• "Przyczyna wrzenia światowego" - H.A.Gwynne

    "...Ci rewolucjoniści, co zawładnęli Konstantynopolem i zrzucili z tronu Abdul Hamida, zaprzedali kraj swój Niemcom w niewolę. Enwer i Talaat wraz z innymi byli narzędziami w rękach Bibersteina i Wangenheima. Rewolucja turecka była dzwonem pogrzebowym, dla Tureckiego Cesarstwa. Jednym słowem przykład Turcji uczy nas, że rewolucja zamiast stać się zdrowym, choć silnym wstrząśnieniem, może też być jedynie karą. Rewolucja turecka, możemy to stwierdzić z całą pewnością, była dziełem konspiracji masońsko-żydowskiej. Młodoturcy składają się wyłącznie z Żydów, Greków i Amerykanów i z początku nie cieszyli się wcale powodzeniem; dopiero gdy się zetknęli z kontynentalną masonerią, ruch ich znacznie się spotęgował. Znajdujemy obszerny opis przebiegu tej sprawy w masońskim piśmie Acacia (z pazdziernika 1908 r. Nr 70).Tajny młodo-turecki komitet został założony i cały ruch był prowadzony z miasta Saloniki, gdzie mieszka największy procent żydów w Europie gdyż na 110 000 ludności jest 70 000 żydów, dlatego nadawało się najlepiej do propagandy. Było też w Salonikach dużo lóż masońskich, gdzie rewolucjoniści mogli swobodnie działać i skutecznie pracować.

    Były one pod opieką europejskiej dyplomacji, sułtan wobec tej działalności zupełnie bezbronny musiał się biernie przyglądać temu, jak władzę jego podkopują i prowadzą do jej zaniku.To samo pismo Acacia twierdzi w 1907 r. że choć masoneria była zakazana w Turcji, w samych Salonikach znajdowały się dwie loże pod władzą Wielkiego Wschodu włoskiego, zwane Macedonia Risorta i Labor et Lux; pierwszą z nich założył salonicki żyd Emanuel Carasso, który należał do komisji, co zmusiła pózniej Abdul Hamida do abdykacji.Dalsze informacje o działaniu masonerii w rewolucji tureckiej znajdujemy w dzienniku paryskim "Temps" z 20 sierpnia 1908; podano tam interwiewy (wywiady) z jednym z głównych członków masońskiego komitetu "Unia i Postęp" Refik Bejem. Gdy korespondent Temps'a zapytał jaką rolę grała masoneria w rewolucji, odpowiedział: "Prawda, żeśmy mieli moralne poparcie masonerii zwłaszcza włoskiej. Loże włoskie: Macedonia Risorta i Labor et Lux wielkie nam oddały przysługi i dały nam schronienie. Zbieraliśmy się tam jako masoni, gdyż wielu z nas jest masonami, ale zwłaszcza w tym celu aby się zorganizować... Oprócz tego w tych lożach rekrutowaliśmy wielu pracowników, bo oni tak umieją zbadać każdego, że byli dla komitetu wielką pomocą. W Konstantynopolu domyślali się naszej roboty Salonickiej, ale daremnie agenci starali się wtargnąć do nas. Zresztą loże te, poparte przez Wielki Wschód włoski, miały obiecaną pomoc, w razie potrzeby, ambasady włoskiej".Komitet młodoturecki "Unia i Postęp" zachował po rewolucji swój charakter masoński i po większej części żydowski. Znamiennym szczegółem, świadczącym o tych tajnych wpływach, jest fakt protestu prezydenta Izby posłów Ahmeda Riza Bey'a przeciw temu, aby słowo "Allah" było użyte przy odebraniu przepisanej przez konstytucję przysięgi, a to dlatego, że podobnie jak Machado w Portugalii, był pozytywistą. Jest to znowu ciekawy szczegół wspólny rewolucyjnej Portugalii i rewolucyjnej Turcji. Nastała potem kontrrewolucja w 1909 roku i trzeba na to zwrócić uwagę, że 13 kwietnia tego samego roku, wybuchnęły rozruchy, które komitet przypisywał Abdul Hamidowi, które zaś w rzeczywistości były wywołane przez wojska należące do Salonickiego komitetu; pod komendą żyda i masona pułkownika Renzi Bey'a. W każdym razie, gdy kontrrewolucja została złamana, komitet Unii i Postępu, a raczej jego żydowscy członkowie coraz większe pozyskiwali wpływy: Djawid Bey minister finansów, Talaat Bey prezydent komitetu, ten sam co najwięcej się przyczynił do opanowania Turcji przez Niemców przygotowując tym samym jej ruinę, Djahid Bey, redaktor Tanina, - wszyscy byli masonami, a pierwszy z nich był żydem. Loże masońskie rosły w Konstantynopolu, jak grzyby po deszczu, i l kwietnia 1909 roku zebrało się tam ich 45, żeby utworzyć "Wielki Wschód Ottomański"; Mahomeda Orphi paszę wybrano na Wielkiego Mistrza; a wśród wybranych członków, widzimy najwyższych dostojników tureckich: Dawida Cohena, Rafaela Ricci, Mikołaja Forte, Marchione Jakuba Souhami, Jerzego Sursocka. Żyd Djawid, gdy został ministrem finansów, wybrano go na mistrza jednej z lóż w Konstantynopolu. Nastał terror i ogarnęła trwoga wszystkich. Jakże nie widzieć tutaj łączności Konstantynopola z Moskwą i Budapesztem? Ministerium policji zostało skasowane, zastąpiono je "Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego", według republikańskiej metody francuskiej rewolucji i na czele jego postawiono masona Ghalid Beya. Godne uwagi jest to ciekawe naśladowanie francuskiej rewolucji przez młodoturków: tworzy niejako nić, łączącą wszystkie rewolucyjne organizacje......"

  • buce ...to zbyt delikatne określenie. "To idioci co o drogę pytają..." Tyle o polskojęzycznych z z warszawki.

  • https://www.youtube.com/watch?v=oibxVyhatGo

  • To jest tylko CIĄG DALSZY atakowania patriotów,narodowców,kresowiaków.Do tej pory robi to nieustannie prokuratura ,konkretnie W-wa Praga-Północ(pisiorki przypomnijcie komu podlega prokuratura),oczywiście pod pozorem walki z tzw "mową nienawiści"(jest to nagminnie naginany ,nadinterpretowany przez prokuratorów i sędziów paragraf).Międlara wzięli też na chwytliwy paragraf o "faszyzmie ,ksenofobi czy rasizmie" klasyczny lewacki bełkot służący do zamykania ust niepoprawnym politycznie.ABW też "zasłynęła"z nachodzenia patriotów którzy chcą kasować nielegalne pomniki bandytów z upa.Można by sobie zadać kto pracuje w ABW,Policji i wymiarze sprawiedliwości?
    Może odpowiedz jest zawarta w wypowiedzi tego "ocaleńca" z Wołynia ,zwłaszcza ostatnie zdania.

  • "Rzeź Ormian jest drugim po Holocauście najlepiej udokumentowanym i opisanym ludobójstwem"

    Po pierwsze dlaczego drugim skoro do dzisiaj nie potrafiono podać rzetelnych danych nt. liczby ofiar tzw. "holokaustu"

    Po drugie nie powinno się używać propagandowego określenia "Holokaust" (do tego pisanego z dużej litery) tylko eksterminacja względnie wyniszczanie żydów.
    Zawłaszczony przez „przemysł holokaustu” termin „Holokaust” sakralizuje wyłącznie żydowskie ofiary II WS a umniejsza znaczenie ofiar pochodzących z innych narodów.

    Ponadto tak się składa,że termin "Holokaust" (ofiara całopalna) w znaczeniu masowego wyniszczania ludzi został po raz pierwszy użyty przez cudzoziemców którzy, którzy już pod koniec XIX stulecia oburzali się na wieść o masakrach (faktycznym paleniu ludzi żywcem) , jakich dokonywano wówczas na Ormianach. Amerykańska misjonarka Corinna Schattuck, która była świadkiem spalenia żywcem prześladowanych Ormian, w liście do siostry pisała: „Nie sposób opisać mdlącego smrodu, jaki się wydobywał z gregoriańskiego kościoła, w którym dokonał się Holocaust”.

    „…Ormianie szukali często azylu przed krwawymi rzeziami w budynkach kościelnych, a te nie były oszczędzane przez Turków. W wielkiej ormiańskiej katedrze w Urfie, która mogła pomieścić w swoich murach ponad 8 tysięcy ludzi, oprawcy spalili około 3 tysięcy chroniących się tam chrześcijan. Przed egzekucją naigrawali się jeszcze z Chrystusa, wołając do zamkniętych wewnątrz Ormian: „Niechże Chrystus udowodni teraz, że jest większym prorokiem niż Mahomet”. …..

    Jak informował brytyjski dyplomata, G. H. Fitzmaurice, nawet po upływie dwóch miesięcy od tej masakry czuć było w całym mieście nieznośny swąd spalonych ludzkich ciał…”

    (G.Kucharczyk – „Pierwszy Holokaust XX wieku”)

  • "I tak dzieje się nieustannie, niezależnie od jakiejkolwiek innej sprawy, że pozostajemy bierni i siedzimy cicho, bo do momentu, gdy nie dotyczy to nas osobiście. Dlatego nie jesteśmy i nie będziemy nigdy traktowani poważnie, dopóki tak będzie działo się nadal. Sam również czekam na to czy prokuratura rejonowa w Elblągu i Policja zajmą się moją sprawą, którą sam im zgłosiłem na piśmie. Mija już tydzień od tego momentu i jak dotąd głucha cisza. Zresztą też, tak jak w przypadku sprawy Pani Katarzyny Sokołowskiej, nie zainteresowały się moją sprawą żadne tzw. środowiska patriotyczne, zarówno miejscowe, jak i ogólnopolskie, więc właśnie dlatego Pani Katarzyna jest bezwzględnie flekowana za głoszenie prawdy, a broniony jest osobnik plujący na Nas Polaków, który nie hamuje się nawet w tym względzie w jawnym deptaniu obowiązujące w Polsce prawa. Tą główną przyczyną dlaczego tak się dzieje jest nasza własna bierność i ograniczony do wyłącznie rocznicowych, niczym na jarmarku kolejnych patriotycznych rocznic, ale gdy trzeba zrobić i dać od siebie coś więcej poza tymi rocznicami, to już nie ma nikogo."

    Pozdrawiam
    Jacek Boki

  • Tydzień potrzebowali na konsultacje,i oczywiście skończyło się klasycznym dla tego resortu bla,bla,bla.Zresztą nikt chyba nie spodziewał się czegoś innego.

  • ostatecznie przeprosił za swoje słowa :D :D :D pewnie jak ukro-naziści przeprowadzili z nim rozmowę wychowawczą to od razu zobaczył swój błąd... kawał szmaty

  • Izrael w końcu posiada wiele ukradzionych technologii, a to nasz najważniejszy sojusznik także może coś nam poradzą albo zbudują dla nas te "nowoczesne" czołgi, a tak poza tym czołgi dzisiaj nie mają żadnej wartości bojowej na dzisiejszym polu bitew.

  • Armia ukraińska nie chce mieć nic wspólnego z banderowcami.

  • W wojnie polsko-bolszewickiej, także po stronie polskiej brali udział Żydzi, jednak w najbardziej decydującym momencie Bitwa Warszawska odbyła się bez udziału żołnierzy pochodzenia żydowskiego – zapobiegliwość gen. Sosnkowskiego ocaliła Polaków przed klęską. http://prawy.pl/55795-bitwa-warszawska-bez-udzialu-zolnierzy-pochodzenia-zydowskiego-zapobiegliwosc-gen-sosnkowskiego-ocalila-polakow-przed-kleska/
    16 sierpnia 1920 r. w kluczowym momencie wojny polsko-bolszewickiej minister spraw wojskowych gen. Kazimierz Sosnkowski zdecydował o internowaniu tysięcy oficerów i żołnierzy pochodzenia żydowskiego w obozie w Jabłonnej. Generał obawiał się, iż żołnierze ci przejdą na stronę wroga i dlatego wydał taki rozkaz. W czasie tej wojny oddziały żydowskie często wykazywały się tchórzostwem lub przechodziły na stronę bolszewików. Wojsko Polskie było też atakowane przez Żydów zamieszkujących tereny do których zbliżały się wojska bolszewickie, podobnie było po 17-ym września 1939 r.
    Można więc stwierdzić w świetle tych faktów, że niepodległość uzyskaliśmy, nie dzięki Żydom, tylko wbrew działaniom „polakożerczych” środowisk żydowskich.
    To, czego dopuścili się wobec Polaków Żydzi na Kresach po 17 września 1939 roku miało charakter zbrodni. I tak było to w swoim czasie powszechnie postrzegane wśród Polaków na czele z premierem rządu RP na Emigracji generałem Władysławem Sikorskim. 11 czerwca 1942 roku, odpowiadając we własnoręcznie pisanej depeszy na oświadczenie przedstawicieli Agencji Żydowskiej, gen. Sikorski otwarcie zapytał:
    „Dlaczego jednak dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polski i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?” Odpowiedzi do dzisiaj brak. https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prof-jerzy-robert-nowak-przemilczane-zbrodnie-zydowskie-polakach-2016-10
    Dowódca AK, gen. Stefan Rowecki-„Grot”, 25 września 1941 r. napisał, „ Żydzi są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej”.
    Znany polityk żydowski Szewach Weiss powiedział „po wojnie część Żydów z ofiar zamieniła się w katów”.

  • Kundel Kamiński który kilka dni temu był w Waszyngtonie dostał instrukcję jak trzeba zwalczać antysemityzm w naszym kraju więc nasyła "Polskie" służby na innych patriotów, pisałem o tym kilka dni temu pod artykułem gdzie Kundel Kamiński szczekał na Chiny.

  • To zabawne, gdy Berlin forsuje coś wbrew interesom innych krajów UE
    to jest dobrze,a gdy komuś silniejszemu to się nie podoba to chowa się za całą UE?

  • dls Maverick 13 December 2019, 12:00 UE: jest zgoda na przedłużenie sankcji wobec Rosji

    Sankcje? Ale za co?

  • Warto dodać, że dzieciaka jeszcze w sutannie zmajstrował...

  • Swietnie, wreszcie odbedzie sie ten Brexit, odzyskaja suwerennosc.

  • turkuc_podjadek 13 December 2019, 10:26 Kongres USA uznał rzeź Ormian za ludobójstwo

    Dobry kierunkek!
    A kiedy zostaną uznane za ludobójstwo zbrodnie Brytyjczyków w Irlandii, Iranie i Bengalu? To przecież grubo większe miliony ludzi zgładzone przez głód!

  • Jak test robi Korea Północna, to wielkie oburzenie. A teraz?!?

  • Uznał,bo mają teraz na pieńku z Turcją,wcześniej tego nie zauważali.A Ludobójstwo na Wołyniu też uznają jak im już ukraina do swoich celów nie będzie potrzebna.Koniunkturalizm i nic więcej.

  • USA największym terrorystą świata

  • 100%

  • Nie wiadomo które już potwierdzenie tego kto walczy przeciw Donbasowi w banderowskich szeregach. Jeżeli ktokolwiek nie był pewny tego czy upublicznione nagranie rozmowy telefonicznej Catherine Ashton z Urmasem Paetem było autentyczne i że to snajperzy wynajęci przez Prawy Sektor zastrzelili ludzi na Majdanie to teraz może zobaczyć do czego zdolni są współcześni, czerwono-czarni "heroje". Wypada przypomnieć, że ich ideowi "ojcowie" z OUN-UPA przeprowadzili bestialskie ludobójstwo nie tylko na nieukraińskiej ludności II RP ale także wymordowali ok. 10-12 tys. Ukraińców usiłujących ratować ofiary krwawych, banderowskich zbirów.

  • Amerykanie gnoją sobie coraz bardziej a NS 2 i dwie nitki TS i tak zostaną wkrótce ukończone. Dzięki takim chamskim numerom już nikt nie ma wątpliwości co do ich prawdziwych intencji.

  • No cóż - typowego "dyplomatę" nam tu Kijów przysłał :)

  • Jacy myśliwi? OPL trzeba rozstawić...

  • Ale pięknie Konfederacja od tego zyska w sondażach :)

  • LOGIKA
    "Zdaniem autora analizy, Jeremy'ego Sharona, mienie po żydowskich ofiarach Holokaustu powinno zostać zwrócone spradkobiercom, bądź - jeśli tych brak - organizacjom roszczeniowym...pisze JP
    " Po raz pierwszy partia polityczna przyjęła za swój centralny punkt kampanię antyżydowską opartą na wyobrażonym zagrożeniu roszczeniami Żydów przeciwko Polsce"-Pankowski
    Panie Pankowski(nigdy więcej takich profesorów) to są te roszczenia czy tylko "wyobrażenie " o nich!!!!!!!!

  • Dlatego właśnie popieram Konfederację.

  • Dla towarzystwa niech mu jeszcze Dzierżyńskiego, Jagodę, Jeżowa i Berię ponaklejają, cholerni psychole. Za gułagiem i katowniami NKWD tęsknią ?!!

  • Jest światełko nadziei, że nowy szef Ukraińskiego IPN zlikwiduje zrealizowany prymitywny kacapski pomysł - popiersie jednego z największych krwawych rzeźników na elewacji polskiej szkoły we Lwowie!
    Czytaj poniżej:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

  • Antypaństwowa działalność w II RP
    http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/raport.pdf

    ".... ks. biskup Józefat Kocyłowski znany jest jako człowiek bardzo do narodowości polskiej wrogo się odnoszący i nie uznający Rządu polskiego. Działalność ta przejawia się we wszystkich kierunkach w zakres jego wchodzących względnie z niemi związanych. W pierwszym rzędzie przy obsadzaniu opróżnionych beneficjów kościelnych starał się zawsze najusilniej popierać księży o zapatrywaniach antypolskich, a o ile dążenia te były ukrócane prawem patronów starał się pozostawiać na administracji probostw ludzi nieprzychylnie do polskości usposobionych, by ci przynajmniej przez czas dłuższy w tej dziedzinie mogli pracować. Kandydatami biskupa na opróżnione beneficja byli przeważnie młodzi wychowankowie tut. Seminarium duchownego, które jest prowadzone w duchu antypolskim. Z listy kandydatów na probostwa usuwał duchownych ugodowo usposobionych by uniemożliwić patronowi nadanie takim prezenty pozostawiał samych radykalnie usposobionych"

    "Występy publiczne księdza Kocyłowskiego potwierdzają w zupełności panującą ogólnie o nim opinję wroga polskości, a w szczególności pobyt jego w Poratynie w roku 1922 podczas misji. W pierwszych dniach czerwca 1922 biskup Kocyłowski udając się do Poratyna na zakończenie misji przejeżdżał obok rzym.kat. kaplicy przy której zgromadzili się Polacy celem powitania go. Zobaczywszy z dala kaplicę i tłum ludzi kazał biskup podciąć konie i przejechał obok kaplicy patrząc w przeciwną stronę. O jakie 25 kroków od kaplicy stali dwaj żydzi których biskup pozdrowił , ostentacyjnie uchylając nisko kapelusza. Zajście powyższe wywołało bardzo słuszne rozgoryczenie Polaków, a nawet co poważniejsi gospodarze Rusini z Poratyna odzywali się , że biskup przyjechał na agitację a nie na Służbę Bożą."

  • Biskup J.Kocyłowski
    http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/biskup.html

    “....Władzę nad miastem [Przemyślem] i okolicą sprawowała [niemiecka] Komenda Polowa i Komenda Miasta na czele z gen. por. Strecciusem. Do Komendy w pierwszym dniu okupacji zwróciła się ukraińska delegacja w składzie: dr Włodzimierz Zahajkiewicz, M. Demczuk, prof. I. Gontarski, kupiec Jarosiewicz i mgr St. Nawrocki z propozycją objęcia władzy w mieście. Odpowiedzią na tę propozycję było zaproszenie ks. biskupa grekokatolickiego, J. Kocyłowskiego i dr. W. Zahajkiewicza na spotkanie 15 września 1939 r. z Adolfem Hitlerem w okolicy Jarosławia, który przyleciał samolotem w celu rozważenia powołania rządu ukraińskiego na obszarach położonych na wschód od Sanu. Spowodowało to masową manifestację w dniu 16 września 1939 r na przemyskim rynku ludności ukraińskiej, deklarującej przyjaźń między Niemcami a Ukrainą."

  • Moim zdaniem Czesi przeginają z tym pomysłem. Własowcy może i im pomogli, ale nie z miłości lecz dlatego, że chcieli ratować własną skórę. Przecież to był 6 maja 45 a po 1000-letniej Rzeszy i jej fuhrer'ze została kupa gruzu i popiołu. Wcześniej jednak walczyli ramię w ramię z Niemcami i pewnie, gdyby Niemcy "stali" nieco lepiej, to strzelali by do Czechów równie chętnie jak do powstańców w Warszawie.

  • do gutek: ale pojechałeś po bandzie... Gułag to też mit i bzdura?

  • Ledwo zaczęli a już pachnie (a raczej śmierdzi) rozłamem. Jaro7 ma rację, JKM to ekscentryk nie nadający się do pracy zespołowej.

  • do @gutek: tak, to on.

  • Szarij to pajac. Polecam prace nt przewrotu oaństwowego na Ukrainie w 2014 Ivana Katchanovskiego, profesora Uniwersytetu w Ottawie https://uottawa.academia.edu/IvanKatchanovski który już dawno przeprowadził stosowne analizy

  • Hołodomor to mit i bzdura.

  • mo i mamy problem. okazuje się że zabójcami(jak zawsze) są "patrioci", obrońcy" i "aktywiści" "świętego majdanu" i "wojny z rosją". Schiz w czystej postaci :D

  • imbecylador usrainy... to ta pizda która wrzeszczała pod ambasadą Rosji w Kijowie - PUTIN CHUJŁO?????

  • JKM ciągnie Konfederację w dół,pisałem to już dużo wcześniej.Ten facet nie nadaje sie do współpracy.

  • Deszczyca a kiedy przemianujecie na ukrainie ulice o nazwach Szuchewycz,Bandera i im podobne? Przemyśl przypominam ambasadorze leży w POLSCE.

  • Im częściej Izraelscy politycy sikają usa na wycieraczkę przed drzwiami tym lepiej dla Polskich spraw w Waszyngtonie.

  • Poznaniak74 12 December 2019, 14:01 W stolicy Czech stanie pomnik własowców

    Warto przypomnieć ze w skład tzw. ROA (właściwie Siły Zbrojne Komitetu Oswobodzenia Narodów Rosji) właczono zwyrodnialców z tzw. Brygady Kamińskiego (Rosyjska Wyzwoleńcza Armia Ludowa ) która "wsławiła się" mordami na Polakach m.in podczas Powstania Warszawskiego...

  • No to mają Ukraińcy do Polski bardzo blisko.
    Średnia płaca na Ukrainie = 3273 hrywny
    Średnia płaca w Polsce = 5000 złoty
    Tą kwotę 1727 hrywny Ukraina za 10 lat powinna nadgonić.
    Chyba że Polska znowu ucieknie im do przodu...

  • Czyli Rosja (Putin) oficjalnie przyznała się
    do wydania wyroku wykonanego poza granicami FR.
    Wszystko to zgodne z obecnie obowiązującym prawem FR.

  • Za 3 lata ma nastąpić wielkie wydarzenie:
    Jan Tomasz Gross ma dostać nagrodę Nobla
    w ślad za panią Olgą Tokarczuk.
    Cieszmy się Panowie, "polska" kultura zwyżkuje!

  • No i co mogą Stanom zrobić?
    Jak wół pierdzi, to obora słucha.

  • Ciekawe jaki będzie komentarz pro izraelskiej diaspory w USA.
    No i jakie będą komentarze tej sprawy w Polsce,
    jakie będą dyrektywy rządu USA dl Polaków, co się zmieni.

  • turkuc_podjadek 12 December 2019, 10:52 Amerykańscy senatorzy szykują sankcje przeciw Turcji

    No to żegnajcie amerykańskie bazy w Turcji :)