Homoseksualni mężczyźni we Francji od wiosny 2016 roku będą mogli oddawać krew –poinformowała minister zdrowia tego kraju.

Trwałe wykluczenie z możliwości oddawania krwi przez homoseksualnych mężczyzn obowiązywało we Francji od lat 80., aby zapobiec rozprzestrzenianiu się AIDS. Zmiany w przepisach były jedną z obietnic złożonych w kampanii przez prezydenta Francois Hollande’a.

Od przyszłego roku krew będą mogli oddawać homoseksualiści, którzy zadeklarują, że nie odbywali stosunków jednopłciowych od 12 miesięcy. Od 2017 r., po odpowiednich badaniach, homoseksualistów obejmą takie same zasady oddawania krwi jak wszystkich.

Obecnie mamy epidemię kiły w USA i w Australii, właśnie w środowiskach homoseksualistów, którym jest zupełnie wszystko jedno, czy narażają swoje zdrowie i życie, czy też innych osób. Utrzymywanie przekonania, że to są prawa człowieka, w sprawach, w których ktoś zagraża innemu człowiekowi, zupełnie nieświadomemu ryzyka, człowiekowi zupełnie spoza tego kręgu subkulturowego, jest po prostu nieludzkie– komentuje epidemiolog dr Zbigniew Hałat.

radiomaryja.pl/KRESY.PL

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz