• Mam nadzieję że Ukraińce dokopią pieprzonym sowietą ! pozdrawiam wszystkich :-)

  • Panowie postąpili zgodnie z życzeniem swoich władz. Nie płakali z bólu , będąc ciężko rannymi zabili 12 "ruskich" sami z godnością wstąpili w zaświaty. Rozumiem, że jest to hasło ku pokrzepieniu serc, dobry wzór do naśladowania. Pytam się co z odpowiedzialnością za swoich podkomendnych. Zostawili ich, niech się sami martwią. Tak się rodzą legendy typu RAMBO zabili go a on uciekł .

  • Oficerowie rzymscy w razie klęski rzucali się na swoje miecze. Ci powinni byli rzucić się na swoje siekiery, które na pewno mieli przy pasach.

  • Drogie Kresy.pl

    W prawej sekcji Waszej strony jest liczba osób które Was polubiło na facebooku - ponad 60 tys osób. Wiele osób założonego facebooka nie ma. Zatem stoi za Wami rzesza ludzi włącznie ze mną.

    Pozdrowienia i tak trzymać, a sponsorowanymi nie wiedzieć przez kogo osobami nie przejmujcie się. "oliwa zawsze wypływa ;-)"
    Ada

  • Wniosek prosty Nie brać jeńców Zabić banderowskie szczury na odległość

  • Ciężko ranni wstali ? , i ja tam byłem i widziałem a potem doniosłem o tym Ministerstwu Obrony Ukrainy - tak a świstak siedzi i zawija sreberka.

  • Narobił bydła i jęczy.

  • Szewczuk sam stworzył ten problem wspierając banderowców, zamiast nawoływać do pokoju. Moim zdaniem Franciszek popełnił błąd, dając tego banderowca na zwierzchnika UKGK. Teraz będą z tego problemy.

  • Litvusy a dokładniej żmudzińska dzicz nic nie ma wspólnego z Księstwem litewskim . I to nie ich historia . Tylko dzięki zdradzie ,,polskiego " post komunistycznego rządu mają możliwość zawłaszczenia tej historii i co gorsza ziem Polskich na Litwie.

  • Ot i cała prawda o ukrainie , Putin otrzymał wolną rękę do aneksji ukrainy . Nie będzie rakietek pod Moskwą . To i ukraina niepotrzebna . Pewnie coś na tym ugrają Węgry i Rumunia a my nadal jak kundel na łańcuchu będziemy szczekać na Rosję i zapłacimy za geszefty USA .

  • Rosjanie powinni ich tak długo trzymać na granicy jak oni trzymali samochody z pomocą

  • W końcu. Mam nadzieję że projekt nie ugrzęźnie w urzędach z powodów wyborczo-politycznych.

  • Nie zgadzać się. To nie Putin się wykrwawiał w bojach i nie jego rodzinę bombardowali faszyści. I tak ich zaraz zawrócą na front. Dobrze miliarderowi mędrkować.

  • @tutejszym załączam link do artykułu który w pewnym miejscu może Panu poprawić humor
    http://espreso.tv/article/2014/08/28/yak_prykhid_nato_u_skhidnu_yevropu_mozhe_zashkodyty_ukrayini

    tagore

  • Mariusz 151: Ani to ani tamto. Poprostu mam swoją opinię. Uważam, że oslabianie faszyzmu pomaga Polsce. Obecnie wsch. Ukraińcy oslabiają faszystowskich zach. Ukraińcow. Nie jesteśmy Litwinami, Lotyszami, Estończykami, Słowakami i Chorwatami i jesteśmy antyfaszystami. Uważam też, że, wsch. Ukraińcy obróciliby się p-ko W. W. Putinowi gdyby ujrzeli, że ich zdradza. Uważam, ze na wsch. Ukrainie jest prawdziwa, patriotyczna wojna narodowo-wyzwoleńcza. Nikt im nie pomaga prócz Rosji i Serbii, przynajmniej tak to teraz wygląda. A Rosja ma w tym swoje interesy. Dlaczego to jest wam tak trudno do jasnej cholery zrozumieć? W czym tu macie umysłowe zahamowanie? Gdzie jest blok? Czy naprawdę chcecie mieć przez graniczną miedzę silne ultrafaszystowskie państwo ukraińskie? Naprawdę? No to chcijcie. A ja się nie zgadzam i będę się temu zawsze przeciwstawiać. Wasze wrogie wpisy mnie nie powstrzymają.

  • anarchista 29 August 2014, 07:26 Poroszenko: zdezerterowały dwa nasze oddziały

    @Mariusz151 Rozumiem że masz na myśli banderę i jego ideologję na której w europie po 70 latach od zlikwidowania Faszystowskiego państwa Niemieckiego Faszyści ze wschodniej u-krainy zainstalowani w Kijowie podejmują prubę odtworzenia tego zbrodniczego systemu . Śmieszy mnie twierdzenie o ,,faszystowskiej Rosji" . Która za jego rozgromienie zapłaciła wysoką cenę w tym ukraińcy ze wschodu . i nic do tego nie ma fakt jaki ustrój wtedy istniał . Dla POLSKI najlepszym rozwiązaniem jest rozpad ukrainy i osłabiona Rosja + powrót Kresów do Polski to zaplecze intelektualne i kulturalne Kraju po jego utracie staliśmy się karzełkiem w Europie. Czy kiedykolwiek na tym forum ktokolwiek poza nielicznymi wyjątkami zrozumie że , żadna z tych nacji nie powinna uzyskiwać wsparcia ze strony POLSKI ? . Tak jak najszybciej należy odstąpić od chorej doktryny Giedroycia (zresztą o podejrzanych kontaktach z UPA-OUN i Faszyzmem )

  • Bardzo dobrze że doszło do tej wizyty. Od dawna powinniśmy prowadzić w stosunku do Białorusi suwerenną politykę. Bez oglądania się na innych. Pamiętajmy o 1,5 mln Polaków którzy tam żyją. Trzeba ich wzmocnić poprzez dostęp do polskiej kultury i edukacji. Dlatego trzeba rozwijać stosunki polityczne i gospodarcze z Białorusią.

  • Kryzys na Ukrainie rozpoczął się od obalenia Janukowycza. Nie muszę chyba dodawać że nielegalnego bo to oczywiste.

  • Rozgrom kolumny ukrainskiej. Jeden jenec. Mowie, ze nikogo nie zabijal. Rebeljanci neguja, mowia, ze ta sama kolumna ostrzelala cywilow video 18+
    http://www.segodnia.ru/content/146260

  • Ot i parę słów prawdy. Ukraińcy na swoje państwo muszą sami zasłużyć, a droga do tego jest ciernista. Patriotyzm kosztuje ciężką pracę a nawet poświęcenie własnego życia dla innych. Jeżeli Ukraińcy będą chcieli iść po tej ciernistej drodze pod sztandarami banderyzmu a nie ostatnio wykazywanego patriotyzmu to nie tylko ja, ale wielu Polaków odwróci się od nich. Opcja banderowskiego mitu jest nie do utrzymania, może być zabójcza dla ukraińskiej państwowości. Takie jest moje zdanie wczoraj, dzisiaj i jutro, na zawsze.

  • Mariusz151,-ten Sylwia to zwykły agent rosyjski na pasku FSB ,pisze takie bajki że głowa mała..

  • tutejszym 29 August 2014, 06:22 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    Nie pieprz głupi agencie ruski, kochać Polskę to znaczy też nienawidzić Jej wrogów - banderowskiej Ukrainy i Putinowskiej Rosji. Nie będziesz ruska szmato uczyć Polaków patriotyzmu według ruskich zapotrzebowań. Poszła stąd i zmień awatar, nie masz do niego prawa.

  • amstaf358 29 August 2014, 06:14 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    Szkoda zachodu ,ci piewcy Rosji przeszli pranie mózgu w post sowieckim stylu i są już nie reformowalni podobnie jak północni koreanczycy...

  • amstaf358 29 August 2014, 06:10 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    Brawo! Jan53,to jest odpowiedż dla tych prorosyjskich popaprańców którzy liżą na tym portalu tyłek wiadomemu agresorowi...

  • jan53 29 August 2014, 06:06 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    Bolszewicka Rosja jest tyle samo warta co faszystowska Ukraina.Prawdziwy patriota ma w d.........obie te nacje.Pisanie o jednej z nich z wręcz uwielbieniem jest smieszne z powoływaniem się na patriotyzm.No chyba ze 17.09.1939r wkraczalo się razem na tereny II RP z "braterska pomocą".Zamordowalo lub wywiozło ponad 2mln.polskich obywateli na Sybir i Kazachstanu.A potem "armia wyzwolicielka" przez 50 lat zgubila kierunek do domu i trzeba było pasozytow jeszcze utrzymywać.Ukrainiec banderowiec to taka sama swołocz jak ci poprzedni "przyjaciele"wiec nie ma co zalowac jednych i drugich w ich praktycznie bratnich walkach.My zas zamiast podniecać sie wiadomościami z Doniecka itp.powinnismy jak najwięcej przeznaczyć na armie,sprzet i wlasny przemysl zbrojeniowy bo ani UE ani NATO nam nie pomorze.

  • anarchista 29 August 2014, 05:56 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    @ kami644: 29.08.2014 07:15 ). Strefy buforowych państewek słabych i uzależnionych od Polski były dobrym pomysłem w latach XX ub wieku . W czasach Rakiet balistycznych i wszelkiego świństwa latającego z prędkością dżwięku na odległość kilkuset kilometrów jest przeżytkiem . I w tym układzie istnienie tego co zostało po ZSSR na naszych Kresach jest niepotrzebne . A Powrót Wschodnich województw do Polski Koniecznością ekonomiczną i Polityczną . Likwidacja ukrainy i granice jak w II R.P to konieczność.

  • jan53 29 August 2014, 05:50 Litewski węzeł [+VIDEO]

    @Rudy:Nie pisałem o Ruskich w Litwie,poniewaz obie tam nacje jada na "jednym wozku".Rusek gdy nie ma władzy jest cichy i pokorny.Poza tym jest to nacja która tam osiedlono za sowieckiej władzy oraz podczas budowy EA w Ignalinie.Zreszta tam mieszka ich najwięcej.Rowniez Rusek w przeciwieństwie do Polaka dal i daje się szybciej zlitaunizowac.Obecna Lituva ma tyle z ta dawna co ges do prosięcia.To Zmudzini którzy wraz z pitym mlekiem matki nienawidzą Polakow - dlatego pasuja do bolszewikow.Polacy w Litwie a najwięcej na Wilenszczyznie byli już od XII w.Wilenszyzna to tez takie powiaty jak Braclawski,Postawski czy Molodecki.Zeby nie Polacy to Zmudzini do tej pory siedzieliby w lasach.

  • sylwia 29 August 2014, 05:47 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    Banderowska ukroszowinistyczna alkoholiczna jaczejko propagandy: granica Polski z Ukrainą jest długa. Z Rosją jest prawie wirtualna. Prawdziwy polski patriota bardziej kocha Polskę niż nienawidzi jej wrogów.

  • tutejszym 29 August 2014, 05:38 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    Nie "hitlerowksa [ort.] Ukraina" tylko "Putinowska Rosja" ruska jaczejko propagandy. Ale oba określenia są logicznie poprawne.

  • Miejmy na uwadze, że swego czasu był sobie nieuznawany i separatystyczny kraj, który teraz nazywa się USA. Brawo dzielna Nina.

  • sylwia 29 August 2014, 05:30 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    Rosyjscy żydzi są często prorosyjscy. W Izraelu są antysyjonistyczni żydzi (Neturei Karta). Jeszcze nie ma jednobiegunowości. Dziki Kamień nie wygrywa.

  • Łukaszenka nazwy "tutejszy" nie wymyślił. Tak dawniej sama siebie określała znaczna część Białorusinów ( > 25% ? ). W domyśle znaczyło to narodowość polską. Był to problem dla ruskiego okupanta. Pomimo Kuropatów tyle Ich jeszcze zostało. A wolne tłumaczenie hymnu Białorusi " My spali, nas obudzili. W dupę nam dali i spać położyli..." nie dotyczyło tutejszych. Oni zawsze byli wyspani i nakręceni jak sprężyna. A zagrożenie dla nas jest też rzeczywiste. Ta wizyta Putinowskiego wysłannika jest symptomatyczna i dla nas jest potencjalnie bardzo ważnym sygnałem, którego zlekceważyć nie powinno się...

  • sylwia 29 August 2014, 05:19 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    Im słabsza hitlerowksa Ukraina tym mocniejsza Polska.

  • Plany NATO i Paktu Warszawskiego włączały zastosowanie broni jądrowej natychmiast, na terytorium PRL. Paktu Warszawskiego nie ma ale jest FR. Nic nowego.

  • kami644 29 August 2014, 05:15 Kołomojski rozszerza swoją władzę

    Wychwalajcie tych kacapów dalej. Jak wam atom zrzucą na kark miny wam zrzedną. Ukraina musi być niezależna od Rosji. Jest to bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa. Ogarnijcie się wreszcie !!!

  • Kwezal: Bląd: przecież jest nas kilku ruskich agentow,nie jeden, pod tym nickiem, wg. Tutejszym. A jak polski sztandar narodowy może drażnic kryptobanderowca? Tylko ponieważ jest polski. I nim pozostanie. Wam na przekór krwawe antypolskie faszystowskie gnidy. Hto nie skaczi toj Moskal i Poliak.

  • Witam, witam Pana Quetzal'a. Z tym IQ > 90 to Pan nie przesadzaj, a IQ > 120 to nie łaska?. Tak mnie Pan delikatnie i uprzejmie podchodzisz... Serdeczne pozdrowienia dla Pana, ja też kiedyś młodym byłem. Gdyby tak obecne umiejętności a dawne możliwości... Wszystkie dziewczyny były by nasze. Rozmarzyłem się, młodość!. Pozdrawiam.

  • Dwom ukrainskim artylerystom pokazano ofiary ich roboty. Teraz placza i krzycza, ze nie znali, ze zabijali cywilow
    http://www.youtube.com/watch?v=RrTa5SPaIok

  • Również pozdrawiam Pana Tutejszego i mam tożsame spostrzeżenia. Dobrze jest wyłowić takiego agenta i go przygwoździć. Nie odpuszczać, dopóki nie przestanie się wycierać polską flaga z polskim godłem. To jest szczególnie wku.......jące, bo że ich proweniencja jest jasna - domyśli się jej każdy z IQ powyżej 90.

  • Panie Kwezal, "Anarchista"nie jest ruskim agentem. Pan Anarchista jest w trakcie leczenia, wykorzystują go bezwstydnie agenci ruskiego wpływu na tyn Forum. Agent "Sylwia ( vanderBrook) jest to ruska kreatura - agent wpływu rosyjskiej komórki propagandy. Pod tym nickiem "Sylwia" są umieszczane treści różnych autorów, mają braki w personelu, stąd te śmieszne wpadki. Pan "Anarchista" jako bezwolne narzędzie ruskich agentów wpływu wzbudzać może tylko litość, ale w tyn zawodzie litości nie ma. Jak się skończy akcja podboju Ukrainy to te kreatury znikną po pewnym czasie, "maskirowka" obowiązuje. Pozdrawiam.

  • Sylwia, gdzie jesteś????????????????????????????????????????Brakuje mi twojego dyżurnego komentarza, młodego politruka. Spróbuje cię "godnie" zastąpić:terrorystyczna, klika faszystów kijowskich spędziła bezbronnych i wygłodzonych ludzi pod faszystowskimi bagnetami i zmusiła ich do wystąpienia pod zdeprawowaną flagą Ukrainy,kraju,który już sie rozdał. W rzeczywistości ludność Mariupola i Donbasu z utęsknieniem oczekuje bratniej pomocy radzieckiej armii,ups,sorry wyrwało mi się, Armii"Noworosji", szykuja już czerwone goździki, by przywitać rosyjskie duże goździki, samobieżne. Ale to tylko kwestia czasu,jak wyzwolimy to uciśnione miasto, spod panowania faszystów i degeneratów.Wtedy ludzie poznają, co to prawdziwe szczęście!

  • A Anarchista to jest Sylwia-politruk?Bo sobie z dzióbków spijają, więc najwyraźniej tak :-D

  • Panie Januszu S. - "Anarchista" i kilkanaście innych nicków. Moje Muminki powiedziały, że ustalą dla Dziadka jaki kolorowy proszek Pan Janusz S. bierze. Twierdzą, że na 100% jest to psychotrop. Ja sobie tutaj gadu - gadu a Pan smacznie śpisz w swoich jednorazowych majtach. Kontakt ze mną Panu chyba nie służy, odpuść Pan mnie sobie. Pan zyskasz spokój a ja się trochę mniej pośmieję. Pozdrawiam.

  • rudy 28 August 2014, 23:13 Litewski węzeł [+VIDEO]

    A czym "Litvus tak jak Rusek"? Przepraszam pana, ale się z tym nie zgodzę. Na Wileńszczyźnie jest mnóstwo Rosjan i nie słyszałem od żadnego żadnych nacjonalistycznych wypowiedzeń, żadnych poniżeń w stronę Polaków czy traktowania Polaków jako ludzi drugiego sortu, w od Litwinów, co tu [na Wileńszczyznę] spłynęło ze wsi Auksztoty czy Żmudzi i teraz siebie mają za panów, a Polaków za (cytuję co mi wprost powiedziała jedna Litwinka) "przywiezioną z Polski" przysługę".

  • Normalka, Putin powiedział do EU i USA - cytuję: " "Nu, Zajec ! Nu pagadi !". Typowa ruska mentalność przy "pertraktacjach". Ale za to jaka skuteczna. Tematem będzie "Warunki uzyskania sprawiedliwego pokoju i spokoju na Ukrainie". W myśl maksymy staroruskiej: "My pobiedili, nasze dieło prawoje!". A teraz czas na humanizm i negocjacje z EU i USA. Chociaż wynik tych "negocjacji" może być różny ( prawo trzech ciał ).

  • W szeregach sił zbrojnych Noworosji zabronione oby jakie spożycie alkoholu, jeszcze było dany zakaz używania wulgaryzmów, ale jak niestety widać, to jest słabo jest wypełniane.

  • Szkoda tylko, że Łukaszenka przypomina sobie o Polsce dopiero w chwili zagrożenia i gdy się obawia o własny tyłek, widząc jak Putin przeprowadza ofensywę na Ukrainę Ale jak mówiono o Polakach w Grodnie i na całej Białorusi kilka lat temu, to wymyślił dla nich osobliwą nazwę"tutejsi".......I chciał podporządkować sobie Związek Polaków na Białorusi.

  • Brawo Tutejszy!!! Stawiasz dzielnie czoła politrukom, którzy dzielą świat na faszystów i antyfaszystów.I nic pomiędzy.Jak masz kolege Ukraińca, to już jesteś "ukrofaszystą" :-D Nawet nowe słowa wymyslają. Już Lenin mawiał, ze kto nie z nami, ten przeciw nam. Czyli skoro nie zgadzasz się,że dzielni Ukraińcy którzy bronią swojego kraju przed innym zaborczym państwem, to faszyści,to znaczy ze sam jesteś faszysta :-D Kiedyś ta wojna się skończy i ci ludzie znikną, przestaną tak zjadliwie atakować nienawiścią do innych, bo nie będzie na nich zapotrzebowania.

  • Świat wg.Sylwii:dziś jest szajka kijowska, wcześniej była i junta i klika, i generalnie faszyści.Szwadrony i ze ukraiński rząd głodzi swoich obywateli. Dziwie się,że nie napisała jeszcze że na wschodzie walczą specjalne oddziały SS-Galizien. Ups,poddałem jej pomysł niepotrzebnie.Ona ma tu roboczą ksywkę Sylwia-politruk. Dla niej świat wygląda jak w filmie"Underground" Kusturicy. Obudził się facet, który przesiedział w piwnicy cały okres komunizmu w Jugosławii i wydawało mu się, że dalej walczy wśród komunistów z czasów II Wojny Św. z ustaszami chorwackimi i serbskimi czetnikami. Dlatego dla niej świat też jest czarno-biały jak 70 lat temu, po jednej stronie nacjonalistyczne OUN, czyli faszyści,a po drugiej dzielni Rosjanie z wojsk wewnętrznych NKWD którzy niosą braterską"pomoc"od Finlandii po Afganistan. Świat stanał jej w miejscu,czas sie zatrzymał, jak u gościa z Underground. A Rosjanie tak po prostu zabłądzili, takie to wojsko mają.Mieli dac wsteczny bieg w czołgach,a dali cała naprzód,niechcący naruszają integralność terytorialną i niepodległość innego kraju. A jak jadą na wakacje żołnierze, to zabierają ze sobą sprzęt, czołgi, granatniki i haubice Goździk. Takie wywczasy mają.

  • Juz wczoraj pisalem, ze kresy.pl popelniaja blad publikujac artykul o Donbasie z ilustracja flagi Azowa. Ale dzisiaj rozumiem, ze bylo to celowe dzialanie po to zeby wywola wilka (Wildsteina) z lasu.
    No coz kazde medium szuka sensacji...