• Myślę ,że Niemcy nadal współpracują z Rosją i liczą na wyautowanie USA z Europy.

    tagore

  • Nie zdziwię się jeśli jest to zdjęcie z inscenizacji na Krymie.

    tagore

  • "Uzbroił się szowinizm ukraiński, a polski patriotyzm nie tylko się nie zdążył uzbroić, ale nawet jeszcze się nie zdążył zorganizować" - uważa Grzegorz Braun. I z tego między innymi , powodu nie należy nawet palcem w bucie kiwnąć żeby wspomagać ukraińców. Każda złotówka pomocy to jedna siekiera na głowę Polaka.

  • NARESZCIE POJAWIŁ SIĘ GŁOS ROZSĄDKU MOŻE W KOŃCU NARÓD OPRZYTOMNIEJE I ZACZNIE RACJONALNIE MYŚLEĆ MUSZĘ PRZYZNAĆ ŻE PODPISUJĘ SIĘ DWOMA REKAMI POD TYM TEKSTEM TAK ZBIEŻNYM OD GŁOSZONYCH PRZEZE MNIE NA TYM PORTALU MYŚLI. Jest w naszym interesie, aby ta wojna trwała jak najdłużej, bo angażuje ona zarówno rosyjski imperializm, jak i ukraiński nacjonalizm o ponad tysiąc kilometrów od naszej granicy - pisze w najnowszym numerze tygodnika "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz.

  • to impresja filmowa na temat wojny...pomieszane fragmenty z róznych miejsc.Różne fragmenty...inne drogi i otoczenie.Faktyczne jest w tym filmie nagranie rozbitego Ajdaru,ale i dodane np w jednym momencie nagranie rozbitego czołgu powstańców pod Chriaszczewatym...od 45 sekundy,do 50 sekundy mamy inną drogę,inne miejsce i rozbity czołg powstańców.a że było to pod Chriaszczewatym...wiem,bo widziałem wcześniej wideo tego czołgu pokazane przez powstańców jako poniesiona tam strata.

  • kp 1 September 2014, 15:20 Plan unicestwienia Polski

    Czytając powyższe zastanawiam się, czy ostatnio modny kierunek analizy polskiej polityki zakładający współprace z Niemcami był możliwy, czy po podpisaniu porozumień i zajęciu ziem polskich Niemcy nie rozpoczęłyby mimo wszystko eksterminacji Polaków.

  • Podobnie jest u litvusow w dniu ich narodowego swieta niepodleglosci która notabene zawdzieczaja Polakom .Jest przemarsz ok.300-500 nacjonalistow litvuskich poubieranych na czarno i wrzeszczących "Lituva dla litvusow".Ich szef czyli "guru" nazywa się J.Panka.Walczy z Polakami na Wilenszczyznie oraz zrywa dwujęzyczne tabliczki z nazwami ulic(w j.litvuskim i polskim)zamieszczonych na domach prywatnych.Pokazuje to wszystko ichniejsza przyglupia telewizja w której takiej sytuacji zmudzkie nacjonaliści bija brawo i chwala wyczyny "litvuskich patriotow"Tak to g..........okreslila nijaka komunistyczna dzialaczka a obecna ich prezydent Grzybowska.Na marginesie dodam ze nazwisko tego czolowego litvuskiego przygłupa Panka jest bardzo popularne...............w Polsce na Podlasiu.I jak takich s...........nie lac.

  • wrobelek87 1 September 2014, 15:11 Tusk na Westerplatte: historia zatoczyła koło

    nawet napisu Polska nie posiadasz w Swoim wyróżniku, ale wypisywanie dyrdymałów Tobie nie przeszkadza. czysty komizm.

  • Wczesniej trzebabylo myslec o litvusach i granice z nimi ogrodzić drutem kolczastym na 3m.wysokim oraz zaminować a ichniejsze T-iry niech przez Bialorus i Ukraine do Europy jezdza lub z Memla promami do Rostocku.G........y z nich pożytek.Litvus to taki sam Prawy Sektor jak na Ukrainie czy Zyd Zyrinowski lub P.Dugin w Rosji.Albo Pan Bog chciał nam zrobić kawal(ale kiepski) albo ktoś w niebie dogadal się z diablem ze w........nas w takie zas...............towarzystwo.Szkoda ze Szwedzi nie chcieli się z nami zamienic ziemia(niewielka roznica w km2) albo Angole.Dopiero by pokazali jakie z nich "mocarstwo" walcząc na dwa fronty.

  • i tu się akurat zgadzam - to jest g....a nie Polonia...

  • Często czytałem felietony Ziemkiewicza i powiem szczerze czasami go nie rozumiem. Kiedyś pisał po prostu, bo uważał, że ma coś do powiedzenia i to mu wychodziło. Ostatnio poszedł ostro w prawą stronę, co moim zdaniem nie wróży obiektywnemu spojrzeniu na otaczającą go rzeczywistość. Niemniej w sprawie Ukrainy i Rosji zgadzam się z nim w 100 %. Polska ma teraz możliwość pokazania Ukrainie swojej jedności, ale nie za cenę dalszego szydzenia przez Ukraińców z pomordowanych Polaków na Kresach Wschodnich. Celowo użyłem słowa szydzenie, gdyż inaczej nie można nazwać katów ukraińskich na pomnikach. Normalnym nie można nazwać, gdzie na świętach państwowych chodzą Ukraińcy przebrani za mundury Waffen SS, wszechobecne swastyki, wrony hitlerowskie itd.. Z tym trzeba skończyć, lecz kto wówczas na Ukrainie będzie chciał walczyć z Rosją ?

  • a Polacy mają takie wsparcie za granicą, że szkoda słów. Te gnidy z MSZ wspierają naszymi pieniędzmi antypolskie organizacje żydowskie na tej podstawie, że jakoby toi jest "Polonia"

  • Bo do tego potrzebne są pieniądze.

    tagore

  • WRESZCIE się ruszyli...czemu tak zwlekali długo...

  • Bo to moskiewski agent normalny Polak tak by za rusolami nie obstawał nigdy....to jawne popieranie agresora którego się brzydzi cały cywilizowany świat...

  • W jednym z rosyjskojęzycznych portali internetowych fragment końcowy cytowanej wypowiedzi Jarosza brzmiał następująco: Nie pojmują szczury tyłowe, że nowocześni ochotnicy to kontynuacja Kozaczyzny, Hajdamaczyzny, UNR, UPA. A może w sam raz i rozumieją? Stąd powstaje taka masa problemów z formacjami ochotniczymi.

  • A może wy przeniesiecie się na forum Związku Ukraińców w Polsce, o ile takowe jest?

  • Armia Ukroli przestała istnieć , nie posiada wartości bojowych

  • ruskiagent 1 September 2014, 13:54 75 lat temu wybuchła II wojna światowa

    Dokładniej nie przez Rosję, tylko przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich pod przewodnictwem Gruzina nazwiskiem Dżugaszwilli(znanego szerzej pod pseudonimem "Stalin"). Niestety, Rosja(a na pewno nie obecna Rosja) z ZSRR dużo wspólnego nie ma.

  • Nie ładnie cieszyć się z cudzego nieszczęścia ...ale jestem taki niedoskonaaały

  • Ta wojna Rosji z Ukrainą nie będzie trwała za długo, tylko jakieś 6, 8 pokoleń.

  • chodziło Ci o stronę: http://kot-ivanov.livejournal.com/

  • hehe ... a może było z playback-u a głos podkładał kto inny :)

  • SKW w Polsce widać działa podobnie jak na Ukrainie. No i takie same wyniki. Jak za Kaczyńskich zaczęli skutecznie monitorować ruską agenturę wpływu to gwałtownie ruskie mendy ucichły i rozpierzchły się po kątach. Było trochę oddechu i spokoju w prasie i na forach. Nie było przyzwolenia dla ruskich.

  • hehe ... czyżby memento dla pani Steinbach ?

  • Zadziwiające, że przy takim stopniu zniszczenia dokumenty i pieniądze zachowały się tak nienaruszonym stanie.

  • Jest to uzasadnione posunięcie i mam nadzieję, że przyniesie pozytywny efekt. Ciekawe, czy doczeka się wsparcia MZS, albo ze strony polskich przedstawicieli UE - przecież tu mamy sukces!

  • Zapewne słudzy Rosji wśród ukraińskiej generalicji i wysokich urzędników to niemała
    ekipa i ich schwytanie jest dla Ukrainy sprawą życia lub śmierci. W Polsce widocznie wywiad Rosyjski nie działa bo od lat żadnego agenta nie schwytano ,pewnie z powodu skuteczności profilaktyki naszych służb.

    tagore

  • Witam Państwa! W świetle ostatnich doniesień prasowych, zarówno proukraińskich jak i prorosyjskich, ta mapka jest nieco zdezaktualizowana. Pod tym linkiem jest nieco świeższa ->
    http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/27412/27412_original.jpg

    Pozdrawiam
    Lokis

  • Jest bardzo dobry art.w tygodniku "Do Rzeczy"R.Ziemkiewicza który pisze - "ze dla nas jest dobrze aby ta wojna na wschodzie Ukrainy trwala jak najdłużej".I facet ma racje bo to starcie rosyjskiego imperializmu z banderowsko-ukraińskim nacjonalizmem jest nam jak najbardziej na reke.Mysle ze powinnismy nawet po cichu dozbroić Ukraincow a Ruskich zagrzewać do walki z banderowcami i lac krokodyle lzy nad nieszczęściem obu narodow.Identycznie to co oni robili z nami.
    Nawet gdy wschod Ukrainy zostanie przy niej w ramach autonomii(choć watpie),to Ukrainy nie będzie stać aby ten region odbudowac?Wyliczono żeby Ukraina wstapila do UE to potrzebuje 20 lat i przynajmniej 600mld.$ kredytow.Juz jedna g.......nacje przy granicy w Suwalkach mamy,teraz nam potrzebna druga w Medyce.

  • tagore 1 September 2014, 12:52 Grybauskaitė złożyła życzenia po polsku

    Przy nastawieniu Pani Grzybowskiej do kwestii polskiej mniejszości na Litwie musiała chyba
    po tych życzeniach w języku polskim zdezynfekować usta i gardło ,dla litewskich szowinistów
    posługiwanie się polskim językiem stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia.

    tagore

  • tagore 1 September 2014, 12:46 Chiny przeciw sankcjom wobec Rosji

    Wspierający się nawzajem ,aktualny i przyszły agresor doskonale wykorzystują sytuację
    i wielki sukces demokracji europejskich i USA ,czyli niesamowitą kolekcję "geniuszy" na
    najwyższych stanowiskach w tych krajach. Swoją drogą było by zabawnie zobaczyć
    Chiński komiks przedstawiający "delegacje" krajów interwentów w czasie powstania bokserów
    ceremonialnie ścinane na placu przed cesarskim pałacem.

    tagore

  • Nareszcie do tego doszło ,ciekawe jaka będzie reakcja Niemieckiego parlamentu i rządu.
    Nasi politycy ,również z opozycji popuścili by moczu z strachu jakby mieli w tej sprawie coś zrobić.

    tagore

  • Idąc tym tokiem myślenia bez broni zginie jeszcze więcej, a że będą padali jak muchy to będą podnosili broń po kolegach. Jakiekolwiek dozbrajanie ukrainy to niebezpieczny interes. Nigdy nie wiadomo kiedy może obrócić się przeciwko nam. Z jednej strony szkoda mi tych ludzi którzy wcale nie pchali się na front, i woleliby żyć dalej w spokoju, nawet bez wschodnich regionów. Z drugiej jak patrze na tych pogrobowców UPA i neobanderowców ze swastykami prawie że wymalowanymi na czołach to też myśle, że im dłużej ta wojna trwa tym lepiej dla nas.

  • j....ć ukroli , walczyć potrafią tylko z cywilami

  • No niby operacja, stanu wojennego jeszcze na te tereny nie wprowadzili ^^

  • To w końcu wojna czy operacja antyterrorystyczna?

  • tutejszym 1 September 2014, 11:59 Kresy Zachodnie 1 września 1939 roku

    Moja Babcia opowiadała jak Żydzi gorliwie współpracowali ze Sowietami. Np. w komplecie stawiali się na wiece organizowane przez sowietów. Dziadek tych masówek unikał, posyłał Babcię. Jeden Żyd, bardzo gorliwy i aktywny pluł na władze Polski, że ucisk, terror, tortury, brak chleba do jedzenia. Po skończonej masówce babcia zgodnie ze swoim temperamentem powiedziała mu: Tfu ty Żydzie, ty chleba nie jadł!. A ten odpowiedział: Nu Pani Adamiec, a po co ja miał jeść chleb jak ja miał bułki. Na pytanie Babci: a co zrobisz jak Niemcy przyjdą odpowiedział z lekceważeniem: "To niech mnie wtedy pierwsza kula nie minie". Jak Niemcy w Kowlu gnali Żydów na kirkut schował się, kucnął za burzanem i głowa do ziemi. Młody oficer niemiecki stanął przed nim i milcząc czekał. Wreszcie Żyd podniósł głowę do góry, Niemiec powiedział kom, kom i strzelił mu z pistoletu w głowę. Była to pierwsza żydowska ofiara w Kowlu.

  • Sylwia dzięki za filmik. Patrzę i nie wierzę w to co widzę. Pieprzeni miłośnicy Hitlera niech ich tam na wschodzie wybiją czerwoni. Jedni warci są drugich.

  • jan53 1 September 2014, 11:42 Kresy Zachodnie 1 września 1939 roku

    @jaroslaus:Do poczytania: http://blogmedia24.pl/node/37625
    "Jak mojzeszowi sowietow witali"

  • jaroslaus 1 September 2014, 11:18 Kresy Zachodnie 1 września 1939 roku

    Pytanie. Czy ktoś ma na kompie zdjęcia żydów witających Niemców na zachodzie Polski we wrześniu 1939 r? Np w Łodzi? A także na wschodzie sowietów? Byłbym wdzięczny za wrzucenie na speedyshare i podzieleni się.

  • jan53 1 September 2014, 10:47 Litwa jest za Donaldem Tuskiem

    Za Angela!!!

  • w redakcji Gazety "Polskiej" i "niezależna".pl w powietrzu mieszają się zawołania Ajwaj i Sieg heil.

  • UWAGA. O tym, że Smiersz był - podobnie jak NKWD - zażydzony, pisze członek samego zainteresowanego plemienia. Vadim Birstein w książce Smiersz, Tajna Broń Stalina. Pozdro dla Wildsteina

  • Czerń oczywiście ginie, bo taka ich historyczna rola, stricte (Czemuś biedny ? boś głupi, czemuś głupi ? boś biedny) i tak w kółko, lecz me zainteresowanie tą kwestią, kieruje się do nacjonalistów ze strony ukraińców, prawy sektor, swoboda, itp. wyrzutków ludzkości. Dobrym skutkiem, o ile wojna może takowy mieć, jest duża liczba zabitych nacjonalistów ukraińskich To cieszy i za to warto ponieść kilka złotówek daniny na dozbrojenie dla zaciągu ukraińskiego w konflikt Donbasu.

  • wilno 1 September 2014, 10:20 Litwa jest za Donaldem Tuskiem

    A zakim jest Donald Tusk

  • wilno 1 September 2014, 10:17 Litwa jest za Donaldem Tuskiem

    A za kim jest Donald Tusk

  • jan53 1 September 2014, 10:08 Litwa jest za Donaldem Tuskiem

    Litvusy-a kto normalny po 20 latach wam wierzy?Grzybowska - pierwsza klamczucha i sekretarz partii w Instytucie Wilenskim.Do samego 1991r.gorliwie wspierala komunistow litewsko-ruskich w ich lituvie oraz pilnowala placenia składek do końca na komunistyczna litewska partie.Nigdy nie rozliczyla się ze swej komunistycznej przeszlosci a co dociekliwsi dziennikarze traca w dziwny sposób prace lub material nie jest dopuszczany w państwowej ani prywatnej telewizji.

  • Za "Ukraińcami" nie stoją Ukraińcy tylko międzynarodowi żydzi. To, że "walczą" za pomocą czerni jest oczywiście typowe jak to, że w Polsce "walczyli" za pomocą robotników czasów I Solidarności a w Iraku "walczyli" rękami gojów.

  • darek3013 1 September 2014, 09:40 Poprawność polityczna Salonu B

    OUN był na usługach Abwehry do 1934 oraz od 1938. KGB wspierało OUN pośrednio - za pomocą Litwy oraz Czech - bazy szkoleniowe OUNu mieściły się w Czechach, drukarnie w litewskim Kownie. Każdy z naszych sąsiadów dokładał kamyczek do późniejszego ludobójstwa naszych rodaków na kresach.