Film może przedstawiać działa obsługiwane przez opołczenie czy nacgwardię , bo już Ukraińska armia
znacznie sprawniej obsługuje artylerię. Rosjanie dążyli by do zniszczenia celu ,a to wymaga szybkiego i sprawnie kierowanego ognia,zanim cel się rozproszy ,tak jak kilkukrotnie już zrobili Ukraińcom.
Mam inne zdanie na ten temat. Podróba raczej wykluczona, takiej ilości szczegółów zgrać się raczej nie da. Według mnie jest to oddział regularnej armii FR. Moim zdaniem film kręcony na żywo, bez inscenizacji.
Litvusy maja tak zakodowane ze gdy smrod wisi im kolo d.......to wtedy szukają pomocy u Polakow.Byli przerażeni słowami Zyrinowskiego i widzac "apokalipsę" zdecydowali się na poparcie swego "największego wroga" - Sikorskiego który ciagle na roznych posiedzeniach w UE dopytywal i dopytuje się o realizacje Polsko-Litewskiego Traktatu z 1994r.Gdyby nie sojusz z Polska to Krzyzacy zrobiliby z nimi to samo co z Jacgwinami czy Prusami.Dzis można byłoby podobnie jak tamte plemiona ogladac Litwinow w Muzeum Ziemi.Gdyby nie Polacy i wojna polsko-bolszewicka to litvusy już w 1920r bylyby sowiecka republika a tak wolność stracili bo i Polska ja stracila.W Polsce nie mowi i pisze się o Bitwie Niemenskiej w 1920r gdy wojska polskie w okolicach Suwalk,Sejn,Grodna i Lidy walczyly z bolszewikami po odparciu ich z pod Warszawy a bolszewikom pomagaly........4 dywizje wojsk litewskich.W sumie bralo udział w tej bitwie ok.200tys.zolnierzy.Wojsko Polskie pognalo im tagiego "kota" ze Ruskie szybko przystąpili do rozmow pokojowych które odbyly się w Rydze.
Kolejny przykład "litewskiej przyjazni" to Odsiecz Wiedenska Sobieskiego.Prosil on hetmana koronnego Paca - Litwina aby z wojskiem litewskim przylaczyl się do niego pod Wiedniem.Jednak ten czekal i zalatwial duperele w Litwie.Liczac ze gdy wojska polskie padna z krolem z rak niewiernych wtedy przed nim i Litwa otworzy się możliwość panowania również nad Polska.Przybyl dopiero tydzień po zwycięstwie pod Wiedniem po drodze palac i grabiac wsie Czeskie i Wegierskie.Co do dziś te narody pamietaja Litvusom.
Co do ORLENU.Wystarczy odbudowac 12 km.torow z Mozejek do granicy z Lotwa lub dac takie same ceny na transport kolejowy jak innym z niego korzystającym z niego i będzie po problemie.
Obecni Litwini to nie ci sami z którymi wspólnie walczyliśmy pod Grunwaldem czy z Moskalami.Bylo to niezbyt liczne plemie które w czasie wojen praktycznie wyginelo.Ok.30% ich populacji w latach 1912-1920 wyemigrowalo do USA.Obecnie zamieszkują tam Litvusy czyli zrusyfikowani zmudzini którzy nienawidzą Polakow za to ze Polska stala i stoi zawsze wyżej kulturowo od nich.
Genialny film. Standardowo: brak oznaczeń na sprzęcie i na mundurach. Trzeba wierzyć SBU na słowo, że widoczni na filmie wojacy to Rosjanie. Ukraińsko-Rosyjska wojna propagandowa powinna trafić do podręczników akademickich, gdyż obie strony używają starych, sprawdzonych metod okraszonych nowoczesną technologią, a to prawdziwa sztuka.
Zapewne tak było, że kto nie popierał, ten nie przyszedł. Natomiast sformułowanie "entuzjastyczne przywitanie" odpowiada w moim przekonaniu prawdzie. Z ukraińskich mediów nagranie pokazała m.in. agencja UNIAN i telewizja TSN. Z poważaniem.
Typowa szkolna odzywka w celu zmiany tematu. Ciekaw jestem jak zachowuję się ( według Pana ) rosyjski żołnierz. Może Pan rozwinąć swoje twierdzenie. Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi.
Panie Matsilver - Lwów to nie tylko kamienie ale i ludzie. Polaków tam już prawie nie ma gdyż każdy kto mógł wyjechał szczególnie do Wrocławia, pozostali tylko Ukraińcy, pozostali a raczej osiedlili sie w opuszczonym przez naszych rodaków mieście. Chce Pan powrotu miasta z mieszkańcami którzy są Polsce bardzo nieprzychylni. Czy też wyobraża Pan sobie zastosowanie wariantu "czystki etnicznej" w celu oczyszczenia tamtego rejonu z wrogiej nam ludności? Tylko kto o zdrowych zmysłach po pierwsze podejmie taką decyzję a po drugie kto zasiedli to miasto jego okolice? Ryzykowałby Pan życie swoje i swojej rodziny i przeniósł sie tam dla satysfakcji że Lwów jest nasz.
Dziękuję Panu. No to ja mam osobiście jasność. To ukraińskie media opublikowały ten wspaniały, prześmiewczy dowcip prezentujący Prezydenta Rosji na tle "entuzjastycznie nastawionego tłumu", który wyszedł na Jego spotkanie. Kto popierał ten przyszedł. Z poważaniem.
Panie Maczek szowinizm przez pana przemawia, język Ukraiński był nauczany jako wykładowy na uczelniach wyższych jeszcze w 19 wieku, tak samo pierwsze partie ukraińskie powstały też w 19 wieku. "W okresie ostatnich 25 lat [...] - to akurat się zgadza.
Myślę że ciągłe odwoływanie się do Holocaustu w takim kontekście nie jest wskazane. Co innego mówienie i wzajemnych relacjach i przewinach Polsko-Żydowskich a co innego jawne nawiązywanie do zbrodni hitlerowskich.
Gdy to się da pod kontrolę Ukraińcom to to rozkradną. Jeśli by chcieli sami pomagać ludności Donbasu to by jej nie burzyli domów, nie zabijali i ranili na ulicach i nie niszczyli wodociagów i elektrowni. Na dostarczenie pomocy mieli wiele tygodni. Faszystowscy sadyści.
Jeśli istotnie Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie stanowiska ogniowe, to może się to dziać w odwecie za ukraińskie ostrzeliwanie terytorium Rosji, łącznie z placówkami granicznymi. Obie strony milczą o swoim ostrzeliwaniu i donoszą tylko o ostrzeliwaniu przez przeciwną stronę. Przepychanki.
Władze kijowskie, obowodowe i wojskowe okradają własną armię. Rosjanie o tym wiedzą i nie oddadzą tych ton pomocy dla cierpiącej ludności pod kontrolę ukraińskich złodziejaszków.
Oczywiście, że nierealne... Ale podwaliny polsko - tureckiej przyjaźni zostaną wzmocnione... I to się nazywa dyplomacja... "Nasi" powinni się od Turków uczyć...
To już się nie cieszymy z sankcji na Rosję? Ktoś nie przewidział oczywistych retorsji? Na pewno nie było pośród nich, naszych "mężów stanu" z p. Sikorskim na czele... Skąd więc te "biadolenia..."?
Rzeczywiście "Szokujące..." W każdym razie szokujące dla mieszkańca Polski, który czasem czyta gazety i ogląda TV... Czyżby jakiś "reset" w naszych stosunkach z Rosją? Chyba "przyszła" Pani Ambasador nieco się zagalopowała, co pewnie będzie ją kosztować "przyszłe" stanowisko...
Ciekawe czy pan minister ma poczucie wstydu, ciekawe, jak pojmuje honor... Pytanie retoryczne... T "możni" tego świata nie kiwnęli palcem, by pomóc... I nie pozwolą, by ktokolwiek pomógł... Dlaczego? Boi uważają, że to może i pomoc, ale wojskowa, i nie dla ludności cywilnej, ale dla "separatystów"... Ci sami ludzie twierdzą, że Rosja ciągle dostarcza separatystom pomoc wojskową poprzez kontrolowane przez nich, odcinki graniczne... Czemu miałby więc służyć ten gigantyczny kamuflaż, skoro kontynuować mogą to nadal i tym samym sposobem?
Ciekawe czy pan minister ma poczucie wstydu, ciekawe, jak pojmuje honor... Pytanie retoryczne... T "możni" tego świata nie kiwnęli palcem, by pomóc... I nie pozwolą, by ktokolwiek pomógł... Dlaczego? Boi uważają, że to może i pomoc, ale wojskowa, i nie dla ludności cywilnej, ale dla "separatystów"... Ci sami ludzie twierdzą, że Rosja ciągle dostarcza separatystom pomoc wojskową poprzez kontrolowane przez nich, odcinki graniczne... Czemu miałby więc służyć ten gigantyczny kamuflaż, skoro kontynuować mogą to nadal i tym samym sposobem?
Ciekawe czy pan minister ma poczucie wstydu, ciekawe, jak pojmuje honor... Pytanie retoryczne... T "możni" tego świata nie kiwnęli palcem, by pomóc... I nie pozwolą, by ktokolwiek pomógł... Dlaczego? Boi uważają, że to może i pomoc, ale wojskowa, i nie dla ludności cywilnej, ale dla "separatystów"... Ci sami ludzie twierdzą, że Rosja ciągle dostarcza separatystom pomoc wojskową poprzez kontrolowane przez nich, odcinki graniczne... Czemu miałby więc służyć ten gigantyczny kamuflaż, skoro kontynuować mogą to nadal i tym samym sposobem?
A "możni" tego świata nie kiwnęli palcem, by pomóc... I nie pozwolą, by ktokolwiek pomógł... Dlaczego? Boi uważają, że to może i pomoc, ale wojskowa, i nie dla ludności cywilnej, ale dla "separatystów"... Ci sami ludzie twierdzą, że Rosja ciągle dostarcza separatystom pomoc wojskową poprzez kontrolowane przez nich, odcinki graniczne... Czemu miałby więc służyć ten gigantyczny kamuflaż, skoro kontynuować mogą to nadal i tym samym sposobem?
Hyde, nie zasługującym na formę Pan. Odpowiem w twoim stylu... Jesteś dla mnie umysłowym impotentem... Co jest prawdą w tym stwierdzeniu? Rzeczownik, czy przymiotnik? Idę o zakład, że i jedno i drugie... Ale mogę się też założyć, że nie potrafisz się przyznać ani do jednego, ani do drugiego... Ciekaw jestem - a odpowiedzi - przyznaję nie znam, co twoja żona myśli o twoim "szacunku" dla dam... Uważasz mnie wszak za kobietę. Daje ci czasem w p....k, żebyś go nabrał?
Ten 'żołnierz' z ukrycia kierował ogniem artylerii ukraińskiej, by celniej burzyła domy mieszkalne. Został złapany przez mieszkańców. Powstańcy uratowali go od zlynczowania ale ludzie zdązyli przedtem zbić go po mordzie. Pochodzi spod Stanisławowa.
Pani Jan_de przecież w Pani wypowiedzi nie ma za grosz sensu oraz logiki. Wylewa Pani pomyje przed siebie chcąc zatrzeć własne chamstwo oraz indolencję umysłową. Przecież tak nie można, jest to niemoralne. Chyba że jako agenta rosyjskiego wpływu obowiązują Panią inne zasady i ruski, agenturalny system wartości. Dla mnie jest Pani podłą, sprzedajną kobietą.
Och, Panie Uri, mózg wyżerają nie tylko prochy... Zauważyłem, że podobny skutek może przynieść uleganie jednostronnej i wszechobecnej propagandzie... Dlatego w trosce o własne zdrowie warto czasem ograniczyć lekturę GW, GP itd, itd... do czego serdecznie namawiam.
O tak, Hitler choć swoich dzieci nie miał, wszystkie dzieci kochał, a szczególną atencją obdarzał żydowskie... A Stalin, jeśli nawet 13-letnie dzieci - wrogów ludu - skazywał na śmierć, to z krwawiącym sercem... Czyżby niepohamowane "parcie" na zaistnienie w sieci, panie Iwanow?
P. Wilk, niestety Pierwszomajsk, Kalinowo i Kamyszewacha się trzymają. Co więcej natarcie banderowców wyhamowało, i mimo ciężkiej sytuacji kacapy się bronią, a miejscowo nawet kontratakują, i zadają ukraińcom straty dużo wyższe niż podają panowie Awakow czy Łysenko(tak na marginesie to ciekawe, czy ten Łysenko nie jest jakimś potomkiem owego słynnego radzieckiego uczonego, który obalił burżuazyjną genetykę. Jeśli tak, to nie dziwota że takie informacje głosi, wszakże nazwisko zobowiązuje...)
Panie Tutejszy rezunie, niestety Prawy(czy też raczej lewy) Sektor, Swoboda i reszta doszłej do władzy w wyniku przewrotu na Majdanie sitwy to nie naród ukraiński, choćby dlatego, że coś takiego nie istnieje... Naród nie tworzy się w wyniku nakazów urzędowych.
"W centrum miasta prezydentowi Rosji wyszedł na spotkanie entuzjastycznie nastawiony tłum." Ale tłum, co za entuzjazm, co za spontaniczność!!! Przyszli wszyscy ci którzy popierają decyzję zaboru Krymu przez Jego Ekscelencję Putina. Pozazdrościć poparcia na Krymie. Co za propagandowy klip.
@Samuel_Dekutowski:13.08.2014 17:54). Jakie formowanie ? powołano to to w C.K Austrii i tyle w temacie . Ze znacznym udziałem kleru i bandytów pochodzących z rodzin księży greko-katolickich . Na wschodzie ukrainy wyglądało to trochę inaczej przy większym udziale Niemiec.
Gdy do władzy dojda ludzie pokroju Gorzelika i jego swity to rozpierdziela reszte tego co jeszcze tworzy niesamowita atmosferę tego regionu.Zyczliwi ludzie.Pracowici.Potrafia się bawic i......wypic.
Potem działacze pozamykają reszte kopaln bo tak kaze UE a sami będą wyciagac lapy po dotacje.Tak jak to robi obecny rząd.Rzad powinien tak dzialac aby w państwie w którym "rzadzi" dobrze się dzialo obywatelom.Czyli - "Panu Bogu swieczke i diablu ogarek".Skoro Niemcy,Francuzi i Holendrzy mogli dotować i uratować stocznie czemu tego nie zrobily polskie rzady?Skoro Rosja straszy zakręceniem kurka z gazem czemu my nie inwestujemy w górnictwo i nie przekonywujemy UE do tego?Dlaczego rząd pozwala na tzw."umowy smieciowe" jest to pozbawienie godności człowieka a młodym nie daje szansy na zalozenie rodziny.Brak kredytu a tym samym szansy na pozostanie w Polsce.Za takie rzady Tuska i pozostałych to naleza im się galery i obozy pracy do końca zycia.Dlatego mysle ze p.Gorzelik majac takie "dobre przykłady" nic dobrego dla Slaska nie zrobi.
Formowanie narodu ukraińskiego było znacząco przesunięte w czasie w stosunku choćby do nas, więc jeśli patrzeć na to z tej perspektywy to ma Pan racje. Nie zgadzam się jednak co do kwestii bata.
Dziękuję Panu Panie Samuelu. Jest dokładnie tak jak Pan napisał. Jest to też ( w moim zamierzeniu ) odtrutka na ruską propagandę. Bo chyba nasze Forum nie miała rosyjska radio kompania Ministerstwa Obrony FR na myśli. W poprzedniej mojej, pierwszej wypowiedzi starałem się dać odpór takiej ewentualnej insynuacji. Pozdrawiam Pana. PS. A tykaniem Pana Maczka nie przejmuj się Pan, on już tak ma ( w psychice ). Pozdrawiam.
Akurat z tym się zgodzę, duża część działaczy tego typu traktuje hasła które głoszą instrumentalnie jako sposób na karierę polityczną. Tusk też miał krótki romans z regionalizmem ;). Nie rozumiem ostatniego zdania, może Pan rozwinąć?
Film może przedstawiać działa obsługiwane przez opołczenie czy nacgwardię , bo już Ukraińska armia
znacznie sprawniej obsługuje artylerię. Rosjanie dążyli by do zniszczenia celu ,a to wymaga szybkiego i sprawnie kierowanego ognia,zanim cel się rozproszy ,tak jak kilkukrotnie już zrobili Ukraińcom.
tagore
Dziękuję, przyjąłem. Ma Pan rację. Jakoś umknęło to mojej uwadze. Z poważaniem.
Mam inne zdanie na ten temat. Podróba raczej wykluczona, takiej ilości szczegółów zgrać się raczej nie da. Według mnie jest to oddział regularnej armii FR. Moim zdaniem film kręcony na żywo, bez inscenizacji.
Litvusy maja tak zakodowane ze gdy smrod wisi im kolo d.......to wtedy szukają pomocy u Polakow.Byli przerażeni słowami Zyrinowskiego i widzac "apokalipsę" zdecydowali się na poparcie swego "największego wroga" - Sikorskiego który ciagle na roznych posiedzeniach w UE dopytywal i dopytuje się o realizacje Polsko-Litewskiego Traktatu z 1994r.Gdyby nie sojusz z Polska to Krzyzacy zrobiliby z nimi to samo co z Jacgwinami czy Prusami.Dzis można byłoby podobnie jak tamte plemiona ogladac Litwinow w Muzeum Ziemi.Gdyby nie Polacy i wojna polsko-bolszewicka to litvusy już w 1920r bylyby sowiecka republika a tak wolność stracili bo i Polska ja stracila.W Polsce nie mowi i pisze się o Bitwie Niemenskiej w 1920r gdy wojska polskie w okolicach Suwalk,Sejn,Grodna i Lidy walczyly z bolszewikami po odparciu ich z pod Warszawy a bolszewikom pomagaly........4 dywizje wojsk litewskich.W sumie bralo udział w tej bitwie ok.200tys.zolnierzy.Wojsko Polskie pognalo im tagiego "kota" ze Ruskie szybko przystąpili do rozmow pokojowych które odbyly się w Rydze.
Kolejny przykład "litewskiej przyjazni" to Odsiecz Wiedenska Sobieskiego.Prosil on hetmana koronnego Paca - Litwina aby z wojskiem litewskim przylaczyl się do niego pod Wiedniem.Jednak ten czekal i zalatwial duperele w Litwie.Liczac ze gdy wojska polskie padna z krolem z rak niewiernych wtedy przed nim i Litwa otworzy się możliwość panowania również nad Polska.Przybyl dopiero tydzień po zwycięstwie pod Wiedniem po drodze palac i grabiac wsie Czeskie i Wegierskie.Co do dziś te narody pamietaja Litvusom.
Co do ORLENU.Wystarczy odbudowac 12 km.torow z Mozejek do granicy z Lotwa lub dac takie same ceny na transport kolejowy jak innym z niego korzystającym z niego i będzie po problemie.
Obecni Litwini to nie ci sami z którymi wspólnie walczyliśmy pod Grunwaldem czy z Moskalami.Bylo to niezbyt liczne plemie które w czasie wojen praktycznie wyginelo.Ok.30% ich populacji w latach 1912-1920 wyemigrowalo do USA.Obecnie zamieszkują tam Litvusy czyli zrusyfikowani zmudzini którzy nienawidzą Polakow za to ze Polska stala i stoi zawsze wyżej kulturowo od nich.
Genialny film. Standardowo: brak oznaczeń na sprzęcie i na mundurach. Trzeba wierzyć SBU na słowo, że widoczni na filmie wojacy to Rosjanie. Ukraińsko-Rosyjska wojna propagandowa powinna trafić do podręczników akademickich, gdyż obie strony używają starych, sprawdzonych metod okraszonych nowoczesną technologią, a to prawdziwa sztuka.
Zapewne tak było, że kto nie popierał, ten nie przyszedł. Natomiast sformułowanie "entuzjastyczne przywitanie" odpowiada w moim przekonaniu prawdzie. Z ukraińskich mediów nagranie pokazała m.in. agencja UNIAN i telewizja TSN. Z poważaniem.
Typowa szkolna odzywka w celu zmiany tematu. Ciekaw jestem jak zachowuję się ( według Pana ) rosyjski żołnierz. Może Pan rozwinąć swoje twierdzenie. Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi.
Panie Matsilver - Lwów to nie tylko kamienie ale i ludzie. Polaków tam już prawie nie ma gdyż każdy kto mógł wyjechał szczególnie do Wrocławia, pozostali tylko Ukraińcy, pozostali a raczej osiedlili sie w opuszczonym przez naszych rodaków mieście. Chce Pan powrotu miasta z mieszkańcami którzy są Polsce bardzo nieprzychylni. Czy też wyobraża Pan sobie zastosowanie wariantu "czystki etnicznej" w celu oczyszczenia tamtego rejonu z wrogiej nam ludności? Tylko kto o zdrowych zmysłach po pierwsze podejmie taką decyzję a po drugie kto zasiedli to miasto jego okolice? Ryzykowałby Pan życie swoje i swojej rodziny i przeniósł sie tam dla satysfakcji że Lwów jest nasz.
A na Twitterze Radosława "Laski" Sikorskiego cisza jak makiem zasiał...
Dziękuję Panu. No to ja mam osobiście jasność. To ukraińskie media opublikowały ten wspaniały, prześmiewczy dowcip prezentujący Prezydenta Rosji na tle "entuzjastycznie nastawionego tłumu", który wyszedł na Jego spotkanie. Kto popierał ten przyszedł. Z poważaniem.
Ukraina ma taki wywiad że strzelający z terytorium Rosji gdy idzie się wysikać to SBU wie jak długo sikał i czy ma prostatę
Władze Ukrainy przestańcie. Zachowujecie się jak Stefek Burczymucha. Albo jak ratlerek dużo wrzasku ale wystarczy tupnięcie a już ogon między nogi
Panie Maczek szowinizm przez pana przemawia, język Ukraiński był nauczany jako wykładowy na uczelniach wyższych jeszcze w 19 wieku, tak samo pierwsze partie ukraińskie powstały też w 19 wieku. "W okresie ostatnich 25 lat [...] - to akurat się zgadza.
Zarówno wiek załóg ,ich liczebność i nędzna sprawność obsługi dział sugerują jakąś podróbkę.
tagore
Nic to nie kosztuje ,a może Polski rząd wpłynie na Orlen i nie będzie likwidacji lub przeniesienia
rafinerii.
tagore
Myślę że ciągłe odwoływanie się do Holocaustu w takim kontekście nie jest wskazane. Co innego mówienie i wzajemnych relacjach i przewinach Polsko-Żydowskich a co innego jawne nawiązywanie do zbrodni hitlerowskich.
A może z Syberii do was strzelają
Co ma Hagana do bolszewickich pomnikow w Polsce? Tobie chlopie juz calkiem bije!
Ciekaw jestem jak zachowuję się ( według Pana ) rosyjski żołnierz. Może Pan rozwinąć swoje twierdzenie. Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi.
Gdy to się da pod kontrolę Ukraińcom to to rozkradną. Jeśli by chcieli sami pomagać ludności Donbasu to by jej nie burzyli domów, nie zabijali i ranili na ulicach i nie niszczyli wodociagów i elektrowni. Na dostarczenie pomocy mieli wiele tygodni. Faszystowscy sadyści.
Jeśli istotnie Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie stanowiska ogniowe, to może się to dziać w odwecie za ukraińskie ostrzeliwanie terytorium Rosji, łącznie z placówkami granicznymi. Obie strony milczą o swoim ostrzeliwaniu i donoszą tylko o ostrzeliwaniu przez przeciwną stronę. Przepychanki.
Władze kijowskie, obowodowe i wojskowe okradają własną armię. Rosjanie o tym wiedzą i nie oddadzą tych ton pomocy dla cierpiącej ludności pod kontrolę ukraińskich złodziejaszków.
To nie klip, tylko pokazane przez ukraińskie media nagranie autorstwa mieszkanki Sewastopola. Z poważaniem.
Polacy, nic sie nie stalo...
wstrętna prowokacja banderopiteków - przecież to banderowcy, od razu widać po zachowaniu - tak się nie zachowuje rosyjski żołnierz
Oczywiście, że nierealne... Ale podwaliny polsko - tureckiej przyjaźni zostaną wzmocnione... I to się nazywa dyplomacja... "Nasi" powinni się od Turków uczyć...
Nihil novi! Z obu stron.
To już się nie cieszymy z sankcji na Rosję? Ktoś nie przewidział oczywistych retorsji? Na pewno nie było pośród nich, naszych "mężów stanu" z p. Sikorskim na czele... Skąd więc te "biadolenia..."?
Rzeczywiście "Szokujące..." W każdym razie szokujące dla mieszkańca Polski, który czasem czyta gazety i ogląda TV... Czyżby jakiś "reset" w naszych stosunkach z Rosją? Chyba "przyszła" Pani Ambasador nieco się zagalopowała, co pewnie będzie ją kosztować "przyszłe" stanowisko...
Ciekawe czy pan minister ma poczucie wstydu, ciekawe, jak pojmuje honor... Pytanie retoryczne... T "możni" tego świata nie kiwnęli palcem, by pomóc... I nie pozwolą, by ktokolwiek pomógł... Dlaczego? Boi uważają, że to może i pomoc, ale wojskowa, i nie dla ludności cywilnej, ale dla "separatystów"... Ci sami ludzie twierdzą, że Rosja ciągle dostarcza separatystom pomoc wojskową poprzez kontrolowane przez nich, odcinki graniczne... Czemu miałby więc służyć ten gigantyczny kamuflaż, skoro kontynuować mogą to nadal i tym samym sposobem?
Ciekawe czy pan minister ma poczucie wstydu, ciekawe, jak pojmuje honor... Pytanie retoryczne... T "możni" tego świata nie kiwnęli palcem, by pomóc... I nie pozwolą, by ktokolwiek pomógł... Dlaczego? Boi uważają, że to może i pomoc, ale wojskowa, i nie dla ludności cywilnej, ale dla "separatystów"... Ci sami ludzie twierdzą, że Rosja ciągle dostarcza separatystom pomoc wojskową poprzez kontrolowane przez nich, odcinki graniczne... Czemu miałby więc służyć ten gigantyczny kamuflaż, skoro kontynuować mogą to nadal i tym samym sposobem?
Ciekawe czy pan minister ma poczucie wstydu, ciekawe, jak pojmuje honor... Pytanie retoryczne... T "możni" tego świata nie kiwnęli palcem, by pomóc... I nie pozwolą, by ktokolwiek pomógł... Dlaczego? Boi uważają, że to może i pomoc, ale wojskowa, i nie dla ludności cywilnej, ale dla "separatystów"... Ci sami ludzie twierdzą, że Rosja ciągle dostarcza separatystom pomoc wojskową poprzez kontrolowane przez nich, odcinki graniczne... Czemu miałby więc służyć ten gigantyczny kamuflaż, skoro kontynuować mogą to nadal i tym samym sposobem?
A "możni" tego świata nie kiwnęli palcem, by pomóc... I nie pozwolą, by ktokolwiek pomógł... Dlaczego? Boi uważają, że to może i pomoc, ale wojskowa, i nie dla ludności cywilnej, ale dla "separatystów"... Ci sami ludzie twierdzą, że Rosja ciągle dostarcza separatystom pomoc wojskową poprzez kontrolowane przez nich, odcinki graniczne... Czemu miałby więc służyć ten gigantyczny kamuflaż, skoro kontynuować mogą to nadal i tym samym sposobem?
"Dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia..." Czy przy takim "dialogu" człowiek o zdrowych zmysłach może liczyć na "porozumienie"?
Hyde, nie zasługującym na formę Pan. Odpowiem w twoim stylu... Jesteś dla mnie umysłowym impotentem... Co jest prawdą w tym stwierdzeniu? Rzeczownik, czy przymiotnik? Idę o zakład, że i jedno i drugie... Ale mogę się też założyć, że nie potrafisz się przyznać ani do jednego, ani do drugiego... Ciekaw jestem - a odpowiedzi - przyznaję nie znam, co twoja żona myśli o twoim "szacunku" dla dam... Uważasz mnie wszak za kobietę. Daje ci czasem w p....k, żebyś go nabrał?
Ten 'żołnierz' z ukrycia kierował ogniem artylerii ukraińskiej, by celniej burzyła domy mieszkalne. Został złapany przez mieszkańców. Powstańcy uratowali go od zlynczowania ale ludzie zdązyli przedtem zbić go po mordzie. Pochodzi spod Stanisławowa.
Pani Jan_de przecież w Pani wypowiedzi nie ma za grosz sensu oraz logiki. Wylewa Pani pomyje przed siebie chcąc zatrzeć własne chamstwo oraz indolencję umysłową. Przecież tak nie można, jest to niemoralne. Chyba że jako agenta rosyjskiego wpływu obowiązują Panią inne zasady i ruski, agenturalny system wartości. Dla mnie jest Pani podłą, sprzedajną kobietą.
Och, Panie Uri, mózg wyżerają nie tylko prochy... Zauważyłem, że podobny skutek może przynieść uleganie jednostronnej i wszechobecnej propagandzie... Dlatego w trosce o własne zdrowie warto czasem ograniczyć lekturę GW, GP itd, itd... do czego serdecznie namawiam.
O tak, Hitler choć swoich dzieci nie miał, wszystkie dzieci kochał, a szczególną atencją obdarzał żydowskie... A Stalin, jeśli nawet 13-letnie dzieci - wrogów ludu - skazywał na śmierć, to z krwawiącym sercem... Czyżby niepohamowane "parcie" na zaistnienie w sieci, panie Iwanow?
Taka jest prawda. Niemcy się zjednoczyły , Krym znowu Rosyjski tylko ten Lwów nie może wrócić do Polski.
Co ty nie wiesz? Dzieci to się razem z matkami przywiązuje drutem kolczastym do drzewa.
P. Wilk, niestety Pierwszomajsk, Kalinowo i Kamyszewacha się trzymają. Co więcej natarcie banderowców wyhamowało, i mimo ciężkiej sytuacji kacapy się bronią, a miejscowo nawet kontratakują, i zadają ukraińcom straty dużo wyższe niż podają panowie Awakow czy Łysenko(tak na marginesie to ciekawe, czy ten Łysenko nie jest jakimś potomkiem owego słynnego radzieckiego uczonego, który obalił burżuazyjną genetykę. Jeśli tak, to nie dziwota że takie informacje głosi, wszakże nazwisko zobowiązuje...)
Panie Tutejszy rezunie, niestety Prawy(czy też raczej lewy) Sektor, Swoboda i reszta doszłej do władzy w wyniku przewrotu na Majdanie sitwy to nie naród ukraiński, choćby dlatego, że coś takiego nie istnieje... Naród nie tworzy się w wyniku nakazów urzędowych.
"W centrum miasta prezydentowi Rosji wyszedł na spotkanie entuzjastycznie nastawiony tłum." Ale tłum, co za entuzjazm, co za spontaniczność!!! Przyszli wszyscy ci którzy popierają decyzję zaboru Krymu przez Jego Ekscelencję Putina. Pozazdrościć poparcia na Krymie. Co za propagandowy klip.
@Samuel_Dekutowski:13.08.2014 17:54). Jakie formowanie ? powołano to to w C.K Austrii i tyle w temacie . Ze znacznym udziałem kleru i bandytów pochodzących z rodzin księży greko-katolickich . Na wschodzie ukrainy wyglądało to trochę inaczej przy większym udziale Niemiec.
Gdy do władzy dojda ludzie pokroju Gorzelika i jego swity to rozpierdziela reszte tego co jeszcze tworzy niesamowita atmosferę tego regionu.Zyczliwi ludzie.Pracowici.Potrafia się bawic i......wypic.
Potem działacze pozamykają reszte kopaln bo tak kaze UE a sami będą wyciagac lapy po dotacje.Tak jak to robi obecny rząd.Rzad powinien tak dzialac aby w państwie w którym "rzadzi" dobrze się dzialo obywatelom.Czyli - "Panu Bogu swieczke i diablu ogarek".Skoro Niemcy,Francuzi i Holendrzy mogli dotować i uratować stocznie czemu tego nie zrobily polskie rzady?Skoro Rosja straszy zakręceniem kurka z gazem czemu my nie inwestujemy w górnictwo i nie przekonywujemy UE do tego?Dlaczego rząd pozwala na tzw."umowy smieciowe" jest to pozbawienie godności człowieka a młodym nie daje szansy na zalozenie rodziny.Brak kredytu a tym samym szansy na pozostanie w Polsce.Za takie rzady Tuska i pozostałych to naleza im się galery i obozy pracy do końca zycia.Dlatego mysle ze p.Gorzelik majac takie "dobre przykłady" nic dobrego dla Slaska nie zrobi.
Formowanie narodu ukraińskiego było znacząco przesunięte w czasie w stosunku choćby do nas, więc jeśli patrzeć na to z tej perspektywy to ma Pan racje. Nie zgadzam się jednak co do kwestii bata.
Zgadza się, taka postawa życiowa. Nie polecam, same problemy ^^.
Dziękuję Panu Panie Samuelu. Jest dokładnie tak jak Pan napisał. Jest to też ( w moim zamierzeniu ) odtrutka na ruską propagandę. Bo chyba nasze Forum nie miała rosyjska radio kompania Ministerstwa Obrony FR na myśli. W poprzedniej mojej, pierwszej wypowiedzi starałem się dać odpór takiej ewentualnej insynuacji. Pozdrawiam Pana. PS. A tykaniem Pana Maczka nie przejmuj się Pan, on już tak ma ( w psychice ). Pozdrawiam.
Akurat z tym się zgodzę, duża część działaczy tego typu traktuje hasła które głoszą instrumentalnie jako sposób na karierę polityczną. Tusk też miał krótki romans z regionalizmem ;). Nie rozumiem ostatniego zdania, może Pan rozwinąć?