Czyli, jeżeli Ukraina chce dołączyć do grupy normalnych państw,
powinna dokonać uczciwej samo wyceny w podejściu do własnej historii.
Posiada przecież w swojej historii tylu swoich pozytywnych bohaterów.
Jej oparcie się o kult morderców z upa jest tym kołem młyńskim u szyi,
który zatopi wolność i niezależność tego państwa i narodu.
Moim zdaniem nieuchronna katastrofa obecnej polityki Ukrainy,
doprowadzi do gorzkich skutków jej terytorialnej zwartości i państwowości.
A cudu racjonalnego, trzeźwego myślenia u niej nie widać, pozostaje tylko obłęd.
Ja osobiście w dalszym ciągu liczę na cud - i na gorzkie rosyjskie lekarstwo...
"Piekło uznał, że za „antyukraińskimi prowokacjami” w Polsce stoi Federacja Rosyjska" - Nic nowego, taka sama, chamska narracja od lat. Wg. Piekły i takich jak on domaganie się prawdy o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich banderowców oraz godnego upamiętnienia bestialsko pomordowanych jest "antyukraińską prowokacją" a za ludźmi którzy się tego domagają "stoi rosyjska agentura w Polsce". Jak można się domyślać, za idącymi już w dziesiątki chamskimi, antypolskimi, AUTENTYCZNYMI prowokacjami centralnych władz Ukrainy czyli ukraińskiej Rady Werhownej, byłego Poroszenki, ministrów rządu i lokalnych władz Ukrainy stoi "rosyjska agentura" na Ukrainie. Swoją drogą ciekawe czy Piekło zdaje sobie sprawę kim jest w kategoriach moralności.
Jak Jankesi przycisną, to nawet Niemiaszki chodzą grzecznie, jak w zegarku i nawet Merkel wie, co powiedzieć. Złudzeń jednak nie mam. Przy nacisku semi-Waszyngtonu Niemcy znów grzeczne, ale swoje robią. Ich ostrzem oporu wobec USA jest Francja. Bardzo mądre. Bronią się rękami Francji i jak coś, to żabojady (a konkretnie Macron) narażą się Waszyngtonowi. Ja natomiast jestem niezmiernie ciekaw, o czym rozmawiali polskojęzyczny Morawiecki ze "złotą panią". Bo nie sądzę, żeby rozprawiali o tragicznej historii IIwś.
Dlatego od tych biskupow ucieka coraz wiecej wiernych. Oto cytat z Biblii:
. Homoseksualizm jest obrzydlistwem: Ksiega Kaplanska 18:22
Nie wolno jednoczesnie wspolzyc z osobami obydwu plci:
Ksiega Kaplanska 20:13
Media tak reżimowe jak i te tzw. wolne milcza na ten temat. Proszę sobie wyobrazić gdyby tak postąpiła strona białoruska lub rosyjska ale by był wrzask
O działalności"naszej" dyplomacji(MSZ,Ambasada) przez litość się nie wypowiem,każdy widzi jak to działa.A co do sprawy to KOLEJNY przykład "miłego' niemalże "braterskiego'podejścia ukraińców do Polaków.I będą następne,a polskojęzyczne pseudoelity będa bredzic że nadal to tylko deszcz pada a nie plują nam w twarz.Wybito nam elity i to co zostało to..........szkoda pisać.
Nie przeceniajmy tej współpracy,to była garstka ukraińskich żołnierzy którymi dowodził Bezruczko.Teraz próbuje sie zrobić z niego wielkiego dowódcę który niemal wygrał wojnę z bolszewikami.Podobnie jak próbuje się "ocieplać" wizerunek bandytów z upa,w Polsce!!!!! wydaje się już książki poświęcone tym zbrodniarzom oczywiście stawiając ich w jak najlepszym świetle.Według ich "historii" Moskwę zdobyli kozacy a nie Polacy.Bezruczko to drobny epizod.
Zamiast komentarza;
"Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди" [NAM NIE STRASZNE MOSKIEWSKIE WSZY, NAM STRASZNE UKRAIŃSKIE GNIDY]
ukraiński polityk socjaldemokratyczny i narodowy, naczelny dowódca wojsk URL, pisarz, dziennikarz, publicysta, prezydent Ukraińskiej Republiki Ludowej Symon Petlura
Panie Czesławie, proszę przyjąć moje wyrazy sympatii i szacunku.
I co Pan zrobisz, taki mamy obecnie klimat w naszym kraju.
Widać żeś Pan młody, pozdrawiam.
Stan normalny w tym świecie, strony konfliktu mają się bić
do chwili osiągnięcia stanu równowagi w swoich zmaganiach.
Prognozowany wynik: USA - wyrwanie Ukrainy spod wpływów Rosji,
Rosja - zabór ziem wschodniej Ukrainy i inkorporacja ich do Rosji,
Ukraina - bez zmiany, ręka w nocniku, naród upodlony i ogłupiony ideologią upa.
Wierzę w naród ukraiński i jego powrót do normalności,
obecnie jest moim zdaniem bezwstydnie rozgrywany.
"małe grupy, które nie rozumieją strategicznego interesu ani dla Polski, ani dla Ukrainy" - ciekawe, czy Pan Ambasador (na szczęście już były!) w podobnym tonie wypowie się wobec skandalicznego stanowiska radnych "lviva" po zamieszaniu związanym z usunięciem nazwy ulicy bp Kocyłowskiego w Przemyślu? Znów te podwójne standardy, jedne dla Ukraińców, pozostałe dla reszty Świata...
Za „anty ukraińskimi prowokacjami” w Polsce stoi upowska Ukraina i ZUwP.
Na co liczy Piekło kłamiąc o pięknych relacjach między RP i UA?
w dalszym swoim propagowaniu uwielbienia dla upa.
Takie uprawianie podłej polityki na kościach 200 tyś. Polaków,
doprowadzi to - moim zdaniem - tego Piekło do jego miejsca, do piekła.
Zastanawiam się nad przerzuceniem swoich głosów na Konfederację.
UWO może i było "protoplastą" OUN (swoją drogą nazywanie "protoplastą" czegoś co istniało jakieś 10-20 lat przed "potomkiem" jest kompletnym brakiem rozumienia tego słowa) ale:
1. UWO to organizacja która składała się głównie ze starszej kadry, która przyjęła fakt istnienia II RP i podobnie jak Sinn Féin na końcowym etapie opowiadała się za dialogiem i budowaniem zdrowych, pokojowych relacji
2. OUN była bandą gówniarzy-terrorystów którzy nie znając życia chcieli wszystkiego i od razu, nie chcieli słyszeć o uczciwej pracy i budowaniu (dokładnie jak te oszołomy teraz)
Zabójstwo Babija (dyrektora ruskiego liceum we Lwowie, członka UWO) przez członków OUN jest typowym przykładem różnicy ideologicznej. W ogóle w okresie międzywojennym OUN zamordowało około 70 osób - większość z nich była Ukraińcami.
Nikt z władz III RP Panu Kumorowi nie pomoże a powód jest następujący - List Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do loży masońskiej B’nai B’rith odtworzonej w Warszawie 9 września 2007 roku
Panie i panowie!
Blisko 70 lat temu w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności B`nai B`rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia i wprowadzenia w błąd, oraz zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji B`nai B`rith.
Dlatego to powinno być rozważane, — jako symboliczny gest, — że ja teraz jestem tutaj przed wami jako reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i waszą organizacje, która po raz drugi otwiera działalność w Polscem itd...
W czasie wojny polsko-bolszewickiej obrona Zamościa
stała się przykładem polsko-ukraińskiego braterstwa broni, w walce przeciwko Rosji.
29–31 sierpnia 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej .
Ukraińska 6. Dywizja Strzelców Siczowych walczyła z bolszewikami w 1920 roku.
Od czerwca była w odwrocie przed 1 Armią Konną Siemiona Budionnego.
Do Zamościa dotarła drogą kolejową, polskie dowództwo powierzyło jej zadanie obrony miasta, polskie siły brały udział w bojach pod Warszawą i pod Lwowem.
Ukraińska dywizja, wykrwawiona i zmęczona, nie była w stanie sprostać temu zadaniu.
W przededniu bitwy na pomoc dywizji przysłano 31 Pułk Strzelców Kaniowskich.
Przeprowadzono prace fortyfikacyjne, pracowało ponad 3 tysiące mieszkańców Zamościa. Ukraińscy saperzy rozłożyli na przedpolach setki min oraz stworzyli sieć zasieków.
Bolszewikom nie mogli dokonać żadnego większego wyłomu w pierścieniu obrony miasta.
Sowiecką piechotę i kawalerię powstrzymały pola minowe oraz opór na murach miejskich.
31 sierpnia do Zamościa dotarły wojska generała Stanisława Hallera ze Lwowa.
Był to zwycięski koniec obrony oblężonego miasta.
Armia Konna Budionnego została wzięta w kleszcze przez generała Hallera i wojska generała Sikorskiego, doprowadziło to do rozgromienia Kon-armii pod Komarowem.
Upowska Ukraina zamiast pozytywnego przykładu współpracy pomiędzy Ukrainą i Polską być może obrzuci łajnem kłamstwa historię Polski i Polaków? Jakie to podłe.
Tusk: "Jeśli uznamy zatem, że MORALNOŚĆ, wolność myśli i demokracja liberalna mają charakter lewicowy, to możecie nazwać mnie lewicowcem”. Facet ubawił mnie do łez... :-)
Ciekawe, czy banderowcy znowu ostrzą piły i siekiery by riezać Lachów. Polityka rządzących Polską im sprzyja, a gdyby PO wygrała kolejne wybory mieliby jeszcze lepiej
Jest to poprostu wojna secesyjna, domowa.. Po powstaniu dwoch republik na wschodzie UPAiny na wskutek odlaczenia sie od rezimu kijowskiego, ataki na te republiki to tylko dowod wscieklosci wladz Kijowa. No i ten Krym wrocil do macierzy.. To zaplata za majdan.
Ja po obecnych władzach, jak też opozycji niczego dobrego się w tej sprawie nie spodziewam, świadczą o tym wypowiedzi Tuska jak i Kowala (poseł PO). Ja tylko liczę na to że w końcu Rosjanie tzn Putin roztoczy nad nimi kontrolę i będzie koniec tego chamskiego neobanderyzmu.
A co na to nasze mało-jajeczkowe miasta partnerskie tego obecnie banderowskiego miasta zwanego Lwowem? Jakim, że to prawem te stepowe łajno wtrąca się w sprawy Przemyśla?
To by prawdopodobnie oznaczało, że z nato by wystapiła Polska!
I może wreszcie nie mielibysmy w naszym pięknym kraju wojsk okupacyjnych?
Ech, marzenia o niepodległym kraju mi się włączyły...
Piszesz o ukraińskiej wrażliwości - cytat "Jakoś nie zauważyłem, by wówczas pojawiła się w ukraińskich umysłach troska o polską wrażliwość… ?
Oni mają wyjątkową wrażliwość typu neonazistowsko - banerowską!
Oto poniżej DOWÓD na posiadanie takiej specyficznej wrażliwości ---> powieszenie na elewacji polskiej szkoły przez Radę Miasta Lwowa popiersia jednego z największych krwawych rzeźników Polaków.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Po raz kolejny przypominam o wyjątkowo; prymitywnie chamskim, bezczelnym mającym cechy z cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny - cywilizacje) czynie t.j. powieszenie przez tzw. Radę Miasta Lwowa na elewacji polskiej szkoły popiersia jednego z najbardziej krwawych rzeźników Polaków:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Nawet Rosjanie do tak bezczelnie chamskiego czynu nie posunęliby się!
Z miasta, które kiedyś było miejscem europejskiej kultury wielonarodowej, zrobili gniazdo prymitywnej neonazistowsko - banderowskej propagandy!
Profesor J.R.Nowak w ostatniej wypowiedzi....podał przykład Kresowian...iż nie będę w przyszłorocznych wyborach głosować za panem Andrzejem Dudą....Kresowian jest z rodzinami około 8 mln...chyba wystarczy aby dać głosy na człowieka,który będzie dbał o interesy narodowe polaków!
Ciekawe, że zdaniem "lvivskich" radnych, relacji polsko-ukraińskich nie zaostrzyło postawienie tego banderowskiego straszydła, stojącego koło kościoła św. Elżbiety. Jakoś nie zauważyłem, by wówczas pojawiła się w ukraińskich umysłach troska o polską wrażliwość... Brawo Przemyśl!
Szok bo nawet TVN podał że dymili przedstawiciele ultralewicowych organizacji,amerykanie mieli rację że tego typu organizacje jak antifa czy czarny blok powinny być uznane za terrorystyczne.Ale rządzą w Europie lewacy więc im z głowy włos nie spadnie.
Mało tego jeszcze podległa PiS prokuratura ściga Polaków którzy "ośmielają" się krytykować postępowanie i wypowiedzi ukraińców jak choćby isajewa (jeszcze z nim 'współpracuje')
A dlaczego się panie dr Zapałaowski ukraińcom w '"głowach poprzewracało"ano "dzięki" takim rządom jakie mamy,cały czas udawanie że gdy plują na nas (a robią to często) to jest udawanie że deszcz pada.To takie żałosne tłumaczenie że taka jest "racja stanu',czyli czyja?"Sellin (PiS): ważniejsze niż upamiętnienie Wołynia jest pomaganie Ukrainie"-takie wypociny jakby nie było ministra tylko ich w tym utwierdzają że mogą sobie na wszystko pozwalać.
przykład toku myślenia (?) typowego oszołoma-banderowca na przykładzie przemianowania dwóch ulic we Lwowie:
1. Sapiehy (II RP) --> Mira (ZSRR)-->Bandery (Ukraina)
2. Dzieci Lwowskich (II RP)-->Turgieniewa (ZSRR)-->Herojów UPA (Ukraina)
z takimi popierdolonymi władzami to życzę powodzenia w stosunkach ukraińsko-polskich
W odpowiedzi Rada Przemyśla powinna zażądać przywrócenia we Lwowie historycznych nazw ulic, przemianowanych w nacjonalistycznym amoku na ulice rezunów z upa "wsławionych" rzeziami Polaków, Żydów i Ukraińców co nie chcieli mordować sąsiadów.
Jak popularnie się mówi, niewykorzystane okazje „odbijają się czkawką” czy „zemsta niewykorzystanych okazji” i w tym przypadku tak się stało. Był czas na początku lat 90-ych ubiegłego wieku, początek transformacji ustrojowej, że można było uzdrowić ten Wymiar Sprawiedliwości ale większość naszych polityków, w tym i bracia Kaczyńscy przeciwstawili się temu rozwiązaniu, popełnili grzech zaniechania. Wówczas można łatwo było zjeść tą żabę, co nawet Francuzi uważają za delicję ale od tamtego czasu żaba przeszła metamorfozę i zamieniła się w ropuchę. Jak wiadomo, ropucha posiada w skórze gruczoły jadowe i jeżeli taką ropuchę delikwent połknie, wywołuje to nie tylko odruchy wymiotne lecz nawet groźne zatrucie czy śmierć organizmu.
Plany zmiany Wymiaru Sprawiedliwości bracia Kaczyńscy posiadali już od początku „transformacji”. Co do zamiarów i jak należy to zrobić określił Lech Kaczyński w swoim przemówieniu przy okazji dyskusji nad projektem ustawy o Restytucji Niepodległości
Przemawiający w imieniu klubu Porozumienia Centrum (poprzednik PiS) zgodził się z twierdzeniem o braku zasadniczej linii oddzielającej przeszłość i przyszłość i powiedział m.inn. „Mianowicie chodzi tutaj o funkcjonowanie jeszcze bardzo poważnych elementów starego komunistycznego systemu prawnego w obecnej rzeczywistości. Jest to o tyle groźniejsze, że temu funkcjonowaniu przypisuje się pewną, skądinąd słuszną, co do zasady i sprawdzoną historycznie, ideologię prawniczą, ideologię państwa prawnego, co z kolei stanowi swoistą ochronę dla układów społecznych, dla petryfikacji swoistych struktur, które w ramach przebudowy społecznej, budowy społeczeństwa obywatelskiego powinny ulec likwidacji. Odrzucił jednak metodę, jaką była ustawa o restytucji niepodległości – Jego zdaniem – prace rozprawy z elementami komunistycznego systemu prawnego nie może być realizowany za pomocą jednego aktu prawnego.
Ustawa o Restytucji Niepodległości została zgłoszona przez ówczesny klub parlamentarny Konfederacji Polski Niepodległej w 1992 r.
Projekt tej ustawy, oprócz KPN, poparli jedynie posłowie Solidarności i Porozumienia Ludowego (PSL-PL, lider – Gabriel Janowski)
W głosowaniu 31 stycznia 1992 r. projekt upadł nawet bez skierowania do dalszego procedowania, posłowie z klubu Porozumienia Centrum też byli przeciwko.
"stała się ona przedmiotem manipulacji historycznymi faktami"
„nie mają żadnego logicznego uzasadnienia”
jak zwykle typowo propagandowe ogólniki i manipulacje (bo logiczne uzasadnienie przecież istnieje) ale ze strony ukraińskiej - nie wysilono się nawet by napisać o jakie konkretnie fakty chodzi. Styl tego "oświadczenia" przypomina tzw "mowę- trawę" - czyli pełno pustych sloganów i banałów a żadnych konkretów.
Aaaaa...... ja PO raz kolejny przypominam o turańskim (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje) dokonanym czynie tzw. Rady Miasta Lwowa!
Na elewacji polskiej szkoły Rada Miasta Lwowa powiesiła popiersie jednego z największych rzeźników Polaków.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Takiego podłego czynu nie dokonaliby nawet Rosjanie zwani popularnie kacapami, też w.g. prof. F. Konecznego zakwalifikowani do cywilizacji turańskiej.
Czyli, jeżeli Ukraina chce dołączyć do grupy normalnych państw,
powinna dokonać uczciwej samo wyceny w podejściu do własnej historii.
Posiada przecież w swojej historii tylu swoich pozytywnych bohaterów.
Jej oparcie się o kult morderców z upa jest tym kołem młyńskim u szyi,
który zatopi wolność i niezależność tego państwa i narodu.
Moim zdaniem nieuchronna katastrofa obecnej polityki Ukrainy,
doprowadzi do gorzkich skutków jej terytorialnej zwartości i państwowości.
A cudu racjonalnego, trzeźwego myślenia u niej nie widać, pozostaje tylko obłęd.
Ja osobiście w dalszym ciągu liczę na cud - i na gorzkie rosyjskie lekarstwo...
"Piekło uznał, że za „antyukraińskimi prowokacjami” w Polsce stoi Federacja Rosyjska" - Nic nowego, taka sama, chamska narracja od lat. Wg. Piekły i takich jak on domaganie się prawdy o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich banderowców oraz godnego upamiętnienia bestialsko pomordowanych jest "antyukraińską prowokacją" a za ludźmi którzy się tego domagają "stoi rosyjska agentura w Polsce". Jak można się domyślać, za idącymi już w dziesiątki chamskimi, antypolskimi, AUTENTYCZNYMI prowokacjami centralnych władz Ukrainy czyli ukraińskiej Rady Werhownej, byłego Poroszenki, ministrów rządu i lokalnych władz Ukrainy stoi "rosyjska agentura" na Ukrainie. Swoją drogą ciekawe czy Piekło zdaje sobie sprawę kim jest w kategoriach moralności.
Jak Jankesi przycisną, to nawet Niemiaszki chodzą grzecznie, jak w zegarku i nawet Merkel wie, co powiedzieć. Złudzeń jednak nie mam. Przy nacisku semi-Waszyngtonu Niemcy znów grzeczne, ale swoje robią. Ich ostrzem oporu wobec USA jest Francja. Bardzo mądre. Bronią się rękami Francji i jak coś, to żabojady (a konkretnie Macron) narażą się Waszyngtonowi. Ja natomiast jestem niezmiernie ciekaw, o czym rozmawiali polskojęzyczny Morawiecki ze "złotą panią". Bo nie sądzę, żeby rozprawiali o tragicznej historii IIwś.
Dlatego od tych biskupow ucieka coraz wiecej wiernych. Oto cytat z Biblii:
. Homoseksualizm jest obrzydlistwem: Ksiega Kaplanska 18:22
Nie wolno jednoczesnie wspolzyc z osobami obydwu plci:
Ksiega Kaplanska 20:13
Np w Wilnie mowia, iz ta karta jest tylko dobra do skrobania tluszczu z patelni.
Czy Salvini miał ochotę rozmawiać z Tuskiem? Jeżeli nie, to Tusk się pośpieszył ze swoją deklaracją.
Media tak reżimowe jak i te tzw. wolne milcza na ten temat. Proszę sobie wyobrazić gdyby tak postąpiła strona białoruska lub rosyjska ale by był wrzask
Piekło to filobanderowiec. On uprawia propagandę banderowską.
To jak izraelska zaprotestowała to może nasza się delikatnie odważy.Choć własciwie jak zrobiła to izraelska to tak jakby zrobiła to i polska.
A już miałem nadzieję że facet odszedł do lamusa gdzie jego miejsce.Chociaż jego facjaty nie pokazujcie.Komentować jego wypocin nie zamierzam.
Wiadomo dlaczego mu nie pomogą,są nacje żydzi i ukraińcy nie do ruszenia,im wolno bardzo dużo,wiadomo to przyszłe "elyty" Polski.
O działalności"naszej" dyplomacji(MSZ,Ambasada) przez litość się nie wypowiem,każdy widzi jak to działa.A co do sprawy to KOLEJNY przykład "miłego' niemalże "braterskiego'podejścia ukraińców do Polaków.I będą następne,a polskojęzyczne pseudoelity będa bredzic że nadal to tylko deszcz pada a nie plują nam w twarz.Wybito nam elity i to co zostało to..........szkoda pisać.
Nie przeceniajmy tej współpracy,to była garstka ukraińskich żołnierzy którymi dowodził Bezruczko.Teraz próbuje sie zrobić z niego wielkiego dowódcę który niemal wygrał wojnę z bolszewikami.Podobnie jak próbuje się "ocieplać" wizerunek bandytów z upa,w Polsce!!!!! wydaje się już książki poświęcone tym zbrodniarzom oczywiście stawiając ich w jak najlepszym świetle.Według ich "historii" Moskwę zdobyli kozacy a nie Polacy.Bezruczko to drobny epizod.
Kanalia.
Zamiast komentarza;
"Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди" [NAM NIE STRASZNE MOSKIEWSKIE WSZY, NAM STRASZNE UKRAIŃSKIE GNIDY]
ukraiński polityk socjaldemokratyczny i narodowy, naczelny dowódca wojsk URL, pisarz, dziennikarz, publicysta, prezydent Ukraińskiej Republiki Ludowej Symon Petlura
Panie Czesławie, proszę przyjąć moje wyrazy sympatii i szacunku.
I co Pan zrobisz, taki mamy obecnie klimat w naszym kraju.
Widać żeś Pan młody, pozdrawiam.
Stan normalny w tym świecie, strony konfliktu mają się bić
do chwili osiągnięcia stanu równowagi w swoich zmaganiach.
Prognozowany wynik: USA - wyrwanie Ukrainy spod wpływów Rosji,
Rosja - zabór ziem wschodniej Ukrainy i inkorporacja ich do Rosji,
Ukraina - bez zmiany, ręka w nocniku, naród upodlony i ogłupiony ideologią upa.
Wierzę w naród ukraiński i jego powrót do normalności,
obecnie jest moim zdaniem bezwstydnie rozgrywany.
"małe grupy, które nie rozumieją strategicznego interesu ani dla Polski, ani dla Ukrainy" - ciekawe, czy Pan Ambasador (na szczęście już były!) w podobnym tonie wypowie się wobec skandalicznego stanowiska radnych "lviva" po zamieszaniu związanym z usunięciem nazwy ulicy bp Kocyłowskiego w Przemyślu? Znów te podwójne standardy, jedne dla Ukraińców, pozostałe dla reszty Świata...
te 45% oglądają tylko kanały oligarchów, chociaż pewnie jakieś 5% z tych 45% to nieuleczalne debile
Za „anty ukraińskimi prowokacjami” w Polsce stoi upowska Ukraina i ZUwP.
Na co liczy Piekło kłamiąc o pięknych relacjach między RP i UA?
w dalszym swoim propagowaniu uwielbienia dla upa.
Takie uprawianie podłej polityki na kościach 200 tyś. Polaków,
doprowadzi to - moim zdaniem - tego Piekło do jego miejsca, do piekła.
Zastanawiam się nad przerzuceniem swoich głosów na Konfederację.
gdyby szanowna konsulowa ruszyła swoje dyplomatyczne dupsko to nie byłoby problemu
debil
UWO może i było "protoplastą" OUN (swoją drogą nazywanie "protoplastą" czegoś co istniało jakieś 10-20 lat przed "potomkiem" jest kompletnym brakiem rozumienia tego słowa) ale:
1. UWO to organizacja która składała się głównie ze starszej kadry, która przyjęła fakt istnienia II RP i podobnie jak Sinn Féin na końcowym etapie opowiadała się za dialogiem i budowaniem zdrowych, pokojowych relacji
2. OUN była bandą gówniarzy-terrorystów którzy nie znając życia chcieli wszystkiego i od razu, nie chcieli słyszeć o uczciwej pracy i budowaniu (dokładnie jak te oszołomy teraz)
Zabójstwo Babija (dyrektora ruskiego liceum we Lwowie, członka UWO) przez członków OUN jest typowym przykładem różnicy ideologicznej. W ogóle w okresie międzywojennym OUN zamordowało około 70 osób - większość z nich była Ukraińcami.
Nikt z władz III RP Panu Kumorowi nie pomoże a powód jest następujący - List Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do loży masońskiej B’nai B’rith odtworzonej w Warszawie 9 września 2007 roku
Panie i panowie!
Blisko 70 lat temu w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności B`nai B`rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia i wprowadzenia w błąd, oraz zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji B`nai B`rith.
Dlatego to powinno być rozważane, — jako symboliczny gest, — że ja teraz jestem tutaj przed wami jako reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i waszą organizacje, która po raz drugi otwiera działalność w Polscem itd...
W czasie wojny polsko-bolszewickiej obrona Zamościa
stała się przykładem polsko-ukraińskiego braterstwa broni, w walce przeciwko Rosji.
29–31 sierpnia 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej .
Ukraińska 6. Dywizja Strzelców Siczowych walczyła z bolszewikami w 1920 roku.
Od czerwca była w odwrocie przed 1 Armią Konną Siemiona Budionnego.
Do Zamościa dotarła drogą kolejową, polskie dowództwo powierzyło jej zadanie obrony miasta, polskie siły brały udział w bojach pod Warszawą i pod Lwowem.
Ukraińska dywizja, wykrwawiona i zmęczona, nie była w stanie sprostać temu zadaniu.
W przededniu bitwy na pomoc dywizji przysłano 31 Pułk Strzelców Kaniowskich.
Przeprowadzono prace fortyfikacyjne, pracowało ponad 3 tysiące mieszkańców Zamościa. Ukraińscy saperzy rozłożyli na przedpolach setki min oraz stworzyli sieć zasieków.
Bolszewikom nie mogli dokonać żadnego większego wyłomu w pierścieniu obrony miasta.
Sowiecką piechotę i kawalerię powstrzymały pola minowe oraz opór na murach miejskich.
31 sierpnia do Zamościa dotarły wojska generała Stanisława Hallera ze Lwowa.
Był to zwycięski koniec obrony oblężonego miasta.
Armia Konna Budionnego została wzięta w kleszcze przez generała Hallera i wojska generała Sikorskiego, doprowadziło to do rozgromienia Kon-armii pod Komarowem.
Upowska Ukraina zamiast pozytywnego przykładu współpracy pomiędzy Ukrainą i Polską być może obrzuci łajnem kłamstwa historię Polski i Polaków? Jakie to podłe.
Tusk: "Jeśli uznamy zatem, że MORALNOŚĆ, wolność myśli i demokracja liberalna mają charakter lewicowy, to możecie nazwać mnie lewicowcem”. Facet ubawił mnie do łez... :-)
Ciekawe, czy banderowcy znowu ostrzą piły i siekiery by riezać Lachów. Polityka rządzących Polską im sprzyja, a gdyby PO wygrała kolejne wybory mieliby jeszcze lepiej
I jakoś nie boją się zadrażnień w relacjach z Polską...
Jest to poprostu wojna secesyjna, domowa.. Po powstaniu dwoch republik na wschodzie UPAiny na wskutek odlaczenia sie od rezimu kijowskiego, ataki na te republiki to tylko dowod wscieklosci wladz Kijowa. No i ten Krym wrocil do macierzy.. To zaplata za majdan.
Ja po obecnych władzach, jak też opozycji niczego dobrego się w tej sprawie nie spodziewam, świadczą o tym wypowiedzi Tuska jak i Kowala (poseł PO). Ja tylko liczę na to że w końcu Rosjanie tzn Putin roztoczy nad nimi kontrolę i będzie koniec tego chamskiego neobanderyzmu.
A co na to nasze mało-jajeczkowe miasta partnerskie tego obecnie banderowskiego miasta zwanego Lwowem? Jakim, że to prawem te stepowe łajno wtrąca się w sprawy Przemyśla?
Zupełnie jakby byli niezależnym krajem o niezależnej polityce gospodarczej!
To by prawdopodobnie oznaczało, że z nato by wystapiła Polska!
I może wreszcie nie mielibysmy w naszym pięknym kraju wojsk okupacyjnych?
Ech, marzenia o niepodległym kraju mi się włączyły...
Piszesz o ukraińskiej wrażliwości - cytat "Jakoś nie zauważyłem, by wówczas pojawiła się w ukraińskich umysłach troska o polską wrażliwość… ?
Oni mają wyjątkową wrażliwość typu neonazistowsko - banerowską!
Oto poniżej DOWÓD na posiadanie takiej specyficznej wrażliwości ---> powieszenie na elewacji polskiej szkoły przez Radę Miasta Lwowa popiersia jednego z największych krwawych rzeźników Polaków.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Po raz kolejny przypominam o wyjątkowo; prymitywnie chamskim, bezczelnym mającym cechy z cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny - cywilizacje) czynie t.j. powieszenie przez tzw. Radę Miasta Lwowa na elewacji polskiej szkoły popiersia jednego z najbardziej krwawych rzeźników Polaków:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Nawet Rosjanie do tak bezczelnie chamskiego czynu nie posunęliby się!
Z miasta, które kiedyś było miejscem europejskiej kultury wielonarodowej, zrobili gniazdo prymitywnej neonazistowsko - banderowskej propagandy!
Profesor J.R.Nowak w ostatniej wypowiedzi....podał przykład Kresowian...iż nie będę w przyszłorocznych wyborach głosować za panem Andrzejem Dudą....Kresowian jest z rodzinami około 8 mln...chyba wystarczy aby dać głosy na człowieka,który będzie dbał o interesy narodowe polaków!
Ciekawe, że zdaniem "lvivskich" radnych, relacji polsko-ukraińskich nie zaostrzyło postawienie tego banderowskiego straszydła, stojącego koło kościoła św. Elżbiety. Jakoś nie zauważyłem, by wówczas pojawiła się w ukraińskich umysłach troska o polską wrażliwość... Brawo Przemyśl!
za rok dwa bedziemy sie uczyć hebrajskiego
Szok bo nawet TVN podał że dymili przedstawiciele ultralewicowych organizacji,amerykanie mieli rację że tego typu organizacje jak antifa czy czarny blok powinny być uznane za terrorystyczne.Ale rządzą w Europie lewacy więc im z głowy włos nie spadnie.
Mało tego jeszcze podległa PiS prokuratura ściga Polaków którzy "ośmielają" się krytykować postępowanie i wypowiedzi ukraińców jak choćby isajewa (jeszcze z nim 'współpracuje')
A dlaczego się panie dr Zapałaowski ukraińcom w '"głowach poprzewracało"ano "dzięki" takim rządom jakie mamy,cały czas udawanie że gdy plują na nas (a robią to często) to jest udawanie że deszcz pada.To takie żałosne tłumaczenie że taka jest "racja stanu',czyli czyja?"Sellin (PiS): ważniejsze niż upamiętnienie Wołynia jest pomaganie Ukrainie"-takie wypociny jakby nie było ministra tylko ich w tym utwierdzają że mogą sobie na wszystko pozwalać.
''Przygody Dobrego Wojaka Szwejka"- Jarosłav Hasek....cytuję (!)..."Nachalne są te kurwy i zuchwałe"...koniec cytatu (!)
Iście napoleoński plan B. Ciekawe tylko jak i gdzie zbudują ten mur? I kto im pozwoli go spokojnie zbudować. No chyba, że zbudują w koło Kijowa.
Nie było aneksji Krymu, była jego pokojowa inkorporacja.
Kijów w ogóle nie realizuje porozumień mińskich, nadal nie zmieniono konstytucji celem udzielenia autonomii Donbasowi.
Ale należy pamiętać, że dopóki na Ukrainie rządzą banderowcy, nie dojdzie do przywrócenia Donbasu do Ukrainy.
przykład toku myślenia (?) typowego oszołoma-banderowca na przykładzie przemianowania dwóch ulic we Lwowie:
1. Sapiehy (II RP) --> Mira (ZSRR)-->Bandery (Ukraina)
2. Dzieci Lwowskich (II RP)-->Turgieniewa (ZSRR)-->Herojów UPA (Ukraina)
z takimi popierdolonymi władzami to życzę powodzenia w stosunkach ukraińsko-polskich
W odpowiedzi Rada Przemyśla powinna zażądać przywrócenia we Lwowie historycznych nazw ulic, przemianowanych w nacjonalistycznym amoku na ulice rezunów z upa "wsławionych" rzeziami Polaków, Żydów i Ukraińców co nie chcieli mordować sąsiadów.
Jak popularnie się mówi, niewykorzystane okazje „odbijają się czkawką” czy „zemsta niewykorzystanych okazji” i w tym przypadku tak się stało. Był czas na początku lat 90-ych ubiegłego wieku, początek transformacji ustrojowej, że można było uzdrowić ten Wymiar Sprawiedliwości ale większość naszych polityków, w tym i bracia Kaczyńscy przeciwstawili się temu rozwiązaniu, popełnili grzech zaniechania. Wówczas można łatwo było zjeść tą żabę, co nawet Francuzi uważają za delicję ale od tamtego czasu żaba przeszła metamorfozę i zamieniła się w ropuchę. Jak wiadomo, ropucha posiada w skórze gruczoły jadowe i jeżeli taką ropuchę delikwent połknie, wywołuje to nie tylko odruchy wymiotne lecz nawet groźne zatrucie czy śmierć organizmu.
Plany zmiany Wymiaru Sprawiedliwości bracia Kaczyńscy posiadali już od początku „transformacji”. Co do zamiarów i jak należy to zrobić określił Lech Kaczyński w swoim przemówieniu przy okazji dyskusji nad projektem ustawy o Restytucji Niepodległości
Przemawiający w imieniu klubu Porozumienia Centrum (poprzednik PiS) zgodził się z twierdzeniem o braku zasadniczej linii oddzielającej przeszłość i przyszłość i powiedział m.inn. „Mianowicie chodzi tutaj o funkcjonowanie jeszcze bardzo poważnych elementów starego komunistycznego systemu prawnego w obecnej rzeczywistości. Jest to o tyle groźniejsze, że temu funkcjonowaniu przypisuje się pewną, skądinąd słuszną, co do zasady i sprawdzoną historycznie, ideologię prawniczą, ideologię państwa prawnego, co z kolei stanowi swoistą ochronę dla układów społecznych, dla petryfikacji swoistych struktur, które w ramach przebudowy społecznej, budowy społeczeństwa obywatelskiego powinny ulec likwidacji. Odrzucił jednak metodę, jaką była ustawa o restytucji niepodległości – Jego zdaniem – prace rozprawy z elementami komunistycznego systemu prawnego nie może być realizowany za pomocą jednego aktu prawnego.
Ustawa o Restytucji Niepodległości została zgłoszona przez ówczesny klub parlamentarny Konfederacji Polski Niepodległej w 1992 r.
Projekt tej ustawy, oprócz KPN, poparli jedynie posłowie Solidarności i Porozumienia Ludowego (PSL-PL, lider – Gabriel Janowski)
W głosowaniu 31 stycznia 1992 r. projekt upadł nawet bez skierowania do dalszego procedowania, posłowie z klubu Porozumienia Centrum też byli przeciwko.
"stała się ona przedmiotem manipulacji historycznymi faktami"
„nie mają żadnego logicznego uzasadnienia”
jak zwykle typowo propagandowe ogólniki i manipulacje (bo logiczne uzasadnienie przecież istnieje) ale ze strony ukraińskiej - nie wysilono się nawet by napisać o jakie konkretnie fakty chodzi. Styl tego "oświadczenia" przypomina tzw "mowę- trawę" - czyli pełno pustych sloganów i banałów a żadnych konkretów.
Aaaaa...... ja PO raz kolejny przypominam o turańskim (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje) dokonanym czynie tzw. Rady Miasta Lwowa!
Na elewacji polskiej szkoły Rada Miasta Lwowa powiesiła popiersie jednego z największych rzeźników Polaków.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Takiego podłego czynu nie dokonaliby nawet Rosjanie zwani popularnie kacapami, też w.g. prof. F. Konecznego zakwalifikowani do cywilizacji turańskiej.