Hańba tobie na wieki przeklęta Ukraino . Porzuciłaś Boga i człowieczeństwo . To już nawet nie zezwierzęcenie bo zwierze kieruje się zakodowanym instynktem za który nie wykracza , to już nawet nie bestialstwo bo człowiek nie był by zdolny pomyśleć nawet o tym. To jawny demonizm , owoc szatana a Polacy którzy zginęli to męczennicy.
Chodzi o zmniejszenie ilości rdzennych mieszkańców i zastąpienie ich ludźmi z zachodniej ukrainy którzy i tak nie mają pracy u siebie a na wschodzie jest jej mnóstwo. Czystka...
Oto link na drastyczne video. Kobieta w Lugansku zabita w swoim mieszkaniu przez artyleria ukrainska. Corka, malzonek w rozpaczu
https://www.youtube.com/watch?v=CcNA6Qv7wk0
Przykleiły się z wpisu Pana Raula, to zdjęcia bojownika-antyfaszysty z tzw. Noworosji:)
Dziękuję za wymianę poglądów w kulturalnej formie i również Pana pozdrawiam. Warto gadać, szczególnie gdy poglądy bywają odmienne. Może jestem naiwny, ale chciałbym żeby nacje naszego regionu żyły w zgodzie.
Na Krymie 2/3 ludności to Rosjanie, dlatego poszło to Rosji gładko. Jakoś nie bardzo sobie wyobrażam żeby mieszkańcy Zachodniej Ukrainy witali chlebem i solą polską armię. Nie wiem, czy wielu chłopów polskich się ruthenizowała, jeśli tak to może z uwagi na atrakcyjność ruskiej kultury, wiary... Może zwykłe procesy asymilacji, tak jak w przypadku Ukraińców i Białorusinów w Polsce?
Europa to jedna wielka beczka prochu i jeżeli uważa Pan, że nikt już nigdy nie będzie się upominał o granice, to doradzam zmienić dilera. Niemcy kopią pod nami jak tylko mogą w sprawie terenów sprzed II WŚ.
Myli się Pan. Krym przecież właśnie wrócił do Rosji, więc gdzie jest ta puszka? Ja byłem już parę razy na Kresach południowo wschodnich i dobrze widziałem jak nieswojo czujecie się w miastach wznoszonych przez Polaków- we Lwowie (lokacja Kazimierza Wielkiego obok wchłoniętej następnie drewnianej palisady, a ziemia ta i tak pierwotnie była polska, vide kronikarz Nestor ), Stanisławowie, Tarnopolu. W końcu przecież jeszcze pokolenie czy dwa temu byliście niepiśmiennymi wieśniakami z kurnych chat, rozpijanymi przez miejscowego żyda z karczmy. Nie mieliście ani jednego swojego miasta a wsie gdzie wy mieszkaliście były w sąsiedztwie wsi polskich, ale też czeskich i niemieckich. I żyliście tak aż postanowiliście wymordować tych, którzy wznieśli tą cywilizację. Smutnym jest, że w wielu z was płynie polska krew, bowiem wsie mające wyżywić polskie miasta też powstawały w wyniku polskiej kolonizacji, tylko z jakiegoś powodu ludność na obszarach wiejskich czasami się ruszczyła. Ja mam gdzieś tam rodzinę za Zaporożu. Siostra mojego pradziadka wyszła za wschodniego Ukraińca i tam osiadła. Gdzieś tam zapewne są moi kuzyni, ale mam nadzieję, że zachowali swój słowiański honor, i nie stoczyli się w amok banderowskiego zezwierzęcenia. Nie będziecie deptać grobów moich przodków w nieskończoność, nie będziecie pluć na pogorzeliska po majątku mojej rodziny. Gdy w Polsce będziemy mieć rząd narodowy przypomnimy wam o tym o czym należy.
Autorytetami? Liczba mnoga wskazuje, ża ma Pan @Tutejszym jeszcze kogoś na myśli: może siebie i pana Tennenbauma? Mam rację? W Polsce po przekręcie okrągłostołowym mamy do czynienia z dyżurnymi autorytetami. Oczywiście prawda jest taka, że was dwóch stanowi przymierze prowokacyjno - agenturalne żydobanderyzmu lub syjonizmu, czyli czegoś co nazywamy obecnie atlantyzmem ze swoim "monomyśleniem", rzekomą sprawiedliwością i uczciwością. Faktycznie za tym stoi totalne zakłamanie. Oczywiście z dużą pewnością można powiedzieć, że tzw. propaganda prorosyjska zawiera dużo więcej faktycznych informacji niż probanderowskie manipulacje. Zapotrzebowanie wewnątrzrosyjskie jest też starym zużytym sloganem, którym próbujecie zatrzeć złe wrażenie jakie na ludziach wywołuje działanie junty kijowskiej. Ciekawe jest śledzienie pana wpisów według godzin, wydaje się, że pełni pan dyżur. Czy to dopłata do emerytury? Co za czasy...
No raczej nie moje hehe. Ważne jest jak duże straty będą mieli banderowcy, jak w przyszłości będzie wyglądał opór miejscowej ludności i jaki będzie minimalizowany wpływ junty kijowskiej na Noworosję.
Panie Podlaszuk. Ruski agent Jan_de w ramach walki z autorytetami na Forum, atakuje pośrednio Pana tagore. Pan tagore ma swój zdroworozsądkowy pogląd na sprawy Ukrainy, w znacznej mierze zgadzam się z nim. Jan_de przystępuje do ciężkiej pracy o godzinie 7, u nas godzina 5-ta. Gonią ich wokół ruskiej jednostki w ramach zaprawy porannej. Potem siada i wyrabia swoje dzienne normy postów. Jego propagandową narracją nie musisz się Pan przejmować, on tylko nabija posty. Pozdrawiam Pana.
Może napisze Pan w jaki to sposób miałaby tam "wrócić" Polska? Pomijając już absurdalność tego pomysłu to jakakolwiek próba rewizji granic otworzy w Europie puszkę Pandory. Pana pomysły to również "kalizm" w czystej postaci. Jak Ukrainiec powie coś o zakerzonii to faszysta i banderowiec, jak Polak pisze tak jak Pan, to czystej wody patriota. Paskudna postawa nie prowadząca do niczego dobrego.
Mysle, ze w pewnym wzgledzie dla Polski moze sie sytuacja zmienic na lepsze, pod jednym tylko warunkiem, ze beda przeprowadzane rzetelne relacje z wydazen na Ukrainie. Ukazywanie prawdziwego obrazu obu naszych wschodnich sasiadow moze wyjsc nam tylko na lepsze. Zle by bylo, gdyby media, albo jakas agencja PR przeprowadzila na "Zachodzie" operacje dezinformacji, przedstawiajac falszywe informacje wybielajace ktoras, badz obie strony konfliktu.
Szkoda tylko, ze tak niewiele zalezy w tym wzgledzie od Polski. Nieskladne, nieprzemyslane i bledne dzialania zarowno obozu rzadzacego jak i opozycji Polsce i Polakom nie pomagaja. Ale i tak, a poniekad wlasnie dlatego, NATO i UE zadecyduje za nas (a nasza wladza PO-PSL za tym podaza) i znowu zdajemy sie na laske obcych.
Dlatego zanim do tego wszystkiego dojdzie dobrze by bylo podstwic na granicy z Ukraina troche lekkiego wojska wzmacniajac straz graniczna i przemyslec strategie dzialania na wypadek roznych ewentualnosci. Jeszcze tyle, to Polska jest wladna zrobic.
Działaniami prorosyjskimi była chociażby pierwsza wizyta zagraniczna w Moskwie, nie w Kijowie. To było bardzo znaczące i stanowiło wyraźny znak dla Moskwy. Oficjalne wypowiedzi o resecie z Moskwą. Brednie Sikorskiego o tym, że możemy widzieć Rosję w NATO. Takich wypowiedzi było więcej. Pamięta Pan słynną rozmowę z Sikorskim w GW? Zapowiedział wtedy reorientację polityki polskiej na kierunek zachodni. Takich sygnałów było bardzo dużo i wywoływały zaniepokojenie u naszych wschodnich sąsiadów. Pojawiały się (szczególnie po 2010 roku) głosy, że Polska porzuciła Ukrainę (było to zresztą powiedziane mocniej). Nie uważam nawet, że te działania były celowe. To raczej głupota i chęć pokazania (wbrew interesom kraju) jacy jesteśmy antypisowscy-nawet politykę zagraniczną odwracamy o 180 stopni. Uwaga o nieudolności w polityce zagranicznej nie dotyczy Komorowskiego. Tu po jego wyborze rosyjska prasa pisała "nasz człowiek w Warszawie". Dzięki polityce tej ekipy w naszej części Europy o wszystkim decydują Niemcy i Rosja. Taki układ polityczny nie wróży dobrze dla nas wszystkich, szczególnie w świetle coraz większych animozji niemiecko-amerykańskich. Przejmowanie polskiej chemii to nie "wrogie przejęcie" a wymuszony prezent dla Rosji.
Żeby zobaczyć jak wygląda (może wyglądała, bo wszystko wskazuje że pomału próbują się trochę wycofywać z tej miłości do Rosji) polska polityka wschodnią nie wystarczy oglądanie TVP, czy TVN. W Polsce nie ma dużej ilości sensownych materiałów, ale można je znaleźć-chociażby analizy Żurawskiego vel Grajewskiego. Trzeba też poczytać, co myślą na temat skutków polskiej polityki sąsiedzi Polski, to wbrew pozorom nie jest bez znaczenia.
Uciekniery z Ukrainy nadal uciekaja do Rosji. Kolejna grupa uchodzcow dotarla do Brianska, obwodu Leningradskiego, Wolgogradskiego itd. https://www.youtube.com/watch?v=Kdp0OC5TpLo
Zgadza się, ale media zawsze będą bardziej przychylne opublikowaniu informacji o jakimś głąbie wychwalającym morderców własnego narodu (w zależności od polityki przedstawią to pozytywnie lub negatywnie), niż zamieszczeniem informacji w stylu: "W związku z zaistniałą sytuacją JKM zachowuje umiarkowany spokój" :) Chyba my jako demokracja naprawdę dajemy się łatwo zmanipulować. JKM musi nauczyć się nami manipulować, grać na naszych lękach i sympatiach - to jest droga do władzy. Jest jeszcze przez edukację ale na to nie starczy mu życia :)
Zważ waść że Ukraina od samego początku nic tylko "układa" się z okupującą jej ziemie Rosją :) Więc samo stwierdzenie ułożyć się jak z sąsiadem, nie rozwiązuje problemu teoretycznych "separatystów wolnej republiki Suwałki"... miałem na myśli plan w stylu: przeprowadzenie prac pogłębiających wejście do naszych portów i "zabezpieczenie" gazociągu północnego. Albo wykrycie groźnej bakterii w przywiezionym z Rosjii węglu....
Patrząc na to jak inne narodowości drogą wieloletniej pracy na rzecz zmiany postrzegania historii, działają na terenie Polski nakłaniając nas do "samobiczowania" jednocześnie podważając rozmiar tragedii Polaków, może i my powinniśmy wesprzeć demokratyzację Ukrainy a następnie poprzez silną gospodarkę manipulować mediami i "demokratycznie" osiągnąć swoje cele na Ukrainie... skrajne posunięcia takie jak w przypadku pani Steinbach w efekcie przynoszą odwrotny skutek, i my nie powinniśmy domagać się od razu zakazu banderyzmu, oni sami dojdą do tego że te zbrodnie nie mają nic wspólnego z patriotyzmem, jak tylko dotrze do nich cywilizacja.
Moim zdaniem zmiana postawy społeczeństwa Ukrainy do zjawiska neo banderyzmu leży w naszym żywotnym narodowym interesie. Powinno to być bezwzględnie wprowadzone do katalogu celów naszej polityki zagranicznej. Wymaga to jednak pozyskania odpowiednich zasobów finansowych, ludzkich oraz uruchomienia odpowiednich organów naszego państwa. Bardzo dziękuję za Pańskie uwagi.
Rzeczywiście, niezbyt uważnie przeczytałem -przepraszam. Ale w związku z tym zechce Pan uściślić: co znaczy prorosyjska i podać jakieś przykłady? Rząd - wbrew stanowisku opozycji - upiera się, że w Smoleńsku nie było zamachu? Albo mówi o próbach "wrogiego przejęcia" polskich firm przez Rosjan? Czy to są prorosyjskie działania? Wie Pan coś, o czym ja nie wiem?
Trudno oczekiwać aby politycy nie rozumiejący ludzi żyjących na Ukrainie potrafili
określić w rozumny sposób politykę Polski wobec Ukrainy i zabezpieczyć nasze interesy.
Niestety agresorem na Ukrainie są ci którzy opłacali i szkolili grupy do przewrotu na Majdanie. Nie wiem jaką "translację" Russia Today zablokowali, na ukraiński? W każdym bądź razie w 1999 r. NATO zniszczyło stację telwizyjną w Belgradzie, gdyż jej przekaz kompromitował nieudolnie prowadzoną kampanię kłamstw przez zachodnich napastników (chodziło np. o masowe mordy na Albańczykch, których akurat wtedy nie było). W ten sam sposób próbuje się walczyć z ogromem zła jaki przyszedł z zachodu Ukrainy na wschód. Owszem uważam postawę Rosji za niemoralną, bo nie powinna tylko przyzwalać na przerzut ochotników i starego uzbrojenia z demobilu, ale wesprzeć aktywnie i oficjalnie tak jak to robi USA. Pan panie Tutejszym nie "ulega" namolnej propagandzie, gdyż Pan znajduje się w samej strefie rażenia kłamstwem i nie widzi Pan rzeczywistości. W dużej mierze jest to po prostu manipulacja ludzi o chazarskiej mentalności jak pan Uri Tennenbaum, której Pan uległ - niestety...
Innej drogi nie widzę, mamy tylko 2 wyjścia: możemy albo Rosję pobić, albo się z nią ułożyć! Ponieważ nie możemy jej pobić (choć pro ukraińska opcja liczy, że będziemy próbować, i usilnie nas do tego zachęca) powinniśmy się z nią ułożyć - tak, jak z każdym innym sąsiadem.
Może odpokutuje ten swastyczny tatuaż w walce z ludźmi którzy mają faktycznie szansę wprowadzić założenia tej ideologi w rzeczywistość. Niestety bardzo dużo nacjonalistów w tym i w Polsce lubuje się w niemieckiej symbolice, mimo to, że Niemcy pod takimi sztandarami byli nazacieklejszymi wrogami Słowian. Należy to postrzegać za bardzo dużą aberację i pożałowania godne.
Istotnie pomyliłem się podając tytuł , na dziś jedyną rokującą jakiś sukces na drodze do
ograniczenia nośności haseł neobanderowców na Ukrainie było by podjęcie walki informacyjnej
,ale z naciskiem na temat działań Bandery wymierzonych w samych Ukraińców nawet niechętnych Polakom. Skala masakry która dotknęła ludność ukraińską ,a zwłaszcza działaczy politycznych i społecznych była niemała podejrzewam ,że część tych zbrodni zdrajcy OUN spod znaku Bandery
przypisali zemście Polaków. Siła oddziaływania tej ideologii oparta jest na kłamstwie i nadal żywej
pamięci ludobójczego terroru ,która paraliżuje wielu ludzi na Ukrainie. Jeżeli uda się to przełamać
może to wiele zmienić.
"Problem Ukrainy niby nie jest nasz ale co Pan Korwin zrobił by aby nie stał się to nasz problem". Zachował rozsądek! Ja, w każdym razie nie widziałem go na Majdanie, jak pod czerwono-czarnymi flagami wykrzykiwał do tłumu: herojam sława!
Panie Baranie! Niech Pan się pasie gdzie indziej. Pan miesza politykę z normalnymi ludźmi, którzy też żyją i w Niemczech!, Gdyby nie rodzina niemiecka, która opiekowała się moimi dziadkami to by ich już nie było!!! Nie jestem zwolennikiem trzymania układów z wrogami, ale dzisiaj powiem, że lepiej znać bardzo dobrze swojego „wroga” i starać się z nim żyć i korzystać z jego możliwości ile wlezie, jeżeli jest to dla nas pomocne a nie utrzymywać bliskie kontakty z amerykanami, którzy maja Polskę w gdzieś i tylko widza dolary w oczach i chcą wszystko robić, ale naszymi rękami i ludźmi!, To jest hańba, że Polacy do dzisiaj potrzebują wizę do USA, a inni już dawno jej nie potrzebują!!! BRAK HONORU TO ZARAZA, JAKA SIĘ ROZWIJA W POLSCE! Jeżeli Panie Baranie chodzi o historie to kiedyś w Polsce za honor oddawało się życie! Pozdrowienia dla wszystkich rodaków w Polsce i za granicą.
JKM nikogo nie przekona, ludzie są zbyt otumanieni przez media. Polska we własnym interesie powinna zmusić Poroszenkę do rozmów z separatystami bez żadnych warunków wstępnych i działać na rzecz regionalizacji Ukrainy ze szczególną uwagą na prawa zamieszkujących je mniejszości. Powinniśmy przestać ich wspierać dopóki nie rozwiążą problemu banderyzmu który powinien być prawnie zakazany.
O widzę, że wyjątkowo niski współczynnik inteligencji dzisiaj mamy, Panie Mr Hyde, tzn.Tutejszym... Proszę się odezwać po wizycie u psychiatry i opowiedzieć jak było...
Sam fakt że ktoś powołuje się na zdrowy rozsądek nie robi z niego lepszego intelektualisty. Problem z Rosją jest taki że jej władze mówią że nie ma wojny ale wojna jest (hybrydowa, leje się krew choć nikt oficjalnie wojny nie wypowiedział). Problem Ukrainy niby nie jest nasz ale co Pan Korwin zrobił by aby nie stał się to nasz problem. Jak przekona wyborców skoro dla powodzenia takiego planu najlepiej było by go nie ujawniać... nie ma lekko :)
TYTUL BLEDNY POWINNO BYC UCZCIJMY PAMIEC SPRAWIEDLIWYCH RUSINOW TERMIN UKRAINCOW JEST SZTUCZNY.NA SILE LANSOWANY W MEDIACH!
STO PROCENT RACJI.
Armia Donieckiej respubliki donosi że została zniszczona Lwowska brygada, ukrainska armia straciła 150 żołnierzy. http://rusvesna.su/news/1405080260
to samo pomyslalem dzike zwierze nie ma nic z besti jaka byli "ukraincy"dziekuje Panu za ten wpis.pozdrawiam
Hańba tobie na wieki przeklęta Ukraino . Porzuciłaś Boga i człowieczeństwo . To już nawet nie zezwierzęcenie bo zwierze kieruje się zakodowanym instynktem za który nie wykracza , to już nawet nie bestialstwo bo człowiek nie był by zdolny pomyśleć nawet o tym. To jawny demonizm , owoc szatana a Polacy którzy zginęli to męczennicy.
poparcie dla ukraincow a kim oni?banderowcami!co najwyzej my mozemy pomagac prawdziwym rusina ktorzy zamieszkuja ten sztuczny twor jakim jest ukraina!
Pnie Podlaszuk nacje naszgo regionu beda zyly w zgodzie gdy przestanie istniec neobanderowski ruch
Chodzi o zmniejszenie ilości rdzennych mieszkańców i zastąpienie ich ludźmi z zachodniej ukrainy którzy i tak nie mają pracy u siebie a na wschodzie jest jej mnóstwo. Czystka...
Oto link na drastyczne video. Kobieta w Lugansku zabita w swoim mieszkaniu przez artyleria ukrainska. Corka, malzonek w rozpaczu
https://www.youtube.com/watch?v=CcNA6Qv7wk0
CNN mowie tez
https://www.youtube.com/watch?v=HJhrlSfekdo
Przykleiły się z wpisu Pana Raula, to zdjęcia bojownika-antyfaszysty z tzw. Noworosji:)
Dziękuję za wymianę poglądów w kulturalnej formie i również Pana pozdrawiam. Warto gadać, szczególnie gdy poglądy bywają odmienne. Może jestem naiwny, ale chciałbym żeby nacje naszego regionu żyły w zgodzie.
Ciężko uwierzyć, ze akurat Bronisław Komorowski wykazuje się taka przenikliwością i zapobiegliwością.
niestety polityka wlazenia w d.pe amerykancom
Oby się Pan mylił.
Na Krymie 2/3 ludności to Rosjanie, dlatego poszło to Rosji gładko. Jakoś nie bardzo sobie wyobrażam żeby mieszkańcy Zachodniej Ukrainy witali chlebem i solą polską armię. Nie wiem, czy wielu chłopów polskich się ruthenizowała, jeśli tak to może z uwagi na atrakcyjność ruskiej kultury, wiary... Może zwykłe procesy asymilacji, tak jak w przypadku Ukraińców i Białorusinów w Polsce?
Europa to jedna wielka beczka prochu i jeżeli uważa Pan, że nikt już nigdy nie będzie się upominał o granice, to doradzam zmienić dilera. Niemcy kopią pod nami jak tylko mogą w sprawie terenów sprzed II WŚ.
Nie ma co robić sobie nadziei. I tak kupimy gotowe używane zestawy od USA, którymi Klich był tak bardzo zainteresowany.
Myli się Pan. Krym przecież właśnie wrócił do Rosji, więc gdzie jest ta puszka? Ja byłem już parę razy na Kresach południowo wschodnich i dobrze widziałem jak nieswojo czujecie się w miastach wznoszonych przez Polaków- we Lwowie (lokacja Kazimierza Wielkiego obok wchłoniętej następnie drewnianej palisady, a ziemia ta i tak pierwotnie była polska, vide kronikarz Nestor ), Stanisławowie, Tarnopolu. W końcu przecież jeszcze pokolenie czy dwa temu byliście niepiśmiennymi wieśniakami z kurnych chat, rozpijanymi przez miejscowego żyda z karczmy. Nie mieliście ani jednego swojego miasta a wsie gdzie wy mieszkaliście były w sąsiedztwie wsi polskich, ale też czeskich i niemieckich. I żyliście tak aż postanowiliście wymordować tych, którzy wznieśli tą cywilizację. Smutnym jest, że w wielu z was płynie polska krew, bowiem wsie mające wyżywić polskie miasta też powstawały w wyniku polskiej kolonizacji, tylko z jakiegoś powodu ludność na obszarach wiejskich czasami się ruszczyła. Ja mam gdzieś tam rodzinę za Zaporożu. Siostra mojego pradziadka wyszła za wschodniego Ukraińca i tam osiadła. Gdzieś tam zapewne są moi kuzyni, ale mam nadzieję, że zachowali swój słowiański honor, i nie stoczyli się w amok banderowskiego zezwierzęcenia. Nie będziecie deptać grobów moich przodków w nieskończoność, nie będziecie pluć na pogorzeliska po majątku mojej rodziny. Gdy w Polsce będziemy mieć rząd narodowy przypomnimy wam o tym o czym należy.
Autorytetami? Liczba mnoga wskazuje, ża ma Pan @Tutejszym jeszcze kogoś na myśli: może siebie i pana Tennenbauma? Mam rację? W Polsce po przekręcie okrągłostołowym mamy do czynienia z dyżurnymi autorytetami. Oczywiście prawda jest taka, że was dwóch stanowi przymierze prowokacyjno - agenturalne żydobanderyzmu lub syjonizmu, czyli czegoś co nazywamy obecnie atlantyzmem ze swoim "monomyśleniem", rzekomą sprawiedliwością i uczciwością. Faktycznie za tym stoi totalne zakłamanie. Oczywiście z dużą pewnością można powiedzieć, że tzw. propaganda prorosyjska zawiera dużo więcej faktycznych informacji niż probanderowskie manipulacje. Zapotrzebowanie wewnątrzrosyjskie jest też starym zużytym sloganem, którym próbujecie zatrzeć złe wrażenie jakie na ludziach wywołuje działanie junty kijowskiej. Ciekawe jest śledzienie pana wpisów według godzin, wydaje się, że pełni pan dyżur. Czy to dopłata do emerytury? Co za czasy...
No raczej nie moje hehe. Ważne jest jak duże straty będą mieli banderowcy, jak w przyszłości będzie wyglądał opór miejscowej ludności i jaki będzie minimalizowany wpływ junty kijowskiej na Noworosję.
Skąd się wzięły te foty pod moim tekstem?. Nie umieszczałem ich.
Panie Podlaszuk. Ruski agent Jan_de w ramach walki z autorytetami na Forum, atakuje pośrednio Pana tagore. Pan tagore ma swój zdroworozsądkowy pogląd na sprawy Ukrainy, w znacznej mierze zgadzam się z nim. Jan_de przystępuje do ciężkiej pracy o godzinie 7, u nas godzina 5-ta. Gonią ich wokół ruskiej jednostki w ramach zaprawy porannej. Potem siada i wyrabia swoje dzienne normy postów. Jego propagandową narracją nie musisz się Pan przejmować, on tylko nabija posty. Pozdrawiam Pana.
Może napisze Pan w jaki to sposób miałaby tam "wrócić" Polska? Pomijając już absurdalność tego pomysłu to jakakolwiek próba rewizji granic otworzy w Europie puszkę Pandory. Pana pomysły to również "kalizm" w czystej postaci. Jak Ukrainiec powie coś o zakerzonii to faszysta i banderowiec, jak Polak pisze tak jak Pan, to czystej wody patriota. Paskudna postawa nie prowadząca do niczego dobrego.
Votum_separatum.Panskie wybitne zdolnosci strategiczne juz w niczym nie pomoga panskim pupilom. Ich dni sa juz policzone.
Mysle, ze w pewnym wzgledzie dla Polski moze sie sytuacja zmienic na lepsze, pod jednym tylko warunkiem, ze beda przeprowadzane rzetelne relacje z wydazen na Ukrainie. Ukazywanie prawdziwego obrazu obu naszych wschodnich sasiadow moze wyjsc nam tylko na lepsze. Zle by bylo, gdyby media, albo jakas agencja PR przeprowadzila na "Zachodzie" operacje dezinformacji, przedstawiajac falszywe informacje wybielajace ktoras, badz obie strony konfliktu.
Szkoda tylko, ze tak niewiele zalezy w tym wzgledzie od Polski. Nieskladne, nieprzemyslane i bledne dzialania zarowno obozu rzadzacego jak i opozycji Polsce i Polakom nie pomagaja. Ale i tak, a poniekad wlasnie dlatego, NATO i UE zadecyduje za nas (a nasza wladza PO-PSL za tym podaza) i znowu zdajemy sie na laske obcych.
Dlatego zanim do tego wszystkiego dojdzie dobrze by bylo podstwic na granicy z Ukraina troche lekkiego wojska wzmacniajac straz graniczna i przemyslec strategie dzialania na wypadek roznych ewentualnosci. Jeszcze tyle, to Polska jest wladna zrobic.
Działaniami prorosyjskimi była chociażby pierwsza wizyta zagraniczna w Moskwie, nie w Kijowie. To było bardzo znaczące i stanowiło wyraźny znak dla Moskwy. Oficjalne wypowiedzi o resecie z Moskwą. Brednie Sikorskiego o tym, że możemy widzieć Rosję w NATO. Takich wypowiedzi było więcej. Pamięta Pan słynną rozmowę z Sikorskim w GW? Zapowiedział wtedy reorientację polityki polskiej na kierunek zachodni. Takich sygnałów było bardzo dużo i wywoływały zaniepokojenie u naszych wschodnich sąsiadów. Pojawiały się (szczególnie po 2010 roku) głosy, że Polska porzuciła Ukrainę (było to zresztą powiedziane mocniej). Nie uważam nawet, że te działania były celowe. To raczej głupota i chęć pokazania (wbrew interesom kraju) jacy jesteśmy antypisowscy-nawet politykę zagraniczną odwracamy o 180 stopni. Uwaga o nieudolności w polityce zagranicznej nie dotyczy Komorowskiego. Tu po jego wyborze rosyjska prasa pisała "nasz człowiek w Warszawie". Dzięki polityce tej ekipy w naszej części Europy o wszystkim decydują Niemcy i Rosja. Taki układ polityczny nie wróży dobrze dla nas wszystkich, szczególnie w świetle coraz większych animozji niemiecko-amerykańskich. Przejmowanie polskiej chemii to nie "wrogie przejęcie" a wymuszony prezent dla Rosji.
Żeby zobaczyć jak wygląda (może wyglądała, bo wszystko wskazuje że pomału próbują się trochę wycofywać z tej miłości do Rosji) polska polityka wschodnią nie wystarczy oglądanie TVP, czy TVN. W Polsce nie ma dużej ilości sensownych materiałów, ale można je znaleźć-chociażby analizy Żurawskiego vel Grajewskiego. Trzeba też poczytać, co myślą na temat skutków polskiej polityki sąsiedzi Polski, to wbrew pozorom nie jest bez znaczenia.
Uciekniery z Ukrainy nadal uciekaja do Rosji. Kolejna grupa uchodzcow dotarla do Brianska, obwodu Leningradskiego, Wolgogradskiego itd. https://www.youtube.com/watch?v=Kdp0OC5TpLo
Brata mojego pradziadka ostrzegł Ukrainiec przed czyhającą bandą upa. Będzie dla takich ludzi w kraju miejsce gdy wróci tam Polska.
Zgadza się, ale media zawsze będą bardziej przychylne opublikowaniu informacji o jakimś głąbie wychwalającym morderców własnego narodu (w zależności od polityki przedstawią to pozytywnie lub negatywnie), niż zamieszczeniem informacji w stylu: "W związku z zaistniałą sytuacją JKM zachowuje umiarkowany spokój" :) Chyba my jako demokracja naprawdę dajemy się łatwo zmanipulować. JKM musi nauczyć się nami manipulować, grać na naszych lękach i sympatiach - to jest droga do władzy. Jest jeszcze przez edukację ale na to nie starczy mu życia :)
Zważ waść że Ukraina od samego początku nic tylko "układa" się z okupującą jej ziemie Rosją :) Więc samo stwierdzenie ułożyć się jak z sąsiadem, nie rozwiązuje problemu teoretycznych "separatystów wolnej republiki Suwałki"... miałem na myśli plan w stylu: przeprowadzenie prac pogłębiających wejście do naszych portów i "zabezpieczenie" gazociągu północnego. Albo wykrycie groźnej bakterii w przywiezionym z Rosjii węglu....
Patrząc na to jak inne narodowości drogą wieloletniej pracy na rzecz zmiany postrzegania historii, działają na terenie Polski nakłaniając nas do "samobiczowania" jednocześnie podważając rozmiar tragedii Polaków, może i my powinniśmy wesprzeć demokratyzację Ukrainy a następnie poprzez silną gospodarkę manipulować mediami i "demokratycznie" osiągnąć swoje cele na Ukrainie... skrajne posunięcia takie jak w przypadku pani Steinbach w efekcie przynoszą odwrotny skutek, i my nie powinniśmy domagać się od razu zakazu banderyzmu, oni sami dojdą do tego że te zbrodnie nie mają nic wspólnego z patriotyzmem, jak tylko dotrze do nich cywilizacja.
Moim zdaniem zmiana postawy społeczeństwa Ukrainy do zjawiska neo banderyzmu leży w naszym żywotnym narodowym interesie. Powinno to być bezwzględnie wprowadzone do katalogu celów naszej polityki zagranicznej. Wymaga to jednak pozyskania odpowiednich zasobów finansowych, ludzkich oraz uruchomienia odpowiednich organów naszego państwa. Bardzo dziękuję za Pańskie uwagi.
Rzeczywiście, niezbyt uważnie przeczytałem -przepraszam. Ale w związku z tym zechce Pan uściślić: co znaczy prorosyjska i podać jakieś przykłady? Rząd - wbrew stanowisku opozycji - upiera się, że w Smoleńsku nie było zamachu? Albo mówi o próbach "wrogiego przejęcia" polskich firm przez Rosjan? Czy to są prorosyjskie działania? Wie Pan coś, o czym ja nie wiem?
Trudno oczekiwać aby politycy nie rozumiejący ludzi żyjących na Ukrainie potrafili
określić w rozumny sposób politykę Polski wobec Ukrainy i zabezpieczyć nasze interesy.
tagore
Niestety agresorem na Ukrainie są ci którzy opłacali i szkolili grupy do przewrotu na Majdanie. Nie wiem jaką "translację" Russia Today zablokowali, na ukraiński? W każdym bądź razie w 1999 r. NATO zniszczyło stację telwizyjną w Belgradzie, gdyż jej przekaz kompromitował nieudolnie prowadzoną kampanię kłamstw przez zachodnich napastników (chodziło np. o masowe mordy na Albańczykch, których akurat wtedy nie było). W ten sam sposób próbuje się walczyć z ogromem zła jaki przyszedł z zachodu Ukrainy na wschód. Owszem uważam postawę Rosji za niemoralną, bo nie powinna tylko przyzwalać na przerzut ochotników i starego uzbrojenia z demobilu, ale wesprzeć aktywnie i oficjalnie tak jak to robi USA. Pan panie Tutejszym nie "ulega" namolnej propagandzie, gdyż Pan znajduje się w samej strefie rażenia kłamstwem i nie widzi Pan rzeczywistości. W dużej mierze jest to po prostu manipulacja ludzi o chazarskiej mentalności jak pan Uri Tennenbaum, której Pan uległ - niestety...
Innej drogi nie widzę, mamy tylko 2 wyjścia: możemy albo Rosję pobić, albo się z nią ułożyć! Ponieważ nie możemy jej pobić (choć pro ukraińska opcja liczy, że będziemy próbować, i usilnie nas do tego zachęca) powinniśmy się z nią ułożyć - tak, jak z każdym innym sąsiadem.
uciekło mi : "na dziś jedyną drogą"
Może odpokutuje ten swastyczny tatuaż w walce z ludźmi którzy mają faktycznie szansę wprowadzić założenia tej ideologi w rzeczywistość. Niestety bardzo dużo nacjonalistów w tym i w Polsce lubuje się w niemieckiej symbolice, mimo to, że Niemcy pod takimi sztandarami byli nazacieklejszymi wrogami Słowian. Należy to postrzegać za bardzo dużą aberację i pożałowania godne.
Istotnie pomyliłem się podając tytuł , na dziś jedyną rokującą jakiś sukces na drodze do
ograniczenia nośności haseł neobanderowców na Ukrainie było by podjęcie walki informacyjnej
,ale z naciskiem na temat działań Bandery wymierzonych w samych Ukraińców nawet niechętnych Polakom. Skala masakry która dotknęła ludność ukraińską ,a zwłaszcza działaczy politycznych i społecznych była niemała podejrzewam ,że część tych zbrodni zdrajcy OUN spod znaku Bandery
przypisali zemście Polaków. Siła oddziaływania tej ideologii oparta jest na kłamstwie i nadal żywej
pamięci ludobójczego terroru ,która paraliżuje wielu ludzi na Ukrainie. Jeżeli uda się to przełamać
może to wiele zmienić.
tagore
"Problem Ukrainy niby nie jest nasz ale co Pan Korwin zrobił by aby nie stał się to nasz problem". Zachował rozsądek! Ja, w każdym razie nie widziałem go na Majdanie, jak pod czerwono-czarnymi flagami wykrzykiwał do tłumu: herojam sława!
Panie Baranie! Niech Pan się pasie gdzie indziej. Pan miesza politykę z normalnymi ludźmi, którzy też żyją i w Niemczech!, Gdyby nie rodzina niemiecka, która opiekowała się moimi dziadkami to by ich już nie było!!! Nie jestem zwolennikiem trzymania układów z wrogami, ale dzisiaj powiem, że lepiej znać bardzo dobrze swojego „wroga” i starać się z nim żyć i korzystać z jego możliwości ile wlezie, jeżeli jest to dla nas pomocne a nie utrzymywać bliskie kontakty z amerykanami, którzy maja Polskę w gdzieś i tylko widza dolary w oczach i chcą wszystko robić, ale naszymi rękami i ludźmi!, To jest hańba, że Polacy do dzisiaj potrzebują wizę do USA, a inni już dawno jej nie potrzebują!!! BRAK HONORU TO ZARAZA, JAKA SIĘ ROZWIJA W POLSCE! Jeżeli Panie Baranie chodzi o historie to kiedyś w Polsce za honor oddawało się życie! Pozdrowienia dla wszystkich rodaków w Polsce i za granicą.
Panie Tutejszym! Apeluję do Pana o zachowanie trzeźwości przynajmniej do 13.00! To mogą dzieci na zajęciach z informatyki czytać!!!
JKM nikogo nie przekona, ludzie są zbyt otumanieni przez media. Polska we własnym interesie powinna zmusić Poroszenkę do rozmów z separatystami bez żadnych warunków wstępnych i działać na rzecz regionalizacji Ukrainy ze szczególną uwagą na prawa zamieszkujących je mniejszości. Powinniśmy przestać ich wspierać dopóki nie rozwiążą problemu banderyzmu który powinien być prawnie zakazany.
O widzę, że wyjątkowo niski współczynnik inteligencji dzisiaj mamy, Panie Mr Hyde, tzn.Tutejszym... Proszę się odezwać po wizycie u psychiatry i opowiedzieć jak było...
Sam fakt że ktoś powołuje się na zdrowy rozsądek nie robi z niego lepszego intelektualisty. Problem z Rosją jest taki że jej władze mówią że nie ma wojny ale wojna jest (hybrydowa, leje się krew choć nikt oficjalnie wojny nie wypowiedział). Problem Ukrainy niby nie jest nasz ale co Pan Korwin zrobił by aby nie stał się to nasz problem. Jak przekona wyborców skoro dla powodzenia takiego planu najlepiej było by go nie ujawniać... nie ma lekko :)
Ormiański, a nie armeński.
Interia podała info o ludobójstwie wołyńskim. Nie korzystajcie z onetu i wp. To wyjątkowo kłamliwe media.
Dla zainteresowanych ludobójstwem wołyńskim polecam : http://www.zbrodniawolynska.pl/
krótko-idiota i debil
w polsce nie ma niezależnych mediów i dla tego nie ma komu mówić o mordach U.P.A.pozdrawiam wołyniaków -Opalin i Wólka-uhruska