Rozwiązania ekologiczne w budowie domów słusznie stały się powszechne. Są wspierane przez rządy i całą UE. To oszczędności dla każdego i dbałość o wspólne dobro – przyrodę. Dwa najczęściej spotykane rozwiązania to panele fotowoltaiczne oraz udoskonalone ogrzewanie domu. Czy musimy przejmować się kosztami instalacji tych systemów?

Dom z fotowoltaiką i ogrzewaniem elektrycznym

Coraz wyraźniejszy jest kierunek ekologiczny w politykach poszczególnych krajów, Unii Europejskiej, praktycznie całego świata. Na ostatnim szczycie klimatycznym w Glasgow (COP 26, 2021 rok) nie pojawili się jedynie przedstawiciele Chin i Rosji. Pozostała część świata stara się wypracować rozwiązania ekologiczne, których konieczność od dawna wskazują wszelkie poważne badania naukowe. Dlatego dziś (np. na terenie UE) możemy korzystać z dopłat do fotowoltaiki i innych przyjaznych środowisku systemów czystej energii.

Cele klimatyczne są także jak najbardziej ekonomiczne. Inwestycje w zieloną energię zwracają się z nawiązką. Współczesna architektura bierze to wszystko pod uwagę. Ekologiczne (a więc również ekonomiczne) projekty domów z wizualizacją wnętrza na DomoweKlimaty.pl pozwalają przekonać się o tym.

Koszty inwestycji w panele fotowoltaiczne i elektryczne ogrzewanie – wraz ze wzrostem wsparcia dla tych technologii – obniżają się. Budowa domu z fotowoltaiką i ogrzewaniem elektrycznym jest nie tylko pożądana ze względu na ekologiczną sytuację w jakiej się znaleźliśmy, ale w wielu miejscach świata już wymagana. Jest to również narzędzie, dzięki któremu obniżamy rachunki za energię, co roku, przez wiele, wiele lat. Korzyści są więc dla wszystkich i pod każdym względem.

Jak skorzystamy na fotowoltaice i ogrzewaniu elektrycznym w domu?

Pozyskując energię ze Słońca, które będzie wysyłać do nas promieniowanie (za darmo!) jeszcze przez miliardy lat, potrafimy już zasilać nasze domy w sposób nieinwazyjny dla środowiska. W najlepszym przypadku możemy całkowicie zrezygnować z usług dostawców energii elektrycznej i mieć jej pod dostatkiem, ponieważ sami ją wyprodukujemy. Nasze rachunki za prąd bardzo się obniżą lub w ogóle nie będziemy musieli ich płacić. Zyskamy więc pieniądze. A współczesne debaty o ekologii (które chyba jednak trochę omijają nasz kraj) nie pozostawiają wątpliwości co do kierunku rozwoju, także w budownictwie domów.

Obecnie nie jest trudno zaopatrzyć swój dom w odpowiednie systemy fotowoltaiki czy korzystającego z nadwyżek energii ogrzewania elektrycznego.

Domy do 70 m2 – Polski Ład i domy ekologiczne

Wraz z początkiem nowego roku weszliśmy w nieco odmienną sytuację na rynku budowlanym, związaną z projektem Polski Ład. Zmieniły się warunki pod jakimi możemy postawić dom, ponieważ domy do 70 m2 budujemy odtąd bez potrzeby ubiegania się o pozwolenie. Należy wiedzieć, że takie renomowane pracownie architektoniczne jak DomoweKlimaty.pl szybko odpowiedziały na nową sytuację – pod wskazanym linkiem odkryją Państwo artykuł o 70-metrowych domach, które możemy wybudować bez zbędnych formalności, a które są już teraz doskonale przygotowane są do montażu instalacji fotowoltaicznych i ogrzewania elektrycznego (np. ogrzewania podłogi dzięki energii słonecznej). Tak właśnie rozwija się świat i wszyscy uczestniczymy w tym wielkim, globalnym ruchu – czyściej i taniej.

Artykuł sponsorowany

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply