• Podumaj Stiepan,
    wojna jest wojna. Rydz smigly mial nie oddac guzika i z Hitlerem zdobyc Moskwe.
    Hitler (jak i Polaków) uwazal za "podludzi" i Slowian-Rosjan juz mordowal. Tamten rzad byl wspólnikiem Hitlera, dopóki Polske nie napadl

  • co do Becka i polowań - czytałem. Nie ma potrzeby mi mówić co mam czytać. Co do misia, to była bardzo jednostronna wypowiedź, za bardzo prowokacyjna jak dla mnie.
    Co do Czechosłowacji, to Czesi nie byli także bez winy (lp wspomina o Zaolziu). Nawet obecnie przez kilkadziesiąt lat nie oddali 340ha. Błędem nie było ultimatum, ale pozwolenie niemcom na zajęcie całych Czech i przejęcie potencjału przemysłowego. Czesi pracowali na potencjał wojenny niemiec. Armaty, czołgi szły do armii niemieckiej.

  • ... ..Wracając do współpracy po Rapallo, niosła ona w sobie i wojnę, i jej implikacje militarne, które, co zaraz wyszczególnimy, były niezwykłej wagi, zarówno doraźnie, jak dla nadchodzącego dziesięciolecia. Zacznijmy, na przykład, od dziedziny lotnictwa. W Fili firma „Junkers" zbudowała fabrykę, która od 924 produkowała 300 samolotów rocznie; z nich, jak było przewidziane w pierwszym stadium, 60 szło dla ZSSR, zaś 240 pozostawało w dyspozycji Niemiec, którzy szkolili jednocześnie pilotów sowieckich i swoich własnych. „Fokker" budował zakłady w Moskwie, Leningradzie, Smoleńsku i Kijowie. Fabryka w rejonie Moskwy, „Chmeck", wypuszczała, począwszy od 1925, 17 samolotów miesięcznie, w tym 4 bombowce. W ciągu trzech poprzednich lat ZSSR zakupił w Holandii 280 szturmowców Fokker D-7. Drugi zakład „Junkersa" powstał w Twerze w 1924......

    .....Szkoła główna, dla samolotów ciężkich i lotnictwa, znajdowała się w Lipecku. Inna, dla oficerów, w Borisoglebsku niedaleko Saratowa. Szkoła w Lipecku liczyła nie mniej niż sześćdziesięciu pilotów instruktorów, w asyście około setki techników, wszystkich niemieckich, dla utrzymywania terenu i maszyn. Wszystko to pod szyldem „czwartej eskadry czerwonego lotnictwa". Po 1926 utworzono inną szkołę na Krymie, na północ od Sewastopola. Stan osobowy, z 26 instruktorów w 1922 i 60 w 1925, wzrósł do 300. Wszyscy lotnicy niemieccy, którzy służyli na frontach drugiej wojny w latach 1939-1942, byli kształceni w tych warunkach. W tym piloci sił lotniczych marynarki wojennej, szkoleni w Kronsztadzie, gdzie baza była całkowicie wyposażona przez „Dorniera".

    ... Berlin powierzył admirałowi von Hintze, we wrześniu 1923, wprowadzenie w życie tajnych porozumień zawartych z ZSSR w dziedzinie marynarki wojennej. Firmy „Krupp" i „Blohm und Voss" (z Hamburga) zbudowały wówczas bazy i przygotowały do ponownego użytku porty, jak na przykład port w Leningradzie, niezdatny do użytku od 1921. Jeżeli chodzi o flotę handlową, to na przykład Sutton podaje, że 75% tonażu sowieckiego, będącego w służbie od 1930 do 1945, zostało dostarczone dzięki pomocy zagranicy, w tym 20% całego tonażu przez Niemcy.....

    ...Produkcja armat i pojazdów opancerzonych zajmowała trzecie miejsce w produkcji wojskowej pod egidą „GEFU" i Sekcji „R". Firma „Krupp" zbudowała w Tule, w Leningradzie, w Schlisselburgu oraz w centralnej Azji siedemnaście fabryk produkujących działa i amunicję. Te ostatnie dostarczały w 1927 300 tysięcy pocisków rocznie. Również „Krupp" zbudował w Moskwie fabrykę Nr 8 (dział piechoty) i zorganizował w Ludze koło Leningradu główny poligon, gdzie szkolili się Niemcy. Wszystkie czołgi i samochody pancerne używane i przez Niemców po 1937 zostały opracowane i zbudowane w ZSSR przez firmy „Rheinmetall", „Krupp", „Daimler" i ,.Gute Hoffnungshute". Części zamienne szły przez Szczecin i Leningrad do kompleksów Kamy, usytuowanej na wschód od Kazania. Tam, gdzie od połowy lat sześćdziesiątych firmy „Renault" i „Fiat", wraz ze swym : wyposażeniem, umożliwiają Moskwie produkcję j ciężarówek i aut na swych licencjach. W „Zentrale Moskau" major „Neumann" nadzorował kursy instruktażu przyszłych „Panzerdivisionen" niemieckich, w miarę jak kończono montaże. Na miejscu generał Lutz i pięciu czy sześciu wyższych oficerów organizowało dwuletnie kursy inżynierów i kierowców pojazdów opancerzonych. Trzeba było wkrótce otworzyć drugi obóz szkoleniowy w Katordze koło Moskwy.....

    ...28 grudnia 1933, dziesięć miesięcy po spaleniu Reichstagu i jedenaście po dojściu Hitlera do władzy, W.Mołotow deklarował: „Nasze stosunki z Niemcami zajmowały zawsze szczególne miejsce(...) ZSSR nie ma żadnej racji, aby zmieniać swą politykę pod tym względem." 29 grudnia 1933, minister spraw zagranicznych ZSSR Litwinów podkreślił przed deputowanymi Rady Najwyższej, po dyskursie przewodniczącego Rady W. Mołotowa: „Jesteśmy złączeni z Niemcami od dziesięciu lat szerokimi więzami ekonomicznymi i politycznymi (...) I Niemcy, i my odnieśliśmy ogromne korzyści z tych dobrych stosunków (...) i możemy tylko wygrać, postępując tak dalej."......

  • "....Złodziej krzyczy łapaj złodzieja...."

    Po raz n-ty te same kłamstwa . Ani słowa o stałej i wieloletniej i realnej współpracy gospodarczej i militarnej między Niemcami i ZSRR przez blisko dwie dekady.

    http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom3.html

    Reichswehra w Moskwie od marca 1921
    .....I rzeczywiście, generał Otto Hasse, major von Schleicher, kapitan Fritz Tschunke omawiają w tym czasie z Radkiem, z Leonidem Krasinem, naówczas komisarzem do spraw handlu i przemysłu, z generałem Lebiediewem, szefem sowieckiego sztabu generalnego, miejsca lokalizacji, gdzie kapitały, maszyny, technicy i instruktorzy niemieccy będą produkować materiały i kształcić oficerów dla armii obu krajów. I to już w marcu 1921, dwa miesiące przed pierwszą oficjalną umową handlową, która będzie parawanem. W tym czasie każe się wierzyć nacjonalistycznym i nacjonal-socjalistycznym bojownikom Weimaru, że Reichswehra jest ochroną przeciw „Spartakusowi", zaś bojownikom komunistycznym, że ZSSR jest niezniszczalną podporą przeciwko „faszyzmowi". Ani „Volkische Beobachter", pismo partii nazistowskiej, ani przywódcy „Consula", ani Ernst Roehm i jego przyjaciele, którzy właśnie przeszli masowo do NSDAP, nie występują przeciwko tej polityce dla naiwnych. I nie bez racji: w tym czasie są oni „zasilani" z „czarnej" kasy Reichswehry. W grudniu tegoż roku stała komisja niemiecka instaluje się w ZSSR na dwa lata. Jej specjalistami od uzbrojenia (w tym dwoma z firmy „Junkers") „opiekuje się" major A.D. von Niedermayer, zwany Neumann i podpułkownik Schubert. Dyplomata Ago von Maltzan, który nazajutrz będzie obecny przy podpisywaniu traktatu w Rapallo, utrzymuje kontakty z Cziczerinem, Litwinowem, Radkiem, Krasinem i Worowskim....

    Już wtedy Moskwa proponuje Stresemannowi „podzielić się Polską"
    ...Kreml przedłożył Stresemannowi, w kilka tygodni po zredagowaniu wyżej wymienionych uwag, że uzgodniona polityka obu państw pozwoliłaby „podzielić się Polską według jej granic etnograficznych" (sic!). Moskwa i Berlin wymieniły między sobą nowe protokoły porozumienia na ten temat. Stresemann nie ośmielił się posunąć aż do presji militarnej, co proponowała Moskwa, ale podpisał, 24 kwietnia 1926, traktat przyjaźni i przymierza, który umocnił tajne i jawne ustalenia Rapallo.....

    ZSSR terenem prób nowych zbrojeń niemieckich
    .....Już w 1921 dwa tysiące niemieckich specjalistów wojskowych znajdowało się w ZSSR. Po roku 1922, gdy tylko eksperci generała Bauera i admirała von Hintze wybrali najbardziej dogodne miejsca dla budowy baz marynarki wojennej i lotnictwa, poligonów ogniowych, terenów ćwiczeń lotniczych, tajnych laboratoriów, itd., było ich pięć tysięcy. Moskwa pozwalała na wszystko. Niemcy będą mogły przeprowadzać poszukiwania we wszystkich dziedzinach nauki i produkować każdą broń, jaką zechcą, pod warunkiem, że prototypy nie opuszczą terytorium sowieckiego i że pewien procent tej produkcji będzie zarezerwowany dla uzbrojenia Armii Czerwonej.

    ....przemysł niemiecki i Bank przyznawały sukcesywnie ZSSR: 150 milionów marek pożyczki w 1923, 100 milionów w 1925 i 300 milionów w 1926. Nie mówiąc o sumach bliskich miliarda marek, które tylko przemysłowiec Otto Wolf pożyczył osobiście ZSSR między rokiem 1925 i 1935. ...

  • Tylko na prawdzie Polska i Ukraina moze zbudowac wspolna przyszlosc. Jak na razie prawda historyczna ma duze problemy , aby zaistniec w swiadomosci Ukraincow. Nawet ukrainskie "elity" maja problemy z prawda i moralnoscia, a wiec coz mozna oczekiwac od zwyklych obywateli. Banderowcy juz w trakcie popelniania zbrodni zacierali slady falszowali dokumenty, zrzucali wine na Niemcow , Rosjan, Zydow , Polakow itp. Dalej podobnie postepuja ich spadkobiercy, po prostu falszuja historie i mysla , ze na tym zbuduja poprawne relacje z Polska. Polska zrobila dobry krok na drodze do normalizacji stosunkow z Ukraina, gdy Polski Sejm przyjal uchwale w sprawie ludobojstwa na Kresach. Nalezy isc dalej i przyjac nastepna uchwale dotyczaca tych ktorzy dopuscili sie tych zbrodni. Nalezy potepic, jako zbrodnicze organizacje OUN- UPA . Nalezy wskazac, z imienia i nazwiska zbrodniarzy takich jak Bandera, Suchewycz, Klaczkiwicz i innych. Podobnie , jak to zrobiono z hitlerowskim nazizmem. Nie moze byc we wspolczesnym swiecie miejsca na glorifikowanie zbrodniarzy.

  • Załóżmy że dobrze że wkroczyli, tylko dlaczego od razu zabrali się za mordowanie, więzienie i wywożenie całych rodzin na Sybir. No Wania podumaj, dlaczego Wy to robili?

  • Ukraincy musza zrozumiec, ze za wszystkie zbrodnie , jakie mialy miejsce w tym czasie na tych terenach odpowiedzialnosc spada na faszystowska organizacje ukrainska OUN-UPA. Ta szowinistyczna organizacja banderowska miala w swoim zalozeniu wymordowac mniejszosci narodowe Zydow , Polakow, Czechow i innych. Polacy aby przetrwac musieli sie bronic. Musieli przyjac walke na tych warunkach , jakie narzucil przeciwnik. Ukraincy nie oszczedzali polskich kobiet ani dzieci, w czym lepsze mialy byc ukrainskie kobiety i dzieci , aby okazac im litosc?. Musimy zrozumiec , ze tam na Kresach nie bylo "cywilow" ,tam Polakow mordowaly takze kobiety i nastoletnie dzieci - dorzynaly rannych. Szczegolnie na Wolyniu, kazdy Ukrainiec mial rece umazane po lokcie w polskiej krwi. Tam takich polskich wiosek , jak Sahryn czy Pawlokoma bylo TYSIACE. Polskie organizacje wojskowe AK czy BCH, nie byly "zarazone" szowinizmem , nie mialy na celu czystek etnicznych, bronily polskiej ludnosci przed zbrodniarzami z OUN-UPA .Chwala im za to!.

  • Obywatele RP , jest to "wtyka " Rosji. Ci ludzie to "pro- sowieticus". Robia ''krecia" robote. Swoimi dzialaniami antagonizuja Polakow i Ukraincow. Popierajac ukrainskie klamstwo wolynskie ,wzmacniaja na Ukrainie szowinistow i banderowcow. Tym samym powoduja narastanie po stronie Polskiej , oburzenia na prowokacje,jakich sie dopuszczaja ,tym samym wzmacniaja tendencje nacjonalistyczne. Obywatele RP swoim dzialaniem buduja " mur" pomiedzy narodami. Jesli chca dzialac dla dobra Polski i Ukrainy niech zaczna budowac "mosty" czyli poszukiwac prawdy historycznej. Okreslic kto i co za organizacje rozpoczely mordy na ludnosci polskiej, okreslic jasno, kto byl katem , a kto ofiara. Musza zrozumiec, ze za wszystkie zbrodnie , jakie mialy miejsce odpowiadaja faszysci z OUN-UPA. Za to , co stalo sie w Sahryniu takze. Normalnie myslacy czlowiek nie powinien miec z tym problemow, chyba ze celowo zaklamuje historie , dla wlasnych celow politycznych.

  • hmmm przeczytałem ten artykuł i wnioski mam dwa p-szy, że facet strasznie gubi się w zeznaniach słabo u niego ze znajomoscią historii a jego próby łagodzenia napięć z Polską bez pełnego uznania zbrodni ludobójstwa popełnianych przez OUN/UPA oraz napiętnowania tej zbrodniczej organizacji oraz jej przywódców są od razu skazane na niepowodzenie (przy czy pisząc Polska mam na myśli ludzi i organizację normalnie rozumiejącą polska rację stanu w tej sprawie). Drugi wniosek bardziej budujący to stwierdzenie kol. Dobrowycza o nie tworzeniu własnych mitów historycznych..może coś na tym da się zbudować.

  • Rydz Smigly zostawil panstwo z calym rzadem, "wrócil" w X.1941 umrzec XII.1941
    A zabranie czesci Czechoslowacji z Hitlerem jest w porzadku?
    Hitler dostal w Czechoslowacji 14 dywizji, przemysl wojenny i Czechów do robót przymusowych dla wojny Historia sie powtarza.
    Czyli Nimcy maja wg tego prawo zabrac teraz swoje Ziemie Odzyskane i np. Ukraina zabrac co chca we wschodniej Polsce?

  • do @janusz123: Szanowny Kolega upraszcza nieco, w 1936 czy 37 nikt nie wiedział jaka bestia wyjdzie z Adolfa. Co do Czechosłowacji to był rewanż za zabór Zaolzia w 1920r. To że rząd opuścił kraj też nie jest niczym nadzwyczajnym, tak czyniły wszystkie rządy krajów zajmowanych przez III Rzeszę. Natomiast porzucenie walczącego wojska przez było nie było Naczelnego Wodza to hańba, z czego Rydz zdawał sobie sprawę i dlatego powrócił do okupowanego kraju.

  • I bardzo dobrze, wszak gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Ale do tego trzeba mieć u władzy ludzi mądrych i prawdziwych patriotów, czego niestety o naszych "elytach" powiedzieć nie można.

  • Barrdzo ciekawe, czy dostana wizy do Rosjii wraz z Kaczynskim za ciagle opluwanie i atakowanie tego kraju od 2010?

  • turkuc_podjadek 13 February 2020, 11:44 Rząd: nie ma zgody Polski na podatek od mięsa

    Jak unia uchwali taki podatek, to proponuję uznać mięso za owoce albo warzywa, proste

  • Ciekawe, czy uda mu się dostać do Auschwitz z biało-czerwoną flagą, lub na Wołyń ...

  • Tamten rzad liczyl na zdobycie m.in. reszty Ukrainy.
    17.09.1939 juz uciekli przez Rumunie z dowódca Wojska Polskiego Rydza Smiglego na czele. Trwaly walki z Niemcami. Porzucili Polske
    Tylko straty dla Polski
    HISTORIA

  • Poczytaj. U min. Becka wisial portret Hitlera, a Herman Goering itd. polowali z politykami w Bialowiezy
    Byl zakaz krytyki Hitlera w Polsce (karalny)

  • Inaczej by bylo, jesli by tamta Polska nie zaatakowala z Hitlerem Czechoslowacji 30.09.1938. Wojna...
    ""Polskie ultimatum wobec Czechosłowacji w mocarstwach zachodnich spotkało się z potępieniem i miało negatywny wpływ na reputację Polski"" - Polska zostala sama i stracila 6 mln. Polaków

  • misiu nie pamięta, zupełnie zapomniał, o współpracy wojskowej niemiec i sovietów. O poligonach w rosji radzieckiej, na których niemcy i sovieci razem ćwiczyli, co pozwoliło niemcom po dojściu adolfa do władzy szybko zbudować armię, o fabrykach gdzie produkowano wspólne prototypów. Całej współpracy wojskowej.

  • do @jazmig: 100/100. Kacap "zapomniał" o Rapallo, Berlinie, Moskwie, Mołotowie, Ribbentropie, Stalinie itd. Wracają do narracji z czasów wujka Soso, tfu!

  • Litwini mają swój gazoport i mogą sprowadzać LNG z różnych krajów świata, nie muszą kupować rosyjskiego gazu. Wyjdzie drożej, ale będą niezależni.

    Na razie PGNiG kupil ten gazoport, bo Litwinów nie stać na tani gaz amerykański, a Polskę stać na taki gaz.

  • Ta wypożyczalnia nie była budowlą, lecz przyczepą TIR-a, więc w ogóle nie dotyczyły jej przepisy budowlane, a sam wypadek był po prostu nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności. Podczas wiatrów pojawiały się trąby powietrzne, które zrywały dachy budynków mieszkalnych, łamały tablice informacyjne itp. Takie zdarzenia są zaliczane do siły wyższej, bo żadne przepisy nie ochronią przed ich skutkami. Ta poszkodowana rodzina miała po prostu pecha. Wysiedli z samochodu w niewłaściwym miejscu i czasie.

  • Obrzucanie koktailami mołotowa budynków to jest akt terroru.

  • To szkolenie będzie polegało na mordowaniu cywilnych mieszkańców Iraku? Przecież Irak nakazał im opuszczenie swojego terytorium. To jest zwyczajna okupacja i jest mi wstyd, że Polska okupuje Irak.

  • Ruskim już kompletnie odbiło

  • Znaczy......Europę z faszyzmu wyzwoliły i wygrały II WŚ ......wojska sowiecko-serbskie. Żałośni klakierzy reżimu putina coraz bardziej pogrążają się w szambie własnych błazeństw. Czuja chyba ze ich czas sie konczy i fiksują coraz bardziej "durno i straszno".

  • Skoro misji szkoleniowej nie ma, to dlaczego wojska okupacyjne, w tym polskie, przebywają w Iraku?

  • budulaj 13 February 2020, 07:40 FSB sprawdza rosyjskich internautów

    100/100

  • I tam, w kolonii karnej o zaostrzonym reżimie dokładnie poznają znaczenia słowa ,,anarchia,,

  • no jasne, toż inflanty, Smoleńsk i Berlin są nasze, nie wspominając Wilna Mińska i Lwowa. Nie dokońca jaest jasna sprawa z Kijowem, ale to chyba tez należy do nas.

  • 26 lutego 1768 r uchwalono prawa kardynalne, potwierdzające dotychczasowe przywileje ustrojowe szlachty w Rzeczypospolitej. Gwarantką tych postanowień została cesarzowa Rosji Katarzyna II i od tego czasu Rzeczpospolita stała się „de iure” protektoratem Rosji. Zwracam uwagę że I-y rozbiór miał miejsce dopiero w 1772r. Konfederacja Targowicka to spisek magnacki zawiązany w nocy z 18 na 19 maja 1792 w Targowicy (w rzeczywistości 27 kwietnia 1792 w Petersburgu), w porozumieniu z cesarzową Rosji Katarzyną II, pod hasłami obrony zagrożonej wolności przeciwko reformom Sejmu Czteroletniego i Konstytucji 3 maja. Akt ten został uznany za symbol zdrady narodowej, tak przez ówczesnych uczestników tego wydarzenia jak i przez historię
    Podobnie i teraz zwracanie się do władz UE, by podejmowała działania przeciwko aktualnej władzy, też należy uznać za zdradę narodową, chociaż tak w przypadku Targowicy jak i obecnie formalne podstawy są do takiego postępowania
    W 1981 r. gen.Jaruzelski też prosił Moskwę o pomoc, byliśmy w Układzie Warszawskim i w RWPG.
    Józef Piłsudski - „W czasach kryzysu, strzeżcie się agentury, idźcie swoją drogą, służąc tylko Polsce i nienawidząc tych co służą obcym”. Zamiast wieszać portrety zdrajców, należy wieszać zdrajców, bo nie można liczyć na to, że ze wstydu sami się powieszą.

  • "chwała UPA" to bestialskie mordowanie kobiet, dzieci i starców. Popieranie ich przez zdrajców znad Wisły z POPiS ma na celu wywołanie maksymalnego napięcia w społeczeństwie Polskim, nie godzącym się na ochydny fałsz. Ale i w społeczeństwie ukraińskim dominowanym przez UPAdlińskich szowinistów.

  • Irlandii już nie ma - właśnie teraz umiera resztka ostatnich starszych Irlandczyków, a kraj zamieszkuje masa nowego człowieka - poprawnego politycznie niewolnika. Europa jest tak chora, że nie wiem czy jest jeszcze możliwa jakakolwiek poprawa systuacji. To już są sowieci z wyboru. A Polska powoli idzie w te ślady...

  • Bosak 2020

  • I takie informacje idą w świat. Natomiast o bandziorach ukraińskich w Polsce cisza. Tych 7 to jakieś wymoczki, którym należy sie publiczna chłosta, ale coś mi mówi, że może się okazać, że znajdzie się tylko 2 czy 3 matołów, którzy nie będą w stanie wskazać tożsamości pozostałych... Naprawdę jestem ciekaw, czy znajdą wszystkich siedmiu.

  • lp 12 February 2020, 21:08 FSB sprawdza rosyjskich internautów

    Wielkie mecyje, a u nas ilu ma problemy za tzw. "mowę nienawiści", począwszy chociażby od "Matki Kurki" za Komorowskiego a skończywszy na użytkownikach Kresy.pl!? A wszystko i tu i tam, w imię poprawności politycznej, określanej wg kryteriów obecnie sprawujących władzę.

  • Izrael walczy o przetrwanie państwa, niech nie zapomina że agresorzy – FR – w Afganistanie dostali w dupę. Niech Izrael nie próbuje naśladować tych bandytów.

  • Z całą pewnością to celowane uderzenie w Google, Fb i Microsoft...

  • W Europie tak jak i w USA trwa wojna cywilizacyjna, tu nie liczą się argumenty, tu nie ma punktów wspólnych. Z jednej strony dekalog i patriotyzm a z drugiej strony marksizm kulturowy i międzynarodówka. To w imie tej obłednej idei marksizmu wymordowano miliony ludzi w Chinach, Kambodży, w Zwiazku Radzieckim itd. Cechą szczególną tej idei jest nienawiść do Kościoła Katolickiego a Polska jest postrzegana jako kraj katolicki. Już kilkanascie lat temu zablokowano wybór na Komisarza przedstawiciela Włoch bo oficjalnie przyznał się do katolicyzmu. Dlatego takie antykatolickie kraje (tzn.władze) jak Hiszpania czy Francja są traktowane ulgowo. Nawet Nobla odmówiono paieżowi Św.J.PII argumentując to tym ze jest duchownym religijnym ale Dalaj Lamie przyznano i jego religijność komisji noblowskiej nie przeszkadzała. Walka która się teraz toczy to walka o Europę o świat tak jak we wrześniu 1939 r. tylko innymi metodami nawet agresor jest prawie ten sam.

  • Smieszna ta jego nienawisc i niewiedza. 3,5 mln ludzi, gdzie 40% to Rosjanie. Walka z wiatrakami..

  • Turcy mieli rozbroic terrorystów w podlegającej im strefie deeskalacji, ale nie zrobili tego, a ostatnio mocno ich dozbroili. W efekcie terroryści ostrzeliwują cywilne miasta i wioski oraz atakują syryjskie i rosyjskie obiekty wojskowe. Na to Rosja nigdy nie pozwoli.

  • A co na to Niemcy ustami Unii?

  • Norwegia może zwrócić się do NATO z prośbą o rozlokowanie tam sił.
    NATO z pewnością natychmiast spełni taką prośbę, to taki jest cel Rosji?
    Rosja: najpierw oferujemy negocjacje i konsultacje, potem ultimatum”.
    Ultimatum w prawie międzynarodowym to żądanie jednego państwa wobec drugiego
    spełnienia określonych warunków w określonym czasie pod groźbą wojny.
    Putin zwariował, zaczął straszyć Norwegię wojną?
    Norwegom Rosja może gówno zrobić, bo co – zaatakuje NATO?
    Rosja liczy na to, że Norwegowie przestraszą się i wpadną w panikę?
    Rosyjska "głubinka" cierpi głód i nędzę, Putin chce uciec w wojnę przed Rosjanami?

  • Czyżbym na zdjęciu widział naszego "Twardego"?.. ;-)

  • Jeśli zarząd PKP Cargo jest jak z minionej epoki, to trudno się dziwić. Do tego dochodzą lata zaniedbań w infrastrukturze kolejowej i szybkie ich nadrabianie w obecnym czasie. Poza tym, czy żelazna zasada bezwzględnego pierwszeństwa składów pasażerskich przed towarowymi jest aż taka konieczna?..

  • Znamienne, że rządzący zwykle przypominają sobie o Polakach tuż przed wyborami. -_-

  • 1000_szabel 11 February 2020, 21:20 Port Gdańsk bije kolejne rekordy w przeładunkach

    Chociaż w tym artykule jakieś dobre wieści. Zresztą było to oczekiwane po zdywersyfikowaniu źródeł energii.

  • Władze Lwowa nienawidzą Polaków i czczą zbrodniarzy banderowskich, dlaczego zatem Polska pomaga tym ludziom? Niech samo sobie zutylizują te baterie.

  • Szanowna Pani Kay Bailey Hutchison, tak niewiele trzeba zrobić by znieść tą blokadę!
    Otóż należy PO+wiedzieć tym banderowcom, by znieśli dyskryminującą ustawę dotyczącą mniejszości narodowych mieszkających od wieków w swoich rodowych miejscach, kiedy jeszcze nie było tzw. słychu i dychu o tzw. Ukrainie!!!!!!.................

  • Trumny niepodległości https://youtu.be/SR1yJd2g4AQ