@LACHZDZIKICHPOL Pan Podlaszuk w sprawie transparentu całkiem sensownie postrzegał go jako prowokację, najwyżej 20 % szans daję na to ,że powiesili to Polacy a dobre 80 % na stawiam na ludzi pokroju Tiachnyboka i jego zauszników. Dla sterowania fanatykami potrzebny jest dobry pretekst do działania. W sam raz pasuje to jako tło do petycji samorządu Lwowa o uhonorowanie Bandery stosownym tytułem. Czyż protesty Polaków nie będą niezręcznie brzmiały na tle tego transparentu?
Przestań Pan wciskać ruskie propagandowe pseudo dowcipy. Poczytaj Pan Rzeczpospolitą. Co za nachalna i prymitywna ruska propaganda. Intelektualne dno -100, co za kretyństwo.
Bieg wydarzeń przyśpiesza i Rosja potrzebuje zdarzeń ,które osłabią pozycję polityczną Ukrainy
w Europie . Wygląda na to ,że nadchodzi kolej na granicę z Polską i Węgrami.
Poważnie obawiam się takich sytuacji jak opisałem właśnie tego Rosji brakuje teraz do szczęścia.
I sądząc z programów publicystycznych rosyjskiej telewizji przygotowują widzów na właśnie
takie poszerzenie obszaru konfliktu.
Panie Votum_separatum, co ja Panu poradzę że jest tak jak ja piszę a nie tak jak Panu kazano. Pisze Pan "A rzeczywistość jest taka, że Rosja jest jaka jest i prowadzi taką politykę jaką chce. Więc należy pan do tych szkodników, którzy wbrew polskiej racji stanu nie chcą zauważyć tego faktu". Masło maślane, nie Panu określać polską rację stanu, takie podejście osoby Pańskiej kategorii jest kuriozalne. Dla mnie ważny jest prawidłowy osąd otaczającej mnie rzeczywistości wg uznawanych przeze mnie kryteriów i opinie uznanych przez moją osobę autorytetów. Pan masz prawo mieć własny osąd, ale nie masz prawa wciskać propagandowego kitu. Coś długo trwało ustalanie odpowiedzi, czyżbym usłyszał i odgadł co w trawie piszczy?
Ten film jest całym podsumowaniem "narodu" ukraińskiego. "narodu" który potrafi walczyć tylko ze starcami, kobietami i dziećmi. Jak widać NIC się nie zmienili! Rosły chłop daje Uriemu nóż do ręki i mówi " masz zabijaj, ty mnie nienawidzisz, ja ciebie", a ten sra w gacie ze strachu. Ten pozbawiony honoru "naród" musi jak najszybciej zniknąć.
Panie Tutejszym, cierpi pan na manię prześladowczą. Temu co pan tu wypisuje powyżej przeczą fakty czasów przedmajdańskich. Za sponsorowaniem banderyzmu stoją przede wszystkim kraje tzw. zachodu tj. ci sami którzy za nimi zawsze stali, przy czym nowi namiestnicy nakazują w trybie alarmowym robić z banderowców - oficerów regularnej armii, a to jako zaczyn do nieokiełznanej rzezi jaką pragną ci mocodawcy wywołać. Oczywiście udowadnia pan bez przerwy, że wyznaje rezuńską ideologię Doncowa, co uniemożliwia panu odbiór rzeczywistości. A rzeczywistość jest taka, że Rosja jest jaka jest i prowadzi taką politykę jaką chce. Więc należy pan do tych szkodników, którzy wbrew polskiej racji stanu nie chcą zauważyć tego faktu i prowadzić zgodnie z tym faktem politykę pożyteczną dla Polski. Na nic pańskie bzdurne teorie sipiskowe i rezuńska propaganda. Może lepiej pan zrozumie o co chodzi w świecie, czytając nagle uaktualnione (przez wzgląd na okoliczności) dzieło Romana Dmowskiego "Polityka polska i odbudowanie państwa".
Pan Uri Tennenbaum twierdził niedawno, że ma zbyt mały procent udziału genów od pewnych przodków aby to rzutowało na jego osobowość. A ja uważam, że ten ułamek jest akurat jak jad plemienia żmijowego i cały czas przynosi zatrute owoce, ot chazararska męntalność wyłazi bez przerwy.
Panie tagore, odnoszę bardzo silne wrażenie, że historia zatacza koło. ZSRR silnie promowało i finansowało banderyzm, był jej niezbędnie potrzebny jako okazowy wróg, i wrogość wobec niego była akceptowana przez cały świat zachodni. Przy tej okazji ZSRR załatwiało swoje imperialne cele na Ukrainie. Moim zdaniem ośrodki decyzyjne ideologii banderyzmu na Ukrainie są obecnie silnie zinfiltrowane, o ile nie ręcznie sterowane z Moskwy. Jest to normalne racjonalne działanie, poparte tradycją i doświadczeniem Moskwy. Z okresem III Rzeszy włącznie. Co bracia Moskale postanowią tak będzie. Nawet jeżeli przy okazji stworzą region ZapUkr to i tak nie dopuszczą do upadku ideologii banderyzmu. Patrz wyże - jest im potrzebny okazowy wróg. A my i tak jak byśmy się nie ustawiali to tyłek zawsze będzie z tyłu ( powiedzenie mojego dziadka). Taki jest moje zdanie w tej chwili.
Żeby była jasność, nie bronimy nazywać nikomu banderowców, jak mu się podoba, prosimy tylko, żeby nie pisać o żadnym narodzie niczego obraźliwego. Pozdrawiamy i trzymamy Pana za słowo.
Naprawę postaram się kontrolować. Ale teraz była rocznica jednej z największych zbrodni. Oni spalili całe gospodarstwo mojej rodziny w powiecie Dubieńskim. Naprawdę cudem wszyscy ocaleli, bo kilkuletnie dzieci z płonącego domu uciekali kiedy te - no właśnie - strzelali do nich. A we wsi w powiecie Rówieńskim te - właśnie tak - zamordowali moją 94 letnią praprababcię. Jeden z jej synów miał na tyle odwagi, że wrócił i pochował matkę w sadzie. Kiedy dodatkowo czytam co co ukraińskie - tak - tu wypisują kłamiąc i manipulując faktami to mnie krew zalewa. Ale naprawdę, naprawdę będę się hamował. Obiecuję.
Panie Podlaszuk a jaka prowokacje pan w tym widzi prawdy nigdy nie mozna traktowac jak prowokacj a tym bardziej jak glupoty.boli pana ze tak niedlugo sie moze stac!
No, nareszcie. Już myślałem że redakcja Kresów.pl zapadła w jakiś letarg albo wyemigrowała. Przez ostatnie kilka tygodni tak tutaj hulali różni "uri", "podlaszuki" i tym podobni, że Kresy.pl wyglądały jak jakiś portal Związku Ukraińców w Polsce, albo nawet partii "Swoboda"
Panie Lipiński, naprawdę, w obliczu tego co Panowie sami publikują i co ja przedstawiam pod wklejanymi linkami - naprawdę bardzo, ale to bardzo trudno się pohamować.
Nie tak dawno cień Ławrowa w Polsce czyli ambasador Rosji w Warszawie przemawiając w Moskwie oświadczył ,że niedługo Polska zmieni swój stosunek do wydarzeń na Ukrainie.
Mało ciekawie to się zapowiada. Tak się składa ,że nie ma w Polsce ugrupowania politycznego ,które przetrwa w jakiejkolwiek formie tolerując ataki na Polaków na Ukrainie.
Nie zdziwił bym się ,że zawsze o nas pamiętający Moskale są lepiej od nas poinformowani
co do działań ukraińskich nacjonalistów ,czyżby marsz po władzę Swobody już się zaczął?
I potrzebni są nowi wrogowie?
tagore
Nie ma czegos takiego jak sojusze.Zadne państwo nie przybędzie drugiemu z pomocą z dnia na dzien.Liczenie na USA czy NATO jest tylko iluzja i powieleniem idiotyzmu p.Becka.Polska nie miała przyjaciol i ich obecnie tez nie ma.Jedyne czym możemy sobie pomoc to posiadanie silnej i nowoczesnej armii opartej na własnym przemysle zbrojeniowym i kadrze inżynierskiej.
Jeżeli uzbroi się Pan w cierpliwość to postaram się Panu na PW przesłać kadr tego filmu oraz namiary: odcinek, czas pojawienia się. Albo może coś jeszcze innego... Pozdrawiam.
historia jako kolo. Kobieta ze Slawiansku, ktora urodzila sie na Ukrainie Zachodniej, powiedziala rosyjski dziennikarzam o tym, jako neobanderowacy rozpnieli male dziecko jako Chrystusa. Zawsze jestem sceptyczny wobec takich opowiadan (zastrzelic dzeicko bylo by latwej), alez oto video i lzy tej kobiety
http://www.1tv.ru/news/social/262969
@uri Wszystkie odpowiedzi na dręczące Pana wątpliwości znajdzie Pan w artykule 55 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Tam wyjaśniają to w sposób bardzo zwięzły i konkretny dostosowany do Pańskich oczekiwań. Żegnam
@Lipinski Rozumiałbym ignorancję ale dlaczego ktoś próbuje skłócić dwa (bratnie w sumie) narody i mącić w historii tego nie pojmę!!?? A szkoda, bo tym samym neguje się piękną kartę tych Ukraińców, którzy z narażeniem życia, ratowali Polaków i Żydów przed bojowcami UPA. Smutne. Z Panem "uri" rozmowa zakończona, jeśli ktoś z czytelników ma jakieś uwagi, wnioski bądź inne tego typu sprawy zapraszam, z chęcią dowiem się czegoś nowego oraz zweryfikuje swoje źródła i wiedzę (oczywiście jeśli chcemy rozmawiać na poważnie) :)
Rozumiem, też bym nie dyskutował kimś, kto udaje, że nie wie, że UPA składała się z doświadczonych ludobójców, zaprawionych w "bojach" z Żydami. Widocznie na każdemu chodzi o prawdę.
" Ilu Żydów według Pana padło ofiarą OUN i UPA?" - bardzo konkretne pytanie, nie wiem, w czym ma Pan problem? Proszę posiłkować się w razie czego literaturą. Ja podałem liczby i nazwiska, zawyżam poziom?
Proszę się podpisać imieniem i nazwiskiem pod tym co Pan pisze oraz podać źródła historyczne.
Zresztą o czym mam rozmawiać z człowiekiem, który zadaje pytanie " Ilu Żydów według Pana padło ofiarą OUN i UPA?"?
Dziękuję, nie ten poziom dyskusji, szczególnie jeśli neguje się cierpienia kogokolwiek (Polaków, Zydów, Ukraińców) jakich doświadczyli oni z rąk UPA.
To ja się tylko wtrącę, jako przedstawiciel redakcji, i zaznaczę, że wszystkiego na pewno nie będziemy publikować. Nie jesteśmy hyde parkiem, gdzie każdy może wypisywać co mu się podoba, nawet jeśli to totalna bzdura. Więc, gdyby ktoś wysmażył (nawet pod nazwiskiem) tekst wybielający OUN-UPA, to nie ma szans na jego publikację na tym portalu :) Do wypisywania takich bredni służy właśnie forum ;)
No, UPA na pewno nie miała związków z pogromami we Lwowie, bo jeszcze nie istniała po prostu. Również nie można jej obciążać Holocaustem, bowiem też jej jeszcze nie było, gdy tenże się rozgrywał. Moje "tezy" nie są "rewolucyjne", wynikają po prostu z niejakiego obeznania się z przedmiotem oraz stwierdzenia w Pańskim tekście pewnych nieścisłości (żeby nie rzec - przekłamań). Ilu Żydów według Pana (jako znawcy tematu, jak sądzę, bo jak bierze się Pan za opisywanie tych spraw) padło ofiarą OUN i UPA? Proszę podać liczbę i określić, czy była większa lub mniejsza od liczby Żydów zamordowanych przez Polaków? Dla ułatwienia dodam, że liczbę Żydów zamordowanych przez Polaków określa się na 80-100 tys. (prof. Timothy Snyder, prof. Andrzej Żbikowski - nawet do 150.000). Nie wiem, co rozumie Pan pod hasłem "obrona UPA"? Dlaczego nie odniósł się Pan do mojego zarzutu, że "Nachtigall" w pogromach nie brał udziału? Mi chodzi o fakty historyczne, a nie o ogólniki. Oraz o pewną staranność, pisze Pan o poważnych, bolesnych sprawach. Jeśli dla Pana są to "szczegóły" .... Ukłony.
Panie Tutejszym, który już od kilku dni budzisz się jako Mr Hyde... Dlaczego nie korzystasz z życzliwych rad innych, traktując je jako grę, pozór, mistyfikację...? Może tę potraktujesz poważnie... Otwórz Pan Biblię i odszukaj Księgę Psalmów... A potem czytaj ze spokojem i zrozumieniem: "Nie unoś się gniewem.................." Jeśli i to też nie pomoże, pozostanie tylko apel do Pana tagore... On jeden ma na Pana pozytywny wpływ!
Panie @Uri Tennenbaum, ja bym na pańskim miejscu za bardzo się nie wysuwał przed szereg. Za tym fałszerstwem sądowym w 1960 mógł stać pański pobratymiec. W końcu w bloku wschodnim byliście mniejszością inicjatywną. Teraz doskonale widać jaką ideologię wykorzystuje pan - prowansalstwo. Coś zatem chciałby pan tutaj skanalizować...Więc szczuje pan Słowian, aby uzyskać wasz chazarski interes. Pisanie o sowieckich fałszywkach w kontekście Nachtigall jest o tyle obrzydliwe, że jakiekolwiek wybielanie w danej sprawie nie ma znaczenia wobec zbrodniczej działalności ukraińskich zbrodniarzy w ogóle.
Zakaz wjazdu na teren RP i co za tym idzie UE dla działaczy i aktywnych sympatyków
partii i organizacji faszystowskich z Ukrainy to całkowicie realna i sensowna metoda działania.
przepraszam wszystkie zwierzeta za to porownanie
moze i racja Panie Tagore co nie zmienia faktu ze dobrze by sie stalo gdyby Ci spatkobiercy sposcizny banderowskich zwierzt przestali istniec.
Słaby, owszem, ale ciut lepszy od ciebie :)))
@LACHZDZIKICHPOL Pan Podlaszuk w sprawie transparentu całkiem sensownie postrzegał go jako prowokację, najwyżej 20 % szans daję na to ,że powiesili to Polacy a dobre 80 % na stawiam na ludzi pokroju Tiachnyboka i jego zauszników. Dla sterowania fanatykami potrzebny jest dobry pretekst do działania. W sam raz pasuje to jako tło do petycji samorządu Lwowa o uhonorowanie Bandery stosownym tytułem. Czyż protesty Polaków nie będą niezręcznie brzmiały na tle tego transparentu?
tagore
uri: 12.07.2014 18:57 "ataki na Polaków na Ukrainie"
Przestań Pan wciskać ruskie propagandowe pseudo dowcipy. Poczytaj Pan Rzeczpospolitą. Co za nachalna i prymitywna ruska propaganda. Intelektualne dno -100, co za kretyństwo.
Rozumiem, że słaby jesteś z polskiego
Bieg wydarzeń przyśpiesza i Rosja potrzebuje zdarzeń ,które osłabią pozycję polityczną Ukrainy
w Europie . Wygląda na to ,że nadchodzi kolej na granicę z Polską i Węgrami.
Poważnie obawiam się takich sytuacji jak opisałem właśnie tego Rosji brakuje teraz do szczęścia.
I sądząc z programów publicystycznych rosyjskiej telewizji przygotowują widzów na właśnie
takie poszerzenie obszaru konfliktu.
tagore
Panie Votum_separatum, co ja Panu poradzę że jest tak jak ja piszę a nie tak jak Panu kazano. Pisze Pan "A rzeczywistość jest taka, że Rosja jest jaka jest i prowadzi taką politykę jaką chce. Więc należy pan do tych szkodników, którzy wbrew polskiej racji stanu nie chcą zauważyć tego faktu". Masło maślane, nie Panu określać polską rację stanu, takie podejście osoby Pańskiej kategorii jest kuriozalne. Dla mnie ważny jest prawidłowy osąd otaczającej mnie rzeczywistości wg uznawanych przeze mnie kryteriów i opinie uznanych przez moją osobę autorytetów. Pan masz prawo mieć własny osąd, ale nie masz prawa wciskać propagandowego kitu. Coś długo trwało ustalanie odpowiedzi, czyżbym usłyszał i odgadł co w trawie piszczy?
"Rosły chłop daje Uriemu nóż do ręki" - nie wiem, o co chodzi, ale przyznaję, słaby jestem na noże (chyba, bo nigdy nie próbowałem) ;)
W Kijowie złapano kolejnego ruskiego agenta, news specjalnie dla pana @Tutejszym:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage &v=qsdvgGdpoag
Ten film jest całym podsumowaniem "narodu" ukraińskiego. "narodu" który potrafi walczyć tylko ze starcami, kobietami i dziećmi. Jak widać NIC się nie zmienili! Rosły chłop daje Uriemu nóż do ręki i mówi " masz zabijaj, ty mnie nienawidzisz, ja ciebie", a ten sra w gacie ze strachu. Ten pozbawiony honoru "naród" musi jak najszybciej zniknąć.
Pierwszy film z ćwiczeń Кавказ-2012...
Panie Tutejszym, cierpi pan na manię prześladowczą. Temu co pan tu wypisuje powyżej przeczą fakty czasów przedmajdańskich. Za sponsorowaniem banderyzmu stoją przede wszystkim kraje tzw. zachodu tj. ci sami którzy za nimi zawsze stali, przy czym nowi namiestnicy nakazują w trybie alarmowym robić z banderowców - oficerów regularnej armii, a to jako zaczyn do nieokiełznanej rzezi jaką pragną ci mocodawcy wywołać. Oczywiście udowadnia pan bez przerwy, że wyznaje rezuńską ideologię Doncowa, co uniemożliwia panu odbiór rzeczywistości. A rzeczywistość jest taka, że Rosja jest jaka jest i prowadzi taką politykę jaką chce. Więc należy pan do tych szkodników, którzy wbrew polskiej racji stanu nie chcą zauważyć tego faktu i prowadzić zgodnie z tym faktem politykę pożyteczną dla Polski. Na nic pańskie bzdurne teorie sipiskowe i rezuńska propaganda. Może lepiej pan zrozumie o co chodzi w świecie, czytając nagle uaktualnione (przez wzgląd na okoliczności) dzieło Romana Dmowskiego "Polityka polska i odbudowanie państwa".
Pan Uri Tennenbaum twierdził niedawno, że ma zbyt mały procent udziału genów od pewnych przodków aby to rzutowało na jego osobowość. A ja uważam, że ten ułamek jest akurat jak jad plemienia żmijowego i cały czas przynosi zatrute owoce, ot chazararska męntalność wyłazi bez przerwy.
@Lipinski -uri). Panie Lipinski, to zły doradca. Czas na pouczanie redakcji juz nadszedł?
Nerwy, Panie Lipinski, to zły doradca.
Panie tagore, odnoszę bardzo silne wrażenie, że historia zatacza koło. ZSRR silnie promowało i finansowało banderyzm, był jej niezbędnie potrzebny jako okazowy wróg, i wrogość wobec niego była akceptowana przez cały świat zachodni. Przy tej okazji ZSRR załatwiało swoje imperialne cele na Ukrainie. Moim zdaniem ośrodki decyzyjne ideologii banderyzmu na Ukrainie są obecnie silnie zinfiltrowane, o ile nie ręcznie sterowane z Moskwy. Jest to normalne racjonalne działanie, poparte tradycją i doświadczeniem Moskwy. Z okresem III Rzeszy włącznie. Co bracia Moskale postanowią tak będzie. Nawet jeżeli przy okazji stworzą region ZapUkr to i tak nie dopuszczą do upadku ideologii banderyzmu. Patrz wyże - jest im potrzebny okazowy wróg. A my i tak jak byśmy się nie ustawiali to tyłek zawsze będzie z tyłu ( powiedzenie mojego dziadka). Taki jest moje zdanie w tej chwili.
Żeby była jasność, nie bronimy nazywać nikomu banderowców, jak mu się podoba, prosimy tylko, żeby nie pisać o żadnym narodzie niczego obraźliwego. Pozdrawiamy i trzymamy Pana za słowo.
Co Pan miał na myśli, pisząc "ataki na Polaków na Ukrainie", Panie tagore?
Naprawę postaram się kontrolować. Ale teraz była rocznica jednej z największych zbrodni. Oni spalili całe gospodarstwo mojej rodziny w powiecie Dubieńskim. Naprawdę cudem wszyscy ocaleli, bo kilkuletnie dzieci z płonącego domu uciekali kiedy te - no właśnie - strzelali do nich. A we wsi w powiecie Rówieńskim te - właśnie tak - zamordowali moją 94 letnią praprababcię. Jeden z jej synów miał na tyle odwagi, że wrócił i pochował matkę w sadzie. Kiedy dodatkowo czytam co co ukraińskie - tak - tu wypisują kłamiąc i manipulując faktami to mnie krew zalewa. Ale naprawdę, naprawdę będę się hamował. Obiecuję.
Panie Podlaszuk a jaka prowokacje pan w tym widzi prawdy nigdy nie mozna traktowac jak prowokacj a tym bardziej jak glupoty.boli pana ze tak niedlugo sie moze stac!
No, nareszcie. Już myślałem że redakcja Kresów.pl zapadła w jakiś letarg albo wyemigrowała. Przez ostatnie kilka tygodni tak tutaj hulali różni "uri", "podlaszuki" i tym podobni, że Kresy.pl wyglądały jak jakiś portal Związku Ukraińców w Polsce, albo nawet partii "Swoboda"
Rozumiemy, ale są zasady.
Panie Lipiński, naprawdę, w obliczu tego co Panowie sami publikują i co ja przedstawiam pod wklejanymi linkami - naprawdę bardzo, ale to bardzo trudno się pohamować.
Panie Podlaszuk, za zdanie: "to taki sam fake, jak z napadem na autobus" dostajesz Pan bana, to nie jest miejsce, dla łgarzy i oszczerców.
Nie tak dawno cień Ławrowa w Polsce czyli ambasador Rosji w Warszawie przemawiając w Moskwie oświadczył ,że niedługo Polska zmieni swój stosunek do wydarzeń na Ukrainie.
Mało ciekawie to się zapowiada. Tak się składa ,że nie ma w Polsce ugrupowania politycznego ,które przetrwa w jakiejkolwiek formie tolerując ataki na Polaków na Ukrainie.
Nie zdziwił bym się ,że zawsze o nas pamiętający Moskale są lepiej od nas poinformowani
co do działań ukraińskich nacjonalistów ,czyżby marsz po władzę Swobody już się zaczął?
I potrzebni są nowi wrogowie?
tagore
Prowokacja, czy głupota? Obstawiam to pierwsze, chociaż podobno głupota jest nieskończona...
Chyba, że to taki sam fake, jak z napadem na autobus.
Nie ma czegos takiego jak sojusze.Zadne państwo nie przybędzie drugiemu z pomocą z dnia na dzien.Liczenie na USA czy NATO jest tylko iluzja i powieleniem idiotyzmu p.Becka.Polska nie miała przyjaciol i ich obecnie tez nie ma.Jedyne czym możemy sobie pomoc to posiadanie silnej i nowoczesnej armii opartej na własnym przemysle zbrojeniowym i kadrze inżynierskiej.
Bardzo dobre .
Ale to raczej po wakacjach, obecnie mam dom pełen dzieci, ich zwierząt, ich pomysłów...
Jeżeli uzbroi się Pan w cierpliwość to postaram się Panu na PW przesłać kadr tego filmu oraz namiary: odcinek, czas pojawienia się. Albo może coś jeszcze innego... Pozdrawiam.
Nich się w Krwajom tym lepej dla nas .
Tego całego uri zablokować, i do ługańska , dostanie przeszkolenie za darmo!!!!!
Zachud nic nie zrobi bo ma intesy z Rosjom .
historia jako kolo. Kobieta ze Slawiansku, ktora urodzila sie na Ukrainie Zachodniej, powiedziala rosyjski dziennikarzam o tym, jako neobanderowacy rozpnieli male dziecko jako Chrystusa. Zawsze jestem sceptyczny wobec takich opowiadan (zastrzelic dzeicko bylo by latwej), alez oto video i lzy tej kobiety
http://www.1tv.ru/news/social/262969
Bardzo dobre Polecam <a href="http://www.marszniepodleglosci.org">Marsz Niepodległości</a>
[url=http://www.marszniepodleglosci.org]Marsz Niepodległości[/url] <a href="http://ruchnarodowy.org">Ruch Narodowy</a> [url=http://ruchnarodowy.org]Ruch Narodowy[/url] .
@uri Wszystkie odpowiedzi na dręczące Pana wątpliwości znajdzie Pan w artykule 55 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Tam wyjaśniają to w sposób bardzo zwięzły i konkretny dostosowany do Pańskich oczekiwań. Żegnam
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Przyznam, że innych zbytnio nie oczekiwałem.
@Lipinski Rozumiałbym ignorancję ale dlaczego ktoś próbuje skłócić dwa (bratnie w sumie) narody i mącić w historii tego nie pojmę!!?? A szkoda, bo tym samym neguje się piękną kartę tych Ukraińców, którzy z narażeniem życia, ratowali Polaków i Żydów przed bojowcami UPA. Smutne. Z Panem "uri" rozmowa zakończona, jeśli ktoś z czytelników ma jakieś uwagi, wnioski bądź inne tego typu sprawy zapraszam, z chęcią dowiem się czegoś nowego oraz zweryfikuje swoje źródła i wiedzę (oczywiście jeśli chcemy rozmawiać na poważnie) :)
Rozumiem, też bym nie dyskutował kimś, kto udaje, że nie wie, że UPA składała się z doświadczonych ludobójców, zaprawionych w "bojach" z Żydami. Widocznie na każdemu chodzi o prawdę.
" Ilu Żydów według Pana padło ofiarą OUN i UPA?" - bardzo konkretne pytanie, nie wiem, w czym ma Pan problem? Proszę posiłkować się w razie czego literaturą. Ja podałem liczby i nazwiska, zawyżam poziom?
@Lipinski - w taki razie cofam swoje słowa i sorry za tą deklarację ;) Ze swojej strony kończę dyskusję bo jest pewien poziom na który szkoda czasu.
Proszę się podpisać imieniem i nazwiskiem pod tym co Pan pisze oraz podać źródła historyczne.
Zresztą o czym mam rozmawiać z człowiekiem, który zadaje pytanie " Ilu Żydów według Pana padło ofiarą OUN i UPA?"?
Dziękuję, nie ten poziom dyskusji, szczególnie jeśli neguje się cierpienia kogokolwiek (Polaków, Zydów, Ukraińców) jakich doświadczyli oni z rąk UPA.
To ja się tylko wtrącę, jako przedstawiciel redakcji, i zaznaczę, że wszystkiego na pewno nie będziemy publikować. Nie jesteśmy hyde parkiem, gdzie każdy może wypisywać co mu się podoba, nawet jeśli to totalna bzdura. Więc, gdyby ktoś wysmażył (nawet pod nazwiskiem) tekst wybielający OUN-UPA, to nie ma szans na jego publikację na tym portalu :) Do wypisywania takich bredni służy właśnie forum ;)
No, UPA na pewno nie miała związków z pogromami we Lwowie, bo jeszcze nie istniała po prostu. Również nie można jej obciążać Holocaustem, bowiem też jej jeszcze nie było, gdy tenże się rozgrywał. Moje "tezy" nie są "rewolucyjne", wynikają po prostu z niejakiego obeznania się z przedmiotem oraz stwierdzenia w Pańskim tekście pewnych nieścisłości (żeby nie rzec - przekłamań). Ilu Żydów według Pana (jako znawcy tematu, jak sądzę, bo jak bierze się Pan za opisywanie tych spraw) padło ofiarą OUN i UPA? Proszę podać liczbę i określić, czy była większa lub mniejsza od liczby Żydów zamordowanych przez Polaków? Dla ułatwienia dodam, że liczbę Żydów zamordowanych przez Polaków określa się na 80-100 tys. (prof. Timothy Snyder, prof. Andrzej Żbikowski - nawet do 150.000). Nie wiem, co rozumie Pan pod hasłem "obrona UPA"? Dlaczego nie odniósł się Pan do mojego zarzutu, że "Nachtigall" w pogromach nie brał udziału? Mi chodzi o fakty historyczne, a nie o ogólniki. Oraz o pewną staranność, pisze Pan o poważnych, bolesnych sprawach. Jeśli dla Pana są to "szczegóły" .... Ukłony.
Panie Tutejszym, który już od kilku dni budzisz się jako Mr Hyde... Dlaczego nie korzystasz z życzliwych rad innych, traktując je jako grę, pozór, mistyfikację...? Może tę potraktujesz poważnie... Otwórz Pan Biblię i odszukaj Księgę Psalmów... A potem czytaj ze spokojem i zrozumieniem: "Nie unoś się gniewem.................." Jeśli i to też nie pomoże, pozostanie tylko apel do Pana tagore... On jeden ma na Pana pozytywny wpływ!
Demonstracja w Paryzu na temat okruczenstw armii ukrainskiej na Donbasie
http://www.youtube.com/watch?v=rhjzJuzKvfc
Panie @Uri Tennenbaum, ja bym na pańskim miejscu za bardzo się nie wysuwał przed szereg. Za tym fałszerstwem sądowym w 1960 mógł stać pański pobratymiec. W końcu w bloku wschodnim byliście mniejszością inicjatywną. Teraz doskonale widać jaką ideologię wykorzystuje pan - prowansalstwo. Coś zatem chciałby pan tutaj skanalizować...Więc szczuje pan Słowian, aby uzyskać wasz chazarski interes. Pisanie o sowieckich fałszywkach w kontekście Nachtigall jest o tyle obrzydliwe, że jakiekolwiek wybielanie w danej sprawie nie ma znaczenia wobec zbrodniczej działalności ukraińskich zbrodniarzy w ogóle.
Zakaz wjazdu na teren RP i co za tym idzie UE dla działaczy i aktywnych sympatyków
partii i organizacji faszystowskich z Ukrainy to całkowicie realna i sensowna metoda działania.
tagore