• Dla zainteresowanych tematyką tzw. wojny, ciekawy filmik na YouTube...
    https://www.youtube.com/watch?v=GIm0Q86Alsw

  • tagore 4 September 2014, 17:01 NATO nie nadąża za historią

    Niewątpliwą porażką jest to ,że nie wypożyczono nam z dwudziestu zestawów Patriot
    z magazynów w Niemczech . Mam takie niemiłe odczucie ,że pomijanie takiego oczywistego ruchu w istotny sposób wzmacniającego nasz kraj jest nieprzypadkowe, jesteśmy całkowicie od przyjaciół uzależnieni i wystawieni rosyjskiemu lotnictwu jak owce ofiarne. Nie zdziwił bym się ,gdyby istniało stosowne porozumienie blokujące w Polsce rozwój obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej .Główną siłą FR jest lotnictwo i wojska rakietowe. Na tle zachowania naszych
    sojuszników nie wydaje się mi to takie nieprawdopodobne.

    tagore

  • Pawlak i PSL byli niezbyt rozgarnięci, ale wcale nie najgorsi. Proszę przypomnieć sobie, co robił PiS... http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/wojciech-jasinski-z-pis-przez-niego-mamy-najdrozszy-gaz-w-europie_246790.html
    "Jasiński wyraził na niego zgodę bez dokładnego zapoznania się z jego zapisami. "Ze względu na ograniczony czas do wyrażenia opinii, MSP nie miało możliwości analizy przekazanego projektu Umowy. Niemniej (...) wyrażam zgodę na zawarcie Umowy" - można przeczytać w piśmie z 15 listopada 2006 roku, podpisanym przez Jasińskiego (...)"

  • Dosc ciekawa hipoteza PSL-u? Skoro Prezydent(obecny Bulu)z poparciem 75% obywateli jest zwierzchnikiem sil zbrojnych RP,to niby w jaki sposób PiS czy Kaczynski wyslaliby wojsko na Ukraine?A może cos zmieniono w konstytucji?Oprocz tego jest jeszcze dowództwo NATO w którym to jesteśmy wiec tez bylby maly problem.Mafii z PSL-u pali się grunt pod nogami wiec szuka wariata przed wyborami.

  • woj_ciech 4 September 2014, 16:31 Litewskie obchody 500 rocznicy bitwy pod Orszą

    Chociaż język jaroslausa jest nie na miejscu to jednak zgadzam się co do tego by podjąć twarde kroki w sprawie Litwy bo to co robią z polskimi mniejszościami na Litwie jest nie do przyjęcia!

  • Bardzo się cieszę, mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli go pożegnać.

  • Tak jakby w naszym kraju w USA i Ukrainie nigdy nie było manipulacji kiedyś też byłem tak zaślepiony ale jak się czyta z różnych źródeł a potem stara się łączyć fakty to wychodzi całkiem inny obraz niż ten który widzimy w telewizji A WIELKĄ IGNORANCJĄ JEST Z GÓRY ODRZUCANIE WIADOMOŚCI KTÓRE NIE ZGADZAJĄ SIĘ Z NASZĄ WIZJĄ ŚWIATA BEZ ZAPOZNANIA SIĘ Z NIĄ!

  • Epitafium na nagrobku PSL powinien być kontrakt gazowy podpisany przez Pawlaka
    ich działalność w skali ostatnich dziesięcioleci była chyba wbrew pozorom bardziej szkodliwa od
    wyczynów SLD.

    tagore

  • @Tutejszym: 04.09.2014 14:25 ADAMIEC FORUMOWY BŁAZEN ). Panie jazmig jak Pan ubierzesz w mundury małpy, to będą takie Tutejsze małpy w Internecie.

  • woj_ciech 4 September 2014, 16:18 NATO nie nadąża za historią

    Szczera prawda teraz niech dalej nas pchają w paszcze niedźwiedzia przecież czego mamy się bać na odparcie ataku mamy kawałek spróchniałego badyla! Za Ukrainę za Mołdawię za Litwę byle tylko z Ruskimi się bić po II wojnie cała inteligencja została posłana w piach teraz ledwo co się rozwinęliśmy intelektualnie po komunie i mamy jakim mamy ale "własny" kraj. Nie wiem czy po kolejnej wojnie w której znowu ruszymy jako pierwsi "bo Ukrainę to ruscy zjadą w 2 tygodnie a nas nawet szybciej" będziemy kiedykolwiek jeszcze mogli zobaczyć na mapie Rzeczpospolitą !!!

  • Oddziały przerzucane przez cieśninę Kerczeńską nie należały do garnizonu ,a i na filmach
    z Krymu widać pojazdy i inny sprzęt z jednostek nie stacjonujących na Krymie.

    tagore

  • Skoro odznaczeni w Rosji tzw. "zieloni ludkowie", co widzieliśmy w oficjalnej transmisji z Kremla, okazali się stacjonującymi na Krymie rosyjskimi desantowcami, to jakim cudem dokonywali desantu z Krymu na Krym? To takie same brednie jak stan wojenny chroniący Polskę przed wkroczeniem wojsk radzieckich, którym Polska była największym garnizonem w całym Układzie Warszawskim. Na taka propagandę łapią się tylko wyjątkowo odporni na myślenie ludzie. Rozumiem, że w takim celu właśnie to powtarzacie, żeby chociaż jakaś część narodu się na to nabrała.

  • Tutejszym odpowiedzią na pierwsze są Węgry i może! Turcja ale przecież mają własne problemy i jeśli ktoś myśli że wjadą do nas by odbudować nasz kraj to jest w błędzie szczególnie że rządzi nami banda idiotów która rozwala kraj od środka

  • Garnizon Sewastopola to jedno ,a oddziały użyte przez Rosję do aneksji to inna inszość.

    tagore

  • Czy hasbara wie, że Donieck z Ługańskiem nie zaatakowały Kijowa i że to nie one są agresorem, tylko Kijów, który zaatakował niepodległe Republiki Doniecka i Ługańską?

  • Czy hasbara uważa wszystkich za głupków czy sama nie wie, że na Krymie cały czas stacjonowały dziesiątki tysięcy wyborowych żołnierzy rosyjskich i ci żołnierze w żadnym wypadku nie musieli tam wkraczać?

  • rozycki 4 September 2014, 15:19 Czas tęsknoty, czas przebudzenia

    Gratuluję pomysłu i jego realizacji.
    Z oceną muszę poczekać aż przeczytam

  • rozycki 4 September 2014, 15:01 Rasmussen: Rosja atakuje Ukrainę

    Bredzisz

  • rozycki 4 September 2014, 15:01 Rasmussen: Rosja atakuje Ukrainę

    Bredzisz

  • Od paru godzin trwają walki od Mariupol
    http://xportal.pl/?p=16319
    Kolumna Ukraińskich wojsk zmienia dyslokację. Moim zdaniem Ukraińcy chcieli wyrwać się z kotła
    https://www.youtube.com/watch?v=rsikUOjnooQ &list=UUYW4a864pD7k2QDMrpxfZMw
    Sytuacja na mapie
    http://militarymaps.info/

  • Nic dodać, nic ująć.

  • Zdychaj ukraiński śmieciu - porządni ludzie nawet ci na mogiłę nie nasrają ani nie naszczają , nawet tego nie jesteś godzien tchórzliwy morderco bezbronnych kobiet oraz dzieci !!!

  • tylko ciężko ranny?? Szkoda, miałem nadzieję, że już nawozi swoim truchłem ziemię.

  • ukry_w_piach 4 September 2014, 14:29 Batalion „Ruś Kijowska” w okrążeniu

    Likwidować banderowskie śmiecie tysiącami !!! Zero litości dla ukraińskich faszystów !!! Niech giną w niewyobrażalnych mękach za swoją ukrainę ( sztuczne , sezonowe , pokraczne , quasi państewko ) które już niebawem na zawsze zostanie wymazane z map świata - ukraińcy to nie naród tylko zbydlęcona swołocz na którą bezwzględnie jest potrzebny Polski bat , Rosyjski but oraz Żydowski postronek ...

  • Czy Pana wypowiedź mam zrozumieć w ten sposób ,że na Krym nie wkroczyły wojska rosyjskie i
    nie jest on kontrolowany przez Rosyjską armię?

    tagore

  • Ukraińcy strzelają przeterminowanymi rakietami, szkoda, że ona nie spadły im na te ich banderowskie łby.

  • Tagore, przedstaw konkretne dowody i nie zawracaj nam głowy pomówieniami. OBWE kontroluje granicę rosyjsko-ukraińską i zaprzecza, jakoby przekraczały ją ruskie wojska. Dlaczego mam zatem wierzyć banderowskim i amerykańskim kłamcom?

  • Wała z zachodu robią banderowcy i amerykańscy kłamcy. Ruskich tam po prostu nie ma i jak dotąd nikt nie przedstawił dowodów na obecność ruskich wojsk w Ukrainie.

  • jazmig 4 September 2014, 14:07 Rasmussen: Rosja atakuje Ukrainę

    Ten cymbał powiela retorykę Obamy, bo mu płacą ogromne pieniądze, ale USA nie stanie w obronie Europy w razie faktycznego zagrożenia. Wojna na Ukrainie to wojna, którą rozpętali amerykanie rękami banderowców i która ma służyć do III wojny światowej. Olać ich!

  • jazmig 4 September 2014, 14:04 NATO nie nadąża za historią

    Po raz kolejny nasze sprzedawczyki sprzedali nas za miskę soczewicy. Tusk ma tłusta posade bez znaczenia w zamian za to, że skłócił Polskę z Rosją, a pozostali sprzedawczycy, tacy jak Kaczyński, liczą na pomoc odległych krajów, jak idioci w 1939 r.

  • Śmierć banderowcom, chała ukrainie. Ukraińcy, pogrobowcy Akcji Wisła- wypierdalać na waszą samostijną.

  • A mogliby wykrzyczeć lustracja albo cios siekierą

  • jazmig 4 September 2014, 13:20 Putin stawia warunki

    Banderowcy zniszczyli domy Noworosjan, a teraz klapią szczękami, jak dostali lanie od powstańców, a piszę o o tutejszym i kindzale. Won mordercy z polskiego portalu!

  • jaroslaus 4 September 2014, 13:15 Batalion „Ruś Kijowska” w okrążeniu

    jak mordowali moją 94 letnią praprababcie to też mieli serce do walki, tak? Wypierdalaj za San, do swoich. Gdy w Polsce przejmą władzę narodowcy to niedługo będzie znów granica na Zbruczu. A wy? Wy będziecie pływać od brzegu do brzegu. Ukraina zdechnie a czym prędzej się to stanie tym lepiej. Mam tylko nadzieję, że wcześniej zginie jak najwięcej młodych rezunów z Kresów południowo wschodnich. Szkoda tylko, że parchaci z Kijowa nie są tacy skorzy do walki, ale on są bardzo podobni do was. W Palestynie też modują kobiety i dzieci. Jak ktoś chce o parchatych dowiedzieć się więcej jak siedzieli oni na grzbiecie polskich żołnierzy armii Berlinga. Polak walczył a pejsaty wampir siedział w prokuraturze wojskowej, sądach wojskowych, wywiadzie, kontrwywiadzie i oczywiście CBKP.

  • Czyżby Prawy Sektor bronił się przed pójściem w limbo. Jeżeli dołączy do tego Swoboda to Ukraińcy powinni porozumieć się z "separatystami" i wspólnie radykalnie rozprawić się z banderowcami. Taka szokowa terapia i uświadomienie Ukraińcom czym była ideologia banderyznu. Znowu sprawa Rosji i jej setek (tysięcy?) agentów we Swobodzie i Prawym Sektorze. Jest też możliwe radykalne rozprawienie się Rosji z państwem ukraińskim.

  • amstaf358 4 September 2014, 13:14 Rosjanie wygrywają wojnę propagandową z USA

    i jak to Rudy kłamie....

  • amstaf358 4 September 2014, 13:13 Batalion „Ruś Kijowska” w okrążeniu

    Jacy Wy? Czysta złosliwosć- ja jestem tutaj....i zmień płytę o tych bezbronnych.....tam są sami bezbronni z nowoczesnymi czołgami i wozami pancernymi którae sobie kupili w sklepie za rogiem....

  • Problem propagandowej klęski Stanów Zjednoczonych tkwi w tym, że posyłają falę za falą zarzutami w stronę RF bez faktycznych potwierdzeń swych słów. Już n-razy mówiono o "inwazji wojsk RF na teren Ukrainy", już n-razy przy różnych wydarzeniach twierdzili, że "mają dowody, ale ich nie pokażemy" (jak i było z MH17). Informacja która pochodzi tylko ze strony Ukraińskich władz i zdjęć z Twittera i wideo YT (większość których była była fałszywa). Ludziom po prostu się znudziło te okrzyki że "wilk nadchodzi".

  • thorin 4 September 2014, 13:00 Batalion „Ruś Kijowska” w okrążeniu

    z czystej złośliwości chętnie bym dał ukrainie nowoczesną broń i zobaczył jak wojsko rzuca się umierać za oligarchów i kijowskich nazi wariatów. Sprawa broni powiadasz? A ja na to, że to sprawa ducha. Wy tam ducha nie macie. A raczej macie, ale do 'rezania' bezbronnych a nie do walki.

  • No to jaki mamy w tym interes? Czyżby przewidywano blokadę Świnoujścia dla naszych dostaw? Przecież Niemcy zobowiązali się do pogłębienia kanału własnym sumptem.

  • Może ,jednak sądzę ,że Litwa będzie dążyła do przejęcia pełnej kontroli nad rurociągiem i będzie blokowała nasze działania.

    tagore

  • Nudne jest to klepanie mantry o tych siekierach..i widłach ,nic nowego jedziecie starą płytą ....

  • tagore 4 September 2014, 12:39 Batalion „Ruś Kijowska” w okrążeniu

    Po pierwszej i drugiej wojnie Czeczeńskiej Okrzyki urra i do szturmu wyraźnie nie są w modzie w armii
    Rosji.
    Wczesną wiosną armia ukraińska posiadała nadających się do wysłania w strefę niewielkiego zagrożenia
    ok. 6000 ludzi ,i tak dobrze się trzymają jak na tą sytuację. Na filmach obecnych na rosyjskich portalach widać ludzi w akcji zespołowej ,zgranych na poziomie nieosiągalnym dla ochotników.

    tagore

  • amstaf358 4 September 2014, 12:32 Batalion „Ruś Kijowska” w okrążeniu

    Jesteś homo-sovieticus nieuleczalny!Ukraincom nie brak serca do walki tylko nowoczesnej broni którą Putin pcha bez ustannie przez granicę swym poplecznikom ,gdyby ją Ukraincy mieli sprawa jak twierdzą experci wyglądała by zgoła inaczej..

  • popierając junte kijowską ,każdy jest przestępcą , widły i siekiery zamienili na czołgi

  • popierając junte kijowską ,każdy jest przestępcą , widły i siekiery zamienili na czołgi

  • Właściwie dlaczego sądzi Pan ,że teraz Rosja inaczej niż na Krymie nie wysyła do walki swojej armii
    "incognito" i oficjalnie.

    tagore

  • Rozumiem że za magazyniera w ramach fuchy robisz Pan. A nie lepiej na bazarze opchnąć?

  • Panie jazmig jak Pan ubierzesz w mundury małpy, to będą ruskie małpy w Internecie. Tak zwane ruskie agenty wpływu. Kamer te małpy unikają jak ognia, więc mogą spokojnie w służbowych ciuchach paradować. Dorabiasz Pan po godzinach znaczy się. U nas w Polsce podatek musiał byś Pan zapłacić, a jak jest u was we FR?

  • amstaf358 4 September 2014, 12:22 Batalion „Ruś Kijowska” w okrążeniu

    Przestań p........ człowieku ,tylko małe dzieci w to wierzą albo oszołomy,tam jest regularna rosyjska armiia,specnaz ,GRU oraz wszelkiej maści szumowiny na pasku Moskwy ,powiedział ro wyrażnie Obama..i weszli na Ukrainę z pomocą bo inaczej wkrótce z separatystów zostały by tylko gówna i trepki.