• To ten prostak jeszcze jest na wolności? To chyba jakieś niedopatrzenie organów ścigania, albo państwo polskie rzeczywiście istnieje tylko teoretycznie... reasumując: "ch**, dupa i kamieni kupa".

  • "Bolszewicy" te jest trafne.

  • Istotnie, nazywanie ich "separatystami" jest niezbyt trafne. Należy ich nazywać "rosyjskimi terrorystami (dywersantami)", "ruskimi naziolami" lub ogólnie, w uproszczeniu - bandytami.

  • jaroslaus 12 August 2014, 08:33 Kowal: stwórzmy polsko-ukraińską brygadę

    a niech się mobilizują. Całe niezagazowane żydostwo z Gówno Prawda, PO, Tvn. Kowal niech ciotunię zabierze i niech jadą precz walczyć, choć prawda jest taka, że żydzi walczyć nie umieją, co najwyżej mordować po kryjomu. Niech koniecznie zabiorą Sycza, Tyma, Tuska i Komoruska.

  • Wszystko jeszcze przed nami. POPiS Kowalowi pomoże.

  • Zauważmy, iż zmniejszyło by to prawdopodobieństwo użycia w Polsce przez armię rosyjską broni jądrowej o dużym promieniu rażenia. Scenariusze wojenne NATO zakładały prowadzenie głównych operacji przeciwko siłom Paktu Warszawskiego na terytorium Polski z natychmiastowym użyciem broni jądrowych. Użyta broń może byc neutronowa. Spwoduje ona śmierć organizmów żywych przez bardzo wysokie promieniowanie,np. ludzi, zwierząt i ptaków. Jest ona wielodniowa i bolesna wsród konwulsji, wymiotów, opuchlinie mozgu i wyciekach przed nozdrza i oczodoły. Znaczny procent infrastruktury pozostanie w stanie użyteczności. Pod tym względem Żirinowski może się mylić. Jednak kraj byłby wyludniony. Napewno nasi politycy z POPiSu uważają, że ich płomienna a nieodwzajemnniona miłość do ukraińskiego faszyzmu jest warta ryzykowania naszej zagłady, tak jak już skazali swym obszczekiwaniem Rosji nasza gospodarkę na wielomiliardowe straty. http://www.ippnw.org /pdf/mgs/psr-1-1-mccally.pdf

  • szumowiny nie powinny wypowiadać się publicznie tylko wisieć na gałęzi.

  • ruskiagent 12 August 2014, 08:19 Kowal: stwórzmy polsko-ukraińską brygadę

    A tak w ogóle to czemu Kowal(nie będę pisał "Pan", na to trzeba sobie zasłużyć) nie postuluje ogłoszenia mobilizacji, wcielenia do Wojska Polskiego wszystkich zdrowych mężczyzn w wieku 18-65 lat, i wysłania owego Wojska na pomoc Ukrainie walczącej z moskalskimi, putlerowskimi, komunistycznymi, faszystowskimi, ohydnymi, ludobójczymi, bezbożnymi fanatykami religijnymi, najemnikami na usługach kremla dokonującymi ludobójstwa na biednej, ukraińskiej ludności która tylko czeka z kwiatami aby powitać niosących pokój, wolność i demokrację bohaterów z batalionów "Donbas", "Azow", "Adjar" i innych?

  • Nie powinna być rozważona żadna współpraca z Ukrainą przed likwidacją tam nastrojów i organizacji faszystowskich, banderowskich i upowskich, zniszczeniem pomników Bandery i innych faszystów ukraińskich, uznaniem odpowiedzialności za ludobójstwa mniejszości narodowych w latach 1941 - 1946, zmianą ich fałszywych podręczników historii gloryfikujących UPA, pokajaniem się i prośbą o wybaczenie. Wszystko - nieziszczalne nasze marzenia. Zamiast tego bedziemy mieć ich arogancję, zaprzeczania, żądania i w końcu terroryzm na naszej ziemi. Np. niedawno dziesięciu młodych agresywnych ukraińskich faszystów przyszło przeszkadzać w polskiej studenckiej wystawie o odeskim Chatyniu z maja b.r. Banderowcy również działają na tym forum. Naszą nadzieją jest, że walka z Noworosją osłabi obecne faszystowskie państwo ukraińskie. W przeciwnym razie będzie przez granicę silne faszystowskie państwo ukraińskie - gniazdo terroryzmu, szowinizmu i nienawiści do Polaków, Rosjan, Wegrów, Greków, Cyganów i innych nie-Ukraińców. Noworosja nie wysunęła żądań terytorialnych wobec Polski. Obecni politycy kijowscy to zrobili a ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: "Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону" - staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Niech szanowni użytkownicy sprawdzą sobie na mapie Polski ile powiatów nad Sanem i na wschód od Sanu i z jaką ilością polskiej ludności Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Precedens jest: 1941-1946: Ukraińcy zakatowali ok. 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem.

  • Hamas na zamówienie Rosji stworzył sytuację w której rząd Ukraiński i USA nie mogły blokować
    brakiem zgody transportów humanitarnych ( i zapewne innych) z Rosji na Dombas.
    Sądząc z dyskusji w parlamencie Ukrainy takiego obrotu sprawy politycy Ukraińscy sobie
    nie życzyli.

    tagore

  • Sienkiewicz był zamieszany w szkolenie poprzez swoja firmę w Polsce pózniejszych bojówkarzy Majdanu i faszystów ukronazigwardii.

  • tagore 12 August 2014, 06:57 Erdogan prezydentem Turcji [+GRAFIKA]

    Oj maży mu się ubranie płaszcza kalifa.

    tagore

  • Ot szczypią benderowców te ciężarówki :)

  • Czasem lepiej jest milczeć!

    tagore

  • Przecież nie tak dawno Nato, ZE i Polska oświadczały że te ludzie walczą z tyranem o demokratyczne wartości, przecież już wtedy krojili chrześcijan, co się zmieniło, może to znaczy że i banderowcy kiedyś nie będą bohatermi, co ja mam teraz myśleć.

  • darek3013 12 August 2014, 06:26 Kowal: stwórzmy polsko-ukraińską brygadę

    Dać mu ukraińskie obywatelstwo jak tak bardzo kocha Ukrainę i niech jedzie nad Dniepr tam mącić a nie Polskę na siłę wciągać do konfliktu z Rosją.

  • Czy nie można tej sprawy załatwić raz na zawsze. Za każdym razem jak jakaś redakcja napisze o polskich obozach śmierci podawać ich do sądu o wysokie odszkodowanie. Jak zapłacą raz czy drugi to potem 10 razy zastanowią się zanim zrobią to ponownie. A tak to tylko sprostowania aż do następnego razu i karuzela trwa.

  • @Sylwia: Był to podoboz innego obozu wybudowany w latach 1942/44.Gwoli scislosci zamknięto go w 1945r.w listopadzie a był tzw.obozem pracy.Rozumiem ze pisząc Pani o "polskich obozach koncentracyjnych" ma Pani pojecie o działalności,celu oraz specyfice takich obozow jak Kl.Auschwitz/Bierkenau,Majdanek,Dachau,Flossenburg,Belzec czy Rawensbruk.Prosilbym o wskazanie lub informacje kiedy i gdzie przywozono obywateli Niemiec,Polski,Ukrainy oraz innych państw na rampy w/w obozow a następnie gazowano ich tysiącami dziennie.Prosze tez o podanie w których to miejscach staly krematoria do spalania cial lub doly jak miało to miejsce w Oswiecimiu czy Flossenbugu.Prosze o podanie jakie napiecie było w ogrodzeniu tegoz "polskiego obozu koncentracyjnego"i ile osob sobie odebralo na nim zycie.
    Chciałbym aby Pani zapoznala się w aktach IPN ile osob tam siedzących to działacze NSDAP ze Slaska oraz dzieci o których Pani pisze było bojówkarzami w Hitlerjugen?Ilu było tam volksdeuchty dzięki którym za donosy ginely cale polskie rodziny.Owszem byli tez działacze opozycji czy AK.Idac tym tokiem rozumowania to hipotetyczne obozy CIA w RP będą niedługo tez nazwane koncentracyjnymi.
    Skoro można nazwac ślimaka ryba a marchew owocem to rodzica który da klapsa w d........swemu dziecku nazwiemy np.kapo lub blokowy który pozwoli automatycznie organom scigania do naszycia odpowiedniego emblematu na ubraniu takiego delikwenta.

  • Bo to telewizja pro banderowska nie mylić z pro ukraińska. Ukraińcy którzy przeżyli rzeź na wołyniu. Twierdzą , że w UPA byli kozacy, nie nazywają ich ukraińcami.

  • A w TVN24 od samego rana wywiady,że Czerwony Krzyż nic nie wie o akcji humanitarnej Rosji

  • Panie Zyga: co raz częściej nazywa się ludzi walczących o wyzwolenie wsch. Ukrainy spod grozy ukr. faszyzmu 'powstańcami'. Niech Pan sobie obejrzy tem filmik i przemyśli czy jest trafne ich nazywać 'separatystami.'

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&list=UU_r7f9GjEfEKQGqGU_v6tBw&v=L8eN2C7GUos

  • Były polskie obozy koncentracyjne, w których zgładzano Niemców po wojnie. Byli tam glównie cywile, zwykli ludzie, w tym kobiety i dzieci. Jeden z obozów był w Swiętochłowicach. Inny w Nysie. Komendantem w Swiętochłowicach był Szlomo Morel. Nadzorcami i oprawcami byli m. i.n Lola Potok Ackerfeld Blatt, Adela Glickman, Szlomo 'Singer', Rivka 'Singer.' Barek Einstein i inni temu podobni. Szlomo Morel lubił zakatowywać ludzi osobiście. Co najmniej raz podczas 'przesłuchania' rozbił więźniowi o głowę maszynę do pisania. Widziano utopione niemowlę w obozowym szambie. Krzyki torturowanych ofiar w nyskim obozie świadkowie słyszeli w Niemczech, przez rzekę. Gdy prokuratury w Katowicach i Erfurcie wszczęły śledztwo przeciwko Morelowi, uciekł do Izraela gdzie pobierał dalej wysoką polską emeryturę. Nie cofnięto mu jej. Israel odmówił deportacji Morela. Szczegóły są opisane w książce 'Oko za oko' przez pisarza z USA, którego matka była rodem z Krakowa. John Sack: 'An Eye for an Eye', New York: Basic Books, 1993, ISBN 0-465-04214-7. Dostępna na Amazon.com i www.bookfinder.com

  • Część polską od ukraińskiej. Z dziesięciometrowym naelektryzowanym murem zaprojektowanym przez izraelską firmę ze znajomością rzeczy.

  • Scenariusze wojenne NATO zakładały prowadzenie głównych operacji przeciwko siłom Paktu Warszawskiego na terytorium Polski z natychmiastowym użyciem broni jądrowych. Żirinowski nie mówi nic nowego, tylko że zamiast Paktu Warszawskiego przeciwnikiem będzie armia rosyjska. Użyta broń może byc neutronowa. Spwoduje ona śmierć organizmów żywych przez bardzo wysokie promieniowanie,np. ludzi, zwierząt i ptaków. Jest ona wielodniowa i bolesna wsród konwulsji, wymiotów, opuchlinie mozgu i wyciekach przed nozdrza i oczodoły. Znaczny procent infrastruktury pozostanie w stanie użyteczności. Pod tym względem Żirinowski może się mylić. Jednak kraj byłby wyludniony. Napewno nasi politycy z POPiSu uważają, że ich płomienna a nieodwzajemnniona miłość do ukraińskiego faszyzmu jest warta ryzykowania naszej zagłady, tak jak już skazali swym obszczekiwaniem Rosji nasza gospodarkę na wielomiliardowe straty. http://www.ippnw.org /pdf/mgs/psr-1-1-mccally.pdf

  • wtajemniczony 12 August 2014, 00:21 Kowal: stwórzmy polsko-ukraińską brygadę

    Grzegorz Braun o obłędzie wojennym i durniach którzy nie uczą się na własnych błędach www.youtube.com/watch?v=6dTyZOxwTAY &feature=youtu.be

  • Według mnie nie ma żadnych ekonomicznych przesłanek aby przekopywać mierzeje i uważam że będzie to nietrafiona inwestycja jak Możejki do której będziemy cały czas dopłacać. 750 mln PLN za 1100 metrów przekopu o szerokości 60 metrów i głębokości 5 metrów (dane według artykułu z onetu) brzmi raczej nierealnie. Zresztą głębokość 5 metrów oznacza że będą tam wpływać mniejsze jednostki. Do kosztów trzeba jeszcze wliczyć utrzymanie kanału i toru wodnego do Elbląga a są to bardzo duże sumy.

  • wtajemniczony 11 August 2014, 23:50 Kowal: stwórzmy polsko-ukraińską brygadę

    Czy Panu Kowalowi nie przeszło przez myśl, że "Polacy nie gęsi, i swój rozum mają"?
    Czyim interesom posłużą pomysły Pana Kowala?

    http://marucha.wordpress.com/2014/05/31/zydowska-sekta-chabad-lubawicz-chce-zbudowac-nowa-chazarie-na-ukrainie/

    Żydowska sekta Chabad-Lubawicz chce zbudować nową Chazarię na Ukrainie

    Posted by Marucha w dniu 2014-05-31 (sobota)

    Radykalna sekta syjonistów Chabad pragnie przenieść się na Ukrainę z USA, które oskubała już do ostatniego piórka. Chcą budować dla siebie “miasto na górze”, niszcząc miejscową ludność na wszelki wypadek oczywiście… 6.5.2014 r. wiceszef Dniepropietrowska, B. Filatow ogłosił projekt “Żydowski Kijów”:

    Co zrobić z tymi, którzy szczerze pragną śmierci mojego kraju — z rosyjskimi idiotami naprawdę nie rozumiejącymi, dlaczego jesteśmy gotowi ich zabijać? Co zrobić z podłymi rosyjskimi dziennikarzami, których nie można nazwać ludźmi? Z tym wszystkim złem? Jutro jest nowy dzień i słońce wzejdzie. A co zrobi wszystko to zło? Będziemy musieli zbudować nowe państwo. “Miasto na wzgórzu”, Nowy Syjon. Ziemię Obiecaną.

    Chabad Lubawicz i Lech Wałęsa

    Oligarcha Kolomojski przez swego podwładnego wyraził ostateczny cel swój i Chabadu w Dniepropietrowsku: Na Ukrainie zbudować nowe państwo, ziemię obiecaną, nowy Syjon.

    Czy Bóg obiecał nową ziemię obiecaną? Ona już istnieje – Izrael; innej ziemi obiecanej być nie może, lecz próbuje ją zrobić z Ukrainy sekta Chabad Dniepropietrowsk i Kołomojski, który finansuje i przewodzi (a nie szef bezpieki SBU, Naliwajczenko) faszystowską karną kampanią w regionach Donieck i Ługańsk.

    Ponadto, w Purim 16.3.2014 r. podczas referendum na Krymie ws. autonomii (data wybrana, aby uderzyć w ukraińską sektę Chabad), rabin Dniepropietrowska Szmuel Kaminiecki powiedział: Żyjemy razem z Ukraińcami już 1000 lat. Ukraina – nasza Ziemia. Dziś czytamy księgę Estery, jak już tysiące lat na Purim. A dziś czytanie ma szczególne znaczenie — nowy Aman, nasz wspólny wróg z Ukraińcami, jest bardzo blisko.

    Zabawna wzmianka o życiu z Ukraińcami od 1000 lat blaknie przy wzmiance o Amanie. W szerokim znaczeniu, Aman to Rosja i Rosjanie, a konkretnie – prezydent Putin interweniujący w plany sekty lubawiczerów chabadzkich ustanowienia Nowej Chazarii na Ukrainie.

    Strata Krymu zabolała Kolomojskiego i jego zwolenników w USA — znaną i najbardziej wpływową wspólnotę Chabad-Lubawicz w Nowym Jorku. Jeszcze bardziej bolesny jest proces separacji republik Donieck i Ługańsk, a następnie całej płd-wsch. Ukrainy. Słaby dom, “miasto na wzgórzu”, nowa Jeruzolima zaczęła się rozpadać, bo od początku budowniczowie kłamią i zdradzają, szokująco poświęcając Ukraińców z okrucieństwem niebywałym na XXI wiek.

    Budowniczowie nowej Chazarii rozpętali całą swą nienawiść do Rosji i Rosjan, do Putina i jego zespołu, nazywając prezydenta Rosji nowym Amanem. Tym samym podkreślili jego patriotyzm i jego zrozumienie ogromnego zagrożenia planami Kolomojskiego i ukraińskiego chabadu.

    Jeszcze ważniejsze dla zrozumienia głębokich przyczyn rewolucji kijowskiej Kolomojskiego było uznanie przez rabina Kaminieckiego wspólnych 1000 lat, bez znajomości historii Rusi Kijowskiej i jej ludu. Rabin mówi o zupełnie innej historii – dot. kaganatu chazarskiego. W IX w. Chazarzy zajmowali ogromny obszar, od Astrachania i M. Kaspijskiego po Dniepr, w tym Krym, od północnego posterunku Biała Wieża (stąd nazwa Puszczy Białowieskiej), dokąd przenieśli się żydzi uchodzący w X w. po klęsce Chazarii.

    Obecne odrodzenie Chazarów przesunęło centrum do Dniepropietrowska. Ukraina ma dać miejsce “miastu na wzgórzu” – Nowej Jerozolimie, tzn. lubawiczery chcą się przenieść z Nowego Jorku do nowej stolicy, Dniepropietrowska. Naruszają tym samym naturalny bieg historii, ponieważ w Jerozolimie w państwie Izrael należy odbudować Trzecią Świątynię na tron króla, którego przyjścia tak oczekują żydzi na całym świecie.

    Ale lubawiczery mają własną perspektywę historyczną. Ich rabin zmarły w Nowym Jorku w 1994 r., Menachem Mendel Schneerson jest uznawany za Mosziacha [Mesjasza – PB] , który zmartwychwstanie w swoim czasie. W Dniepropietrowsku jest świątynia Schneersona, gdzie powinien zasiąść na tronie, jest też największy w Europie kompleks chabadu “Menora”. Lubawiczery już nie oczekują na Mosziacha w Izraelu, tylko na ukraińskiej ziemi i nie chcą mieć nic wspólnego z prawdziwą Ziemią Obiecaną.

    W pracy Zygza historik, akademik Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych L.N. Gumilew dokładnie przewidział wydarzenia na Ukrainie. W przewrocie w Chazarii na początku IX w., drugim człowiekiem po kaganie (książę, król) był żyd Abadiasz, syn dagestańskiego wodza wojskowego, Bulana, który przeszedł na judaizm. Kolejny zamach Gumilew opisuje tak:

    1. Okoliczności przewrotu nie były tak religijne, jak polityczne. Jednak pokryto je licznymi legendami w celu ukrycia prawdziwej historii. To samo mamy dziś na Ukrainie, gdy zwycięstwo Majdanu 22.2.2014 r. wykorzystali ci, którzy wywołali gniew ludu do prezydenta Janukowycza i jego skorumpowanej kliki. Wszyscy, którzy wezwali ukraiński lud do buntu, do działań przeciw policji i Berkutowi, przejęli władzę prawem zwycięzcy. Wszyscy oni należą do Chabad-Lubawicz, mają dużo wsparcia w USA i UE. Rewolucję na Ukrainie wygrał Chabad, jego cele były głęboko ukryte, a wyszły tylko dzięki błyskawicznej akcji na Krymie; okazało się, którzy nie są obojętni na los narodu ukraińskiego. Cele te to odtworzenie na Ukrainie nowej Chazarii z tronem Schneersona.

    2. Abadiasz był inteligentny, powiązany z żydowską diasporą. “Mędrcom Izraela” nie pożałował chazarskiego “srebra ni złota”, żeby tylko zgodzili się [na jego plan? – PB]. Do przewrotu politycznego potrzeba pieniędzy i organizacji, więc jest oczywiste, z jakimi kręgami połączył się Abadiasz. Na przewrocie wygrali nie Chazarzy, ani żydzi chazarscy, tylko przyjezdni Judejczycy i żydostwo jako całość. To oni zorganizowali zamach stanu, zachowując zasadę: wszystkie urzędy przypadły Żydom. Abadiasz dostał tytuł Bej — w jęz. arabskim malik tj. król]. Czyli stanął na czele rządu przy nominalnym Chanie (Kaganie, tj. władcy) przebywającym pod strażą i pokazywanym ludowi raz w roku.

    Niewątpliwie, Kołomojski pretendujący do tytułu króla nowej Chazarii kieruje rządem w Kijowie, zmuszając ich do wykonania zleceń Chabada, zwłaszcza jego nowojorskiej części, mającej ogromny wpływ na administrację Obamy. Turczynow, Jaceeniuk, Awakow i Naliwajczenko to tylko zbiorowy “nominalny chan” w służbie Kołomojskiego, który rozdziela role i mianuje swych przedstawicieli na urząd publiczny. Pieniądze i wpływy polityczne Chabad-Lubawicz pomogły rewolucji Majdanu – i planowaniu transformacji Ukrainy dla bogatych Żydów, wypatrywanej dla przesiedlenia do nowej Chazarii po krachu USA i wobec zbliżającej się wojny na Bliskim Wschodzie. Ale zwykłe gminy żydowskie (inne niż chabad) nie chcą tego potwora polityki międzynarodowej, bo ich biznes nieuchronnie pokonanają “profesjonalne” działania MFW i EBC, wycelowane w zmianę stref wpływów w gospodarce Ukrainy. Wygrają oligarchowie, od dawna członkowie chabadu, zainwestowawszy w Majdan.

    3. W latach 20-ych IX wieku, nowy porządek Chazarii zwyciężył, z niewielką stratą terytorium. Prawosławny Krym dołączył do Bizancjum.

    Przyłączenie Krymu do Rosji było wywołane ogromnym wpływem półwyspu na całą Ukrainę, na cały naród ukraiński. Ponadto, Krym ma ogromne znaczenie geostrategiczne w regionie M. Czarnego i na Bliskim Wsch. Doskonale wiedzą to organizatorzy neo-Chazarów w Waszyngtonie i Dniepropietrowsku, ale Putin wszystkich błyskawicznie wybiegł, nie pozostawiając żadnych szans kijowskiej juncie Kołomojskiego ani przywództwu chabadu. Utratę Krymu musiały zaakceptować Ukraina jak i USA, lecz wynikła konfrontacja dwóch ideologii “niepodległości”. Stosunek do Rosji i Rosjan stał się papierkiem lakmusowym dla dziesiątków milionów obywateli Ukrainy. Ci, co uważali się za Rosjan, zrozumieli cel junty i przeciwstawili się niemu. Ci, co uważają się za “szarych” Ukraińców nienawidzących Rosji i Rosjan, bronią faszyzmu junty, nawet wbrew własnemu dobru; jako zakładnicy zgodzili się na ożywienie Chazarii, w przeciwieństwie do tych, co sprzeciwili się Nowej Chazarii. Z tej konfrontacji wynikła wojna domowa.

    4. Przewrót Abadiasza wymierzył w plemienną arystokrację wszystkich grup etnicznych w Chazarskim Chanacie przyjaznych turańskiej dynastii, wywołując wojnę domową, w której po stronie rebelii walczyli Węgrzy, a po stronie Żydów najemnicy Pieczyngowie. Ta wojna była bezwzględna, ponieważ, zgodnie z Talmudem babilońskim nie-Żyd wyrządzający zło Żydowi robi to samemu Panu […] zasługując na śmierć. Zagłada wszystkich przeciwników była częsta w starożytności. Abdiasz tak zrobił.

    Junta kijowska wysłała na płd. wschód Ukrainy wojska z zach. Ukrainy i desantową brygadę z Dniepropietrowska, ale nie ufała, że będą strzelać do swoich. W tylnej formacji Kołomojski umieścił więc bandytów Prawego Sektora Jarosza — członka Chabadu, i własne wojska szturmowe, najęte jak Prawy Sektor za spore pieniądze. Oczywiście, kosztów nie poniósł Kołomojski, tylko podporządkowany mu rząd Jaceniuka, walcząc z narodem za pieniądze tegoż narodu. Zdrada jest w duchu Chabadu, który tłumi ekspresję obywateli Ukrainy pragnących wolności — od junty, od dyktatu oligarchów Chabadu, od oszołomów Majdanu bezkarnie dla pieniędzy mordujących starców i młodzież, kobiety i dzieci. Ta krwiożerczość upadłych nie-ludzi, podgrzewana nienawistną propagandą Chabadu, doprowadziło do strasznej tragedii w Odessie 2-go maja.

    Ponad setkę osób spalono żywcem i zastrzelono w Domu Związków Zawodowych. Bandyci z zimną krwią wylewali napalm na głowy ofiar i podpalali je, żeby następnie sfilmować pędzące korytarzami żywe pochodnie — epilog faszyzmu Kołomojskiego, po którym Ukraina stała się inna. Od tej chwili ci, którzy podzielili radość oprawców ze spalonych ludzi, nie mogą być obywatelami wolnego kraju, lecz stali się niewolnikami Chabadu.

    5. Po tej wojnie, której początku ni końca nie da się dokładnie określić, Chazaria zmieniła swój wizerunek. Z systemowej integralności przekształciła się w nienaturalne połączenie amorficznej masy poddanych z klasą rządzącą, obcą narodowi krwią i religią. Wynikłej sytuacji nie można nazwać feudalizmem. Bo nie można sklasyfikować etnospołecznej chimery.

    Zaiste, po 2 maja 2014 r. Ukraina utraciła swą państwowość w uprzedniej formie, nawet z rządem anty-narodowym. Całopalenie w Odessie złożył Chabad na ołtarzu, tak jak rozstrzelanie milicjantów w Mariupolu 9 maja 2014 r., za odmowę strzelania do cywilów pokojowo obchodzących Dzień Zwycięstwa. W końcu zniszczono nazwę “Ukraina” i kulturę ukraińską, która teraz stała się uosobieniem horror-faszyzmu, wyrosłego z przymusowej ukrainizacji populacji “Nieńków” [? – PB].

    Nie dziw, że po referendum ws. niepodległości regionów Donieck i Ługańsk, których wyniki zdumiały wielu analityków, samoobrona “Noworosji” zaczęła operacje na całkowite zniszczenie faszystowskich oddziałów szturmowych Kołomojskiego. Walka o wolność, wspierana przez miliony współobywateli na Ukrainie, teraz już nie zatrzyma się w granicach Donbasu, ale przeniesie się na zachód kraju, do Kijowa.

    Pomny tego, Kołomojski zaczął pompować strategiczne rezerwy ropy naftowej Ukrainy i sprzedawać do krajów UE. Pierwsza transza kredytu MFW nie poszła na opłacenie rosyjskiego gazu – niemożliwość w świetle antyrosyjskiej retoryki junty – tylko została podzielona między wierchuszkę Chabadu Dniepropietrowska i oligarchami Ukrainy. Amorficzna Ukraina wali się, przekazując swój los w ręce Nowej Rosji i jej zagorzałych zwolenników i obrońców.

    Tak to próby wskrzeszenia Chazarii na Ukrainie zawiodły całkowicie i stało się jasne, że powrotu do dawnego życia nie będzie, a junta drży przed ucieczką jak Janukowycz, tylko że na Zachód. Chabadnicy w Kijowie tworzą jednostki samoobrony, ale nie dla ochrony junty Kolomojskiego, tylko dla zapewnienia sobie ucieczki i kupienia czasu potrzebnego na wywóz swoich oszczędności za granicę.

    Zbiry faszystowskie, oddziały karne nadal represjonują niezależny Donbas, strzelając w plecy do żołnierzy z Kijowa i wykańczając rannych, ale to już nie tak niebezpieczne, jak tydzień temu. Rubikon został przekroczony, a obrońcy wolnych republik słusznie planują marsz na Kijów i Dniepropietrowsk, by ostatecznie zniszczyć legowiska faszystowskich zdrajców i ciemiężycieli wolnych ludzi – teraz już Noworosji.

    Pamięć o ofiarach w Odessie nie pozwoli pułkom wolnościowców zatrzymać się na granicy Donbasu. Poprowadzi je dalej, zwiększając szeregi o tych, którzy nigdy nie zapomną, nigdy nie wybaczą. Upadek reżimu Kołomojskiego i Chabadu jest blisko — co dalej? Na jakich warunkach będą budować nową państwowość zwycięzcy nad faszyzmem Dniepropietrowska i Kijowa?

    To jest główne pytanie, na które należy odpowiedzieć dziś, inaczej protest przeciw obecnej władzy w Kijowie będzie wyglądać jak zmiana warty. Na czym ma się oprzeć gospodarka Noworosji, głównego właściciela ogromnego majątku, w tym ziemi i zasobów naturalnych?

    Należy rozważyć, że regiony zachodnie znacznie różnią się od wschodnich co do własności i kolektywizacji pracy. Toteż trzeba opracować zasadę, że przedsiębiorstwa strategiczne staną się własnością narodu, ziemia przechodzi na wieczność w budownictwie i rolnictwie do tych, którzy nie są pośrednikami, ale chcą ją używać. Zasobów naturalnych nie można dać w ręce prywatne, skoncesjonować ani powierzyć kartelom obywateli, tylko uczynić własnością narodową. System polityczny należy zmienić z list partyjnych na powiaty, miasta i regiony w utworzonej Wierchownej Radzie jako organie przedstawicielskim wszystkich grup ludności Nowej Rosji.

    Te i wiele innych kwestii ustroju politycznego należy rozpatrzyć natychmiast, żeby cały naród ukraiński zrozumiał cele Noworosji. A oznajmić te cele powinnien lider antychazarskiej rewolucji narodowej!

    K.F. Ipatiew (major GRU w stanie spoczynku)
    Źródło: http://mayoripatiev.ru/1400319172
    Przekład Piotr Bein

    https://piotrbein.wordpress.com

  • znalazłem to na forum http://forum.gazeta.pl/forum/w,539,146008075,146008075,zyrynowski_kontra_rabin.html

  • iwanow 11 August 2014, 21:19 Putin wyśle konwój humanitarny

    nie martw się, służby juz mają twój IP, zrobią z tobą to samo, co Amerykanie z ludnością mającą korzenie japońskie - do obozu pójdziecie towarzyszu Havranek

  • iwanow 11 August 2014, 21:17 Putin wyśle konwój humanitarny

    zapraszamy do Polski, u nas bieda, dzieci głodują, emeryci też - Panie Putin co robić - pomóż nam

  • ustawić płot i rzucać im jabłka jak małpom

  • na Ukrainie nazywają ich banderowcami, w Polsce też i sikają w majty jak ich słyszą - szkoda, że nie wspomniał o Przemyślu - jakie ona ma poparcie w Rosji - chyba większe niż prawy sektor

  • Jemu to najbardziej potrzebny jest psychiatra.

  • @Maczek:Nie w ten sposób i nie z "pośrednictwa" tego idioty.Nic nie ma za darmo,tymbardziej od Ruska.Jezeli chcieli pokazac swa "wielkość" to mogli w latach 90 ub.wieku wrocic do "anulowanego" w czerwcu Paktu Ribbentrop-Molotow" i raz na zawsze wyprostować wszystkie sprawy.Jednak ich chciejstwo posiadania polaczone z mongolskimi genami doprowadzi do tego samego co imperium Dzingis-Chana.

  • Maczek: dobre :)

  • Gdyby zadeklarował połowę swojego wynagrodzenia na pomoc dla Ukraińskiej armii brzmiał by
    nieco bardziej wiarygodnie.

    tagore

  • Można sprzedawać kolumnę Zygmunta to można też ofiarować Niderlandy.
    Widać ,że za często kupują ludzi za reklamówkę i długopis.

    tagore

  • grzegorz710 11 August 2014, 20:20 Kowal: stwórzmy polsko-ukraińską brygadę

    Trudno tego pana określić słowy aby nie być wulgarnym

  • sugarless 11 August 2014, 19:42 Kowal: stwórzmy polsko-ukraińską brygadę

    Kowal szkodliwy społecznie .może wyjedzie do kijowa

  • kindzal 11 August 2014, 19:08 Rosyjska flaga na księżycu?

    Ksiezyc to se moga podbijac.
    Najlepiej jak wszystkie kacapy tam odrazu wyleca!

  • O ile mi wiadomo to Rosja nie miała się do czego przygotowywać. Produkty spożywcze z UE są w Rosji sprzedawane w okolicy lutego (przynajmniej jabłka) gdy cena jest najwyższa. Na tej samej zasadzie Ukraina odczuje i to boleśnie skutki zakręcenia kurka gazowego dopiero w okolicach grudnia. Jeśli chodzi o Chiny to jest to jedyne państwo które jest w stanie rozwiązać problem ukraiński: z jednej strony skupuje obligacje amerykańskie finansując de facto sankcje z drugiej strony ma spór terytorialny z Japonią. Scenariusz jaki się dla mnie rysuje: UE oraz Ameryka i Rosja wykrwawiają się przez wzajemne sankcje na czym korzystają Chiny: Polska Hiszpania i kraje nadbałtyckie ogłaszają niewypłacalność i cały majątek właściwie za bezcen przejmują Chińczycy

  • O ile mi wiadomo to Rosja nie miała się do czego przygotowywać. Produkty spożywcze z UE są w Rosji sprzedawane w okolicy lutego (przynajmniej jabłka) gdy cena jest najwyższa. Na tej samej zasadzie Ukraina odczuje i to boleśnie skutki zakręcenia kurka gazowego dopiero w okolicach grudnia. Jeśli chodzi o Chiny to jest to jedyne państwo które jest w stanie rozwiązać problem ukraiński: z jednej strony skupuje obligacje amerykańskie finansując de facto sankcje z drugiej strony ma spór terytorialny z Japonią. Scenariusz jaki się dla mnie rysuje: UE oraz Ameryka i Rosja wykrwawiają się przez wzajemne sankcje na czym korzystają Chiny: Polska Hiszpania i kraje nadbałtyckie ogłaszają niewypłacalność i cały majątek właściwie za bezcen przejmują Chińczycy

  • sugarless 11 August 2014, 18:44 Putin wyśle konwój humanitarny

    Koniec poroszenki bliski

  • @ Jan53:
    11.08.2014 20:10). JAK DŁUGO MOŻNA ZNOSIĆ SZCZEKANIE KUNDELKA UNIJNEGO . Proponował nam niepowtarzalna szansę pokojowego odzyskania Wschodnich województw . Mogliśmy znowu odzyskać nasze zasoby kulturalne i terytorialne i stać się partnerem dla Europy. Kretyni z rzadu zmarnowali ta szansę tak jak zmarnowali szansę odzyskania Wileńszczyzny.

  • maczek 11 August 2014, 18:19 Putin wyśle konwój humanitarny

    Rosja podjęła decyzję o skierowaniu "konwoju humanitarnego" na Ukrainę . NO TO POŻEGNAJCIE SIĘ Z UKRAINA BANDEROWSKIE MENELE Z TEGO FORUM .

  • A nie tak dawno chciał nam "podarować" zachodnia Ukraine.Moze przekwita? Zreszta Zydzi zawsze popadają ze skrajności w skrajność a ich domena to straszenie innych.Ciekaw jestem co sadzi o tym jego przyjaciel Olbrychski?

  • iwanow 11 August 2014, 17:46 Putin wyśle konwój humanitarny

    sowieci lubią pomagać - tacy komunistyczni samarytanie...

  • Wygląda na to ,że Rosja przygotowała się do wprowadzenia sankcji wobec UE dużo wcześniej
    i operacja Ukraińska jest wsparta przez Chiny. Warto się zastanowić jak traktować w tej
    sytuacji inwestycje Chin w Polsce. I czym zrewanżuje się Moskwa przy realizacji chińskiej
    operacji "X".

    tagore

  • Jak tam z niego Pan? Toz to zwykly cham i burak z kolchozu.

    No ale takich baranow Putin wlasnie potrzebuje.

  • Pan Żyrinowski udziela się politycznie w sprawach Rosji więc idiotą nie jest ,ale niewątpliwie
    potwierdza głośno i wyraźnie jak Rosja nas lubi ,można tą wypowiedź zadedykować wszystkim
    pragnącym dialogu i porozumienia z Rosją Putina.

    tagore