Nigdy Pan nie działał w polskim interesie, jest Pan jednym z tych sprzedawczyków którzy doprowadzają Polskę do niebytu i mam nadzieję, że poza tą anglosasko-syjonistyczną propagandą na forum nie ma Pan żadnego wpływu na rzeczywistość. Właśnie tacy jak Pan żyjący w wirtualnym matrixe a nie w świecie, tworzą sytuację skrajnie wysokiego zagrożenia dla Polski. Jeszcze pisać takie brednie o odwiecznym wrogu!? To ja Panu przypomnę kto jest odwiecznym wrogiem - siedzi za Odrą. I na nic pańskie komunistyczne frazesy w nowym wydaniu. Wątpię aby był Pan Polakiem - wyjątkowo się pan wzruszasz w obronie niektórych kanalii, co wskazuje na powiązania lub co najmniej sympatię.
Widzę - oczami wyobraźni - tego "płaczącego ukraińskiego żołnierza z łuskami po nabojach", których" jeszcze wczoraj miał 1000..." Świetne... to przebiło by "rejs", a może nawet "misia"...
"nienormalne" - to normalka (dla naszych władz). Gorzej, że to także niemoralne - w sytuacji, gdy Bogu ducha winni cywile, w Donbasie nie mają wody, elektryczności i żywności.... A kto za tą pomoc zapłaci? Pani zapłaci, Pan zapłaci, ja zapłacę, my zapłacimy... a nie jakieś tam Ministerstwo Obrony....
Ukraińscy chłopcy nakręcili film w miejskim lesie w Kijowie po czym udali się mc donalda hłehłe Na banderyzm najlepszym lekarstwem jest "Gradobicie" - jak tak ładnie stali w kupie można by ich...
"Ludzie, nie mogąc znaleźć lekarstwa na śmierć, nędzę, niewiedzę postanowili, aby osiągnąć szczęście, nie myśleć o tym... " Ale to rzeczywistość...
https://www.youtube.com/watch?v=TrfdPVABcmQ
te 320ton to czeski plasik dla tych zolnierzy kotrzy potracili swoj w wyniku dzialan wojennych. Jakies kalasznikowy, amunicja bo ja pewnie tez potracili w wyniku dzialan wojennych. Powinni pokazac zdjecia jakiegos placzacego ukrainskiego zolnierza, z luskami po nabojach a jeszcze wczoraj mial ich 1000.
no ciekawe co potem. Nase super szfejki wycwiczone w strzelaniu slepakami beda przed nimi bronic woj. Podkarpackiego:P. Z drugiej strony maja w Donbasie mocnych przeciwnikow kotrzy tez umieja walczyc wiec sporo ich nie wroci.
"Słyszymy też zapowiedź rozprawienia się z terrorystami, rosyjskimi agresorami oraz ze sprzedajnymi urzędnikami i generałami, którzy zdradzili." A gdy już ich wszystkich wytłuką zabiorą się za najwiekszych wrogów Lachów i odzyskanie Przemyśla. Wysyłanie im sprzętu wojskowego to wybitnie głupi pomysł.
Votum_separatum: 19.08.2014 21:22 Gdzie będziesz Pan obchodził zwycięstwo swojej świetlanej Rosji? 17 września 1939 roku: Zabójczy cios w plecy, odwieczny wróg napadł na Polskę. Agresja Rosji była skoordynowana z agresją Niemiec. I pogwałceniem układu o nieagresji, była zbrodniczą umową dwóch totalitaryzmów: czerwonego i brunatnego. Żadne realne układy z Rosją są niemożliwe, póki co to zespołowo musimy szukać zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Polska samotna zawsze będzie ofiarą. Pan jako adwokat Rosji nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem. Ten świat dla mnie jest światem realnym, tu i teraz musimy szukać i znajdować realne rozwiązania. Proponujesz Pan szkodliwe i nierealne rozwiązania dla samotnej Polski. Ja nigdy nie działałem w innym niż polski interesie. Pańska propaganda trochę obcym groszem śmierdzi, a te wyzwiska to po co? Aby przykryć brak argumentów przeciwko Polakowi będąc samemu faktorem w obcej, ruskiej sprawie?
Mówi się, że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera... Tylko dlaczego my z tego powodu mamy cierpieć? ..."możemy sprawy historyczne omówić i podsumować w atmosferze zaufania, na jaką nie ma obecnie szans na przykład w stosunkach z Litwinami, a jednocześnie zbudować taką sieć kontaktów na przyszłość, jakiej nie było od kilkuset lat... mówi p. Kowal. Głupota czy zdrada? Na wszelki wypadek przypominam: w polskim prawie głupota zwalnia od odpowiedzialności karnej...
Cytat z literatury polskiej:" "Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi". Jan Kochanowski
Czy burmistrz Kijowa też już przeprosił za ludobójstwo Polaków dokonane przez Banderę, Szuhewycza i innych herojów kochającej nas współczesnej Ukrainy? Nie? No to czekamy.
Tym, że kacap nie wysuwa wobec Rzeczypospolitej Polskiej żądań terytorialnych i o ile się go nie sprowokuje nie będzie stanowił dla nas większego zagrożenia w ciągu najbliższych paru lat. Zaś banderowcy są nieobliczalni, z ruskimi sobie nie poradzą, gdy im tyłki zaczną marznąć w zimie od Ługańska i Doniecka(a raczej ruin tych miast)odstąpią, ale po przeżyciu zimy jako takim będą sobie musieli znaleźć nowego wroga. Rosjanie są za silni, więc Polacy będą akurat jak znalazł. I módlmy się, aby wspierani przez naszych politykierów Ukraińcy nie uznali za miasto rdzennie ukraińskie nie tylko Przemyśla, ale i Warszawy...
Poza tym Rosja nie złamała żadnych traktatów, czego nie można powiedzieć o pańskim ukochanym USraelu który w każdej wojnie łamie wszelkie prawo międzynarodowe.
Panie Tutejszym - jest pan zdrajcą, agentem syjonistycznym i polakożercą. Wspomniana przez Pana doktryna to wymysł - niczego takiego nie było. Właśnie do rozbiorów doprowadzili tacy jak Pan. Polska wiecznie słaba z małym liczebnie i słabo uzbrojonym wojskiem to właśnie obraz przedrozbiorowy i współczesny Polski. Polski której możni i decydujący o losie panowie byli zajęci robieniem interesów kosztem państwa i zagranicznymi wojażami, układami i układzikami - podobnie dzisiaj. Wtedy też potrzebny był niektórym protektorat - tak jak Panu jest potrzebna obecność wojskowa Hunów XXI wieku z Ameryki na naszym terytorium, tak jak i jest Panu potrzebna Polska na syjonistycznej smyczy. Potobnie wtedy znaleźli się tacy którzy szukali protektora w Moskwie - i znaleźli Katarzynę II. To był taki ówczesny odpowiednik USA. Musimy być zależni bo nie damy rady! Hehe historia ciągle pokazuje jak na tych sojuszach wychodzimy. Polska wygrywa tylko wtedy gdy sama jest główną siłą rozgrywającą. Tymczasem to nie Rosja jest dla nas problemem tylko Anglosaska agresja na Rosję odbywająca się na Ukrainie, ale tego żaden syjonistyczny agent Pańskiego rodzaju nigdy nie przyzna.
Cytat o kompensacji: " @szczurobronny 12:52:17
... Komisja Europejska przeznaczy aż!!! 125 milionów euro na wsparcie dla rolników, dotkniętych przez rosyjskie embargo. Bruksela ogłosiła dziś nadzwyczajne środki skierowane wobec producentów m.in. ogórków, pomidorów, papryki, marchewki, kalafiorów, białej kapusty, jabłek i gruszek. ]>Tylko sama Holandia wyliczyła, że straci 1,5 miliarda euro ! A to się Brukselka rzuciła! Ale to było do przewidzenia bo unijna kasa pusta. Ciekawe kiedy w końcu ktoś podziękuje Radeczkowi i Kaczorkowi za uczestnictwo w Majdanie? Czyli ile z tego przypadnie na Polskę i w jakim stopniu zrekompensuje straty dla polskiej gospodarki skoro wyliczono, że straty w poszczególnych sektorach rolnictwa po embargu wynoszą:Owoce - 1,4 mld zł Sery - 448 mln zł Mleko i nabiał -139 mln zł Mięso - 671 mln zł Warzywa i grzyby - 727 mln zł Przetwory - 437,5 mln zł Inne produkty spożywcze - 332 mln zł ? ile z tej puli dostanie Polska ? 20 mln zł czy mniej ? Sukces jak cholera, wypada po 2 euro na polskiego rolnika, kto bliżej żłoba ten dostanie kasę, a pozostali... kopa , czyli KE spowoduje załamanie się polskiej gospodarki!!!. To tylko wierzchołek góry lodowej. Rosja prawdopodobnie w ogóle będzie się chciała uniezależnić od dostaw żywności z UE, tak samo jak uniezależniła się od PL w zakresie transportu gazu do Niemiec. Mało tego, skoro nie będzie zbytu na warzywa, nie będzie dopłat do produkcji nie tylko w tym roku ale w ogóle. W całej UE najwięcej straci na tym Polska a zyskają płatnicy netto. Polska nie strzeliła sobie w stopę, bo to się da wyleczyć, ale strzeliła sobie w kolano!. ] okrzyknięto mnie na żydobanderowskiej nielalezna/od prawdy i rozumu wnuka rebe Sakiewicza ruskim agentem za ruble. Pzdr!!!" http://adnovum.neon24.pl/post/112101,ukraina-wojna-domowa-19-08-2014r
Faszystowska ukraina , żądająca wsch terenów polskich,Kowal to jest krecia robota, powinno takich polityków wysyłać na księżyc, szuka mózgu w dupie!!!!
Pomoc tym co do walki ze swoimi obywatelami używają lotnictwa i artylerii to nienormalne naszym władzom coś się stało może jakiś wirus nie daj Boże ebola
Ależ to my potrzebujemy baz NATO na naszym terytorium. Rosja łamiąc zasady i traktaty zwolniła NATO z gwarancji nie posiadania baz na naszym terytorium. Sami w tym świecie silni ani bezpieczni nie będziemy. Układy pokojowe z Rosją obowiązywały do chwili kiedy przestały być dla niej potrzebne. A Pańskie argumenty są zerżnięte z doktryny która doprowadziła do rozbiorów Polski, słabej, osamotnionej i bezwolnej. Póki co to szukajmy bliskich sojuszy i pozytywnej kooperacji interesów z sąsiadami, z Rosją takich możliwości nie mamy, Rosja jest dla nas nieobliczalnym sąsiadem, aliantem nie będzie nigdy.
Wiedzieli wyborcy co robią pokazując panu Kowalowi gest Kozakiewicza. Moja m,propozycja - zmiana obywatelstwa dla pana Kowala i wysłać go na front z Prawym sektorem
Podobno wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem. Możemy latać tylko wtedy kiedy obejmujemy drugiego człowieka…. A jednak… Poniższy apel, z pewnością nie jest do Pana Uri, który nigdy nie "poleci", bo cieszy Go, że tylu ludzi musiało porzucić dorobek całego życia i opuścić swoją rodzinną ziemię, i który wyraża żal, że tylko 1800, bo przecież „na Syberii jest miejsce na 1.800.000 a nawet na jeszcze więcej…” Z pewnością nie jest to też apel do Pana Iwanowa, który wyraźnie raduje się z każdego zabitego „terrorysty”, i - jak dotychczas - nie „skalał się” jeszcze empatią dla cierpień cywilów, i obok ich trupów przechodzi obojętnie… Pewnie nie jest to też apel do tutejszym’ego – nie sposób bowiem przewidzieć, kiedy i z jakiego powodu wylezie z niego Mr Hyde… Ale odpowiedzieć na niego mogą Ci, którzy udowodnili tutaj wielokrotnie, że są uczciwymi ludźmi, i stają zawsze po stronie ofiar, a nie oprawców... .Takimi ofiarami - bez dwu zdań - są z pewnością uchodźcy z Donbasu i Ługańska...
https://www.youtube.com/watch?v=TrfdPVABcmQ
Cytat a propos: "@szczurobronny 12:52:17
Za ten wpis opisujący prawdę[[Aj waj hurra optymizm!!!> Komisja Europejska przeznaczy aż!!! 125 milionów euro na wsparcie dla rolników, dotkniętych przez rosyjskie embargo. Bruksela ogłosiła dziś nadzwyczajne środki skierowane wobec producentów m.in. ogórków, pomidorów, papryki, marchewki, kalafiorów, białej kapusty, jabłek i gruszek. ]>Tylko sama Holandia wyliczyła, że straci 1,5 miliarda euro ! A to się Brukselka rzuciła! Ale to było do przewidzenia bo unijna kasa pusta. Ciekawe kiedy w końcu ktoś podziękuje Radeczkowi i Kaczorkowi za uczestnictwo w Majdanie? Czyli ile z tego przypadnie na Polskę i w jakim stopniu zrekompensuje straty dla polskiej gospodarki skoro wyliczono, że straty w poszczególnych sektorach rolnictwa po embargu wynoszą:Owoce - 1,4 mld zł Sery - 448 mln zł Mleko i nabiał -139 mln zł Mięso - 671 mln zł Warzywa i grzyby - 727 mln zł Przetwory - 437,5 mln zł Inne produkty spożywcze - 332 mln zł ? ile z tej puli dostanie Polska ? 20 mln zł czy mniej ? Sukces jak cholera, wypada po 2 euro na polskiego rolnika, kto bliżej żłoba ten dostanie kasę, a pozostali... kopa , czyli KE spowoduje załamanie się polskiej gospodarki!!!. To tylko wierzchołek góry lodowej. Rosja prawdopodobnie w ogóle będzie się chciała uniezależnić od dostaw żywności z UE, tak samo jak uniezależniła się od PL w zakresie transportu gazu do Niemiec. Mało tego, skoro nie będzie zbytu na warzywa, nie będzie dopłat do produkcji nie tylko w tym roku ale w ogóle. W całej UE najwięcej straci na tym Polska a zyskają płatnicy netto. Polska nie strzeliła sobie w stopę, bo to się da wyleczyć, ale strzeliła." adnovum.neon24.pl/post/112101,ukraina-wojna-domowa-19-08-2014r
Cytat z neon24.pl: "Polacy...Rosjanie
W ubiegłym weekendzie uczestniczyłem w międzynarodowej imprezie kulturalnej w Giżycku.
Uczestniczyli w niej m.in. Rosjanie (kilkadziesiąt osób, głównie z Moskwy).
W ramach integracji towarzystwa odbyły się "zajęcia kulturalne" w podgrupach. Z Litwinami nie pogadasz bo Bałtowie to sztywniaki.
"Ruskie" natomiast nie zatracili słowiańskiego "luzu" więc było bardzo wesoło
Przy okazji były oczywiście dyskusje polityczne.
Rosjanie (wszyscy raczej dobrze sytuowani i wykształceni) dopytywali się jaki jest teraz w Polsce stosunek do Rosji.
My wypytywaliśmy ich głównie o Putina.
Na moje pytanie : kto to jest Putin, odpowiadali że to KGB.
KGB i nic więcej?
Kiedy powiedziałem im że w Polsce wielu ludzi uważa Putina za rosyjskiego patriotę to odpowiedzią był wybuch śmiechu i charakterystyczny gest przeliczania pieniędzy.
W końcu podali następującą charakterystykę stosunku władzy i narodu w Rosji: "my żyjemy na swoim poziomie i mamy swoje sprawy. Oni żyją na swoim poziomie i mają swoje sprawy. My ich nic nie obchodzimy i oni nas nic nie obchodzą".
Na pożegnanie życzyliśmy sobie nawzajem żeby nie było wojny miedzy nami bo ani oni ani my jej nie chcemy. http://adnovum.neon24.pl/post/112101,ukraina-wojna-domowa-19-08-2014r
Nadzieję mają optymiści... Ja, jako pesymista (czyli, były optymista po praktyce życiowej) widzę to w czarnych barwach... Co więcej, dopóki Ukraina walczy o Donbas z Rosją, nie widzę czynników (w każdym razie w najbliższej perspektywie), które zmusiłyby Polskę do działania... Nadal wszystko zamiatane będzie pod dywan, a jak już się tam mieścić nie będzie - to pozostaje jeszcze relatywizowanie...
"Resort twierdzi, że reforma nie ma związku z napięciem w relacjach Polski z Rosją…" Oj, chyba MON wie więcej, niż mówi… Coś nasi politycy muszą mieć jeszcze w zanadrzu… No tak, możemy dozbrajać Ukrainę. Ale jeśli mimo to Ukraina przegra, to co dalej? Nie możemy tego tak zostawić! Strach się bać!
Można mieć tylko nadzieję ,że wynika to z Żmudzkiego szowinizmu i nie ma związku z uśmiechami
Litwy wobec Ukrainy. Gdy Litwa zacznie głośno wspierać neobanderowców próbując
stworzyć wspólny front antypolski będzie mało zabawnie i może się okazać ,że zmuszą Polskę do działania. Mam niemiłe wrażenie ,że Grzybowską stać na to.
„Bolszewików kochają tylko Ci co mają korzyść z tego, lub są dziećmi resortowymi, a taże szpicle” – powiedział, głosem nie znoszącym sprzeciwu, p. wilk. A jeśli fakty świadczą przeciwko mojej opinii – pomyślał – tym gorzej dla faktów. Tak, jak pomyśleliby bolszewicy!
I zostać z garstką złomu amerykańskiego i niemieckiego. Makrela Angel na to tylko czeka, ziomkostwa cały czas biadolą, że na wschodzie takie piękne miasta okupują słowiańscy podludzie.
O tak, nasza "zbytnia pobłażliwość wobec Rosji jest błędem...". Ale wspieranie sprzętem wojskowym (co tam, zakazy UE) poza tę "pobłażliwość" nie wyjdzie... Panie Kowal, dość już wymachiwania Ruskim szabelką przed nosem... Czas zrobić następny krok! Podpowiadam: najwyższy czas wypowiedzieć wojnę Ruskim... Da Pan radę, a naród polski stanie za panem murem... Wystarczy poczytać media... Silni, zwarci, gotowi... No, w każdym razie - jeśli mediom wierzyć - ZWARCI!
Panie Tutejszym, czyżby światło prawdy przedarło się i do Pana? Tak Rosja gardzi słabymi, więc dlaczego nimi tak bardzo chcemy być? Żeby być silnymi musimy się pozbyć jarzma wewnętrznych wrogów, sługusów różnych imperiów z zachodu i wschodu, żydostwa i czegokolwiek wmawiającego nam że musimy mieć obce wojska na naszym terytorium bo jesteśmy tacy słabi! A jak będziemy silni to będziemy robić niezłe interesy z Rosją. W tedy tylko będzie wściekłe aj waj, aj waj...ale to nic :-D
Co prawda, to prawda.
Moi dziadkowie opowiadali, ze jak w 1941 Sowieci nawiali z Podola przed Niemcami, to OUN odrazu postawil tzw. mogile/kurhan z tryzubem, ku czci "gerojow", ale kilka tygodni pozniej Wegrzy (sprzymiezeni z III Rezsza) weszli do nich, to odrazu kazali zlikwidowac ta mogile i ukrocili antypolskie wybryki nacjonalistow.
Nigdy Pan nie działał w polskim interesie, jest Pan jednym z tych sprzedawczyków którzy doprowadzają Polskę do niebytu i mam nadzieję, że poza tą anglosasko-syjonistyczną propagandą na forum nie ma Pan żadnego wpływu na rzeczywistość. Właśnie tacy jak Pan żyjący w wirtualnym matrixe a nie w świecie, tworzą sytuację skrajnie wysokiego zagrożenia dla Polski. Jeszcze pisać takie brednie o odwiecznym wrogu!? To ja Panu przypomnę kto jest odwiecznym wrogiem - siedzi za Odrą. I na nic pańskie komunistyczne frazesy w nowym wydaniu. Wątpię aby był Pan Polakiem - wyjątkowo się pan wzruszasz w obronie niektórych kanalii, co wskazuje na powiązania lub co najmniej sympatię.
Widzę - oczami wyobraźni - tego "płaczącego ukraińskiego żołnierza z łuskami po nabojach", których" jeszcze wczoraj miał 1000..." Świetne... to przebiło by "rejs", a może nawet "misia"...
"nienormalne" - to normalka (dla naszych władz). Gorzej, że to także niemoralne - w sytuacji, gdy Bogu ducha winni cywile, w Donbasie nie mają wody, elektryczności i żywności.... A kto za tą pomoc zapłaci? Pani zapłaci, Pan zapłaci, ja zapłacę, my zapłacimy... a nie jakieś tam Ministerstwo Obrony....
Ukraińscy chłopcy nakręcili film w miejskim lesie w Kijowie po czym udali się mc donalda hłehłe Na banderyzm najlepszym lekarstwem jest "Gradobicie" - jak tak ładnie stali w kupie można by ich...
"Ludzie, nie mogąc znaleźć lekarstwa na śmierć, nędzę, niewiedzę postanowili, aby osiągnąć szczęście, nie myśleć o tym... " Ale to rzeczywistość...
https://www.youtube.com/watch?v=TrfdPVABcmQ
te 320ton to czeski plasik dla tych zolnierzy kotrzy potracili swoj w wyniku dzialan wojennych. Jakies kalasznikowy, amunicja bo ja pewnie tez potracili w wyniku dzialan wojennych. Powinni pokazac zdjecia jakiegos placzacego ukrainskiego zolnierza, z luskami po nabojach a jeszcze wczoraj mial ich 1000.
no ciekawe co potem. Nase super szfejki wycwiczone w strzelaniu slepakami beda przed nimi bronic woj. Podkarpackiego:P. Z drugiej strony maja w Donbasie mocnych przeciwnikow kotrzy tez umieja walczyc wiec sporo ich nie wroci.
Te ukraińskie barany, popierane są przez nasze polskie barany...
Barany.
Odwala czarna robote, a pozniej czeka ich ten sam los co Saszka Bialego.
"Słyszymy też zapowiedź rozprawienia się z terrorystami, rosyjskimi agresorami oraz ze sprzedajnymi urzędnikami i generałami, którzy zdradzili." A gdy już ich wszystkich wytłuką zabiorą się za najwiekszych wrogów Lachów i odzyskanie Przemyśla. Wysyłanie im sprzętu wojskowego to wybitnie głupi pomysł.
nie mogę zdzierżyć widoku tej nalanej gęby i jej bełkotu.
i zostaną na ziemi donieckiej
Votum_separatum: 19.08.2014 21:22 Gdzie będziesz Pan obchodził zwycięstwo swojej świetlanej Rosji? 17 września 1939 roku: Zabójczy cios w plecy, odwieczny wróg napadł na Polskę. Agresja Rosji była skoordynowana z agresją Niemiec. I pogwałceniem układu o nieagresji, była zbrodniczą umową dwóch totalitaryzmów: czerwonego i brunatnego. Żadne realne układy z Rosją są niemożliwe, póki co to zespołowo musimy szukać zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Polska samotna zawsze będzie ofiarą. Pan jako adwokat Rosji nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem. Ten świat dla mnie jest światem realnym, tu i teraz musimy szukać i znajdować realne rozwiązania. Proponujesz Pan szkodliwe i nierealne rozwiązania dla samotnej Polski. Ja nigdy nie działałem w innym niż polski interesie. Pańska propaganda trochę obcym groszem śmierdzi, a te wyzwiska to po co? Aby przykryć brak argumentów przeciwko Polakowi będąc samemu faktorem w obcej, ruskiej sprawie?
Mówi się, że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera... Tylko dlaczego my z tego powodu mamy cierpieć? ..."możemy sprawy historyczne omówić i podsumować w atmosferze zaufania, na jaką nie ma obecnie szans na przykład w stosunkach z Litwinami, a jednocześnie zbudować taką sieć kontaktów na przyszłość, jakiej nie było od kilkuset lat... mówi p. Kowal. Głupota czy zdrada? Na wszelki wypadek przypominam: w polskim prawie głupota zwalnia od odpowiedzialności karnej...
Naszym pisz pan w swoim imieniu
Rosja dzisiejsza jest gwarantem równowagi geopolitycznej , nas rozumie i konsumuje naszą kulturę co jest ważniejsze od nieszczęsnych jabłek...
Rusofobia, zajmą polskie i wszystkich wywiozą na syberie.....
Tutaj jest źródło i stała aktualizacja danych: http://kot-ivanov.livejournal.com/
Cytat z literatury polskiej:" "Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi". Jan Kochanowski
Czy burmistrz Kijowa też już przeprosił za ludobójstwo Polaków dokonane przez Banderę, Szuhewycza i innych herojów kochającej nas współczesnej Ukrainy? Nie? No to czekamy.
Tym, że kacap nie wysuwa wobec Rzeczypospolitej Polskiej żądań terytorialnych i o ile się go nie sprowokuje nie będzie stanowił dla nas większego zagrożenia w ciągu najbliższych paru lat. Zaś banderowcy są nieobliczalni, z ruskimi sobie nie poradzą, gdy im tyłki zaczną marznąć w zimie od Ługańska i Doniecka(a raczej ruin tych miast)odstąpią, ale po przeżyciu zimy jako takim będą sobie musieli znaleźć nowego wroga. Rosjanie są za silni, więc Polacy będą akurat jak znalazł. I módlmy się, aby wspierani przez naszych politykierów Ukraińcy nie uznali za miasto rdzennie ukraińskie nie tylko Przemyśla, ale i Warszawy...
Poza tym Rosja nie złamała żadnych traktatów, czego nie można powiedzieć o pańskim ukochanym USraelu który w każdej wojnie łamie wszelkie prawo międzynarodowe.
Panie Tutejszym - jest pan zdrajcą, agentem syjonistycznym i polakożercą. Wspomniana przez Pana doktryna to wymysł - niczego takiego nie było. Właśnie do rozbiorów doprowadzili tacy jak Pan. Polska wiecznie słaba z małym liczebnie i słabo uzbrojonym wojskiem to właśnie obraz przedrozbiorowy i współczesny Polski. Polski której możni i decydujący o losie panowie byli zajęci robieniem interesów kosztem państwa i zagranicznymi wojażami, układami i układzikami - podobnie dzisiaj. Wtedy też potrzebny był niektórym protektorat - tak jak Panu jest potrzebna obecność wojskowa Hunów XXI wieku z Ameryki na naszym terytorium, tak jak i jest Panu potrzebna Polska na syjonistycznej smyczy. Potobnie wtedy znaleźli się tacy którzy szukali protektora w Moskwie - i znaleźli Katarzynę II. To był taki ówczesny odpowiednik USA. Musimy być zależni bo nie damy rady! Hehe historia ciągle pokazuje jak na tych sojuszach wychodzimy. Polska wygrywa tylko wtedy gdy sama jest główną siłą rozgrywającą. Tymczasem to nie Rosja jest dla nas problemem tylko Anglosaska agresja na Rosję odbywająca się na Ukrainie, ale tego żaden syjonistyczny agent Pańskiego rodzaju nigdy nie przyzna.
Od takich polityków i ich głupich, populistycznych teorii powinniśmy się trzymać najdalej. Świetnie mogą nam zaszkodzić.
Cytat o kompensacji: " @szczurobronny 12:52:17
... Komisja Europejska przeznaczy aż!!! 125 milionów euro na wsparcie dla rolników, dotkniętych przez rosyjskie embargo. Bruksela ogłosiła dziś nadzwyczajne środki skierowane wobec producentów m.in. ogórków, pomidorów, papryki, marchewki, kalafiorów, białej kapusty, jabłek i gruszek. ]>Tylko sama Holandia wyliczyła, że straci 1,5 miliarda euro ! A to się Brukselka rzuciła! Ale to było do przewidzenia bo unijna kasa pusta. Ciekawe kiedy w końcu ktoś podziękuje Radeczkowi i Kaczorkowi za uczestnictwo w Majdanie? Czyli ile z tego przypadnie na Polskę i w jakim stopniu zrekompensuje straty dla polskiej gospodarki skoro wyliczono, że straty w poszczególnych sektorach rolnictwa po embargu wynoszą:Owoce - 1,4 mld zł Sery - 448 mln zł Mleko i nabiał -139 mln zł Mięso - 671 mln zł Warzywa i grzyby - 727 mln zł Przetwory - 437,5 mln zł Inne produkty spożywcze - 332 mln zł ? ile z tej puli dostanie Polska ? 20 mln zł czy mniej ? Sukces jak cholera, wypada po 2 euro na polskiego rolnika, kto bliżej żłoba ten dostanie kasę, a pozostali... kopa , czyli KE spowoduje załamanie się polskiej gospodarki!!!. To tylko wierzchołek góry lodowej. Rosja prawdopodobnie w ogóle będzie się chciała uniezależnić od dostaw żywności z UE, tak samo jak uniezależniła się od PL w zakresie transportu gazu do Niemiec. Mało tego, skoro nie będzie zbytu na warzywa, nie będzie dopłat do produkcji nie tylko w tym roku ale w ogóle. W całej UE najwięcej straci na tym Polska a zyskają płatnicy netto. Polska nie strzeliła sobie w stopę, bo to się da wyleczyć, ale strzeliła sobie w kolano!. ] okrzyknięto mnie na żydobanderowskiej nielalezna/od prawdy i rozumu wnuka rebe Sakiewicza ruskim agentem za ruble. Pzdr!!!" http://adnovum.neon24.pl/post/112101,ukraina-wojna-domowa-19-08-2014r
Faszystowska ukraina , żądająca wsch terenów polskich,Kowal to jest krecia robota, powinno takich polityków wysyłać na księżyc, szuka mózgu w dupie!!!!
Pomoc tym co do walki ze swoimi obywatelami używają lotnictwa i artylerii to nienormalne naszym władzom coś się stało może jakiś wirus nie daj Boże ebola
Ależ to my potrzebujemy baz NATO na naszym terytorium. Rosja łamiąc zasady i traktaty zwolniła NATO z gwarancji nie posiadania baz na naszym terytorium. Sami w tym świecie silni ani bezpieczni nie będziemy. Układy pokojowe z Rosją obowiązywały do chwili kiedy przestały być dla niej potrzebne. A Pańskie argumenty są zerżnięte z doktryny która doprowadziła do rozbiorów Polski, słabej, osamotnionej i bezwolnej. Póki co to szukajmy bliskich sojuszy i pozytywnej kooperacji interesów z sąsiadami, z Rosją takich możliwości nie mamy, Rosja jest dla nas nieobliczalnym sąsiadem, aliantem nie będzie nigdy.
Kowal Kowalem,ale czym rozni się w naszej geopolityce i polozeniu kacap od banderowca?
Padlina się odezwała.
Wilk ostatnio wilki padliną się żywią a takie piękne zwierzęta
Panie Błaszczak jeden chciał pierdnąć a w galoty narobił niech więc pan uważa
Wiedzieli wyborcy co robią pokazując panu Kowalowi gest Kozakiewicza. Moja m,propozycja - zmiana obywatelstwa dla pana Kowala i wysłać go na front z Prawym sektorem
Będą po mału nas wynarodawiać i tyle, dla władzy polskiej to też jedną biedą mniej :)
Gdzie ten idiota widzi w Doniecku ruskich? Typowo goebbelsowska propaganda: głosić najbardziej bezczelne kłamstwo 1000 razy, a ludzie uwierzą.
Oj tam,oj tam zaraz kibel .Po prostu nie doceniamy geniuszu strategicznego ukraińców.
Polska Razem liczba głosów w wyborach 223.733 taka polityczna popierdółka i tyle w temacie.
Kowal niebezpieczny , powinno się go izolować !!!!!!!!!
Podobno wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem. Możemy latać tylko wtedy kiedy obejmujemy drugiego człowieka…. A jednak… Poniższy apel, z pewnością nie jest do Pana Uri, który nigdy nie "poleci", bo cieszy Go, że tylu ludzi musiało porzucić dorobek całego życia i opuścić swoją rodzinną ziemię, i który wyraża żal, że tylko 1800, bo przecież „na Syberii jest miejsce na 1.800.000 a nawet na jeszcze więcej…” Z pewnością nie jest to też apel do Pana Iwanowa, który wyraźnie raduje się z każdego zabitego „terrorysty”, i - jak dotychczas - nie „skalał się” jeszcze empatią dla cierpień cywilów, i obok ich trupów przechodzi obojętnie… Pewnie nie jest to też apel do tutejszym’ego – nie sposób bowiem przewidzieć, kiedy i z jakiego powodu wylezie z niego Mr Hyde… Ale odpowiedzieć na niego mogą Ci, którzy udowodnili tutaj wielokrotnie, że są uczciwymi ludźmi, i stają zawsze po stronie ofiar, a nie oprawców... .Takimi ofiarami - bez dwu zdań - są z pewnością uchodźcy z Donbasu i Ługańska...
https://www.youtube.com/watch?v=TrfdPVABcmQ
Cytat a propos: "@szczurobronny 12:52:17
Za ten wpis opisujący prawdę[[Aj waj hurra optymizm!!!> Komisja Europejska przeznaczy aż!!! 125 milionów euro na wsparcie dla rolników, dotkniętych przez rosyjskie embargo. Bruksela ogłosiła dziś nadzwyczajne środki skierowane wobec producentów m.in. ogórków, pomidorów, papryki, marchewki, kalafiorów, białej kapusty, jabłek i gruszek. ]>Tylko sama Holandia wyliczyła, że straci 1,5 miliarda euro ! A to się Brukselka rzuciła! Ale to było do przewidzenia bo unijna kasa pusta. Ciekawe kiedy w końcu ktoś podziękuje Radeczkowi i Kaczorkowi za uczestnictwo w Majdanie? Czyli ile z tego przypadnie na Polskę i w jakim stopniu zrekompensuje straty dla polskiej gospodarki skoro wyliczono, że straty w poszczególnych sektorach rolnictwa po embargu wynoszą:Owoce - 1,4 mld zł Sery - 448 mln zł Mleko i nabiał -139 mln zł Mięso - 671 mln zł Warzywa i grzyby - 727 mln zł Przetwory - 437,5 mln zł Inne produkty spożywcze - 332 mln zł ? ile z tej puli dostanie Polska ? 20 mln zł czy mniej ? Sukces jak cholera, wypada po 2 euro na polskiego rolnika, kto bliżej żłoba ten dostanie kasę, a pozostali... kopa , czyli KE spowoduje załamanie się polskiej gospodarki!!!. To tylko wierzchołek góry lodowej. Rosja prawdopodobnie w ogóle będzie się chciała uniezależnić od dostaw żywności z UE, tak samo jak uniezależniła się od PL w zakresie transportu gazu do Niemiec. Mało tego, skoro nie będzie zbytu na warzywa, nie będzie dopłat do produkcji nie tylko w tym roku ale w ogóle. W całej UE najwięcej straci na tym Polska a zyskają płatnicy netto. Polska nie strzeliła sobie w stopę, bo to się da wyleczyć, ale strzeliła." adnovum.neon24.pl/post/112101,ukraina-wojna-domowa-19-08-2014r
Cytat z neon24.pl: "Polacy...Rosjanie
W ubiegłym weekendzie uczestniczyłem w międzynarodowej imprezie kulturalnej w Giżycku.
Uczestniczyli w niej m.in. Rosjanie (kilkadziesiąt osób, głównie z Moskwy).
W ramach integracji towarzystwa odbyły się "zajęcia kulturalne" w podgrupach. Z Litwinami nie pogadasz bo Bałtowie to sztywniaki.
"Ruskie" natomiast nie zatracili słowiańskiego "luzu" więc było bardzo wesoło
Przy okazji były oczywiście dyskusje polityczne.
Rosjanie (wszyscy raczej dobrze sytuowani i wykształceni) dopytywali się jaki jest teraz w Polsce stosunek do Rosji.
My wypytywaliśmy ich głównie o Putina.
Na moje pytanie : kto to jest Putin, odpowiadali że to KGB.
KGB i nic więcej?
Kiedy powiedziałem im że w Polsce wielu ludzi uważa Putina za rosyjskiego patriotę to odpowiedzią był wybuch śmiechu i charakterystyczny gest przeliczania pieniędzy.
W końcu podali następującą charakterystykę stosunku władzy i narodu w Rosji: "my żyjemy na swoim poziomie i mamy swoje sprawy. Oni żyją na swoim poziomie i mają swoje sprawy. My ich nic nie obchodzimy i oni nas nic nie obchodzą".
Na pożegnanie życzyliśmy sobie nawzajem żeby nie było wojny miedzy nami bo ani oni ani my jej nie chcemy. http://adnovum.neon24.pl/post/112101,ukraina-wojna-domowa-19-08-2014r
Nadzieję mają optymiści... Ja, jako pesymista (czyli, były optymista po praktyce życiowej) widzę to w czarnych barwach... Co więcej, dopóki Ukraina walczy o Donbas z Rosją, nie widzę czynników (w każdym razie w najbliższej perspektywie), które zmusiłyby Polskę do działania... Nadal wszystko zamiatane będzie pod dywan, a jak już się tam mieścić nie będzie - to pozostaje jeszcze relatywizowanie...
"Resort twierdzi, że reforma nie ma związku z napięciem w relacjach Polski z Rosją…" Oj, chyba MON wie więcej, niż mówi… Coś nasi politycy muszą mieć jeszcze w zanadrzu… No tak, możemy dozbrajać Ukrainę. Ale jeśli mimo to Ukraina przegra, to co dalej? Nie możemy tego tak zostawić! Strach się bać!
Można mieć tylko nadzieję ,że wynika to z Żmudzkiego szowinizmu i nie ma związku z uśmiechami
Litwy wobec Ukrainy. Gdy Litwa zacznie głośno wspierać neobanderowców próbując
stworzyć wspólny front antypolski będzie mało zabawnie i może się okazać ,że zmuszą Polskę do działania. Mam niemiłe wrażenie ,że Grzybowską stać na to.
tagore
„Bolszewików kochają tylko Ci co mają korzyść z tego, lub są dziećmi resortowymi, a taże szpicle” – powiedział, głosem nie znoszącym sprzeciwu, p. wilk. A jeśli fakty świadczą przeciwko mojej opinii – pomyślał – tym gorzej dla faktów. Tak, jak pomyśleliby bolszewicy!
I zostać z garstką złomu amerykańskiego i niemieckiego. Makrela Angel na to tylko czeka, ziomkostwa cały czas biadolą, że na wschodzie takie piękne miasta okupują słowiańscy podludzie.
O tak, nasza "zbytnia pobłażliwość wobec Rosji jest błędem...". Ale wspieranie sprzętem wojskowym (co tam, zakazy UE) poza tę "pobłażliwość" nie wyjdzie... Panie Kowal, dość już wymachiwania Ruskim szabelką przed nosem... Czas zrobić następny krok! Podpowiadam: najwyższy czas wypowiedzieć wojnę Ruskim... Da Pan radę, a naród polski stanie za panem murem... Wystarczy poczytać media... Silni, zwarci, gotowi... No, w każdym razie - jeśli mediom wierzyć - ZWARCI!
Warto by bylo sie pozbyc tego sowieckiego zlomu!
Panie Tutejszym, czyżby światło prawdy przedarło się i do Pana? Tak Rosja gardzi słabymi, więc dlaczego nimi tak bardzo chcemy być? Żeby być silnymi musimy się pozbyć jarzma wewnętrznych wrogów, sługusów różnych imperiów z zachodu i wschodu, żydostwa i czegokolwiek wmawiającego nam że musimy mieć obce wojska na naszym terytorium bo jesteśmy tacy słabi! A jak będziemy silni to będziemy robić niezłe interesy z Rosją. W tedy tylko będzie wściekłe aj waj, aj waj...ale to nic :-D
Co prawda, to prawda.
Moi dziadkowie opowiadali, ze jak w 1941 Sowieci nawiali z Podola przed Niemcami, to OUN odrazu postawil tzw. mogile/kurhan z tryzubem, ku czci "gerojow", ale kilka tygodni pozniej Wegrzy (sprzymiezeni z III Rezsza) weszli do nich, to odrazu kazali zlikwidowac ta mogile i ukrocili antypolskie wybryki nacjonalistow.