Jan53: 02.08.2014 17:47 ... "każdemu [RUSKIEMU] wg. jego potrzeb" ten cel ZSRR mógł nas - Polaków - kosztować wszystko. Walka z tym ruskim "świetlanym celem" było to nasze być albo nie być. Pan wie czym skończyła by się realizacja tego celu dla polskiego baraku w ramach ruskiego obozu? I tylko dzięki Opatrzności, Ojcu Świętemu oraz innym czynnikom udało się nam uciec od tej realizacji ruskiego marzenia.
@ruskiagent:Przykro mi ze naruszyłem Pana uczucia wobec sympatii naszego sąsiada.Jednak patrząc na dokonania mego kraju - Polski pod 50 letnim patronatem ZSRR a państwami pod "jarzmem i okupacja amerykańskiego agresora" dostrzegam spore roznice na nasza niekorzyść.Widocznie nie potrafiłem i nie potrafie docenic wysilkow przywodcow ZSRR w dziedzinie zaprowadzenia prawdziwej socjalistycznej cywilizacji oraz gospodarki - "każdemu wg.jego potrzeb" w naszym kraju.
A to nie jest czasem specjalność amerykanów? Mimo wszystko obiektywnie rzecz ujmując to Związek Radziecki rzadziej stosował eksport demokracji metodą zbrojną...
Bardzo dobry artykuł. Cały czas twierdzę, że Niemcom trzeba patrzeć na łapy, a z Polski przegonić amerykańską agenturę, zanim nie stanie się jakieś nieszczęście.
Właśnie dlatego Ukraina nie zasługuje na Donbas. Musi go stracić to jest oczywiste. Wieki kontaktów rezunów z mongołami spowodowało wymieszanie genów, co sprawia że Ukraińcy duchem to lud azjatycki. Nie mniej jednak bardziej uzasadniona jest czystka na bis, taka jaką zrobili im sowieci. Chodzi o fizyczną likwidację banderyzmu, nie ma innej możlwości.
Widzę tylko jedno rozwiązanie - rozbiór Ukrainy. Najlepiej gdyby zbuntowała się armia i przejeła władzę w Kijowie. Musieliby zlikwidować czarno-czerwonych kłopów, wszystkie nazgwardie i zdelegalizować prawoseków. Prawy Sektor powinien być uznany przez społeczność miedzynarodową za organizację terrorystyczną, a Poroszenko z ekipą osądzony w Hadze. Tylko w tenn sposób coś zostanie z tej Ukrainy.
Celibat istnieje również w prawosławiu i jest kwestią wyboru ,czy stajesz się człowiekiem Kościoła i
możesz osiągnąć kosztem życia prywatnego wysokie stanowiska w hierarchii czy chcesz pozostać
kapłanem z rodziną . Pańska wizja spadkowych przyczyn jest zabawna ponieważ każdy z księży może w testamencie lub z automatu ustawowego przekazać ruchomy majątek nie tylko krewnym.
To nadal obywatele Ukrainy i czy to się podoba czy nie znaczna większość z tych ludzi musi zaakceptować swoją przynależność do państwa Ukraińskiego. Ukrainy nie stać na armię okupacyjną
i rządzenie wschodem przy pomocy siły. A przemoc i arogancja to najlepszy sposób do utrwalenia wrogości. Jeżeli do nacjonalistów Ukraińskich to nie dotrze ,to śmierć tych żołnierzy na wschodzie
będzie totalnym bezsensem. Bez rozwiązania politycznego mogą zostać pokonani ale się nie poddadzą.
A podejmowanie prób zmuszenia ludności do ucieczki przy pomocy terroru to wymyślny sposób na popełnienie samobójstwa przez Państwo Ukraińskie. To będzie ciekawe doświadczenie ,próby stworzenia Rzeczy Pospolitej przez nacjonalistów Ukraińskich w znacznej części wyznawców Doncowa i Bandery.
Źle mnie Pan zrozumiał, nie uważam że musimy być czyimś satelitą. Więcej uważam że pański punkt widzenia ukazany w tym poście jest słuszny. Tylko jest problem, bo nie stać nas obecnie na armie, na miarę naszych potrzeb. Ja uważam tylko że większym zagrożeniem są i będą Rosjanie, banderowcy to margines nawet na Ukrainie, a po tym konflikcie Ukraina na długo przestanie się liczyć i przez wiele lat będzie topić się we własnej krwi. Co do USA to sprawa oczywista że nam nie pomogą.
Panie Dekutowski, to lata propagandy wpajanej przez różnych demokratów przekonały Pana, że Polska musi być zawsze czyimś satelitą, żeby prowadzić skuteczną politykę wobec Rosji i najlepiej jakby stacjonowały u nas obce wojska. Tak nie jest. Kluczem do rozwiązania problemów z polityką wschodnią Polski jest posiadanie tak silnej armii jak przystało na państwo buforowe oraz rządy patriotów. Psychologia Rosjan jest taka, że szanują tylko silnych i tych którzy sami siebie szanują. A jak ktoś się szanuje to prowadzi twardą politylkę korzystną dla swojego państwa (nie oglądając się na opinie jakiś tam "sojuszników"), do tego trzeba mieć argumenty. Obecnie znowu mamy sytuację, że zachód (czyli Niemcy) znowu się dogadują naszym kosztem z Rosją. A to dlatego, że my poza irracjonalnym szczekaniem na życzenie Waszyngtonu nie mamy niczego do zaoferowania. Co więcej ten nasz "sojusznik" amerykański ma nas za pożytecznych idiotów. A w razie draki zostawią nas tak samo jak Wietnam, Tajwan, czy obecnie Irak.
I jeszcze jedno:
"Zaś co się tyczy Rosji Putina to nikt nie ma ty wątpliwości, że jego działania są antypolskie, tylko wynikają one z tego, że Polska nie ma swojej polityki zagranicznej(...)"
Znaczy mam rozumieć że jakbyśmy mieli politykę zagraniczną to Rosja była by miła i grzeczna?
Nie bądź Panowie naiwni, oni bez naszych jabłek przeżyją, my bez gazu też ale tylko jakiś czas, Polska nie ma żadnych możliwości prowadzenia skutecznej polityki zagranicznej przeciwko Rosji sama. To może się tylko udać wspólnym europejskim frontem, tylko tutaj to się nie uda bo Niemcy nie mają w tym interesu. Dla części użytkowników tego portalu zdaje się istnieją tylko dwa rozgraniczenia, albo z ruskimi albo z banderowcami, a gówno bo to nie tak działa, chodzi o interes Polski a interes Polski mówi że ani z jednymi ani z drugimi, w polityce zagranicznej liczy się pragmatyzm i skuteczność.
Panie Dekutowski, jedni w mundurach sowieckich widzą samych Rosjan, a drudzy Żydów. Dla mnie Rosja to nie jest ZSRR ze względów zdrowo rozsądkowych. Mamy na forum człowieka, który twierdzi że ma korzenie żydowskie i w dodatku jest wyjątkową kanalią więc niech sie Pan nie dziwi że ludzie się wkurzają. Osobiście poznałem rodzinę o korzeniach wołosko-żydowskich (niezła mieszanka), nie dość że byli wielkimi entuzjastami reżimu syjonistycznego to zajmowali się działalnością religijną szerząc protestantyzm wśród katolików. Więc doświadczenie mówi, że należy uważać na tych ludzi.
Brat mojego dziadka został zabity przez Sowietów nie przez Żydów. Waszym problem jest to że w łykacie wszystko na temat żydów tak samo jak lemingi wszystko co napisze GW. Link który pan podał jest tłumaczeniem antysemickiej gazety w której kwestionuje się Holocaust i pisze inne głupoty przemieszane z półprawdami i prawdami. Ja nie twierdze że nie było tam Żydów, ale Ci Żydzi mieli Sowieckie mundury i działali na rozkaz swoich Sowieckich zwierzchników(w armii Polskiej w 1939 też służyli żydzi którzy ginęli i umierali za nasza ojczyznę). Potem jak już nie byli wygodni dla swoich mocodawców i ich Rosjanie tez się pozbyli. Ja osobiście przez całe moje życie poznałem jednego (sic!) żyda. Spotkałem za to kilku arabów z czego jeden chciałby tu wprowadzać to szariat.
Nie mamy tu teraz żydów, mamy za to tą samą groźną Rosję i coraz więcej Arabów. Więc skończcie w końcu z tymi Żydami i zajmijcie się prawdziwymi problemami a nie wymyślonymi.
Jak na razie to nadytami jest pseudo armia ukraińska która morduje cywili. Gdyby separatysci ze wschodu poszli na kijów to rzeczywiscie byli by bandytami. Jednak jest zupełnie inaczej. Po 2 armia ukrainska walczy jak UPA wykanczajac cywili.
a jak ocenia Pan poziomo wolności słowa u Sowietów??? zna Pan jakieś ogólnokrajowe stacje/kanały krytykujące Putlera oraz obecny system??? Proszę podać nam!!!
Być może to, że Polacy na Litwie nie orientują się na TVP i nasz telewizyjny punkt widzenia nie oznacza, że się nie orientują na kulturę polską, a po prostu świadczy o tym, jak "zbieżne" jest TVP z orientacją polską. Wydaje mi się, że jeżeli się czepiać to raczej do TVP niż do Polaków na Litwie. Zresztą oni są przez "polską" rację stanu zapomnieni - żaden rząd się z nimi nie identyfikował, więc czego wymagamy? Nawet pseudopatriotyczny PiS się od nich odcina.
"Rosja próbowała przed I wojną światową doprowadzić do pokojowego rozwiązania konfliktu między Austro-Węgrami i Serbią, ale znalazła się w sytuacji, gdy musiała wystąpić w obronie Serbów." Tak samo w 1939 ruszyła z 'pomocą' biednym i uciskanym mieszkańcom obecnej Białorusi i Ukrainy i tak samo teraz musi występować w obronie Rosjan na Ukrainie. Putin coraz wyraźniej dąży do odbudowy carskiej Rosji. To źle wróży na przyszłość. Następne wybory mogą się okazać ważniejsze niż nam się to wydaje.
I to według Pana przyciągnie młodzież i letnich katolików do Kościoła? Żarty jakieś. Co do celibatu jest to święta i starożytna praktyka Kościoła, o której możemy przeczytać w pismach patrystycznych a co więcej mówi o tym Pan Jezus i Apostoł Paweł, a nie zarządzenie papieża z XII w. Tak żyło wiele gmin chrześcijańskich pierwszych wieków (z których wyszły zakony). W życiu nie chciałbym się spowiadać u kapałana który nie chce się oddać w całości Chrystusowi ale za to wolał jakiejś babie która nim dowodzi (co z tajemnicą wspowiedzi nie wspominając o innych konsekwencjach). Ta stara bujda o celibacie pochodzi od protestantów, gdyż życie zakonne nie było w smak Lutrowi. Poniżej zamieszczam więcej szczegółów:
Czy celibat jest pochodzenia apostolskiego?
Jest przynajmniej bardzo prawdopodobne, że celibat jest pochodzenia apostolskiego i dlatego od początku był w Kościele regułą. Wprawdzie początkowo wyświęcano na kapłanów i biskupów często także żonatych mężczyzn, ale po święceniach musieli się oni powstrzymać od małżeństwa i mogli – jeśli w ogóle – żyć z żoną tylko jak brat i siostra.
Kiedy Apostoł Paweł podaje wśród właściwości biskupa czy diakona, że oni powinni być „mężem jednej żony” (1 Tym 3, 2 albo 3, 12), to przez to nie należy rozumieć, że mogli oni dalej żyć w małżeństwie, ale powtórne małżeństwo jest tu interpretowane jako oznaka niezdolności do życia powściągliwego. Kto po śmierci pierwszej żony jeszcze czuł potrzebę nowego małżeństwa, wydawał się niezdolny do życia w celibacie. Inna interpretacja tego przepisu nie ma sensu. Skoro bowiem wolno byłoby duchownemu dalej żyć w małżeństwie, to drugie małżeństwo nie mogłoby być przeszkodą do święceń.
Spośród Ojców Kościoła św. Epifaniusz z Salamis (315–403) pisze: „Z szeregów bezżennych składa się w większości stan kapłański, lub jeśli nie z bezżennych, to na pewno z mnichów; jeśli jednak ze stanu mniszego nie można znaleźć odpowiednich kandydatów do owej służby, to kapłani są z reguły wybierani spośród tych, co żyją z dala od swych żon albo też są wdowcami po jednym tylko małżeństwie”123. Św. Epifaniusz narzeka wszelako, iż nie wszędzie trzymają się tej reguły: „W wielu miejscach księża, diakoni i hypodiakoni płodzą jeszcze dzieci. Odpowiadam, że dzieje się tak nie według reguły, ale z powodu pobłażliwości ludzi”124. Kiedy w IV w. wydano pierwsze wyraźne prawa o celibacie, nigdy nie ogłaszano tego jako jakiejś nowinki, ale zawsze jako potwierdzenie dawnego porządku. Ojcowie synodu afrykańskiego z r. 390 zaostrzając zobowiązania do celibatu powołali się nawet wyraźnie na tradycję apostolską125.
W często powtarzanym twierdzeniu, jakoby celibat został wynaleziony dopiero w XII w., prawdą jest tylko to, że Sobór Laterański II (1139) określił, że zawarte przez wyższych kleryków małżeństwa będą w przyszłości nie tylko niedozwolone, ale także nieważne. Przedtem zawarcie małżeństwa przez księdza albo diakona było wprawdzie grzechem ciężkim, ale pomimo to było ważne.
Panie Votum separatum ja odpowiem co powinno być zmienione w kościele katolickim zamiast Pana Dekutowskiego :) Mianowicie celibat powinien być zniesiony. W bardzo wielu wypadkach w chwili obecnej jest już tylko fikcją. Został wprowadzony w XII lub XIII wieku ( nie pamiętam aż tak dokładnie za co przepraszam a sprawdzać jakoś nie mam zamiaru bo do szczęścia mi to nie jest potrzebne) przez papieża w ściśle określonym celu - aby po śmierci księdza cały jego majątek ruchomy dziedziczył Kościół a nie żona i dzieci. I tylko taki był powód wprowadzenia tego "przepisu". Kasa :) Reszta w sumie mogłaby pozostać bez zmian - usunięcie źródła podwójnej moralności - inna twarz dla wiernych, inna w życiu prywatnym powoduje że Kościół powoli odsuwa się od ludzi i ich problemów grzęznąc we własnych grzechach i absurdach.
Panie Samuelu Dekutowski - w 1919 w trakcie zajmowania Zaolzia przez Czechów nie padł nawet strzał? A bitwa pod Skoczowem gdzie zatrzymano ofensywę czeską? A walki o Stonawę gdzie Czesi dopuścili się zbrodni wojennych mordując jeńców polskich bagnetami? A walki pod Suchą, Karwiną i Zebrzydowicami to co to było? Fajerwerki? Polacy majac max. 3000 ludzi wiele zdziałać wobec 16 000 Czechów wspartych pociągiem pancernym nie mogli ale bili się! A pan teraz bzdety piszesz że nawet strzał nie padł. Do książek a nie na forum bzdury wypisywać.
nie mówię, że Panu i innym płacą - może do miłość do sowietów wpojono Panu w domu - znam ludzi w Polsce, którzy ciągle twierdzą, że to Niemcy zabili Polaków w Katyniu - w 1920 część Polaków widziało w Sowietach wyzwolicieli i też w 1944 tak było, nie wspominając o 1989, kiedy niektórym łezka się zakręciła w oku, jak nas opuszczali... a Polska też należy się sowietom jak psia buda - wschód był przecież pod ich zaborami ??? wojnę można tylko odsunąc w ten sposób, że Ukraina i Białoruś przejdą na stronę ZACHODU, tak jak kiedy my inne panstwa demoludow zrobilismy odcinajac sie od sowieckiej zarazy
Votum_separatum: 01.08.2014 16:52 ... Jan_De: 01.08.2014 17:06 ... Dla mnie artykuł pod linkiem: http://www.tvn24.pl/fabryka-trolli-konta-widma-i-5-innych-metod-wojna-rosji-w-internecie,454963,s.html był i jest wartościową informacyjnie pozycją. Jeżeli obaj Panowie przeczytali ten artykuł to zapraszam do dyskusji. Dyskredytacja a priori tekstu przez obu Panów wydaje mi się nieuzasadniona. Panie Votum_separatum: przekonanie ludzi że diabeł nie istnieje byłoby jego wielkim zwycięstwem. Mam prośbę: powstrzymajcie się Panowie od obelg pod moim adresem. Pozdrawiam.
Wartości, to nie jest towar w supermarkecie, który dziecko może sobie wybrać... Te wartości powinni mu przekazać rodzice. Dziecko musi poznać te wartości tak jak język ojczysty - dopiero potem może uczyć się języków obcych, i dopiero wtedy przychodzi pora na ...dialog! Co do dostosowywania się kościoła do "nowych czasów" świetny przykład dał Pan tagore... Kościół Anglikański (ale dotyczy to i innych kościołów protestanckich, i w coraz większym stopniu Kościoła Katolickiego) tak się dostosował, że zszedł na manowce i jest na skraju zaniku... W Europie toczy się walka o rząd dusz... Między agresywnym sekularyzmem, a etyką chrześcijańską... I ten pierwszy wyraźnie wygrywa, czerpiąc siłę z upadku wartości i tradycji chrześcijańskich. Każdy przejaw zdecydowanych poglądów i jasnych wyborów światopoglądowych, traktowany jest jako przejaw nie tolerancji wobec innych ludzi. Czyż mało mamy przykładów płynących z Zachodu, które to potwierdzają? A walka skończy się, gdy staniemy się społeczeństwem w pełni "tolerancyjnym" w którym każde zwyrodnienie traktowane będzie jako normalny przejaw masowej kultury. Ks. Lemański zrobił następny już krok w kierunku "ciemnej strony mocy". By się zatrzymał i by zawrócił pozostaje nam - jak pisze ka9q - "modlitwa za Niego". Dobranoc.
Następny...Ktoś was wynajmuje? A może ruskich agentów? FSB wyasygnowała specjalne środki na wynajęcie kretów do atakowania kresy.pl bo jest to strategicznie ważny portal modelujący opinię międzynarodową. Na ten poczet przesunięto środki z budowy rurociągu gazowego! To może ja Panu pomogę. Na Ukrainie doszło do ataku US_Democracy, według założeń chorego duetu Kissinger/Brzeziński - likwidacja Rosji w obecnej postaci. Chodzi o rozszerzenie przestrzeni demokratycznej ;-) jak oni to mówią. A na prawdę chodzi o globalny nieograniczony handel i wykorzystanie złóż naturalnych bez konkurencji. Wymyślono osaczanie Rosji przez "demokratyzację" państw ościennych. W ten sposób wyasygnowano duże pieniądze na tzw. rozwój mechanizmów demokratycznych (szkolenie bojówek itp.). US_Democracy zaprzęgło w akcję lokalnych przestępców zwalczających innych kryminalistów będących akurat przy władzy. (w ten sposób asygnuje się miliony $ też w innych miejscach np. wśród młodzieży akademickiej Syberii, na Białorusi itd.). Jednak normalni ludzie nieopętani rządzą wyżerania w Mc'Donaldzie ze wschodu zauważyli wiele świństw jakie przynosi US_Democracy czyli banderyzację i ciągły system oligarchiczny złożony z kolejnej grupy kryminalistów (Poroszenko, Jaceniuk itd.). Rozpoczeli działania w kierunku federalizacji. Jednak miejscowi bandyci z nadania Zachodu wyniesieni przez banderowski motłoch postanowili rozwiązać problem po swojemu - jak w knajpie za pomocą AK-74 (całe życie zdobywali w ten sposób majątek, czemu nie mieliby dalej tak zdobywać władzy). Co do Krymu i Noworosji - terytoriów nigdy nie będących ukraińskimi - Rosja uniknęła w ten sposób montażu amerykańskich baz wojskowych pod samym nosem i likwidacji floty czarnomorskiej. Poza tym Krym należy się Rosji jak psu buda. Dla nas Polaków zahamowanie US_DEMOCRACY to odsunięcie od granic wojny, czyli tego czego pragną w tym rejonie bracia Amerykanie.
Przypomina to tłumaczenia Tiachnyboka ,chyba niewiele w pewnych sprawach różnią się obaj Panowie.
tagore
Jan53: 02.08.2014 17:47 ... "każdemu [RUSKIEMU] wg. jego potrzeb" ten cel ZSRR mógł nas - Polaków - kosztować wszystko. Walka z tym ruskim "świetlanym celem" było to nasze być albo nie być. Pan wie czym skończyła by się realizacja tego celu dla polskiego baraku w ramach ruskiego obozu? I tylko dzięki Opatrzności, Ojcu Świętemu oraz innym czynnikom udało się nam uciec od tej realizacji ruskiego marzenia.
@ruskiagent:Przykro mi ze naruszyłem Pana uczucia wobec sympatii naszego sąsiada.Jednak patrząc na dokonania mego kraju - Polski pod 50 letnim patronatem ZSRR a państwami pod "jarzmem i okupacja amerykańskiego agresora" dostrzegam spore roznice na nasza niekorzyść.Widocznie nie potrafiłem i nie potrafie docenic wysilkow przywodcow ZSRR w dziedzinie zaprowadzenia prawdziwej socjalistycznej cywilizacji oraz gospodarki - "każdemu wg.jego potrzeb" w naszym kraju.
A to nie jest czasem specjalność amerykanów? Mimo wszystko obiektywnie rzecz ujmując to Związek Radziecki rzadziej stosował eksport demokracji metodą zbrojną...
No tak.Rosjanie nieśli galazke oliwna a eksportowym hitem był ustroj demokratyczny w ich wydaniu.
Ukrainski jeneic placze i mowie, ze chce do matki http://rusvesna.su/news/1406986403
Bardzo dobry artykuł. Cały czas twierdzę, że Niemcom trzeba patrzeć na łapy, a z Polski przegonić amerykańską agenturę, zanim nie stanie się jakieś nieszczęście.
"Amerykanie w sto lat zaatakowali 50 krajów." - nic nie trzeba dodawać.
Właśnie dlatego Ukraina nie zasługuje na Donbas. Musi go stracić to jest oczywiste. Wieki kontaktów rezunów z mongołami spowodowało wymieszanie genów, co sprawia że Ukraińcy duchem to lud azjatycki. Nie mniej jednak bardziej uzasadniona jest czystka na bis, taka jaką zrobili im sowieci. Chodzi o fizyczną likwidację banderyzmu, nie ma innej możlwości.
Widzę tylko jedno rozwiązanie - rozbiór Ukrainy. Najlepiej gdyby zbuntowała się armia i przejeła władzę w Kijowie. Musieliby zlikwidować czarno-czerwonych kłopów, wszystkie nazgwardie i zdelegalizować prawoseków. Prawy Sektor powinien być uznany przez społeczność miedzynarodową za organizację terrorystyczną, a Poroszenko z ekipą osądzony w Hadze. Tylko w tenn sposób coś zostanie z tej Ukrainy.
Zasłużył na polskie obywatelstwo.
święta prawda , jak ktoś mieszkał na Ukrainie to wie......
Celibat istnieje również w prawosławiu i jest kwestią wyboru ,czy stajesz się człowiekiem Kościoła i
możesz osiągnąć kosztem życia prywatnego wysokie stanowiska w hierarchii czy chcesz pozostać
kapłanem z rodziną . Pańska wizja spadkowych przyczyn jest zabawna ponieważ każdy z księży może w testamencie lub z automatu ustawowego przekazać ruchomy majątek nie tylko krewnym.
tagore
To nadal obywatele Ukrainy i czy to się podoba czy nie znaczna większość z tych ludzi musi zaakceptować swoją przynależność do państwa Ukraińskiego. Ukrainy nie stać na armię okupacyjną
i rządzenie wschodem przy pomocy siły. A przemoc i arogancja to najlepszy sposób do utrwalenia wrogości. Jeżeli do nacjonalistów Ukraińskich to nie dotrze ,to śmierć tych żołnierzy na wschodzie
będzie totalnym bezsensem. Bez rozwiązania politycznego mogą zostać pokonani ale się nie poddadzą.
A podejmowanie prób zmuszenia ludności do ucieczki przy pomocy terroru to wymyślny sposób na popełnienie samobójstwa przez Państwo Ukraińskie. To będzie ciekawe doświadczenie ,próby stworzenia Rzeczy Pospolitej przez nacjonalistów Ukraińskich w znacznej części wyznawców Doncowa i Bandery.
tagore
Źle mnie Pan zrozumiał, nie uważam że musimy być czyimś satelitą. Więcej uważam że pański punkt widzenia ukazany w tym poście jest słuszny. Tylko jest problem, bo nie stać nas obecnie na armie, na miarę naszych potrzeb. Ja uważam tylko że większym zagrożeniem są i będą Rosjanie, banderowcy to margines nawet na Ukrainie, a po tym konflikcie Ukraina na długo przestanie się liczyć i przez wiele lat będzie topić się we własnej krwi. Co do USA to sprawa oczywista że nam nie pomogą.
Panie Dekutowski, to lata propagandy wpajanej przez różnych demokratów przekonały Pana, że Polska musi być zawsze czyimś satelitą, żeby prowadzić skuteczną politykę wobec Rosji i najlepiej jakby stacjonowały u nas obce wojska. Tak nie jest. Kluczem do rozwiązania problemów z polityką wschodnią Polski jest posiadanie tak silnej armii jak przystało na państwo buforowe oraz rządy patriotów. Psychologia Rosjan jest taka, że szanują tylko silnych i tych którzy sami siebie szanują. A jak ktoś się szanuje to prowadzi twardą politylkę korzystną dla swojego państwa (nie oglądając się na opinie jakiś tam "sojuszników"), do tego trzeba mieć argumenty. Obecnie znowu mamy sytuację, że zachód (czyli Niemcy) znowu się dogadują naszym kosztem z Rosją. A to dlatego, że my poza irracjonalnym szczekaniem na życzenie Waszyngtonu nie mamy niczego do zaoferowania. Co więcej ten nasz "sojusznik" amerykański ma nas za pożytecznych idiotów. A w razie draki zostawią nas tak samo jak Wietnam, Tajwan, czy obecnie Irak.
Zapewne ma Pan rację, że trzeba na nich uważać to choćby widać po tym jak eksterminują Palestyńczyków.
I jeszcze jedno:
"Zaś co się tyczy Rosji Putina to nikt nie ma ty wątpliwości, że jego działania są antypolskie, tylko wynikają one z tego, że Polska nie ma swojej polityki zagranicznej(...)"
Znaczy mam rozumieć że jakbyśmy mieli politykę zagraniczną to Rosja była by miła i grzeczna?
Nie bądź Panowie naiwni, oni bez naszych jabłek przeżyją, my bez gazu też ale tylko jakiś czas, Polska nie ma żadnych możliwości prowadzenia skutecznej polityki zagranicznej przeciwko Rosji sama. To może się tylko udać wspólnym europejskim frontem, tylko tutaj to się nie uda bo Niemcy nie mają w tym interesu. Dla części użytkowników tego portalu zdaje się istnieją tylko dwa rozgraniczenia, albo z ruskimi albo z banderowcami, a gówno bo to nie tak działa, chodzi o interes Polski a interes Polski mówi że ani z jednymi ani z drugimi, w polityce zagranicznej liczy się pragmatyzm i skuteczność.
Panie Dekutowski, jedni w mundurach sowieckich widzą samych Rosjan, a drudzy Żydów. Dla mnie Rosja to nie jest ZSRR ze względów zdrowo rozsądkowych. Mamy na forum człowieka, który twierdzi że ma korzenie żydowskie i w dodatku jest wyjątkową kanalią więc niech sie Pan nie dziwi że ludzie się wkurzają. Osobiście poznałem rodzinę o korzeniach wołosko-żydowskich (niezła mieszanka), nie dość że byli wielkimi entuzjastami reżimu syjonistycznego to zajmowali się działalnością religijną szerząc protestantyzm wśród katolików. Więc doświadczenie mówi, że należy uważać na tych ludzi.
A ty za kogo się uważasz ośle dardanelski? Przecież wyraźnie napisałem, że zabił go Prosiak z Kijowa.
Brat mojego dziadka został zabity przez Sowietów nie przez Żydów. Waszym problem jest to że w łykacie wszystko na temat żydów tak samo jak lemingi wszystko co napisze GW. Link który pan podał jest tłumaczeniem antysemickiej gazety w której kwestionuje się Holocaust i pisze inne głupoty przemieszane z półprawdami i prawdami. Ja nie twierdze że nie było tam Żydów, ale Ci Żydzi mieli Sowieckie mundury i działali na rozkaz swoich Sowieckich zwierzchników(w armii Polskiej w 1939 też służyli żydzi którzy ginęli i umierali za nasza ojczyznę). Potem jak już nie byli wygodni dla swoich mocodawców i ich Rosjanie tez się pozbyli. Ja osobiście przez całe moje życie poznałem jednego (sic!) żyda. Spotkałem za to kilku arabów z czego jeden chciałby tu wprowadzać to szariat.
Nie mamy tu teraz żydów, mamy za to tą samą groźną Rosję i coraz więcej Arabów. Więc skończcie w końcu z tymi Żydami i zajmijcie się prawdziwymi problemami a nie wymyślonymi.
Jak to swój do swego ciągnie. A patronem jest niejaki Adolf
Jak na razie to nadytami jest pseudo armia ukraińska która morduje cywili. Gdyby separatysci ze wschodu poszli na kijów to rzeczywiscie byli by bandytami. Jednak jest zupełnie inaczej. Po 2 armia ukrainska walczy jak UPA wykanczajac cywili.
Masz problemy ze zrozumieniem pisanego? Przecież wyraźnie napisałem, że donieckiego stuknęli ługańscy bracia jego.
Nad koloradami nikt użalał się nie będzie. No, może "Wladyslaw".
Łatwo zapobiec katastrofie. Niech koloradzi się podadzą, wszystko wróci do normy. Jak na oczyszczonych z bandytów terenach.
Kto zapłacze nad Ukraińcami mordowanymi bestialsko przez rezunów banderowskich w ich domach bombardowanych od miesięcy?
Polityka Gedroycia niewypał ,szkodlia myśl polityczna
Libya zawsze będzie zielona, szkoda taki wspaniały kraj , reżim atlantycki go zniszczł
a jak ocenia Pan poziomo wolności słowa u Sowietów??? zna Pan jakieś ogólnokrajowe stacje/kanały krytykujące Putlera oraz obecny system??? Proszę podać nam!!!
1920 niesli nam wolność - bylismy głupcami, że z ni mi walczyliśmy!!!
Sąd za zabrania transmisji kanałow tv, bo rzekomo głoszą klamstwa. Dziwna to demokracja, gdzie tak się dzieje. To nie demokracja, lecz totalitaryzm.
Być może to, że Polacy na Litwie nie orientują się na TVP i nasz telewizyjny punkt widzenia nie oznacza, że się nie orientują na kulturę polską, a po prostu świadczy o tym, jak "zbieżne" jest TVP z orientacją polską. Wydaje mi się, że jeżeli się czepiać to raczej do TVP niż do Polaków na Litwie. Zresztą oni są przez "polską" rację stanu zapomnieni - żaden rząd się z nimi nie identyfikował, więc czego wymagamy? Nawet pseudopatriotyczny PiS się od nich odcina.
przyiazac drutem kolczastym do drzewa
Cos nie bardzo u niego z glowa.
Widłami go widłami a potem siekierą
"Podejrzanemu grozi wg doradcy ministra spraw wewnętrznych 15 lat więzienia."
Rostrzelac na miejscu takiego skur****na!
"Rosja próbowała przed I wojną światową doprowadzić do pokojowego rozwiązania konfliktu między Austro-Węgrami i Serbią, ale znalazła się w sytuacji, gdy musiała wystąpić w obronie Serbów." Tak samo w 1939 ruszyła z 'pomocą' biednym i uciskanym mieszkańcom obecnej Białorusi i Ukrainy i tak samo teraz musi występować w obronie Rosjan na Ukrainie. Putin coraz wyraźniej dąży do odbudowy carskiej Rosji. To źle wróży na przyszłość. Następne wybory mogą się okazać ważniejsze niż nam się to wydaje.
Prosiołkowa załatwił Prosiaczek z Kijowa. A Królika to przyjęli nazad do rezunorządu?
Panie iwanow - zostaw pan tego KOTA BO OD KRĘCENIA NIM OGON MU URWIESZ!
CHWAŁA OBROŃCOM POLSKOŚCI LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO-WSCHODNICH PRZED BOLSZEWICKĄ AGRESJĄ I BANDEROWSKĄ ZARAZĄ.CHWAŁA POLSCE
I to według Pana przyciągnie młodzież i letnich katolików do Kościoła? Żarty jakieś. Co do celibatu jest to święta i starożytna praktyka Kościoła, o której możemy przeczytać w pismach patrystycznych a co więcej mówi o tym Pan Jezus i Apostoł Paweł, a nie zarządzenie papieża z XII w. Tak żyło wiele gmin chrześcijańskich pierwszych wieków (z których wyszły zakony). W życiu nie chciałbym się spowiadać u kapałana który nie chce się oddać w całości Chrystusowi ale za to wolał jakiejś babie która nim dowodzi (co z tajemnicą wspowiedzi nie wspominając o innych konsekwencjach). Ta stara bujda o celibacie pochodzi od protestantów, gdyż życie zakonne nie było w smak Lutrowi. Poniżej zamieszczam więcej szczegółów:
Czy celibat jest pochodzenia apostolskiego?
Jest przynajmniej bardzo prawdopodobne, że celibat jest pochodzenia apostolskiego i dlatego od początku był w Kościele regułą. Wprawdzie początkowo wyświęcano na kapłanów i biskupów często także żonatych mężczyzn, ale po święceniach musieli się oni powstrzymać od małżeństwa i mogli – jeśli w ogóle – żyć z żoną tylko jak brat i siostra.
Kiedy Apostoł Paweł podaje wśród właściwości biskupa czy diakona, że oni powinni być „mężem jednej żony” (1 Tym 3, 2 albo 3, 12), to przez to nie należy rozumieć, że mogli oni dalej żyć w małżeństwie, ale powtórne małżeństwo jest tu interpretowane jako oznaka niezdolności do życia powściągliwego. Kto po śmierci pierwszej żony jeszcze czuł potrzebę nowego małżeństwa, wydawał się niezdolny do życia w celibacie. Inna interpretacja tego przepisu nie ma sensu. Skoro bowiem wolno byłoby duchownemu dalej żyć w małżeństwie, to drugie małżeństwo nie mogłoby być przeszkodą do święceń.
Spośród Ojców Kościoła św. Epifaniusz z Salamis (315–403) pisze: „Z szeregów bezżennych składa się w większości stan kapłański, lub jeśli nie z bezżennych, to na pewno z mnichów; jeśli jednak ze stanu mniszego nie można znaleźć odpowiednich kandydatów do owej służby, to kapłani są z reguły wybierani spośród tych, co żyją z dala od swych żon albo też są wdowcami po jednym tylko małżeństwie”123. Św. Epifaniusz narzeka wszelako, iż nie wszędzie trzymają się tej reguły: „W wielu miejscach księża, diakoni i hypodiakoni płodzą jeszcze dzieci. Odpowiadam, że dzieje się tak nie według reguły, ale z powodu pobłażliwości ludzi”124. Kiedy w IV w. wydano pierwsze wyraźne prawa o celibacie, nigdy nie ogłaszano tego jako jakiejś nowinki, ale zawsze jako potwierdzenie dawnego porządku. Ojcowie synodu afrykańskiego z r. 390 zaostrzając zobowiązania do celibatu powołali się nawet wyraźnie na tradycję apostolską125.
W często powtarzanym twierdzeniu, jakoby celibat został wynaleziony dopiero w XII w., prawdą jest tylko to, że Sobór Laterański II (1139) określił, że zawarte przez wyższych kleryków małżeństwa będą w przyszłości nie tylko niedozwolone, ale także nieważne. Przedtem zawarcie małżeństwa przez księdza albo diakona było wprawdzie grzechem ciężkim, ale pomimo to było ważne.
Przepraszam za nie wiedzę. Zapoznam się jutro z podanym linkiem.
Panie Votum separatum ja odpowiem co powinno być zmienione w kościele katolickim zamiast Pana Dekutowskiego :) Mianowicie celibat powinien być zniesiony. W bardzo wielu wypadkach w chwili obecnej jest już tylko fikcją. Został wprowadzony w XII lub XIII wieku ( nie pamiętam aż tak dokładnie za co przepraszam a sprawdzać jakoś nie mam zamiaru bo do szczęścia mi to nie jest potrzebne) przez papieża w ściśle określonym celu - aby po śmierci księdza cały jego majątek ruchomy dziedziczył Kościół a nie żona i dzieci. I tylko taki był powód wprowadzenia tego "przepisu". Kasa :) Reszta w sumie mogłaby pozostać bez zmian - usunięcie źródła podwójnej moralności - inna twarz dla wiernych, inna w życiu prywatnym powoduje że Kościół powoli odsuwa się od ludzi i ich problemów grzęznąc we własnych grzechach i absurdach.
Panie Samuelu Dekutowski - w 1919 w trakcie zajmowania Zaolzia przez Czechów nie padł nawet strzał? A bitwa pod Skoczowem gdzie zatrzymano ofensywę czeską? A walki o Stonawę gdzie Czesi dopuścili się zbrodni wojennych mordując jeńców polskich bagnetami? A walki pod Suchą, Karwiną i Zebrzydowicami to co to było? Fajerwerki? Polacy majac max. 3000 ludzi wiele zdziałać wobec 16 000 Czechów wspartych pociągiem pancernym nie mogli ale bili się! A pan teraz bzdety piszesz że nawet strzał nie padł. Do książek a nie na forum bzdury wypisywać.
nie mówię, że Panu i innym płacą - może do miłość do sowietów wpojono Panu w domu - znam ludzi w Polsce, którzy ciągle twierdzą, że to Niemcy zabili Polaków w Katyniu - w 1920 część Polaków widziało w Sowietach wyzwolicieli i też w 1944 tak było, nie wspominając o 1989, kiedy niektórym łezka się zakręciła w oku, jak nas opuszczali... a Polska też należy się sowietom jak psia buda - wschód był przecież pod ich zaborami ??? wojnę można tylko odsunąc w ten sposób, że Ukraina i Białoruś przejdą na stronę ZACHODU, tak jak kiedy my inne panstwa demoludow zrobilismy odcinajac sie od sowieckiej zarazy
Votum_separatum: 01.08.2014 16:52 ... Jan_De: 01.08.2014 17:06 ... Dla mnie artykuł pod linkiem: http://www.tvn24.pl/fabryka-trolli-konta-widma-i-5-innych-metod-wojna-rosji-w-internecie,454963,s.html był i jest wartościową informacyjnie pozycją. Jeżeli obaj Panowie przeczytali ten artykuł to zapraszam do dyskusji. Dyskredytacja a priori tekstu przez obu Panów wydaje mi się nieuzasadniona. Panie Votum_separatum: przekonanie ludzi że diabeł nie istnieje byłoby jego wielkim zwycięstwem. Mam prośbę: powstrzymajcie się Panowie od obelg pod moim adresem. Pozdrawiam.
Wartości, to nie jest towar w supermarkecie, który dziecko może sobie wybrać... Te wartości powinni mu przekazać rodzice. Dziecko musi poznać te wartości tak jak język ojczysty - dopiero potem może uczyć się języków obcych, i dopiero wtedy przychodzi pora na ...dialog! Co do dostosowywania się kościoła do "nowych czasów" świetny przykład dał Pan tagore... Kościół Anglikański (ale dotyczy to i innych kościołów protestanckich, i w coraz większym stopniu Kościoła Katolickiego) tak się dostosował, że zszedł na manowce i jest na skraju zaniku... W Europie toczy się walka o rząd dusz... Między agresywnym sekularyzmem, a etyką chrześcijańską... I ten pierwszy wyraźnie wygrywa, czerpiąc siłę z upadku wartości i tradycji chrześcijańskich. Każdy przejaw zdecydowanych poglądów i jasnych wyborów światopoglądowych, traktowany jest jako przejaw nie tolerancji wobec innych ludzi. Czyż mało mamy przykładów płynących z Zachodu, które to potwierdzają? A walka skończy się, gdy staniemy się społeczeństwem w pełni "tolerancyjnym" w którym każde zwyrodnienie traktowane będzie jako normalny przejaw masowej kultury. Ks. Lemański zrobił następny już krok w kierunku "ciemnej strony mocy". By się zatrzymał i by zawrócił pozostaje nam - jak pisze ka9q - "modlitwa za Niego". Dobranoc.
Pan to chyba zwiariował, taka niewiedza?! Nie padł strzał?
http://www.zaolzie.org/zaolzie2006/200601/PBI200601.htm
Następny...Ktoś was wynajmuje? A może ruskich agentów? FSB wyasygnowała specjalne środki na wynajęcie kretów do atakowania kresy.pl bo jest to strategicznie ważny portal modelujący opinię międzynarodową. Na ten poczet przesunięto środki z budowy rurociągu gazowego! To może ja Panu pomogę. Na Ukrainie doszło do ataku US_Democracy, według założeń chorego duetu Kissinger/Brzeziński - likwidacja Rosji w obecnej postaci. Chodzi o rozszerzenie przestrzeni demokratycznej ;-) jak oni to mówią. A na prawdę chodzi o globalny nieograniczony handel i wykorzystanie złóż naturalnych bez konkurencji. Wymyślono osaczanie Rosji przez "demokratyzację" państw ościennych. W ten sposób wyasygnowano duże pieniądze na tzw. rozwój mechanizmów demokratycznych (szkolenie bojówek itp.). US_Democracy zaprzęgło w akcję lokalnych przestępców zwalczających innych kryminalistów będących akurat przy władzy. (w ten sposób asygnuje się miliony $ też w innych miejscach np. wśród młodzieży akademickiej Syberii, na Białorusi itd.). Jednak normalni ludzie nieopętani rządzą wyżerania w Mc'Donaldzie ze wschodu zauważyli wiele świństw jakie przynosi US_Democracy czyli banderyzację i ciągły system oligarchiczny złożony z kolejnej grupy kryminalistów (Poroszenko, Jaceniuk itd.). Rozpoczeli działania w kierunku federalizacji. Jednak miejscowi bandyci z nadania Zachodu wyniesieni przez banderowski motłoch postanowili rozwiązać problem po swojemu - jak w knajpie za pomocą AK-74 (całe życie zdobywali w ten sposób majątek, czemu nie mieliby dalej tak zdobywać władzy). Co do Krymu i Noworosji - terytoriów nigdy nie będących ukraińskimi - Rosja uniknęła w ten sposób montażu amerykańskich baz wojskowych pod samym nosem i likwidacji floty czarnomorskiej. Poza tym Krym należy się Rosji jak psu buda. Dla nas Polaków zahamowanie US_DEMOCRACY to odsunięcie od granic wojny, czyli tego czego pragną w tym rejonie bracia Amerykanie.