Ukraińskie drony uderzyły w moskiewskie lotnisko [+VIDEO]

W nocy z soboty na niedzielę drony uderzyły w rosyjski międzynarodowy port lotniczy Moskwa-Domodiedowo. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z eksplozji.

W nocy z 16 na 17 marca drony uderzyły w rosyjski międzynarodowy port lotniczy Moskwa-Domodiedowo. Ukraina nie przyznała się do ataków bezpośrednio po pojawieniu się nagrań, jednak komentatorzy są zgodni, że była to akcja przeprowadzona przez siły ukraińskie.

W sieci pojawiło się wideo z ataku na moskiewskie lotnisko. Po ataku na terenie lotniska wybuchł pożar. Na nagraniu słychać odgłosy eksplozji i widać pożary. Na nagraniu widać także, jak niektórzy Rosjanie filmowali drona aż do momentu uderzenia – po czym zaczęli szybko uciekać.

Na innym filmie, nakręconym od środka, widać dym i dźwięki alarmu.

Władze rosyjskie twierdzą, że odparły atak dronów na Moskwę. “Siły obrony powietrznej w Domodiedowie odparły atak dwóch dronów lecących do Moskwy. Kolejny dron lecący do Moskwy został zniszczony w Ramienskoje. W miejscowości Stupino siły obrony powietrznej odparły atak kolejnego drona” – twierdzi mer Moskwy Siergiej Sobianin.

Według niego na miejscu są duże zniszczenia, ale obyło się bez ofiar.

W niedzielę rosyjskie ministerstwo obrony za pośrednictwem aplikacji Telegram poinformowało, że 17 dronów zostało zniszczonych nad południowo-rosyjskim regionem Krasnodar, cztery nad regionem moskiewskim, a pozostałe nad sześcioma innymi regionami.

“Drony zostały zneutralizowane, ale w wyniku upadku jednego z urządzeń wybuchł pożar” – poinformowało dowództwo operacyjne obwodu krasnodarskiego na południu Rosji.

Pożar w rafinerii w Słowiańsku w Krasnodarze ugaszono i nie było ofiar w wyniku pożaru, choć wstępne informacje wskazywały, że jedna osoba zmarła na zawał serca – podała administracja.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim wieczornym przemówieniu wideo w sobotę podziękował swoim siłom zbrojnym i wywiadowi za nowe „zdolności dalekiego zasięgu”, nie wspominając o doniesieniach o wzmożeniu ataków sił swojego kraju.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Władze Rosji oskarżają Ukrainę o wykorzystanie ataków powietrznych w celu sabotowania wyborów.

Kresy.pl/tsn.ua/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply