• Jasne PISbocie "Discovery" jest "rosyjskie", podobnie jak "Axel Springer" jest "niemiecki" :-)
    https://dorzeczy.pl/ekonomia/112043/Axel-Springer-w-rekach-Amerykanow-Miliarder-kupil-wiekszosc-akcji.html

  • Kolejne "cud przed wyborami" się dzieją, czyli PiSiorom strach (Trzaskowski) w oczy zajrzał. Skończyły się nawet wklejki PiSbotów o 'KONFEDEROSJI" i 'Bosakach agentach Kremla' :-)

  • Scenariusz Idiokracji powoli się realizuje: https://www.youtube.com/watch?v=sGUNPMPrxvA

  • Oskarżenie o zdradę i osądzenie przewerbowanych przez USA ludzi służb PRL znacznie uprościło by sytuację. USA chce wykorzystywać tą częściowo rosyjską (Discowery) w rzeczywistości stację do wywierania wedle potrzeb presji na Polskę.

  • Na ludowo.Trzeba było berlińskiego kopa w "pisowskie jaja" by zrobiono coś na co nie zdobył się żaden Rząd Polski po 1956 roku. Symboliczne to ale zawsze. Ciekawe będą reakcje Berlina.

  • Brawo .Tylko tak przestaną kłamać.

  • To jest sukces PiS szczególnie Ardanowskiego. Wprowadzili takie przepisy i wymagania, że nie opłaca się hodowla drobnym producentom, lecz tylko gigantom po kilka tys. świń w chlewni.

  • Jedną z zasadniczych przyczyn tego stanu rzeczy jest działalność różnych organizacji tzw. "obrończych" co to nie pozwalają prowadzić prawidłowej gospodarki łowieckiej a w rezultacie jest też ten afrykański pomór. Niestety parlamentarzyści ulegają tym naciskom ale potem jak są straty to straty ponoszą rolnicy a "obrońców" wówczas nie słychać i nie widać. Trzeba też eksponować że działalność tych "obrońców" działa na korzyść naszej konkurencji i albo lekceważyć albo surowo karać "obrońców". Jak Rosjanie prawidłowo potraktowali "obrońców" przy brzegach Kamczatki to mają spokój, więcej bohaterów nie ma.

  • Co to jest 160 lat mierzone chińską mara czasu?

  • Dziwaczne wręcz i zupełnie niezrozumiałe jest to ciągłe nazywanie sprawców zbrodni - ukraińskimi nacjonalistami. To byli Ukraińcy! Nie ma co stosować wersji łagodnej, łatwiejszej do przełknięcia dla sąsiadów. Przynależność partyjna (OUN) czy organizacyjna (UPA) jest czynnikiem drugorzędnym. A co z Ukraińcami, mordującymi swych polskich sąsiadów, którzy nie byli w OUN ani w UPA? Oni już nie muszą odpowiadać za swe zbrodnie? Skoro oburza nas rozmywanie odpowiedzialności Niemców, którzy są ukrywani za terminem "nazista", to bądźmy konsekwentni i skończmy raz na zawsze z "ukraińskimi nacjonalistami"! Byli Ukraińcy - ludobójcy, byli Ukraińcy szlachetni, ratujący Polaków oraz i tacy, którzy stali z boku. Ludobójców należy napiętnować, mają odpowiedzieć za swoje zbrodnie i zadośćuczynić ofiarom, szlachetnym należy się nasza wdzięczność i pamięć. Tyle!

  • Wybory do Sejmu Litwy są ważne z wielu powodów. Najważniejszy ten, że dzięki własnej frakcji (klubowi) można wciągać do prac parlamentarnych, a także rządowych będąc jak obecnie w koalicji rządowej, punkty programowe Akcji Wyborczej Polaków. Wiele z nich jak można się przekonać jest realizowanych.

  • Dla Macierzy czyli Polski, wspieranie Rodaków na Kresach - w tym wypadku Polaków z Wileńszczyzny - to moralny i patriotyczny obowiązek.
    To Polska "odjechała" z Wilna po II wojnie światowej i zmianach granic. Ale Polacy tam pozostali, zostały polskie groby (symbolem Rossa, mauzoleum Marszałka Piłsudskiego, groby polskich żołnierzy i zasłużonych obywateli Rzeczypospolitej...).
    Aktualnym wezwaniem jest hasło: Wilno - Warszawa, wspólna sprawa!!!

  • dls Maverick 5 July 2020, 15:17 W najnowszym sondażu Trzaskowski wygrywa

    To dobrze, lepsze zlo..

  • Każdy Polak w googlach znajdzie dziesiątki innych osób o jego nazwisku. A taki ARDANOWSKI jest w 'polsce' jeden jedyny! No i ci co sam ich po IIWŚ naprodukował. To dla "nowych polaków" typowe, taki Schetyna, Hermeliński, Tuleya i tp, występują w pojedynczych ilościach. A AUtentyczny Polak, nawet taki Kiszczak, to setki i tysiące innych o tym nazwisku. Nawet za granicą.

  • Ardanowski konsekwentnie, za przeproszeniem, implementuje tu interesy żydowskie.` Chyba nie trzeba przypominać, że banderowcy raptem stali się miłośnikami parchów w stopniu większym niż same USA! Po prostu trwa tu intensywne instalowanie Judeopolonii! W poprzedniej kadencji ten śmieć "zainstalował" też "parlamentarne koło polsko-żydowskie!", stworzył korporację WODA POLSKA po czy oddał ją ...IZRAELOWI! Bo jakoby pustynne pastuchy lepiej potrafią nią gospodarować.

  • A to się parch uaktywnił! Przez 5 lat pierdział w stołek teraz jak ruszył z kopyta! Po prostu wulkan energii! A na Żoliborzu, w UBeckiej cytadeli siedzi w półmroku "szeregowy poseł" aka Naczelny Impotent RP i jednym znakiem kciuka postanawia! Np. do adopcji nie ale na wypróbowanie tak. Niech się dzieciok sprawdzi jako sex toys, gotowy fach w ręku!

  • "Co 8 sekund na świecie umiera z głodu jedno dziecko, 30 tysięcy dzieci dziennie umiera przed piątym rokiem życia z powodu braku właściwej opieki i niedożywienia. Według danych UNICEF rocznie umiera 11 milionów takich dzieci", ale białasy histerycznie bronią się przed grypą! Bo co, bo na głód nie ma szczepionek? Jeszcze Gates nie wynalazł? A jeśli wynajdzie to nikt nie da sobie wcisnąć tego kitu!

  • "że 1 września 1939 roku była właścicielem danej nieruchomości" proste jak sznurek w kieszeni! Każdy obywatel polski podlega tym samym prawom. Ale oczywiste, że ciągnęli z niej korzyści, nawet jeśli nie byli właścicielami. Kogoś to dziwi? Ale to nie jest podstawa do "prywatyzacji".

  • Słowa uznania dla partii i jej osiągnięć skierował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i Bogusław Rogalski, przewodniczący partii Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. Pozdrowienia od przyjaciół w Polsce

    Jarosław Kaczyński, lider Zjednoczonej Prawicy w Polsce, składając pozdrowienia na ręce lidera Waldemara Tomaszewskiego i całego Zjazdu, pogratulował AWPL-ZChR osiągnięć i życzył dalszych sukcesów, „a w najkrótszej perspektywie – owocnych obrad”. Prezes PiS, zwracając się do delegatów, życzył ponadto „obfitości Łask Bożych” i załączył „serdeczne pozdrowienia”.

    „AWPL-ZChR zawsze była partią z zasadami i ma renomę najuczciwszej siły politycznej na Litwie” – odnotował Bogusław Rogalski. „Pod przewodnictwem Pana Przewodniczącego AWPL-ZChR z partii mniejszości narodowej stała się najpierw partią regionalną, a następnie ogólnokrajową” – sukcesy partii wyliczał Bogusław Rogalski, przewodniczący Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

    https://dorzeczy.pl/kraj/130381/fenomen-jednosci-i-samoorganizacji-polakow-na-wilenszczyznie.html

  • Wiele wspaniałych dokonań, ich lista jest imponująca, dobra praca od samorządu przez Sejm Litwy aż po Strasburg - Wilniucy mają powody do dumy. A wszystko to pomimo różnych trudności i ataków. Brawo za determinację i odważne dążenie do zaplanowanych celów. AWPL-ZChR ma konkretną wizję polityczną, którą przewodniczący Tomaszewski i cała organizacja wciela w życie, opierając się na prawdziwych wartościach patriotycznych i chrześcijańskich.

  • Mitomani Ytuberzy wyznawcy prezesa i jego FIKCYJNEJ DYKTATURZE https://youtu.be/MCo4h8Qqr7wCzeczenia & Putin OKRUTNY https://youtu.be/dWdFt5BHNfA

  • Czyli prawda jest zawsze po naszej stronie. Komuna wróciła na całego, chociaż przedstawiana jest jako walka z komuną.

  • Na szczęście dla Europy Łukaszenka to nie Janukowycz, który wierzył w zachodnie uzgodnienia i się przeliczył.

  • Gratulacje, uznanie i pozdrowienia dla pana Tomaszewskiego, całej Akcji Wyborczej Polaków i wszystkich rodaków, którzy na Wileńszczyźnie są fundamentem polskości, bronią dziedzictwa kresowego, języka i wiary przodków. Życzę też sukcesu w jesiennych wyborach.

  • Czyżby to był pierwszy Polski Sąd???

  • żydy straciły Bandziory podszywające się pod żydów ''odzyskuja''żydy straciły zycie bo podrabiane zydy -bandziory wywołały wojny i holohłysty,niezły biznes i jeszcze cały świat u śmierdzacych nóg,diabeł w czystej postaci..

  • Może trzeba była zaprosić prezydenta Ukrainy? Taki wyjątek można było zrobić.

  • Czyli mamy się przyjaźnić z ludźmi dumnymi z tego, że ich rodacy bestialsko mordowali Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  • Duda z zapałem wchodzi banderowcom w tyłki. On ani razu nie złożył wieńców, ani kwiatów, podczas wizyty na Ukrainine na miejscach pamięci ofiar banderowskich zbrodni na Polakach, a co gorsze, chce budować pomniki banderowcom w Polsce.

  • GŁUPON raczej. Człowieku przestań spamować a zajmij się czymś produktywnym, na przykład segregacją odpadków...

  • W Polsce nie ma przepisów zezwalających na małżeństwa jednopłciowe. W tej sytuacji do konstytucji można też wpisać zakaz adopcji przez małżeństwa cyborgów lub też przez małżeństwa muchy i słonia - sens jest taki sam. Co tu jeszcze wymyślić, żeby zmienić k0nstytucję w ciągu dwóch godzin, byle przed wyborami?

  • ardanowski....ardanowski....co ty pleciesz?..Wyraźne problemy z wiedzą.O jakich przyjaźniach......"gadasz"...Czy ty ardanowski rozumiesz co to jest cywilizacja turańska?...Eeee...chyba nie...Mieszkałeś na Kresach?...Też nie! A co ty wiesz o ludobójstwie polaków na Wołyniu,Pokuciu,Podolu i Polsce Płd-Wschodniej?...Czy zainspirowałeś ,któregoś z kolegów w rządzie aby się zainteresowali pochówkiem pomordowanych ? Też nie bo i po co?...My takiej przyjaźni nie potrzebujemy...Wpierw azjaci rozliczą się ze zbrodniami jakie popełnili na bezbronnych kobietach,dzieciach i starcach.. I zadość uczynienie za krzywdy...Rozumiesz to ardanowski?! Z Banderowcami nie bratamy się.To jest niemożliwe!!!!! Wiem, jak wyglądała przyjaźń z azjatami.. bo to przeżyłem jako dziecko!!! Ardanowski ty się bój Boga!!!

  • ten 'szczyl",to głupek,który nie wie co mówi. Słuchając wywodów tego "światowca",powinniśmy zapytać o jego pochodzenie.Kto był jego ojcem a kto matką...tam dotrzemy do jego "mądrości"...Szczekanie tegoż typka przypomina do złudzenia Bronka "bul-bul"...woda ma to do siebie ,że spływa do morza..Ścieki też spływają do morza.Na pogodę,ulewy i wylewy ścieków na ulice Warszawy..odpowiada rząd....i tutaj wystarczy za resztę komentarza....panie TRZA ...pan jest idiotą czy o drogę pyta?! Na tematy związane z azjatami już nie wypowiadaj się bo to dla ciebie temat kosmiczny...żeby nie powiedzieć komiczny....

  • OO...nareszcie ktos pamieta o tym. Politycy w RP nie...bo zabrania to polityczna POprawnosc.

  • Wybory krytykować czy o.... - czy COKOLWIEK zrozumieją https://youtu.be/pilnWQE1f5k

  • Ardanowski, propagandzisto. Ofiary ukraińskiego ludobójstwa już pochowane w grobach ? Za kilka dni rocznica a oni dalej w polu leżą. A ty coś bredzisz o zaprzyjaźnianiu się z ludźmi, którzy na Ukrainie w banderowskich pochodach chodzą a potem łaps paszport i do Polski.

  • Na coś takiego nie wpadli nawet spece od Herrenrasse z SS.

  • Ręce opadają...

  • A od kiedy to parchy są w UE - ejp.eu!? I to ukraińskie!? Czym właściwie jest UE?

  • W tej chwili jesteśmy na etapie intensywnego integrowania się z Izraelem jako sojusznikiem USA, a wręcz na etapie dywersyfikowania się z Polski na Izrael. A co, jeśli USA opatrzą się, otrząsną z tej "przyjaźni"? Zostaniemy z tym Izraelem jak przysłowiowy Himilsbach, co!?

  • Kolejny napad na Ukrainie z przyczyn politycznych - tym razem wrzucono granat do biura partii OPZŻ (Opozycyjna Partia Za Życie) w Połtawie dzisiaj rano. Omal nie zginęła kobieta. Bileckij stwierdził,że to prowokacja - "sami się wysadzili". Zapowiedział, że "oczekuje" kolejnych prowokacji w jeszcze czterech miejscach:
    https://regnum.ru/news/polit/3001407.html

  • " Ekonomistom banku spodobały się propozycje wetowania ustaw podwyższających podatki, wprowadzenia wyższej kwoty wolnej od podatku, niższych stawek VAT, wprowadzenia dobrowolnych składek na ZUS, a także zmniejszenia liczby posłów. " Oczywiście to podobało się ekonomistom turboliberalnym a jakaś tam Akcja zaprotestowała bo widzi Bosaka jako narodowca a więc patrioty i wrogiego dla lewackiej obyczajowości. A co do rozwiązań wolnościowych ekonomicznych. Propozycje Bosaka to takie teoretyczne formułki akademickie mało związane z normalną rzeczywistością. Wolność ekonomiczna to moze być "na zielonym rynku" przy handlu pietruszką czy zakupie skarpetek a zasadnicze sprawy np. energetyka to już jest sterowana nawet nie przez państwa a organizacje międzynarodowe. Mnie nie interesuje czy mam płacić podatek 20% czy 80% czy emerytura z podatkiem czy nie. Ja wiem że za rządów PO-PSL za podwyżkę emerytury 3,5 mogłem kupić sobie skarpetki a za PiS (minimum 70 zł) mogę kupić spodnie dzinsowe, nie licząc 13-ki i brak bezrobocia.

  • Już myślałem, że Kresy tak jak propagandowe polskie media przemilczą sprawę tych napadów. Zabójstwa polityczne w Polsce polityka PiS w Łodzi i PO (Adamowicza) w Gdańsku przez indywidualnych psychopatów zostały nagłośnione w nie tylko u nas ale i w całej Europie. Na Ukrainie sprawę naświetlali szeroko opozycyjni blogerzy i opozycyjne media (TV NewsOne, Kanał 112, TV Nasz, TV Zik, Strana.ua i inne). Nawet stacjom pro poroszenkowskim i pro rządowym nie udało się tego całkiem przemilczeć. Interpelacje poselskie w Radzie Najwyższej zakończyły się głuchą ciszą ze strony rządu. Terrorystyczna Partia Nacjonalny Korpus wezwała do "polowania" na określanych przez nich tzw. "prorosyjskich" polityków.
    W Kijowie 28.01.2018 odbył się 600 osobowy, umundurowany marsz i zaprzysiężenie nowej faszystowskiej bojówki partii "Nacjonalny Korpus" (Nacjonalne Drużyny). Liderem jej jest twórca "Azowa" poseł Andrej Bileckij. "Azow" (w herbie posiada symboliczny znak SS w lustrzanym odbiciu) jest organizacją paramilitarną walczącą przeciw powstańcom Donbasu, a tzw. "Cywilny Azow" działa w Kijowie i innych dużych miastach w różnych akcjach propagandowych i zastraszających. Azow wiązano do tej pory z obecnym ministrem MSW Arsenem Awakowem. Nowa hierarchiczna struktura podległa tej partii nosi nazwę "Nacjonalne Drużyny". Tak wyglądało zaprzysiężenie faszystowskiej bojówki - umundurowanie, często zamaskowane twarze, czarno-białe flagi z tryzubem (prawie jak w ISIS), doskonale wyreżyserowany scenariusz ze zniczami i przemową wodza (jak masze NSDAP i Hitlerjugend):
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=76&v=_oK94y8d2cs
    Każdy myślący zorientował się, że strzelba powieszona w pierwszym akcie musi w przyszłym wystrzelić.
    Oficjalne cele i zadania "Nacjonalnych Drużyn" to: "zapewnienie porządku na ulicach ukraińskich miast", "zwalczanie narkomanii", "przestępstw ulicznych", "nielegalnego hazardu" i "dbanie o ochronę środowiska". Jeden z dowódców pododdziału dodał również "zwalczanie separatyzmu" (pojemność tego pojęcia jest olbrzymia - już setki osób siedzi za poglądy). Nieoficjalne zadania paramilitarystów są znacznie szersze. Głównym celem jest przechwycenie kontroli nad głównymi miastami Ukrainy w godzinę "Cz", a w konsekwencji władzy.
    Oficjalnie Awakow zastrzegł monopol użycia siły jedynie państwowym organom: policji, gwardii i wojsku, a nie "ulicznym armiom", chociaż palcem nie kiwnął by przerwać tworzenie prywatnych bojówek. Od kilku tygodni krążą w mediach pomysły stworzenia ustawy o "prywatnych armiach" przypisywane rządowi Zełenskiego.
    Finansowanie tych bojówek oparte jest podobno na nieokreślonych biznesmenach, lecz nikt by się nie zdziwił, gdyby to były pieniądze z budżetu Ukrainy. Od "Rewolucji Godności" był cały szereg mordów politycznych (największy to mord w Odessie 2.05.2014 - 48 ofiar). Nikt ze zbrodniarzy i organizatorów nie poniósł odpowiedzialności.
    Najtragiczniejszy w skutkach w ostatnich dniach był napad na członka partii Szarija w Charkowie (po 2 godzinach od złożenia zawiadomienia w policji o groźbach ze strony członków Nacjonalnego Korpusu) - silny wstrząs mózgu, połamane kości twarzoczaszki, utrata wzroku, częściowa utrata słuchu, połamane żebra. Kolejny napad na innego członka partii Szarija w Winnicy zakończył się połamaniem żeber, uszkodzeniem płuc przez połamne żebra i przerwnie otrzewnej. Inne pobicia i oblewanie "zielonką" nie zakończyły się tak tragicznie. Jeden z napadających w Winnicy dzięki wskazaniu dowodów przez Szarija został "chwilowo" zatrzymany (nawet policja znalazła dowody napadu w domu zatrzymanego), ale nie sądzę by cokolwiek mu zagrażało przy obecnych władzach.
    2.07.2020 odbyła się w Kijowie demonstracja Nacjonalnego Korpusu. Wódz - Bileckij (b. poseł Narodowego Frontu) oraz Marusia Zwirobij (porochobotka, "wolontariuszka" ATO słynna z internetowych gróźb śmiercią Zełenskiemu) wzywali do "rozprawy" z członkami partii Szarija i OPZŻ (Opozycyjną Partią Za Życie).
    https://www.youtube.com/watch?v=MesxkiAbZVU

  • Wydali wspólne oświadczeni i nic z tego nie wyniknie

  • Ukraina, Ukraina, ponad wszystko

  • ..my im wszelkie dobra...a co w zamian?...A kiedy banderowcy rozliczą się z ludobójstwa polaków na Wołyniu...A kiedy "wyrażą zgodę" na katolicki pochówek tych co w ludobójczy sposób pomordowali?...Czy o czymś takim tzw."rząd polski" pomyśli?...Nie! będą dalej pompować pieniądze w tę dzicz turańską....

  • Po stracie Krymu, UPAina bedzie chciala to nadrobic, "odzyskujac" wschodnia czesc RP, zatem obrona jest konieczna.

  • Czegóż to my nie jesteśmy w stanie zrobić dla Ukraińców? A co Ukraińcy zrobili dla nas? No tak, jak mogłem zapomnieć, przecież oni dzień i noc bronią nas przed rosyjską agresją. Dzięki nim Europa może spać spokojnie. Są na pierwszej linii frontu. Ależ ze mnie niewdzięcznik, jak mogłem tego nie docenić! Trzeba jak najszybciej pomyśleć o 500+ dla każdego Ukraińca przekraczającego granicę jałtańską. Najwyraźniej Rządzącym znudziło się już to rządzenie!

  • Aż ciężko uwierzyć, że gdzieś jest większy burdel niż u nas

  • Na debatę Trzaskowski powinien przyjść w durszlaku na głowie i odprawiając cyrk pod tęczowym baldachimem udzielić ślubu Rabiejowi i jego kochankowi a także Biedroniowi i Śmiszkowi. Niech "ciemny lud" zobaczy trochę oświeconego świata