Nie ma co żartować, ale cóż innego pozostaje. Ja już sobie wyobrażam te scenki rodzajowe w przyszłej US Army. "Och, panie sierżancie, nie tak brutalnie!".
I niech to będzie przestrogą dla durniów z Al. Ujazdowskich 1/3. Są jakieś siły, którym bardzo zależy na upupieniu branży futrzarskiej, nie tylko w Polsce. Jeśli szacowny rząd RP wciąż rozważa zniszczenie tej branży, to niech weźmie pod uwagę, że nie tylko uderzy to w ledwie zipiący budżet RP (m.in. odszkodowania), ale również w spora część gospodarki. Bo futrzaki to nie tylko futerka na sprzedaż, to także znaczący eskport mięsa (coraz bardziej halal i koszer), ale też nasze rolnictwo (producenci pasz).
Lider Polaków na Litwie europoseł Waldemar Tomaszewski:
„Zgodnie z obowiązującymi ustawami wpis o narodowości w paszporcie jest nieobowiązkowy. Niedobrze, że spora liczba mieszkańców naszego kraju nie ma narodowości. Tego w ogóle nie powinno być. Każdy człowiek ma ojczyznę, urodził się w rodzinie, ma narodowość, dlatego sądzę, że decyzja o tym, że wpis o narodowości nie jest obowiązkowy, była błędem”.
Około 35 tys. mieszkańców Litwy, to ponad 1 proc. w skali kraju, w poprzednim spisie ludności z 2011 r. nie wskazało swej narodowości, a w regionie wileńskim ta liczba wyniosła ponad 2 proc., a na przykład w Wilnie – aż ok. 3 proc. Łatwo się domyślić że w ten sposób zaniża się liczbę Polaków. Jak podkreślił Tomaszewski, już kiedyś ideologia sowiecka próbowała zrobić jedyny naród sowiecki, ale na szczęście to się nie udało. Jednak teraz świat podąża w podobnym kierunku – kosmopolityzm jest zagrożeniem dla wszystkich narodowości.
„Bierzemy swój los w swoje ręce. Ta akcja społeczna przyniesie sukcesy, bo w rezultacie sami policzymy się, ile nas jest. Przecież to w końcu wpływa na wszelkie prawa mniejszości narodowych, prawa międzynarodowe autochtonicznych mniejszości narodowych".
Akurat Dobrovolska w pewnej niszowej acz sztucznie nagłaśnianej fundacyjce nie reprezentowała Wilniuków a jedynie mniejszości seksualne i Litwinki co wyszły za obcokrajowców i miały problem z nazwiskami. Udzielała się tam zresztą łamiąc prawo i zasady, bo nie ma żadnych uprawnień adwokackich, a egzaminy sromotnie oblewała. Ponadto sama podczas niedawnej kampanii wyborczej mówiła, że nie czuje się w pełni Polką - i tu akurat można jej uwierzyć.
Jasne że litewscy urzędnicy zaniżają liczbę Polaków. Teraz jeszcze łatwiej o fałszerstwa z powodu sytuacji covid. Dlatego Wilniucy wyszli ze świetną i jakże potrzebną inicjatywą spisu powszechnego. Dzięki temu porównamy wyniki państwowe i rzeczywiste.
Co też zrozumiałe, już ujadają litewscy nacjonaliści od Landsbergisa, ale też niektórzy polskojęzyczni mądrale - towarzysz etatowy KGB-ista Balcewicz na łamach portalu donosiciela Okinczyca (jest na tzw. liście Tomkusa czyli współpracowników) zniechęca do spisu społecznego i atakuje Związek Polaków. Czyli antypolskie siły jednoczą się by znowu walczyć z Polakami.
To w przeliczeniu na PLN ok 200 mln. Nie jest poza naszym zasięgiem. Gdyby tylko w MON i w sztabie generalnym byli ludzie myślący, a nie zakute tumany, pewnie byłoby inaczej. A tak wyprzedzą nas inni. WB i inne polskie firmy, które produkują bardzo dobre drony oraz systemy będą sprzedawać za granicę. A nasz armia niebawem będzie jedyna, która nie wykorzystuje w pełni potencjału systemu dronów i bezzałogowców. Za sanacji w II RP podejście było podobne. Jak przyszedł wrzesień 1939, naszą zacofaną i źle dowodzoną armię szybko zweryfikował front. I nie pomogły męstwo żołnierzy, ani "piłsudczykowski duch bojowy". To co jest w tym najbardziej przerażające, to to, że nie potrafimy uczyć się nawet na własnych błędach, a co dopiero na cudzych.
Duda niech się zajmie sprawami Polaków, w szczególności tych co pozostali na ziemiach dawnej RP, a nie wtryndala się w wewnętrzne sprawy Rosji. Co do Nawalnego to powiedział już raz i to powinno wystarczyć, ale ten coraz bardziej rozrabia i wnet będzie chciał krucjatę na Putina poprowadzić. Naszym na Wschodzie często ciężka krzywda się dzieje i Duda ma to w głębokim poważaniu, zaś sprawa Nawalnego staje się jego ideą fix!
Nie, że sam zmarł, tylko udzielono mu wydatnej pomocy w wyprawieniu się na tamten świat, skoro odłączono od niego aparaturę podająca płyny i pożywienie. Skutki degeneracji intelektualnej na Zachodzie, a ta z kolei jest skutkiem wieloletniej lewackiej propagandy.
Ano jest. Rządzą w naszym kraju takie osoby, które najprawdopodobniej, jakby żyły w 1939 roku, to budowałyby bramy triumfalne na cześć wkraczających wojsk sowieckich i Stalina lub zapisywały się na volkslisty. Ale konsekwentnie podkreślam: rządzący sami się nie wybierają. Są wybierani przez nas, przez społeczeństwo.
Co do tych probidenowskich ołtarzyków, to tylko czekać, aż poszczególne urzędy zaczną ze sobą rywalizować w ramach dzisiejszej stachanowszczyzny i kto wie, może za parę dni zobaczymy gdzieś pomnik Bidena ufundowany z podatków gminnych lub państwowych.
To nie manifestacje i protesty tylko praktycznie okazja do burd i rozroby dla muzulumanow i przede wszystkim cpunow. Godzina policyjna uderzyła w dilerow i klientów. Ryzyko wpadki wzrosło. I to oni robia zadyme, do tego muslimy tylko czekają aby cos rozje ć i pokazac co myślą i gdzie mają kulture zachodnią to jest jak jest. Poczytajcie komentarze "normalnych" Holendrow. W Polsce bedzie podobnie jak dalej beda banderowcow ściągać.
Jak widac neobanderowcy nie odpuszczaja. Za wszelka cene chca zrobic "Bohatera Ukrainy",z jednego, z najbardziej okrutnych zbrodniarzy , ludobojcow w okresie II ws i po jej zakonczeniu. Pewnie sobie mysla , ze wejda do UE z calym tym bagazem zwyrodnialych zbrodniarzy. No coz Ludobojstwo Wolynsko- Malopolskie to jest jedno z ich najwiekszych "osiagniec" ostatnich 100 lat.
"Całe zdarzenie było przez aktywistki nagrywane." w normalnym kraju materiał ten stanowił by dowód przeciwko tym chorym z nienawiści szmatom. Niestety USA to światowe centrum lewactwa.
PiSiaki palcem by nie kiwnęły, gdzyby akcja nie została nagłośniona w internecie, i innych mediach, między innymi dzięki Ordo Iuris - jeśli koleś wyjdzie ze śpiączki, to nie będzie mu łatwo odbudować relacji z żoną i dziećmi... przykre.
Jaki "ukraiński program rakietowy"?! Może w końcu napiszecie o skandalu w SBU, gdzie były wiceszef zbiegł do Niemiec, po tym jakgo próbowano zatrzymać za zlecenie zabójstwa jednego z naczelników SBU?
https://strana.ua/news/313629-analiz-strany-ob-areste-rasjuka-i-neskoromnoho-po-podozreniju-v-ubijstve-naumova.html
Ps. Panie Kaźmierczak ocknij się pan nareszcie :-)))
Równie dobrze można by krytykować wydawanie w FR Lenina, Marksa itp. wymiocin cywilizacyjnych ale nie tym rzecz polega. Niech każdy czyta co chce i sam wyciąga wnioski, co do skutków popieram stanowisko Szanownego Kolegi.
Można Kościół Katolicki poznać po jego owocach... i nie chodzi tu już o takiego parszywego lewaka Bidena, tylko o tych wszystkich kardynałów, biskupów, księży i setki milionów tzw wiernych, którzy mają podobne szambo we łbach. Moim doświadczeniem jako agnostyka w rozmowach z ponad połową katolików, których spotykam, że ci ludzie wogóle nie znają Nowego Testamentu i muszę im tłumaczyć największe banały... paradoks.
Cena zaporowa to akurat nie argument... mozna kupić sobie gazetę wyborczą albo innego brukowca i skutek dla tępaka będzie taki sam. Natomiast ruska minister oczywiście kręci. Ale taką ma pracę...
Klasyczny przykład na to, że lewakiem moze być tylko niewykształcony przygłup, któremu przyklaskują inne przygłupy (czasem utytułowane). Zero wiedzy historycznej, zero taktu i zero humanizmu. Ta ściera powinna ulice zamiatać i to pod okiem klawisza...
gdzie obrońcy praw człowieka, gdzie papieżyk w białej mycce? Czy ktoś choćby słyszał, żeby odniósł sie do mordowania chrześcijan w Etiopii? Nie papieżyk wzywa do walki z wszelkimi przejawami "antysemityzmu".
Skoro "minister finansów" wzywa ludzi wprost do oddania swoich pieniędzy Rotszyldom i innym spekulantom, to tylko czekać jak "minister zdrowia" wezwie Polaków, żeby sie po tem poszli powiesić...
Św. Wojciech szedł nawracać Prusów a nie Polaków - to po pierwsze Po drugie Etiopski Kościół Ortodoksyjny jest odłamem Ortodoksyjnego Kościoła Koptyjskiego który istniał już w starożytności gdy o muzułmanach nikomu jeszcze nawet się nie śniło.
Ruskie to mają poczucie humoru :) samolot Su-57 generacji 4,5 nawet jeszcze nie zobaczy samolotu 5 generacji F-35, a będzie już zestrzeloną kupą dymiącego się złomu.
Wszystko w punkt. Jeśli ktoś by się bał, że Rosjanie mogliby sięgnąć po więcej Ukrainy, to już Jankesy dbają o to, by krzywda rezunom się nie stała, dozbrajając ich w zasadzie za darmo (efekt ukraińskiego lobby z Kanady i USA, które mają dość spore wpływy na Kapitolu. A to, że kolejne rządy nie mają żadnej koncepcji polityki wobec Ukrainy jest efektem, że od dekad rządzą nami moralni i intelektualni pokurcze, którzy nie potrafią stworzyć innej polityki zagranicznej, jak polityka klęcznikowa, obojętnie czy to wobec Berlina, Waszyngtonu, czy Moskwy. A skąd takie miernoty na stołkach? Odpowiedź na to też jest prosta, choć puszczana przez niemal wszystkich mimo uszu, bo niezbyt przyjemna dla naszego "ego". My, każdy z nas razem i z osobna przyczynia się do takiego stanu rzeczy regularnie co 4 lata, w dzień wyborów parlamentarnych. Jedni, głosując na w/w pokurczów, drudzy - w ogóle nie oddając głosu. Dlaczego? Najczęściej przez własną głupotę, a do takiej zaliczam bojkot, lenistwo, brak głębszej lub wręcz jakiejkolwiek refleksji przy głosowaniu, znieczulica społeczna (do której także zaliczam brak zainteresowania sprawami kraju), intelektualną agonię. Bojkot jest głupotą, ponieważ sami pozbawiamy się jednego z podstawowych praw demokratycznych (a które JESZCZE mamy) i degradujemy nasze zdanie i głos do dosłownie niczego, jakbyśmy byli niczym. Lenistwo, ponieważ nam się nie chce, ale o konsekwencjach już nie myślimy. Znieczulica społeczna to już jest niemal nasz narodowy charakter. Kwestię obojętności w razie nagłego zagrożenia życia drugiego człowieka wprawdzie zauważamy (choć i tak nie wszyscy) i taka obojętność nasz bulwersuje. Ale to tylko jedna z wielu odmian znieczulicy. Inną jest obojętność na sprawy, które dzieją się w kraju i które dotykają jedną z grup społecznych, zawodowych i innych. Przykład: rolnictwo. Kiedy bez skrupułów zarzynano hodowlę trzody w PL, reagowali tylko sami rolnicy. Inne grupy nie. Kiedy przez ostatnią dekadę zabijano górnictwo, protestowali tylko górnicy. Inni nie, wymieniać można bez końca. Dlaczego?.. "Bo mnie to przecież nie dotyczy", "bo to ich sprawa, więc niech oni walczą", "bo mnie to nie obchodzi", itp., itd. Tylko nikt nie pomyślał o tym, że następne posunięcie decydentów będzie dotyczyć bezpośrednio mnie, ale tych innych już nie będzie, żeby mogli mnie wspomóc w walce o moje istnienie, bo ich nie wsparłem, kiedy oni walczyli o przetrwanie. Czy to nie jest głupota? Brak większej refleksji, dlatego, że niestety są ludzie, którzy głosują na uśmiech widniejący na bilboardzie, na nazwisko, które gdzieś zasłyszeli, ale nie zainteresowało ich, kto to taki, co zrobił, czy jaki ma program. PRzepraszam, ale nasuwa mi się myśl, że równie dobrze można byłoby małpie dac do łapy mazak i kartę wyborczą i pewnie efekt byłby podobny.
Nie ma co żartować, ale cóż innego pozostaje. Ja już sobie wyobrażam te scenki rodzajowe w przyszłej US Army. "Och, panie sierżancie, nie tak brutalnie!".
I niech to będzie przestrogą dla durniów z Al. Ujazdowskich 1/3. Są jakieś siły, którym bardzo zależy na upupieniu branży futrzarskiej, nie tylko w Polsce. Jeśli szacowny rząd RP wciąż rozważa zniszczenie tej branży, to niech weźmie pod uwagę, że nie tylko uderzy to w ledwie zipiący budżet RP (m.in. odszkodowania), ale również w spora część gospodarki. Bo futrzaki to nie tylko futerka na sprzedaż, to także znaczący eskport mięsa (coraz bardziej halal i koszer), ale też nasze rolnictwo (producenci pasz).
Lider Polaków na Litwie europoseł Waldemar Tomaszewski:
„Zgodnie z obowiązującymi ustawami wpis o narodowości w paszporcie jest nieobowiązkowy. Niedobrze, że spora liczba mieszkańców naszego kraju nie ma narodowości. Tego w ogóle nie powinno być. Każdy człowiek ma ojczyznę, urodził się w rodzinie, ma narodowość, dlatego sądzę, że decyzja o tym, że wpis o narodowości nie jest obowiązkowy, była błędem”.
Około 35 tys. mieszkańców Litwy, to ponad 1 proc. w skali kraju, w poprzednim spisie ludności z 2011 r. nie wskazało swej narodowości, a w regionie wileńskim ta liczba wyniosła ponad 2 proc., a na przykład w Wilnie – aż ok. 3 proc. Łatwo się domyślić że w ten sposób zaniża się liczbę Polaków. Jak podkreślił Tomaszewski, już kiedyś ideologia sowiecka próbowała zrobić jedyny naród sowiecki, ale na szczęście to się nie udało. Jednak teraz świat podąża w podobnym kierunku – kosmopolityzm jest zagrożeniem dla wszystkich narodowości.
„Bierzemy swój los w swoje ręce. Ta akcja społeczna przyniesie sukcesy, bo w rezultacie sami policzymy się, ile nas jest. Przecież to w końcu wpływa na wszelkie prawa mniejszości narodowych, prawa międzynarodowe autochtonicznych mniejszości narodowych".
Akurat Dobrovolska w pewnej niszowej acz sztucznie nagłaśnianej fundacyjce nie reprezentowała Wilniuków a jedynie mniejszości seksualne i Litwinki co wyszły za obcokrajowców i miały problem z nazwiskami. Udzielała się tam zresztą łamiąc prawo i zasady, bo nie ma żadnych uprawnień adwokackich, a egzaminy sromotnie oblewała. Ponadto sama podczas niedawnej kampanii wyborczej mówiła, że nie czuje się w pełni Polką - i tu akurat można jej uwierzyć.
Jasne że litewscy urzędnicy zaniżają liczbę Polaków. Teraz jeszcze łatwiej o fałszerstwa z powodu sytuacji covid. Dlatego Wilniucy wyszli ze świetną i jakże potrzebną inicjatywą spisu powszechnego. Dzięki temu porównamy wyniki państwowe i rzeczywiste.
Co też zrozumiałe, już ujadają litewscy nacjonaliści od Landsbergisa, ale też niektórzy polskojęzyczni mądrale - towarzysz etatowy KGB-ista Balcewicz na łamach portalu donosiciela Okinczyca (jest na tzw. liście Tomkusa czyli współpracowników) zniechęca do spisu społecznego i atakuje Związek Polaków. Czyli antypolskie siły jednoczą się by znowu walczyć z Polakami.
Teraz !!! Ha ha.
Prawda.
To w przeliczeniu na PLN ok 200 mln. Nie jest poza naszym zasięgiem. Gdyby tylko w MON i w sztabie generalnym byli ludzie myślący, a nie zakute tumany, pewnie byłoby inaczej. A tak wyprzedzą nas inni. WB i inne polskie firmy, które produkują bardzo dobre drony oraz systemy będą sprzedawać za granicę. A nasz armia niebawem będzie jedyna, która nie wykorzystuje w pełni potencjału systemu dronów i bezzałogowców. Za sanacji w II RP podejście było podobne. Jak przyszedł wrzesień 1939, naszą zacofaną i źle dowodzoną armię szybko zweryfikował front. I nie pomogły męstwo żołnierzy, ani "piłsudczykowski duch bojowy". To co jest w tym najbardziej przerażające, to to, że nie potrafimy uczyć się nawet na własnych błędach, a co dopiero na cudzych.
Duda niech się zajmie sprawami Polaków, w szczególności tych co pozostali na ziemiach dawnej RP, a nie wtryndala się w wewnętrzne sprawy Rosji. Co do Nawalnego to powiedział już raz i to powinno wystarczyć, ale ten coraz bardziej rozrabia i wnet będzie chciał krucjatę na Putina poprowadzić. Naszym na Wschodzie często ciężka krzywda się dzieje i Duda ma to w głębokim poważaniu, zaś sprawa Nawalnego staje się jego ideą fix!
Zagłodzili go jak naziole Św. Maksymiliana Kolbego w bunkrze głodowym, lewackie ścierwa. Oby im los dał taki sam wybór jak oni ś.p. Sławomirowi.
Nie, że sam zmarł, tylko udzielono mu wydatnej pomocy w wyprawieniu się na tamten świat, skoro odłączono od niego aparaturę podająca płyny i pożywienie. Skutki degeneracji intelektualnej na Zachodzie, a ta z kolei jest skutkiem wieloletniej lewackiej propagandy.
Ano jest. Rządzą w naszym kraju takie osoby, które najprawdopodobniej, jakby żyły w 1939 roku, to budowałyby bramy triumfalne na cześć wkraczających wojsk sowieckich i Stalina lub zapisywały się na volkslisty. Ale konsekwentnie podkreślam: rządzący sami się nie wybierają. Są wybierani przez nas, przez społeczeństwo.
Co do tych probidenowskich ołtarzyków, to tylko czekać, aż poszczególne urzędy zaczną ze sobą rywalizować w ramach dzisiejszej stachanowszczyzny i kto wie, może za parę dni zobaczymy gdzieś pomnik Bidena ufundowany z podatków gminnych lub państwowych.
To chore jest...
Kliczko przechrzcił się na banderyzm?
To nie manifestacje i protesty tylko praktycznie okazja do burd i rozroby dla muzulumanow i przede wszystkim cpunow. Godzina policyjna uderzyła w dilerow i klientów. Ryzyko wpadki wzrosło. I to oni robia zadyme, do tego muslimy tylko czekają aby cos rozje ć i pokazac co myślą i gdzie mają kulture zachodnią to jest jak jest. Poczytajcie komentarze "normalnych" Holendrow. W Polsce bedzie podobnie jak dalej beda banderowcow ściągać.
Naturalnie żydowskie.
No to będzie niezłe wojsko .
Jakież to żydowskie...
Oj, to jak tyle nakradl, to moze miec z tuzin takich "fundacji".
Sami sobie szukają kłopotów. Ludzie mają prawo do buntu, kiedy władze bezprawnie odbierają im wolność.
Jak widac neobanderowcy nie odpuszczaja. Za wszelka cene chca zrobic "Bohatera Ukrainy",z jednego, z najbardziej okrutnych zbrodniarzy , ludobojcow w okresie II ws i po jej zakonczeniu. Pewnie sobie mysla , ze wejda do UE z calym tym bagazem zwyrodnialych zbrodniarzy. No coz Ludobojstwo Wolynsko- Malopolskie to jest jedno z ich najwiekszych "osiagniec" ostatnich 100 lat.
"Całe zdarzenie było przez aktywistki nagrywane." w normalnym kraju materiał ten stanowił by dowód przeciwko tym chorym z nienawiści szmatom. Niestety USA to światowe centrum lewactwa.
PiSiaki palcem by nie kiwnęły, gdzyby akcja nie została nagłośniona w internecie, i innych mediach, między innymi dzięki Ordo Iuris - jeśli koleś wyjdzie ze śpiączki, to nie będzie mu łatwo odbudować relacji z żoną i dziećmi... przykre.
Świetnie - takie akcje dodają odrobinę nadziei, że nie cała ludzkość zeszła na psy.
teraz Biden z "demokretynami" mogą posłać na śmierć i 100 tysięcy amerykanów w wojnach "obronnych" Izraela, a motłoch i tak będzie zadowolony...
gwarantowana reelakcja...
Tru PI PI.... Jad ... braki na rynku https://youtu.be/1rXCsVJcno4
Oh to dobrze, ludzie nie będą głodować może.
Jaki "ukraiński program rakietowy"?! Może w końcu napiszecie o skandalu w SBU, gdzie były wiceszef zbiegł do Niemiec, po tym jakgo próbowano zatrzymać za zlecenie zabójstwa jednego z naczelników SBU?
https://strana.ua/news/313629-analiz-strany-ob-areste-rasjuka-i-neskoromnoho-po-podozreniju-v-ubijstve-naumova.html
Ps. Panie Kaźmierczak ocknij się pan nareszcie :-)))
Witamy w Kraju nad Wisłą, póki co ostoją normalności...
WspóLpracownicy Nawalnego to agenci CIA. Gonić bandytów.
No i wszystko jasne. Takie ordery dostaną też Duda, Kaczyński i Morawiecki.
Równie dobrze można by krytykować wydawanie w FR Lenina, Marksa itp. wymiocin cywilizacyjnych ale nie tym rzecz polega. Niech każdy czyta co chce i sam wyciąga wnioski, co do skutków popieram stanowisko Szanownego Kolegi.
Czaputowicz solennie na to odznaczenie zasłużył, gorzej by było gdyby chcieć wymienić jego zasługi dla Polski.
Można Kościół Katolicki poznać po jego owocach... i nie chodzi tu już o takiego parszywego lewaka Bidena, tylko o tych wszystkich kardynałów, biskupów, księży i setki milionów tzw wiernych, którzy mają podobne szambo we łbach. Moim doświadczeniem jako agnostyka w rozmowach z ponad połową katolików, których spotykam, że ci ludzie wogóle nie znają Nowego Testamentu i muszę im tłumaczyć największe banały... paradoks.
Cena zaporowa to akurat nie argument... mozna kupić sobie gazetę wyborczą albo innego brukowca i skutek dla tępaka będzie taki sam. Natomiast ruska minister oczywiście kręci. Ale taką ma pracę...
W obecnej sytuacji za przyjęcie orderu za zasługi dla ukrainy, powinno odbierać sie Polskie obywatelstwo.
Ot, kolaborant otrzymał order od kolaboracyjnego rządu.
Dlatego między innymi nawet nie mam konta na pejsbooku.
Klasyczny przykład na to, że lewakiem moze być tylko niewykształcony przygłup, któremu przyklaskują inne przygłupy (czasem utytułowane). Zero wiedzy historycznej, zero taktu i zero humanizmu. Ta ściera powinna ulice zamiatać i to pod okiem klawisza...
Pomyśleć, że okupacja Polski jest tak zaawansowana, że byle bydło z szowinistycznego bajzlu może dyktować warunki nadwiślańskiemu tzw "rządowi"
gdzie obrońcy praw człowieka, gdzie papieżyk w białej mycce? Czy ktoś choćby słyszał, żeby odniósł sie do mordowania chrześcijan w Etiopii? Nie papieżyk wzywa do walki z wszelkimi przejawami "antysemityzmu".
Skoro "minister finansów" wzywa ludzi wprost do oddania swoich pieniędzy Rotszyldom i innym spekulantom, to tylko czekać jak "minister zdrowia" wezwie Polaków, żeby sie po tem poszli powiesić...
Nie kupować niemieckich i izraelskich produktów!
Św. Wojciech szedł nawracać Prusów a nie Polaków - to po pierwsze Po drugie Etiopski Kościół Ortodoksyjny jest odłamem Ortodoksyjnego Kościoła Koptyjskiego który istniał już w starożytności gdy o muzułmanach nikomu jeszcze nawet się nie śniło.
Trzeba nalegać, nalegać aż do skutku i nagłaśniać tą haniebną postawę pisiatych zaprzańców.
Czy to kogoś zaskakuje?.. Przeciez taki ruch Pejsbooka doskonale wpisuje się w ów żydowski monopol Holocaustu.
Ruskie to mają poczucie humoru :) samolot Su-57 generacji 4,5 nawet jeszcze nie zobaczy samolotu 5 generacji F-35, a będzie już zestrzeloną kupą dymiącego się złomu.
Św. Wojciech też był skłonny dać sobie głowę uciąć za swoich mocodawców, gdy szedł Polaków nawracać...
Wszystko w punkt. Jeśli ktoś by się bał, że Rosjanie mogliby sięgnąć po więcej Ukrainy, to już Jankesy dbają o to, by krzywda rezunom się nie stała, dozbrajając ich w zasadzie za darmo (efekt ukraińskiego lobby z Kanady i USA, które mają dość spore wpływy na Kapitolu. A to, że kolejne rządy nie mają żadnej koncepcji polityki wobec Ukrainy jest efektem, że od dekad rządzą nami moralni i intelektualni pokurcze, którzy nie potrafią stworzyć innej polityki zagranicznej, jak polityka klęcznikowa, obojętnie czy to wobec Berlina, Waszyngtonu, czy Moskwy. A skąd takie miernoty na stołkach? Odpowiedź na to też jest prosta, choć puszczana przez niemal wszystkich mimo uszu, bo niezbyt przyjemna dla naszego "ego". My, każdy z nas razem i z osobna przyczynia się do takiego stanu rzeczy regularnie co 4 lata, w dzień wyborów parlamentarnych. Jedni, głosując na w/w pokurczów, drudzy - w ogóle nie oddając głosu. Dlaczego? Najczęściej przez własną głupotę, a do takiej zaliczam bojkot, lenistwo, brak głębszej lub wręcz jakiejkolwiek refleksji przy głosowaniu, znieczulica społeczna (do której także zaliczam brak zainteresowania sprawami kraju), intelektualną agonię. Bojkot jest głupotą, ponieważ sami pozbawiamy się jednego z podstawowych praw demokratycznych (a które JESZCZE mamy) i degradujemy nasze zdanie i głos do dosłownie niczego, jakbyśmy byli niczym. Lenistwo, ponieważ nam się nie chce, ale o konsekwencjach już nie myślimy. Znieczulica społeczna to już jest niemal nasz narodowy charakter. Kwestię obojętności w razie nagłego zagrożenia życia drugiego człowieka wprawdzie zauważamy (choć i tak nie wszyscy) i taka obojętność nasz bulwersuje. Ale to tylko jedna z wielu odmian znieczulicy. Inną jest obojętność na sprawy, które dzieją się w kraju i które dotykają jedną z grup społecznych, zawodowych i innych. Przykład: rolnictwo. Kiedy bez skrupułów zarzynano hodowlę trzody w PL, reagowali tylko sami rolnicy. Inne grupy nie. Kiedy przez ostatnią dekadę zabijano górnictwo, protestowali tylko górnicy. Inni nie, wymieniać można bez końca. Dlaczego?.. "Bo mnie to przecież nie dotyczy", "bo to ich sprawa, więc niech oni walczą", "bo mnie to nie obchodzi", itp., itd. Tylko nikt nie pomyślał o tym, że następne posunięcie decydentów będzie dotyczyć bezpośrednio mnie, ale tych innych już nie będzie, żeby mogli mnie wspomóc w walce o moje istnienie, bo ich nie wsparłem, kiedy oni walczyli o przetrwanie. Czy to nie jest głupota? Brak większej refleksji, dlatego, że niestety są ludzie, którzy głosują na uśmiech widniejący na bilboardzie, na nazwisko, które gdzieś zasłyszeli, ale nie zainteresowało ich, kto to taki, co zrobił, czy jaki ma program. PRzepraszam, ale nasuwa mi się myśl, że równie dobrze można byłoby małpie dac do łapy mazak i kartę wyborczą i pewnie efekt byłby podobny.