Poznaj prawdę o polskich instytucjach finansowych

Polskie czy zagraniczne? Komercyjne czy spółdzielcze? Oferta i wizerunek instytucji finansowych rodzi wiele pytań. Co wybrać? Komu powierzyć swoje oszczędności? Sprawdź na www.prawdaoskok.pl.

Od XIX wieku w Polsce – wówczas jeszcze podzielonej między zaborców – działają spółdzielcze instytucje finansowe. Łączą społeczności lokalne, promują patriotyzm, podkreślają swoje przywiązanie do tradycyjnych, polskich wartości. Po 1989 roku, na gruncie zrywu Solidarności odrodziły się spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Nowa ustawa o SKOK wdrożona w 2012 roku zmieniła warunki ich funkcjonowania. Kulisy działania SKOK-ów – ich znaczenia dla Polski oraz sytuacji w nowym otoczeniu legislacyjnym przybliżawww.prawdaoskok.pl.

Portal przedstawia wartości kultywowane przez SKOK-i – zaangażowanie w inicjatywy patriotyczne, promocję rodzimych osiągnięć w zakresie kultury i sztuki, wkład wnoszony w rozwój wielu regionów kraju. Dzięki spółdzielczym kasom chronione są największe skarby polskiego dziedzictwa narodowego. Dzięki SKOK-om nowe zabezpieczenia zyskały słynące cudami obrazy Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Kodeńskiej. SKOK-i przyczyniły się również do powstania i nagłośnienia wielkich dzieł muzycznych i produkcji filmowych. Spółdzielcze kasy są także patronem i organizatorem wielu akcji charytatywnych, których istotą jest pomoc najmłodszym – tym, którzy wymagają szczególnej uwagi i troski.

Dlaczego wokół SKOK-ów toczy się głośna debata? Odpowiedź na to pytanie przynosi serwis www.prawdaoskok. Na stronie przedstawione są bowiem nie tylko realizacje społeczne, ale także informacje dotyczące – budzącego wiele pytań – nadzoru Komisji Nadzoru Finansowego nad SKOKami.

Jak działają instytucje, które powstały po to, aby służyć Polsce i Polakom? Jak wywiązują się ze swojej misji? Jaka jest ich kondycja? Jaka jest prawda?

Dowiedz się więcej – wejdź na www.prawdaoskok.pl.

Tadeusz Kałuski
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  podolski :

  Dobrze, że finansowane są przedsięwzięcia, których nie chcą finansować inni.
  SKOK-i jednak nie różnią się od innych instytucji finansowych oraz banków w kwestii naciągania swoich klientów. Wymuszane są bezwartościowe ubezpieczenia kredytów, obwarowane wieloma warunkami, o których ubezpieczony dowiaduje się dopiero, kiedy chce zeń skorzystać.
  Nawet komornicy pukają się w głowę, że ludzie są tak naiwni i wstępują do kas.

 2. Avatar
  zefir :

  SKOK-i,podobnie jak banki to instytucje finansowe od zarabiania pieniędzy.Obracają depozytami udzielając pożyczek i zarabiają na różnicy oprocentowania.Dobrze,że zmieniono i ujednolicono zasady rachunkowości SKOK’ów,wprowadzono nadzór KNF i gwarancje lokat BFG.Przejrzystość i bezpieczeństwo służą wszystkim zainteresowanym.Nie może być przecież tak jak w lutym br,że centrala SKOK’ów zakłada w Luksemburgu spólkę,na którą przenosi miliony złych/nieściągalnych/dłogów aby w „twórczy”sposób poprawić wyniki finansowe kontrolowanych Kas.Takie zakłamanie groziło wielkim „BUMM”,nieporównywalnie większym od Amber Gold.