• Sankcje to jest konkret, a nie ekscytacja koszulkami na figurkach krasnali.

  • Amerykanie kradną syryjską ropę i zboże

  • Serio?.. Nie ma respiratorów na Mazowszu? Z tego co wiem, na Stadionie Narodowym na 550 łóżek, zajętych jest jedynie 242,przy czym pacjentów korzystających z respiratorów: 15, zaś pod systemami wspierającymi oddychanie - 45. Ach, bym zapomniał... Na 550 miejsc, przygotowanych jest zaledwie 276 (a docelowo miało być gotowych 1200 łóżek). No i oczywiście... brak personelu (wciąż kompletują). Słowem... mamy rząd nieudaczników.

  • Gdyby tzw. KK rozliczył się w swoim gronie z tajnej współpracy z czerwoną bolszewią aaa... tym samym równocześnie z pedofilii i homoseksualizmu bo to "szło" równocześnie w parze, to by nie było TERAZ tego wszystkiego w tak NEGATYWNYM wymiarze!

  • Z artykułu nie wynika że przyczyną śmierci lekarzy był kontakt z majtkami Navalnego a trzeba to napisać wprost a nie owijać w bawełne

  • Dno. Przedstawiciele hierarchi KK coraz częściej pokazują, że nie tylko o Polskość nie będą walczyć, ale nawet i o wiarę katolicką. Nie wiem ile KK pociągnie w takich warunkach, ale wygląda jak by się bardzo intensywnie zwijał. Mimo że jestem niewierzący, to przykro na to patrzeć. Krótko mówiąc ani bolszewiccy ateiści, ani islamscy radykałowie nie pozostawią przestrzeni do życia wolnomyślicielom (co chrześcijanie robili w zasadzie z założenia).

  • No to teraz z pewnością już nikt nie ma wątpliwości... że nie należy kwestionować uczciwości Kremlowskich władz... to jest jasne.

  • Albo Łukaszenko połknął przynętę i teraz zachodnie kręgi polityczne nie przestaną się na nim wyżywac, albo wręcz odwrotnie i ma zielone światło od nich do prześladowania Polaków. Jedna i druga opcja nie jest dobra dla naszych rodaków na Kresach.

  • Po pierwsze to jest to prawdopodobnie zadyma dla odwrócenia uwagi od ważnych dla Polski i Europy spraw.
    Po drugie to, Komisja Europejska z pewnością jest: "organem, którego niezawisłość nie jest gwarantowana"

  • Dla jasności obrazu przypomnę, że jeszcze tatko pana Grabowskiego urodził się jako Abrahamer.

  • przeciez ten dziadek tego nie zapamieta. Duda, musisz sam dzialac

  • pestka 29 March 2021, 06:53 Szaleni przeciwko husarzom

    Sorry - artykuł to jedno wielkie pomieszanie z poplątaniem. Pomieszanych jest kilka różna formacji wojskowych z różnych czasów i państw. Wygląda jak pisany przez pisany przez gimnazjalistę za pomocą przypadkowego łączenia fragmentów różnych artykułów.

  • Żeby zakończyć ten kłamliwy przekaz o "polskich obozach śmierci", "polskim antysemityżmie i mordowaniu Żydów przez Polaków" trzeba przystąpić do ataku a nie tylko się bronić. Te kłamstwa jeżeli nie rozsiewają Żydzi to je akceptują, w tym i całe państwo Izrael oraz organizacje żydowskie w St.Zj. Należy nagłaśniać kolaborację Żydów z
    Niemcami, przykre ale to trzeba zrobić, działalność policji żydowskiej, Judenratów, organizacji Żagiew a nie tylko Żegota. Przecież jedna zdecydowana wypowiedż rządu Izraela o prawdzie tamtych czasów przerwała by ten potok kłamstw. A u nas prof.min. Gliński finansuje z naszych podatków działalność i "wypociny" oczerniające Polaków np. przez niejakiego Grabowskiego, Enkielking itp. Dymisja tchórzliwego Glinskiego natychmiast

  • Smród od takiego trola czuć na kilometr.
    To sie myj brudasie

  • Prawdopodobnie w zwycięstwie komunisty Bidena - kremlowscy i białoruscy bolszewicy widzą właśnie zachętę do atakowania Polaków, a Juda się do niego o pomoc zwraca... ehh.

  • Widocznie zwycięstwo, lub oszustwo wyborcze bolszewików w Usraelu, zachęciło bękarty po Stalinie do atakowania Polski i Polaków...

  • Ruskie Janusze bronią swojego czekistowskiego Łukaszenki, a nie prześladowanych na swojej ziemi Polaków. Smród od takiego trola czuć na kilometr.

  • Brawo!!! Bolszewicki pjacyk ma swój długo oczekiwany sukces. Teraz można zwiększyć represją np: wobec Polaków którzy są nie miej prawowitymi mieszkańcami tych ziem niż Rusini. To że Stalin tak daleko przesunął granicę na zachód było antypolską zbrodnią. Co najmniej milion Polaków pozostało na swojej ziemi w granicach Litweskiej, Białoruskiej i Ukraińskiej częsci ZSRR. Mimo tego, że grubo ponad milion wyjechał, lub został przesiedlony (niestety również na Syberię i do Kazachstanu.)

  • Ромan - адзін. Ile płacą ci za kłamliwy bełkot na tym forum? Bestialscy zbrodniarze to byli w waszych bolszewickich szeregach, podobnbie jak w UPAdlińskich i nazistowskich. Polska Armia (W tym oddział "Burego") kierowała się zasadami i tradycjami obcymi dla waszej barbarzyńskiej mentalności.

  • ciekawi mnie jaki jad nienawiści musi się sączyć w izraelskim systemie edukacji, że wychowują swoje dzieci na takie potwory.
    Czy to jest w ogóle możliwe do sprawdzenia?

  • Te głąby co teraz studiuja to kiedyś matury by nie zdali :))a co do młodych ormowców co zakapowali pania profesor to mają szansę na posadę szbaesgnoja u jakiegoś chałaciarza :)))

  • Juda a ty od czego jesteś ? Nie wysługuj się chorym starcem z demencją tylko zapierdalaj bo za to masz płacone gamoniu !!!

  • Żydowskie gestapo bredziło o 4 milionach zagazowanych Żydów w Oświecimiu, kwerenda archiwum obozu wykazała zagładę tylko 1 miliona ale żydowska hagada musi trwać zatem 3 milony przypisali Polakom, proste ?

  • Żydowskie złogi z MSZ, pomiot geremkowski "wzywa" :) paszli won chazarska swołocz !!!

  • Naukowcy? Zarówno ta Engelking, jak i Grabowski nie są żadnymi naukowcami. To tak jakby dra Mengele nazwać naukowcem. Ci ludzie po prostu uprawiają pseudonaukę w służbie chorej ideologii. Przy okazji kręcą biznes, o którym wspominał już w swojej książce dr N. Finkelstein.

  • Zdjecia z demonstracji i liczba ludzi to fejki ? PIS wie i z ludzi durnia robi
    pokazcie duze place w Minsku niby na demonstracjach i po
    Niby demontranci stoja w powietrzu, na szklanych kopulach,
    albo na 1.5-2 metrowych krzakach itd.
    Grubymi nicmi szyte PHOTOSHOP

  • Zdjecia z demonstracji i liczba ludzi to fejki :)
    pokazcie duze place w Minsku niby na demonstracjach i po
    Niby demontranci stoja w powietrzu na szklanych kopulach,
    albo na 1-2 metrowych krzakach itd.
    Grubymi nicmi szyte

  • Jak to ładnie można zapisać - "decyzja o pozbawieniu życia furmanów", zamiast bestialskie morderstwo dokonane przez siepaczy Burego. "Historycy", w zależności do której partii należą, mogą udowodnić wszystko i w chwałę obrócić najgorsze zbrodnie. Hańba "wolnej" Polsce.

  • Ech, pewnie znowu rozpiszę się zanadto, trudno. Podczas jakiejkolwiek pacyfikacji wojskowej odnotowanej w dziejach zwykle dochodziło do ofiar, często przypadkowych. Natomiast co do wspomnianych pięciu pacyfikowanych wsi (Zaleszany, Wólka Wygfonowska, Szpaki, Zanie i Końcowizna), "Bury" wykonywał wydany jeszcze we wrześniu 1945 roku rozkaz dowódcy Komendy Okręgu Białystok NZW, mjr. Jana Szklarka (Floriana Lewickiego), ps. "Kotwicz". Owa piątka wsi z kolei nie była znowu taka niewinna, jak to postsowiecka propaganda usiłuje forsować. To wsie silnie skomunizowane, aktywnie współpracujące z NKWD, zresztą o dość długich "tradycjach" komunistycznych (w czasach II RP działały tam komunistyczne jaczejki, na których opierał się sowiecki wywiad). Na przełomie stycznia i lutego 1946 roku każda z tych wsi dodatkowo posiadała uzbrojone samoobrony za przyzwoleniem sowietów. Rozkaz "Kotwicza" nie był przypadkowy, w tym rejonie siatka NZW była zagrożona i wręcz sparaliżowana przez obcy wywiad i obce siły bezpieczeństwa (NKWD i UB), do czego walnie przyczynili się także liczni miejscowi agenci i konfidenci. Jeżeli 3 Wileńska "Burego" to zbrodniarze, to jak nazwać tych czerwonych konfidentów, którzy denuncjowali tych, którzy chcieli żyć w niepodległej Polsce, przyczyniając się tym samym do ich torturowania i mordowania przez Smiersz i UBP?
    W Zaleszanach nie wszyscy wypełnili polecenie "Burego". "Bury" kazał im wziąć ciepłe ubrania i stawić się w domu Sacharczuków na zebranie. Ponieważ zamierzał ukarać wieś materialnie (najprostszym sposobem w takich warunkach było spalenie zabudowań), zadbał o to, by w zimowy wieczór po spaleniu mieszkańcy nie zmarzli, słowem nie zamierzał dokonać morderstw na niewinnych. Gdyby chciał ich wszystkich mordować, to po cóż
    miałby zalecić wzięcie ciepłego ubrania? Rozstrzeliwani byli tylko ci, którzy byli członkami PPR i którzy przechwalali się swoją zdradziecką aktywnością (wojsko "Burego" udawało pułk KBW i tak było postrzegane przez mieszkańców Zaleszan oraz tych czerwonych aktywistów, którzy akurat tam przebywali). Ci co nie wykonali polecenia i zamiast stawienia się na zebraniu w wyznaczonym miejscu, ukryli się, po podpaleniu zabudowań zostali spaleni (skąd partyzanci mieli wiedzieć, że kryją się tam ludzie?). Ponadto po podpaleniu zabudowań nie strzelano do osób, które próbowały ratować swoje różne przedmioty (np. maszyny, narzędzia rolnicze, czy inwentarz żywy), mimo, że im zakazano ratowania dobytku. W kolejnych wsiach "Bury", wyciągając wnioski z zaleszańskich doświadczeń i biorąc już pod uwagę, że ktoś może nie zastosować się do poleceń, starał się podpalać głównie zabudowania gospodarcze, domy mieszkalne zaś oszczędzać (co nie oznacza, że za każdym razem się udało). Jedyne wydarzenia, które są wg mnie kontrowersyjne, to zamordowanie jednej dziewczyny i zgwałcenie drugiej we wsi Szpaki oraz zastrzelenie niewinnych osób we wsi Zanie. Obie kwestie wg mnie w istocie podpadają pod definicję zbrodni wojennej i wymagają wyjaśnienia, natomiast w chwili obecnej głównie ze względu na brak dostatecznych i wiarogodnych źródeł, ciężko jednoznacznie stwierdzić, co się dokładnie zadziało w tych dwóch miejscowościach. Jeśli chodzi o Szpaki (morderstwo i gwałt), jest możliwe, że jeśli w ogóle to miało miejsce, mogło się odbyć bez wiedzy "Burego". Podkreślam, jeśli miało miejsce, bowiem w trakcie komunistycznego procesu "Burego" (w roku 1949) nie ma słowa o zamordowanej córce gospodyni Eugenii Pietruczuk, czy gwałcie na drugiej dziewczynie, która przebywała wtedy w domu Pietruczuków. Co ciekawe, wg historyków informacja o morderstwie i gwałcie pojawia się dopiero w źródłach z lat (sic!) 70-tych. Poza tym dowiedziono, że takich postępków "Bury" nie tolerował. Ba! Nie tolerował nawet alkoholu w swoich oddziałach, a co dopiero za gwałty i morderstwa. Takie rzeczy w 3 Brygadzie Wileńskiej były karane z pełną surowością i kara była tylko jedna w warunkach wojennych. Jeśli chodzi o Zanie, to pacyfikacji tej wsi dokonał pluton ppor. "Bitnego", "Burego" tam nie było. Wiadomo, że wspomniany pluton został ostrzelany przez samoobronę Zań, doszło do krótkiej walki i przełamania obrony wsi. To, co się stało potem w istocie ciężko wyjaśnić. Żołnierze "Bitnego" zabijali niewinnych mieszkańców (w tym kobiety i dzieci). Nie wiadomo, czy "Bitny" z premedytacją dokonał tego, czy nie zapanował nad swoimi podkomendnymi, czy został sprowokowany. Trzeba też mieć na uwadze to, że duże utrudnienie dla ustalenia dokładnego przebiegu wydarzeń i dojścia do pełnej prawdy stanowią liczne zeznania, które są zwyczajnym poświadczeniem nieprawdy lub preparowane (np. dokumenty śledcze UB), ale także niektóre zeznania lub twierdzenia tzw. świadków złożone nawet po 1989 roku. Były też osoby, które relacje składały kilkukrotnie i poszczególne wersje tych relacji przeczyły sobie nawzajem. Co ciekawe, wykazanie fałszywości wielu relacji i zeznań w tej sprawie ułatwił także fakt, że w trakcie śledztwa prowadzonego przez UBP w latach 1946-49 (które nb. bardziej miało służyć na użytek komunistycznej propagandy, niż na ustaleniu rzeczywistego przebiegu wydarzeń) czerwoni zmienili koncepcję śledztwa. Najpierw czerwona propaganda przedstawiała żołnierzy NZW jako bandytów rabujących i mordujących chłopów. Później propaganda przestawiła się na tory konfliktu narodowościowo-religijnego (banda reakcyjnych katolickich Polaków mordowała Białorusinów i prawosławnych). Wraz ze zmianą propagandy, zmieniała się koncepcja śledztwa. W skrócie można posunąć się do stwierdzenia, że de facto to był jeden wielki cyrk i szopka. I nie jestem pewien, czy kiedykolwiek dojdziemy prawdy. To, że akcja pacyfikacyjna białostockiego PAS NZW nie była motywowana podziałem narodowościowym lub wyznaniowym wielokrotnie wykazali już historycy IPN. Mimo, że owe 5 feralnych wsi były zamieszkiwane w większości przez Białorusinów, rozstrzeliwani byli także Polacy. Z kolei odnośnie egzekucji furmanów, nie ma wątpliwości, że ci do zastrzelenia też zostali wyselekcjonowani -wbrew niektórym nieprawdziwym relacjom- wśród zwalnianych do domu furmanów (po akcji w Zaleszanach) był co najmniej jeden Białorusin. Historycy dowiedli dobitnie, że kryterium, którym kierowało się dowództwo 3 Wileńskiej i żołnierze im podlegli była współpraca poszczególnych mieszkańców z komunistycznym reżymem, nie zaś narodowość, czy wyznanie religijne. Byli oni podczas pobytu żołnierzy NZW w tych wsiach (w toku śledztwa na miejscu) wyłuskiwani, a następnie rozstrzeliwani.
    Na koniec... Ciężko uwierzyć, żeby "Bury" był bandytą i zbrodniarzem sensu stricte. "Bury", który jeszcze jako bardzo młody człowiek zbierał wychowanie w Szkole Podchorążych dla Nieletnich, a następnie był żołnierzem WP i po kolei zdobywał awanse (od szeregowego po kapitana), który był bardzo zdyscyplinowanym żołnierzem i oficerem. Dowodził dobrze i na swoim koncie miał wiele zakończonych sukcesem akcji (zwł. na Wileńszczyźnie) i nie było w zasadzie żadnych kontrowersji ani przed, ani po owej pacyfikacji w powiecie bielskim, które by się za nim ciągnęły. Jedynym epizodem, jaki kojarzę (zapewne dramatycznym) było rozstrzelanie 20 jeńców z 22 wziętych do niewoli po zwycięskim boju z hitlerowcami o Mikuliszki w 1944 roku na Wileńszczyźnie. Wśród jeńców był 1 szkop, 19 Litwinów i 2 Białorusinów. Szkopa zabito podczas próby ucieczki, 19 litewskich policjantów podejrzanych o zbrodnie na ludności polskiej dokonanej w Święcianach - rozstrzelano, natomiast (co ciekawe) 2 Białorusinów zwolniono.
    Jeszcze jedna sprawa. Nie chcę tych wydarzeń porównywać do pacyfikacji niemieckich lub sowieckich, bo ani szkopy, ani sowieci nie są tu żadnym wzorem, ale wyobraźcie sobie, co by zrobili komuniści, gdyby któraś wieś ostrzelała nadjeżdżającą kolumnę NKWD, Armii Czerwonej lub KBW. Przypomnę tylko, że sowieci i Niemcy mordowali i równali z ziemią całe wsie za samo podejrzenie pomagania, czy zaopatrywania w żywność członków polskiego podziemia.
    Na pytania typu "czy <> był bohaterem? Czy <> był zbrodniarzem?" nie da się na podstawie obecnej wiedzy jednoznacznie odpowiedzieć, zaś osoby, które od razu ferują takie wyroki muszą być albo zwykłymi idiotami, którzy nawet nie wiedzą o czym mówią albo potomkami czerwonych aktywistów (tak jak to jest z osobami oskarżającymi "Ognia" o zbrodnie). Zgadzam się z naukowcami, że definitywne ocenianie "Burego" jest obecnie niezasadne i nieuprawnione. Mimo to postaram się odnieść do tych pytań. Czy R. Rajs był dla mnie bohaterem? Raczej tak, zwłaszcza po wielu udanych akcjach i bojach ze Szkopami, potem z sowietami. Ma zapisaną piękną kartę bojową o wolność Polski i bezkompromisowość wobec komunistów. Opcjonalnie był bohaterem ze skazą, która tak naprawdę nie została jak na razie dostatecznie wyjaśniona. Czy był zbrodniarzem? Nie wiem. Na podstawie obecnych badań - stwierdzę, że nie. Jeśli jednak w przyszłości w toku dalszych badań miałoby się okazać, że "Bury" świadomie miałby rozkazać mordowanie niewinnych cywilów w Zaniach, czy przymykać oko na gwałt i mord w Szpakach (co wydaje się nieprawdopodobne), byłbym wielce rozczarowany i jeszcze bardziej zaskoczony, ale zdanie swoje musiałbym wówczas zrewidować. Póki co nie mam powodu ku temu.
    Natomiast od białoruskiej komunistycznej, wręcz ohydnej propagandy żywcem wyjętej z lat 40 i 50-tych (zwłaszcza wziąwszy pod uwagę komunistyczną nowomowę z minionych lat) to -przepraszam za kolokwializm - chce mi się rzygać i komentować tego nie mam zamiaru. Do nabawienia się mdłości wystarczyło mi obejrzenie niedawno materiału filmowego jednej z białoruskich telewizornii, który to przedstawiał najprawdopodobniej albo sowieckich nkwdzistów albo niemieckie siły policyjne używające miotaczy ognia do podpalania jakiejś, zapewne pacyfikowanej, wsi i ten komentarz białoruskiego narratora mówiącego, jak to Armia Krajowa mordowała białoruskich chłopów. No chyba każdemu obeznanemu z historią najnowszą taki materiał filmowy spowodowałby odruch wymiotny. Dodam tylko, że ten filmowy fragment widziałem już wcześniej w jakimś filmie dokumentalnym na temat (sic!) wojny niemiecko-sowieckiej na froncie wschodnim, tej z lat 1941-1945.
    Żałosne i niskie jest dla mnie coraz powszechniejsze instrumentalne traktowanie historii przez coraz więcej państw i dowolne dobieranie materiałów źródłowych, gdzie już nawet podstawy krytyki źródłowej idą bezceremonialnie w odstawkę. To nie prowadziło nigdy do niczego dobrego i prowadzić nie będzie. Cały czas konsekwentnie ze smutkiem podtrzymuję swoje zdanie, że tak po prawdzie ludzkość nie wyciągnęła żadnej lekcji z tragicznego XX wieku i zdania -póki co- nie zmienię. Bo i nie mam powodu zmieniać. To tyle ode mnie.

  • Nie manipulujcie baba stwierdziła że antykoncepcja to jak aborcja

  • Rosjanie budują studnie artezyjskie, oraz ujęcie wody spod dna Morza Azowskiego, więc bez łaski.

  • Poznaniak74 27 March 2021, 06:31 W Donbasie zginęło 4 ukraińskich żołnierzy

    Cytat "Media separatystów z nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej do tej pory nie odniosły się do doniesień o śmierci ukraińskich żołnierzy" za ukraińskim portalem "Strana.ua" cytat 'Также в "ДНР" добавили, что около 17 часов на позициях 10-й бригады в районе Шумов ее наблюдатели зафиксировали два взрыва с небольшим интервалом, "характерных для сработавших минно-взрывных устройств". А в радиоэфире переговоров украинских военных звучали запросы к старшему командованию об эвакуации раненых, подорвавшихся при перемещении между украинскими позициями, а также сведения о подрыве и потерях личного состава, выдвинувшегося на помощь раненым';
    https://strana.ua/news/324930-v-dnr-ne-vypolnjali-boevykh-zadach-v-shumakh-i-ne-otkryvali-ohon-zajavlenie.html
    Skalski z Kaźmierczakiem przetłumaczcie sobie to sami bo ja wam za to nie zapłacę...

  • Strata czasu z nimi i tak nic nie da się ustalić . Cały czas żądania i wymagania wyssane z palca. Dużo szybciej i na zdrowych zasadach z poszanowaniem wzajemnych relacji budować przyszłość. Historia jaka była my wiemy, a młode pokolenie wykształcimy żeby było i pamiętało!!!!

  • Sami wspieramy przez biesat tej idiotki te ruchy to raz dwa uparcie wmawiamy że żadnych zbrodni tam nie było a były i akurat bury za żadnego bohatera uznany być nie powinien

  • To właśnie na takich białoruskich, litewskich i ukraińskich szowinistów stawia Usrael, a co za tym idzie i ich agentura w Polsce - PiS. Nie wspominając o upodobaniach Berlińskiego POdnóżka.

  • Już wcześniej zostawiliście Polaków na Litwie, Białorusi i Ukrainie, samych sobie. Nie mają od POPiSu żadnego wsparcia, Na Białorusi na 400 tysięcy Polaków od dawna działają bodaj 2 Polskie szkoły. Za to POPiSowa agentura wspiera szowinistyczną "opozycję" Białoruską, podobną do bandziorów z OUN i Prawego Sektora. Im jest znacznie bliżej do Łukaszenki, niż do mieszkających na Kresach Polaków.

  • Цікава статистика з офіційних джерел України для розуміння чому перспективи позитивного розвитку країни відсутні.
    Демографія вирішує все, а так як в Україні відсутня будь-яка демографічна політикакрім негативної, то результати за короткий час будуть очевидні. Спробуємо оцінити відкриті дані згідно офційних джерел і на підставі того маємо.
    1. Чисельність чиновників різного рівня становить близько 610 000 чоловік, посилання https://opendatabot.ua/analytics/493-declarations.
    2. Чисельність працівників судової системи України – близько 30 400 чоловік, https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8.
    3. Чисельність військовослужбовців і працівників Міністерства збройних сил України – близько 246 000 чоловік, https://www.ukrmilitary.com/2020/08/zsu.html.
    4. Чисельність військовослужбовців прикордонної служби України – близько 53 000 чоловік, https://ips.ligazakon.net/document/view/t030661?an=36.
    5. Чисельність працівників митної служби України – даних віднайти немає можливості, але можемо зорієнтуватися що їх близько 30 000 чоловік.
    6. Чисельність працівників Державної фіскальної служби України – орієнтовно 29 800 чоловік, http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/378510.html.
    7. Чисельність службовців Державної служби України з надзвичайних ситуацій – близько 74 000 чоловік, https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_%D0%B7_%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D1%85_%D1%81%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%B9.
    8. Чисельність національної поліції України – 130 000 чоловік, https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%96%D1%86%D1%96%D1%8F_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8.
    9. Чисельність працівників освіти України – орієнтовно 406 000 чоловік, https://www.pedrada.com.ua/article/1315-sklki-vchitelv-narahuvali-minulogo-navchalnogo-roku.
    10. Чисельність працівників медичної галузі України – орієнтовно 224 000 чоловік, https://health-ua.com/article/46295-medichn-kadri-ukrani-analz-za2018rk-prodovzhennya.
    11. Чисельність адвокатів і юристів в Україні – можна орієнтуватися на близько 70 000 чоловік;

    Орієнтовно нарахували вже близько 1 786 200 чоловік чиновників, службовців і працівників бюджетної сфери інших працівників пасивних галузей.
    12. Чисельність пенсіонерів становить близько 11 240 000 чоловік, https://www.radiosvoboda.org/a/pensiynyy-kolaps-v-ukrayini-mozhe-nastaty-vzhe-za-kil%CA%B9ka-rokiv---ekspert/30877433.html.
    13. Середньостатистична кількість безробітник протягом року становить близько 1 600 000 чоловік, офіційні дані Державної служби статистики http://www.ukrstat.gov.ua/.
    14. Орієнтовна чисельність дітей - близько 13 000 000 чоловік, https://www.slovoidilo.ua/2020/08/21/infografika/suspilstvo/demohrafichna-sytuacziya-ukrayini-period-nezalezhnosti.
    15. Орієнтовна чисельність осіб працездатного віку – 17 329 000 чоловік, офіційні дані Державної служби статистики http://www.ukrstat.gov.ua/, з них платників єдиного соціального внеску за даними Служби зайнятості – 10 350 000 чоловік https://www.radiosvoboda.org/a/pensiynyy-kolaps-v-ukrayini-mozhe-nastaty-vzhe-za-kil%CA%B9ka-rokiv---ekspert/30877433.html.
    16. Близько 3 828 000 чоловік проживають на окупованих територіях, https://www.dsnews.ua/static/longread/donbas-ukr/demographiya-ordlo.html.
    17. Населення Криму – близько 1 960 000 чоловік https://index.minfin.com.ua/ua/reference/people/krym/.
    18. Чисельність громадян України які працюють за кордоном і не перераховують податки до бюджету України – близько 3 000 000 чоловік, https://www.ukrinform.ua/rubric-diaspora/2752271-ponad-3-mln-ukrainciv-pracue-za-kordonom-na-postijnij-osnovi-minsocpolitiki.html.
    19. Орієнтовна чисельність населення України становить близько 41 600 000 чоловік, без врахування чисельності на окупованих територіях і Криму https://index.minfin.com.ua/ua/reference/people/.

    Отже можемо до підсумування, що кількість громадян які працюють і перераховують податкидо бюджету України становить максимум 10 350 000, з них 1 786 200 чоловік (17,26%) скаладають чиновники різного рівня які жодним чином не виконують праці, що створює продукт чи послугу, які б впливали на наповнення ВВП, тому за різницею залишається 8 563 800 чоловік.
    Можна таким чином підсумувати, що на утриманні 8 563 800 чоловік що працюють і створюють частки ВВП, припадає близько 27 408 200 чоловік «на утриманні» на території України, ще потрібно додати близько 1 300 000 чоловік пенсіонерів з окупованих територій і Криму, виплати яким також здійснюються з бюджету України. Фактично 1-н (один) реально працюючий громадянин фінансує з податків і зарплатні 3,35 (три цілих і тридцять п’ять сотих) чоловік «на утриманні». Підсумовуємо, на кожного працюючого громадянина України, що реально створює частки ВВП припадають кількість дітей близька до показника 0,7 дитини, до 1,32 - пенсіонера і близько 0,2 чаиновника. Ще трохи і чиновники наздоженуть у своїй пропорції кількість дітей і залишки працюючих будуть утримувати виключно пенсіонерів і чиновників.
    Підрахування досить близькі але і на підставі них можливо вже зрозуміти суть економічних процесів, що не підлягають жодному регулюванню і незвортні наслідки негативної демографії в країні, що за короткий період часу будуть вирішувати повністю і безумовно перспективи країни, вже без псевдопотуг і намагань чиновників України якого б то не було рангу.
    Думайте кого обирати в наступних, чергових виборах, якщо звісно буде з кого обирати. А не як завжди вибір без вибору.

  • "wezwał władze Białorusi do zaprzestania represji i uwolnienia Andżeliki Borys, skazanej na areszt" będą tak przez piętnaście dni wzywać aż upłynie areszt i wtedy ogłoszą zwycięstwo nad reżimem.

  • "Na to nigdy nie było i nie będzie zgody polskiego rządu" ciekawe czy odważą się na to bez zgody polskiego rządu

  • PIS nie broni Polaków bo ma ich w 4 literach oni tak naprawdę wykorzystują tą sytuację aby dalej szczuć na Rosję i Białoruś i pokazują swoje agenturalne oblicze bo z tego co można zaobserwować od kilku lat to nie dość, że nie wspierali to nawet pomagali niszczyć związki Polaków na Litwie i Ukrainie za pomocą Sakiewiczów itp. typków.

  • Co za bełkot... skąd masz te rewelacje? Od białoruskich bolszewików? Czy od kolegów z OUN?

  • Gdyby niektórzy Polacy nie dali się zcwelować bolszewikom tak jak ty i tobie podobni polskojęzyczni, to popierali by sie nawzajem w obliczu zagrożenia, a nie szczuli na siebie na wzajem. No chyba, że jesteś białorusinem, czy innym ruskim, to wówczas twoja bezczelność była by w pełni zrozumiała. "Sowiecka [okupacja] robi z nas gówno" Józef Mackiewicz.

  • Rosjanie doceniają swojego prezydenta. W Polsce jest odwrotnie i słusznie.

  • Słuszny kierunek.

  • No co za bezczelność - i jak tu sankcji nie nakładać?

  • Tak, działający już bodaj 8 miesięcy pusty szpital na Stadionie Narodowym, do którego nie są przyjmowani pacjenci i którego utrzymanie kosztuje (sic!) ponad 700 tys. zł dziennie to niezwykle trafiona decyzja. Podobnie bardzo trafioną decyzją było przemianowanie znacznej większości szpitali na jednoimienne z nastawieniem tylko i wyłącznie na covid. Innym przykładem bardzo trafionych decyzji są durne obostrzenia, które mają znikomy wpływ na rozwój pandemii, za to z pewnością mające rujnujące oddziaływanie na gospodarkę kraju i zasobność poszczególnych ludzi. Bezprawne działania wbrew Konstytucji, która powoli staje się jedynie fasadą prawną to kolejna bardzo trafiona decyzja. Kontynuacja dzieła Tuska, tj. ustroju policyjnego w państwie to jeszcze jeden przykład bardzo trafionych decyzji tego autokratycznego rządu. Obecnie z niecierpliwością czekam na tym razem naprawdę trafiona decyzję społeczeństwa odnośnie wykopania tych pajaców ze stołków. Oczywiście metoda kinetyczną sensu stricte.

  • Fakt, że Konfederacja jako pierwsza się upominała o interwencję w sprawie prześladowań Polskiej mniejszości, przez białoruskich bolszewików. Jednak nie jest pewne, czy poparcie lewackiej agentury dla Tichanowskiej ma coś wspólnego z tym, że Łukaszenka pozwala sobie na takie bandyckie zagrania. Obawiam się, że robi to właśnie dlatego, że zdje sobie sprawę z obojętności POPiSu na los Polskich mieszkańców Kresów Rzeczypospolitej. A że "Sasza" jest załganą komunistyczną łajzą, to po prostu korzysta z okazji.

  • "Polska Hieną Europy" etc... Tacy "Janusze" powinni zaraz sie pakować, żeby zamieszkać na Białorusi i delektować się ichniejszą "wolnością". Kto wie, może za udział w "spontanicznych" anty-Polskich demonstracjach będzie "Januszom" wypłacana zapomoga?

  • Juz tylko 900 dni :) Do roboty
    Okradl YvesRocher, troche posiedziec moze nazista,
    byla pewnie niezla kasa

  • Widac, ze pracowal w kabarecie,
    lepiej mu pójdzie z integracja Marsa