• P. Anarchista: nauczyli się prawoseki i nazigady kazuistyki ale to nam nie zasłoni niebezpieczeństwa jakie ich zaborcza antypolska ideologia OUN-UPA przedstawia dla naszego kraju. Ukraina dzięki Bogu będzie osłabiona po tej wojnie ale nie na tyle aby nie móc wkrótce organizować na naszym terytorium akcji terrorystycznych jako krok następny po wznoszeniu w Polsce pomników ku czci ich św. Bandery, kata i mordercy. To są nasi śmiertelni zacięci wrogowie, najgorsi w tym okresie naszego narodu. Przy okazji wspomnę, iż śmieszy wyznanie tego nowobanderowca, że jego dziadek walczył przeciwko Polakom: 'Ja wiem z kim walczyli Polacy, bo wiem, z pierwszej reki z kim wałczył mój dziadek'. Wymknęło mu się. Zauważmy też mylenie czcionek i rozpaczliwe zaprzeczanie, że jest Ukraińcem. Typowa dla nich metoda argumentacji to jest zarzucanie wszystkim antagonistom rusofilii. Po tym też ich mozna poznać: 'hto nie skaczi toj Moskal.' Ignorujmy więc jego i jemu podobne pluskwiaki Strojnice baldaszówki (Graphosoma lineatum) ale uczmy się o nich, poznając ich zawziętość, agresywność, arogancję, szowinizm, amoralność, i wypieranie się odpowiedzialności za ich potworne zbrodnie popełnione na Polakach, Żydach, Grekach, Rosjanach i innych mniejszościach narodowych.

    https://en.wikipedia.org/wiki/File:Pentatomidae_-_Graphosoma_lineatum_italicum-001.JPG

    http://commons.wikimedia.org/wiki/Graphosoma_lineatum

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=crRYWwT9-wE

  • Ukrainskie matki dobrze milczeli, kiedy ich synowie zabijali cywilow Donbasu. Tylko potem, kiedy cywili wzieli sie do broni i poczeli zabijac tych synow tych matek, wtedy matki zaalarmowali! Jezeli by ich synowie byli nagodowanie i z bezpecznego dystansu ostrzeliwali Doneck, matki by siedzieli cicho w domu i cieszyli sie

  • O jakich torturach pisza? Na Internecie jest video Juldaszewa-jenca w Lugansku. Na tym video mowie, ze obecajae nie walczyc przeciwko Luganskiej Republiki, ze jemu wszystko wystarcza i nie narzeka ni na kogo. Ze jest dobrze godowany. Potem, albo zbiegl, albo go odpuscili i poszedl na walke

  • ONZ chyba kalkuluje tylko takich, kto ma jurydyczny status uchodzca. Lecz sa duzo uchodzcow, ktory ten status nie chca i zyja pod innym statusem jurydycznym

  • Danie ONZ troche mylni. Na terenie Rosji dzialaja 906 punktow rozmieszczenia uchodzcow z Ukrainy. Tylko tydzien temu do naszego Kemerowskego obwodu przyjechali 400 czlowiek. Potem jeszcze 47. Gubernator obwodu powiedzial, ze Kemerowo przyjmie 6 tys. uchodzcow z Ukrainy. Na cale Syberie planuja przesiedlic 30 tys., i to nie liczac tych, ktory juz sa tutaj

  • Serhij Kwit - to znany banderowiec! Wspiera Ideologuczno-naukowy Centrum Dmytra Doncowa http://dontsov-nic.org.ua S. Kwit napisal nawet ksiazke o Doncowe http://dontsov-nic.org.ua/?m=content &d=view &cid=625 Kolarska-Bobinska - to kumpel ukrainskich neobanderowcow?

  • wladyslaw 28 August 2014, 02:05 Czym Putin różni się od Hitlera

    Gloryfikowac Bandere - to nie hitleryzm. Przeciwdzialac temu - to hitleryzm (wg Fukuyamy)

  • Za ostatni dni dwie partii ukrainsich zolnierzy (129 i 60 czlowiek) przekraczyli granice Rosji w poszukiwaniu ratunku.

  • wladyslaw 28 August 2014, 01:51 Kolejni cywile giną w Doniecku [+FOTO]

    Na Ukrainie - honorowy pogrzeb obywatela USA, neobanderowca Marka Paslawskiego, absolwentu West-Pointu (USA). Przyjechal z USA walczyc na Donbas http://rusvesna.su/news/1409144567

  • Jak to jest niejaki Łysenko Goebbels propagandy Ukrainy zapowiadał jakiś czas temu o zlikwidowaniu separatystów w ciągu miesiąca

  • Sylwia vel Jan De vel Anarchista,skoro już jesteście jedną osoba, to odpowiem hurtowo:trochę mnie to bawi, o tym puszczaniu jakiś opinii i nawet jak mógłbym składać co miesięczne raporty, skoro ja zamieszam tu komentarze od jakiegoś półtora tygodnia :-D :-D :-D Dorabiaj sobie dorabiaj,ale mnie to jedynie bawi.A w interesie Polski jest uważać na silnych,a nie na słabą i naprawdę biedną Ukrainę, to nie Ukraina pokrywa Iskanderami cała Polskę. To nie Ukraina robi przy polskiej granicy na Białorusi ćwiczenia wojskowe, jak opanować Polskę szybkim atakiem. Ukraina jest słaba i będzie po tej wojnie jeszcze słabsza. Putin przede wszystkim demoluje jej gospodarkę i o to mu chodzi, bo wtedy będzie musiała się poddać...W stosunkach międzynarodowych,nigdy nic nie jest wprost pokazane, prawdziwe intencje i prawdziwi sprawcy skrywają się, tak jest od czasów pierwszych cywilizacji,jak Mezopotamia i Egipt, to się nie zmieniło. Liczy sie to kto na działaniach korzysta.Czy teraz ktokolwiek ma wątpliwości do kogo należały zielone ludziki, skoro Krym jest własności Rosji a nie zielonych ludzików?A moze ludziki te mówiły po chińsku na przykład?A"Lachy",jak raczyłeś Polaków nazwac nie muszą nikogo nienawidzić, to nie jest Polaków specjalność,nienawiść.I nigdy nie była.My walczyliśmy"za wolność naszą i waszą". I uwielbiamy rosyjska literaturę i kulturę, Fiodora Dostojewskiego, Michaiła Bułchakowa, Tołstoja.Cenimy Rosjan za ich twardośc, za ich wytrzymałość, i zwyczajnie ich lubimy.Zwłaszcza usiąźć przy trunkach i porozmawiać.Nie zamierzamy nikogo nienawidzić,ani Rosjan,ani Niemców, ani Ukraińców.Ale chcemy uważać na tych, którzy są od nas silniejsi, ta robi każde roztropne państwo.Nie musimy bać sie Ukrainy,bo nikt nie boi sie słabszych od siebie.A co jest interesem Polski to nie ty decydujesz propagandysto, tylko polski rząd i prezydent,wybrany demokratycznie,w prawdziwych wolnych i demokratycznych wyborach, które są tradycją Polski od dawien dawna i jedynie Anglia te tradycje ma równie długie. I to my mielismy pierwszą Konstytucję na kontynencie i my wybieraliśmy królów,z woli narodu,a nie "nadania boskiego" i nigdy u nasz nie było absolutyzmu. Nie musimy nikogo nienawidzić, tylko korzystać z kultury naszych wszystkich sąsiadów,tak Rosjan ,jak i Czechów,Słowaków,Ukraińców,jak i Niemców.A jesli ty ziejesz nienawiścią, to jest to twój ból.Po mnie twoje chamskie teksty spływaja jak po kaczce.Nienawiść rodzi nienawiść i powoduje,ze człowiek nie zyje normalnie,tylko zyje własna nienawiścią.I ty ja tutaj rozsiewasz. A w Europie, przynajmniej choć tu nie powinno byc żadnych wojen. I tyle w tym temacie.

  • Ha ha ha. Czy ci ludzie którzy mnie atakują, to jedna i ta sama osoba, która ma różne nicki??Anarchista:to ty chyba jestes takim niedokształconym Polakiem,gdyż masz Piłsudskiego na zdjęciu,ale to co wypisujesz, nie ma nic z Piłsudskim wspólnego, on zupełnie inaczej widział stosunki z Ukraina i Rosją,niż to co piszesz.Ale z Toba Sylwia i Jan De,a zdaje sie jestes jedna i tą samą osobą,nie da sie dyskutowac, bo ty tu nie jesteś po to, by rozmawiac, tylko by sprzedawac propagandę, krzyczeć za zasdzie kłamst powtarzancy 100 razy, które staja sie prawdą. Piłsudski zupłenie inaczej kształtował swoja filozofię uprawiana polityki, proponuje sie dokształcić i poczytać np.prof Garlickiego.A masz go na zdjęciu,tylko po to by sie uwiarygodnic.Nie znasz polskiej historii. Ja wiem z kim walczyli Polacy, bo wiem, z pierwszej reki z kim wałczył mój dziadek. Z Ukraińcami walczyli jak najbardziej, w XX wieku co najmniej kilka razy,choćby odbijajac Lwów i Galicję w 1919. Polacy walczyli z Ukraincami co najmniej od czasów powstań Chmielnickiego a nawet wcześniejszych powstań. To co OUN-UPA zrobił Polakom od 1943 mozna porównać tylko z tym co wyprawiali Serbowie w Bośni,npw Sarajewie, czy Srebrenicy i to było ludobójstwo i to jedno z gorszych,jakie może być. I ja to doskonale wiem.Mało tego, mój dziadek walczył z Ukraincami na Lubelszczyźnie w oddziałach Batalionów Ch.I powiedział mi,że to były najbardziej bezsensowne i niepotrzebne walki jakie sie odbywały w czasie wojny, które tylko potęgowały wzajemna nienawiść.Ale to nigdy nie były wojny zagrażające naszej niepodległości. Niepodległości zagrażały Prusy(Niemcy) i przede wszystkim Rosja, która była protektorem Polski od czasów Piotra I. Pod Grunwaldem walczyliśmy głównie z rycerstwem Niemieckim,a Krzyżacy wykorzeniali polskość mieczem z całego Pomorza. Rozumiem że do tej pory mam Niemców nienawidzić za to.Szwedów równiez za kilka najazdówi głównie za Potop,kiedy Polska była prócz II Wojny Św.najbardziej ograbiona. Natomiast Rosja.....Tak wszystkie powstania insurekcje to była sprawka Ukraińców,a nie Rosji, to Ukraina nam odebrała niepodległość, to Ukraina a nie poseł rosyjski Repnin opłacali elity polskie w XVIII wieku, kupowali Sejmy polskie, wybierali od czasow Saskich królów,gdy wojsko wchodziło do Warszawy na sejm koronacyjny. I wreszcie to Ukraina najechała na nas w 1920 i później 17 września 1939 roku. po czym to Ukraina miała nas znowu pod swoim protektoratem az do 1989r. Nie wypowiadaj sie za Polaków, bo nie wiesz co myśla wszyscy Polacy.Atakujesz mnie na ślepo i obrazasz to potrafisz na pewno.Ale zmartwię Cię,ja nie jestem Ukraińcem. Tylko nie chce by na tym forum byli ludzie opłacani przez pewne firmy pod róznymi przykrywkami, których rola jest monitorowanie internetu. Dzisiejsza wojna polega także na wojnie informacyjnej. Nawet ta twoja nienawiśc jest taka wymuszona. Propaganda rosyjska nazywa wszystkich faszystami,nawet Kliczko z Udaru jest faszystą, Poroszenko ze wschodu także. Wszyscy są, to przecież JASNE. Dlaczego?Bo się ośmieli wyrwać ze rosyjskiej strefy wpływów. A Rosja jest taka BESTRONNA w tym konflikcie że aż z tej neutralności odetnie gaz Ukrainie. Nie ma to jak prawdziwa rosyjska neutralność. Właśnie Polacy ją poczuli na własnej skorze, kiedy byli wiele lat pod rosyjskim/radzieckim protektoratem.

  • A politruk , vel Sylwia,jak ci się zdaje, że ktos łyka to twoje gówno o juntach faszystowskich, które tu sprzedajesz to jesteś wyjątkowo głupia. To nie Rosja, tu nie ma jednych mediów podległych Kremlowi."Musi to na Rusi",a Polacy cenią sobie wolność politruku. Twoje jadowite teksty propagandowe kojarza mi się z polskimi kronikami z czasów stalinowskich, jak krzyczano o przedwojennym faszystowskim rządzie zdegenerowanej sanacji i przedwojennym faszyście Mościckim i zaplutym karle reakcji AK,oraz bandach agentów faszystowskich z Narodowego Zjednoczenia Wojskowego

  • Ohoooo,ruski politruk już ze swoimi juntami faszystowskimi wyjeżdża. Ty to masz Sylwia wyraźnie płacone za obecność na tym portalu. NIE WYCIERAJ SIĘ POLSKĄ FLAGĄ, bo ją hańbisz.Wstaw sobie dwugłowego rosyjskiego orła i wszystko będzie jasne, przynajmniej przyłbicę otwórz. Na Ukrainie zmieniały się rządy wielokrotnie przez 23 lata niepodległości i jakoś wchód Ukrainy nie chciał do Rosji. I nagle, gdy rzad chce wstąpić do Unii Europejskiej i wyzwolić się z rosyjskiej strefy wpływów, to idzie hasło z Moskwy i nage staje sie faszystowski. Jeszcze nie doszedł do władzy, jeszcze Poroszenko wyborów nie wybrał,ale z góry wiadomo ze to faszysta.To jest tak grubymi nićmi szyte,że tylko idiota mógłby wierzyć w taką propagandę. Jesli by taki rząd rządził przez jakiś określony czas, rok, dwa rządził i wprowadzał ustawy i prawa faszystowskie, to wtedy po takich działaniach mozna by się zbuntować ewentualnie i miało by to ręce i nogi,akcja-reakcja.A tu jest hasło rzucone i akcja rozpoczeta, z góry ustawiony i przygotowany atak na Ukrainę.Kilka miesięczy od zajęcia Krymu potrzebne było na dowiezienie broni,amunicji i ludzi. A ten rząd ani w Donbasie,ani na Krymie niczego nawet nie zdązył zmienić,ani na lepsze,ani na gorsze.A wiem to, bo jestem często na Ukrainie i mam znajomych,np.w Dniepropietrowsku. Wiec przeciw czemu się buntować?????Ani w Dniepropietrowsku,ani Charkowie ludzie nie dopuścili do tego gówna, jakie zorganizował Putin w Donbasie.Choć ten chciał tę wojnę zorganizować na połowie Ukrainy.

  • Faszyści poniżają jeńców i ubliżają im: np. suka, kurwa (bliad').

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=r21Jvh3YpHM

  • Niech nam motywy Natalii wyloży Ola i ta nieznana mamusia, obie z Gorłówki.

    http://polish.ruvr.ru/2014_08_17/Bojowniczka-Ola-6220

    https://www.youtube.com/watch?v=MjpyjWvt-Hc

  • Ponoć walczą w imieniu ludzi. Ale spróbuj mieć inne zdanie, to cię poniżą jak w Średniowieczu http://www.tvn24.pl/slup-hanby-i-pozorowana-egzekucja-kolejna-wstrzasajaca-scena-w-doniecku,462248,s.html

  • Dzielna ideowa dziewczyna - bohater. Przyjechała pomóc w walce z najazdem terrorystów faszystowskiego reżymu kijowskego, dokonujących ludobójstwa na b. Ukr. wschodniej, mordujc cywilów ostrzałem z ziemi i powietrza oraz burząc domy mieszkalne, szpitale, szkoły, przedszkola, cerkwie, gazociągi i wodociągi. W tym kontekście warto nadmienić, że premier DRL Aleksandr Zacharczenko wypowiedział się, iż Noworosja nie zgadza się na federalizację i życzy sobie pełnej niezależności od Ukrainy. http://novorus.info/news/policy/27148-chto-hochet-novorossiya-polnuyu-nezavisimost-ot-ukrainy.html

  • Powtarzam:
    Sylwia:
    27.08.2014 23:21

    Widać flagę z faszystowskim symbolem - kombinacji run H i I oznaczających słowo 'HItler'. Tej kombinacji run używała też dywizja SS Das Reich, wsławiona masakrą ludności francuskiej w miejscowosci Oradour-sur-Glan. Tę kombinację run nazywają także Wolfsangel i jest ona godłem batalionu Azow składającego się z faszystów z Fundacji Socjalistyczno Narodowej i kryminalistów zwerbowanych w więzieniach. Ukraińscy faszyści (nazi) używają tego runicznego symbolu Hitlera na żółtych flagach i przepaskach naramiennych.

  • panzerzuge 27 August 2014, 21:24 Czym Putin różni się od Hitlera

    To ten sam Fukuyama co wieszczył "koniec historii" :)

  • Widać flagę z faszystowskim symbolem - kombinacji run H i I oznaczających słowo 'HItler'. Tej kombinacji run używała też dywizja SS Das Reich, wsławiona masakrą ludności francuskiej w miejscowosci Oradour-sur-Glan. Tę kombinację run nazywają także Wolfsangel i jest ona godłem batalionu Azow składającego się z faszystów z Fundacji Socjalistyczno Narodowej i kryminalistów zwerbowanych w więzieniach. Ukraińscy faszyści (nazi) używają tego runicznego symbolu Hitlera na żółtych flagach i przepaskach naramiennych.

  • Widać flagę z faszystowskim symbolem - kombinacji run H i I oznaczających słowo 'HItler'. Tej kombinacji run używała też dywizja SS Das Reich, wsławiona masakrą ludności francuskiej w miejscowosci Oradour-sur-Glan. Tę kombinację run nazywają także Wolfsangel i jest ona godłem batalionu Azow składającego się z faszystów z Fundacji Socjalistyczno Narodowej i kryminalistów zwerbowanych w więzieniach.

  • lokis1271 27 August 2014, 21:11 Dezercja batalionu z Przykarpacia z frontu

    Witam Państwa!
    Podaję link do nagrania video ->https://www.youtube.com/watch?v=2cOmEHiddzw
    Pozdrawiam
    Lokis
    ps. Nie wiem jak się wstawia na tym forum bezpośrednie linki do materiałów multimedialnych.

  • cerveza49 27 August 2014, 21:06 Czym Putin różni się od Hitlera

    no tak...
    ani hitler,ani putin nie zrzucili bomby atomowej na hiroszime...
    a zatem nie ma miedzy nimi zadnej roznicy...

  • Głupia idiotka. Przyjechała z Białorusi jako najmita, by strzelać do ludzi, których nawet nie zna i którzy walczą o niepodległość i niezależność swojego kraju od Ruskich. A ta Białoruska po co tam przyjechała? A może jest dzielnym"powstańcem"z ziemi donbaskiej? :-D Pcha się nie na swoja wojnę, tylko Putina,który sobie przestawia pionki na szachownicy i wykorzystuje naiwność ludzi;no to zupełnie jej nie żal. Jezus powiedział do Piotra:"Nie wyjmuj miecza Piotrze, bo kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie". Mniejsza z tym, czy koś jest wierzący,czy nie,ale Putin, ta naciągana operacjami plastycznymi gęba tego nie rozumie, choć lata do cerkwi i macha dwoma palcami i świeczki zapala na pokaz. Ale kiedyś zrozumie, bo w każdej kamaryli kiedyś znajduje się jakiś Brutus i cios przyjdzie z najmniej oczekiwanego kierunku.

  • Zwróćmy uwagę na banderowską flagę.

  • Zwróćmy uwagę na banderowską flagę.

  • Została zabita na rozkaz złodziei i przestępców u władzy w Kijowie by mogli swobodnie grabić mienie nrodowe.

  • Ukraina i inne republiki b. ZSRR zawdzięczają swą niepodleglość decyzji przywódców sowieckich. Jest oczywiste, że bohaterowie narodowi obecnej faszystowskiej Ukrainy to mordercy i kaci Polakow. Ukraina to zacięty wróg Polski.

  • Jutro Łysenko oświadczy, że to Rosjanie albo separatyści

  • Nie rozumiem Ukraińców. Potrzebują przyjaciół, sojuszników. Proszą o broń a jednocześnie robią nam takie głupie bezmyślne problemy.

  • flacha88 27 August 2014, 19:57 Ukraińcy: zabiliśmy 225 terrorystów

    Znaleźli parę wiosek niestrzeżonych przez żołnierzy

  • Klasyczny przypadek tzw. "Choroby na moskala" - jak to określał Dmowski. Ludzie którzy bardziej nienawidzą rosji niż kochają Polskę. Możesz mi powiedzieć w jaki sposób opowiedzenie się po stronie ukrainy jest polską racją stanu? Bo jak na razie to na tym jako jedni z nielicznych tracimy. Taki z ciebie ekspert jak z tych w sejmie czy telewizji. Tylko, że oni albo nie reprezentują polskiej racji stanu, albo są w sejmie lub telewizji bo są głupi więc będą mówić co im się każe nie rozumiejąc tego jednocześnie.

  • Przemarsz jeńców mógł być zorganizowany jako środek ostrożności by uniknąć ostrzału lub bombardowania tej defilady przez terrorystyczne siły kijowskiego reżymu faszystowskiego.

  • Oddziały rosyjskiej armii założyły swoją bazę wojskową na terytorium Ukrainy - twierdzą władze w Kijowie. Andrij Łysenko, rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony precyzuje, że chodzi o rejon wsi Pobieda, położonej ok. 50 kilometrów na południe od Doniecka.
    To tam miała stanąć kwatera polowa rosyjskiej "batalionowej grupy taktycznej" - donosi dziennik.pl.

  • Nie w Castoramie, tylko w sklepie "Armia Ukrainy". Dostarcza ona codziennie czołgi w stanie niezbyt dobrym, ale z armatą działającą i jeżdżące. Ale to nie problem dla powstańców, którzy potrafili uruchomić i ISa-3 z pomnika w Gorłówce, z zajechanymi T-64 też sobie radzą. Niestety, przez granicę ciężko jest Putinowi czołgi powstańcom przerzucić, bo gdyby im je podarował, to by już Kijów od faszyzmu wyzwalali. No ale jakoś sobie radzić trzeba, i z dnia na dzień jest coraz łatwiej, dowództwo ukraińskie separatystom wydatnie pomaga, o propagandzie już nie mówiąc(Poroszeko myślał, że jak powie ludowi że do Ukrainy wjechały kolumny "zielonych ludzików" to ten rzuci się do obrony kraju przed inwazją, niestety rzuciły się, ale ukraińskie wojska do ucieczki...) P.S: plotka głosi, że "tęczowy fjurer" Oleg Ljaszlo jest w kotle, oby z niego nie wyszedł, to wtedy będzie nie tylko o jednego banderowca ale i o jednego sodomitę mniej

  • To nie jest moim zdaniem zły pomysł, wymagać będzie od nas sporo pedagogicznego wysiłku. A Tyma obdarzyć NDB - Noga, Dupa, Brama. No i od koryta odciąć, dysponentem państwowych środków powinien być ktoś inny. Dobrze też, że polskie konsulaty będą rekrutowały i polecały kandydatów na studia w Polsce.

  • Jedyną realną perspektywą wyborów czy referendum na wschodniej Ukrainie jest powtórzenie referendum z 1939 roku przeprowadzonego przez armię FR. Jak wtedy tak i teraz za przyłączeniem do FR będzie głosowało "100% a nawet więcej". Wtedy jak i teraz będzie głosowała ruska armia. To jest Rosja i wschodnia mentalność jej decydentów. Ukraina nie ma obecnie żadnych szans na przeprowadzenie jakichkolwiek wyborów na tych terenach. ZapUkr ze strony FR nic nie grozi, ten twór będzie hołubiony razem ze swoim banderyzmem jako straszak dla UE a szczególnie Polski. ZapUkr będzie wtykana Polsce przez FR ku Jej - Polski przerażeniu. Takie jest moje dzisiejsze stanowisko, sądzę że Pan odpowiadając ze zrozumieniem zachowasz odpowiednią formę wypowiedzi.

  • kurhany są niebezpieczne, w bieszczadach wielu banderowców zgineło

  • Może niech Komorowski opłaci również pochówki hieroji ukraińskich. http://i.iplsc.com/-/0003H1MSKQYNF8SC-C116.jpg

  • A dla Polaków opłaty za drugi kierunek.

  • Mr Hyde, Twoje myśli są tak płytkie, że nie sięgają nawet Twojej głowy. Państwo, które dba o zamieszkujące na swoim terytorium mniejszości, pozwala im na kultywowanie swojego języka, wiary i kultury… Jeśli w Twojej wyobraźni Ukraina jawi Ci się, jako demokratyczne i cywilizowane Państwo, to niech dopuści do referendum we wschodniej Ukrainie… Tak jak to robi Wielka Brytania, gdzie za kilka dni Szkoci będą głosować za swoją niepodległością, lub przeciw niej…

  • Nowa fala studentów z Ukrainy ? No to się na forach zacznie....

  • Zastanawiajace jest to, ze autor dopuszcza sie manipulacji i zamieszcza artykuly na temat batalionu Donbas, majace na celu dyskredytacje tej jednostki w oczach przecietnego polskiego czytelnika...

  • Zastanawiajace jest to, ze autor w artykule o batalionie Donbas zamieszcza zdjecie flagi nie miejacej nic wspolnego z batalionem Donbas (batalionem w glownej mierze zlozonym z mieszkancow doniecczyzny i nie majacym nic wspolnego z ideologia reprezentowana przez inny batalion uzywajacy omawiana flage)?

    Czyzby chodzilo o zdyskredytowanie zolnierzy batalionu Donbas, w oczach polskiego czytelnika?

  • Sprawdzasz powiedzenie, kłamstwo powtórzone 6 razy jest dalej kłamstwem ? Zawsze jak chcę rozwiązać jakiś problem to patrzę na niego z różnych stron. Postaw się po stronie ruskich. Z dnia na dzień po zamachu na majdanie, u granic ruskich rośnie nowa siła wspierana przez USA. Zamiast państwa wspierającego Rosję lub obojętnego Rosji, wyrasta potencjalny agresor, a na pewno USA nim jest. Więc Rosja nie daje się zepchać ze strefy wpływów, która była dotychczas ich. Nikt u swoich granic nie chce mieć agresora, kto jak kto ale Polska wie to najlepiej. Więc próbują nawet poprzez wspierany separatyzm przeciągnąć na swoją stronę część ziem po zamachu kijowskiej junty. Gdybym był na miejscu ruskich też bym nie dał sobie, żeby z dnia na dzień przy mojej granicy amerykańskie instalacje powstawały. USA dobrze wiedziała w czyje strefy wpływów się ładuje, żal tylko ukraińców, którzy dają się manipulować. Inną sprawą jest, że ukraińcy nie mają swojej tożsamości narodowej ukształtowanej jak np Polska. Szukają w historii punktu zaczepienia, a że wiele nie grzebią to biorą co najbliżej - banderyzm i faszyzm.

  • Mr Hyde, ale mnie przestraszyłeś wczoraj… Byłeś w amoku? Aż uciekłem od monitora, bałem się, że zawału dostaniesz… A liczyłeś może, ile razy kopiowałeś i wklejałeś te same posty pod różnymi artykułami? Przyznaję, jakaś metoda na „zaistnienie” to jest… Zwłaszcza jak się kładzie nacisk nie na JAKOŚĆ - ale na ILOŚĆ…

  • 1. Dlaczego autor zamiescil tylko czesc filmu?
    Czyzby pozostala czesc nie pasowala do jego "teorii"?
    Ogladajac caly filmik (tutaj):

    https://www.youtube.com/watch?v=GUpWWJlazkY

    widac jednoznacznie, ze Donbas zajal budynek szkoly, w trakcie ciezkich walk ulicznych.

    2. Ani w szkole, ani w samej miescinie (Ilowajsk) nie ma obecnie juz zadnych cywyli.
    Wszyscy opuscili teren walk.

  • jan_de 27 August 2014, 17:43 Gdy banderowiec zostaje polskim bohaterem

    Powtórzę, bo chyba nie czytałeś: myślisz, że głupota zwalnia Cię od myślenia?. Jestem prowokatorem, bo umieściłem znaleziony na Youtubie filmik, o którym nie wiedziałem co myśleć? Pan Uri okazał się - jak zwykle w takich sprawach niezawodny – i wyjaśnił Ci (i nam), że był to filmik zrobiony przez Ukraińców… A przecież, miała to być „ewidentnie ruska wrzuta…” To Ukraińcy robią „wrzuty” dla późniejszego wykorzystania przez ruskich? To Twoja logika? Jeśli tak, to ciekawe, kim byłbym w Twoich oczach, gdyby ten filmik okazał się rzeczywiście, autorstwa Rosjan… Pogięło Cię Hyde już całkiem… Dopuść wreszcie do głosu Jakylla, albo choćby Tutejszym’ego… Każdy z nich jest dużo mądrzejszy od Ciebie… I lepiej wychowany…

  • Klimat dyktują politycy.Ruscy gdy w PRL-u stacjonowalo kilka dywizji "braterskiej armii" która zapomniala opuscic nasz kraj w trakcie "wyzwalania" w 1939r i 1945 byli "mili" i klimat wobec polskiej ludności był taki jak najezccy.Obecnie gdy nastapila zmiana "przyjaciol" to okazuje się ze jesteśmy wrogami bolszewikow których kiedyś kochala była wladza.Zawsze graniczyliśmy z Ruskiem i nie tylko w obwodzie Krolewieckim ale i z Bialorusia która jest wasalem Rosji i na kazde gwizdniecie Kremla Backa zrobi to co carewicz Putin mu kaze.Po prostu musimy stawiac na zbrojenia i nie ogladac się na NATO .Rzad który wola o pomoc jeszcze w czasie pokoju od innych swiadczy o jego slabosci i beznadzieji politycznej.Umiesz liczyc - licz na siebie.