Aleksander, Saszka, Szurik /to jedno i to samo imię/ Lukaszenko to jednak jest gigant, działa na zasadzie:
- mamo, chwalą nas,
- a kto , synku,
- a wy mnie, a ja was
Żal mi Was , nic dobrego dla Was z tego nie wyniknie, mieliście wolność, a pchacie się z powrotem do pierdla, no chyba , że zaczniecie sławić UPA i Bandrę i wstąpicie do AZOWA
Przecież to było tylko kwestią czasu. Wnet zacznie się ćwiczenie autochtonów znad Wisły i Warty aby im wybić z głowy, że to oni są gospodarzami a przybysze to przybysze i powinni się dostosować. Zresztą, w pewnych aspektach już tak się dzieje, czego przykładem chociażby działania niektórych przybyszów, co poczuli się bardziej gospodarzami niż miejscowi i próbują narzucać swoją narrację nie tylko w kwestiach historycznych.
Wg najnowszych wyników SF nie wygrała wyborów. Nie ma to tak naprawdę znaczenia, bo (nie sprawdzałem kandydatów niezależnych i z aontu) wszystkie partie, które uzyskały mandaty są SOCJALISTYCZNE z różnicami jak: narodowi socjaliści, socjaldemokraci, ekosocjaliści...
Do @Czeslaw Ale granice RP nie są 'samorządne i niezawisłe" więc ktoś taką hołotę do Polski wpuszcza. Widać więc wyraźnie że PO i PiS są siebie warte...
GW prawda, typowo żydowskie podejście do rzeczywistości.
Wrzucamy gówno jako newsa, potem propagujemy go jako prawdę objawioną.
Bezwzględna większość Polaków byłaby za wysłaniem armii, w ramach NATO,
na odsiecz innym krajom członkowskim.
Wierzymy i chcemy wierzyć że jesteśmy grupą lojalnych sojuszników.
Chyba że za wyjątkiem zdradzieckiej Francji z jej kolonizatorską moralnością.
Wszyscy doskonale wiemy , kto i kiedy rozpoczal mordy na Wolyniu. Wiedza to rowniez Ukraincy. To wlasnie oni w imie oblakanczej ideologi Doncowa , ktora z zapyzialego , ciemnego chlopa ukrainskiego - analfabety miala zrobic "nadczlowieka", rozpoczeli okrutne mordy na Polakach na niespotykana skale. Doskonale wiedzieli, ze Wolyn jest bezbronny ,dlatego tam rozpoczeli rzez . Nie ma rzadnego usprawiedliwienia dla zbrodniarzy, oni nie walczyli o wolna Ukraine, oni wyrzynali bezbronna ludnosc, tylko dlatego, ze byli to Polacy. Ta zbrodnia nie ma kompletnie zadnego uzasadnienia politycznego, jakiegokolwiek. To byl rok 43 ,Niemcy przegrali pod Stalingradem, w lipcu pod Kurskiem. Wiadomo bylo, ze Stalin bedzie decydowal o przyszlych granicach. Ani Polska ani Ukraina nie miala nic do powiedzenia. W tym momencie Ukraincy zaczynaja rzez na Wo lyniu, pytanie po co? w jakim celu? Tam Polakow pozostalo zaledwie 12% , czym mogli zagrozic Ukraincom?, przeciez nie mieli samoobrony ani nie bylo AK. Odpowiedz jest tylko jedna to zoologiczna potwornie rozbudzona przez OUN-UPA nienawisc do Polakow i wszystkiego , co polskie. Mordowali po to by tylko mordowac. To jest jedyne wytlumaczenie innego nie ma. Jesli na Wolyniu bylaby silna AK , ci zbrodniarze z pewnoscia by nie rozpoczeli mordow. Jesli nawet by sie tak stalo AK swoimi akcjami odwetowymi, o podobnym zakresie szybko by ukrocila popelniane zbrodnie. Wyraznie widac to na Lubelszczyznie, gdzie dzieki takim ludziom , jak Basaj czy Jachymek udalo sie powstrzymac ludobojcow OUN-UPA. Nalezy zaznaczyc , za za wszystkie zbrodnie popelnione na ludnosci polskiej i ukrainskiej odpowiedzialnosc spada na zwyrodnialcow OUN-UPA, gdyz to oni rozkrecili spirale przemocy, atakujac polskie wsie poczynajac od Wolynia. Kazdy czlowiek ma prawo do samoobrony. Polacy tez mieli to prawo, nie mogli dac sie zabijac. Chwala ludziom takim, jak Basaj i Jachymek , to oni powstrzymali rzez niewinnych ludzi, ograniczyli zbrodnie. Gdyby nie oni byloby jak na Wolyniu.
Jesli Polski Sejm przyjal uchwale w sprawie ludobojstwa na Kresach . To logicznym wydaje sie przyjecie uchwaly , w sprawie zbrodniczych organizacji ktore popelnily te zbrodnie, takie , jak OUN- UPA, SS Galizien, takze napietnowaniu zbrodniarzy, ktorzy kierowali mordami na Kresach, w szczegolnosci chodzi o Bandere , Szuchewycza, Klaczkiwicz i inni zbrodniarzy, . OUN -UPA byla organizacja zwiazana z hitlerowskimi Niemcami, dzialala na podobnej szowinistycznej ideologi , byla skrajnie antypolska i pozostala. Popieranie skrajnego nacjonalizmu ukrainskiego jest dzialaniem antypolskim i w przyszlosci bardzo niebezpiecznym. Tego typu dzialania nalezy zdecydowanie potepic . Nalezy wyciagac wnioski z przeszlosci, aby znowu to sie nie powtorzylo.
Czy jacyś terroryści islamscy z ISIS kiedykolwiek zaatakowali izrael, największego przyjaciela arabii saudyjskiej, która ich stworzyła? No niby jak i po co?!?
Jazmig, skąd u Ciebie takie wielkoruskie szaleństwo, takie "trzepnięcia po łapach Norwegów".
"Najpierw droga negocjacji potem ultimatum. Najpierw oferujemy negocjacje i konsultacje” – podsumowała rosyjska ambasada.
Ultimatum - w prawie międzynarodowym jest to żądanie jednego państwa wobec drugiego spełnienia określonych warunków w określonym czasie pod groźbą wojny.
Rosja Putina wpadła w bezrozumny amok, zaczęła straszyć Norwegię wojną?
Norwegom Rosja może gówno zrobić, bo co - zaatakuje NATO?
Rosja liczy na to, że Norwegowie przestraszą się i wpadną w panikę?
Chyba że ambasada rosyjska w Norwegii zaczęła prowadzić samodzielną politykę.
Izrael zabrał Syrii Wzgórza Golan, jak swoje, Turcy włażą rownież jak złodziej do sadu po jabłka, amerykańce rozsiedli sie na polach roponośnych i kradna ropę jak tylko mogą , tłumacząc, że ja zabezpieczają przed kradzieżą?!!, islamiści, najbardziej bandyckie skrzydło Al-kaidy okupuje kawałek terytorium, i taki turek, nie chce pozwolić zrobić Syryjczykom porzadku we własnym kraju, w którym kiedyś naprawdę dobrze się żyło, zanim demokratyczne państwa nie zrobiły tam rozp......rduchy!
Stawianie pomnikow Ukrainskim zbrodniarzom z OUN -UPA jest tym samym , jak bysmy stawiali pomniki hitlerowskim zbrodniarzom. Hanba tym , ktorzy probuja gloryfikowac zbrodniarzy Polskiego Narodu
Skąd się biorą takie głąby? Chyba za dużo syjonistycznej propagandy z TVP się nasłuchałeś, zamachy na zachodzie Europy jak i destabilizacji bliskiego wschodu czy też stworzenie ISIS to wszystko robota służb USRAELSKICH które najwidoczniej ty popierasz.
a może zamiast namawiać , _Palestyńczków aby prosili o interwencję, najpewniej, wojskową, świat powinien zmusić Izrael, aby ten pozwolił po prostu ludziom pracować i ŻYĆ!
Pani "konsulowa",jak sama nazwa wskazuje jest zapewne z plemienia Szoszonów,nic nie rozumie,bo i skąd? Ci co ją wysłali nie sprawdzali czy ma wiedzę na tematy związane z polską historią. Nie sprawdzono czy korzenie jej sięgają do XIX w. czy też dziadowie byli jeszcze z operacji "Wisła"lub też skradli dokumenty pomordowanym polakom z okolic Przemyśla....?! Taka to racja stanu ...Wysyła się p.Piekło i jemu podobnych...którzy realizują wiadoma politykę nakreśloną przez MSZ w Warszawie...Często u nas zadaje się pytanie takim mędrkom...."czy pani jest idiotką czy o drogę pyta?"
a na import węgla z pozostałych kierunków / ameryka, australia/ to Pan Kamysz nie chce nałożyć embarga?, tamten węgiel jest lepszy, bardziej demokratyczny, a rosyjski jest tani, dlatego ma zbyt, bo ludzie nie mają pieniędzy na drogi węgiel polski /różnica w cenie za tonę to około 400 zł/ ale z tym zaden z plityków nie chce się liczyć, a niby skąd emeryci otrzymujący 900 zł emerytury maja brać pieniądze na drogi węgiel, może dofinansuja ich Ukraińcy, którzy otrzymują polskie emerytury, których wypłatę /emerytur/ podpisał minister pracy, kilka lat temu, kto to był? no właśnie , kto?...
a miałem zamiar na Pana głosować w wyborach, teraz to już nie wiem na kogo zagłosuję.....
Banderowcy wszystkich krajów łączą się. A jak Pani konsul oceniłaby umieszczenie w szkole, w której uczą się polskie dzieci, popiersia Hitlera lub Stalina? Życzę również przyjemnych rozmyślań i wysokich lotów gołębicy.
To już i przedstawiciele władz centralnych operują słowem "nacjonalizm" wzorem propagandy rosyjskiej i niemieckiej. Proponuję Pani Konsul trochę podszkolić się, wówczas może zrozumie że słowo "nacjonalizm" w języku polskim i ukraińskim mają całkiem inne znaczenie, to tylko zbieżność fonetyczna ale nie merytoryczna.
No to niech ci Palestyńczycy zwrócą się o pomoc do swoich braci muzułmanów, którzy są nie tylko bardzo bogaci ale i bojowi. Gdzie są ich duchowni co to w Europie namawiają do zamachów bombowych. W Afryce i Bliskim Wschodzie, Pakistanie itd. mordują chrześcijan, niech wreszcie ktoś im to publicznie powie. Bo Muzułmanie to płaczą i wyciągają rękę o pomoc do "niewiernych" jak im żle a jak mają możliwość to tych "niewiernych'" mordują
Nowy test dla spoistości NATO.
Norwegia może olać Rosję,
ten test musi wypaść, z definicji, pozytywnie dla Norwegów.
Rosja grozi Norwegii?
Przysłowie: "nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz" pasuje w tej sytuacji.
Morosi się ucieszą, gość niespecjalnie jest świadomy sytuacji w jakiej są Filipiny.
Węgry ostatnim wolnym europejskim krajem w NATO. Brawo Węgrzy, nie dajcie się tak skundlić jaki dali się Polacy.
a ten mózg, to się amerykańcom na pewno uszkodził w czasie ataku irańskiego, czy może jednak trochę wcześniej.
A Iran był od początku wiarygodny.
Aleksander, Saszka, Szurik /to jedno i to samo imię/ Lukaszenko to jednak jest gigant, działa na zasadzie:
- mamo, chwalą nas,
- a kto , synku,
- a wy mnie, a ja was
Żal mi Was , nic dobrego dla Was z tego nie wyniknie, mieliście wolność, a pchacie się z powrotem do pierdla, no chyba , że zaczniecie sławić UPA i Bandrę i wstąpicie do AZOWA
Jak wiadomo, agresorzy - USA - w Wietnamie dostali łupnia. Niech Izrael nie próbuje naśladować bandytów.
Morawiecki zapomnial, kto sprowokowal V. Putina do tych wypowiedzi. Fotyga i spolka w Bruxeli na rozkaz naczelnika panstwa.
Co ty gadasz przecież w USA I Izraelu oficjalnie uczy się tego dzieci od najmłodszy lat także Putin nie wynalazł nic nowego.
Przecież to było tylko kwestią czasu. Wnet zacznie się ćwiczenie autochtonów znad Wisły i Warty aby im wybić z głowy, że to oni są gospodarzami a przybysze to przybysze i powinni się dostosować. Zresztą, w pewnych aspektach już tak się dzieje, czego przykładem chociażby działania niektórych przybyszów, co poczuli się bardziej gospodarzami niż miejscowi i próbują narzucać swoją narrację nie tylko w kwestiach historycznych.
Wg najnowszych wyników SF nie wygrała wyborów. Nie ma to tak naprawdę znaczenia, bo (nie sprawdzałem kandydatów niezależnych i z aontu) wszystkie partie, które uzyskały mandaty są SOCJALISTYCZNE z różnicami jak: narodowi socjaliści, socjaldemokraci, ekosocjaliści...
No i się okazuje, że tylko Iran jest od początku wiarygodny w podawaniu jankeskich strat
Kiedyś to bywały zimy, stęskniłem się!
Adolf jest pewnie dumny z takich uczniów...
Do @Czeslaw Ale granice RP nie są 'samorządne i niezawisłe" więc ktoś taką hołotę do Polski wpuszcza. Widać więc wyraźnie że PO i PiS są siebie warte...
Warszawa jest samodzielna, samorządna, niezawisła i coś tam jeszcze a Warszawą nie rządzi PiS, rządzi ten kogo Warszawiacy wybrali.
Nareszcie dogoniliśmy postępowy zachód...
Zasczyna się, PiS zrobi z Polski podobny śmietnik jak Francja lub Niemcy.
GW prawda, typowo żydowskie podejście do rzeczywistości.
Wrzucamy gówno jako newsa, potem propagujemy go jako prawdę objawioną.
Bezwzględna większość Polaków byłaby za wysłaniem armii, w ramach NATO,
na odsiecz innym krajom członkowskim.
Wierzymy i chcemy wierzyć że jesteśmy grupą lojalnych sojuszników.
Chyba że za wyjątkiem zdradzieckiej Francji z jej kolonizatorską moralnością.
Każdy szantaż kończy się z chwilą ujawnienia go i oświadczenia "sprawdzam".
Wszyscy doskonale wiemy , kto i kiedy rozpoczal mordy na Wolyniu. Wiedza to rowniez Ukraincy. To wlasnie oni w imie oblakanczej ideologi Doncowa , ktora z zapyzialego , ciemnego chlopa ukrainskiego - analfabety miala zrobic "nadczlowieka", rozpoczeli okrutne mordy na Polakach na niespotykana skale. Doskonale wiedzieli, ze Wolyn jest bezbronny ,dlatego tam rozpoczeli rzez . Nie ma rzadnego usprawiedliwienia dla zbrodniarzy, oni nie walczyli o wolna Ukraine, oni wyrzynali bezbronna ludnosc, tylko dlatego, ze byli to Polacy. Ta zbrodnia nie ma kompletnie zadnego uzasadnienia politycznego, jakiegokolwiek. To byl rok 43 ,Niemcy przegrali pod Stalingradem, w lipcu pod Kurskiem. Wiadomo bylo, ze Stalin bedzie decydowal o przyszlych granicach. Ani Polska ani Ukraina nie miala nic do powiedzenia. W tym momencie Ukraincy zaczynaja rzez na Wo lyniu, pytanie po co? w jakim celu? Tam Polakow pozostalo zaledwie 12% , czym mogli zagrozic Ukraincom?, przeciez nie mieli samoobrony ani nie bylo AK. Odpowiedz jest tylko jedna to zoologiczna potwornie rozbudzona przez OUN-UPA nienawisc do Polakow i wszystkiego , co polskie. Mordowali po to by tylko mordowac. To jest jedyne wytlumaczenie innego nie ma. Jesli na Wolyniu bylaby silna AK , ci zbrodniarze z pewnoscia by nie rozpoczeli mordow. Jesli nawet by sie tak stalo AK swoimi akcjami odwetowymi, o podobnym zakresie szybko by ukrocila popelniane zbrodnie. Wyraznie widac to na Lubelszczyznie, gdzie dzieki takim ludziom , jak Basaj czy Jachymek udalo sie powstrzymac ludobojcow OUN-UPA. Nalezy zaznaczyc , za za wszystkie zbrodnie popelnione na ludnosci polskiej i ukrainskiej odpowiedzialnosc spada na zwyrodnialcow OUN-UPA, gdyz to oni rozkrecili spirale przemocy, atakujac polskie wsie poczynajac od Wolynia. Kazdy czlowiek ma prawo do samoobrony. Polacy tez mieli to prawo, nie mogli dac sie zabijac. Chwala ludziom takim, jak Basaj i Jachymek , to oni powstrzymali rzez niewinnych ludzi, ograniczyli zbrodnie. Gdyby nie oni byloby jak na Wolyniu.
Jesli Polski Sejm przyjal uchwale w sprawie ludobojstwa na Kresach . To logicznym wydaje sie przyjecie uchwaly , w sprawie zbrodniczych organizacji ktore popelnily te zbrodnie, takie , jak OUN- UPA, SS Galizien, takze napietnowaniu zbrodniarzy, ktorzy kierowali mordami na Kresach, w szczegolnosci chodzi o Bandere , Szuchewycza, Klaczkiwicz i inni zbrodniarzy, . OUN -UPA byla organizacja zwiazana z hitlerowskimi Niemcami, dzialala na podobnej szowinistycznej ideologi , byla skrajnie antypolska i pozostala. Popieranie skrajnego nacjonalizmu ukrainskiego jest dzialaniem antypolskim i w przyszlosci bardzo niebezpiecznym. Tego typu dzialania nalezy zdecydowanie potepic . Nalezy wyciagac wnioski z przeszlosci, aby znowu to sie nie powtorzylo.
Duuużo się od hitlerowców nauczyli, duuużo
Dla porównania: ile razy Polska wystrzeliła na orbite jkiegoś swojego satelitę? Nie będę podawał liczby, bo... nie ma czego podać :(
Czy jacyś terroryści islamscy z ISIS kiedykolwiek zaatakowali izrael, największego przyjaciela arabii saudyjskiej, która ich stworzyła? No niby jak i po co?!?
Syryjczycy sie nie cofną.a armia Turecka bez wsparcia lotnictwa nie będzie miała spaceru po trupach tylko będzie zbierała własne.
To tylko kwestia czasu gdy Izrael zastraszając sąsiadów przekroczy granicę skuteczności takiego działania.
Powinni postawić w Madrycie pomnik świniom ,którym skarmiali ciała zamordowanych "wrogów ludu".
,,demokracji ,, w to graj
Jazmig, skąd u Ciebie takie wielkoruskie szaleństwo, takie "trzepnięcia po łapach Norwegów".
"Najpierw droga negocjacji potem ultimatum. Najpierw oferujemy negocjacje i konsultacje” – podsumowała rosyjska ambasada.
Ultimatum - w prawie międzynarodowym jest to żądanie jednego państwa wobec drugiego spełnienia określonych warunków w określonym czasie pod groźbą wojny.
Rosja Putina wpadła w bezrozumny amok, zaczęła straszyć Norwegię wojną?
Norwegom Rosja może gówno zrobić, bo co - zaatakuje NATO?
Rosja liczy na to, że Norwegowie przestraszą się i wpadną w panikę?
Chyba że ambasada rosyjska w Norwegii zaczęła prowadzić samodzielną politykę.
no to ładnie, nie ma co, ,,jewrostandart, i z tym do UE?!,, diemokracyja pełna gębą.
Izrael zabrał Syrii Wzgórza Golan, jak swoje, Turcy włażą rownież jak złodziej do sadu po jabłka, amerykańce rozsiedli sie na polach roponośnych i kradna ropę jak tylko mogą , tłumacząc, że ja zabezpieczają przed kradzieżą?!!, islamiści, najbardziej bandyckie skrzydło Al-kaidy okupuje kawałek terytorium, i taki turek, nie chce pozwolić zrobić Syryjczykom porzadku we własnym kraju, w którym kiedyś naprawdę dobrze się żyło, zanim demokratyczne państwa nie zrobiły tam rozp......rduchy!
Stawianie pomnikow Ukrainskim zbrodniarzom z OUN -UPA jest tym samym , jak bysmy stawiali pomniki hitlerowskim zbrodniarzom. Hanba tym , ktorzy probuja gloryfikowac zbrodniarzy Polskiego Narodu
No i sie potwierdza, że banki to kapitał spod ciemnej gwiazdy. Dawida
Gosiewska i inne PIS-dupcy wybiorą się tam podczas tegorocznych wakacji?
Skąd się biorą takie głąby? Chyba za dużo syjonistycznej propagandy z TVP się nasłuchałeś, zamachy na zachodzie Europy jak i destabilizacji bliskiego wschodu czy też stworzenie ISIS to wszystko robota służb USRAELSKICH które najwidoczniej ty popierasz.
a może zamiast namawiać , _Palestyńczków aby prosili o interwencję, najpewniej, wojskową, świat powinien zmusić Izrael, aby ten pozwolił po prostu ludziom pracować i ŻYĆ!
Ten Guaido uznaje się jednocześnie za przewodniczącego parlamentu, a zatem łączy w swoich rękach obie funkcje. Co na to "demokracja"?
Pani "konsulowa",jak sama nazwa wskazuje jest zapewne z plemienia Szoszonów,nic nie rozumie,bo i skąd? Ci co ją wysłali nie sprawdzali czy ma wiedzę na tematy związane z polską historią. Nie sprawdzono czy korzenie jej sięgają do XIX w. czy też dziadowie byli jeszcze z operacji "Wisła"lub też skradli dokumenty pomordowanym polakom z okolic Przemyśla....?! Taka to racja stanu ...Wysyła się p.Piekło i jemu podobnych...którzy realizują wiadoma politykę nakreśloną przez MSZ w Warszawie...Często u nas zadaje się pytanie takim mędrkom...."czy pani jest idiotką czy o drogę pyta?"
a gdzie demokracja, prawa człowieka i popieranie Ukrainy w wejściu do UE i wojnie z Rosją?
a na import węgla z pozostałych kierunków / ameryka, australia/ to Pan Kamysz nie chce nałożyć embarga?, tamten węgiel jest lepszy, bardziej demokratyczny, a rosyjski jest tani, dlatego ma zbyt, bo ludzie nie mają pieniędzy na drogi węgiel polski /różnica w cenie za tonę to około 400 zł/ ale z tym zaden z plityków nie chce się liczyć, a niby skąd emeryci otrzymujący 900 zł emerytury maja brać pieniądze na drogi węgiel, może dofinansuja ich Ukraińcy, którzy otrzymują polskie emerytury, których wypłatę /emerytur/ podpisał minister pracy, kilka lat temu, kto to był? no właśnie , kto?...
a miałem zamiar na Pana głosować w wyborach, teraz to już nie wiem na kogo zagłosuję.....
zyskała najwięcej, Rosja, 27 milionów zabitych, całkiem niemały zysk
Jeżeli na koszt Polaków, to tylko cyklon. Banderowcy współpracowali z faszystami, więc chyba się nie obrażą.
Rosja ma mnóstwo możliwości trzepnięcia po łapach Norwegów, więc nie podniecaj się, wojny nikt nie planuje.
Kaczyński ich dofinansuje darmowym gazem na koszt polskiego podatnika.
Banderowcy wszystkich krajów łączą się. A jak Pani konsul oceniłaby umieszczenie w szkole, w której uczą się polskie dzieci, popiersia Hitlera lub Stalina? Życzę również przyjemnych rozmyślań i wysokich lotów gołębicy.
Żegnaj Szwajcario!!
To już i przedstawiciele władz centralnych operują słowem "nacjonalizm" wzorem propagandy rosyjskiej i niemieckiej. Proponuję Pani Konsul trochę podszkolić się, wówczas może zrozumie że słowo "nacjonalizm" w języku polskim i ukraińskim mają całkiem inne znaczenie, to tylko zbieżność fonetyczna ale nie merytoryczna.
No to niech ci Palestyńczycy zwrócą się o pomoc do swoich braci muzułmanów, którzy są nie tylko bardzo bogaci ale i bojowi. Gdzie są ich duchowni co to w Europie namawiają do zamachów bombowych. W Afryce i Bliskim Wschodzie, Pakistanie itd. mordują chrześcijan, niech wreszcie ktoś im to publicznie powie. Bo Muzułmanie to płaczą i wyciągają rękę o pomoc do "niewiernych" jak im żle a jak mają możliwość to tych "niewiernych'" mordują
Nowy test dla spoistości NATO.
Norwegia może olać Rosję,
ten test musi wypaść, z definicji, pozytywnie dla Norwegów.
Rosja grozi Norwegii?
Przysłowie: "nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz" pasuje w tej sytuacji.
Jest to premia dla upowskiej Ukrainy za wymordowanie 200 tyś. Polaków?
Hańba dla decydentów, poniosą konsekwencje z rąk polskiego sądu.