZSRR, do Polaków w obszarze Rzeczypospolitej oraz na emigracji (głównie w Europie Zachodniej, USA, Kanadzie).” cdn.

 5. jax1
  jax1 :

  @Sylwia. Wzmiankowana “Uchwała” cd. […] Pracownicy Głównej Komisji byli zgodni, że akapity instrukcji, w których była mowa o infiltracji GKBZHwP, o przeszkadzaniu i utrudnianiu Polakom zbierania materiałów obciążających Ukraińców za udział w ludobójstwie hitlerowskim, współgrają z działalnością ekspozytury PHS w Stamford. Po przejęciu owej instrukcji z 22 czerwca zredagowałem do niej swój komentarz i zaproponowałem tekst czterem redakcjom w Warszawie. Tekst podobał się wszystkim redaktorom naczelnym… i wszyscy odmówili publikacji – nie chcieli narażać się ukraińskiemu lobby, które na początku roku 1991 rosło w siłę. Redaktorzy powiedzieli mi wprost, że obawiają się zarzutu – “nacjonalista polski”. Piąty, kolejny szef redakcji codziennego pisma, organu Wojska Polskiego – Polska Zbrojna, Jerzy Ślaski, pozbawiony był strachu. Oficer AK, dowódca oddziału partyzanckiego, prześladowany w okresie stalinowskm, kilka dni po dostarczeniu tekstu, opublikował go w całości. Publikacja ta spowodowała kolejną lawinę telefonów zza oceanu, listów protestacyjnych adresowanych do wszystkich możliwych władz i instytucji w Polsce, skarg na mnie i na redaktora Jerzego Ślaskiego. Autorami owych protestów nadsyłanych z USA, byly głównie choć nie tylko – Plolish Histotical Society i The Ukrainian Friendship Fairfield, obydwie ze Stamford. W prasie zagranicznej kontrolowanej przez OUN, zamieszczono artykuły podważające wiarygodność owej instrukcji W Polsce w trzech pismach powtórzono to samo. Owe próby zaklajstrowania tekstu uchwały niczego nie dały. Artykuł z Polski Zbrojnej” z dat 12-14 kwietnia 1991 roku rozszedł się po Polsce i po świecie.” I stanowić może dla nas przestrogę. Ps.@Sylwia. Mam trudności z tytulaturą: Pani/Pan. Pozdrawiam.

  • tutejszym
   tutejszym :

   Tekstu w języku Ukraińskim nigdy ni było, potwierdził to jednoznacznie prof Jacek Wilczur oficjalnie i publicznie na spotkaniu z przedstawicielami 27 WDP. Teks ten rozpowszechniał prof. Prus na terenie sejmu RP. Tekst prof. Prusa został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie “Polska Zbrojna” i opisywał zdarzenia z pozycji ex post, a nie ex ante jak chcą go przedstawiać zainteresowane osoby. Profesor Wilczur do tej pory swojego stwierdzenia wobec byłych żołnierzy 27 WDP ani nie zmienił ani nie odwołał. W każdym razie Pan Prus, były żołnierz NKWD, w owym czasie dosyć dwuznacznie postępował. Cała moja rodzina Matki i Ojciec walczyli w szeregach 27 WDP, figurują w spisie jej żołnierzy. Stosunek do UPA i ruskich przejąłem od rodziny, ale ten konkretny dokument jest fałszem sprokurowanym przez człowieka o dwuznacznym czasami postępowaniu. Rozumiem że profesor Jacek Wilczur kłamał, problemem jest tylko kiedy. Prof. Prus ze swoim polskim opracowaniem krążył po sejmie RP wciskając go posłom. Potem dotarł do “Polska Zbrojna”. Jeżeli Wilczur twierdzi teraz, że Prus ten tekst dostał od niego a potem mu go oddał to daty się nie zgadzają i skłamał publicznie mówiąc wobec gremium 27 WDP że dostał tekst od Prusa i dał się podejść. Kiedy skłamano, w czyim interesie i na czyje polecenie nie wiadomo. Dla mnie istotne jest jedno: wystąpiło kłamstwo i oszustwo. Kiedy skłamał Wilczur, dlaczego Prus przez kilkanaście lat autorstwa się nie wypierał, kto miał i ma w tym interes? Po ludzku nie wiem. Ale za dużo jest kłamstwa i mrocznego celu aby przejść bezproblemowo nad tym do porządku dziennego.

   • sobiepan
    sobiepan :

    Tutejszym:18.10.2014 17:07). W TAKIM RAZIE CO powiesz gadzie NA TE INFORMACJE ???? jax1:17.10.2014 11:35 @Sylwia. O wzmiankowanej “Uchwale” z przytoczeniem jej przetłumaczonych fragmentów pisał tu przywoływany Jacek E. Wilczur w “Ścigałem Iwana Grożnego”, rozdz. 15, str.195-2o9, z którego (część) cytuję: “W lipcu 1990 roku emisariusz służby kurierskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, człowiek siatki “ks. dr.” Zbigniewa Zielińskiego i Mirosława Dragana, przewiózł do Polski pełny tekst uchwały kierownictwa OUN z USA (z datą 22 czerwca 1990 roku) i przekazał go do stałego punktu kontaktowego w Warszawie. Wiedzieliśmy o tej uchwale i o przewiezieniu jej do Polski; wiedzieliśmy, kto tę uchwałę przewiózł, ale nie udało się wówczas zdobyć jej tekstu. Dopiero narótko przed świętami Bożego Narodzenia 1990 roku (a więc z dużym opóżnieniem) wszedłem w posiadanie dokumentu, który powstał daleko od naszych granic- na półkuli zachodniej, w siedzibie kierownictwa Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, zwanej w skrócie OUN. Ów dokument, zatytułowany Uchwała Krajowego Prowodu OUN z dnia 22 czerwca 1990 roku, opatrzony dopiskiem : ściśle tajne, państwowej wagi, liczy w całości ponad 6o stron maszynopisu; traktuje o różnych problemach współczesnych . Przedstawia on między innymi stosunek OUN ( utożsamiające się nadal z całym narodem ukraińskim – co jest oczywistym zafałszowaniem prawdy) do Polski i Polaków na obszarach Ukrainy w granicach ZSRR, do Polaków w obszarze Rzeczypospolitej oraz na emigracji (głównie w Europie Zachodniej, USA, Kanadzie).” cdn.

    • tutejszym
     tutejszym :

     @Sobiepan: przeczytaj Pan moją wypowiedź na którą odpowiadasz cytatem, na który odpowiedziałem. Piszesz Pan znowu bez sensu i jakiejkolwiek merytorycznej wartości. A już sądziłem że terapia i lekarstwa coś dla Pańskiej psychiki dają. Spokojnie Panie Januszu, spokojnie. Spróbuj Pan napisać coś autorskiego, bo cytowanie cudzych tekstów bez zrozumienia Panu nie służy. Kiedy masz Pan następną wizytę u psychiatry? Może przyśpiesz pan termin spotkania, leki się skończyły?. Pozdrawiam.

     • sobiepan
      sobiepan :

      Tutejszym:
      18.10.2014 17:51

      NIE OBRAŻAJ PAMIĘCI DYWIZJI I ŻOŁNIERZY 27 WDP NIE MASZ DO TEGO NAJMNIEJSZEGO PRAWA . ( Cała moja rodzina Matki i Ojciec walczyli w szeregach 27 WDP, figurują w spisie jej żołnierzy.) DLA CIEBIE TĘPY ZUPAKU ISTOTNE JEST ZDYSKREDYTOWANIE TREŚCI BARDZIEJ NIŻ FAKT ZE TA PONURA UCHWAŁA JEST KONSEKWENTNIE REALIZOWANA ..,,Jacek E. Wilczur w “Ścigałem Iwana Grożnego”, rozdz. 15, str.195-2o9,……. “W lipcu 1990 roku emisariusz służby kurierskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, człowiek siatki “ks. dr.” Zbigniewa Zielińskiego i Mirosława Dragana, przewiózł do Polski pełny tekst uchwały kierownictwa OUN z USA (z datą 22 czerwca 1990 roku) i przekazał go do stałego punktu kontaktowego w Warszawie. Wiedzieliśmy o tej uchwale i o przewiezieniu jej do Polski; wiedzieliśmy, kto tę uchwałę przewiózł, ale nie udało się wówczas zdobyć jej tekstu. Dopiero na Krótko przed świętami Bożego Narodzenia 1990 roku (a więc z dużym opóżnieniem) wszedłem w posiadanie dokumentu, który powstał daleko od naszych granic- na półkuli zachodniej, w siedzibie kierownictwa Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, zwanej w skrócie OUN. Ów dokument, zatytułowany Uchwała Krajowego Prowodu OUN z dnia 22 czerwca 1990 roku, opatrzony dopiskiem : ściśle tajne, państwowej wagi, liczy w całości ponad 6o stron maszynopisu; traktuje o różnych problemach współczesnych .w obszarze Rzeczypospolitej oraz na emigracji (głównie w Europie Zachodniej, USA, Kanadzie). CO DO TWOICH DZIAŁAŃ ZAINTERESOWAŁEM NIMI ODPOWIEDNIE ORGANY ŚCIGANIA. SPOKOJNIE CZEKAJ NA WEZWANIE DO PROKURATURY.

     • sobiepan
      sobiepan :

      @Tutejszym: 18.10.2014 19:22)….. Poniżej masz cytaty twoich wyczynów intelektualnych . żadne z tych słów nie jest mojego autorstwa ,, Plujesz wyzwiskami idioto. .Piszesz Pan znowu bez sensu i jakiejkolwiek merytorycznej wartości. ……….,,A już sądziłem że terapia i lekarstwa coś dla Pańskiej psychiki dają. Spokojnie spokojnie. Spróbuj Pan napisać coś autorskiego, bo cytowanie cudzych tekstów bez zrozumienia Panu nie służy. Kiedy masz Pan następną wizytę u psychiatry? Może przyśpiesz pan termin spotkania, leki się skończyły?.. CO DO TWOICH DZIAŁAŃ ZAINTERESOWAŁEM NIMI ODPOWIEDNIE ORGANY ŚCIGANIA. SPOKOJNIE CZEKAJ NA WEZWANIE DO PROKURATURY.

     • hej
      hej :

      Panowie Sobie Pan, Tutejszym i inni. Nie będę wyrażał w tym sporze żadnej opinii bo gdy się stanie po którejkolwiek stronie otrzymuje się od razu określoną łatkę. Sam zresztą ją niezasłużenie otrzymałem (patrz Ukr, ukryty Qeutzal). Wiem tylko, że niesprawiedliwe oceny od kogoś wywołują reakcję obronną, którym wyrazem jest radykalizacja poglądów i opinii. To również i mnie zaczęło dotyczyć więc postanowiłem więcej ich nie umieszczać. Rozumiem, że jest to portal kresowy, a więc ludzi powiązanych z tymi ziemiami lub interesujących się ich historią. Stąd może znajdujemy tak jednoznaczne poglądy niektórych osób wynikające n.p. z osobistych lub rodzinnych przeżyć. Nie przeszkadza to jednak byśmy się wzajemnie szanowali nawet jeżeli dzieli nas przepaść. Czytuję to co Panowie piszecie, szukam potwierdzenia w innych miejscach w necie ale swoje spostrzeżenia pozostawiam już tylko sobie. Nie znaczy to jednak, że od czasu do czasu nie będę zaznaczał tu swojej obecności. Pozdrawiam.

     • tutejszym
      tutejszym :

      @hej: To w tym temacie możesz Pan milczeć, ale dlaczego masz Pan milczeć w innych?. Jak byłem młody na tym Forum to byłem wykapany Pan. Ale po szoku psychicznym jakiego doznałem na tym Forum nie wycofałem się, wprost przeciwnie. Bardzo szybko się uczę, ale czy było warto?. Moim zdaniem tak, pola nie ustąpiłem, na Redaktora awansowałem, do prokuratury trafiłem… Pozdrawiam.

     • hej
      hej :

      Panie Tutejszym, szanuje Pana poglądy i mam pełny podziw, że Pan się tak łatwo nie poddaje. Zresztą uważam, że jest Pan jak najbardziej autentyczny i wytrwały na tym forum i szczerze wierzy w to co pisze, a Pana poglądy w dużej mierze wynikają z osobistych doświadczeń. Uważam również że jest Pan POLAKIEM patriotą. Jedyną rzeczą jaką mam pretensje to niekiedy styl w jaki Pan to robi. Bo zawsze agresywne słowo, epitet w stosunku do adwersarza wywołuje podobną reakcję. Niestety jeżeli chcemy czynnie tu uczestniczyć musimy być na to odporni i zachowywać zimną krew nawet jeśli jesteśmy bezczelnie prowokowani przez przeważającą większość. Ja w swoim doświadczeniu zauważyłem że nie jest to proste i dlatego podtrzymuje to co wcześniej napisałem. Dla Pana życzę dalszej wytrwałości i jednak mniej agresji słownej bo to i tak nic nie daje a jest pożywką dla innych. Pozdrawiam.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      @hej – czy uważa Pan, że można pobłażać cudzym błędom lub fałszywym wierzeniom – np. Tutejszego w/s UCHWAŁY PROWIDU? Moim zdaniem niektóre poglądy należy zwalczać ponieważ są szkodliwe. Na przykład obecnie za takie należy uważać tezy głoszone przez “prof” Hartmanna. Przecież to o pomstę do nieba woła!

     • hej
      hej :

      Panie Votum_separatum: Można się z nimi zgadzać lub nie, można próbować przekonywać, można nawet zwalczać ale kulturalnie z poszanowaniem odmienności opinii co próbuje również przekazać Panu Tutejszym. Bez łatek i przypisywania narodowości bo można kogoś bardzo skrzywdzić. Pozdrawiam

     • sobiepan
      sobiepan :

      NIKT NIE PRZEDSTAWIŁ WIARYGODNYCH DOWODÓW NA JEGO BRAK -OUN -NIE DEMENTUJE A TO JUŻ ZASTANAWIA , POZA TYM JEŚLI JEST TO TAJNA DYREKTYWA TO NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANY ,CZYLI TWÓJ MOCODAWCA NIE BĘDZIE ZAPRZECZAŁ CZY POTWIERDZAŁ FAKTU JEGO ISTNIENIA . A TWOJE CHAMSKIE ATAKI SĄ TYLKO PROPAGANDOWYM POWTÓRZENIEM TEZ TEGO DOKUMENTU. NIE MA NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI ŻE TE ZAŁOŻENIA SĄ REALIZOWANE CHOCIAŻ BY PRZEZ CIEBIE . i TO TWOJE BEZMYŚLNE SZCZEKANIE O ,,RUSKIEJ ” AGENTURZE . TO POTWIERDZENIE FAKTU REALIZACJI TEGO DOKUMENTU .

     • tutejszym
      tutejszym :

      @SobiePan: Na początku oświadczam że nigdy o Panu nie napisałem: “ruski agent”, w moim najgłębszym przekonaniu Pan nim nie jesteś. Piszesz Pan “NIKT NIE PRZEDSTAWIŁ WIARYGODNYCH DOWODÓW NA JEGO BRAK” i żądasz Pan dowodów ode mnie na jego nie istnienie. Jedynym logicznym rozwiązaniem tego problemu jest wykazanie jego istnienia w języku ukraińskim. Ale to już jest Pańskie zadanie. Pańskie żądanie ode mnie dowodu na nie istnienie świadczy, że nie jesteś Pan zdolny do logicznego myślenia albo że jesteś Pan bezczelnym manipulantem. Ale na takie wyrafinowanie umysłowe Pana z całą pewnością nie stać. I tak nie zrozumiesz Pan mojego wywodu, ale inni chociaż się uśmiechną. Pozdrawiam.

     • sobiepan
      sobiepan :

      @Tutejszym: 18.10.2014 20:59). od ciebie żądam tylko jednego SZACUNKU DLA INNYCH UŻYTKOWNIKÓW TEGO FORUM . NIKT NIE PRZEDSTAWIŁ WIARYGODNYCH DOWODÓW NA JEGO BRAK -OUN -NIE DEMENTUJE A TO JUŻ ZASTANAWIA , POZA TYM JEŚLI JEST TO TAJNA DYREKTYWA TO NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANY ,CZYLI TWÓJ MOCODAWCA NIE BĘDZIE ZAPRZECZAŁ CZY POTWIERDZAŁ FAKTU JEGO ISTNIENIA . A TWOJE CHAMSKIE ATAKI SĄ TYLKO PROPAGANDOWYM POWTÓRZENIEM TEZ TEGO DOKUMENTU. NIE MA NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI ŻE TE ZAŁOŻENIA SĄ REALIZOWANE CHOCIAŻ BY PRZEZ CIEBIE