Jestem bardzo ciekawy , jak prawnie jest uregulowana sprawa stawiania pomnikow hitlerowskim zbrodniarzom z SS , czy oni tez maja w Polsce swoje pomniki, ktore Polacy na swoj koszt odnawiaja? Przeciez oni od OUN- UPA roznili sie tylko sposobem mordowania, ci drudzy byli bardziej bestialscy w stosunku do kobiet i dzieci pochodzenia polskiego. Nalezy dodac, ze w OUN - UPA byli to obywatele polscy pochodzenia ukrainskiego. Wspolpracujac jawnie z III Rzesza Hitlerowska w eksterminacji Narodu Polskiego byli zdrajcami, za zdrade nalezala im sie" kula w leb". Ci ludzie na nic innego nie zasluzyli. Jesli chcemy stawiac im pomniki, dlaczego nie zaczniemy stawiac innym zdrajcom, mniejszoscia niemieckim w Polsce, ktore w 39r strzelaly do polskich zolnierzy np w Bydgoszcy. Tam przeciez tych Niemcow , obywateli polskich, za zabijanie polskich zolnierzy, kilkunastu Wojsko Polskie rozstrzelalo. Czy IPN planuje postawic im jakis pomnik? Jak stawiamy wszystkim zbrodniarzom pomniki to wszystkim. Polska ,aby wyjsc z tego "obledu" w ktory sie sama wpakowala, musi okreslic jasne kryteria , ktore obowiazuja jednakowo wszystkich zbrodniarz, tych nazistowskich ,jak i tych banderowskich.
Polski Sejm powinien podjac uchwale dotyczaca zbrodniczych organizacji OUN- UPA, SS Galizien, i innych. Zbrodniarzy wojennych takich, jak Bandera, Szuchewycz, Klaczkiwicz i innych. Zdecydowanie i jasno powiedziec, ze to te organizacje i ci ludzie stoja za Ludobojstwem na Kresach.
komentarz zbyteczny...!!!..Żabojady,mają to w zwyczaju,że przekłamują z historii Europy wszystko...Podawali ostatnio w Jerozolimie,że w czasie II-ej wojny światowej zginęło 85 tys. francuzów..(!) z czego 80 tys.to żydzi francuscy,których Francuzi pakowali w wagony do niemieckich obozów koncentracyjnych.Nie liczmy,że się do tego przyznają, jak "czyścili" dzielnicę żydowską w Paryżu. Co do walk o Monte Cassino to wystarczy przeczytać źródła zachodnie jacy to żołnierze francuscy brali udział w walkach we Włoszech...Byli to Marokańczycy i Algierczycy,którzy grabili,mordowali Włochów i gwałcili kobiety....Tak to Francuzi brali udział w walkach w II-ej Wojnie Światowej...o ich Resistance...można czytać do woli..Albo obejrzeć komediowy serial angielski" Allo Allo"...Tak mniej więcej wyglądała ich partyzantka...!!!!
@dls Maverick: Jesteś "skloconym" ruskiem, siejesz propagandę. .
Ruski "klocek" to po polsku znaczy zestalone guano przy ruskim tyłku.
Naucz się pisać po polsku, niech kupią Tobie inną, polską klawiaturę.
Wspomagają też obcinaczy głów i kamieniujacych w Arabii Saudyjskiej, może by tak spróbowali zrobić tam demokrację, albo trochę zrzucic z samolotów lub dronów/ demokracji/
To znaczy można bezkarnie zabijać , mordować przelewać krew, i nikt nie powie żadnego słowa w obronie Palestyńczków, nikt nie osądzi grabieżców i bandytów bo oni sa silniejsi??
Nic dziwnego: skloceni z kazdym sasiadem, propaganda sukcesu: np. w RP jest w rzeczywistosci 11,54% bezrobocia, PiSaki twierdza, iz 5%, bo ukrywaja tych bezrobotnych co starcili zasilek, alkoholizm, walka z "obozem wspolnoty" co moze doprowadzic do kar pienieznych, szkoda dalej pisac...Ide na mecz Footballu.
@jazmig: nie martw się, zakaz zostanie zniesiony, twoi zagraniczni mocodawcy muszą zarabiać, a Konfederacja to przyklepie, wyjaśnienie też się znajdzie: Winnicki kulturalnie, Sośnierz po chamsku, ale ten sam kit wcisną każdy swojej połowie elektoratu. Konfederacja - kolejna "dobra zmiana".
Głosy rozsądku giną w nacjonalistycznym amoku. Nie trzeba było karmić banderowskiej hydry (nie mylić z normalnymi Ukraińcami), gdy była słaba. Teraz już za późno, okrzepła i wrosła w serca i umysły zbyt wielu.
niemcy są wspaniałym przykładem odbudowy Czechosłowacji, z którego rosja może brać przykład. Zwykła zbieżność miejsc gdzie to jest ustalane, może być tylko delikatnym nawiązaniem do przyszłych wydarzeń związanych z odbudowa następnych krain.
Nos dla tabakiery, czy ona dla nosa? Należy dbać o dobro konsumentów, a nie o właścicieli sklepów. A konsumenci głosują nogami. Jest wiele małych sklepów, które skutecznie konkurują z większymi, ale są również nieudolni sklepikarze, którzy powinni zmienić zawód, a nie żądać ochrony ich marnych biznesików.
Do USA i Kanady po II ws ucieklo co najmniej 100 tys zbrodniarzy ukrainskich. Jest to potezne lobby oddzialywujace na rzady tych krajow. Polska nie ma szans na ekstradycje tego zbrodniarza. podobnie bylo z "Rzeznikiem z Wolynia" , Ukraincem, ktory pracowal, jako rzeznik w Montrealu w Kanadzie. Polsce odmowiono ekstradycji, natomiast Zydom zwlekano z odpowiedzia , tak dlugo az zbrodniarz zmarl smiercia naturalna. Nalezy wiedziec, ze przez caly okres powojenny Ukraincy odpowiednio ksztaltowali swiadomosc obywateli tych krajow przedstawiajac sie w roli ofiar , poddanych przesladowaniom, przez takie kraje , jak Polska i Rosja. Polska nigdy nie potrafila odpowiednio naglosnic , w tych krajach sprawy Holocaustu, jak tez Rzezi Wolynskiej. Nawet obecnie to Ukraincy maja inicjatywe w zaklamywaniu histori. Milczenie w sprawie zbrodni ukrainskich na Kresach dziala tylko na nasza niekorzysc. Pamietam jak sp. historyk, ukrainskiego pochodzenia, z Kanady Wiktor Poliszczuk ( jedyny Ukrainiec, ktory pisal prawde o UPA), zwracal sie do naszego prezydenta p. Kwasnieskiego , aby byl ostrozny w popieraniu ukrainskiego nacjonalizmu, gdyz ten jest skrajnie antypolski i predzej czy pozniej obroci sie przeciwko Polakom. Napisal 2 listy na ktore nie uzyskal zadnej odpowiedzi, byl to glos wolajacego na puszczy. Niestety nasze elity byly zafascynowane ukrainskim nacjonalizmem, to teraz zbieramy tego owoce . Pracowalismy na obecny stan stosunkow Polsko- Ukrainskich przez lata sadzac naiwnie, ze nacjonalizm ukrainski obroci sie w kierunku Rosji. Nacjonalisci bardzo szybko zrozumieli, ze z Rosja nie wygraja, a tylko stracili Krym, Donbas. Sukaja bardziej "miekkiego celu", tym celem jest Polska , moga latwiej wykazac sie w swoich dzialanich, szkalujac nas w sprawie Rzezi Wolynskiej, odmawiajac ekschumacji pomordowanych Polakow, robjac "zadyme" w Przemyslu itp.
przecież nato ciągle szkoli wojska ukraińskie /tak t,łumacza swoja obecność na ukrainie/, a teraz ukrai,ncy będą szkolić irańczków, /choć oni wcale o to nie proszą/, to znaczy , że ukraińcy już są wyszkoleni, to znaczy, że nato nie ma racji bytu na ukrainie, ich obecność tam jest trudna do wytłumaczenia, skoro armia UA jest super wyszkolona
Rosja już udzieliła Polsce "pomocy" w Katyniu i Smoleńsku.
Oddanie czci Polakom pomordowanym przez Rosjan
wymaga zgody Rosjan na wjazd polskich delegacji na terytorium FR.
Rosja i jej Putin nic o tym nie chcą wiedzieć, nie przyjmują tego do wiadomości.
Czyżby Rosja i jej Putin planowali kolejny mord na Polakach.
"Możemy to zrobić i co nam zrobicie?" - typowo ruskie podejście względem Polski.
Według mnie Roman1 jest podłym, niemoralnym ruskim trollem.
Ale w tym temacie nie powinien pluć na groby Polaków i milczeć.
Czy w tych okolicznościach można nazwać go ruską trollowską kreaturą?.
Za dzierżawę baz USA płacą ponad 0,5 mld $ ale nie muszą ,już w przeszłości
była sytuacja gdy zrezygnowali z nich. Morosi co jakiś czas wyjaśniają ile jest warta filipińska armia i Państwo, tak gdzieś rok wstecz Duerte ładnie się przeprosił z Amerykanami prosząc o pomoc. Pożyjemy zobaczymy.
W tym tempie to z 500+ wnet zostanie 50+. Głosujmy dalej na farbowanych patriotów z pisu czy peło, że o Biedroniu nie wspomnę, a ockniemy się w nowej Generalnej Guberni, Prywiślańskim Kraju czy innym Polinie.
Za wszystkie zbrodnie dokonane na Polakach przez Ukraincow, czy tez dokonane przez Polakow na Ukraincach odpowiedzialnosc spada na OUN-UPA. Ta zbrodnicza organizacja ,o ideologii faszystowsko - rasistowskiej rozkrecila spirale okrutnego terroru stawiajac sobie za cel "oczyszczenia" terenow , ktore uwazali za "swoje" z obcoplemiencow. Dotyczylo to nie tylko Polakow ale takze Zydow, ktorych wymordowali ponad 240tys, mordowali Czechow , Wegrow ,Ormian i innych. Nie mozna stawiac w jednym szeregu zbrodni OUN- UPA, ze zbrodniami AK, BCH. Ta pierwsza przeprowadzala masowa, z gory zaplanowana eksterminacje, w stylu podobnym do hitlerowskiego holocaustu Zydow. Organizacje polskie , poprzez swoje akcje odwetowe probowaly powstrzymac mordy ludnosc polskiej. Polska AK nigdy nie miala w swoich zalozeniach eksterminacji jakiejkolwiek grupy etnicznej, jej celem nadrzednym byla walka z hitlerowskim okupantem. Dlatego tez miedzyinnymi ponieslismy tak przerazajace straty na Wolyniu i w Malopolsce Wschodniej. Nie mozna zrownywac kata z jego ofiara. wystarczy porownac liczby 150 tys (minimum) zabitych w okrutny sposob Polakow do 5 tys Ukraincow. To porownanie daje jasny poglad, kto byl katem a kto ofiara. Ukraincy musza zrozumiec , ze ideologia Doncowa, podobnie , jak nazistowska nie ma prawa funkcjonowac we wspolczesnym swiecie, sa to ideologie zbrodnicze, antyludzkie. Ukraincy musza zdac sobie sprawe, ze gloryfikacja banderyzmu jest droga do nikad. Tak jak Niemcy odrzucili zbrodnicza ideologie nazizmu, tak Ukraincy musza potepic i odrzucic banderyzm.
Brawo Lichocka za ten gest, w samo sedno, że tak wyje antypolskie lewactwo jak wyli sowieci na stadionie w Moskwie po "geście Kozakiewicza" a normalni Polacy byli zachwyceni, tak jest i teraz
Winston Churchill tamta napasc Polski na Czechoslowacje 1938 z Hitlerem okreslil jako dzialanie "hieny".
Z glupoty rzucila sie na kawalek Zaolzia, bratajac sie z Hitlerem i naiwnoscia obietnic Niemiec
Hitler bez wspólnej napasci Polski na Czechoslowacje nie mialby armii, zeby rozpoczac II wojne swiatowa. Hitler kalkulacje wygral. Polska tamta naiwnie liczyla, ze Slowian i Zydów Hitler oszczedzi i bedzie sojusznikiem
I wszystko.
Faszyszm-nazizm i komunizm Stalina to najbardziej wrogie ideologie. Bez pojecia. Walczyli w Hiszpanii z Gen. Francisco Franco
ZSRR to ostatnie panstwo z Paktem z Hitlerem, przed nimi byla prawie cala Europa.
Polska jak teraz PIS wybrala na wroga ZSRR z konsekwencjami.
Jesli nie obrona ZSRR Paktami, chciala Polska z Hitlerem tam wkroczyc, jak zrobila w Czechoslowacji.
Z atakowaniem dzis Rosji, PIS neguje Konferencje Jaltanska. To znaczy porzadek w Europie po 1945 wg. PIS nie istnieje i Ziemie Odzyskane z panstwowoscia Polski
Jak czytam te idiotyczne komentarze oskarżające władze II-ej RP o niestworzone rzeczy, żywcem powtarzające sowieckie brednie, to krew mnie zalewa. Być może część tych fotelowych polityków ma dobre intencje, tylko wiedzę sowiecką, więc podaję co następuje a szczególnie polecam art.Szeremietiewa. Władze II-ej Rzeczpospolitej od początku uzyskania niepodległości były świadome zagrożeń i w tamtej rzeczywistości zrobiły wszystko co było możliwe, innej realnej alternatywy nie było. Po zawarciu traktatu w Rapallo 16.04.1922 r. pomiędzy Niemcami i Rosją tak scharakteryzował tą sytuację Józef Piłsudski na posiedzeniu Rady Gabinetowej, 5 czerwca 1922 roku
„Traktat w Rapallo powinien był zerwać resztę łusek z oczu – porozumienie rosyjsko-niemieckie zaszło tak daleko, że jest nie tylko faktem dokonanym, wspartym na doskonałą znajomość interesów stron obu, ale co więcej faktem nie do odrobienia.
Istnieje sprzysiężenie rosyjsko-niemiecko-litewskie skierowane przeciwko Polsce.”
Na temat ostatnio tak bezmyślnie lansowanej tezy, że trzeba było zawrzeć sojusz z Hitlerem itp. dyrdymały, przytaczam opinię na ten temat prof. Romualda Szeremietiewa
Zapomniał biedaczysko, że S.Bandera, tak jak mieszkańcy Zachodniej Ukrainy byli obywatelami Polski, i wszelkie działania przeciwko Polsce podejmowane przez nich w okresie wojny były zwykłą zdradą. Zapomina o tym także magdalenkowe zaprzaństwo z PiS na czele. Ukrywanie przez PiS tego faktu można zrównać z ukrywaniem tej zdrady a więc ze zdradą.
Tyczy to wszystkich grup narodowościowych, nie tylko rdzennych Polaków.
do @janusz123: Jaki napad? Z jakim Hitlerem? Nie mam dostępu (ani czasu) do źródeł, więc wklejam link do dosyć dobrze opisującego zagadnienie artykułu z wp.pl , którą trudno posądzić o stronniczość na rzecz Polski:
https://opinie.wp.pl/aneksja-zaolzia-najwiekszy-blad-polityki-zagranicznej-ii-rp-6125757488043649a
Warto jeszcze looknąć tu:
https://historia.uwazamrze.pl/artykul/961107/jak-czesi-zrabowali-zaolzie
Napad na Czechoslowacje byl RAZEM z Hitlerem. Plan Pilsudzkiego nie wypalil. Pech
Polska byla jedynie do 1939. O jej losie przsadzila Koferencja Jaltanska. Moglo by i do dzisiaj nie byc.
Dzis znowu liczy sie na "cud 2020", ze Amerykanie, Niemcy, Francja itd. beda "umierac" za Polske. I zawsze wiara w cuda. I zawsze poszkodowani z wlasnej winy. Jak nie rozbiór, to powstanie czy wojna.
Jestem zniesmaczony (to eufemizm) obwinianiem Polski 0 współodpowiedzialność za wybuch wojny. Fakty są takie, że to Polska została napadnięta przez dwa (a nawet trzy) bandyckie państwa BEZ wypowiedzenia wojny! Bandyci umówili się co do zaboru ziem Polski i niemalże od razu bezwzględnie to zrealizowali! I tyle! Niektórzy z szanownych przedmówców piszą tak, jakbyśmy samie na siebie napadli a przecież i z Niemcami i z Sowietami musieliśmy jakoś współżyć bo to byli sąsiedzi, więc i stosunki dyplomatyczne i gospodarcze trzeba było jakoś sformalizować, stąd traktaty z nimi, które jak czas pokazał były warte tyle co papier na którym je spisano. Sprawa Zaolzia nie jest chwalebna i był to duży błąd w polityce zagranicznej, niemniej jednak podnoszenie zajęcia Zaolzia do roli ataku na Westerplatte czy Pearl Harbor jest nieporozumieniem.
Mylisz dwie sprawy. Oczywiście, Rosja napadła na Polskę w 1939 roku i mordowała. Nie zmienia to jednak faktu, że Polska przed wojną miała bardzo dobre układy z Niemcami, napadła na Czechosłowację i potem z Hitlerem uzgadnialiśmy wspólną granicę w Czechosłowacji (np. sprawa Bogumina). To bardzo podobne do tego, co robiło ZSRR, chociaż na znacznie mniejszą skalę. Ciągle atakujemy Rosję za te zbrodnie, ale Ukraińcom, pomimo zbrodni wołyńskiej, pomagamy nawet swoim kosztem (odmowa gazociągu przez Polskę, pożyczki i atakowanie Rosji - sankcje szkodzące naszej gospodarce), Trzeba przy tym dostrzec - Rosja przyznała się do swoich win i przeprosiła, Ukraina nie i nadal wychwala morderców Polaków, a my ciągle pomagamy. Należy też pamiętać, że zbrodnie ZSRR, to również zbrodnie Ukrainy, która była częścią (znaczną) ZSRR. Obecna polityka niczym nie różni się od komunistycznej, gdyż wówczas Niemcy z NRD byli naszymi przyjaciółmi, zaś z RFN wrogami. Teraz Rosjanie mają być wrogami, a Ukraińcy (również postbanderowcy) przyjaciółmi?
Z przykrością trzeba stwierdzić, że Rosja ma dużo racji. Prawda nie leży wyłącznie po stronie Polski i Polska, wraz z Unią, całkowicie niepotrzebnie rozpętały ten historyczny spór.
Jeżeli USA chce pouczać inne kraje o prawach człowieka, to niech zacznie od bogatych państw arabskich, a w szczególności od Arabii Saudyjskiej. Duterte to nie Kaczyński, ani Duda i nie pozwoli obrażać ani siebie, ani swojego kraju.
Jaka byla wspolpraca po Ukladzie "Pilsudzki-Hitler"?
Skad mialy Niemcy np. rude zelaza? Z calego swiata i Szwecji
Cala Europa pracowala z Hitlerem.
Skad mial Hitler pieniadze na wojne? Nie z Moskwy
Pro- banderowcy pracuja usilnie nad tym ,aby jak najmniei pro-Ukraincow bylo w Polskim Sejmie.
Jestem bardzo ciekawy , jak prawnie jest uregulowana sprawa stawiania pomnikow hitlerowskim zbrodniarzom z SS , czy oni tez maja w Polsce swoje pomniki, ktore Polacy na swoj koszt odnawiaja? Przeciez oni od OUN- UPA roznili sie tylko sposobem mordowania, ci drudzy byli bardziej bestialscy w stosunku do kobiet i dzieci pochodzenia polskiego. Nalezy dodac, ze w OUN - UPA byli to obywatele polscy pochodzenia ukrainskiego. Wspolpracujac jawnie z III Rzesza Hitlerowska w eksterminacji Narodu Polskiego byli zdrajcami, za zdrade nalezala im sie" kula w leb". Ci ludzie na nic innego nie zasluzyli. Jesli chcemy stawiac im pomniki, dlaczego nie zaczniemy stawiac innym zdrajcom, mniejszoscia niemieckim w Polsce, ktore w 39r strzelaly do polskich zolnierzy np w Bydgoszcy. Tam przeciez tych Niemcow , obywateli polskich, za zabijanie polskich zolnierzy, kilkunastu Wojsko Polskie rozstrzelalo. Czy IPN planuje postawic im jakis pomnik? Jak stawiamy wszystkim zbrodniarzom pomniki to wszystkim. Polska ,aby wyjsc z tego "obledu" w ktory sie sama wpakowala, musi okreslic jasne kryteria , ktore obowiazuja jednakowo wszystkich zbrodniarz, tych nazistowskich ,jak i tych banderowskich.
Polski Sejm powinien podjac uchwale dotyczaca zbrodniczych organizacji OUN- UPA, SS Galizien, i innych. Zbrodniarzy wojennych takich, jak Bandera, Szuchewycz, Klaczkiwicz i innych. Zdecydowanie i jasno powiedziec, ze to te organizacje i ci ludzie stoja za Ludobojstwem na Kresach.
komentarz zbyteczny...!!!..Żabojady,mają to w zwyczaju,że przekłamują z historii Europy wszystko...Podawali ostatnio w Jerozolimie,że w czasie II-ej wojny światowej zginęło 85 tys. francuzów..(!) z czego 80 tys.to żydzi francuscy,których Francuzi pakowali w wagony do niemieckich obozów koncentracyjnych.Nie liczmy,że się do tego przyznają, jak "czyścili" dzielnicę żydowską w Paryżu. Co do walk o Monte Cassino to wystarczy przeczytać źródła zachodnie jacy to żołnierze francuscy brali udział w walkach we Włoszech...Byli to Marokańczycy i Algierczycy,którzy grabili,mordowali Włochów i gwałcili kobiety....Tak to Francuzi brali udział w walkach w II-ej Wojnie Światowej...o ich Resistance...można czytać do woli..Albo obejrzeć komediowy serial angielski" Allo Allo"...Tak mniej więcej wyglądała ich partyzantka...!!!!
@dls Maverick: Jesteś "skloconym" ruskiem, siejesz propagandę. .
Ruski "klocek" to po polsku znaczy zestalone guano przy ruskim tyłku.
Naucz się pisać po polsku, niech kupią Tobie inną, polską klawiaturę.
Wspomagają też obcinaczy głów i kamieniujacych w Arabii Saudyjskiej, może by tak spróbowali zrobić tam demokrację, albo trochę zrzucic z samolotów lub dronów/ demokracji/
Tak, ZBiR-a wymyślił nie kto inny tylko Lukaszenko, a teraz rakiem wycofuje się z tego
Nikt w świecie nie chce się wypowiedzieć, bo będa sankcje, więc lepiej niech zginą Palestyńczycy.
To znaczy można bezkarnie zabijać , mordować przelewać krew, i nikt nie powie żadnego słowa w obronie Palestyńczków, nikt nie osądzi grabieżców i bandytów bo oni sa silniejsi??
I co, nie ma sankcji??!
Nic dziwnego: skloceni z kazdym sasiadem, propaganda sukcesu: np. w RP jest w rzeczywistosci 11,54% bezrobocia, PiSaki twierdza, iz 5%, bo ukrywaja tych bezrobotnych co starcili zasilek, alkoholizm, walka z "obozem wspolnoty" co moze doprowadzic do kar pienieznych, szkoda dalej pisac...Ide na mecz Footballu.
"Bardzo grzecznie i naprawdę nie wywierając żadnej presji" - o co eufemizmy, mógł powiedzieć wprost, że na kolanach!
@jazmig: nie martw się, zakaz zostanie zniesiony, twoi zagraniczni mocodawcy muszą zarabiać, a Konfederacja to przyklepie, wyjaśnienie też się znajdzie: Winnicki kulturalnie, Sośnierz po chamsku, ale ten sam kit wcisną każdy swojej połowie elektoratu. Konfederacja - kolejna "dobra zmiana".
Głosy rozsądku giną w nacjonalistycznym amoku. Nie trzeba było karmić banderowskiej hydry (nie mylić z normalnymi Ukraińcami), gdy była słaba. Teraz już za późno, okrzepła i wrosła w serca i umysły zbyt wielu.
niemcy są wspaniałym przykładem odbudowy Czechosłowacji, z którego rosja może brać przykład. Zwykła zbieżność miejsc gdzie to jest ustalane, może być tylko delikatnym nawiązaniem do przyszłych wydarzeń związanych z odbudowa następnych krain.
Międzynarodówka nazistowska dała głos.
Ja pamiętam, jak to Łukaszenka parł do zjednoczenia Białorusi i Rosji, ale Putin się nie zgadzał na to.
Urządzenia Huawei są najlepsze i najtańsze, a jankesi do dzisiaj nie produkują urządzeń 5G i w tym mają problem.
USA wspomagają terrorystów ISIS i Al-Kaidy, niech oni zajmą się swoimi przestępcami.
Nos dla tabakiery, czy ona dla nosa? Należy dbać o dobro konsumentów, a nie o właścicieli sklepów. A konsumenci głosują nogami. Jest wiele małych sklepów, które skutecznie konkurują z większymi, ale są również nieudolni sklepikarze, którzy powinni zmienić zawód, a nie żądać ochrony ich marnych biznesików.
Do USA i Kanady po II ws ucieklo co najmniej 100 tys zbrodniarzy ukrainskich. Jest to potezne lobby oddzialywujace na rzady tych krajow. Polska nie ma szans na ekstradycje tego zbrodniarza. podobnie bylo z "Rzeznikiem z Wolynia" , Ukraincem, ktory pracowal, jako rzeznik w Montrealu w Kanadzie. Polsce odmowiono ekstradycji, natomiast Zydom zwlekano z odpowiedzia , tak dlugo az zbrodniarz zmarl smiercia naturalna. Nalezy wiedziec, ze przez caly okres powojenny Ukraincy odpowiednio ksztaltowali swiadomosc obywateli tych krajow przedstawiajac sie w roli ofiar , poddanych przesladowaniom, przez takie kraje , jak Polska i Rosja. Polska nigdy nie potrafila odpowiednio naglosnic , w tych krajach sprawy Holocaustu, jak tez Rzezi Wolynskiej. Nawet obecnie to Ukraincy maja inicjatywe w zaklamywaniu histori. Milczenie w sprawie zbrodni ukrainskich na Kresach dziala tylko na nasza niekorzysc. Pamietam jak sp. historyk, ukrainskiego pochodzenia, z Kanady Wiktor Poliszczuk ( jedyny Ukrainiec, ktory pisal prawde o UPA), zwracal sie do naszego prezydenta p. Kwasnieskiego , aby byl ostrozny w popieraniu ukrainskiego nacjonalizmu, gdyz ten jest skrajnie antypolski i predzej czy pozniej obroci sie przeciwko Polakom. Napisal 2 listy na ktore nie uzyskal zadnej odpowiedzi, byl to glos wolajacego na puszczy. Niestety nasze elity byly zafascynowane ukrainskim nacjonalizmem, to teraz zbieramy tego owoce . Pracowalismy na obecny stan stosunkow Polsko- Ukrainskich przez lata sadzac naiwnie, ze nacjonalizm ukrainski obroci sie w kierunku Rosji. Nacjonalisci bardzo szybko zrozumieli, ze z Rosja nie wygraja, a tylko stracili Krym, Donbas. Sukaja bardziej "miekkiego celu", tym celem jest Polska , moga latwiej wykazac sie w swoich dzialanich, szkalujac nas w sprawie Rzezi Wolynskiej, odmawiajac ekschumacji pomordowanych Polakow, robjac "zadyme" w Przemyslu itp.
przecież nato ciągle szkoli wojska ukraińskie /tak t,łumacza swoja obecność na ukrainie/, a teraz ukrai,ncy będą szkolić irańczków, /choć oni wcale o to nie proszą/, to znaczy , że ukraińcy już są wyszkoleni, to znaczy, że nato nie ma racji bytu na ukrainie, ich obecność tam jest trudna do wytłumaczenia, skoro armia UA jest super wyszkolona
@Czeslaw prawdziwy z ciebie bolszewik bez kultury
Rosja już udzieliła Polsce "pomocy" w Katyniu i Smoleńsku.
Oddanie czci Polakom pomordowanym przez Rosjan
wymaga zgody Rosjan na wjazd polskich delegacji na terytorium FR.
Rosja i jej Putin nic o tym nie chcą wiedzieć, nie przyjmują tego do wiadomości.
Czyżby Rosja i jej Putin planowali kolejny mord na Polakach.
"Możemy to zrobić i co nam zrobicie?" - typowo ruskie podejście względem Polski.
Według mnie Roman1 jest podłym, niemoralnym ruskim trollem.
Ale w tym temacie nie powinien pluć na groby Polaków i milczeć.
Czy w tych okolicznościach można nazwać go ruską trollowską kreaturą?.
Ukraińscy politycy chcieli by jak Erdogan "sikać wszystkim na wycieraczki" , wszystko ma swoją cenę.
Za dzierżawę baz USA płacą ponad 0,5 mld $ ale nie muszą ,już w przeszłości
była sytuacja gdy zrezygnowali z nich. Morosi co jakiś czas wyjaśniają ile jest warta filipińska armia i Państwo, tak gdzieś rok wstecz Duerte ładnie się przeprosił z Amerykanami prosząc o pomoc. Pożyjemy zobaczymy.
Te 60% to bezpaństwowcy, którym wszystko jedno kto rządzi byle brzuchy mieli pełne a w smartfonie sygnał był.
Apartheid w bliskowschodnim wydaniu. Świat milczy...
W tym tempie to z 500+ wnet zostanie 50+. Głosujmy dalej na farbowanych patriotów z pisu czy peło, że o Biedroniu nie wspomnę, a ockniemy się w nowej Generalnej Guberni, Prywiślańskim Kraju czy innym Polinie.
Za wszystkie zbrodnie dokonane na Polakach przez Ukraincow, czy tez dokonane przez Polakow na Ukraincach odpowiedzialnosc spada na OUN-UPA. Ta zbrodnicza organizacja ,o ideologii faszystowsko - rasistowskiej rozkrecila spirale okrutnego terroru stawiajac sobie za cel "oczyszczenia" terenow , ktore uwazali za "swoje" z obcoplemiencow. Dotyczylo to nie tylko Polakow ale takze Zydow, ktorych wymordowali ponad 240tys, mordowali Czechow , Wegrow ,Ormian i innych. Nie mozna stawiac w jednym szeregu zbrodni OUN- UPA, ze zbrodniami AK, BCH. Ta pierwsza przeprowadzala masowa, z gory zaplanowana eksterminacje, w stylu podobnym do hitlerowskiego holocaustu Zydow. Organizacje polskie , poprzez swoje akcje odwetowe probowaly powstrzymac mordy ludnosc polskiej. Polska AK nigdy nie miala w swoich zalozeniach eksterminacji jakiejkolwiek grupy etnicznej, jej celem nadrzednym byla walka z hitlerowskim okupantem. Dlatego tez miedzyinnymi ponieslismy tak przerazajace straty na Wolyniu i w Malopolsce Wschodniej. Nie mozna zrownywac kata z jego ofiara. wystarczy porownac liczby 150 tys (minimum) zabitych w okrutny sposob Polakow do 5 tys Ukraincow. To porownanie daje jasny poglad, kto byl katem a kto ofiara. Ukraincy musza zrozumiec , ze ideologia Doncowa, podobnie , jak nazistowska nie ma prawa funkcjonowac we wspolczesnym swiecie, sa to ideologie zbrodnicze, antyludzkie. Ukraincy musza zdac sobie sprawe, ze gloryfikacja banderyzmu jest droga do nikad. Tak jak Niemcy odrzucili zbrodnicza ideologie nazizmu, tak Ukraincy musza potepic i odrzucic banderyzm.
Ciekawe czy nadal będą płakać jak wejdą wojska rosyjskie okupować powiedzmy Kijów skoro sami się wybierają okupować Irak?
Powinna, bo przeciez RP nie jest suwerenem.
A gdzie ty widziałeś współcześnie normalnych Polaków?!?
Brawo Lichocka za ten gest, w samo sedno, że tak wyje antypolskie lewactwo jak wyli sowieci na stadionie w Moskwie po "geście Kozakiewicza" a normalni Polacy byli zachwyceni, tak jest i teraz
Winston Churchill tamta napasc Polski na Czechoslowacje 1938 z Hitlerem okreslil jako dzialanie "hieny".
Z glupoty rzucila sie na kawalek Zaolzia, bratajac sie z Hitlerem i naiwnoscia obietnic Niemiec
Hitler bez wspólnej napasci Polski na Czechoslowacje nie mialby armii, zeby rozpoczac II wojne swiatowa. Hitler kalkulacje wygral. Polska tamta naiwnie liczyla, ze Slowian i Zydów Hitler oszczedzi i bedzie sojusznikiem
I wszystko.
Faszyszm-nazizm i komunizm Stalina to najbardziej wrogie ideologie. Bez pojecia. Walczyli w Hiszpanii z Gen. Francisco Franco
ZSRR to ostatnie panstwo z Paktem z Hitlerem, przed nimi byla prawie cala Europa.
Polska jak teraz PIS wybrala na wroga ZSRR z konsekwencjami.
Jesli nie obrona ZSRR Paktami, chciala Polska z Hitlerem tam wkroczyc, jak zrobila w Czechoslowacji.
Z atakowaniem dzis Rosji, PIS neguje Konferencje Jaltanska. To znaczy porzadek w Europie po 1945 wg. PIS nie istnieje i Ziemie Odzyskane z panstwowoscia Polski
Polska cały czas opluwa Rosję i jej przywódcę, a teraz oczekuje pomocy od nich? Żenujące.
Jak czytam te idiotyczne komentarze oskarżające władze II-ej RP o niestworzone rzeczy, żywcem powtarzające sowieckie brednie, to krew mnie zalewa. Być może część tych fotelowych polityków ma dobre intencje, tylko wiedzę sowiecką, więc podaję co następuje a szczególnie polecam art.Szeremietiewa. Władze II-ej Rzeczpospolitej od początku uzyskania niepodległości były świadome zagrożeń i w tamtej rzeczywistości zrobiły wszystko co było możliwe, innej realnej alternatywy nie było. Po zawarciu traktatu w Rapallo 16.04.1922 r. pomiędzy Niemcami i Rosją tak scharakteryzował tą sytuację Józef Piłsudski na posiedzeniu Rady Gabinetowej, 5 czerwca 1922 roku
„Traktat w Rapallo powinien był zerwać resztę łusek z oczu – porozumienie rosyjsko-niemieckie zaszło tak daleko, że jest nie tylko faktem dokonanym, wspartym na doskonałą znajomość interesów stron obu, ale co więcej faktem nie do odrobienia.
Istnieje sprzysiężenie rosyjsko-niemiecko-litewskie skierowane przeciwko Polsce.”
Na temat ostatnio tak bezmyślnie lansowanej tezy, że trzeba było zawrzeć sojusz z Hitlerem itp. dyrdymały, przytaczam opinię na ten temat prof. Romualda Szeremietiewa
https://www.salon24.pl/u/szeremietiew/806043,racja?
Zapomniał biedaczysko, że S.Bandera, tak jak mieszkańcy Zachodniej Ukrainy byli obywatelami Polski, i wszelkie działania przeciwko Polsce podejmowane przez nich w okresie wojny były zwykłą zdradą. Zapomina o tym także magdalenkowe zaprzaństwo z PiS na czele. Ukrywanie przez PiS tego faktu można zrównać z ukrywaniem tej zdrady a więc ze zdradą.
Tyczy to wszystkich grup narodowościowych, nie tylko rdzennych Polaków.
Ruski cyrk... trwanie w kłamstwie w społeczeństwie rosyjskim jest w interesie władzy, to nic dobrego nie wieszczy.
To znaczy, ze dla Filipin z USA pozytku nie ma. Bycie wasalem za fiko chcialbys PIS dla Polski
do @janusz123: Jaki napad? Z jakim Hitlerem? Nie mam dostępu (ani czasu) do źródeł, więc wklejam link do dosyć dobrze opisującego zagadnienie artykułu z wp.pl , którą trudno posądzić o stronniczość na rzecz Polski:
https://opinie.wp.pl/aneksja-zaolzia-najwiekszy-blad-polityki-zagranicznej-ii-rp-6125757488043649a
Warto jeszcze looknąć tu:
https://historia.uwazamrze.pl/artykul/961107/jak-czesi-zrabowali-zaolzie
Dawni prześladowcy z lat 1933-1945 muszą być dumni Żydów.
Napad na Czechoslowacje byl RAZEM z Hitlerem. Plan Pilsudzkiego nie wypalil. Pech
Polska byla jedynie do 1939. O jej losie przsadzila Koferencja Jaltanska. Moglo by i do dzisiaj nie byc.
Dzis znowu liczy sie na "cud 2020", ze Amerykanie, Niemcy, Francja itd. beda "umierac" za Polske. I zawsze wiara w cuda. I zawsze poszkodowani z wlasnej winy. Jak nie rozbiór, to powstanie czy wojna.
I bardzo dobrze, przestaną dołować płace!
Jestem zniesmaczony (to eufemizm) obwinianiem Polski 0 współodpowiedzialność za wybuch wojny. Fakty są takie, że to Polska została napadnięta przez dwa (a nawet trzy) bandyckie państwa BEZ wypowiedzenia wojny! Bandyci umówili się co do zaboru ziem Polski i niemalże od razu bezwzględnie to zrealizowali! I tyle! Niektórzy z szanownych przedmówców piszą tak, jakbyśmy samie na siebie napadli a przecież i z Niemcami i z Sowietami musieliśmy jakoś współżyć bo to byli sąsiedzi, więc i stosunki dyplomatyczne i gospodarcze trzeba było jakoś sformalizować, stąd traktaty z nimi, które jak czas pokazał były warte tyle co papier na którym je spisano. Sprawa Zaolzia nie jest chwalebna i był to duży błąd w polityce zagranicznej, niemniej jednak podnoszenie zajęcia Zaolzia do roli ataku na Westerplatte czy Pearl Harbor jest nieporozumieniem.
Mylisz dwie sprawy. Oczywiście, Rosja napadła na Polskę w 1939 roku i mordowała. Nie zmienia to jednak faktu, że Polska przed wojną miała bardzo dobre układy z Niemcami, napadła na Czechosłowację i potem z Hitlerem uzgadnialiśmy wspólną granicę w Czechosłowacji (np. sprawa Bogumina). To bardzo podobne do tego, co robiło ZSRR, chociaż na znacznie mniejszą skalę. Ciągle atakujemy Rosję za te zbrodnie, ale Ukraińcom, pomimo zbrodni wołyńskiej, pomagamy nawet swoim kosztem (odmowa gazociągu przez Polskę, pożyczki i atakowanie Rosji - sankcje szkodzące naszej gospodarce), Trzeba przy tym dostrzec - Rosja przyznała się do swoich win i przeprosiła, Ukraina nie i nadal wychwala morderców Polaków, a my ciągle pomagamy. Należy też pamiętać, że zbrodnie ZSRR, to również zbrodnie Ukrainy, która była częścią (znaczną) ZSRR. Obecna polityka niczym nie różni się od komunistycznej, gdyż wówczas Niemcy z NRD byli naszymi przyjaciółmi, zaś z RFN wrogami. Teraz Rosjanie mają być wrogami, a Ukraińcy (również postbanderowcy) przyjaciółmi?
Z przykrością trzeba stwierdzić, że Rosja ma dużo racji. Prawda nie leży wyłącznie po stronie Polski i Polska, wraz z Unią, całkowicie niepotrzebnie rozpętały ten historyczny spór.
Jeżeli USA chce pouczać inne kraje o prawach człowieka, to niech zacznie od bogatych państw arabskich, a w szczególności od Arabii Saudyjskiej. Duterte to nie Kaczyński, ani Duda i nie pozwoli obrażać ani siebie, ani swojego kraju.
Kiedy USA wypowiedzialy wojne Hitlerowi dla ratowania Europy? Nigdy. Szedl business.
Dopiero Hitler wypowiedzial wojne USA
Jaka byla wspolpraca po Ukladzie "Pilsudzki-Hitler"?
Skad mialy Niemcy np. rude zelaza? Z calego swiata i Szwecji
Cala Europa pracowala z Hitlerem.
Skad mial Hitler pieniadze na wojne? Nie z Moskwy