Nasi tez powinni mieć dzień wypędzonych z Kresow a ustanowić go o jeden dzień wcześniej niż zrobili sobie Helmuty,tyle ze wnuk "pozostałego" na pewno by nie wyrazil zgody.Musialby przedyskutować to z Angela.
Jednostki ochotnicze podlegają pod MSW więc nie powinno nazywać się ich żołnierzami a policjantami. Podejrzewam że zginęło znacznie więcej tylko że propaganda ukraińska manipuluje faktami
Rosja nie ma nowoczesnej armii, tylko jest silna słabością innych. Za to ma żołnierzy, którzy po kolosalnych porażkach w Czeczenii w końcu się ostrzelali i umieją walczyć. Nowoczesna armia to stosunek struktury wyposażenia wojskowego 10-70-20. 10% to najnowocześniejsza broń, najnowszej generacji(Polska ma np.rakiety morskie Konsberg), 70% to wciąż nowoczesna ,ale już używana od dłuższego czasu.W to wrzuca sie na świecie np. najnowsze wersje F-16, czy niemieckie czołgi Leopard 2. Natomiast 20 % to starocie. I sprzęt który walczy na Ukrainie, czyli czołgi ulepszone,ale T-72, czy wyrzutnie Grad, to starocie. Nie mówiąc o transporterach BTRach. Rosja w większości ma sprzęt z trzeciej grupy i dopiero chce się przezbroić i wejść w grupę drugą. Natomiast na pierwszą nie ma potencjalnych technologii. A w to zalicza się nowoczesna awionika, silniki lotnicze, pociski kierowane. Dlatego w agresywnych planach Moskwa wykorzystuje wszelkie"zielone ludziki"i "pospolite ruszenia". Nie ryzykuje wcale otwartej wojny, bo mogłyby się piętrzyć straty, choć Ukraina jest duzo dużo słabsza.Łatwo było pokonać Gruzję,a co by było z NATO....?Tu by się ich czołgi na nic zdały. Teraz Rosja robi dwie rzeczy. Chce zdemolować Ukrainę ekonomicznie, by społeczeństwo był niezadowolone i odbiło sie to na rządzących i chce zmusić Ukrainę do rozejmu i uznania staus quo, czyli czarnych dziur w jej granicach,a faktycznie administrowanych przez Ruskich
@kwezal: Młody człowieku, ktoś powinien powiedzieć Ci prawdę: Twoje mniemanie o własnej inteligencji jest stanowczo przesadzone… Albowiem oczywistym jest, że składałeś Pan swoje raporty, korzystając ze swoich wcześniejszych "wcieleń", które (chyba) ciągle jeszcze na tym portalu funkcjonują. Tu przy okazji, panie kwezal, pańska wcześniejsza wersja, Pan Iwanow odznaczał się jednak pewną kulturą osobistą, i bez oporów stosował grzecznościową formę Pan. Proszę wziąć to w przyszłości pod uwagę. ** Wracając do Pańskiej wypowiedzi – piałem to już co prawda, Panu Hyde… Ale ponieważ obaj z równym zapałem tropicie, jak kiedyś bolszewicy imperialistycznych agentów, tak wy dzisiaj agentów ruskich, powtórzę: Pańskie myśli są tak płytkie, że nie sięgają nawet Pańskiej głowy. **Poraża zwłaszcza Pańskie postrzeganie rzeczywistości, cytuję: „co jest interesem Polski to nie ty decydujesz propagandysto, tylko polski rząd i prezydent,wybrany demokratycznie,w prawdziwych wolnych i demokratycznych wyborach…” „Wzruszyłem się” czytając - wreszcie poznałem człowieka, który jest dumny z polskiego rządu… Jeden minister mówi, że „Państwo polskie istnieje tylko formalnie, a drugi stwierdza stwierdza, że robimy „laskę” amerykanom - to tak „uważamy na silniejszych”, Panie kwezal? Robiąc im „laskę”? - A po tym wszystkim premier Tusk stwierdza: chłopaki, nic się nie stało…To się nazywa demokratyczne Państwo prawa, z którego jesteś Pan tak dumny… Śmiać się, czy płakać? **Inny cytat: „To nie Ukraina robi przy polskiej granicy na Białorusi ćwiczenia wojskowe, jak opanować Polskę szybkim atakiem”. A zastanawiałeś się Pan dlaczego nie Ukraina, a Rosja? Jak mi Pan powiesz, co miałeś z fizyki, to wszystko będzie jasne…? Bo III zasady dynamiki Newtona wyraźnie Pan nie rozumiesz. Jeśli będzie Pan chciał, to proszę o tym napisać, a ja z przyjemnością wyjaśnię Panu dlaczego… **Żeby jednak znaleźć jakiś + w Pana wypowiedzi, przytoczę następny cytat… „W stosunkach międzynarodowych,nigdy nic nie jest wprost pokazane, prawdziwe intencje i prawdziwi sprawcy skrywają się”, i dalej: „Liczy sie to kto na działaniach korzysta”. I tu masz Pan rację, jednak co z tego, skoro wyciągasz Pan błędne wnioski… Tak naprawdę skorzysta USA które, jak oficjalnie przyznało wspierało ten przewrót. Minister Sikorski bez entuzjazmu, powiedziałbym nawet - z pewnym niesmakiem - że robi amerykanom "laskę". Ale Pan to chyba robisz im tę „laskę” z przyjemnością… Ale i ten temat chętnie rozwinę w dalszej z Panem dyskusji…
**Niestety, reszta Pańskiej wypowiedzi to bełkot - ostatni raz taki bełkot słyszałem – wypisz, wymaluj - od Pana Iwanowa - mieszanina pobożnych życzeń, urojeń i zwykłych kłamstw… Wybaczy Pan, ale mam uwierzyć, że zaczytuje się Pan w Dostojewskim i kocha jego dzieła? A może chce Pan porozmawiać o literaturze? Zachęcam. Jestem do dyspozycji. **Albo inny cytat: A jesli ty ziejesz nienawiścią, to jest to twój ból.Po mnie twoje chamskie teksty spływaja jak po kaczce.”.W Pańskich ustach przypomina to zawołanie złodzieja złapanego na kradzieży, który dla odwrócenia od siebie uwagi krzyczy: „łapać złodzieja” i wskazuje na Bogu ducha winną osobę…! Ale „kaczka”…to mi się podoba… Proponuję ją przyjąć za następny Nick - Kaczkę. Kaczkę, po której spływają argumenty… Że wielbłądem nie jestem (czyli tym, co się Panu uroiło) – tłumaczyć się nie będę. To jest problem Pańskiej percepcji rzeczywistości… **Nurtuje mnie natomiast jeszcze jedna rzecz… w czyim imieniu Pan piszesz? Co za „My”? Jakieś Biuro Polityczne? A może piszesz w imieniu swoim, 3 wcieleń Pana Tutejszym’ego i swoich starszych „wcieleń”?
**Pan Iwanow chwalił się swego czasu, że z ruskiego miał trójkę. Podejrzewałem go wówczas, że i z innych przedmiotów ocen nie miał lepszych… Niech Pan powie prawdę, Panie kwezal, co Pan miał z polskiego? Ponieważ nie wątpię, że piątkę, stwierdzę od razu, że „wysoki poziom” prezentowała Pańska szkoła…
I niech mi będzie wolno zakończyć Pańskim inteligentnym : „I tyle w tym temacie”.
@ Kwezal:( Alez tej ukraińskiej chołoty napchało się na to forum) .......ukraińskie bataliony obrony terytorialnej stosują tortury w stosunku do zatrzymanych w Donbasie osób.
"Ciągle docierają do nas doniesienia o takich naruszeniach praw człowieka, jak bezprawne zatrzymania, porwania i tortury, dokonywane przez ukraińskie terytorialne i specjalne bataliony" –
Sugarless, po co ty tu siedzisz politruku ruski??Jak jesteś taki twardy i przemądrzały chojrak,i na wszystko masz zawsze jedną gotową odpowiedź i receptę, to jedź i zaciągnij sie w ruskim wojsku, weźmiesz udział w inwzji i bedziesz walczył i się wykażesz wtedy naprawdę,a nie siedzisz w kapciach przed monitorem i głównie co robisz, to wyzywasz. Za pieniądze.
Jeżeli Polska(rząd) zacznie myslec racjonalnie i postawi na maxa zbrojenie własnej armi a nie będzie opowiadac pierdoly o racie za F-16.Silnemu państwu ani grupy ani trojkaty nie będą potrzebne.O sile państwa nie będą decydować dwie-trzy kompanie wojsk NATO ale dobrze uzbrojona i wyszkolona armia polska.NATO do Polski wejdzie jak już będą zgliszcza i trzeba będzie policzyć ocalałych obywateli RP.Nikt za nas d......nie nadstawi,tak samo jak za kraje bałtyckie.Obecnie jest okazja nawet zwiekszyc budżet na MON do 2,5% PKB,ale wprowadzić jakas niezalezna grupe kontroli nad ich wydawaniem.Chodzi o korupcje bo ta w armii to rak!!!Zadnych brygad z litvusami czy Ukraincami!!!Te nacje w nocy gdy nadarzy sie okazja to wyrzana naszych zolnierzy.Wydawajmy nasze pieniądze na naszych zolnierzy a nie obce dziadostwo.Lituva przeznacza na swoja 7tys.armie 0,8% PKB co nie starcza nawet na wyplaty na pensje nie mowiac o szkoleniach.0,8% PKB - to ok.300mln.$.Polskie 1,95% PKB to ponad 10mld.$.Ukraincy wydaja na wojsko ok.4,5mld$ ale dalej sprzedają sprzet Rosjanom z którymi prowadza wojne.A nam sie wmawia ze taka polsko-litewsko-ukraińsko brygada to super rzecz.Tylko idiota cos takiego może wymyslec czyli polski MON.
"I jeszcze jedno,jak te kolumny wjadą kiedyś do Polski,to zaczniesz klakierze inaczej szczekać.Wtedy najczęściej tacy jak ty nabierają wody w usta i zawijają się na zachód." - nie, Panie Kwezal. Oni zostaną nagrodzeni za swoje zasługi niższymi stanowiskami w okupacyjnej administracji Priwislinskogo Kraja. Przed kacapami będą udowadniać swoją "prawie rosyjskość" pochodzeniem od sołdata, który w 45 zgwałcił ich babkę. Kacap i tak kopnie ich w zadek (w przenośni, bo skończą w jakimś dole śmierci albo w kagebowskiej piwnicy) jak przestaną być potrzebni, bo nawet kacap nie lubi renegatów. Pozdrowienia :)
To wszystko wina Rosji, bo ma zbyt nowoczesną armię. Może poziom wyrównałby się gdyby przeciw Ukrainie zostały rzucone plemiona syberyjskie. Oczywiście w małej liczebności, żeby nie miały przewagi liczebnej.
Mało kto b tak zrobił, bo każdy w bliskości śmierci ma choć cienka nadzieję na życie, z którym musi się szybko porachować i chociaż pomysleć na koniec o rodzinie . A może wezmą do niewoli i do szpitala i przeżyję? Nigdy bym nie chciał być w takiej sytuacji.Dlatego wojna to i tak gówno,ale widac ludzkość nie umie żyć inaczej.
A ty się jaroslaus rzuć na macewę,albo siedmioramienny świecznik jak będziesz w takiej sytuacji i rozwal sobie o nie czerep. To by była dopiero ironia, co nie?Ha ha ha
Grupa Wyszehradzka to klub towarzyski o takim znaczeniu jakie mu nadadzą członkowie.
Dlatego autor artykułu ocenia go jako martwą inicjatywę i zwraca uwagę na izolację Polski
w tym towarzystwie.
Dokładnie. Pozdrawiam romariox i amstaf 358. I informacja:na tym forum sa sowieckie politruki, czyli rosyjscy agenci wpływu. Dlatego rozmowa z nimi wygląda tak jak wygląda. Dawajcie im odpór, to jedyna rada :-)
Wolę być już nazwany agresorem,niż być takim deklem klozetowym jak ty. Rosjanie, zaprawieni w Czeczenii w zaczystkach czeczeńskich aułów wjechali do dwóch wiosek pod Ługańskiem, jadą spokojnie czołgami,bo wiedzą,że Ukraińcy nie mają skutecznej broni przeciwpancernej w tym miejscu, ci mają dobre, aktywne pancerze i sobie i spokojnie walą z czołgowych armat w każdy jeden dom po drodze. By nie musieć walczyć w kontakcie. Więc nie muszą go zdobywać. Taka metodę dokładnie stosowali w Czeczenii. A miejscowych mają w głebokim poważaniu, bo są zupełnie innych rejonów świata i Federacji Rosyjskiej i pierwsze co, to nie chcą na tej nieswojej wojnie sami stracić życia, więc walą w co popadnie, a jak obywateli Ukrainy zginie, no to ofiary wojny i trudno...... Oczywiście wg.sowieckiej propagandy"wyzwolona"ludność Donbasu jest z tego na pewno bardzo uradowana, pewnie po rozwaleniu własnego domu witaja Sowietów zebranymi na prędce kwiatami na łąkach i kupionymi goździkami. Jeżeli żołnierze ukraińscy zabili się, zabijajac jednocześnie wroga, to jest to najwyższe bohaterstwo, i na to mało kogo stać, bo każdy chce żyć!!!!!
I jeszcze jedno,jak te kolumny wjadą kiedyś do Polski,to zaczniesz klakierze inaczej szczekać.Wtedy najczęściej tacy jak ty nabierają wody w usta i zawijają się na zachód.Oni tam w pewnym sensie walczą także o nasze tyłki,tak jak i my w 1920 r. uratowaliśmy tyłki niemieckie, francuskie, belgijskie i inne, poświęcając kupę naszych ofiar!
@amstaf358: 29.08.2014 14:22). CO ZA JĘZYK PEŁEN CHWASTÓW JĘZYKOWYCH I RUSYCYZMÓW , i PRZESTAŃ PIEPSZYĆ ŻE DŻUMĘ MOŻNA WYLECZYĆ CHOLERĄ . UKRAINA JUŻ NIE ISTNIEJE A FIZYCZNA LIKWIDACJA TO TYLKO KWESTIA NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI . ZOSTANIE ROZERWANA JAK STARA ŚMIERDZĄCA SZMATA.
@ Jan53:/. JEDNO SPROSTOWANIE Bolszewicka Rosja NIE ISTNIEJE OD 25 LAT. NO I TREŚĆ TWOJEJ WYPOWIEDZI SPAPRAŁ,,amstaf358" O ZNANEJ WSZYSTKIM FORUMOWICZOM MIŁOŚCI DO UPA - O NACJI JEGO NIE WSPOMNĘ.
@ amstaf358: 29.08.2014 08:10 ). Tylko ukraińska szmata może twierdzić że , Polska znajduje się w stanie zagrożenia i agresji Nam Rosja nie zagraża i jeszcze długo nie będzie zagrażać.A fakt że twoja banderowsko-faszystowska ukraina sypie się w pył to i dla Polski dobrze.
@ Tutejszym: 29.08.2014 08:22)Nie pieprz głupi agencie ukraiński Nie będziesz wrogów - banderowskiej ukrainy i Putinowskiej Rosji Nie będziesz ukraińska szmato uczyć Polaków patriotyzmu .
Ołeha Liaszko to sami Ukraińcy powinni zabić za zbrodnie, których nawet nie ukrywa jakie ma zamiary i je skutecznie realizuje. Psuje opinię o wszystkich Ukraińcach.
Przecież to jasne. Droga w zaświaty długa i nudno samemu, należy w tą drogę wziąć jak najwięcej przeciwników ze sobą. A zamiast wpaść w ręce wroga ( nie przeciwnika ) to już lepiej szybko umrzeć. No i jeszcze taka okazja - tylu wrogów ze sobą w drogę wziąć, pycha. Postąpili jak najbardziej racjonalnie.
Powiem ci tak,-paszoł won..anarchisto!. ,Jestem za niepodległą Ukrainą ale nie popieram banderowców z OUN-UPA bo mają krew niewinną na rękach ,ale jeszcze bardziej nie lubię tych post radzieckich rosjan bo to p......... agresorzy którym wiecznie mało i patrzą tylko jak by tu najechać inne niepodległe państwa...
Przecież to jasne. Droga w zaświaty długa i nudno samemu, należy w tą drogę wziąć jak najwięcej przeciwników ze sobą. A wpaść nie w ręce wroga ( nie przeciwnika ) to już lepiej szybko umrzeć. No i jeszcze taka okazja - tylu wrogów ze sobą w drogę wziąć, pycha. Postąpili jak najbardziej racjonalnie.
Obama się nadaje raczej na murzyńskiego kacyka,niż na prezydenta światowego mocarstwa...gdyby ży ł Regan to z ruskich by tylko gówna i kapcie pozostały...
Czytam tą znakomitą stronkę do wielu miesięcy. Zdecydowałem się zalogować z powodu pani Sylwii, bo mam zaskakująco podobne zdanie jeśli idzie obecny konflikt na Ukrainie i ogólnie sytuacji na wschód od naszych granic. Prosze się nie przejmować ludźmi, którzy panią obrażają. Ja popieram separatystów, a Rosji nie lubię. Teraz biją się dwaj nasi najwięksi wrogowie na wschodzie, a niech miedzy sobą wykrwawiają. Polska niech stoi z boku i się uważnie szykuje, a w razie potrzeby musi być gotowa na różne sytuacje.
Świetny artykuł bo zupełnie tych wydarzeniach nie pamiętałem. Dzięki artykułowi poszukałem dodatkowych informacji na ten temat. Kto w Polsce w ogóle kojarzy coś takiego z historii naszego narodu. Przecież liczba ofiar jest przerażająca. Wielkie dzięki dla dr Radosława Sikory.
Świetny artykuł ponieważ odkrywa prawie zapomniane wydarzenia. Tym bardziej się cieszę jak mieszkaniec Kalisza i Wschodniej Wielkopolski, że ta chwalebna bitwa rozegrała na naszych ziemiach.
Murzynek Bambo sprawę dawno przesrolil w Syrii.Teraz carewicz Putinek ma w d.........Obame bo wie ze reprezentuje sobą polityczna bylejakość a o podejmowaniu militarnych decyzji to już calkowita miernota.
Czyli dziejsza Litwa ukradla nazwe WKL.Zreszta tak samo jak ukradli i zawłaszczyli ziemie mieszkającym tam Polakom.Mickiewicz to Nowogrodek a nie Kowno czy Memel.Ciekawe dlaczego Radziwilowie,Sanguszkowie,Sapiecha a nawet Pac posługiwali sie j.polskim a nie indyczym gulgotem?Dlaczego nawet po 1918r.gro z nich wybralo zamieszkanie w RP a nie żmudzkiej dziczy?
Serdecznie dziękuję. Zamiast "Grupy Wyszehradzkiej", proponuje Ukraina powrót do starej formy współpracy: powołanie Federacji Rzeczypospolitej, "jednak jak do tej pory bez Białorusi ale z Łotwą i Estonią.". Musi być z nimi kiepsko że taki próbny balon wypuścili, układ całkiem nierealny. "Grupa Wyszehradzka" funkcjonuje w ramach struktur Unii Europejskiej i NATO. Ukraina ani w jednym ani w drugim nie będzie w najbliższej, dającej się przewidzieć, przyszłości. Czyli w opinii samych Ukraińców sytuacja jest tragiczna? A szukanie sojuszu z Kanadą, Norwegią czy Turcją świadczy chyba o głębokiej depresji piszącego. My jesteśmy w NATO, gdyby udało się nam ściągnąć bazę NATO na nasze terytorium to mielibyśmy trochę czasu na modernizację i inwestycje w naszą armię. Ale w tych sprawach moja wiedza absolutnie nie dorównuje Pańskiej, takie odnoszę wrażenie.
Nasi tez powinni mieć dzień wypędzonych z Kresow a ustanowić go o jeden dzień wcześniej niż zrobili sobie Helmuty,tyle ze wnuk "pozostałego" na pewno by nie wyrazil zgody.Musialby przedyskutować to z Angela.
Jednostki ochotnicze podlegają pod MSW więc nie powinno nazywać się ich żołnierzami a policjantami. Podejrzewam że zginęło znacznie więcej tylko że propaganda ukraińska manipuluje faktami
Rosja nie ma nowoczesnej armii, tylko jest silna słabością innych. Za to ma żołnierzy, którzy po kolosalnych porażkach w Czeczenii w końcu się ostrzelali i umieją walczyć. Nowoczesna armia to stosunek struktury wyposażenia wojskowego 10-70-20. 10% to najnowocześniejsza broń, najnowszej generacji(Polska ma np.rakiety morskie Konsberg), 70% to wciąż nowoczesna ,ale już używana od dłuższego czasu.W to wrzuca sie na świecie np. najnowsze wersje F-16, czy niemieckie czołgi Leopard 2. Natomiast 20 % to starocie. I sprzęt który walczy na Ukrainie, czyli czołgi ulepszone,ale T-72, czy wyrzutnie Grad, to starocie. Nie mówiąc o transporterach BTRach. Rosja w większości ma sprzęt z trzeciej grupy i dopiero chce się przezbroić i wejść w grupę drugą. Natomiast na pierwszą nie ma potencjalnych technologii. A w to zalicza się nowoczesna awionika, silniki lotnicze, pociski kierowane. Dlatego w agresywnych planach Moskwa wykorzystuje wszelkie"zielone ludziki"i "pospolite ruszenia". Nie ryzykuje wcale otwartej wojny, bo mogłyby się piętrzyć straty, choć Ukraina jest duzo dużo słabsza.Łatwo było pokonać Gruzję,a co by było z NATO....?Tu by się ich czołgi na nic zdały. Teraz Rosja robi dwie rzeczy. Chce zdemolować Ukrainę ekonomicznie, by społeczeństwo był niezadowolone i odbiło sie to na rządzących i chce zmusić Ukrainę do rozejmu i uznania staus quo, czyli czarnych dziur w jej granicach,a faktycznie administrowanych przez Ruskich
@kwezal: Młody człowieku, ktoś powinien powiedzieć Ci prawdę: Twoje mniemanie o własnej inteligencji jest stanowczo przesadzone… Albowiem oczywistym jest, że składałeś Pan swoje raporty, korzystając ze swoich wcześniejszych "wcieleń", które (chyba) ciągle jeszcze na tym portalu funkcjonują. Tu przy okazji, panie kwezal, pańska wcześniejsza wersja, Pan Iwanow odznaczał się jednak pewną kulturą osobistą, i bez oporów stosował grzecznościową formę Pan. Proszę wziąć to w przyszłości pod uwagę. ** Wracając do Pańskiej wypowiedzi – piałem to już co prawda, Panu Hyde… Ale ponieważ obaj z równym zapałem tropicie, jak kiedyś bolszewicy imperialistycznych agentów, tak wy dzisiaj agentów ruskich, powtórzę: Pańskie myśli są tak płytkie, że nie sięgają nawet Pańskiej głowy. **Poraża zwłaszcza Pańskie postrzeganie rzeczywistości, cytuję: „co jest interesem Polski to nie ty decydujesz propagandysto, tylko polski rząd i prezydent,wybrany demokratycznie,w prawdziwych wolnych i demokratycznych wyborach…” „Wzruszyłem się” czytając - wreszcie poznałem człowieka, który jest dumny z polskiego rządu… Jeden minister mówi, że „Państwo polskie istnieje tylko formalnie, a drugi stwierdza stwierdza, że robimy „laskę” amerykanom - to tak „uważamy na silniejszych”, Panie kwezal? Robiąc im „laskę”? - A po tym wszystkim premier Tusk stwierdza: chłopaki, nic się nie stało…To się nazywa demokratyczne Państwo prawa, z którego jesteś Pan tak dumny… Śmiać się, czy płakać? **Inny cytat: „To nie Ukraina robi przy polskiej granicy na Białorusi ćwiczenia wojskowe, jak opanować Polskę szybkim atakiem”. A zastanawiałeś się Pan dlaczego nie Ukraina, a Rosja? Jak mi Pan powiesz, co miałeś z fizyki, to wszystko będzie jasne…? Bo III zasady dynamiki Newtona wyraźnie Pan nie rozumiesz. Jeśli będzie Pan chciał, to proszę o tym napisać, a ja z przyjemnością wyjaśnię Panu dlaczego… **Żeby jednak znaleźć jakiś + w Pana wypowiedzi, przytoczę następny cytat… „W stosunkach międzynarodowych,nigdy nic nie jest wprost pokazane, prawdziwe intencje i prawdziwi sprawcy skrywają się”, i dalej: „Liczy sie to kto na działaniach korzysta”. I tu masz Pan rację, jednak co z tego, skoro wyciągasz Pan błędne wnioski… Tak naprawdę skorzysta USA które, jak oficjalnie przyznało wspierało ten przewrót. Minister Sikorski bez entuzjazmu, powiedziałbym nawet - z pewnym niesmakiem - że robi amerykanom "laskę". Ale Pan to chyba robisz im tę „laskę” z przyjemnością… Ale i ten temat chętnie rozwinę w dalszej z Panem dyskusji…
**Niestety, reszta Pańskiej wypowiedzi to bełkot - ostatni raz taki bełkot słyszałem – wypisz, wymaluj - od Pana Iwanowa - mieszanina pobożnych życzeń, urojeń i zwykłych kłamstw… Wybaczy Pan, ale mam uwierzyć, że zaczytuje się Pan w Dostojewskim i kocha jego dzieła? A może chce Pan porozmawiać o literaturze? Zachęcam. Jestem do dyspozycji. **Albo inny cytat: A jesli ty ziejesz nienawiścią, to jest to twój ból.Po mnie twoje chamskie teksty spływaja jak po kaczce.”.W Pańskich ustach przypomina to zawołanie złodzieja złapanego na kradzieży, który dla odwrócenia od siebie uwagi krzyczy: „łapać złodzieja” i wskazuje na Bogu ducha winną osobę…! Ale „kaczka”…to mi się podoba… Proponuję ją przyjąć za następny Nick - Kaczkę. Kaczkę, po której spływają argumenty… Że wielbłądem nie jestem (czyli tym, co się Panu uroiło) – tłumaczyć się nie będę. To jest problem Pańskiej percepcji rzeczywistości… **Nurtuje mnie natomiast jeszcze jedna rzecz… w czyim imieniu Pan piszesz? Co za „My”? Jakieś Biuro Polityczne? A może piszesz w imieniu swoim, 3 wcieleń Pana Tutejszym’ego i swoich starszych „wcieleń”?
**Pan Iwanow chwalił się swego czasu, że z ruskiego miał trójkę. Podejrzewałem go wówczas, że i z innych przedmiotów ocen nie miał lepszych… Niech Pan powie prawdę, Panie kwezal, co Pan miał z polskiego? Ponieważ nie wątpię, że piątkę, stwierdzę od razu, że „wysoki poziom” prezentowała Pańska szkoła…
I niech mi będzie wolno zakończyć Pańskim inteligentnym : „I tyle w tym temacie”.
@ Kwezal:( Alez tej ukraińskiej chołoty napchało się na to forum) .......ukraińskie bataliony obrony terytorialnej stosują tortury w stosunku do zatrzymanych w Donbasie osób.
"Ciągle docierają do nas doniesienia o takich naruszeniach praw człowieka, jak bezprawne zatrzymania, porwania i tortury, dokonywane przez ukraińskie terytorialne i specjalne bataliony" –
Gdyby po przeciwnej stronie byli cywile, kobiety, starcy i dzieci, to by powojowali gieroje, a tak to ucieczka i tłumaczenia się,
Gdyby po przeciwnej stronie byli cywile, kobiety, starcy i dzieci, to by powojowali gieroje, a tak to ucieczka i tłumaczenia się,
Sugarless, po co ty tu siedzisz politruku ruski??Jak jesteś taki twardy i przemądrzały chojrak,i na wszystko masz zawsze jedną gotową odpowiedź i receptę, to jedź i zaciągnij sie w ruskim wojsku, weźmiesz udział w inwzji i bedziesz walczył i się wykażesz wtedy naprawdę,a nie siedzisz w kapciach przed monitorem i głównie co robisz, to wyzywasz. Za pieniądze.
Oczywiscie najazd i agresja na suwerenne Państwo to WINA Rosji! Co do tego nikt ROZUMNY nie ma wątpliwości...
a gdzie jest Wildstein?
Jeżeli Polska(rząd) zacznie myslec racjonalnie i postawi na maxa zbrojenie własnej armi a nie będzie opowiadac pierdoly o racie za F-16.Silnemu państwu ani grupy ani trojkaty nie będą potrzebne.O sile państwa nie będą decydować dwie-trzy kompanie wojsk NATO ale dobrze uzbrojona i wyszkolona armia polska.NATO do Polski wejdzie jak już będą zgliszcza i trzeba będzie policzyć ocalałych obywateli RP.Nikt za nas d......nie nadstawi,tak samo jak za kraje bałtyckie.Obecnie jest okazja nawet zwiekszyc budżet na MON do 2,5% PKB,ale wprowadzić jakas niezalezna grupe kontroli nad ich wydawaniem.Chodzi o korupcje bo ta w armii to rak!!!Zadnych brygad z litvusami czy Ukraincami!!!Te nacje w nocy gdy nadarzy sie okazja to wyrzana naszych zolnierzy.Wydawajmy nasze pieniądze na naszych zolnierzy a nie obce dziadostwo.Lituva przeznacza na swoja 7tys.armie 0,8% PKB co nie starcza nawet na wyplaty na pensje nie mowiac o szkoleniach.0,8% PKB - to ok.300mln.$.Polskie 1,95% PKB to ponad 10mld.$.Ukraincy wydaja na wojsko ok.4,5mld$ ale dalej sprzedają sprzet Rosjanom z którymi prowadza wojne.A nam sie wmawia ze taka polsko-litewsko-ukraińsko brygada to super rzecz.Tylko idiota cos takiego może wymyslec czyli polski MON.
Powiedzieli "c" niedługo będzie czas na "d".
tagore
"I jeszcze jedno,jak te kolumny wjadą kiedyś do Polski,to zaczniesz klakierze inaczej szczekać.Wtedy najczęściej tacy jak ty nabierają wody w usta i zawijają się na zachód." - nie, Panie Kwezal. Oni zostaną nagrodzeni za swoje zasługi niższymi stanowiskami w okupacyjnej administracji Priwislinskogo Kraja. Przed kacapami będą udowadniać swoją "prawie rosyjskość" pochodzeniem od sołdata, który w 45 zgwałcił ich babkę. Kacap i tak kopnie ich w zadek (w przenośni, bo skończą w jakimś dole śmierci albo w kagebowskiej piwnicy) jak przestaną być potrzebni, bo nawet kacap nie lubi renegatów. Pozdrowienia :)
Jakoś sama ukraina jeszcze wciąż nie wieży że Rosja ich zaatakowała, gdyż stan wojenny wciąż nieogłoszony :)
To wszystko wina Rosji, bo ma zbyt nowoczesną armię. Może poziom wyrównałby się gdyby przeciw Ukrainie zostały rzucone plemiona syberyjskie. Oczywiście w małej liczebności, żeby nie miały przewagi liczebnej.
Mało kto b tak zrobił, bo każdy w bliskości śmierci ma choć cienka nadzieję na życie, z którym musi się szybko porachować i chociaż pomysleć na koniec o rodzinie . A może wezmą do niewoli i do szpitala i przeżyję? Nigdy bym nie chciał być w takiej sytuacji.Dlatego wojna to i tak gówno,ale widac ludzkość nie umie żyć inaczej.
A ty się jaroslaus rzuć na macewę,albo siedmioramienny świecznik jak będziesz w takiej sytuacji i rozwal sobie o nie czerep. To by była dopiero ironia, co nie?Ha ha ha
Grupa Wyszehradzka to klub towarzyski o takim znaczeniu jakie mu nadadzą członkowie.
Dlatego autor artykułu ocenia go jako martwą inicjatywę i zwraca uwagę na izolację Polski
w tym towarzystwie.
tagore
Dokładnie. Pozdrawiam romariox i amstaf 358. I informacja:na tym forum sa sowieckie politruki, czyli rosyjscy agenci wpływu. Dlatego rozmowa z nimi wygląda tak jak wygląda. Dawajcie im odpór, to jedyna rada :-)
Wolę być już nazwany agresorem,niż być takim deklem klozetowym jak ty. Rosjanie, zaprawieni w Czeczenii w zaczystkach czeczeńskich aułów wjechali do dwóch wiosek pod Ługańskiem, jadą spokojnie czołgami,bo wiedzą,że Ukraińcy nie mają skutecznej broni przeciwpancernej w tym miejscu, ci mają dobre, aktywne pancerze i sobie i spokojnie walą z czołgowych armat w każdy jeden dom po drodze. By nie musieć walczyć w kontakcie. Więc nie muszą go zdobywać. Taka metodę dokładnie stosowali w Czeczenii. A miejscowych mają w głebokim poważaniu, bo są zupełnie innych rejonów świata i Federacji Rosyjskiej i pierwsze co, to nie chcą na tej nieswojej wojnie sami stracić życia, więc walą w co popadnie, a jak obywateli Ukrainy zginie, no to ofiary wojny i trudno...... Oczywiście wg.sowieckiej propagandy"wyzwolona"ludność Donbasu jest z tego na pewno bardzo uradowana, pewnie po rozwaleniu własnego domu witaja Sowietów zebranymi na prędce kwiatami na łąkach i kupionymi goździkami. Jeżeli żołnierze ukraińscy zabili się, zabijajac jednocześnie wroga, to jest to najwyższe bohaterstwo, i na to mało kogo stać, bo każdy chce żyć!!!!!
I jeszcze jedno,jak te kolumny wjadą kiedyś do Polski,to zaczniesz klakierze inaczej szczekać.Wtedy najczęściej tacy jak ty nabierają wody w usta i zawijają się na zachód.Oni tam w pewnym sensie walczą także o nasze tyłki,tak jak i my w 1920 r. uratowaliśmy tyłki niemieckie, francuskie, belgijskie i inne, poświęcając kupę naszych ofiar!
Tworzenie nowych bohaterów a kto wie może i świętych
@ kami644) CO TY WĄCHASZ ŻE PISZESZ TAKIE BZDURY , JAK MYŚLISZ GDZIE SPADNĄ ROSYJSKIE RAKIETY ZNISZCZONE RAKIETAMI NATO - WSKIMI????
Co to za wojna w wypadkach na drogach więcej ginie
Prezydent Obama jeszcze nie protestuje nie wprowadza sankcji dla Ukrainy
@amstaf358: 29.08.2014 14:22). CO ZA JĘZYK PEŁEN CHWASTÓW JĘZYKOWYCH I RUSYCYZMÓW , i PRZESTAŃ PIEPSZYĆ ŻE DŻUMĘ MOŻNA WYLECZYĆ CHOLERĄ . UKRAINA JUŻ NIE ISTNIEJE A FIZYCZNA LIKWIDACJA TO TYLKO KWESTIA NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI . ZOSTANIE ROZERWANA JAK STARA ŚMIERDZĄCA SZMATA.
@ Jan53:/. JEDNO SPROSTOWANIE Bolszewicka Rosja NIE ISTNIEJE OD 25 LAT. NO I TREŚĆ TWOJEJ WYPOWIEDZI SPAPRAŁ,,amstaf358" O ZNANEJ WSZYSTKIM FORUMOWICZOM MIŁOŚCI DO UPA - O NACJI JEGO NIE WSPOMNĘ.
@ amstaf358: 29.08.2014 08:10 ). Tylko ukraińska szmata może twierdzić że , Polska znajduje się w stanie zagrożenia i agresji Nam Rosja nie zagraża i jeszcze długo nie będzie zagrażać.A fakt że twoja banderowsko-faszystowska ukraina sypie się w pył to i dla Polski dobrze.
@ Tutejszym: 29.08.2014 08:22)Nie pieprz głupi agencie ukraiński Nie będziesz wrogów - banderowskiej ukrainy i Putinowskiej Rosji Nie będziesz ukraińska szmato uczyć Polaków patriotyzmu .
Ołeha Liaszko to sami Ukraińcy powinni zabić za zbrodnie, których nawet nie ukrywa jakie ma zamiary i je skutecznie realizuje. Psuje opinię o wszystkich Ukraińcach.
Puknij się w głowę człowieku,kto na kogo najechał...? to wie cały świat ,oprócz takich nawiedzonych i jemu podobnych ruskich troli...
a poco tam jechali , tylko przeszkadzają
dostają niezłego kopa banderowska zaraza w kominiarkach, zabijać to cywili ,jeńców z wojskiem tchórzą, rezuny
Przecież to jasne. Droga w zaświaty długa i nudno samemu, należy w tą drogę wziąć jak najwięcej przeciwników ze sobą. A zamiast wpaść w ręce wroga ( nie przeciwnika ) to już lepiej szybko umrzeć. No i jeszcze taka okazja - tylu wrogów ze sobą w drogę wziąć, pycha. Postąpili jak najbardziej racjonalnie.
Powiem ci tak,-paszoł won..anarchisto!. ,Jestem za niepodległą Ukrainą ale nie popieram banderowców z OUN-UPA bo mają krew niewinną na rękach ,ale jeszcze bardziej nie lubię tych post radzieckich rosjan bo to p......... agresorzy którym wiecznie mało i patrzą tylko jak by tu najechać inne niepodległe państwa...
agresor to ukrofaszyści amstar358......
Przecież to jasne. Droga w zaświaty długa i nudno samemu, należy w tą drogę wziąć jak najwięcej przeciwników ze sobą. A wpaść nie w ręce wroga ( nie przeciwnika ) to już lepiej szybko umrzeć. No i jeszcze taka okazja - tylu wrogów ze sobą w drogę wziąć, pycha. Postąpili jak najbardziej racjonalnie.
Obama się nadaje raczej na murzyńskiego kacyka,niż na prezydenta światowego mocarstwa...gdyby ży ł Regan to z ruskich by tylko gówna i kapcie pozostały...
paru agresorów mniej...
ale się uśmiałem - indyczym bulgotaniem!:P
@amstaf358 ). pasjonat Bieszczad,wschodnich podróży,historii 2 wojny,oraz historii UPA . Co powiesz o takim parszywcu ??>
Martwa sprzedawczynia - skutki roboty ukrainskich dywersantow
http://www.youtube.com/watch?v=SuiTu7tK8JM
Czytam tą znakomitą stronkę do wielu miesięcy. Zdecydowałem się zalogować z powodu pani Sylwii, bo mam zaskakująco podobne zdanie jeśli idzie obecny konflikt na Ukrainie i ogólnie sytuacji na wschód od naszych granic. Prosze się nie przejmować ludźmi, którzy panią obrażają. Ja popieram separatystów, a Rosji nie lubię. Teraz biją się dwaj nasi najwięksi wrogowie na wschodzie, a niech miedzy sobą wykrwawiają. Polska niech stoi z boku i się uważnie szykuje, a w razie potrzeby musi być gotowa na różne sytuacje.
Świetny artykuł bo zupełnie tych wydarzeniach nie pamiętałem. Dzięki artykułowi poszukałem dodatkowych informacji na ten temat. Kto w Polsce w ogóle kojarzy coś takiego z historii naszego narodu. Przecież liczba ofiar jest przerażająca. Wielkie dzięki dla dr Radosława Sikory.
Oto nagranie z 112 Ukraina
https://www.youtube.com/watch?v=OltVhy2W50I
Zobaczymy za chwilę, że obaj Panowie znajdą się i będzie łyso , czym jeszcze nas będą "karmić", co raz fajniejsze newsy wymyślają.
To teraz ukraińska armia do komunikacji używa facebooka.
Obamie wali się cały Bliski Wschód, a może nawet za chwile płn. Afryka. Co go obchodzi biedna Ukraina, gdzieś na w mitycznej Europie Środkowej.
Świetny artykuł ponieważ odkrywa prawie zapomniane wydarzenia. Tym bardziej się cieszę jak mieszkaniec Kalisza i Wschodniej Wielkopolski, że ta chwalebna bitwa rozegrała na naszych ziemiach.
Murzynek Bambo sprawę dawno przesrolil w Syrii.Teraz carewicz Putinek ma w d.........Obame bo wie ze reprezentuje sobą polityczna bylejakość a o podejmowaniu militarnych decyzji to już calkowita miernota.
Czyli dziejsza Litwa ukradla nazwe WKL.Zreszta tak samo jak ukradli i zawłaszczyli ziemie mieszkającym tam Polakom.Mickiewicz to Nowogrodek a nie Kowno czy Memel.Ciekawe dlaczego Radziwilowie,Sanguszkowie,Sapiecha a nawet Pac posługiwali sie j.polskim a nie indyczym gulgotem?Dlaczego nawet po 1918r.gro z nich wybralo zamieszkanie w RP a nie żmudzkiej dziczy?
Serdecznie dziękuję. Zamiast "Grupy Wyszehradzkiej", proponuje Ukraina powrót do starej formy współpracy: powołanie Federacji Rzeczypospolitej, "jednak jak do tej pory bez Białorusi ale z Łotwą i Estonią.". Musi być z nimi kiepsko że taki próbny balon wypuścili, układ całkiem nierealny. "Grupa Wyszehradzka" funkcjonuje w ramach struktur Unii Europejskiej i NATO. Ukraina ani w jednym ani w drugim nie będzie w najbliższej, dającej się przewidzieć, przyszłości. Czyli w opinii samych Ukraińców sytuacja jest tragiczna? A szukanie sojuszu z Kanadą, Norwegią czy Turcją świadczy chyba o głębokiej depresji piszącego. My jesteśmy w NATO, gdyby udało się nam ściągnąć bazę NATO na nasze terytorium to mielibyśmy trochę czasu na modernizację i inwestycje w naszą armię. Ale w tych sprawach moja wiedza absolutnie nie dorównuje Pańskiej, takie odnoszę wrażenie.