Nauka angielskiego całą rodziną

Czy angielskiego można uczyć się całą rodziną? Oczywiście! Możemy uczyć się z partnerem, współmałżonkiem, dziećmi. Ważne jest tylko, aby dobrać odpowiednie metody nauki, które pozwolą każdemu członkowi rodziny na zdobywanie wiedzy w szybki i dopasowany do jego potrzeb sposób. Oto kilka pomysłów na to, jak uczyć się języka angielskiego z bliskimi.

Postaw na angielski online

To jedna z najprostszych metod nauki języka obcego we współczesnym świecie. Dzięki powszechnemu dostępowi do sieci możemy uczyć się całą rodziną, rozmawiając z nauczycielami‑native speakerami z całego świata. Takie rozwiązanie oferuje między innymi platforma Tutlo, która daje możliwość konwersacji z lektorem online praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Dlatego, jeśli chcemy uczyć się całą rodziną, możemy ustalić, że codziennie, np. o 18:00, każda osoba zaczyna swoją lekcję, która trwa około 20 minut (może być dłuższa). Lektorzy dostosują program do naszych umiejętności, potrzeb i wieku. Warto spróbować, bowiem dzięki takim konwersacjom szybko przełamiemy barierę strachu przed rozmową w obcym języku. 

Nauka języka poprzez zabawę

Nauka przez zabawę to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą uczyć swoje dzieci słownictwa czy też gramatyki. Na rynku możemy znaleźć wiele gier i zabawek edukacyjnych, które zainteresują językiem angielskim dzieci i młodzież w różnym wieku. Maluchy mogą skorzystać z układanek, książeczek, tablic multimedialnych. Dla nastolatków dobrym pomysłem będzie granie, np. z rodzicem, w gry po angielsku. Monopol? Dlaczego nie? A może kalambury? Jak najbardziej! Oczywiście wszystko należy zgadywać w języku angielskim. Pomysłów jest naprawdę wiele. Jest w czym wybierać, a najważniejsze, że spędzamy czas razem z bliskimi.

Zagraniczne wyjazdy językowe

W internecie można znaleźć oferty wyjazdów językowych dla całej rodziny. Na chętnych czekają wioski lub campingi językowe, na których dorośli i dzieci mają kontakt z językiem angielskim przez całą dobę. Rodzice mogą porozmawiać z hostami po angielsku, dzieci mogą pobawić się z rówieśnikami. Często podczas takich wyjazdów organizowane są wycieczki do ciekawych miejsc, o których przewodnik opowie po angielsku. To bardzo dobry sposób na oswajanie się z językiem mówionym, słownictwem. Dodatkowo przy okazji zwiedzimy nowe miejsca i poznamy nowych ludzi.

Wspólne oglądanie filmów po angielsku

Jest to nauka języka powiązana z przyjemnością, bo jaki inaczej nazwać wspólne oglądanie filmów i bajek w oryginale? Dobrze, jeśli oglądany film jest odpowiednio dopasowany do poziomu widzów. Chodzi o to, by nie zrazić oglądającego, gdy trzy czwarte słów będzie dla niego niezrozumiałych. Warto włączyć oryginalne napisy, bowiem nie zawsze wszyscy aktorzy mówią z wzorcową wymową. Jako przykład warto przytoczyć film „Przekręt”, w którym akcenty wielu postaci sprawiały, że nie wszystko dało się wyłapać ze słuchu. Napisy bardzo pomagały.

Wspólne, głośne czytanie książek po angielsku

Czytanie książek w języku angielskim, to świetny sposób na naukę, bowiem pozwala zapamiętać budowę zdań, pisownię wyrazów, a co najważniejsze, podczas czytania tekstu na głos ćwiczymy nasz język i przyzwyczajamy go do obcego słownictwa. Jeśli czytamy o minionych wydarzeniach, poznajemy budowę czasów przeszłych, które często są dla nas problematyczne. Wszyscy uczestnicy wspólnego czytania, powinni czytać na zmianę, na głos, a po przeczytanych kilku stron warto porozmawiać o nich, najlepiej po angielsku.

Powyższe metody są łatwo dostępne i nie wymagają od nas większych nakładów finansowych – no, może poza wyjazdami językowymi. Jeśli jednak chcemy uczyć się rodzinnie w domowym zaciszu, to lektor online, czytanie książek i oglądanie filmów, będą bardzo prostymi, szybkimi i skutecznymi sposobami nauki. 

Artykuł sponsorowany
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz