Składanie trampoliny ogrodowej po sezonie – o czym należy pamiętać?

Pierwsze ciepłe dni w roku, słońce świeci coraz dłużej – nadeszła pora na trampoliny ogrodowe! U większości osób ich rozkładanie nie budzi entuzjazmu. Chcesz szybko i łatwo rozkładać trampolinę, kiedy zechcesz? Kluczem do sukcesu jest prawidłowe złożenie jej pod koniec poprzedniego sezonu.

Nowi posiadacze trampolin ogrodowych często nie zastanawiają się, co zrobią z letnią atrakcją na czas jesieni i zimy. Nie wiesz, czy trzeba ją składać wraz z końcem sezonu? O ile nie posiadasz wolnego pomieszczenia, do którego możesz ją przenieść na ten czas – niestety nie unikniesz tego zadania. Jednak nie martw się, istnieje kilka sposobów na szybkie i bezproblemowe złożenie trampoliny ogrodowej.

Podjąłeś już decyzję, jaką trampolinę wybrać? Jeśli nie wiesz, gdzie można kupić trampolinę dobrej jakości, zajrzyj do sklepu Dollo – https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/trampoliny_i_akcesoria.html. Znajdziesz tam również siatki na trampolinę i inne akcesoria oraz wskazówki ułatwiające składanie trampoliny po sezonie.

Trampolina ogrodowa 312 cm z siatką

Jaką trampolinę wybrać?

Przy wyborze wymarzonej trampoliny ogrodowej należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jakość wykonania elementów i ogólne bezpieczeństwo konstrukcji. Określ również, jaka wielkość trampoliny będzie odpowiednia. Inne modele sprawdzą się dla dorosłych użytkowników lub całych rodzin, a inne wyłącznie dla dzieci.

  • Parametrem podawanym w opisie każdej trampoliny jest maksymalne obciążenie, którego absolutnie nie należy przekraczać. Trampoliny dla dzieci posiadają stosunkowo niskie górne progi tego parametru. Jednak w modelach używanych przez dorosłych, szukaj jak najwyższych wartości maksymalnego obciążenia.
  • Bezpieczeństwo podczas użytkowania trampoliny zapewnia solidna rama. Powinna być wykonana z wysokiej jakości stali odpornej na korozję. Najlepiej wybrać trampolinę z grubszym stelażem otoczonym pianką, co zmniejszy prawdopodobieństwo urazów przy upadkach. Podobne wytyczne dotyczą sprężyn mocujących matę do skakania.
  • Batut powinien być gruby i wytrzymały, zwłaszcza w trampolinach przeznaczonych dla dorosłych. Najlepiej, aby był wykonany z polipropylenu odpornego na wilgoć.
  • Siatki na trampolinę są konieczne w przypadku trampolin dla dzieci. Zmniejszają ryzyko wypadnięcia poza batut podczas skakania. Siatka powinna być gęsto pleciona, a jej wysokość dobrana do wzrostu przyszłych użytkowników.

Siatka do trampoliny 244/252 cm na 6 słupków

Łatwe i szybkie składanie trampoliny na zimę

Nie odkładaj złożenia trampoliny na ostatnią chwilę. Warto zaplanować tę czynność na pogodny dzień, ponieważ deszcz i mróz znacznie utrudniają zadanie. Zastanawiasz się nad pozostawieniem trampoliny w ogrodzie pod ochronną plandeką? Niestety może to doprowadzić do korozji stalowych elementów, zmniejszenia jej wytrzymałości, a nawet całkowitego zniszczenia.

Składanie trampoliny nie należy do czasochłonnych czynności. Wystarczy, że będziesz trzymał się określonej kolejności rozmontowywania kolejnych elementów. Na pewno po kilku sezonach nabierzesz wprawy.

Jak krok po kroku złożyć trampolinę ogrodową i zabezpieczyć ją na zimę?

  1. Odepnij siatkę ochronną od rurek i zdejmij razem z batutem. Tych elementów nie musisz rozdzielać, chyba że w twoim modelu trampoliny jest to zalecane.
  2. Ostrożnie wyjmij sprężyny jedną po drugiej. Pamiętaj, że należy pakować je osobno od pozostałych elementów trampoliny!
  3. Następnie odkręć rurki tworzące górną część stelaża i włóż je do płóciennego worka. Ważne, aby nie były przechowywane w wilgotnym miejscu.
  4. Na koniec rozkręć podstawę trampoliny. Jeśli masz wystarczająco miejsca, możesz schować ją do garażu lub piwnicy bez rozkręcania. Zasady przechowywania są takie same jak w przypadku górnej części stelaża.

Artykuł sponsorowany

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply