Ukraińskie media spekulują, że Niemcy mogą przekazać Kijowowi 44 czołgi Leopard 2A7 zakontraktowane dla Węgier.

Jak przekazała agencja prasowa Unian, ekspert wojskowy portalu Defence Express, Iwan Kiriczewski, uważa, że Berlin może przekazać Kijowowi 44 czołgi Leopard 2A7 zakontraktowane dla Węgier.

“Oczywiście Niemcy przekażą Ukrainie czołgi Leopard 2A, ponieważ decyzja o przekazaniu BWP Marder na Ukrainę jest wskazówką, że Niemcy przygotowują się do przekazania czołgów Ukrainie” — twierdził w rozmowie ze stacją telewizyjną Espresso.

Analityk zasugerował, że Niemcy i Węgry negocjują opóźnienie w dostawie Leoparda 2A7 do Budapesztu.

“Wierzę, że czołgi Leopard 2A dla Ukrainy trafią z Węgier. Przecież dopiero wczoraj pojawiła się informacja, że niemiecki koncern Rheinmetall podpisał z Węgrami ogromny kontrakt na budowę zakładu do produkcji amunicji. Umowa ta może być częścią odbywających się obecnie transakcji handlowych” – przekonywał.

“Berlin nie zwróci uwagi na niektóre działania i oświadczenia władz węgierskich, a w zamian będą musieli czekać na swoją kolej w dostawach czołgów Leopard 2A. Dlatego zakontraktowane 44 czołgi Leopard 2A7 dla Węgier mogą trafić na Ukrainę” – dodał.

Jak pisaliśmy, w czwartek Biały Dom poinformował, że USA zamierzają dostarczyć Ukrainie bojowe wozy piechoty Bradley, a Niemcy wozy Marder. Ponadto, Niemcy w ślad za Amerykanami mają wysłać Ukraińcom dodatkową baterię Patriot. Agencja Reuters podała, że wozy Bradley mają być częścią nowego pakietu pomocy wojskowej dla Kijowa, który ma zostać ogłoszony w piątek.

Marie-Agnes Strack-Zimmerman, przewodnicząca komisji obrony niemieckiego Bundestagu, zamieściła po ogłoszeniu tej informacji wpis na Twitterze. Potwierdziła je i dodała, że kolejnym krokiem powinno być dostarczenie Ukrainie czołgów Leopard.

„To wielka ulga, że rząd Niemiec, a zwłaszcza urząd kanclerza nareszcie toruje drogę dla dostarczenia pojazdów opancerzonych na Ukrainę. To bardzo późno, ale nie za późno. Nasze wysiłki przyniosły efekty. Ale nie poddajemy się. Po Marderach [niem. kunach – red.] nadchodzą Leopardy” – napisała Strack-Zimmerman.

Ponadto, przewodnicząca komisji obrony niemieckiego Bundestagu wezwała wcześniej do natychmiastowego przekazania Ukrainie Bojowych Wozów Piechoty Marder.

Kresy.pl/Unian

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Kasper1
  Kasper1 :

  “„Berlin nie zwróci uwagi na niektóre działania i oświadczenia władz węgierskich, a w zamian będą musieli czekać na swoją kolej w dostawach czołgów Leopard 2A. Dlatego zakontraktowane 44 czołgi Leopard 2A7 dla Węgier mogą trafić na Ukrainę” – dodał.” – jaaasne. To kiedy Ukraina “zamówiła” i Niemcy przyjęli ukraińskie “zamówienie” na Leopardy 2A7, że teraz Ukraińcy są przed Węgrami w “kolejce”??? Poza tym ciekawe, że ten “ekspert” nie wyjaśnił jakie “działania i oświadczenia władz węgierskich” spowodują, że Niemcy “przymkną na nie oko” i w zamian za to, że Węgrzy “będą musieli czekać na swoją kolej” w dostawach czołgów Leopard 2A. Propagandowy bełkot i absurd w wykonaniu ukraińskich “ekspertów” czy też przedstawicieli władz Ukrainy porównywalny jest tylko z PiS-wskim propagandowym bełkotem i absurdem.

   • Kasper1
    Kasper1 :

    Patriotów nie zaczynają otrzymywać “już” tylko dopiero otrzymają i mowa o jednej baterii amerykańskiej i jednej niemieckiej co jest wsparciem symbolicznym. Poza tym nie pisałem “jak będzie z Leopardami” tylko o tym, że opowieści ukraińskiego “eksperta” o powodach rzekomej możliwości przekazania Ukraińcom Leopardów przeznaczonych dla Węgier są skrojone dla debilów i to komentowałem.