• jaroslaus 5 July 2014, 23:34 Siły ukraińskie weszły do Kramatorska

    Oby Pan zdecydował się wejść i ukręcić łeb banderowskiemu ścierwu. Rosjanie to nie są wrogowie Polaków - naszymi wrogami jest czerń i jej banda przywódców.

  • Sądzę, że takie wizje to ruski kret Votum_separatum ma po kleju. Po alkoholu ciężko jest, ale nie aż tak.

  • a mnie sie wydaje ze jestes niewyspany[i byle co piszesz]

  • normalnie rizajut kabany i indory

  • a idy didu wze spaty,i ne chlaj tyle-sam ne znajesz szo pyszesz..

  • Jaka rzeź? Zażywałeś coś?

  • Tymczasem banderowcy znaleźli nowy sposób na zarobek - niektórzy z wojny przywożą fortuny! Nijaki Siemion Siemienczenko - jeden z dowódców UPA/NazGwardii stał się dealerem organów z jeszcze żyjących ludzi. W korespondencji jedną Niemrą (a jakże odwieczna przyjaźń UPA-SS) i panem adwokatem zamieszanym w machloje pani Tymoszenko, Siemion narzeka na dostawy marnej jakości. Z korespondencji nie wynika, czy ranni i zabici byli niedostatecznej jakości z powodu banderowskiej obróbki narzędziami rolniczymi, czy może z powodu ostrzału artyleryjskiego (pan Uri artylerzysta może się wypowie jak wygląda ciało po szrapnelu 152 mm).
    https://www.youtube.com/watch?v=DvkCGMA8QC8

  • putin 5 July 2014, 22:32 Krąg wokół tatarskiego meczetu

    Tatarzy są spoko, gorzej będzie z nowymi napływowymi, oni wejdą na fali radykalizmu.

  • votum_separatum 5 July 2014, 22:20 Siły ukraińskie weszły do Kramatorska

    Pewnie dlatego w Kijowie szykują samoloty do ewakuacji VIPów. Mam nadzieję, że ktoś będzie stał na podejściu pasa w Okęciu z PZR Grom.

  • A z Ben Gurion są opóźnienia więc 2-3 h.

  • votum_separatum 5 July 2014, 22:08 Siły ukraińskie weszły do Kramatorska

    Już jest wiadomo, że NazGwardia morduje w Słowiańsku, mszczą się za niepowodzenia. Trwa rzeź w Мкр. Артёма.

  • Ależ nie ma totalnego sukcesu. Raczej symboliczny, bo Słowiańsk rebelianci ogłosili nowym Stalingradem a parę dni temu "Striełkow" mówił, że bez pomocy Rosji Słowiańsk w dwa tygodnie padnie. Nie rozgromiono sił wroga w Słowiańsku i Kramatorsku, zdołali zbiec do Doniecka, Ługańska i Horliwki. Turczynow powiedział nawet, że będzie jeszcze ciężej, bo to większe miasta, o większej koncentracji ludności. Skuteczne działania przy założonej minimalizacji ofiar cywilnych będą niezwykle trudne.

  • Nie śpieszył bym się z ogłaszaniem totalnego sukcesu ,politycy Ukraińscy opowiadają o tym
    jak twardo zaprowadzą porządki na wschodzie Ukrainy co dobrze pasuje do opowieści o dzieleniu
    skóry na niedźwiedziu. Ich sukces zależy w gruncie rzeczy od decyzji Putina ,a jak dotąd gdy
    strona Ukraińska odnosiła sukces działo się coś redukowało go do zera. Część Słowiańska jest nadal w rękach Rosjan i nocy gdy wsparcie artylerii staję się wątpliwe różnie to może się skończyć.
    Zbliża się moment gdy Putin podejmie decyzję i jeśli nie nabawił się manii samobójczej w jakiejś formie zaatakuje.

    tagore

  • Jeszcze ok. 1,5-2h, bo muszę po żonę na lotnisko pojechać. Tak, że ruski kreciku, mam czas.

  • A do której masz dyżur agencie? Może czas spać, porobimy wpisy za ciebie - jakby Mossad wpadł na kontrolę ;-D

  • Imaginuj sobie chłopaczku późnowieczorną porą :)))

  • matsilver 5 July 2014, 21:38 Siły ukraińskie weszły do Kramatorska

    Wydaje mi się , że rzeczywiście ci ludzie będą się mścić na mieszkańcach tych terenów. Szkoda , że Putin nie powstrzymał bandery. Ale cel psychologiczny został osiągnięty banderowcy sami podzielili ukraine będą mieć na wschodzie 5 kolumnę.

  • Tacy jak my kolaborowaliśmy z panem Mauzerem, a pan Mauzer był tak dobry że wypluwał ołowianą kulkę w głowę banderowca. I to jest patriotyzm czasu wojny panie Tannenbaum.

  • Kolaborowali tacy jak ty, bez względu na narodowość, ruski pachołku.

  • Sądzę, że tak przewrotni ludzie są zdolni do wszystkiego. A może będą kolaborować z Niemcami, bo ci na pewno nie długo sięgną po nasze ziemie zachodnie...

  • Tak, właśnie tak zwyrodnialcu. Wypisujesz tu głupoty rodem z gazety Michnika nie zauważając że już znaczna część Polaków przejrzała na oczy i nie daje się zwodzić takim jak ty. Oczywiście człowiek z tak zdeprawowanym umysłem jak pan panie Tannenbaum będzie zapewne kolaborował z każdym okupantem Polski wystarczy przypomnieć sobie co się działo na Kresach gdy wchodziła Bolszewia.

  • krok 5 July 2014, 21:18 Krąg wokół tatarskiego meczetu

    Krąg ? A co to niby ma być ? Jeszcze tęcze tam postawcie. Wandalizm bo ktoś farbą pomalował ? W krajach muzułmańskich codziennie zabijani są chrześcijanie, palone są kościoły i nikt nie mówi o wandalizmie, jedynie piszą media o niepokojących doniesieniach. A tu farbą ktoś pomalował, to chuligański wybryk i nie trzeba tworzyć kręgów, a jedynie żyć w zgodzie z ludźmi między którymi się żyje, aż tyle i tylko tyle. Polska od kilkunastu lat jest krajem bezideowym. Rości sobie prawo do bycia mesjaszem świata, zbawicielem innych narodów. A tak naprawdę chodzimy ze słomą w butach, inne narody nas nienawidzą, nawet te które udajemy, że nas kochają. O sąsiadach nie wspominam, bo to jest Polska nieodwzajemniona bezsensowna miłość. Zasadą jest, że jeżeli jeden kraj wprowadza embargo, drugi robi to sami. Ale nie w Polsce. Dlatego jesteśmy poniżani i biedni. Winę za to ponoszą polscy politycy, każdy z nich próbuje się przypodobać innym narodom, premierom, prezydentom przy spotkaniach, nie zważając na własny naród. Obecnie lansuje się nienawiść do Rosjan, zapominając, że na Litwie i Ukrainie Polacy są gorzej traktowani niż w Rosji. Myślę, że dopóki my nie szanujemy siebie (taśmy Wprost pokazały stosunek polityków do Polaków) to żaden naród nas nigdy nie będzie szanował. Od siebie mam wstręt do Buzka i Sikorskiego, wiedząc, że działają na szkodę Polski, dalej robią to samo.

  • Panie Votum_separatum, chyba nie sądzi Pan, że ktokolwiek narodowości ukraińskiej chciałby mieć cokolwiek wspólnego z moskalami po obecnych wydarzeniach.

  • votum_separatum 5 July 2014, 21:14 Siły ukraińskie weszły do Kramatorska

    Nie no panie Tannenbaum, uważam że znany (zwłaszcza wam) cytat: Arbeit macht frei, jest w pana przypadku jak najbardziej na trafny. Właśnie na Tajmrze pewnie jakiś rurociąg kładą. Gdyby pana i kumpli z sotni tam wysłali do roboty to jak najbardziej uwolni się pan od własnej głupoty!

  • Będą ich witać ruskie pachołki.

  • Nie, ruski pachołku. Ileś tam setek mieszkańców Ukrainy nie ma znaczenia dla Putina. Tak, jak nie miało znaczenia ileś tam setek rdzennych Rosjan w blokach wysadzonych w powietrze przez FSB, czy zagazowanych w Dubrowce. Putin w niedalekiej przyszłości może zbombardować Kaliningrad i zwali na Polaków, jak będzie potrzebował pretekstu. A Pan Wladyslaw będzie rozpaczał tu na forum za "maliutkimi dziecmi pomordowanymi polskimi faszystami". Co wtedy zrobisz, ruski pachołku?

  • Nie wiem, jak potoczą się dalsze losy (i pewnie nie wie nikt). Na pewno ostatnie lata Ukraina straciła, jednak obecne wydarzenia (również tragiczne, jak utrata Krymu) pozwalają mieć nadzieję na to, że Ukraina stanie się państwem ze społeczeństwem obywatelskim i wysokim poziomem patriotyzmu. Teraz tworzy się nowy "mit założycielski" państwa ukraińskiego. Może Ci, którzy dziś bronią jedności państwa będą niedługo fetowani jako współtwórcy prawdziwie wolnej Ukrainy.

  • Pytanie, czy jak Rosjanie wkroczą do Polski to pan Uri Tannenbaum będzie ich witał chlebem i solą oraz listą nazwisk Polaków do likwidacji?

  • No jak "Niezależna" napisała to na pewno...Prowokacją wobec ludności cywilnej może być zlikwidowanie sotni która akurat będzie zajęta mordowaniem cywilów.

  • Kolorady na Tajmyr!

  • votum_separatum 5 July 2014, 20:56 Siły ukraińskie weszły do Kramatorska

    I tutaj kończy się cała mitologia jaką nas karmił pan Uri Tannenbaum, o rzekomo nie wiadomo jakim zaangażowaniu Rosji i przerzucaniu nie wiadomo jakiej ilości nowoczesnej broni. Właśnie chodzi o to, że w Noworosji opór majdanowi stawili przede wszystkim zwykli mieszkańcy regionu a wszelcy ochotnicy z Rosji stanowią tylko ułamek ogółu. Teraz należy oczekiwać zbrodni na mieszkańcach zdobytych miast.

  • Tak, to jest wynik przesranych przez Ukrainę 20 lat niepodległości. Mi też w głowie się nie mieści, że jednego dnia zmienia się dowódcę floty na innego, a ten dnia następnego przechodzi na stronę agresora. Postsowieckość na Ukrainie ma się dobrze. Miejmy nadzieję, że obecne wydarzenia (przy niestety nieraz krwawych, tragicznych następstwach) wpłyną na konsolidację Ukrainy, na wzrost świadomości narodowej, odpowiedzialności za państwo. Weryfikacja milicjantów na oswobodzonych od terrorystów terenach już trwa. Natomiast Rosjanie zwalniają oficerów i żołnierzy, którzy przeszli na ich stronę. Mają rację - kto raz zdradził nie rokuje gwarancji, że nie zdradzi ponownie.

  • Bokiem Tuskowi wyjdzie "normalizacja" stosunków z Rosją (choć można to dosadniej określić "włażeniem do d ... y"). Przypominam sobie, jak po katastrofie smoleńskiej Tusk z Putinem się obściskiwali, głośno łkając i łzy roniąc. Miałem wtedy nieodparte wrażenie, że chichrają, śmiechu z radości powstrzymać nie mogą. Pomimo łez mieli takie radosne oczka. Ale może to mój subiektywny odbiór ....

  • Do mnie po prostu nie dociera ze bez walki oddano taki kawal kraju,a już nie do pomyślenia jest dezercja takich ilości wojsk ladowych oraz morskich ze o milicji i prokuraturze nie wspomnę.Przeciez do cholery jakas przysiega była na honor i sztandar.Jakies pieniądze z Ukrainy brali a i jesc tez dostawali oraz mundury.Chyba ma się problemy z panstwowoscia.

  • To o niczym nie świadczy. Inaczej wyglądał anschluss Austrii i zajęcie Sudetenlandu (poparcie większości ludności), inaczej zajęcie resztek Czech (bezczynność znakomicie wyszkolonej i uzbrojonej armii plus obojętność zachodnich sojuszników), inaczej atak na Polskę.

  • @uri :Mysle ze polowa naszej armii na strone rosyjska nie przejdzie jak było to na Krymie ze o Donbasie,Lugansku itd.nie wspomnę.Poza tym nasz przemysl zbrojeniowy dla Rosji nie pracuje a nasi prezydenci raczej schronienia na Kremlu nie szukali i nie szukają.

  • sugarless 5 July 2014, 20:00 Siły ukraińskie weszły do Kramatorska

    swołocz banderowska trzeba tępić

  • Oby się Pan mylił Uri. Ale pewne scenariusze chodzą mi po głowie, niestety.
    Jeżeli ma chrapkę na Pribałtikę, to najprawdopodobniej zacznie się na Łotwie, tam Rosjan jest najwięcej. Później może zacząć "wyzwalać" uciśnioną mniejszość rosyjską i polską na Litwie. Chwilowo brakuje mi koncepcje na rozegranie sprawy przez Rosję w Polsce na granicy z Białorusią, bo bardziej na południe strach pisać.

  • Widzi Pan, Amerykanie mieli kłopoty z prognozowaniem postępowań Rosji, oczywiście dla prognozowania stosowali modelowanie komputerowe. Ciągle dawali ciała, nie wychodziło. Zespół wykonał gigantyczną pracę i wprowadził nowy czynnik: "Przeciwnik zwariował". Nastąpił istotny wzrost trafień, to było to!. Opowiadał mi to pewien Anglik w 1966 r. Nie musiało to być prawdą, ale skąd by wziął ten temat i skąd takie wynurzenia Anglika wobec Polaka. Mógł po prostu fantazjować. Dyskusja dotyczyła techniki programowania modułowego, może stąd taki przypadkowy wtręt w dyskusji.

  • Cóż dodać. W sprawie Ukrainy i polityki wschodniej Tuska Jarosław Kaczyński ma 100% racji.

  • Aż przyjdzie kolej na Polskę.... No, może wcześniej Pribałtika. Analogie z Hitlerem 38/39 same się nasuwają.

  • Jak złom z demobilu, to już kilka razy pisałem, że nie mam nic przeciwko!

  • A kto mu zabroni? Czym ryzykuje? Co straci? Już zaczal zmieniac mape Europy i skończy to co zaczal.

  • Ciekawe co jeszcze sprzedamy?

  • Panie Tutejszym - zdarzają się przecieki, ale to był przeciek kontrolowany. Putin pręży muskuły, straszy, ale nie wkroczy. Za dużo by go to kosztowało, i Rosję też. To znaczy - ja rozumuję w kategoriach racjonalnych, niestety Putin i Rosjanie często działają nieracjonalnie. Wszystko może się zdarzyć. A rosyjska prowokacja wymierzona w ludność cywilną, to można powiedzieć - niemal codzienność.

  • http://niezalezna.pl/57043-rosjanie-gotowi-do-inwazji "... Portal przypomina przeciek z rosyjskiego MSZ, opisywany w rosyjskich i białoruskich mediach. Według niego - atak Rosji na Ukrainę może nastąpić w ciągu najbliższych kilkunastu godzin. Prawdopodobne, że poprzedzi go jakaś forma prowokacji skierowanej przeciwko ludności cywilnej, dająca Rosji pretekst do interwencji..."

  • http://www.youtube.com/watch?v=eO67g-dx3Vk

  • woland1997 5 July 2014, 18:34 Amerykańska flaga spalona w Petersburgu

    Ci rosjanie .

  • Jan_De, nic mnie nie obchodzi próba Pańskiej prostackiej manipulacji. Mówiłem już na tym Forum, że jak się biły polskie dzieci z ukraińskimi ( Było to po 1945 roku), to wtrącające się dzieci rosyjskie brały lanie od obu stron, po czym te dwie strony dalej się biły. Pochwały ruskiego agenta wpływu obrażają mnie. A może wreszcie raczysz się Pan odnieść do mojej wypowiedzi " Natomiast co do Pańskich argumentów o niewinności i cnocie Rosji. Wysadzanie bloków we własnym kraju i zabijanie przypadkowych ludzi - Rosjan, mieszkańców tych bloków zostało ponad wszelką miarę udowodnione służbom rosyjskim przez samych Rosjan i przyznane przez samych uczestników tej zbrodni. Celem było uzyskanie pretekstu do ataku na Czeczenię i rozpalenie w Rosji histerycznej nienawiści do Czeczenów. Po takim fakcie mnie osobiście już nic nie dziwi i nie wierzę propagandzie, z jakiejkolwiek strony ona by nie była, szczególnie rosyjskiej. A przykład trupa dwukrotnie wykorzystanego przez propagandę Rosji przy kręceniu propagandowych klipów jest tego wymownym przykładem. Wędrujący trup najprawdopodobniej więźnia - został wykryty tutaj, na naszym Forum. ". Moja wypowiedź na temat konieczności skończenia pobłażania przez władze RP zjawisku banderyznu na Ukrainie będzie inaczej przyjęta niż Pańskie postulaty zakończenia niezawisłości Ukrainy. Swoje oślizłe komplementy wsadź Pan sobie i nie obrażaj mojej inteligencji.

  • Kramatorsk też.