Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • jazmig 11 September 2020, 07:22 Premier ogłosił program zachęcający Białorusinów i białoruskie firmy do przenoszenia się do Polski

    Morawiecki nie jest imbecylem, lecz zdrajcą.

  • jazmig 11 September 2020, 07:20 Premier ogłosił program zachęcający Białorusinów i białoruskie firmy do przenoszenia się do Polski

    Już sprowadzili do Polski ponad 2 mln banderowców, a teraz chcą ściągać Białorusinów, którzy też nienawidzą Polaków.

  • Fjutinetocyka 11 September 2020, 06:24 Rosja planuje zmodernizować wszystkie czołgi T-72 do najnowszego standardu T-72 B3M

    A kiedy zmodernizują swoje onuce, żeby nie capiły tak bardzo?.

  • Fjutinetocyka 11 September 2020, 06:23 We wrześniu zebraliśmy 3,1 tys. PLN. Do naszego celu zostało nam 15,9 tys. PLN

    Zebraliście o 3.1 tys. PLN za dużo.

  • Tutejszym 11 September 2020, 05:48 Onet: ambasada USA kilkakrotnie naciskała na władze PiS, by zablokować dekoncentrację mediów

    "amerykańska ambasada w Warszawie już kilkakrotnie wysłała władzom PiS sygnały, że przeprowadzenie dekoncentracji mediów spotka się ze sprzeciwem amerykańskiego rządu."
    Czyli władze PIS mają kupić sznurek na którym USA i UE powiesi polską niezależność wypowiedzi i informowania polskiego społeczeństwa?

  • Tutejszym 11 September 2020, 05:38 Premier ogłosił program zachęcający Białorusinów i białoruskie firmy do przenoszenia się do Polski

    Prostuję: "Morawiecki dziękuje polskim firmom informatycznym"

  • Tutejszym 11 September 2020, 05:36 Premier ogłosił program zachęcający Białorusinów i białoruskie firmy do przenoszenia się do Polski

    „osoby z wykształceniem technicznym lub doświadczeniem w branży IT otrzymają wizę w trybie przyspieszonym”.
    Morawiecki polskim firmom informatycznym, „które tak licznie odpowiedziały na apel GovTech Polska i przygotowały dla przyjeżdżających specjalne oferty pracy”.
    Czyli Polska przejmie wiodące firmy białoruskie (razem z ich podatkami).
    Łukaszence i ruskim zostaną ziemniaki i chór ruskich trolli o zwycięstwie.

  • Czeslaw 11 September 2020, 03:58 USA nałożyły sankcje na ukraińskiego deputowanego, który ujawnił nagrania rozmów Bidena z Poroszenką

    Wpływanie na wynik wyborów. To przecież normalne że przeciwnicy wyciągają negatywne działania kandydata a zwolennicy pozytywne działania kandydata. Na tym polega walka wyborcza. Najważniejsze żeby te fakty były prawdziwe, nie wolno Bidenowi wyciągać spraw negatywnych a Trumpa oczerniać wolno. To ma być demokracja i wolne wybory.

  • 1000_szabel 10 September 2020, 22:49 Premier ogłosił program zachęcający Białorusinów i białoruskie firmy do przenoszenia się do Polski

    Coś mi się zdaje, że premier powziął tę samą linię, co wobec Ukrainy. Jeżeli tak jest w istocie, to zacznę podejrzewać pana premiera o zaawansowany imbecylizm.

  • 1000_szabel 10 September 2020, 22:48 Hyundai Rotem zaoferowało polskim firmom wspólną produkcję czołgu podstawowego K2PL

    Ciekawe kiedy to rządzące przygłupy posuną sprawę czołgów do przodu? HR wyszedł z ofertą zarówno do rządu, jak i zakładów Cegielskiego jeszcze zanim Polska podjęła starania o wspólny projekt europejski. Trzeba być naprawdę przygłupem, żeby pchać się tam, gdzie i tak nas nie chcą (bo FR i DE od początku nie chcieli brać nikogo do spółki), a być głuchym i ślepym na ofertę dobrego czołgu wraz z transferem technologii, której naszej zbrojeniówce tak bardzo potrzeba. No, ale to jest PiS, to mówi samo za siebie.

  • lp 10 September 2020, 20:32 Ukrinform: Andrzej Duda wybiera się w październiku do Kijowa

    Ło matko, co on tam znowu nawygaduje?!

  • Tutejszym 10 September 2020, 16:51 Były lider białoruskiej opozycji uważa, że to Moskwa zachowuje wpływ na jego kraj

    100/100 Jestem pod wrażeniem zimnej logiki Aleksandra Milinikiewcza

  • Poznaniak74 10 September 2020, 16:44 „Wyborcza” i Isajew w obronie prok. Młynarczyka. „Pokazał jak walczyć, pozostawił olbrzymie dziedzictwo”

    Tak jak już kiedyś pisałem Isajew jest zakochany bez pamięci w "druhu" Młynarczyku...

  • andrzej03 10 September 2020, 14:35 „Wyborcza” i Isajew w obronie prok. Młynarczyka. „Pokazał jak walczyć, pozostawił olbrzymie dziedzictwo”

    banderowskie scierwa

  • Fjutinetocyka 10 September 2020, 11:12 Kreml: "Połknięcie" Białorusi przez Rosję to czysty nonsens

    Nazwisko tego "eskimosa" idealnie oddaje jego funkcję w bajzlu KGBowca. Jest takim pieskiem do szczekania.

  • Stefans 10 September 2020, 09:25 Róża Thun interweniuje u eurokomisarza. Chce zablokować przekop Mierzei Wiślanej

    Spokojnie, "zarobi" się przy budowie, później się rozbierze (zasypie) i też się "zarobi". Tak jak z wieżami w Ostrołęce.

  • jazmig 10 September 2020, 07:54 Pompeo sugeruje, że jest „duża szansa” na to, że Nawalnego próbowali otruć urzędnicy rosyjskiego rządu

    Ruscy nie mieli interesu w truciu Nawalnego, ale jankesi mieli i mają w tym interes. Zatem to jankesi go podtruli.

  • Bohdan Staszynski 9 September 2020, 21:46 Prok. Młynarczykowi, odpowiedzialnemu za nękanie ocalałych z rzezi wołyńskiej, odebrano sprawy o tzw. mowę nienawiści

    Bardzo siarczyście i zamaszyście napisałbym co o tym myślę,

    Baczę jednak na kaZus (casus) kolegi z mojego miasta, który musi walczyć o to, żeby nie płacić mandatu za poklepanie.

    Nie wiem bowiem czy słowo "Kauzyperda" nie podpadłoby już pod mowę nienawiści przeciwko kaście...

    Wątpię, że przeniesienie tematu do innych oddziałów wiele zmieni, (bo one działają wspólnie i w porozumieniu) ale może przestaną nam ludzi nękać.

    Pozdrowienia z Mojżeszowa ;)

  • mayo 9 September 2020, 21:08 Prok. Młynarczykowi, odpowiedzialnemu za nękanie ocalałych z rzezi wołyńskiej, odebrano sprawy o tzw. mowę nienawiści

    3xTAK

  • lp 9 September 2020, 18:10 Prok. Młynarczykowi, odpowiedzialnemu za nękanie ocalałych z rzezi wołyńskiej, odebrano sprawy o tzw. mowę nienawiści

    Ja bym poczekał z brawami, zobaczmy dokonania tych z Otwocka.

  • Czeslaw 9 September 2020, 15:08 Prok. Młynarczykowi, odpowiedzialnemu za nękanie ocalałych z rzezi wołyńskiej, odebrano sprawy o tzw. mowę nienawiści

    Brawo Zbigniew Ziobro. Z.Ziobro powinien jeszcze objąć resort nauki żeby i tam oczyscić z róznych naleciałosci marksistowskich

  • jazmig 9 September 2020, 07:26 WP.pl: premier Morawiecki chce przekazać białoruskim opozycjonistom willę na Saskiej Kępie

    A jakim prawem on się tak rozporządza mieniem społecznym? Niech on im kupi willę za swoje prywatne pieniądze.

  • jazmig 9 September 2020, 07:24 Skonfiskowane paliwo trafi do Teksasu. Władze USA twierdzą, że pochodziło z Iranu

    Jankesi są złodziejami i bandytami.

  • Kojoto 9 September 2020, 01:05 „Chcemy zakazać hodowli zwierząt futerkowych”. Kaczyński i PiS prezentują projekt ustawy

    Kaczyński pewnie rozumuje tak, że na PiS głosuje tylko bydło i świnie...

  • Kojoto 9 September 2020, 01:05 Skonfiskowane paliwo trafi do Teksasu. Władze USA twierdzą, że pochodziło z Iranu

    "dochody z niej trafią do amerykańskich ofiar terroryzmu" - do tych bezprawnie przetrzymywanych w amerykańskich bazach?

  • jaro7 8 September 2020, 18:43 Szef MSZ Ukrainy: Ukraina nie zmieni już ustawy oświatowej na życzenie innych krajów

    Takowego "życzenia" nie wyraziło TYLKO jedno państwo,mianowicie.....POLSKA. Bo "nasi" rządzący" łykaja z tamtej strony wszystko co oni sobie życzą.

  • Poznaniak74 8 September 2020, 18:26 „Chcemy zakazać hodowli zwierząt futerkowych”. Kaczyński i PiS prezentują projekt ustawy

    Widzę że nareszcie przejrzałeś na oczy, czym są tzw. patrioci z PiSu. Lepiej późno niż wcale...

  • Czeslaw 8 September 2020, 17:20 „Chcemy zakazać hodowli zwierząt futerkowych”. Kaczyński i PiS prezentują projekt ustawy

    Komuna też zaczęła walkę z polskością od niszczenia polskiego rolnika. PiS i Duda wygrali dzięki polskim rolnikom a teraz zaczęli ich niszczyć, polską gospodarkę. To chyba pomysły młodzieżówki PiS która koniecznie chce być europejska, to nie są spadkobiercy ideowi młodzieży obrońców Zadwórza przed bolszewikami, Orląt Lwowskich czy młodzieży Powstania Warszawskiego. A w ogóle jak to jest że zwierząt nie wolno wykorzystywać w celu rozrywki, przecież trzymanie kota w domu to jest dla rozrywki, innej roli ten kot czy pies kanapowy nie pełni.

  • Tutejszym 8 September 2020, 08:04 „Nie dla rurociągu Ribbentrop-Mołotow”. Pikieta Konfederacji przeciwko Nord Stream 2 pod ambasadą Niemiec [+VIDEO]

    @dls Maverick:, @Kasper1: przepraszam serdecznie Panów z formę mojej wypowiedzi.
    Nieprzyjemne wypowiedzi są kosztem Waszej funkcji na tym Forum.
    1. Lenin to twórca „mocarstwowej Rosji” czyli Związku Radzieckiego.
    Cała wierchuszka Rosji z Putinem na czele tak twierdzi, jest ich prawda i dogmat.
    2. Ukończenie Nord Stream II jest bardzo wątpliwe, spora jest w tym zasługa Polski.
    3. Chamstwo i ubliżanie uczestnikom forum jest wrodzoną cechą ruskich trolli.
    Cytuję "Czy te barany nie dbaja o swoje rodziny? Nie maja gdzie tracic czasu?"
    4. Masz prawo być zwolennikiem ruskich głupot ale nie obrażaj uczestników Forum.
    Przestańcie pieprzyć propagandowe ruskie kretynizmy, to nie miejsce dla Was.
    5. @dls Maverick jest oficjalnym ruskim trollem, czy jesteście "cwajn Kulegen"?

  • Fjutinetocyka 8 September 2020, 06:36 MSZ Serbii wezwało do siebie rosyjskiego ambasadora

    Ja bym mu kazał najpierw się umyć.

  • dls Maverick 7 September 2020, 14:53 Nawalny wybudzony ze śpiączki

    Zapewne przyniesli mu do salki piekna Rosjaneczke i butelke dobrego gruzinskiego koniaku, kazdy by sie wybudzil.

  • jaro7 7 September 2020, 14:11 Premier Morawiecki reaguje na antypolską uroczystość w Hucie Pieniackiej - tydzień po fakcie

    To taki wpis na "alibi' że niby go to obruszyło.Jaka jest rzeczywistość to polscy PATRIOCI dobrze wiedzą.Dla mnie PiS ,PO (o SLD nie wspomnę) to taki udawany,pod publiczkę patriotyzm.

  • Roman1 7 September 2020, 08:40 Oburzenie w Serbii po wpisie rzeczniczki rosyjskiego MSZ o Vučiciu [+FOTO]

    Prezydent Serbii i tak został potraktowany lepiej niż nasz Duduś - nie musiał stać i nie dostał tylko twardego taboretu. Trump, to jednak wyjątkowa kultura.

  • jazmig 7 September 2020, 06:37 Rekordowa śmiertelność na Białorusi

    Na dzień dzisiejszy Białoruś ma przecietną śmiertelność jak w latach poprzednich.

  • jazmig 7 September 2020, 06:35 Oburzenie w Serbii po wpisie rzeczniczki rosyjskiego MSZ o Vučiciu [+FOTO]

    Zacharowa wygłupiła się

  • Bohdan Staszynski 6 September 2020, 21:03 Toruń: upamiętniono Bohaterów Ukraińskich zamordowanych przez OUN-UPA za ratowanie Polaków

    WKońcu uczczono.
    Bezwinne ofiary.

  • lp 6 September 2020, 20:42 Toruń: upamiętniono Bohaterów Ukraińskich zamordowanych przez OUN-UPA za ratowanie Polaków

    Mama moja była świadkiem (jako 9-cio letnie dziecko) zbrodni banderowskiej dziczy na Wołyniu. Trauma nie ustąpiła do dziś, film z Szarikiem był i jest zbyt mocny, nigdy nie go oglądnęła w całości, nie mówiąc o innych. Niemniej jednak, życie zawdzięcza Ukraińcowi , który ostrzegł mojego dziadka i kilka innych polskich rodzin przed zbrodniczymi zamiarami rezunów i dzięki jemu uszli z życiem. Co się z nim stało, nie wiadomo? Oni i im podobni zachowali się jak trzeba, ale pamięć o nich jest żadna. Dziś na Ukrainie czci się szuchewyczów, banderów, kłymów i inne nacjonalistyczne ścierwo, które Ukrainę zniża do poziomu naziukrainy, taką ją zresztą prezentują spadkobiercy rezunów z upa i innej nacjonalistycznej swołoczy.

  • Kasper1 6 September 2020, 14:24 Były szef Agencji Wywiadu: ukraińskie służby specjalne to europejska ekstraklasa

    Po pierwsze - "Były dowódca Agencji Wywiadu uważa, że operacja nie była porażką. Uważam, że główne cele zostały zrealizowane: po pierwsze, Rosjanie zostali skompromitowani, po drugie – wagnerowcy podczas „rozmów kwalifikacyjnych” z ukraińskimi agentami dostarczyli informacji o swoich działaniach na Donbasie. Po trzecie pokazano profesjonalne, niekonwencjonalne metody działania. To, że do zatrzymania ostatecznie nie doszło – było w gruncie rzeczy decyzją polityczną." - zgadzam się z płk. Grzegorzem Małeckim. Operacja ta nie była porażką Ukraińców ale ich KLĘSKĄ bo jej celem miało być "wbicie klina" pomiędzy Mińsk a Moskwę a jej efektem było to, że skompromitowani zostali nie Rosjanie a UKRAIŃCY jako prowokatorzy próbujący zaognić sytuację na Białorusi (wniosek o kompromitacji Rosjan jest najwyraźniej niczym więcej niż życzeniem autora). Informacje jakich "wagnerowcy" mieli rzekomo dostarczyć podczas "rozmów kwalifikacyjnych" to w porównaniu z powyższym żadna korzyść a to, że do zatrzymania nie doszło było najprawdopodobniej niezależne od Ukraińców a nie żadną ich "decyzją polityczną". Po drugie - "Ukraińcy sprawnie likwidowali również przywódców donieckich separatystów." - efektem tego "sprawnego" likwidowania oficerów DONBASKICH separatystów (w tym Zacharczenki czyli JEDNEGO przywódcy) było zabicie trzech wysokich rangą oficerów ukraińskiego wywiadu i dywersji odpowiedzialnych za to "sprawne" likwidowanie oficerów donbaskich rebeliantów a więc ... ? "Sukces" okupiony takimi samymi stratami a spiralę zamachów nakręciła ukraińska dywersja. Po trzecie to o żałosnym cyrku związanym z Babczenką najlepiej chyba napisała Applebaum - "Jedynym efektem tej historii będzie to, że teraz Ukraińcom już nikt, w nic nie uwierzy". To tylko telegraficzny skrót prawdy o urojonej przez płk. Małeckiego "grze na ostro" z Rosjanami oraz "kawale dobrej roboty" wykonanej przez ukraińskie agencje wywiadu i dywersji :)

  • lp 6 September 2020, 12:38 Premier Morawiecki reaguje na antypolską uroczystość w Hucie Pieniackiej - tydzień po fakcie

    Może czekał na wykładnię od Żorżety co wolno a co nie? Wstyd!

  • lp 6 September 2020, 12:36 Były szef Agencji Wywiadu: ukraińskie służby specjalne to europejska ekstraklasa

    O naszych szkoda pisać, bo tu nie kabaret a poważny portal.

  • lp 6 September 2020, 12:32 Słubice: polsko-niemiecka manifestacja LGBT. Doszło do profanacji obrazu Matki Bożej, obecna była niemiecka Antifa

    Gdyby "utęczowili" np. gwiazdę Dawida to policja wypałowała by ich natychmiast za antysemityzm i obrazę uczuć religijnych Żydów. Na lżenie chrześcijan (a szczególnie katolików) jest przyzwolenie zgniłego lewactwa, pełnią oni rolę dyżurnego chłopca do bicia.

  • Kasper1 6 September 2020, 11:31 „Nie dla rurociągu Ribbentrop-Mołotow”. Pikieta Konfederacji przeciwko Nord Stream 2 pod ambasadą Niemiec [+VIDEO]

    Po pierwsze Włodzimierz Uljanow "Lenin" to nie twórca "mocarstwowej Rosji" tylko tylko Związku Radzieckiego. Po drugie Nord Stream II jest rzeczywiście bliski ukończenia. Po trzecie to zaprzestań chamstwa i zamiast ubliżać uczestnikom forum pisz MERYTORYCZNIE lub nie pisz W OGÓLE. Po czwarte to pośmiać lub wk##### można się na wypisywane przez ciebie propagandowe kretynizmy.

  • Roman1 6 September 2020, 11:07 Premier Morawiecki reaguje na antypolską uroczystość w Hucie Pieniackiej - tydzień po fakcie

    Morawiecki obudził się dopiero przed chwilą, czy wcześniej miał inne zdanie?

  • Roman1 6 September 2020, 11:06 Znana białoruska opozycjonistka trafiła do Polski. Rząd udzielił jej schronienia

    Szkoda, że polskie władze nie chcą suwerennej Polski

  • jazmig 6 September 2020, 09:20 Prezydent Serbii zdziwiony zapisami porozumienia jakie podpisał [+VIDEO]

    Nie wie co podpisał, to tak samo jak władze Polski.

  • Poznaniak74 6 September 2020, 06:50 Słubice: polsko-niemiecka manifestacja LGBT. Doszło do profanacji obrazu Matki Bożej, obecna była niemiecka Antifa

    'Freak Show" pod wezwaniem "sławnego' pederasty szefa SA Ernsta Rohma o którym Hitler stwierdził ze go kazał zlikwidować ponieważ nie mógł opanować jego homoseksualnych (s)ekscesów...

  • Czeslaw 6 September 2020, 02:41 Lider młodzieżówki PiS kilka dni temu: wojna kulturowa nie ma sensu. Dziś: nie możemy wywieszać białej flagi

    "Nie możemy również milczeć, gdy obrażane i profanowane są symbole religijne, a w szczególności te, które są święte dla zdecydowanej większości Polaków” – deklaruje Młodzieżówka PiS, no to do roboty. Niech ci młodzi i energiczni nie tylko deklarują ale niech przyłączą się do Młodzieży Wszechpolskiej i razem zademonstrują, staną na drodze, różnym tzw. marszom równości LBGT i nie pozwolą profanować na tych marszach i spędach publicznie profanacji symboli religijnych i narodowych. Husaria pod Wiedniem nie deklarowała, tylko walczyła.

  • Tutejszym 5 September 2020, 22:32 „Nie dla rurociągu Ribbentrop-Mołotow”. Pikieta Konfederacji przeciwko Nord Stream 2 pod ambasadą Niemiec [+VIDEO]

    @dls Maverick: Co z Ciebie za ruski dureń, "Nordstream 2 juz niemal gotowy".
    Ino patrzeć a Lenin i mocarstwowa Rosja z martwych niemal powstaną.
    Pieprzysz na tym Forum ruskie głupoty z których można się pośmiać lub wk#####.
    Poproś o polską klawiaturę, zdradza Ciebie brak polskich znaków diaktrytycznych.

  • dls Maverick 5 September 2020, 14:34 „Nie dla rurociągu Ribbentrop-Mołotow”. Pikieta Konfederacji przeciwko Nord Stream 2 pod ambasadą Niemiec [+VIDEO]

    Co za durna nazwa. Nordstream 2 juz niemal gotowy. Czy te barany nie dbaja o swoje rodziny? Nie maja gdzie tracic czasu?

  • tadek1955 5 September 2020, 08:13 Program „Wisła” znów na zakręcie. Negocjacje ws. offsetu utknęły w miejscu

    Amerykańska propaganda o rosyjskim zagrożeniu tak głęboko utkwiła we łbach naszych polityków, że wprost klęczą przed firmami zbrojeniowymi, prosząc o ratunek, jak żebrak o kromkę chleba. Będziemy mieli offset jak na samoloty które trzeba było po drodze reperować by do nas doleciały. Odczekają trochę i kupimy na ich warunkach.

« Poprzednia 1 … 348 349 350 351 352 … 3,450 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • Jasno to widze
  • MocnyFool
  • kmvar
  • Bartosz
  • elbezet
  • Pol_AK
  • franciszekk
  • cjbmt
  • Ragnarok
  • zp
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 330 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
45%
Przewiń do góry