A jakiemu to polskiemu interesowi szkodzi Nord Stream 2 (Nord Stream 1 już nie szkodzi ?) czyżby poseł Winnicki wolał żeby gazociąg przebiegał przez terytorium Polski ?
Zachód krytykuje Rosję i stosuje sankcje za rzekome morderstwa, a sam chwali się mordowaniem przeciwników (ostatnio irańskiego generała i 8 innych osób). To jest filozofia Kalego.
Nie rozumiem w czym problem, wystawa jest kontrowersyjna dlaczego ? Obrazek z McDonaldem jest 100% odzwierciedleniem polskiego społeczeństwa 2021 A.D. Boli kogoś to że na innym obrazku jest odradzająca się swastyka? Jeszcze raz, zmakdonaldowani Polacy, to obraz który jest genialny w swojej prostocie, nic więcej dodawać nie trzeba, z tad przejście do problemów sąsiadów.
Polska nie chciała rosyjskiego rurociągu na swoim terytorium bo zagrożenie, Ukraina chce za wszelką cenę utrzymać rosyjski rurociąg bo jego utrata to zagrożenie, ktoś coś jeszcze z tego rozumie?
No to już wiemy jaki jest stosunek tej administracji do Polski.Słowa „Będę bardzo bezpośredni w mówieniu o naszych obawach” idealnie oddają istotę aktualnej polityki zagranicznej USA.Chcemy czy nie chcemy wypada iść turecką drogą.
Chyba jedyny człowiek który powiedział jak nasza transformacja wyglądała w oczach zagranicznych (Kanadyjczyków i Amerykanów) z pierwszej ręki ... wywiad nie do wyrzucenia z głowy:/
Nie prosili Merkelowej by skłoniła syna do unikania kontaktów z faszystowskim Azowem? Wtedy było dobrze. Nie ma to jak mordować innych. Filozofia Kalego.
Anglicy postąpili niezwykle rozsądnie wychodząc z UE patrząc z perspektywy ostatnich wydarzeń.Morawiecki z Kaczyńskim podpisali umowę z europejskim "providentem" i wygląda na to ,że albo będzie Polexit albo stracą władzę i skończą w politycznym niebycie.Pytanie czy solidarna Polska Ziobry jest w stanie stworzyć struktury przed wyborami by mieć szansę na przejęcie schedy po PIS.
Wg licznych "polskich" mediów zawołanie to jest zawołaniem wojska. Może jakiś list Terleckiego, gdyż nie wiedzą, że było to zawołanie bandytów z UPA. Za komuny dziennikarze byli o wiele lepiej szkoleni, ale tak samo podlegli władzy co obecnie.
Ich świadomość kwestii historycznych dotyczących nazistowskiej ideologii oun-upa jest żadna, Ale dla dokopania Rosji przybrali by się nawet w mundury SS, to z kolei nie spodobało by się braciom starszym w wierze. I jak tu żyć, panie....?
i co? będą im przed meczem zaglądać pod kołnierzyki?
no bez jaj. I tak założą na pewno właśnie te koszulki, jedynie oficjalny wzór nie będzie dopuszczony z tym hasłem.
Polska powinna dążyć do reaktywacji czegoś na kształt Unii Lubelskiej, właśnie z Białorusią na zasadzie poszanowania odrębności i suwerenności obu krajów. Myślę że takiego rodzaju integracja z najbliższym nam poza Węgrami narodem będzie służyła rozwojowi i umacnianiu zarówno Polski ale też Białorusi. Precz z sowieckimi pomysłami akceptowanymi przez uzurpatora - karalucha o wcieleniu Białorusi do Rosji. Niech żyje pomysł w pełni partnerskiej unii polsko - białoruskiej.
Ambasada USA w Kijowie pochwala koszulki reprezentacji Ukrainy na ME, na których jest banderowskie zawołanie, używane podczas mordowania Polaków na Wołyniu.
Polskiej schizofrenii ciąg dalszy. Chwalimy Burego i jednocześnie jego ofiary. Organizujemy marsze na cześć oprawców. To tylko Duduś vel Długopis może zrozumieć.
3 Wileńska nigdy nie była brygadą NSZ. To byli żołnierze AK, zaś od późnej jesieni 1945 żołnierze NZW (przeszli do NZW po rozkazie demobilizacji AK). W Zaleszanach w istocie doszło do tragedii. Nie miałoby to jednak miejsca, gdyby wszyscy mieszkańcy Zaleszan dostosowali się do poleceń (udanie się do domu sołtysa na zebranie). Nie twierdzę, że podkomendni kpt. Rajsa są całkiem bez winy, ale w momencie podpalania wybranych gospodarstw nie mieli oni świadomości, że są w tych budynkach ukryci ludzie (w tym dzieci). Dlatego sugestie polityków białoruskich, jakoby było to ludobójstwo są według mnie bezpodstawne. Raz, że pacyfikacje w okręgu białostockim NZW nie były oparte na kryteriach narodowościowych bądź wyznaniowych (co wykazali już badacze IPN), zaś wiele wskazuje, że śmierć niewinnych osób w Zaleszanach nie była zamierzona, było to ogromne nieszczęście. Inna sytuacja miała miejsce w Szpakach, gdzie pacyfikacji dokonywał jeden z oddziałów "Burego" pod dow. por. "Bitnego" (oficera mającego nienajlepszą opinię). Nie znamy niestety wspomnień "Burego", ale po wypadkach w Zaleszanach, Szpakach i Zaniach, w Końcowiźnie "Bury" osobiście już nadzorował pacyfikację wsi i tam nikt nie zginął. Pacyfikacja ograniczyła się tam do ukarania materialnego, tj. spalenia części gospodarstw.
Nie możemy obecnie całkiem zamknąć drzwi na Bugu, bo często rzeczywiście nie wpuścimy Polaków. W międzywojniu Dmowski nie miał takiego "problemu", bo drzwi były zamknięte przez sowietów.
Możemy być całkiem przeciw imigracji jak wielka Japonia czy małe plemienia indiańskie -ale co w zamian w gospodarce i demografii?-rozwiązania PiSu się nie sprawdziły i nie sprawdzą.
Jprdl... po pierwsze bezprecedensowe jest obecne żądanie, by korwinowcy nagle okrzyknęli się przeciw imigracji zza Buga, gdy od początku deklarowali się wręcz za tym!!
Dobrze, że - generalnie - wytrwali w obronie nienarodzonych po wyroku TK Przyłębskiej. Był to trudny czas, w sondażach Konfederacja straciła natychmiast 30% elektoratu - wszystko to korwinowcy - mimo to JKM i spółka, wytrwali przy swoich deklaracjach założycielskich.
Co do imigracji (z krajów słowiańskich, Węgier, Rumunii i Inflant). W samym Ruchu Narodowym jest tutaj potrzebna nowa debata - skoro nikt nie chce się podjąć tego tematu, potrzebujemy nowego Dmowskiego.
Dmowski oceniał kwestie narodowościowe, patrząc z rejonów, gdzie Polacy często stanowili wręcz faktyczną mniejszość.
Szkoda - biaoruscy czekiści realizuję skrajnie antypolską politykę. - nawet głupoty których dopuszczały się rządy POPiS'u to drobnostka w porównaniu z głupotą Łukaszenki. Nawet jeśli on nie dożyje tragicznych skutków swoich decyzji - jego rodzina i rodacy będą się musieli z tym borykać.
Łukaszenka daje się rozgrywać większym graczom w przeprowadzaniu kolejnych prowokacji - prawdę powiedziawszy jeszcze gorzej niż gówniane rządy znad Wisły.
A jakiemu to polskiemu interesowi szkodzi Nord Stream 2 (Nord Stream 1 już nie szkodzi ?) czyżby poseł Winnicki wolał żeby gazociąg przebiegał przez terytorium Polski ?
Tymczasem u nas adian dupa kupuje za 1 miliard $ drony od turków ....
Zachód krytykuje Rosję i stosuje sankcje za rzekome morderstwa, a sam chwali się mordowaniem przeciwników (ostatnio irańskiego generała i 8 innych osób). To jest filozofia Kalego.
Nie rozumiem w czym problem, wystawa jest kontrowersyjna dlaczego ? Obrazek z McDonaldem jest 100% odzwierciedleniem polskiego społeczeństwa 2021 A.D. Boli kogoś to że na innym obrazku jest odradzająca się swastyka? Jeszcze raz, zmakdonaldowani Polacy, to obraz który jest genialny w swojej prostocie, nic więcej dodawać nie trzeba, z tad przejście do problemów sąsiadów.
A dlaczego POLSKI podatnik pokrywa finansowo(60%)budowę drogi na .......ukrainie?
A bo to pewnie przez ten hasztag :)
Polska nie chciała rosyjskiego rurociągu na swoim terytorium bo zagrożenie, Ukraina chce za wszelką cenę utrzymać rosyjski rurociąg bo jego utrata to zagrożenie, ktoś coś jeszcze z tego rozumie?
No to już wiemy jaki jest stosunek tej administracji do Polski.Słowa „Będę bardzo bezpośredni w mówieniu o naszych obawach” idealnie oddają istotę aktualnej polityki zagranicznej USA.Chcemy czy nie chcemy wypada iść turecką drogą.
Cześć i chwała!!! Bohater.
Chyba jedyny człowiek który powiedział jak nasza transformacja wyglądała w oczach zagranicznych (Kanadyjczyków i Amerykanów) z pierwszej ręki ... wywiad nie do wyrzucenia z głowy:/
Powiedział prawdę.
Nie prosili Merkelowej by skłoniła syna do unikania kontaktów z faszystowskim Azowem? Wtedy było dobrze. Nie ma to jak mordować innych. Filozofia Kalego.
Dzięki Polsce jej niczego z dóbr materialnych nie brakuje. To dla mnie zwykła łajza
Miejsce każdego nazisty jest na szubienicy.
Czyli walkower, "bojowy" ten Biden
Anglicy postąpili niezwykle rozsądnie wychodząc z UE patrząc z perspektywy ostatnich wydarzeń.Morawiecki z Kaczyńskim podpisali umowę z europejskim "providentem" i wygląda na to ,że albo będzie Polexit albo stracą władzę i skończą w politycznym niebycie.Pytanie czy solidarna Polska Ziobry jest w stanie stworzyć struktury przed wyborami by mieć szansę na przejęcie schedy po PIS.
Polska powinna przyjmować wyłącznie wykształconych fachowców, a do prostych prac firmy niech stosują roboty, mogą je bez problemów lisingować.
ko ko ko ko euro spoko,
i gieroje z upa też są spoko.
przepraszam, ale: jakie są inne, oprócz zawołania typowe zwyczaje kibiców z Ukrainy? czy także to, co czynili ich dziadkowie?
jak sądzicie .... wykończą człowieka?
jak smayo
Z tym hasłem nie sobie grają na Krymie! A z wolnego świata paszoł won, Banderowcy!
Wg licznych "polskich" mediów zawołanie to jest zawołaniem wojska. Może jakiś list Terleckiego, gdyż nie wiedzą, że było to zawołanie bandytów z UPA. Za komuny dziennikarze byli o wiele lepiej szkoleni, ale tak samo podlegli władzy co obecnie.
Ich świadomość kwestii historycznych dotyczących nazistowskiej ideologii oun-upa jest żadna, Ale dla dokopania Rosji przybrali by się nawet w mundury SS, to z kolei nie spodobało by się braciom starszym w wierze. I jak tu żyć, panie....?
Z idiotami się nie dyskutuje, idiotów się leczy. Ale czy to idiota, czy płatny propagator antypolskiej narracji to już inna kwestia.
i co? będą im przed meczem zaglądać pod kołnierzyki?
no bez jaj. I tak założą na pewno właśnie te koszulki, jedynie oficjalny wzór nie będzie dopuszczony z tym hasłem.
Brawo Chiny. Imperializm amerykański trzeba zwalczać jego środkami
Co do banderowskiego pozdrowienia to zgoda! Paszoł won!
Kwestia konturu kraju to już plucie w twarz Ukrainie.
Chyba pora opuścić eurokołchoz
Co oni z tą Ukrainą?
Powinni też napisać: Bandyci wszystkich krajów łączcie się.
Ma szczęście ,że nie dowiedział się z tych publikowanych wiadomości o swojej ,szóstej kochance.
Ci kanciarze już kilka razy podchodzili do tematu. Widać ,że "ktoś" ich zachęcił kasą.Ale to pewnie przypadkowa zbieżność Turowem i duńskimi myszami.
Polska powinna dążyć do reaktywacji czegoś na kształt Unii Lubelskiej, właśnie z Białorusią na zasadzie poszanowania odrębności i suwerenności obu krajów. Myślę że takiego rodzaju integracja z najbliższym nam poza Węgrami narodem będzie służyła rozwojowi i umacnianiu zarówno Polski ale też Białorusi. Precz z sowieckimi pomysłami akceptowanymi przez uzurpatora - karalucha o wcieleniu Białorusi do Rosji. Niech żyje pomysł w pełni partnerskiej unii polsko - białoruskiej.
Ambasada USA w Kijowie pochwala koszulki reprezentacji Ukrainy na ME, na których jest banderowskie zawołanie, używane podczas mordowania Polaków na Wołyniu.
Polskiej schizofrenii ciąg dalszy. Chwalimy Burego i jednocześnie jego ofiary. Organizujemy marsze na cześć oprawców. To tylko Duduś vel Długopis może zrozumieć.
Jakoś to mnie nie dziwi
To się kiedyś na nich zemści
To się kiedyś na nich zemści
3 Wileńska nigdy nie była brygadą NSZ. To byli żołnierze AK, zaś od późnej jesieni 1945 żołnierze NZW (przeszli do NZW po rozkazie demobilizacji AK). W Zaleszanach w istocie doszło do tragedii. Nie miałoby to jednak miejsca, gdyby wszyscy mieszkańcy Zaleszan dostosowali się do poleceń (udanie się do domu sołtysa na zebranie). Nie twierdzę, że podkomendni kpt. Rajsa są całkiem bez winy, ale w momencie podpalania wybranych gospodarstw nie mieli oni świadomości, że są w tych budynkach ukryci ludzie (w tym dzieci). Dlatego sugestie polityków białoruskich, jakoby było to ludobójstwo są według mnie bezpodstawne. Raz, że pacyfikacje w okręgu białostockim NZW nie były oparte na kryteriach narodowościowych bądź wyznaniowych (co wykazali już badacze IPN), zaś wiele wskazuje, że śmierć niewinnych osób w Zaleszanach nie była zamierzona, było to ogromne nieszczęście. Inna sytuacja miała miejsce w Szpakach, gdzie pacyfikacji dokonywał jeden z oddziałów "Burego" pod dow. por. "Bitnego" (oficera mającego nienajlepszą opinię). Nie znamy niestety wspomnień "Burego", ale po wypadkach w Zaleszanach, Szpakach i Zaniach, w Końcowiźnie "Bury" osobiście już nadzorował pacyfikację wsi i tam nikt nie zginął. Pacyfikacja ograniczyła się tam do ukarania materialnego, tj. spalenia części gospodarstw.
Nie możemy obecnie całkiem zamknąć drzwi na Bugu, bo często rzeczywiście nie wpuścimy Polaków. W międzywojniu Dmowski nie miał takiego "problemu", bo drzwi były zamknięte przez sowietów.
Możemy być całkiem przeciw imigracji jak wielka Japonia czy małe plemienia indiańskie -ale co w zamian w gospodarce i demografii?-rozwiązania PiSu się nie sprawdziły i nie sprawdzą.
Jprdl... po pierwsze bezprecedensowe jest obecne żądanie, by korwinowcy nagle okrzyknęli się przeciw imigracji zza Buga, gdy od początku deklarowali się wręcz za tym!!
Dobrze, że - generalnie - wytrwali w obronie nienarodzonych po wyroku TK Przyłębskiej. Był to trudny czas, w sondażach Konfederacja straciła natychmiast 30% elektoratu - wszystko to korwinowcy - mimo to JKM i spółka, wytrwali przy swoich deklaracjach założycielskich.
Co do imigracji (z krajów słowiańskich, Węgier, Rumunii i Inflant). W samym Ruchu Narodowym jest tutaj potrzebna nowa debata - skoro nikt nie chce się podjąć tego tematu, potrzebujemy nowego Dmowskiego.
Dmowski oceniał kwestie narodowościowe, patrząc z rejonów, gdzie Polacy często stanowili wręcz faktyczną mniejszość.
Szkoda - biaoruscy czekiści realizuję skrajnie antypolską politykę. - nawet głupoty których dopuszczały się rządy POPiS'u to drobnostka w porównaniu z głupotą Łukaszenki. Nawet jeśli on nie dożyje tragicznych skutków swoich decyzji - jego rodzina i rodacy będą się musieli z tym borykać.
Łukaszenka daje się rozgrywać większym graczom w przeprowadzaniu kolejnych prowokacji - prawdę powiedziawszy jeszcze gorzej niż gówniane rządy znad Wisły.
Ciekawe czy ma jakieś swastyki i inne pioruny mają ci piłkarze wytatuowane...
dobre :)
Czesi to historyczni debile... szkodzą tym od których mogliby otrzymać pomoc...
Redakcjo - nie szukajcie wrogów w Konfederacji.
"Węgry straciły nawet tereny i miasta, w których Węgrzy stanowili i do dziś stanowią większość." - niestety to samo dotyczy też Polski