• JKM jak zawsze szaleje... nie sądziłem, że jeszcze będzie o nim tak głośno jak teraz.

  • sugarless 14 July 2014, 10:32 Wymiana ognia na granicy

    Panie tagore zaatakowana przez ekstremistów sunnickich wspieranych przez A.Saudi ,Katar i USA.

  • Chętnie kiedyś zwiedzę. Kuchnia musi być fenomenalna, potrawy węgierskie jadłem tylko w Polsce - wyobrażam sobie jakie muszą być smaczne, gdy są robione przez Lokalnych.

  • tagore 14 July 2014, 10:04 Wymiana ognia na granicy

    Programy publicystyczne w Rosyjskiej telewizji przygotowują widzów do poszerzenia obszaru
    konfliktu o Zakarpacie i Zachodnią Ukrainę. To dla Polski bardzo niebezpieczna sytuacja.
    Od początku wojny domowej w Syrii Rosja zdobywa punkty w grze o wpływy na bliskim wschodzie
    sądzę że sukces w Syrii zachęcił do aneksji Ukrainy.

    tagore

  • ems 14 July 2014, 09:54 Wymiana ognia na granicy

    Jakoś nikt nie zwraca uwagi na wydarzenia jakie rozgrywają się pozornie daleko od Ukrainy. A przecież Putin otrzymał właśnie dwa wspaniałe polityczne prezenty które przykryją ewentualne uderzenie w Ukrainę. Pierwszy to eskalacja wojny domowej w Iraku i sukcesy fundamentalistów islamskich. Drugi to eskalacja konfliktu między Żydami a Arabami. Na te dwa wydarzenia są skierowane oczy USA. To dla nich ważniejsze od Ukrainy. Jeśli Putin chce podporządkować sobie Ukrainę to teraz jest dobry czas na to. Jeśli w najbliższych dniach Rosja nie wykona żadnych zdecydowanych kroków wojskowych to Ukraińcy będą mogli odetchnąć. Będzie to oznaczać że Rosjanie bezpośrednio się nie zaangażują i Ukraińcy będą mogli kontynuować działania wojenne na wschodzie kraju bez oglądania się na swojego sąsiada. Powtarzam, wybuch wojny na Bliskim Wschodzie ( wkroczenie wojsk lądowych Izraela do Palestyny ) będzie dla Putina dobrą okazją do wkroczenia na Ukrainę. Lepszej nie będzie.

  • tagore 14 July 2014, 09:42 Majdan pod wpływem Rosjan

    Bardzo podobna sytuacja ,rozprawienie się z tymi ludźmi otworzy drogę Swobodzie do władzy
    i prawemu sektorowi do władzy.

    tagore

  • zarptak 14 July 2014, 09:35 Majdan pod wpływem Rosjan

    Hahaha To było do przewidzenia. Bydło zrobiło swoje to już może iść na ubój. Czyli chyba będziemy mieć powtórkę z z wydymania marynarzy kronsztadzkich.

  • jaroslaus 14 July 2014, 09:03 Systemie, odejdź

    UWAGA ŻYD: MICHAŁ JAN BONI - pierwotnie Jakub BAUER. Żyd i kapuś. Kategorie TW-k, TW, kryptonim "Znak".
    Daty rejestracji: 15.02.88 przez wydz. III-2 SUSW Warszawa oraz 29.11.88 przez wydz. III-2 Warszawa. Nr rejestr. 54946. Materiały zniszczono w styczniu 90 r. Kontaktów zaprzestano 5 stycznia 90. Cokolwiek mówią, nigdy im nie wierzcie, bowiem ZAWSZE kłamią, ZACHĘCAM DO PRZECZYTANIA - ŹRÓDŁO http://yelita.pl/artykuly/art/boni

  • Każdy Ukrainiec jest Rusinem...ale nie kazdy Rusin to Ukrainiec...( choc to nie po nosie propagandzie )

  • Dodam cos, co propaganda próbuje rozmyć....Kazdy Ukrainiec jest Rusinem...ale nie kazdy Rusin jest Ukraincem....

  • tutejszym 14 July 2014, 06:39 Wygrany bój o „ludobójstwo”

    Dla mnie osobiście ważnym jest, że to właśnie w Lublinie znajdzie się ten obelisk informujący o ludobójstwie dokonanym przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej. Właśnie w tym miejscu, w tym mieście. Może prawda zastąpi "poprawność polityczną", może nastąpi przełom w grze "łże elit" z pamięcią historyczną Polaków.

  • kewin 13 July 2014, 19:16 Systemie, odejdź

    zdejmijcie już tego zdrajce bo nie można już na niego patrzeć

  • obawiać zemsty wideł i siekier?????

  • Ktoś zamieścił na tym forum taki komentarz, który tu się odnosić może, bo choć ofiary nie były tym razem polskie, to kaci byli znów banderowskimi nacjonalistami: ' Edward Prus jako młody chłopak walczył w obronie ludności cywilnej przed mordercami z UPA. Wspomina w książce 'Legenda Kresów' wydarzenie, gdy do domu z wyrżniętymi mieszkańcami wszedł did (dziad) proszalny, lirnik i ślepiec, Rusin. Gdy usłyszał od chłopców co się stało, zawołał: "Nasz ruski naród się zhańbił i to już nie po raz pierwszy w swoich podłych dziejach. Ileż to razy dokonywał on rzezi Polaków i żydów? Widocznie inaczej już nie potrafi, taka już jego sobacza dola. Kogo będzie rżnąć gdy was Lachów nie stanie? Sami się wyrżną a kraj w pustynię zamienią. (...)Przekleństwo banderowcom po wsze czasy, do setnego pokolenia! Przekleństwo ziemi, którą ludobójcy posiędą i orać będą. Nie da Matka- ziemia chleba, głogi i ciernie rodzić będzie, aż naród nasz się nawróci i błagać zacznie braci Polaków o przebaczenie". Błagać winni też Ukrainców wschodnich, Zydów, Rosjan, Greków, Wegrów i inne narodowosci, które prześladowali. A bracia nam oni żadni.

  • W Polskim insterse jest żeby siętłukli .

  • adamos1939 13 July 2014, 18:45 Obrona Grodna 1939

    Czytam ten artykuł po raz drugi i dopiero zauważyłem niejasności wokół fotografii. Osobiście uważam, że jest to zdjęcie ze Lwowa a nie z Grodna. Wiemy, że Grodnianie bronili się posiadając mało dobrego/nowoczesnego sprzętu - właściwie prawie zabytkami. Na zdjęciu natomiast widzę całą gromadę ckm wz.30 a ponadto co najmniej dwie armaty przeciwlotnicze 40 mm Bofors (obydwie wz.38 nie wz.36). Na tej widocznej w samym środku zdjęcia widać nawet charakterystyczny polski zamek. Raczej zatem to jakieś koszary lwowskie, gdzie zdawano broń po kapitulacji niż grodzieńskie. Pamiętajmy również, że część obrońców (żołnierzy) przebiła się z miasta w kierunku Litwy i na pewno broń zabrała. Do końca zostali głównie miejscowi ochotnicy ze starą bronią.

  • uri 13 July 2014, 16:55 Merkel wzywa Kijów do umiaru

    Putin przemawia ustami Angeli.

  • tagore 13 July 2014, 16:33 Merkel wzywa Kijów do umiaru

    Na co liczy Ukraiński rząd zjawiając się w tym towarzystwie,
    przecież nie ma tam ,żadnego sojusznika?

    tagore

  • Dzieszko jakies takie ukrainskie nazwisko

    5 kolumna rezunow i u krowina?

  • Termin imprez co najmniej kretyński i nieprzypadkowy ,co nie zmienia faktu ,że działania narodowców zwłaszcza na Ukrainie idealnie wpisują się w potrzeby Rosji. Po pierwszej wojnie ich protoplaści stosowali identyczną taktykę z jak najgorszym skutkiem dla Polski.

    tagore

  • Sądzę jednak, że postulat większej samorządności o ile jest rozumiany jako forma autonomii jest zwodniczy. Przecież później może zostać wykorzystana autonomia w dowolny sposób.

  • mikulew 13 July 2014, 12:23 Twarzą w twarz z mordercą

    pisze się "w każdym razie". "W każdym bądź razie" jest wyrażeniem niepoprawnym.

  • mikulew 13 July 2014, 12:23 Twarzą w twarz z mordercą

    pisze się "w każdym razie". "W każdym bądź razie" jest wyrażeniem niepoprawnym.

  • pp 13 July 2014, 12:08 Twarzą w twarz z mordercą

    Redaktor Kraśko "Dupaśko". HWDP takiemu redaktorowi.

  • Metr trzydzieści no i jeszcze pałąkowate nogi, platfus, wystające zęby (znaczy się te, które mi jeszcze pozostały) itp. Ale i tak przy tobie jestem Antonio Banderas :)))

  • jaroslaus 13 July 2014, 11:39 Skutki walk w ziemi donieckiej [+VIDEO]

    łżesz żydo-ukraińcze. Ciekaw jestem jak wyglądają twoje cechy antropologiczne - odstające uszy, haczykowaty nos, metr pięćdziesiąt, garb, zapewne musisz wyglądać karykaturalnie. Dla niewiedzących, ten troll forumowy jest pół żydem pół ukraińcem. Ciekawe co tatuś mówił do mamusi na dobranoc? Smrt żydam?

  • Zapamiętaj sobie raz na zawsze (choć masz z tym pewnie problem) - nigdy nie obrażam pierwszy!

  • lachzdzikichpol 13 July 2014, 10:57 Skutki walk w ziemi donieckiej [+VIDEO]

    moze bardziej kulturalnie Panie Uri(a Uri to od URINA prawda nie dziwie sie)

  • Pierwszy film, debilu, pierwszy film!

  • Ten film jest z Doniecka ze wczoraj, a nie z ćwiczeń. Przestań kłamać banderowski psychopato

  • To jest film z Doniecka prawdziwy. Podczas ćwiczeń nie ostrzeliwuje sie sklepów, ani domów mieszkalnych.

  • Mam przed sobą "Archiwum Mitrochina" 2001, Przypadkiem wpadła mi w oczy, stała lata na półce a ja jej nie widziałem. Polecam tą pozycję wszystkim interesującym się polityką Rosji "od kuchni". Panie Votum_separatum musisz uważać, jak złapią na czytaniu to za dobrowolca do Doniecka służyć pójdziesz... Książka wspaniała i kształcąca. Pozdrawiam.

  • sugarless 13 July 2014, 07:33 Skutki walk w ziemi donieckiej [+VIDEO]

    Pani Sylwią , mieszkańcy Doniecka czekają na interwencje Rosji , sytuacja geopolityczna na świecie daje zielone światło , wszyscy maja taką nadzieje..............

  • sugarless 13 July 2014, 07:22 Skutki walk w ziemi donieckiej [+VIDEO]

    Uri biedny wnuku przesiedleńców akcji Wisła , co mam tobie odpowiedzieć

  • @ems, @ Sylwia. Jak wymóc tę delegalizację? Kto niby miałby to zrobić? Od 1991 r. wszystkie rządy RP włażą Ukraińcom w d..., chodzą wokół Ukrainy na paluszkach żeby czymś przypadkiem nie urazić "naszych braci" "naszych strategicznych partnerów", poświęcamy polskie interesy gospodarcze w imię solidarności z tym barbarzyńskim ludem. Skutek tych działań jest taki że mamy rusko - niemiecki gazociąg na dnie Bałtyku, Dom Polski we Lwowie przyznany tylko w użytkowanie bez prawa do gruntu oraz tablicę pamiątkową ku czci bandziora "Czuprynki" wmontowaną w polską szkołę we Lwowie. Krótko mówiąc Ukraińcy plują nam w gębę a my uśmiechamy się przymilnie udając że deszcz pada i jeszcze dopłacamy do tej "przyjaźni". Żeby wymóc cokolwiek na kimkolwiek to trzeba mieć rząd "z jajami" a nie tę bandę eunuchów z których składa się nasza klasa polityczna od lewa do prawa (SLD, PO, PIS). Widoków na taki rząd nie ma. Szansa na zmianę tego podejścia była rok temu, za rządów Janukowycza, kiedy posłowie ukraińskiego parlamentu sami domagali się od Polski uznania działań UPA za ludobójstwo. Oczywiście nasi stratedzy polityczni odrzucili tę propozycję bo zgłosiła ją Partia Regionów (a fe, a fuj,) i nasz "przyjaciel" Tiahnybok ze swoją nazistowską organizacją "Swoboda" mógłby się poczuć dotknięty.

  • kresowianin 13 July 2014, 05:47 Będą nowe nazwiska

    Już nie będzie, rząd Tuska odebrał prace IPN_owi.......Profesor Friszke "maczał" w tym palce.

  • Tak, państwo Tuska "zdało egzamin". Tylko z czego? Smutne i ... nie dajmy się.

  • wladyslaw 13 July 2014, 05:11 Skutki walk w ziemi donieckiej [+VIDEO]

    P. Sylwia oto jeszcze video - wyniki bombordowan Donecka ukrainskimi samolotami wczoraj, 12 lipca. Bardzo drastyczne. Duzo zwlokow. To najdrastyczne video, ktore obejrzalem z tej wojny https://www.youtube.com/watch?v=7lBNadXxp04

  • P. Władysławie. Obejrzałam to. Wstrząsające. Uciekinierka ze Słowiańska, matka czworga dzieci, Galina Pyszniak, rodem z zach. Ukrainy, opowiada o zegnaniu mieszkańców na główny plac w Słowiańsku przez soldateskę kijowską by przymusowo oglądać przybicie gwoździami do drewnianej tablicy ogłoszeń trzyletniego chłopca, synka powstańca. Dwóch trzymało dziecko a jeden przybijał. Matkę, żonę powstańca, trzymali aby na to patrzyła. Działo się to wsród przeraźliwych krzyków matki i z dziecka, które porżnięto by się bardziej męczyło. Lała sie krew ofiary. Obecni spędzeni mieszkańcy Słowiańska odchodzili od zmysłów. Dziecko konało w mękach przez półtorej godziny. Gdy skonało, półprzytomną jego matkę banderowscy faszyści przywiązali do czołgu i włóczyli ją dokoła placu trzykrotnie. Obwód tego placu ma kilometr.

    http://www.1tv.ru/news/world/262978

  • wladyslaw 13 July 2014, 02:26 Skutki walk w ziemi donieckiej [+VIDEO]

    Oto jeszcze troche drastycznego video z Lugansku, ktory zostal pod strzalami armii ukrainskie. Znow martwi cywile, lzy kobiet itd http://www.1tv.ru/news/world/262978

  • Chodzi o porządkowanie normalnych polskich cmentarzy znajdujących się w stanie zaniedbania.

  • O czym ty w ogóle piszesz, sierotko? Ale odpowiem ci - nie obawiam się, natomiast wielu forumowiczów powinno się obawiać.

  • Pogrobowcy Dmowskiego są niezawodnie użyteczni dla Rosji, teraz wypada czekać na
    stosowną reakcję. Pomniki w aktualnej sytuacji to nie jest najważniejsza sprawa, większość
    ofiar ludobójstwa leży w nieznanych miejscach.

    tagore

  • Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi? Tylko takiej, że ktoś tak skomentował pod linkiem na youtube? Akurat agencja ANNA co by o niej nie powiedzieć, znana jest z tego, że jej reporterzy obserwują konflikty z samej linii frontu.

  • Uri może jak będziesz bronił banderowców, zostaniesz zaproszenie do odpowiedniego urzędu.....Gloryfikacja osób i organizacji zaangażowanych w w zbrodnie „Rzezi Wołyńskiej” – wszelkie działania lub zaniechania mające na celu propagowanie w mediach lub poprzez organizowanie spotkań, wieców, demonstracji, marszów, pikiet, publicznych apeli lub poprzez publiczne używanie symboli, atrybutów, materiałów drukowanych, wizualnych, dźwiękowych, fotograficznych, filmowych i wideo, które z premedytacją gloryfikują osoby i organizacje zaangażowane w zbrodnie „Rzezi Wołyńskiej”. podlega karze

  • Chyba niczego "sugarless" nie rozumiesz. To film sprzed lat 2, z ćwiczeń Kawkaz 2012, przeprowadzonych w Krasnodarskim Kraju. Przedstawiony przez separatystyczną "agencję" anna-news jako "bój opołczeńców (tj. separatystów) z ukrofaszystami (tj. z armią ukraińską)". W tym roku, a dokładniej dzisiaj. Główka słabo pracuje, "sugarless".

  • no jak reżim kijowski będzie podskakiwał .......Moskwa może wkroczyć w obszar Ukrainy, zabawa się zacznie.......

  • @Tutejszym)/. Aleś się nawalił że piszesz takie głupoty.

  • sugarless 12 July 2014, 21:54 Skutki walk w ziemi donieckiej [+VIDEO]

    Rzeż wołyńska to propaganda moskiewska? kindzial prochy wąchasz?

  • To znaczy że wszystkie nielegalne pomniki upa już mamy likwidować???