No i mamy efekty nadmiernego, bezrefleksyjnego lizania .upki amerykanom, konsekwentnej (i coraz bardziej osamotnionej w UE) postawy antyrosyjskiej i równocześnie proukraińskiej (przez co sami Ukraińcy nas coraz bardziej lekceważą). Dla przykładu, takie np. zwierzę polityczne Erdogan w przeciwieństwie do naszych "polityków", jakoś nie boi się zadzierać z nikim i paradoksalnie jest przez wszystkich coraz bardziej pożądany i szanowany. Cuda panie, cuda.....
Czy Państwo Izrael uzgodniło już z Autonomią Palestyńską, sprawę odszkodowań i rekompensat za ziemie utracone przez Palestyńczyków na rzecz Izraela od 1945 roku ????
Tak tylko pytam........
Panie Oleksandrze.....Wy Ukraińcy dogadajcie się może z tymi "kapitalistami", żeby Wam te fabryki wybudowali bezpośrednio na Ukrainie (w Ukrainie), żebyście już nie musieli dupy ruszać z miejsca i Polską oraz Polakami sobie ......... gęb wycierać. I jak się Wam nie spodobają Ci "kapitaliści" i nieuchronnie wpowadzany przez nich porządek, kultura, czystość, brak korupcji, to możecie ich zawsze "znacjonalizować" np. metodą "wołyńską". A od Polski i Polaków się od........., jeżeli już naprawdę nie potraficie szanować ręki która Wam chleb daje....
Taka postawa miałaby sens i logikę gdyby w momencie przybycia Putina na szczyt UE, dowiadywał by się że właśnie Europa nałożyła na Rosję nowe sankcje x 3 !!!!
Inaczej ten żulik potraktuje makrelę z gerontofilem jak dekadenckich przygłupów i strachliwych mięczaków....
Czy tych "giejewropejców" i "USraelitów" niczego nie nauczyło "ocieplenie stosunków' z Białorusią i "przyciąganie jej do Europy" ????
Podawanie ręki bandycie skończy się tym, że bandyta te rękę odgryzie jeśli tylko poczuje się mocny. Nowotwór można zlikwidować skutecznie przez jego "zagłodzenie", odcięcie wszelkich "soków żywotnych", niezbędnych do funkcjonowania. Dziwne, że tę "terapię", "tęczowa europa" chciałaby zastosować w Polsce PIS-u, natomiast z prawdziwym zagrożeniem dla jej wartości, zbrodniarzem z Kremla, chce się..... zaprzyjażnić. Putin tych błaznów i zdziecinniałego starca zza oceanu ogrywa jak niepełnosprawnych umysłowo..
Trudno by nie było słychać strzałów i nie było widać samolotów i okrętów w czasie ćwiczeń na tym akwenie.Ale cała sprawa może być początkiem działań
mających doprowadzić do blokady Odessy,podobnymi metodami jak zastosowane wobec portu w Mariupolu.
Na pokładzie niszczyciela był reporter BBC który z kolei zaprzeczył temu co wypisuje brytyjskie Ministerstwo Obrony, to znaczy pływały obok niego rosyjskie okręty, latały rosyjskie samoloty i słychać było strzały oraz wybuchy...
https://www.bbc.com/news/world-europe-57583363
Czy ambasada USA oferuje azyl polityczny i zasiłek w Stanach dla osób LGBT dyskryminowanych w Polsce ????? Miałoby to niezwykle pozytywny wpływ na szybki wzrost PKB w USA !!!! i szybkie pobicie na głowę gospodarki chińskiej !!!!
Durnie. Wydaje się im że pomimo urodzenia jako wróbelki poumierają kanarkami. Kretyni. Zrujnują wszystko
https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/jak-fabryka-broni-z-radomia-doprowadzila-do-bankructwa-polskiego-przedsiebiorce/zs6v8db
@mariusz67: Gratulacje dla harcerza!
Akurat harcerze zazwyczaj uczą się zasad, wartości i uważności, a także umiłowania Ojczyzny. Jednak ten zachował się mało roztropnie, szczególnie tracąc zawartość skrzynki pocztowej, czym naraził bezpieczeństwo i powagę kraju.
Jeśli pan Dworczyk zachwyca się Dobrovolską to szczerze współczuję i jednocześnie jestem zdumiony. Chyba że też lubuje się paradach gejowskich i satanistycznych gestach.
W czasie jesiennej kampanii wyborczej Dobrovolska mówiła że nie czuje się w pełni Polką. I Polacy na nią nie głosowali. W "polskim" rejonie solecznickim (80 proc. mieszkańców to Polacy) dostała znikome poparcie. Głosowali na nią Litwini w miastach, głównie młodzież oczadzona seksualizmem, LGTB, uczestnicy parad tzw. równości...
To wszystko jak zwykle Grubymi Ruskimi nićmi Uszyte.
Ukraińcy nie sprzeciwiają się temu, jak i my nie sprzeciwiamy się głupotom np. Kurskiego typu zeenek, czy ojciec tadeusz r. Ukraińcy wolą jechać do Polski i żyć jak człowiek, niż walczyć z ruskim betonem.
To że minister, poseł, szara eminencja obecnej władzy w sprawach dużej wagi mailuje z prywatnej skrzynki i daje się komuś tam zhakować, to jest jedynie potwierdzeniem pewnej nieudolności, to swego rodzaju frajerstwo.
Ale że w sprawach kresowych porusza się niezgrabnie i wygłasza totalnie błędne tezy, to już jednak rzecz poważna, bo szkodzi polskiej sprawie i czyni konkretne szkody.
Wstyd, że państwo polskie opiera się na tak słabej jakości urzędnikach, że nie ma elit z prawdziwego zdarzenia, a jedynie marnych przebierańców przekonanych o swojej wyższości.
Fascynacja Dworczyka aktywistką LGTB, czy szemranym towarzystwem Okińczyca i Niewierowicza, to po prostu przejaw ślepoty albo skrajnej naiwności, jednak nic go nie tłumaczy.
A pogarda wobec strażników polskości kresowej - Wilniuków zrzeszonych w AWPL czy ZPL, to już skandal i hańba!
Niezła heca, choć jednak ponura. Oto Dworczyk wychwala litewską ministrę od liberałów, choć to taka tamtejsza "Biedroń w spódnicy" całkowicie owładnięta LGTB, brała udział w paradach tęczowych, a na dodatek na jednym ze zdjęć pozuje z satanistycznym pozdrowieniem (sic!). Jednak dla Dworczyka to dobra osoba do współpracy, choć w Polsce przeciw takim samym zamierzano podobno użyć siły... Poza tym Dworczyk wyraźnie kumpluje się z Niewierowiczem, siostrzeńcem Okińczyca szefem Radia Znad Wilii - obaj są wymieniani na podsłuchanych taśmach "u Sowy" w niejasnym kontekście podejrzanych działań, także przeciw Polsce. Poza tym Okińczyc to jedyny Polak na liście agentów sowieckiej KGB upublicznionej w litewskich mediach (choć skutecznie zamilczanej). Czyli ministra-lewaczka i agent KGB są dla Dworczyka OK. A pluje na polskich patriotów z AWPL, którzy i tak wiele cierpią od nacjonalistycznych lietuvisóv, choćby oszukane jesienne wybory i ciągłą nagonka... Gratulacje dla harcerza!
Biden traci poparcie w Kongresie i Senacie dla swojej polityki i próbuje ściemniać na temat NS2.Wygląda na to ,że Putin wysłał go na spotkaniu "na drzewo" i niedługo człowiek ukształtowany w czasach gdy USA było niepodważalnie dominujące na świecie dostanie zimny prysznic.Ważne aby nie dostał zawału z wrażenia,Prezydent Kamala to nieciekawa perspektywa.
Nie wiem, czy dla kogoś będzie to odkrywcze, ale celem promocji lgbt jest ograniczenie ludności globu. nic więcej. Kiedyś były wojny, teraz próbują innych technik przycinania.
kiedyś, gdy im pozwolono robić olimpiadę, wystawili swastyki i kazali (przynajmniej swoim) hajlować z podium.
teraz nowy , kolorowy faszyzm.
tak typowe dla tego kraju.
"Problem" z niczego....Do tej pory Ukraińcy chcieli w Polsce zarabiać, od głosowania kasy im nie przybędzie, wiec pomysłodawca chyba się z koniem na łby pomieniał ???
Jeżeli rzeczywiście Ci Ukraińcy chcieliby głosować w jakichkolwiek polskich wyborach w Polsce, no naprawdę nie ma nic prostszego....
Wystarczy uzyskać w przeciągu kilku lat polskie obywatelstwo i można głosować we wszystkich głosowaniach w kraju nad Wisłą....
Chyba że "pomysłodawca" sam liczy na to stanowisko z pomocą tych 1/4 ukraińskich Krakowiaków/Krakowian ???
Ewentualnie chciałby na Prezydenta Krakowa jakiegoś Ukraińca ????
Myslę ze tym Panem powinny zainteresować się odpowiednie służby, odpowiadające za bezpieczeństwo Państwa polskiego.
Wielki mi atak na skrzynkę mailową ulokowaną na łatwo dostępnym portalu i to jeszcze rzekomo z Rosji. ABW ujawniła, że te dane ujawnił bliski współpracownik Dworczyka, pewnie nie dostał premii i się obraził.
Jak widać nadal nasze przepisy podatkowe umożliwiają dość łatwe wyprowadzenie zysku za granicę na tle naszych sąsiadów. Implementacja tamtejszych rozwiązań prawnych nie narazi nas na naruszenie unijnej dyrektywy dotyczącej opodatkowania dochodów.
Szanowny panie.
Polską demografię unicestwiały poprzednie władze wespół z ... właśnie pracodawcami i przedsiębiorcami! To ci ostatni nastawieni wyłącznie na wyciskanie złotówczek są wiecznie nienasyceni tanimi pracownikami zamiast intensyfikować wdrażanie zaawansowanych procesów technologicznych łącznie z szeroką automatyzacją.
Ostatnie badania dobitnie wykazały antynarodowe ich nastawienie - cudzoziemiec otrzyma większą płacę od rodaka. To jest totalna aberracja w porównaniu do zachowań naszych sąsiadów południowych czy nawet zachodnich.
Podsumowując to właśnie pracodawcy i przedsiębiorcy najintensywniej lobbują by naszą demokrację naprawili ... cudzoziemcy.
Kresy walicie zwykłą ściemę! Jaka to "Rządowa ... Demograficzna." ??? - to najzwyczajniejsza kradzież rozbójnicza z włamaniem!!! WSZYSTKIE koszty mają ponieść pracodawcy i przedsiębiorcy.
Do tego jeszcze wg was zakazać pracy ukrom, a mieć konkurencyjną gospodarkę!!
Komuchy jedne!
Dobre. Za Polski 'cud gospodarczy' odpowiadają ukraińcy. Tak, te 0.3 do PKB to ich zasluga. Szkoda, że u nich żaden cud im wychodzi od 30 lat, mimo, że jest ich 30 razy wiecej, chyba, że mowa o cudownie znikających pieniądzach, powszechnej korupcji, zlodziejstwie i roszczeniach w stosunku do innych krajów. Niestety złodziejstwo i inne 'cnoty' przynoszą tez do Polski.
A my uważamy Macrona za naiwnego nieuka i dekadenckiego gerontofila bez podstawowej wiedzy historycznej.....a co, wolno nam...
Nie macie prawa inwestować, kiedy wiadomo, że ta inwestycja nie przyniesie zysków. Ostrzegano wyraźnie, że nie ma sensu budować tego bloku
Kaczyński w zamian funduje im gaz oraz miliardy PLN rocznie
Dzicz,dzicz,dzicz!!!
No i mamy efekty nadmiernego, bezrefleksyjnego lizania .upki amerykanom, konsekwentnej (i coraz bardziej osamotnionej w UE) postawy antyrosyjskiej i równocześnie proukraińskiej (przez co sami Ukraińcy nas coraz bardziej lekceważą). Dla przykładu, takie np. zwierzę polityczne Erdogan w przeciwieństwie do naszych "polityków", jakoś nie boi się zadzierać z nikim i paradoksalnie jest przez wszystkich coraz bardziej pożądany i szanowany. Cuda panie, cuda.....
Czy Państwo Izrael uzgodniło już z Autonomią Palestyńską, sprawę odszkodowań i rekompensat za ziemie utracone przez Palestyńczyków na rzecz Izraela od 1945 roku ????
Tak tylko pytam........
Czy rząd poinformował ile jest jeszcze takich decyzji z podziałem na żydów i Polaków
Jest takie włoskie przysłowie: matka głupców zawsze jest w ciąży. Niedługo może przyjść czas wielkich wyjazdów.
Wygląda na to ,że Anglia przestała nim być,wypadało wyjść z UE razem z nimi.
Walka z niemiecka presją w UE będzie ciężka.
Panie Oleksandrze.....Wy Ukraińcy dogadajcie się może z tymi "kapitalistami", żeby Wam te fabryki wybudowali bezpośrednio na Ukrainie (w Ukrainie), żebyście już nie musieli dupy ruszać z miejsca i Polską oraz Polakami sobie ......... gęb wycierać. I jak się Wam nie spodobają Ci "kapitaliści" i nieuchronnie wpowadzany przez nich porządek, kultura, czystość, brak korupcji, to możecie ich zawsze "znacjonalizować" np. metodą "wołyńską". A od Polski i Polaków się od........., jeżeli już naprawdę nie potraficie szanować ręki która Wam chleb daje....
Dziwna ta Ameryka....sami pchają nas, żebyśmy ocieplili swoje relacje z Rosją Putina. Makrela i Macron już ...ocieplają. A my zawsze...pod prąd.
Taka postawa miałaby sens i logikę gdyby w momencie przybycia Putina na szczyt UE, dowiadywał by się że właśnie Europa nałożyła na Rosję nowe sankcje x 3 !!!!
Inaczej ten żulik potraktuje makrelę z gerontofilem jak dekadenckich przygłupów i strachliwych mięczaków....
Czy tych "giejewropejców" i "USraelitów" niczego nie nauczyło "ocieplenie stosunków' z Białorusią i "przyciąganie jej do Europy" ????
Podawanie ręki bandycie skończy się tym, że bandyta te rękę odgryzie jeśli tylko poczuje się mocny. Nowotwór można zlikwidować skutecznie przez jego "zagłodzenie", odcięcie wszelkich "soków żywotnych", niezbędnych do funkcjonowania. Dziwne, że tę "terapię", "tęczowa europa" chciałaby zastosować w Polsce PIS-u, natomiast z prawdziwym zagrożeniem dla jej wartości, zbrodniarzem z Kremla, chce się..... zaprzyjażnić. Putin tych błaznów i zdziecinniałego starca zza oceanu ogrywa jak niepełnosprawnych umysłowo..
A Polska zostaje z roszczeniami żydowskimi i banderowską ukrainą
Prawdziwa Mafia przyjeżdża.
Wyższe stopy to wyższy koszt kredytów dla firm ,które je spłacają.
No i dobrze,sprawa wreszcie będzie zamknięta,choć wielu czerwonych gadów się ucieszy.
Trudno by nie było słychać strzałów i nie było widać samolotów i okrętów w czasie ćwiczeń na tym akwenie.Ale cała sprawa może być początkiem działań
mających doprowadzić do blokady Odessy,podobnymi metodami jak zastosowane wobec portu w Mariupolu.
Na pokładzie niszczyciela był reporter BBC który z kolei zaprzeczył temu co wypisuje brytyjskie Ministerstwo Obrony, to znaczy pływały obok niego rosyjskie okręty, latały rosyjskie samoloty i słychać było strzały oraz wybuchy...
https://www.bbc.com/news/world-europe-57583363
Czy ambasada USA oferuje azyl polityczny i zasiłek w Stanach dla osób LGBT dyskryminowanych w Polsce ????? Miałoby to niezwykle pozytywny wpływ na szybki wzrost PKB w USA !!!! i szybkie pobicie na głowę gospodarki chińskiej !!!!
Brakuje tekstu o zjadaniu na śniadanie przez Trumpa pieczonych niemowląt.Może dojdą demokraci i do tego.
Durnie. Wydaje się im że pomimo urodzenia jako wróbelki poumierają kanarkami. Kretyni. Zrujnują wszystko
https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/jak-fabryka-broni-z-radomia-doprowadzila-do-bankructwa-polskiego-przedsiebiorce/zs6v8db
@mariusz67: Gratulacje dla harcerza!
Akurat harcerze zazwyczaj uczą się zasad, wartości i uważności, a także umiłowania Ojczyzny. Jednak ten zachował się mało roztropnie, szczególnie tracąc zawartość skrzynki pocztowej, czym naraził bezpieczeństwo i powagę kraju.
Jeśli pan Dworczyk zachwyca się Dobrovolską to szczerze współczuję i jednocześnie jestem zdumiony. Chyba że też lubuje się paradach gejowskich i satanistycznych gestach.
W czasie jesiennej kampanii wyborczej Dobrovolska mówiła że nie czuje się w pełni Polką. I Polacy na nią nie głosowali. W "polskim" rejonie solecznickim (80 proc. mieszkańców to Polacy) dostała znikome poparcie. Głosowali na nią Litwini w miastach, głównie młodzież oczadzona seksualizmem, LGTB, uczestnicy parad tzw. równości...
To wszystko jak zwykle Grubymi Ruskimi nićmi Uszyte.
Ukraińcy nie sprzeciwiają się temu, jak i my nie sprzeciwiamy się głupotom np. Kurskiego typu zeenek, czy ojciec tadeusz r. Ukraińcy wolą jechać do Polski i żyć jak człowiek, niż walczyć z ruskim betonem.
Czy ktoś jeszcze łudzi się, że dojdzie do jakichkolwiek ekshumacji?
To że minister, poseł, szara eminencja obecnej władzy w sprawach dużej wagi mailuje z prywatnej skrzynki i daje się komuś tam zhakować, to jest jedynie potwierdzeniem pewnej nieudolności, to swego rodzaju frajerstwo.
Ale że w sprawach kresowych porusza się niezgrabnie i wygłasza totalnie błędne tezy, to już jednak rzecz poważna, bo szkodzi polskiej sprawie i czyni konkretne szkody.
Wstyd, że państwo polskie opiera się na tak słabej jakości urzędnikach, że nie ma elit z prawdziwego zdarzenia, a jedynie marnych przebierańców przekonanych o swojej wyższości.
Fascynacja Dworczyka aktywistką LGTB, czy szemranym towarzystwem Okińczyca i Niewierowicza, to po prostu przejaw ślepoty albo skrajnej naiwności, jednak nic go nie tłumaczy.
A pogarda wobec strażników polskości kresowej - Wilniuków zrzeszonych w AWPL czy ZPL, to już skandal i hańba!
Niezła heca, choć jednak ponura. Oto Dworczyk wychwala litewską ministrę od liberałów, choć to taka tamtejsza "Biedroń w spódnicy" całkowicie owładnięta LGTB, brała udział w paradach tęczowych, a na dodatek na jednym ze zdjęć pozuje z satanistycznym pozdrowieniem (sic!). Jednak dla Dworczyka to dobra osoba do współpracy, choć w Polsce przeciw takim samym zamierzano podobno użyć siły... Poza tym Dworczyk wyraźnie kumpluje się z Niewierowiczem, siostrzeńcem Okińczyca szefem Radia Znad Wilii - obaj są wymieniani na podsłuchanych taśmach "u Sowy" w niejasnym kontekście podejrzanych działań, także przeciw Polsce. Poza tym Okińczyc to jedyny Polak na liście agentów sowieckiej KGB upublicznionej w litewskich mediach (choć skutecznie zamilczanej). Czyli ministra-lewaczka i agent KGB są dla Dworczyka OK. A pluje na polskich patriotów z AWPL, którzy i tak wiele cierpią od nacjonalistycznych lietuvisóv, choćby oszukane jesienne wybory i ciągłą nagonka... Gratulacje dla harcerza!
Biden traci poparcie w Kongresie i Senacie dla swojej polityki i próbuje ściemniać na temat NS2.Wygląda na to ,że Putin wysłał go na spotkaniu "na drzewo" i niedługo człowiek ukształtowany w czasach gdy USA było niepodważalnie dominujące na świecie dostanie zimny prysznic.Ważne aby nie dostał zawału z wrażenia,Prezydent Kamala to nieciekawa perspektywa.
Nie wiem, czy dla kogoś będzie to odkrywcze, ale celem promocji lgbt jest ograniczenie ludności globu. nic więcej. Kiedyś były wojny, teraz próbują innych technik przycinania.
kiedyś, gdy im pozwolono robić olimpiadę, wystawili swastyki i kazali (przynajmniej swoim) hajlować z podium.
teraz nowy , kolorowy faszyzm.
tak typowe dla tego kraju.
Ble,ble,mętny tekst pro forma.
A skąd czerpiesz przekonanie czy w tych polskojęzycznych służbach właśnie ich tam nie ma?
"Problem" z niczego....Do tej pory Ukraińcy chcieli w Polsce zarabiać, od głosowania kasy im nie przybędzie, wiec pomysłodawca chyba się z koniem na łby pomieniał ???
Jeżeli rzeczywiście Ci Ukraińcy chcieliby głosować w jakichkolwiek polskich wyborach w Polsce, no naprawdę nie ma nic prostszego....
Wystarczy uzyskać w przeciągu kilku lat polskie obywatelstwo i można głosować we wszystkich głosowaniach w kraju nad Wisłą....
Chyba że "pomysłodawca" sam liczy na to stanowisko z pomocą tych 1/4 ukraińskich Krakowiaków/Krakowian ???
Ewentualnie chciałby na Prezydenta Krakowa jakiegoś Ukraińca ????
Myslę ze tym Panem powinny zainteresować się odpowiednie służby, odpowiadające za bezpieczeństwo Państwa polskiego.
Skoro będą mogli głosować to będą też mogli kandydować a skoro tak to zmienią swój hymn ukraina po Odre!
... miało być demografię, ale i to drugie również nie jest konfabulacją.
Dudusiowi nudzi się, bo ze względu na upały śnieg się roztopił i narty stoją bezużyteczne.
Wielki mi atak na skrzynkę mailową ulokowaną na łatwo dostępnym portalu i to jeszcze rzekomo z Rosji. ABW ujawniła, że te dane ujawnił bliski współpracownik Dworczyka, pewnie nie dostał premii i się obraził.
Jak widać nadal nasze przepisy podatkowe umożliwiają dość łatwe wyprowadzenie zysku za granicę na tle naszych sąsiadów. Implementacja tamtejszych rozwiązań prawnych nie narazi nas na naruszenie unijnej dyrektywy dotyczącej opodatkowania dochodów.
Ze smutkiem muszę przyznać, że trochę to ślamazarne owo uszczelnianie po napisaniu przepisów niemal na kolanie.
Szanowny panie.
Polską demografię unicestwiały poprzednie władze wespół z ... właśnie pracodawcami i przedsiębiorcami! To ci ostatni nastawieni wyłącznie na wyciskanie złotówczek są wiecznie nienasyceni tanimi pracownikami zamiast intensyfikować wdrażanie zaawansowanych procesów technologicznych łącznie z szeroką automatyzacją.
Ostatnie badania dobitnie wykazały antynarodowe ich nastawienie - cudzoziemiec otrzyma większą płacę od rodaka. To jest totalna aberracja w porównaniu do zachowań naszych sąsiadów południowych czy nawet zachodnich.
Podsumowując to właśnie pracodawcy i przedsiębiorcy najintensywniej lobbują by naszą demokrację naprawili ... cudzoziemcy.
Kurz a Kaczyński, Morawiecki i Duda - przepaść. Polak po szkodzie zawsze głupi.
Kichać ich, nie muszą inwestować na Węgrzech, Chińczycy ich z radością zastąpią.
Dyskwalifikacja i do domciu!
Kresy walicie zwykłą ściemę! Jaka to "Rządowa ... Demograficzna." ??? - to najzwyczajniejsza kradzież rozbójnicza z włamaniem!!! WSZYSTKIE koszty mają ponieść pracodawcy i przedsiębiorcy.
Do tego jeszcze wg was zakazać pracy ukrom, a mieć konkurencyjną gospodarkę!!
Komuchy jedne!
Należy leczyć, a nie szczepić. Na początku objawów podawać leki takie jak ivermektyna lub amantadyna.
Mowa trawa,nic nie uzyskał ale wypada się zastanowić co stracił lub co "sprzedał".
Dobre. Za Polski 'cud gospodarczy' odpowiadają ukraińcy. Tak, te 0.3 do PKB to ich zasluga. Szkoda, że u nich żaden cud im wychodzi od 30 lat, mimo, że jest ich 30 razy wiecej, chyba, że mowa o cudownie znikających pieniądzach, powszechnej korupcji, zlodziejstwie i roszczeniach w stosunku do innych krajów. Niestety złodziejstwo i inne 'cnoty' przynoszą tez do Polski.
Nasz Duduś się nie załapał. Zaspał.