Skoro ta izba nie zadowala polityków PiS, to ona może być całkiem dobra. Jak chodzi o przegląd reform, to proponuję zacząć od rządu. Moim zdaniem należy go wymienić w całości, poczynając od premiera i wicepremierów.
Jedyni potomkowie kijowskich Rusinów, to Rosjanie. Ci, którzy uważają siebie za Ukraińców, to jest ludność napływowa. W XIII w. Tatarzy zdobyli Ruś Kijowską i wymordowali wszystkich mieszkańców. Uratowali się tylko Rusini z terenów blisko Wielkiego Księstwa Litewskiego, oraz z Księstwa Moskiewskiego. Tak powstały słynne Dzikie Pola, bezludne terytorium, gdzie grasowały różne bandy. Dopiero Polska w XVI w. zainwestowała w obronę tych ziem i ich zaludnienie, sprowadzając każdego, kto uciekał z zachodu spod panowania tamtejszej arystokracji, oraz z Rosji.
Prowokują bo wiedzą że ŻADNEJ rekcji ze strony władz PiS nie będzie(KO,Lewicy tym bardziej).Oczywiście ta z melonikiem na głowie też udaje ze problemu nie ma.Liczy na kolejny medal od litwinów.
nie będzie czołgów, F35 - hamerykanie nie zarobią. Czołgi mogą powstać przy współpracy z Koreą, samoloty będą być może szwedzkie, bez szpiegowania nas.
Erdogan pokazał usa, że można inaczej.
Wydarzenia układają sie w bardzo niebezpieczny wzór.Skala zachorowań w Rosji i problemy gospodarcze Berlina ,to jest nam bardzo na rękę choć to niezbyt ładnie brzmi.
Bajkopisarz, ok 80% transportu kolejowego z Chin przechodzi przez Polskę.Macierewicz zablokował powstanie eksterytorialnego terminala przeładunkowego czyli kawałka Chin w Polsce z chińską policją jak w Serbii gdzie nie mieli byśmy nic do powiedzenia.Interesy z Chinami są dla Polski wybitnie nieciekawe,bilans handlowy to 8 do 1 dla Pekinu.Na wielowektorową politykę bedziemy mogli sobie pozwolić gdy będziemy znacznie silniejsi militarnie i gospodarczo ,bez spełnienia tego warunku to będzie porażka taka jak ukraińska wielowektorowość.
Jak widać, Białoruś idzie śladami naszych odwiecznych przyjaciół - Ukrainy i Litwy i to pomimo obłędnej wschodniej polityki zagranicznej obecnych władz Polski.
Oczywiście że Winnicki ma rację, dziwne tylko że trzeba o tak oczywiste sprawy się upominać. To chyba rezultat tego "gender" co wprowadził jeszcze Gowin
W sobotę 24 lipca kolejny raz prezes AWPL-ZChR i ZPL przybył do Dziewieniszek, aby ponownie wesprzeć mieszkańców. Waldemar Tomaszewski poinformował o najbliższych działaniach ZPL i AWPL-ZChR oraz szerokiego grona sympatyków w obronie mieszkańców Dziewieniszek. Już w czwartek wiec pod siedzibą litewskiego rządu w Wilnie, który będzie się domagał:
1. Odwołania bezprawnej i prowokacyjnej decyzji Arvydasa Anušauskasa o budowie ośrodka dla imigrantów w Dziewieniszkach.
2. Niezwłocznej dymisji Arvydasa Anušauskasa jako prowokatora, podżegającego do konfliktów w społecznościach lokalnych oraz jako byłego agenta KGB, figurującego na upublicznionej liście tajnych współpracowników KGB w gazecie „Respublika”.
Szkoda że jak dotąd jasnego stanowiska nie zajął polski MSZ, wszak chodzi o Rodaków (chyba że w warszawskim MSZ nie utożsamiają się z polskością). Bo na placówkę ambasadę w Wilnie ma co liczyć, tam urzęduje zafascynowana antypolskim Landsbergisem i Sajudisem niejaka Doroszewska, ona od początku urzędowania ustawiła się przeciw Wilniukom.
Mieszkańcy wyrazili swoje zdanie. Nie ma zgody na ośrodek dla imigrantów w centrum małego, zamieszkałego przez Polaków miasteczka. Pokaz siły i swoisty szantaż władz, te wszystkie wozy i dziesiątki uzbrojonych policjantów nasłanych, by osłabić zapał Dziewieniszczan, to na nic, ludzie są odważni i zdeterminowani bronić rodzin i dzieci.
Wygląda na to ,że Pan Banaś chcąc "wyczyścić" kłopotliwe sprawy Syna w czasie dochodzenia ABW Sam się podłożył pokazując co go "boli". Gdyby rzecz zostawił tak jak była,jego syn miał by problemy ,ale w o wiele mniejszej skali,a teraz ma cała rodzina wraz z nim.
Fundusze "norweskie" to nie jest darowizna ,a rekompensata za udostępnienie dla norweskich towarów bez cła swojego rynku.Węgry mogą wprowadzić cła na "norweskie" towary.
Ośrodek dla islamskich imigrantów na Litwie, lokowany przeciw woli miejscowych Polaków, powstaje niestety z wydatnym udziałem pieniędzy polskich podatników, konwoje ze sprzętem z rezerw rządowych i z MON są już na Litwie. Do tego ambasada w Wilnie wspiera działania władz litewskich przeciw mieszkańcom Dziewieniszek. Trzeba głośno mówić o nieudolnej polityce naszej placówki z panią ambasador Urszulą Doroszewską na czele. Relacje z Litwą powinny być tak dobre, jak dobre będzie traktowanie naszych Rodaków przez Litwę, jednak dzisiaj to traktowanie jest po prostu skandaliczne i fatalne.
„Antypolska prowokacja władz litewskich przy użyciu islamskich imigrantów” – tak należy dziś określić to, co dzieje się w miejscowości Dziewieniszki, gdzie prawie wszyscy mieszkańcy są Polakami. Władze litewskie przy użyciu islamskich imigrantów próbują zdestabilizować sytuację w tym bardzo polskim rejonie Litwy. Takie są działania sajudzistów-landsbergistów. A rozporządzenia podpisuje minister Arvydas Anušauskas, były agent sowieckiej KGB, figurujący na upublicznionej liście tajnych współpracowników KGB w gazecie „Respublika”.
Nikt nie obchodzi prawa, jest wręcz przeciwnie, biedra realizuje prawo, a Konfederacja popiera każdą firmę, która potrafi się obronić przed prześladowaniem ze strony PiS.
Pani Sierakowska marzy? Żadnej noty (choćby tylko tego) nie będzie.Kresowiacy sa traktowani przez obecne władze jak....wrzód.A przy okazji co robi w tej sprawie ta "ambasador" w tym śmiesznym czaplinowskim kapelusiku? Czeka na medal od litwinów.
JEDYNE co mnie dziwi że Winnicki naiwnie pyta o ten temat.Od dawna Polacy na kresach są traktowani przez kolejne rzady(ten najbardziej) jak piate koło u wozu i dla nich najlepsze byłoby gdyby na litwie i ukrainie nastąpiła depolonizacja.Bo Polacy tam mieszkający przeszkadzają im w robieniu "światowej polityki".
Patrząc na skalę poparcia dla Moskiewskich interesów w Berlinie orzeczenia "trybunału" mogą być korzystne dla Rosji. To może być wstęp do akcji zbrojnej przeciwko Ukrainie.
Opinie o Żydach
np. Cycero (106-43 p.n.e) ,,Żydzi jest to naród łobuzów i oszustów’’.
Seneka (ur.ok 4 p.n.e, zm. 65 r. n.e) ,,Obyczaje tej najbardziej zbrodniczej nacji osiągnęły takie wpływy, że dosięgają wszelkich krajów’’.
George Washington Prezydent Stanów Zjednoczonych 1789-1797 - ,, Oni działają przeciwko nam skuteczniej niż armie wroga…Należy żałować,iż każdy stan,dawno temu nie przegonił ich jako dżumę społeczną i największych wrogów szczęścia dla Ameryki’’.
29 lipca (w czwartek) w godzinach 15-18 pod siedzibą rządu w Wilnie odbędzie się protest. Wiec będzie się domagał:
1. Odwołania bezprawnej i prowokacyjnej decyzji Arvydasa Anušauskasa.
2. Niezwłocznej dymisji Arvydasa Anušauskasa jako prowokatora, podżegającego do konfliktów w społecznościach lokalnych oraz jako byłego agenta KGB, figurującego na upublicznionej liście tajnych współpracowników KGB w gazecie „Respublika”.
Rozporządzenie władz Litwy o lokalizacji ośrodka dla imigrantów w Dziewieniszkach podpisał wice minister spraw wewnętrznych, którego nazwisko widnieje na liście agentów sowieckiej KGB (tzw. "liście Tomkusa" opublikowanej w tygodniku Respublika). Ten człowiek chce zdestabilizować sytuację na Wileńszczyźnie, gdzie zwarcie i licznie (w rej. solecznickim aż 80 procent ogółu!) mieszkają Polacy, rdzenna ludność tej ziemi od 700 lat. Co w tej sytuacji robi ambasada RP w Wilnie, polskie MSZ, polski rząd, Sejm i Senat (Senat z ustawy ma zajmować się ochroną Polonii i Polaków za granicami)? Czekamy na działania w obronie Rodaków, w obronie polskości kresowej...
SKANDAL!!! TVP Kurskiego znalazła sobie "eksperta" - polakożercę z partii landsbergisowskiej, który nie kryje swych antypolskich poglądów, otwarcie domaga się lituanizacji Polaków z Wileńszczyzny. Trudno określić to inaczej, niż totalny upadek telewizji publicznej. Takie działania są antypolskie, to zdrada wobec Kresów i polskości kresowej!!!
Bezczelna baba. Te studia dla Ukraińców są finansowane z pieniędzy podatników, którzy mają pełne prawo domagać się, aby ich pieniądze służyły obywatelom Polski, a nie obcokrajowcom, a szczególnie Ukraińcom, którzy nienawidzą Polaków i Polski.
Rektor UAM nie wypowiada się w interesie uczelni, tylko jak rzeczniczka chorego układu, który pozwala na to, żeby np: banderowcy którzy kupili Kartę Polaka za 1500 PLN i być może także ukraińską maturę, byli faworyzowani podczas rekrutacji, a być może i w systemie stypendialnym. Nie ma nic złego w tym, żeby Ukraińcy i inni obcokrajowcy studiowali w POolsce, ale na normalnych uczciwych warunkach. O wrogim elemencie który nabył gdzieś Karty Polaka i inne przywileje słyczeliśmy aż nadto.
Bękart po Stalinie totalnie odleciał... kto wie, czy nie z cichym przyzwoleniem szkopów (w końcu te brednie o "polskiej okupacji" też są niemcom na rękę)
Trzeba więcej w PL takich parlamentarzystów jak Anna Siarkowska, która broni praw Rodaków na Kresach.
A mieszkańcy są zdeterminowani bronić swoich rodzin i osiedla, nawet blokując drogi, jak będzie taka potrzeba, by nie dojechały transporty z imigrantami.
Šarūnas Liekis, dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dyplomacji na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie:
- "Litewskie MSZ przyczyniło się do zawężenia wolności i praw demokratycznych na Białorusi.
Litwa straciła wszelkie wpływy w kraju sąsiednim.
Komu, jak nie Władimirowi Putinowi, jest na rękę ta polityka?
Skoro jest na rękę Putinowi, dlaczego, pytam, rząd litewski wspiera taką politykę?"
Ludzie są ZDETERMINOWANI bronić siebie, swoich rodzin, dzieci, miasteczka. Już gotowe są traktory i inny sprzęt do blokowania dróg, którymi by mieli zwozić imigrantów zarobkowych z obcego kręgu kulturowego, religijnego.
Słowa podziękowania dla posłów za zdecydowane wsparcie dla mieszkańców. Poseł Sejmu RP Anna Siarkowska z partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość mówi: - "Mam nadzieję, że ze strony państwa polskiego, wyjdzie nota dyplomatyczna ze sprzeciwem w tej sprawie" - również podzielamy taką nadzieję, bo rząd litewski postępuje haniebnie i tchórzliwie, nawet nie prowadzi z mieszkańcami dialogu, tylko obarcza skutkami kryzysu, który sam wywołał w0jenną retoryką wobec Białorusi - to nieudolność litewskiego MSZ i całego obecnego rządu. A teraz knują intrygę by zdezorganizować życie w małym polskim miasteczku na Wileńszczyźnie. Na to nie ma i nigdy ni będzie naszej zgody.
Polska wyśle tylko gratulacje, czy też wspomoże finansowo budowę pomnika?
może i dobrze, że nie stanął przed ludzkim sądem,
teraz stoi przed boskim, i oby go sądzili jego miarą.
Skoro demokracja to rządy większości,a obecnie rządzą mniejszości tzn że "demokracji" BRAK
To mu się tak tylko wydaje, gdyby Ukraina nie oddała głowic nuklearnych Rosji, to by jej nie było w ogóle.
Skoro ta izba nie zadowala polityków PiS, to ona może być całkiem dobra. Jak chodzi o przegląd reform, to proponuję zacząć od rządu. Moim zdaniem należy go wymienić w całości, poczynając od premiera i wicepremierów.
Normalne, rozładowano palety z ciężarówki i teraz paleciakami i widłakami są one przewożone do magazynu.
Jedyni potomkowie kijowskich Rusinów, to Rosjanie. Ci, którzy uważają siebie za Ukraińców, to jest ludność napływowa. W XIII w. Tatarzy zdobyli Ruś Kijowską i wymordowali wszystkich mieszkańców. Uratowali się tylko Rusini z terenów blisko Wielkiego Księstwa Litewskiego, oraz z Księstwa Moskiewskiego. Tak powstały słynne Dzikie Pola, bezludne terytorium, gdzie grasowały różne bandy. Dopiero Polska w XVI w. zainwestowała w obronę tych ziem i ich zaludnienie, sprowadzając każdego, kto uciekał z zachodu spod panowania tamtejszej arystokracji, oraz z Rosji.
Nowa gwiazda polityczna po Guaido? Kiedy USA uznają ją za prezydenta Białorusi?
krym zgwałconym dzieckiem ukrainy?
?
Przypomnijmy im, co robili rusini z dziećmi i ich matkami.
Prowokują bo wiedzą że ŻADNEJ rekcji ze strony władz PiS nie będzie(KO,Lewicy tym bardziej).Oczywiście ta z melonikiem na głowie też udaje ze problemu nie ma.Liczy na kolejny medal od litwinów.
nie będzie czołgów, F35 - hamerykanie nie zarobią. Czołgi mogą powstać przy współpracy z Koreą, samoloty będą być może szwedzkie, bez szpiegowania nas.
Erdogan pokazał usa, że można inaczej.
Wydarzenia układają sie w bardzo niebezpieczny wzór.Skala zachorowań w Rosji i problemy gospodarcze Berlina ,to jest nam bardzo na rękę choć to niezbyt ładnie brzmi.
Bajkopisarz, ok 80% transportu kolejowego z Chin przechodzi przez Polskę.Macierewicz zablokował powstanie eksterytorialnego terminala przeładunkowego czyli kawałka Chin w Polsce z chińską policją jak w Serbii gdzie nie mieli byśmy nic do powiedzenia.Interesy z Chinami są dla Polski wybitnie nieciekawe,bilans handlowy to 8 do 1 dla Pekinu.Na wielowektorową politykę bedziemy mogli sobie pozwolić gdy będziemy znacznie silniejsi militarnie i gospodarczo ,bez spełnienia tego warunku to będzie porażka taka jak ukraińska wielowektorowość.
A może Trybunał orzeknie, iż Rosja powinna sprzedawać USA ropę i gaz za połowę ceny, zaś Europa powinna odkupywać je za cenę podwójną?
Jak widać, Białoruś idzie śladami naszych odwiecznych przyjaciół - Ukrainy i Litwy i to pomimo obłędnej wschodniej polityki zagranicznej obecnych władz Polski.
W pewnych obszarach powinniśmy współpracować z Rosjanami np w wyzej opisanym. To konieczność by tą nową ideologię powstrzymać
Co piąty zaszczepiony zaraża innych.
To byli policyjni i piSSowscy prowokatorzy
Oczywiście że Winnicki ma rację, dziwne tylko że trzeba o tak oczywiste sprawy się upominać. To chyba rezultat tego "gender" co wprowadził jeszcze Gowin
W sobotę 24 lipca kolejny raz prezes AWPL-ZChR i ZPL przybył do Dziewieniszek, aby ponownie wesprzeć mieszkańców. Waldemar Tomaszewski poinformował o najbliższych działaniach ZPL i AWPL-ZChR oraz szerokiego grona sympatyków w obronie mieszkańców Dziewieniszek. Już w czwartek wiec pod siedzibą litewskiego rządu w Wilnie, który będzie się domagał:
1. Odwołania bezprawnej i prowokacyjnej decyzji Arvydasa Anušauskasa o budowie ośrodka dla imigrantów w Dziewieniszkach.
2. Niezwłocznej dymisji Arvydasa Anušauskasa jako prowokatora, podżegającego do konfliktów w społecznościach lokalnych oraz jako byłego agenta KGB, figurującego na upublicznionej liście tajnych współpracowników KGB w gazecie „Respublika”.
Protest będzie trwał do pozytywnego skutku!
Pan Gowin niech poszuka już sobie nowej pracy.
Szkoda że jak dotąd jasnego stanowiska nie zajął polski MSZ, wszak chodzi o Rodaków (chyba że w warszawskim MSZ nie utożsamiają się z polskością). Bo na placówkę ambasadę w Wilnie ma co liczyć, tam urzęduje zafascynowana antypolskim Landsbergisem i Sajudisem niejaka Doroszewska, ona od początku urzędowania ustawiła się przeciw Wilniukom.
Mieszkańcy wyrazili swoje zdanie. Nie ma zgody na ośrodek dla imigrantów w centrum małego, zamieszkałego przez Polaków miasteczka. Pokaz siły i swoisty szantaż władz, te wszystkie wozy i dziesiątki uzbrojonych policjantów nasłanych, by osłabić zapał Dziewieniszczan, to na nic, ludzie są odważni i zdeterminowani bronić rodzin i dzieci.
Wygląda na to ,że Pan Banaś chcąc "wyczyścić" kłopotliwe sprawy Syna w czasie dochodzenia ABW Sam się podłożył pokazując co go "boli". Gdyby rzecz zostawił tak jak była,jego syn miał by problemy ,ale w o wiele mniejszej skali,a teraz ma cała rodzina wraz z nim.
Fundusze "norweskie" to nie jest darowizna ,a rekompensata za udostępnienie dla norweskich towarów bez cła swojego rynku.Węgry mogą wprowadzić cła na "norweskie" towary.
Ośrodek dla islamskich imigrantów na Litwie, lokowany przeciw woli miejscowych Polaków, powstaje niestety z wydatnym udziałem pieniędzy polskich podatników, konwoje ze sprzętem z rezerw rządowych i z MON są już na Litwie. Do tego ambasada w Wilnie wspiera działania władz litewskich przeciw mieszkańcom Dziewieniszek. Trzeba głośno mówić o nieudolnej polityce naszej placówki z panią ambasador Urszulą Doroszewską na czele. Relacje z Litwą powinny być tak dobre, jak dobre będzie traktowanie naszych Rodaków przez Litwę, jednak dzisiaj to traktowanie jest po prostu skandaliczne i fatalne.
„Antypolska prowokacja władz litewskich przy użyciu islamskich imigrantów” – tak należy dziś określić to, co dzieje się w miejscowości Dziewieniszki, gdzie prawie wszyscy mieszkańcy są Polakami. Władze litewskie przy użyciu islamskich imigrantów próbują zdestabilizować sytuację w tym bardzo polskim rejonie Litwy. Takie są działania sajudzistów-landsbergistów. A rozporządzenia podpisuje minister Arvydas Anušauskas, były agent sowieckiej KGB, figurujący na upublicznionej liście tajnych współpracowników KGB w gazecie „Respublika”.
Nikt nie obchodzi prawa, jest wręcz przeciwnie, biedra realizuje prawo, a Konfederacja popiera każdą firmę, która potrafi się obronić przed prześladowaniem ze strony PiS.
Pani Sierakowska marzy? Żadnej noty (choćby tylko tego) nie będzie.Kresowiacy sa traktowani przez obecne władze jak....wrzód.A przy okazji co robi w tej sprawie ta "ambasador" w tym śmiesznym czaplinowskim kapelusiku? Czeka na medal od litwinów.
No to wykazali się "ksenofobią,mową nienawiści i tym podobnymi pierdołami"
A Polakom na litwie pomagaja ......wolontariusze.
JEDYNE co mnie dziwi że Winnicki naiwnie pyta o ten temat.Od dawna Polacy na kresach są traktowani przez kolejne rzady(ten najbardziej) jak piate koło u wozu i dla nich najlepsze byłoby gdyby na litwie i ukrainie nastąpiła depolonizacja.Bo Polacy tam mieszkający przeszkadzają im w robieniu "światowej polityki".
Patrząc na skalę poparcia dla Moskiewskich interesów w Berlinie orzeczenia "trybunału" mogą być korzystne dla Rosji. To może być wstęp do akcji zbrojnej przeciwko Ukrainie.
Opinie o Żydach
np. Cycero (106-43 p.n.e) ,,Żydzi jest to naród łobuzów i oszustów’’.
Seneka (ur.ok 4 p.n.e, zm. 65 r. n.e) ,,Obyczaje tej najbardziej zbrodniczej nacji osiągnęły takie wpływy, że dosięgają wszelkich krajów’’.
George Washington Prezydent Stanów Zjednoczonych 1789-1797 - ,, Oni działają przeciwko nam skuteczniej niż armie wroga…Należy żałować,iż każdy stan,dawno temu nie przegonił ich jako dżumę społeczną i największych wrogów szczęścia dla Ameryki’’.
ETPCz nie ma ani kompetencji, ani podstaw prawnych do oceny tworzenia struktur sądownictwa w jakimkolwiek kraju, również w Polsce.
Szantaż ze znakiem ?
29 lipca (w czwartek) w godzinach 15-18 pod siedzibą rządu w Wilnie odbędzie się protest. Wiec będzie się domagał:
1. Odwołania bezprawnej i prowokacyjnej decyzji Arvydasa Anušauskasa.
2. Niezwłocznej dymisji Arvydasa Anušauskasa jako prowokatora, podżegającego do konfliktów w społecznościach lokalnych oraz jako byłego agenta KGB, figurującego na upublicznionej liście tajnych współpracowników KGB w gazecie „Respublika”.
A kiedy apel do Ukrainy o odblokowanie ekshumacji?
Rozporządzenie władz Litwy o lokalizacji ośrodka dla imigrantów w Dziewieniszkach podpisał wice minister spraw wewnętrznych, którego nazwisko widnieje na liście agentów sowieckiej KGB (tzw. "liście Tomkusa" opublikowanej w tygodniku Respublika). Ten człowiek chce zdestabilizować sytuację na Wileńszczyźnie, gdzie zwarcie i licznie (w rej. solecznickim aż 80 procent ogółu!) mieszkają Polacy, rdzenna ludność tej ziemi od 700 lat. Co w tej sytuacji robi ambasada RP w Wilnie, polskie MSZ, polski rząd, Sejm i Senat (Senat z ustawy ma zajmować się ochroną Polonii i Polaków za granicami)? Czekamy na działania w obronie Rodaków, w obronie polskości kresowej...
SKANDAL!!! TVP Kurskiego znalazła sobie "eksperta" - polakożercę z partii landsbergisowskiej, który nie kryje swych antypolskich poglądów, otwarcie domaga się lituanizacji Polaków z Wileńszczyzny. Trudno określić to inaczej, niż totalny upadek telewizji publicznej. Takie działania są antypolskie, to zdrada wobec Kresów i polskości kresowej!!!
Bezczelna baba. Te studia dla Ukraińców są finansowane z pieniędzy podatników, którzy mają pełne prawo domagać się, aby ich pieniądze służyły obywatelom Polski, a nie obcokrajowcom, a szczególnie Ukraińcom, którzy nienawidzą Polaków i Polski.
Rektor UAM nie wypowiada się w interesie uczelni, tylko jak rzeczniczka chorego układu, który pozwala na to, żeby np: banderowcy którzy kupili Kartę Polaka za 1500 PLN i być może także ukraińską maturę, byli faworyzowani podczas rekrutacji, a być może i w systemie stypendialnym. Nie ma nic złego w tym, żeby Ukraińcy i inni obcokrajowcy studiowali w POolsce, ale na normalnych uczciwych warunkach. O wrogim elemencie który nabył gdzieś Karty Polaka i inne przywileje słyczeliśmy aż nadto.
Jeden z nielicznych głosów rozsądku w sejmie RP
Bękart po Stalinie totalnie odleciał... kto wie, czy nie z cichym przyzwoleniem szkopów (w końcu te brednie o "polskiej okupacji" też są niemcom na rękę)
Czy PiSiaki się dorzucają z pieniędzy Polaków?
Trzeba więcej w PL takich parlamentarzystów jak Anna Siarkowska, która broni praw Rodaków na Kresach.
A mieszkańcy są zdeterminowani bronić swoich rodzin i osiedla, nawet blokując drogi, jak będzie taka potrzeba, by nie dojechały transporty z imigrantami.
Šarūnas Liekis, dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dyplomacji na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie:
- "Litewskie MSZ przyczyniło się do zawężenia wolności i praw demokratycznych na Białorusi.
Litwa straciła wszelkie wpływy w kraju sąsiednim.
Komu, jak nie Władimirowi Putinowi, jest na rękę ta polityka?
Skoro jest na rękę Putinowi, dlaczego, pytam, rząd litewski wspiera taką politykę?"
Ludzie są ZDETERMINOWANI bronić siebie, swoich rodzin, dzieci, miasteczka. Już gotowe są traktory i inny sprzęt do blokowania dróg, którymi by mieli zwozić imigrantów zarobkowych z obcego kręgu kulturowego, religijnego.
Słowa podziękowania dla posłów za zdecydowane wsparcie dla mieszkańców. Poseł Sejmu RP Anna Siarkowska z partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość mówi: - "Mam nadzieję, że ze strony państwa polskiego, wyjdzie nota dyplomatyczna ze sprzeciwem w tej sprawie" - również podzielamy taką nadzieję, bo rząd litewski postępuje haniebnie i tchórzliwie, nawet nie prowadzi z mieszkańcami dialogu, tylko obarcza skutkami kryzysu, który sam wywołał w0jenną retoryką wobec Białorusi - to nieudolność litewskiego MSZ i całego obecnego rządu. A teraz knują intrygę by zdezorganizować życie w małym polskim miasteczku na Wileńszczyźnie. Na to nie ma i nigdy ni będzie naszej zgody.