Władze Węgier zdecydowały się na otwarcie przejścia granicznego w Roszke uprzednio jednak domagając się określonej deklaracji władz Serbii.
Doradca węgierskiego ministra spraw wewnętrznych Gyorgy Bakondi twirdził w wywiadzie dla telewizji M1, że władze Serbii obiecały, iż podjąc działania na rzecz utrzymania porządku po swojej stronie granciy. W związku z tym dzisiaj o godzinie 11 przed południem przejście graniczne Roszke zostało ponownie otwarte. Utrzymano na nim wzmocnioną obstawę policyjną i wojskową, aby zapobiec ponownemu zaostrzeniu sytaucji. Od północy zatrzymano na granicy z Serbią 107 osób, które przekroczyły ją nieleglanie. Tymczasem na granicy z Chrowacją zgromadziło się 3900 migrantów – z tego 1000 w Beremend.
dailynewshungary.com/kresy.pl





























