Dawid Wildstein z „Gazety Polskiej Codziennie” nie ustaje w atakach na portal KRESY.PL.

Najpierw zaczął nazywać nas „donosicielami”, co już zresztą pozbawiło go zdolności honorowej. Powód? Facebook zbanował mu konto. Przynajmniej on sam tak twierdzi bo nikt inny tego bana nie widział, ani nie odczuł. Wildstein uznał to za sprawkę „Kresów” (sic!) i oświadczył, że nikomu z nas nigdy ręki już nie poda, nigdy się z nami spotka (czy ktoś w ogóle gdzieś go zapraszał?) i nie będzie się więcej na nasz temat się wypowiadać.

Naiwnie wzięliśmy tę deklarację na poważnie…

Nawiasem mówiąc, zarzut donosicielstwa padający z ust Dawida Wildsteina jest o tyle śmieszny, że on sam na ten temat mógłby się bardziej pochwalić. Otóż ledwie weszliśmy z nim w merytoryczną polemikę, chwycił on za słuchawkę i zaczął wydzwaniać do naszych wspólnych znajomych w celu tak zwanego obrabiania nam tyłka. Był to początek budowy frontu potępienia i pogardy wobec naszego skromnego medium, które w sprawie Ukrainy odważa się mieć własne zdanie. Nawet teraz, w każdym histerycznym wpisie na Facebooku, Wildstein skwapliwie taguje wszystkie znajome postacie dziennikarstwa, aby nikomu nie umknęło, jaka jest obecnie linia Salonu B wobec tych „oszołomów”, którzy w kwestii wydarzeń na Ukrainie najpierw pytają o interes polski, a potem dopiero przejmują się nastrojami sąsiedniej nacji.

Granice kompromitacji moralnej Wildstein ostatecznie przekroczył kilka godzin temu. Wykorzystując niedzielny poranek wyszperał kilka antysemickich wypowiedzi naszych fanów, których nie zdążyliśmy usunąć (mamy tę słabość, że w niedzielę śpimy do południa), lub też po prostu nie zauważyliśmy bo znajdowały się pod wpisami sprzed paru dni, i oświadczył, że jesteśmy apologetami holocaustu i zwolennikami mordowania Żydów!

Nie ma żadnego racjonalnego powodu, aby się do tego odnosić, wielokrotnie prosiliśmy naszych fanów o zignorowanie zupełnie nieadekwatnego w tej sytuacji wątku żydowskiego. Być może powinniśmy być dumni, że istotna bądź co bądź postać polskiego dziennikarstwa, sięga w ataku na nas po „argument ostateczny” poprawności politycznej, jakim jest oskarżenie o antysemityzm. Świadczy to o tym, że Wildstein dochodzi do kresu swoich możliwości intelektualnych i popada już w nerwowość w związku z przegrywanym sporem o polskie zaangażowanie na Ukrainie.

Na koniec dwa przykłady zupełnej hipokryzji Wildsteina.

Dziennikarz “GPC” przybiera pozę moralizatora i w swoich manipulatorskich wpisach czyni “Kresom” zarzut, że na naszym facebookowym profilu blokujemy ludzi za nieprzychylne wobec portalu komentarze. Jest to poniekąd prawda. Często banujemy osoby, które w sposób agresywnie napastliwy atakują nas z powodu linii redakcji wobec konkretnych spraw. Jest to skutek powszechnego w Internecie problemu tzw. “trollingu”. Sfrustrowani internauci próbują wciągać administratorów w niekończące się spory, zmuszać do odpowiedzi na bezpodstawne zarzuty, wielokrotnie powtarzają te same oskarżenia i oszczerstwa itd. Czasem rzeczywiście lepiej zakończyć to jednym przyciskiem “blokuj”. Dwulicowość Wildsteina polega tu na tym, że oskarża nas o coś, co sam z premedytacją robi. Dokładnie dziś D. Wildstein zablokował na swojej stronie profil naszego stałego współpracownika Marcina Skalskiego, który bardzo umiejętnie demaskował tam wszystkie jego manipulacje. Więc jak to jest panie Wildstein? “Jeśli Kalemu banować – to źle; jak Kali banować – to dobrze”? Jak można tak bezczelnie czynić komuś zarzut z tego, co samemu się robi?

Co więcej, Dawid Wildstein, któremu tak przeszkadza “antysemityzm” na naszej stronie, sam zupełnie świadomie toleruje wpisy antypolskie i antyklerykalne u siebie. Wystarczyła chwila by znaleźć u niego takie teksty:

“Moim zdaniem, takim, ktorzy mimo grzecznego zaproszenia, nie potrafia na “Sława Ukrajini!” odpowiedzieć: “Herojam slawa!”, należy się w ryło, za pirze i na powietrze świże. A i to – w ramach dobroci dla zwierząt. To nie zadna przemoc, tylko – pedagogika resocjalizacyjna”.

albo:

Błiższe prawdy wydaje się: “byłem na you tube i słuchałem modlitwy nawiedzonego klechy Isakowicza-Zaleskiego do Putina w Federacji Rosyjskiej jedynego”. To jedyne źródlo wiedzy “narodowca” o Majdanie.”

A ja śledząc bełkot tych wszystkich Giertychów, Isakowiczów-Zaleskich, a także “narodowych” trolli fajsbukowych, zaczynam żałować, że polski Piast Kołodziej nie potrafił nauczyć się postępowania ze zdrajcami od (Stefana) Popiela.”

Co, pomijając skandaliczne znieważanie ks. Isakowicz-Zalewskiego i nazywanie go “zdrajcą”, jest równocześnie pośrednim grożeniem mu śmiercią. Nazwiskiem Stefan Popiel posługiwał się bowiem krwawy lider OUN Stepan Bandera i to jego autor wpisu ma na myśli, żałując że w Polsce ze “zdrajcami” nie postępuje się metodami banderowców.

***

Przepraszamy naszych Czytelników, że ciągle spamujemy Wildsteinem. To już raczej ostatni wpis na temat tej persony, która w widoczny dla wszystkich sposób zdyskwalifikowała się jako partner w dyskusji. Życzymy udanego popołudnia i przypominamy jeszcze raz dla porządku tę rzetelną polemikę, która to stała się zaczynem całego sporu i permanentnej nerwicy ukraińskiej Wildsteina: Czego nie rozumie Dawid Wildstein

KRESY.PL

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. andrzej_z_balto
  andrzej_z_balto :

  Moja uwaga tutaj dotyczy filmiku na witrynie niezalezna.pl pt. http://vod.gazetapolska.pl/6210-czyja-prowokacja-uwaga-mocne – komentarz insynuuje iż wygląda to na ruską prowokację. Otóż, najwyraźniej nie śledzi “niezalezna” zbyt uważnie polskiej prasy, która wiele miesięcy temu donosiła o banderowskiej (czyli przyjaciół “niezaleznej”z partii Swoboda) produkcji dokumentalno-fabularnej pt. “Historia jednej kryjówki” gdzie szkalowano Polaków rzekomo palących, gwałcących i mordujących Bogu ducha winnych ukraińskich wieśniaków – na szczęście dzielni heroje z UPA raźnie dali im odpór. Tenże filmik w “niezaleznej”, to fragment owego filmu. M. inn. można o tym przeczytać pod tym łączem: http://interia360.pl/polska/artykul/skandal-ukraincy-szkaluja-polakow,65520 , ale zdaje się, że i Wy o tym pisaliście. Wygląda na to, że nie wszystkiemu są winni Ruscy, jak odruchem Pawłowa komentuje “niezalezna”. Przydałoby się by im trochę sprawdzać informacje i źródła, nim je umieszczą na internecie, a jeszcze bardziej unikać fałszywych komentarzy. Wysłałem notkę do p. Łuczaka z “niezależnej” w tej sprawie, ale filmik z głupim komentarzem redakcji wciąż tam wisi. Teraz nie dziwię się, że p. Sakiewicz tak ochoczo zakrzykuje “herojam sława”.

  Andrzej Durlik

  • jkm_ci
   jkm_ci :

   wachmistrz_Soroka: Komentarz niezależnej odbiera dech. Można stracić wiarę w gatunek ludzki . Wachmistrzu czyż na tym portalu niektórzy jego uczestnicy z odruchem Pawłowa nie prezentowali takich poglądów ???. I nie będę wymieniał ich nicków redakcja wie o kogo chodzi.

 2. jkm_ci
  jkm_ci :

  No tutaj Wilnstein już sobie za wiele pozwala jaki antysemityzm jeśli w Polsce według oficjalnych statystyk żyje podobno 200 żydów taki antysemityzm bez semitów . Granice kompromitacji moralnej Wildstein ostatecznie przekroczył kilka godzin temu. Wykorzystując niedzielny poranek wyszperał kilka antysemickich wypowiedzi naszych fanów, których nie zdążyliśmy usunąć (mamy tę słabość, że w niedzielę śpimy do południa;)), lub też po prostu nie zauważyliśmy bo znajdowały się pod wpisami sprzed paru dni, i oświadczył, że.. jesteśmy apologetami holocaustu i zwolennikami mordowania Żydów!

 3. sobiepan
  sobiepan :

  Co do stanowiska Kresów odnośnie sytuacji na ukropii mam odmienne i ugruntowane zdanie Otóż od uwielbienia przez zdziwienie doszliście do wniosku że to faszystowski kraj który powinien zostać jak najszybciej zlikwidowany. Jeśli macie wątpliwości co do takich twierdzeń to poczytajcie wpisy niejakiego gnojka ,,Tutejszym” i kilku dzięki waszej poprawności zbanowanych użytkowników Portalu,Np Hetmański ect.

  • zefir
   zefir :

   Ostrożnie “SobiePan”.Ty i ja możemy dostać “w ryło za pirze i na powietrze świże”gdyż nie potrafimy na zawołanie “Sława Ukrojini” dać odzew “Herojom sława”.Wielkie jaja Dawida!