Kilkudziesięciu swobodowców domagało się złożenia mandatów przez byłych członków tej partii.

Przed dzisiejszą sesją rady miasta Tarnopola doszło do blokady wejścia do budynku przez tłum złożony z kilkudziesięciu członków partii Swoboda. Zebrani domagali się złożenia mandatów przez trzech radnych, byłych członków tej partii. W obronie kolegów stanęli inni radni oraz osoby określone przez media jako działacze społeczni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W efekcie przepychanek dwóch radnych zostało zabranych przez pogotowie. Jednemu pryśnięto w oczy gazem pieprzowym, drugi został trafiony jajkiem w oko. Policja rozdzieliła obie zwaśnione grupy i umożliwiła radnym wejście na salę plenarną. Posiedzenie rady miasta zostało jednak przełożone.

CZYTAJ TAKŻE: W radzie obwodowej na Ukrainie pobili się przez język rosyjski

Kresy.pl / ZIK / Sehodnia
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz