Kurczęta z agrestem na potrawkę

Kurczęta z agrestem na potrawkę

Składniki:

4 kurczęta, soli, 1—2 marchwie,
1 cebula, 1 pietruszka, 1 1/2 selera, 3/4 szklanki agrestu, 2—3 kawałki cukru,
1 łyżka masła, 1 łyżka mąki, 1/3 część szklanki wina.

Sposób przygotowania:

Ugotować pokrajane kurczęta w smaku z różnej włoszczyzny; wziąć 3/4 szklanki niedojrzałego agrestu, zalać paru łyżkami smaku, włożyć parę kawałków cukru i poddusić. Rozpuścić łyżkę masła, podsmażyć w nim łyżkę mąki, rozprowadzić smakiem, wrzucić podduszony agrest, zalać tym sosem kurczęta i zagotować raz jeszcze na wydaniu.

Aby kurczęta były pozorniejsze i kruchsze, można je, utarzane wprzód w jaju i sucharku, podsmażyć w maśle, a potem poddusić w sosie.

Do tego sosu można dodać trochę wina.

Źródło: W. A. L. Zawadzka, Kucharka Litewska, Wilno 1938, s. 114-115.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz