Przez lata Polacy mieli trudności, gdy chcieli wyjechać za granicę, jednak Bałkany zawsze były dla nich otwarte. Komunistyczna Jugosławia była kierunkiem dostępnym dla większości rodaków, przez co po jej rozpadzie zmalało zainteresowanie wyjazdami w tamten rejon świata. Jednak dziś chętnie jeździmy na wakacje na Bałkany. Czy to sentyment z dawnych lat?

Bałkany – niedrogie i gościnne

Popularność Bałkanów nie zależy od sentymentu. Obecnie do krajów powstałych z rozpadu Jugosławii jeździ wielu młodych ludzi, którzy wcześniej nie odwiedzali tego rejonu. Na Bałkany przyciągają przede wszystkim niskie ceny i doskonała pogoda, o której więcej można przeczytać na http://dreamtours.pl/. Jakie bałkańskie kierunki są najpopularniejsze?

Bułgaria – słoneczna, z piaszczystymi plażami i ciepłymi wodami

Do Bułgarii każdego roku przybywają tłumy turystów ze Starego Kontynentu. Kraj ten szczególnie upodobali Polacy, gdyż niewysokie ceny i gwarancja znakomitej pogody są świetną alternatywą dla wczasów nad Bałtykiem. Dodatkowo w Bułgarii na przyjezdnych czekają atrakcje w postaci wyjątkowych śladów bałkańskiej kultury.

Obecnie można wybierać pośród ofert wakacji w Bułgarii bez wyżywienia, jak i ekskluzywnych wczasów all inclusive – obie grupy wycieczek są dostępne na http://dreamtours.pl/wakacje/bulgaria. Podczas pobytu w Bułgarii warto zobaczyć Sofię, miasto założone przez starożytnych Rzymian. W Sofii widoczne są ślady rozkwitu dawnej obronności, religii, kultury i handlu, pomimo najazdu Hunów na miasto w V wieku. Dodatkowo w późniejszych wiekach miasto zmieniło swój charakter na bardziej orientalny, ze względu na panowanie Imperium Osmańskiego. W mieście znajdują się zarówno cerkwie, m.in. Cerkiew Bojańska z X w., Mądrości Bożej z VI w., św. Petki Samardżijskiej z XIV w. i Świętej Niedzieli z XIX w., jak i meczety oraz świątynie chrześcijańskie.

A może Chorwacja?

Najwięcej turystów odwiedza na Półwyspie Bałkańskim Bułgarię, jednak jest to tylko jeden z kierunków idealnych na wakacje. Oferty pobytu w krajach bałkańskich takich jak Albania czy Czarnogóra można znaleźć na http://dreamtours.pl/. Szczególną uwagę warto zwrócić na Chorwację, w której na zwierzających czeka wiele miast i zabytków. Puli, Trogira, Split, Zadaru i Rovinji, a także Dubrownik i Zagrzeb są miastami gościnnymi, w których każdy turysta czuje się doskonale. W Chorwacji warto zobaczyć również słynne Jeziora Plitwickie, które obejmują 16 akwenów i liczne wodospady, widoczne z szlaków turystycznych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz