Leif Dalby-Frandsen to duński żołnierz, który służył w Iraku i Afganistanie i mówi, że ci tłumacze itd. robili to tylko dla pieniędzy, a w sercu nienawidzą zachodu. Trzeba uważać i nie dać się nabrać. Tutaj jest link do jego wywiadu https://24nyt.dk/tolkene-gjorde-det-kun-for-pengene/
hehehehehe.........no i jak tu nie lubić Kersti, za ten kubełek zimnej wody na rozpalone banderowskie makówki...słowa, których nasze "niezmiennie wspierające Ukrainę, wszelkiej maści i koloru elity polityczne", przecież powiedzieć nie mogą ........
Co tu komentować? Można wyrazić żal że Duda nie został na ukrainie na stałe.A przyjmowanie orderów,medali od nieprzychylnych nam nacji jest u nas znane.Sakiewicz,Doroszewska,bodajże Przełomiec
Potomkami Rusi Kijowskiej są Rosjanie. Księstwo Moskiewskie było częścią Rusi Kijowskiej. Pa najeździe Tatarów w XIII w. Ruś przestała istnieć, a jej ludność Tatarzy wymordowali, lub wzięli w jasyr. Przetrwało Księstwo Moskiewskie, które po dłuższym czasie uwolniło się od tatarskiej niewoli.
Na terenie byłego księstwa były Dzikie Pola, po których hasały różne zbójeckie bandy, dlatego nie było tam ludności osiadłej. Później sejm Królestwa Polskiego podjął uchwałę o zagospodarowaniu tych ziem. Pobudowano zamki, których załogi broniły ludność osiadłą, byli to przybysze głównie uciekający z Polski, Litwy i Rosji, ale również z innych krajów chłopi, szukający lepszych warunków życia. Wielu z nich to byli przestępcy, uciekający przed karą w swoim kraju.
Obecna ludność Ukrainy, to ludność napływowa, o której napisałem wyżej, oraz Rosjanie, Polacy, Węgrzy, Rumuni i inne narodowości, których terytoria Stalin włączył do sowieckiej republiki ukraińskiej. Ukraińcy nie mają nic wspólnego z Rusią Kijowską.
Kto to jest ta "grupa prawników" i kto ich opłacił ??????...anonimowi agenci Kremla ?????
Putin z Łukaszenką sypnęli kasą???????
Bo przecież nie Ci anonimowi, bez dokumentów, "koczownicy" na terenie Białorusi, przy granicy z Polska !!!!!
Nie ma w tym kraju "prawnika", który by coś zrobił za friko !!!!
W Rosji u Putina, Ci "prawnicy" przez najbliższe 15 lat, mieliby już zapewniony pobyt "humanitarny" razem z Nawalnym !!!!
Od 30 lat kolejne polskie rządy "pokładają wiarę", ale nic z tego nie wynika dla bestialsko pomordowanych Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej! Ciągle wykonujemy gesty wobec Ukrainy, a ta nadal bezczelnie odmawia prawa do pochówku. Pewnie myślą, że grając na czas, w końcu zapomnimy i nie będziemy się o nich upominać. Zawiodą się srodze! Nie, nie zapomnimy!
kiedyś Thatcher życzyła niemcom dużo, nawet 5 czy 6 państw. Uważam, że życzenia kłopotów berlinowi to, są zyczenia by nam było lepiej. Szczególnie po ich ostatnich działaniach.
Ponoć wiara czyni cuda. Ja bym jednak życzył sobie i innym Polakom aby nasz prezydent mniej "wierzył" a bardziej działał, bo jak do tej pory żaden cud w relacjach polsko - ukraińskich nie nastąpił i raczej nie nastąpi - polityka to twarda gra interesów oparta na faktach a nie na "wierze".
Wielkie i mądre kraje przysłały trzeciorzędny garnitur urzędników aby nie palić mostów z Rosją. Duda zaś poczuł się bardziej Ukraińcem niż Polakiem, przeszedł samego siebie (dodali mu coś do drinka?). Wobec takiej wasalnej postawy ("zapewniam, że Polska jest i będzie (...) itd.), "ukraińscy bracia" dalej nie zezwolą na ekshumacje, z takim krajem który nie potrafi godnie reprezentować swoich interesów nikt się nie liczy.
Łuka, stary Clown i niestety też zbrodniarz na "własnym narodzie" (choć jego prawdziwym narodem są bękarty, spłodzone w sowieckiej oborze kołchozowej), sam stwarza problemy (wzorem szantażu Erdogana) w nadziei, że za ich "rozwiązanie", Zachód zrezygnuje z sankcji na białoruski reżim....
I co? Nic mu nie będzie,obrażał już policjantów i "sąd" go uniewinnił.Wiadomo że takie frasyniuki,jachiry czy maślaki i im podobni polskojęzyczni mogą robić to bezkarnie bo jako że mają lewacka orientację to nic im w sądach nie grozi.Jedna z lewaczek która dopusciła sie profanacji to sąd uznał ja winną ale....odstąpił od wymierzenia kary.I teraz całkiem możliwe ze będzie podobnie.
Walka mediów o widza prowadzi do politycznego zidiocenia....
Dziś nawet jak ktoś kijem psa uderzy, to od razu "totalna opozycja" z jachirom, tuskiem, bolkiem, frasyniukiem ...... będa w TVN dyskutować o "hańbie PIS-u" i groźbie wyrzucenia Polski z UE, obcięciu funduszy i "szampanach na kremlu".......
Frustracja i niemoc tzw. opozycji pokazuje prawdziwy poziom tego politycznego obornika...
Przecież nie muszę głosować na ten PIS, szału nie ma....ale dalej to już najgorsze łajno. Czy naprawdę nie ma w tej polityce ludzi przyzwoitych i uczciwych ????. Niestety nie ma.
Szanowny Panie.
Tzw. czerwoni lub inaczej komuniści w każdym społeczeństwie pasożytują i żyją na koszt innych - taki ich sposób postępowania!
Gęby mają pełne kosmicznych - pustych propagandowych frazesów: równość, braterstwo, tolerancja, otwartość .... itp. a jak tylko dojdą do władzy to jest wszystko na opak i stają się krwawymi czerwonymi okrutnymi diabłami z piekła rodem!
Sprawa jest oczywista....
Jeżeli wpuścimy kogokolwiek z nich, pojawią sie NASTĘPNI !!!! którzy już bedą wiedzieć że wystarczy kilka dni poczekać i wpuścimy "humanitarnie" Wszystkich...
Jeżeli nie wpuścimy NIKOGO, bez względu na Wszystko ( cyrk "humanitarny"), zniechęcą się i nawet Łukaszenka przestanie ich "dowozić"....
Ludzie którzy chcieliby tych "uchodźców przyjąć i ugościć" NA SWÓJ KOSZT !!!!!, zawsze mają taką możliwość i nie powinni obciążać swoimi dekadenckimi bredniami i RYZYKIEM dla BEZPIECZEŃSTWA OSOBISTEGO, a przede wszystkim kosztami !!, pozostałych współobywateli i państwa którego na to nie stać
8mld $ na rozwój broni rakietowych 400 mln$ rocznie na przemysł kosmiczny ... tymczasem piso zaścianek 14 emerytury, 13 tys na darmozjadów, miliardy na urzędników palone w piecu ..radiomaryjne lasy państwowe z grabieżczą polityką dewastująca przyrodę ... i OSTATNIE miejsce z Bułgarią na badania i rozwój w EU
3 tys. donosicieli współpracujących z usa w Polsce, to 3 osób donoszących na Polskę do amerykańskich służb.
To także 3 tys. osób, które na hasło z usa będą 5 kolumną, gdy Polska będzie chciała przejść na stronę chińską.
To chyba w podzięce za ukraiński wkład w Powstanie Warszawskie? Tak się dzieje gdy za politykę i rządzenie biorą się durnie niezależnie od tego na jakim szczeblu i z jakiej partii. Szczególnie w Opolu i jego okolicach to jak dać w twarz jego mieszkańcom. No cóż to mieszkańcy sami wybrali takie władze które nie znają najnowszej historii i plują na wyborców.
Przypomnijmy, że Iwan Gonta został uwieczniony przez ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenkę w poemacie „Hajdamaki”.A co innego mogliby uwieczniać?
Dokładnie.Gdyby sprawe skierowano do prokuratury ta odmówiłaby wszczęcia postępowania,a gdyby jakims cudem znalazł się prokurator który wniósłby sprawe do sadu to ten by ja umorzył.
Amerykanie najpierw uzbroili armię Iraku potem wpuścili ISIS które tą broń przejęł bez walki,teraz uzbroili armie afgańską którą bez walki oddała ją talibom-przypadek? I oczywiście obie interwencje spowodowały kryzys imigracyjne,ale nie dla amerykanów tylko znowu dla Europy-przypadek? Plan Trumpa zakładał najpierw ewakuację amerykanów i ich zach.sojuszników potem zabranie broni i zniszczenie baz.Niestety lewak Bidet zajęty jest zbyt BLM,LGBT by tak zrobić.Do tego dobrał dowódców o lewackich pogladach i "odpowiednim" kolorze skóry za to bez kompetencji.
Giedroyciowcy- tacy jak Falkowski, Dzięciołowski, Dziedziczak, Żurawski v. Gajewski, Sakiewicz, Romaszewska-Guzy i inni - to dewastatorzy polskości kresowej.
Dworczyk wie, Morawiecki wie, inni decydenci pewnie też wiedzą - ale nikt nic nie robi, by ukrócić patologię w Fundacji i odsunąć Falkowskiego i Dzięciołowskiego (po uprzednim rozliczeniu ich skandalicznych działań). Czy państwo istnieje?
Jeśli Dworczyk i Morawiecki od dawna wiedzieli o patologii w działaniach Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie i jej nieodpowiedzialnym szefostwie, to dlaczego przez lata nie podjęli żadnych decyzji, w tym personalnych? Jest to jakiś rodzaj współodpowiedzialności. To zaniedbanie spowodowało wielkie szkody dla sekretarza i prezesa Związku Polaków na Litwie, z szokującą sprawą sądową włącznie.
Niestety ale zwolennicy "doktryny Giedroycia" czyli układania się z państwami które zajęły ziemie Kresów II RP (Ukraina, Białoruś, Litwa) ponad głowami Kresowiaków, mają mocną pozycję we władzach państwowych, parlamencie, mediach, urzędach, fundacjach. Dlatego takie niszczenie polskości kresowej wciąż się odbywa na naszych oczach. To jest tajemnica poliszynela, tak jak napisał Dworczyk, że zły system jest batem na Kresowiaków, a szczególnie na Wilniuków którzy są silni, zjednoczeni i mają swoje wielkie organizacje, niezależne od rozmaitych Falkowskich czy Dziedziczaków.
Leif Dalby-Frandsen to duński żołnierz, który służył w Iraku i Afganistanie i mówi, że ci tłumacze itd. robili to tylko dla pieniędzy, a w sercu nienawidzą zachodu. Trzeba uważać i nie dać się nabrać. Tutaj jest link do jego wywiadu https://24nyt.dk/tolkene-gjorde-det-kun-for-pengene/
hehehehehe.........no i jak tu nie lubić Kersti, za ten kubełek zimnej wody na rozpalone banderowskie makówki...słowa, których nasze "niezmiennie wspierające Ukrainę, wszelkiej maści i koloru elity polityczne", przecież powiedzieć nie mogą ........
Co tu komentować? Można wyrazić żal że Duda nie został na ukrainie na stałe.A przyjmowanie orderów,medali od nieprzychylnych nam nacji jest u nas znane.Sakiewicz,Doroszewska,bodajże Przełomiec
Panie lewy przestań bredzić!
Lista zhańbionych - Duda na czele. Jak można wziąć order od potomków morderców wysławianych od lat na Ukrainie?
Potomkami Rusi Kijowskiej są Rosjanie. Księstwo Moskiewskie było częścią Rusi Kijowskiej. Pa najeździe Tatarów w XIII w. Ruś przestała istnieć, a jej ludność Tatarzy wymordowali, lub wzięli w jasyr. Przetrwało Księstwo Moskiewskie, które po dłuższym czasie uwolniło się od tatarskiej niewoli.
Na terenie byłego księstwa były Dzikie Pola, po których hasały różne zbójeckie bandy, dlatego nie było tam ludności osiadłej. Później sejm Królestwa Polskiego podjął uchwałę o zagospodarowaniu tych ziem. Pobudowano zamki, których załogi broniły ludność osiadłą, byli to przybysze głównie uciekający z Polski, Litwy i Rosji, ale również z innych krajów chłopi, szukający lepszych warunków życia. Wielu z nich to byli przestępcy, uciekający przed karą w swoim kraju.
Obecna ludność Ukrainy, to ludność napływowa, o której napisałem wyżej, oraz Rosjanie, Polacy, Węgrzy, Rumuni i inne narodowości, których terytoria Stalin włączył do sowieckiej republiki ukraińskiej. Ukraińcy nie mają nic wspólnego z Rusią Kijowską.
Pozwolę sobie zwrócić uwagę Szanownemu Koledze, że okolice Zbrucza to Podole.
Ponieważ "pokładają wiarę" dosłownie, na łopatki.
Ruś to Ruś, Ukraina ma z nią tyle wspólnego co Prusowie z Prusakami.
Tego łże-telewizje nie pokazały, oczywiście.
Kto to jest ta "grupa prawników" i kto ich opłacił ??????...anonimowi agenci Kremla ?????
Putin z Łukaszenką sypnęli kasą???????
Bo przecież nie Ci anonimowi, bez dokumentów, "koczownicy" na terenie Białorusi, przy granicy z Polska !!!!!
Nie ma w tym kraju "prawnika", który by coś zrobił za friko !!!!
W Rosji u Putina, Ci "prawnicy" przez najbliższe 15 lat, mieliby już zapewniony pobyt "humanitarny" razem z Nawalnym !!!!
Słabo.Mam tylko nadzieję że "nasi geniusze rządowi" potrafią wyegzekwować jakąś sp[orą kwotę na ten cel z UE a nie że znowu zabuli POLSKI podatnik.
I na "wierze" sie kończy,bo w realu wygląda to zupełnie odwrotnie.
Od 30 lat kolejne polskie rządy "pokładają wiarę", ale nic z tego nie wynika dla bestialsko pomordowanych Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej! Ciągle wykonujemy gesty wobec Ukrainy, a ta nadal bezczelnie odmawia prawa do pochówku. Pewnie myślą, że grając na czas, w końcu zapomnimy i nie będziemy się o nich upominać. Zawiodą się srodze! Nie, nie zapomnimy!
Krym to Rosja, a nie Ukraina. Ukraina to okolice Zbrucza, reszta to Polska, Węgry, Rumunia, Rosja i inne kraje, którym Stalin zarabował ziemie.
znów V kolumna się ruszyła do ataku na państwo Polskie.
kiedyś Thatcher życzyła niemcom dużo, nawet 5 czy 6 państw. Uważam, że życzenia kłopotów berlinowi to, są zyczenia by nam było lepiej. Szczególnie po ich ostatnich działaniach.
Ponoć wiara czyni cuda. Ja bym jednak życzył sobie i innym Polakom aby nasz prezydent mniej "wierzył" a bardziej działał, bo jak do tej pory żaden cud w relacjach polsko - ukraińskich nie nastąpił i raczej nie nastąpi - polityka to twarda gra interesów oparta na faktach a nie na "wierze".
Oczywiście, gdyby tak wyraził się o tęczowych czy starszych w wierze to pierdla by nie uniknął.
O jeden metr za mało.
Wielkie i mądre kraje przysłały trzeciorzędny garnitur urzędników aby nie palić mostów z Rosją. Duda zaś poczuł się bardziej Ukraińcem niż Polakiem, przeszedł samego siebie (dodali mu coś do drinka?). Wobec takiej wasalnej postawy ("zapewniam, że Polska jest i będzie (...) itd.), "ukraińscy bracia" dalej nie zezwolą na ekshumacje, z takim krajem który nie potrafi godnie reprezentować swoich interesów nikt się nie liczy.
Łuka, stary Clown i niestety też zbrodniarz na "własnym narodzie" (choć jego prawdziwym narodem są bękarty, spłodzone w sowieckiej oborze kołchozowej), sam stwarza problemy (wzorem szantażu Erdogana) w nadziei, że za ich "rozwiązanie", Zachód zrezygnuje z sankcji na białoruski reżim....
I co? Nic mu nie będzie,obrażał już policjantów i "sąd" go uniewinnił.Wiadomo że takie frasyniuki,jachiry czy maślaki i im podobni polskojęzyczni mogą robić to bezkarnie bo jako że mają lewacka orientację to nic im w sądach nie grozi.Jedna z lewaczek która dopusciła sie profanacji to sąd uznał ja winną ale....odstąpił od wymierzenia kary.I teraz całkiem możliwe ze będzie podobnie.
Walka mediów o widza prowadzi do politycznego zidiocenia....
Dziś nawet jak ktoś kijem psa uderzy, to od razu "totalna opozycja" z jachirom, tuskiem, bolkiem, frasyniukiem ...... będa w TVN dyskutować o "hańbie PIS-u" i groźbie wyrzucenia Polski z UE, obcięciu funduszy i "szampanach na kremlu".......
Frustracja i niemoc tzw. opozycji pokazuje prawdziwy poziom tego politycznego obornika...
Przecież nie muszę głosować na ten PIS, szału nie ma....ale dalej to już najgorsze łajno. Czy naprawdę nie ma w tej polityce ludzi przyzwoitych i uczciwych ????. Niestety nie ma.
Szanowny Panie.
Tzw. czerwoni lub inaczej komuniści w każdym społeczeństwie pasożytują i żyją na koszt innych - taki ich sposób postępowania!
Gęby mają pełne kosmicznych - pustych propagandowych frazesów: równość, braterstwo, tolerancja, otwartość .... itp. a jak tylko dojdą do władzy to jest wszystko na opak i stają się krwawymi czerwonymi okrutnymi diabłami z piekła rodem!
Za cienkie uszy, chachle. Ale jak chcecie dostać wpier.dol, alleluja i do przodu.
mnie ciekawi, czy armia ukropińska dostała już ten zamówiony kotyngent pił motorowych?
Sprawa jest oczywista....
Jeżeli wpuścimy kogokolwiek z nich, pojawią sie NASTĘPNI !!!! którzy już bedą wiedzieć że wystarczy kilka dni poczekać i wpuścimy "humanitarnie" Wszystkich...
Jeżeli nie wpuścimy NIKOGO, bez względu na Wszystko ( cyrk "humanitarny"), zniechęcą się i nawet Łukaszenka przestanie ich "dowozić"....
Ludzie którzy chcieliby tych "uchodźców przyjąć i ugościć" NA SWÓJ KOSZT !!!!!, zawsze mają taką możliwość i nie powinni obciążać swoimi dekadenckimi bredniami i RYZYKIEM dla BEZPIECZEŃSTWA OSOBISTEGO, a przede wszystkim kosztami !!, pozostałych współobywateli i państwa którego na to nie stać
Dzicz!!!
W mediach gownego nurtu będzie o tym cisza.Ale trzeba miec nadzieję że prokuratura postawi zarzuty(nie jest to pewne) a sąd ukarze(nie jest to pewne).
A to oni sobie moga wybierać gdzie chcą być?
A ten "hieroj" wie że po drugiej stronie sa uzbrojeni ludzie a nie kobiety,dzieci i starcy?
8mld $ na rozwój broni rakietowych 400 mln$ rocznie na przemysł kosmiczny ... tymczasem piso zaścianek 14 emerytury, 13 tys na darmozjadów, miliardy na urzędników palone w piecu ..radiomaryjne lasy państwowe z grabieżczą polityką dewastująca przyrodę ... i OSTATNIE miejsce z Bułgarią na badania i rozwój w EU
nazwozili ich i chcieli wcisnąć ŁUKASZENCE a tu wała !!!
3 tys. donosicieli współpracujących z usa w Polsce, to 3 osób donoszących na Polskę do amerykańskich służb.
To także 3 tys. osób, które na hasło z usa będą 5 kolumną, gdy Polska będzie chciała przejść na stronę chińską.
To chyba w podzięce za ukraiński wkład w Powstanie Warszawskie? Tak się dzieje gdy za politykę i rządzenie biorą się durnie niezależnie od tego na jakim szczeblu i z jakiej partii. Szczególnie w Opolu i jego okolicach to jak dać w twarz jego mieszkańcom. No cóż to mieszkańcy sami wybrali takie władze które nie znają najnowszej historii i plują na wyborców.
Uchwały mówią o ideologii lgbt, a podobno taka ideologia nie istnieje, zatem jest to zwykłe bicie piany
Przypomnijmy, że Iwan Gonta został uwieczniony przez ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenkę w poemacie „Hajdamaki”.A co innego mogliby uwieczniać?
I zrobiłby przyjemność Polakom gdyby tam...pozostał na stałe.
Dokładnie.Gdyby sprawe skierowano do prokuratury ta odmówiłaby wszczęcia postępowania,a gdyby jakims cudem znalazł się prokurator który wniósłby sprawe do sadu to ten by ja umorzył.
Amerykanie najpierw uzbroili armię Iraku potem wpuścili ISIS które tą broń przejęł bez walki,teraz uzbroili armie afgańską którą bez walki oddała ją talibom-przypadek? I oczywiście obie interwencje spowodowały kryzys imigracyjne,ale nie dla amerykanów tylko znowu dla Europy-przypadek? Plan Trumpa zakładał najpierw ewakuację amerykanów i ich zach.sojuszników potem zabranie broni i zniszczenie baz.Niestety lewak Bidet zajęty jest zbyt BLM,LGBT by tak zrobić.Do tego dobrał dowódców o lewackich pogladach i "odpowiednim" kolorze skóry za to bez kompetencji.
https://twitter.com/ksokolowska123
https://niezlomni.com/resortowe-dziecko-chce-stac-na-strazy-tradycji-festiwalu-w-opolu-historia-ojca-i-dziadka-prezydenta-miasta-chluby-mu-nie-przynosi/
Ło matko, znowu?! A ekshumacji jak nie było tak nie ma i pewnie nadal nie będzie. To po co on tam jedzie gdy go robią w balona za każdym razem?
V-ce sekretarzycę Jourovą musiał szlag jasny trafić.
Giedroyciowcy- tacy jak Falkowski, Dzięciołowski, Dziedziczak, Żurawski v. Gajewski, Sakiewicz, Romaszewska-Guzy i inni - to dewastatorzy polskości kresowej.
Dworczyk wie, Morawiecki wie, inni decydenci pewnie też wiedzą - ale nikt nic nie robi, by ukrócić patologię w Fundacji i odsunąć Falkowskiego i Dzięciołowskiego (po uprzednim rozliczeniu ich skandalicznych działań). Czy państwo istnieje?
Jeśli Dworczyk i Morawiecki od dawna wiedzieli o patologii w działaniach Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie i jej nieodpowiedzialnym szefostwie, to dlaczego przez lata nie podjęli żadnych decyzji, w tym personalnych? Jest to jakiś rodzaj współodpowiedzialności. To zaniedbanie spowodowało wielkie szkody dla sekretarza i prezesa Związku Polaków na Litwie, z szokującą sprawą sądową włącznie.
Cała prawda wychodzi na wierzch. Wstyd wam i hańba - Falkowski i Dzięciołowski !!!
Niestety ale zwolennicy "doktryny Giedroycia" czyli układania się z państwami które zajęły ziemie Kresów II RP (Ukraina, Białoruś, Litwa) ponad głowami Kresowiaków, mają mocną pozycję we władzach państwowych, parlamencie, mediach, urzędach, fundacjach. Dlatego takie niszczenie polskości kresowej wciąż się odbywa na naszych oczach. To jest tajemnica poliszynela, tak jak napisał Dworczyk, że zły system jest batem na Kresowiaków, a szczególnie na Wilniuków którzy są silni, zjednoczeni i mają swoje wielkie organizacje, niezależne od rozmaitych Falkowskich czy Dziedziczaków.