Komu płacić?Włascicielami rury jest Gazprom i Polska prywatna firma, państwo Polskie ma 4% procent udziałów.Więc komu ma płacić Gazprom,,,, sobie?Podatek za przesył placili cały czas.
Wielki eksporter atakuje najwiekszego importera, samobójczy krok. Przejęcie majątku firm USA w Chinach to prosta droga do umorzenia w ramach odszkodowań części papierów dłużnych w posiadaniu Chin.Reforma rolna wzmocni rynek wewnętrzny dopiero za dwa trzy lata.
Czym właściwie różni się budowana teraz Ukraina od Moskiewskiego "miru"?
Sprawa podręczników nie jest nowa,problem w tym,że to jest tylko mały wycinek działań nad zbudowaniem kopii ustrojowej i społecznej Moskwy na Ukrainie. Ten proces powoli zachodzi i będziemy mieli w sumie wrogie Polsce Państwo wykorzystywane przez Berlin w rozgrywkach przeciwko Polsce.
Co za bzdury - "według ILGA-Europe – jednej z największych na świecie organizacji domagających się „równouprawnienia” dla osób LGBT, Polska jest najbardziej „homofobicznym” państwem w całej Unii Europejskiej.". Biedroń prezydentem miasta, europarlamentarzystą, kandydatem na prezydenta RP ponadto Rabiej też oficjalny zadeklarowany homoseksualista. Władze PiS ustanowiły też homoseksualistę Zaradkiewicza na p.o. SN o czym ta ILGA pisze, no chyba o homofobii wśród Najwyższej Kasty co nie akceptowała Zaradkiewicza
Holenderska komisja JIT przedstawiła następujące dowody na zestrzelenie BUKa przez Rosję(?):
- Dwa z filmów przedstawiają BUKa na lawecie ciężarówki. Oglądałem te filmy klatka po klatce wielokrotnie, po raz pierwszy w 2014r. Na boku ciężarówki jest czytelny nr telefonu. Sprawdzałem w internecie - jest to numer firmy wykonującej usługi transportowe w Doniecku. OBWE działa w Doniecku od 2014 - czy właściciele i pracownicy tej firmy zostali przesłuchani? To są najważniejsi świadkowie w tej sprawie. Usiłowałem zauważyć jakieś szczegóły wiezionej wyrzutni rakiet - im była bliżej tym gorsza jakość - trudno byłoby odróżnić wyrzutnię od kontenera na śmieci. Nie sprawdziłem tego, co zostało potwierdzone na konferencji prasowej MSW RF z 17.09.2018. Elementarna wiedza ze szkoły średniej (a może i podstawowej) o perspektywie, która mówi, że wszystkie linie równoległe obiektów zbiegają się w jednym punkcie. Przedłużenie równoległych linii lawety wiozącej BUKa, samego Buka oraz krawędzi drogi, powinny zbiegać się w jednym punkcie. Niestety tak nie jest!!! Grafik się nie popisał - posklejał obiekty filmowane z różnych perspektyw i nie ponaciągał ich do wymaganej perspektywy. Potwierdzono również moje wcześniejsze spostrzeżenia - BUK zawiera znacznie mniej szczegółów niż laweta, która go wiezie, jak również podniesione trapy do wjazdu na lawetę znajdujące się na filmie za BUKiem były lepszej rozdzielczości. Światłocień również pozostawiał dużo do życzenia.
- Inny film przedstawiał BUKa wiezionego na lawecie widocznego między drzewami wzdłuż drogi. Jakość była beznadziejna - wg niektórych szara niekształtna masa z trzema zaokrągleniami na górze przedstawia wyrzutnię z wystrzeloną jedną rakietą. Rosyjscy analitycy grafiki dopatrzyli się nawet w tej szarej masie ujęcia "samego Buka" z zupełnie innego kąta niż być powinien. Zaprezentowali w zamian inny filmik podobnej jakości z tego samego miejsca przedstawiający lawetę wiozącą czołg Abrams! Co okazało się wg moich analiz filmu:
Pierwsze klatki filmu obejmują większy zakres kadru. Linia horyzontu znajduje się poniżej dolnej krawędzi banera reklamowego znajdującego się po lewej stronie kadru. Wynika z tego, że filmujący znajdował się poniżej dolnej krawędzi banera. Z lewej strony wjeżdża BUK na lawecie ciągnika - górna część BUKa, z perspektywy filmującego, znajduje się jeszcze wyżej niż niż dolna krawędź banera. Wynika z tego, że filmujący znajdował się znacznie poniżej górnej części BUKa. A teraz sensacja - po wyjeździe BUKa zza banera, okazuje się, że widzimy rakiety z góry!!! Dalsze rakiety na klatkach filmu widoczne są wyżej niż bliższe co sugerowałoby, że filmujemy BUKa z wyższej pozycji niż wysokość wyrzutni rakietowej umieszczonej na lawecie (ok. 4,5m). Fałszerstwo widoczne gołym okiem, ale to jeden z głównych dowodów komisji JIT.
Moja wersja:
Film powstał z pojedynczej fotografii wysokiej rozdzielczości. Photoshopem wykadrowano warstwę "bliską" - przed drogą, oraz dalszą i sprowadzono do niższej rozdzielczości. W trakcie filmu następuje zoom z przesunięciem kadrowania. Konia z rzędem temu kto potrafi zrobić taką sztukę (czyli płynnego przesuwania kadru wraz z płynnym zoomem ze wzrostem ilości szczegółów) przy pomocy zwykłej komórki i bez drgania obrazu. Można to zrobić kamerą na statywie z zoomem optycznym, lecz nie cyfrowym. Widok BUKa z góry był konieczny twórcy tego filmiku aby policzyć rakiety na górze, lecz stał się obrazem przeczącym logice - zdjęcie zostało wykonane z pozycji niższej niż wysokość BUKa.
- Kolejny filmik z Donbasu okazał się całkiem zniewalającym! Widok z okna bloku na drogę w oddali. Zza sąsiedniego bloku wyjeżdża tą drogą pełną parą BUK, aż się kurzy, na własnych gąsienicach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że BUK jedzie do tyłu!!! Samobieżna wyrzutnia gąsienicowa posiada oczywiście bieg wsteczny - lecz nie posiada lusterek wstecznych! Do takiego przemieszczania wymaga zewnętrznego operatora, który biegnie za pojazdem i koryguje kierowcę. Wyrzutnia może obrócić wieżę radarem do przodu, ale przód korpusu wyrzutni również znajdował się z tyłu.
- Komisja JIT uczepiła się pewnych szczegółów, które dostrzegła na jednym z tych montowanych filmów. Na osłonie gąsienicy BUKa zauważono pęknięcie (to jest łączenie gumowego chlapacza nad gąsienicą), namalowany opodal znacznik na korpusie oraz charakterystyczne koła gąsienic ze "szprychami" i bez, które odpowiadały takim samym charakterystykom BUKa zarejestrowanym przez innego amatora filmów youtube nakręconym na terenie Rosji. To ten sam BUK, który zestrzelił MH17!!! - zakrzyknęli członkowie międzynarodowej komisji! Nakręcili piękną animację 3D bijącą na głowę dotychczasowe ukraińskie filmiki. Tak pojawił się jeden z głównych dowodów.
- Inny film przedstawiał BUKa wiezionego na terenie Rosji, który miał częściowo zamalowany lub wydrapany numer boczny. Taki sam numer dostrzegli ukraińscy spece na Donbasie. Zabrakło ruskim sołdatom żyletek do wydrapania tego numeru? Może zrobili tak sobie dla jaj? "Gumka", "rozmazujący palec" czy kopiowanie wzorców jest wygodniejsze niż żyletka do skrobania numerów (różnice w tonacjach są dostrzegalne).
- 24.05.2018 komisja JIT zaapelowała do uczciwych Rosjan, aby ci którzy wiedzą co oznacza numer rakiety BUK, która zestrzeliła MH17 i skąd może ona pochodzić, aby zgłaszali się z informacjami, a poufność zostanie zachowana. Po niecałych 4 miesiącach zgłosili się "ci uczciwi Rosjanie" z MSW RF, aby rozwikłać tajemnicę numeru BUKa. Na konferencji prasowej 17.09.2018 przedstawiono całą historię rakiety, jej silnika oraz wyrzutni na której została zainstalowana. Wyprodukowana została w 1986 i w grudniu tego roku wysłana do 223 pułku rakietowego w Trebowli koło Lwowa. Później 223 pułk został przemieszczony do Stryja. W 2014r. wg MSW uczestniczył w walkach na Donbasie. Strona rosyjska dysponuje pełną odtajnioną dokumentacją PAPIEROWĄ ze zszywanymi, ręcznie wypełnianymi, numerowanymi i plombowanymi stronami (tak się kiedyś prowadziło niejawną dokumentację), a nie bitowy zapis na dysku lub maszynowy wydruk. Strona rosyjska wysłała pełną kopię dokumentacji do holenderskiej komisji, lecz nie było z tej strony żadnego zainteresowania.
Zarówno rosyjska jak i ukraińska prasa zaczęły rozpowszechniać wątpliwości dotyczące dalszych losów tej rakiety Buk:
1. Wersja, że Buk ten miał trafić na Krym i zostać przejęty przez rosyjskie wojsko po aneksji Krymu, została rozwiana jeszcze w trakcie konferencji prasowej ministerstwa RF – podano numery seryjne przejętych Buków i gotowość przedstawienia dokumentacji.
2. Inna wersja przedstawiana w mediach sugerowała możliwość pochodzenia rakiety z wojny gruzińsko - rosyjskiej. W 2008 ukraiński prezydent Juszczenko dostarczał Gruzji systemy Buk i Osa, jak zapewniał były prezydent Saakaszwili. Rosjanie wywieźli sporo sprzętu wojskowego z częściowo zajętej Gruzji – podobno były również Buki.
Żaden z tych wariantów nie został jednak potwierdzony dokumentacją przekazania sprzętu ani przez Ukrainę, ani przez Gruzję. Cały życiorys Buka powinien znajdować się w wojskowych archiwach Ukrainy, która również milczy. Czy wybuchy na kilku składach broni miały na celu tylko zamieść nielegalny handel bronią, czy też ukryć dokumentację przepływu broni?
Zagadka śmierci pilota Wołoszyna, który był podejrzewany w udziale w akcji zestrzelenia BUKa też pozostała niewyjaśnina do końca. Rola dyspozytora Anny Petrenko też jest bagateizowana - kierowała lotem jedynie przez kilkanaście minut i żadnych dyspozycji nie wydawała poza korektą kursu do normalnego.
Rosja w pierwszych tygodniach od katastrofy preferowała tezę, że MH17 został zestrzelony pociskiem powietrze-powietrze z samolotu bojowego co miała potwierdzać rejestracja drugiego samolotu na niższym pułapie w okolicach zestrzelonego Boeinga. Ukraina nie miała żadnych wątpliwości - tego samego dnia stwierdziła zestrzelenie MH17 kompleksem BUK podając nawet miejsce wystrzelenia rakiety z okolic Sniżnego. Żadne zapisy radarowe nie zostały przedstawione ze strony ukraińskiej, mimo, że wg strony rosyjskiej było aktywnych wówczas kilka ukraińskich stacji radarowych w tym rejonie.
Niektórzy rosyjscy politolodzy twierdzili, że informacja o zestrzeleniu MH17 pojawiła się w ukraińskich mediach wcześniej, niż wszystkie szczątki spadły na ziemię.
Pojawiały się również inne wersje katastrofy - gdzie ukraiński lub donbasski samolot chował się pod samolotem pasażerskim.
Nie wiem na 100% kto zestrzelił samolot, ale taka ilość fałszywych dowodów może o czymś świadczyć. Czy jakiś BUK był na terenie Donbasu? Zestrzelenie ukraińskiego AN-26 na 3 dni przed MH17 na wysokości 6,3km (wg ukraińskich źródeł) może świadczyć, że jakaś wyrzutnia była (ukraińskie władze podejrzewały wcześniej kompleks Pancyr lub zestrzelenie z rosyjskiego terytorium rakietą powietrze-powietrze X-24).
Aaaa....ja mam ogromny żal do zarządzających nadwiślańskim landem zwanym PO+Land, że nie chroni polską mniejszość tak jak prawdziwy rząd węgierski który nie cerdoli się z wspóczesnymi nazistami biorących wzorce z hitlerowskich Niemiec jak np. SS-Galizien!
Wyjątkowym barbarzyństwem ze strony Kaczyńskiego (władcy Polski) bał zakaz odwiedzania grobów bliskich, gdy sam się wybierał na cmentarz. Prowokacją jest natomiast pojechanie na Powązki, gdyż powinien pojechać na Wawel. Czy niejaki Brudziński to zrozumie?
Skoro ma być TYLKO wsparciem ogniowym dla piechoty to po co go za taka kasę modernizować? To lepiej wydać na Kraby,będzie większy pożytek.Co do Skrzypczaka,był jedynym polskim wojskowym zapraszanym na konsultacje do NATO bo jest fachowcem.A to ze nie mógł wiele zrobić to wina polityków.Poprzedni chcieli zmniejszać wydatki,obecni to duletanci
Podejrzewam że za większością tych ataków stoją inżynierowie,lekarze imigranci,ale to będzie kolejny pretekst by lewactwo przykręciło śrubę prawicy(oczywiście nazywanej skrajną).Nie radza lub nie chca sobie radzić z lewackimi bandami które robią co chcą ale na prawicowców .....
Mówi sensownie ale lewactwo do władzy tak myślących nie dopuści.Mało tego ,pochodzący z "narodu wybranego" senator Cohen-Bandit sugeruje by zalegalizować pobyt nielegalnych imigrantów(Portugalia już to zrobiła,i już sa filmiki np jak czarnoskórzy "inżynierowie ' potraktowali na dworcu białą dziewczynę)
Co za brednie - "Mieliśmy wielkich katolików, konserwatywnych intelektualistów, którzy byli jednocześnie bardzo krytyczni wobec Kościoła katolickiego – przychodzą na myśl Georges Bernanos lub Léon Bloy – ale mieliśmy też wielu królów Francji, którzy starli się z papieżem" i dalej "Na przykład w latach siedemdziesiątych różni biskupi francuscy popierali ruch komunistyczny, ale nie sądzę, że powinniśmy wywnioskować, że byli z tego powodu lepszymi sługami Boga – mówi Maréchal." No i mamy rezultat, dzisiejsza Europa to wynik takiego postępowania przez tych europejskich w tym francuskich katolików. Można to porównać do obywatela kraju, który walczy ze swoja Ojczyzną, to idiotyzm. Oczywiście można być krytycznym do danej osoby czy aktualnej władzy ale katolik walczący z instytucją jaką jest KK to głupota i szkodnictwo
A od kiedy te złote 'pąpejańskie' zasady obowiązują, od teraz czy od zawsze? Bo w czasie IIWŚ nikt nie miał jurysdykcji nad Rzeszą, więc skąd pretensje żydów do reszty świata!? Przecież nikt nie miał jurysdykcji nad Niemcami!
Narastające protesty świadczą tylko o tym, że przywiązanie do wartości obywatelskich jest wyższe w Niemczech niż w Polsce. Wcześniej taki sam przykład dawały "żółte kamizelki" we Francji. I gdzie zamarł polski instynkt wolności?
No cóż to by Moskwę zabolało, zabicie ze 100 tyś Polaków głowicami neutronowymi to wedle Rosyjskich geniuszy wojny "deeskalacja" ale atak
na strategiczne siły atomowe USA to już bardzo inna bajka i stąd te okrzyki ze wschodu ,zamknęło by się okno pewnych mozliwości dla Rosji.
Remont t72 ma zapewnić wsparcie artyleryjskie piechocie i nic więcej, Pan Skrzypczak miał czas działać taki remont można było zrobić wcześniej ,a nie krążyć w choholim tańcu wokół sprawy. MON przekazał do budżetu wystarczająco dużo niewykorzystanych pieniędzy aby można było to zrealizować.
Trzeba otwarcie napisać kto za tymi "protestami" stoi czyli LGBT i "pokrewne", podobnie zresztą jak u nas. A wszystkim popierającym tego rodzaju inicjatywy polecam przykład Korei Płd. gdzie "poluźnili" obostrzenia związane z epidemią, m.in pozwoli na działanie "gej-knajp" i jeden "homoś' od razu pozarażał masę ludzi...
https://time.com/5836699/south-korea-coronavirus-lgbtq-itaewon/
Idealny przepis na scenariusz hiszpański i oni chcą swobodnego przekraczania granicy przez medyków i pracowników opieki?
Ciekawe jak daleko się to posunie. W Polsce manipulują chcąc doprowadzić do
załamania funkcjonowania Państwa w swoim interesie ,a u siebie mają to za darmo.Tak trzymać.
Dziwaczny tekst, S300 służy do zwalczania samolotów i ewentualnie rakiet na wysokim pułapie . Próby zwalczania nim nisko lecacych pocisków są niezbyt sensowne.
Jestem absolwentką tej szkoły. Bardzo miło wspominam i szkołę i nauczycieli. Właśnie dzięki nim dziś jestem studentką jednej z najlepszych polskich uczelni. Mam tylko jedno pytanie: dlaczego nikt nie zapyta o zdanie osób, żyjących na tym terytorium? Uważam, że jako mniejszość narodowa mamy prawo do nauki w języku polskim, w swoim ojczystym języku. Większość przedmiotów w szkole są prowadzone w języku ukraińskim, dlatego znam ukraiński perfekcyjnie. Wydaje mi się, że każda osoba żyjąca na Ukrainę powinna znać i posługiwać się ukraińskim, państwowym językiem, ale odbierać mi prawo do nauki w języku polskim - w żadnym razie. Brak słów, i ogromny żal do wszystkim Polaków mieszkających na Ukrainie, szczególnie w województwie Lwowskim.
Taaaa chodzi o deal tzn my nie zamkniemy wam województwa(możecie dalej bezkarnie roznosić zarazę-nie noszą maseczek)a wy za to nie przyjedziecie robić dym w Warszawie,bo idą wybory i by to źle wyglądało.
Jestem za tym żeby Polska posiadała broń atomową, jeżeli inni mają to dlaczego my mamy być gorsi. A jeżeli ta broń jest taka niedobra to niech wszyscy z niej zrezygnują. Oczywiście dysponować tą bronia powinno wojsko polskie.
To tak jak u nas np F-16 kody startowe maja amerykanie,podobnie będzie z F-35 i innymi systemami.Zaawansowanej broni nam nie dadzą oupsss sprzedadzą po wygórowanej cenie.
A po co mają coś polepszać,dostają od tego nierządu co chca i nie muszą dawać NIC w zamian.Maja nas w d..e.I właśnie to wkrewia bo jakby mieli w d...e rzad i innych polskojęzycznych to pali licho ale oni godzą również w nas.W Polsce na swoich usługach maja rzad ,tzw"wymiar sprawiedliwości' i media.
Aaaaa…..na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miasta PO+wiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników polskiej cywilnej ludności w czasie II wojny światowej!
Zrobiła to zapewne dla PO+lepszenia współpracy z Rzeczpospolitą Polską oraz w podzięce za liczne bezzwrotne tzw. „pożyczki” pieniężne!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
A teraz porównajcie to z sytuacją ukraińców w Polsce?! Jak ten rząd wchodzi im w 4 litery.Od zawsze wiadomo że ze słabym NIKT się nie liczy,i to widać,olewają nas ukraińcy .litwini,żydzi,zachód,amerykanie.Nie ma siły by ci dyletanci skapowali że ukraińcy nie sa i nie będą przychylni Polsce.A co na to polskojezyczni pokroju Dzięciołowski,Falkowski ,Dziedziczak? Co na to ambasador Polski?
Nie ma znaczenia PO i PiS jednakowo wchodzą w zadki banderowcom.
Komu płacić?Włascicielami rury jest Gazprom i Polska prywatna firma, państwo Polskie ma 4% procent udziałów.Więc komu ma płacić Gazprom,,,, sobie?Podatek za przesył placili cały czas.
A cmentarze mozna było odwiedzać po uzyskaniu zgody administracji czego redakcja zapomniała dodać.
"Ja nie wiem co się stało" ale potępiam ,ciekawa konstrukcja logiczna.
Wątpię by było wielu chętnych na spłacanie Włoskiego zadłużenia i kredytowania Włoskiej gospodarki.
Wielki eksporter atakuje najwiekszego importera, samobójczy krok. Przejęcie majątku firm USA w Chinach to prosta droga do umorzenia w ramach odszkodowań części papierów dłużnych w posiadaniu Chin.Reforma rolna wzmocni rynek wewnętrzny dopiero za dwa trzy lata.
Czym właściwie różni się budowana teraz Ukraina od Moskiewskiego "miru"?
Sprawa podręczników nie jest nowa,problem w tym,że to jest tylko mały wycinek działań nad zbudowaniem kopii ustrojowej i społecznej Moskwy na Ukrainie. Ten proces powoli zachodzi i będziemy mieli w sumie wrogie Polsce Państwo wykorzystywane przez Berlin w rozgrywkach przeciwko Polsce.
Czyli od dzisiaj Gazprom zaczyna płacić za tranzyt gazu,trochę to trwało.
Nie ma sensu komentować chorych psychicznie, chociaż kilka słów ciśnie się na usta.
W Ukrainie ucza, ze starozytni Egipcjanie, Rzymianie, Aztekowie itd. to byli Ukraincy. Kompleksy narodku bez panstwa.
Co za bzdury - "według ILGA-Europe – jednej z największych na świecie organizacji domagających się „równouprawnienia” dla osób LGBT, Polska jest najbardziej „homofobicznym” państwem w całej Unii Europejskiej.". Biedroń prezydentem miasta, europarlamentarzystą, kandydatem na prezydenta RP ponadto Rabiej też oficjalny zadeklarowany homoseksualista. Władze PiS ustanowiły też homoseksualistę Zaradkiewicza na p.o. SN o czym ta ILGA pisze, no chyba o homofobii wśród Najwyższej Kasty co nie akceptowała Zaradkiewicza
16 challenge Słowiański MATERIAŁ wszczepień - przypis- cz. 02. https://youtu.be/3q6MlRE7UMA
Holenderska komisja JIT przedstawiła następujące dowody na zestrzelenie BUKa przez Rosję(?):
- Dwa z filmów przedstawiają BUKa na lawecie ciężarówki. Oglądałem te filmy klatka po klatce wielokrotnie, po raz pierwszy w 2014r. Na boku ciężarówki jest czytelny nr telefonu. Sprawdzałem w internecie - jest to numer firmy wykonującej usługi transportowe w Doniecku. OBWE działa w Doniecku od 2014 - czy właściciele i pracownicy tej firmy zostali przesłuchani? To są najważniejsi świadkowie w tej sprawie. Usiłowałem zauważyć jakieś szczegóły wiezionej wyrzutni rakiet - im była bliżej tym gorsza jakość - trudno byłoby odróżnić wyrzutnię od kontenera na śmieci. Nie sprawdziłem tego, co zostało potwierdzone na konferencji prasowej MSW RF z 17.09.2018. Elementarna wiedza ze szkoły średniej (a może i podstawowej) o perspektywie, która mówi, że wszystkie linie równoległe obiektów zbiegają się w jednym punkcie. Przedłużenie równoległych linii lawety wiozącej BUKa, samego Buka oraz krawędzi drogi, powinny zbiegać się w jednym punkcie. Niestety tak nie jest!!! Grafik się nie popisał - posklejał obiekty filmowane z różnych perspektyw i nie ponaciągał ich do wymaganej perspektywy. Potwierdzono również moje wcześniejsze spostrzeżenia - BUK zawiera znacznie mniej szczegółów niż laweta, która go wiezie, jak również podniesione trapy do wjazdu na lawetę znajdujące się na filmie za BUKiem były lepszej rozdzielczości. Światłocień również pozostawiał dużo do życzenia.
- Inny film przedstawiał BUKa wiezionego na lawecie widocznego między drzewami wzdłuż drogi. Jakość była beznadziejna - wg niektórych szara niekształtna masa z trzema zaokrągleniami na górze przedstawia wyrzutnię z wystrzeloną jedną rakietą. Rosyjscy analitycy grafiki dopatrzyli się nawet w tej szarej masie ujęcia "samego Buka" z zupełnie innego kąta niż być powinien. Zaprezentowali w zamian inny filmik podobnej jakości z tego samego miejsca przedstawiający lawetę wiozącą czołg Abrams! Co okazało się wg moich analiz filmu:
Pierwsze klatki filmu obejmują większy zakres kadru. Linia horyzontu znajduje się poniżej dolnej krawędzi banera reklamowego znajdującego się po lewej stronie kadru. Wynika z tego, że filmujący znajdował się poniżej dolnej krawędzi banera. Z lewej strony wjeżdża BUK na lawecie ciągnika - górna część BUKa, z perspektywy filmującego, znajduje się jeszcze wyżej niż niż dolna krawędź banera. Wynika z tego, że filmujący znajdował się znacznie poniżej górnej części BUKa. A teraz sensacja - po wyjeździe BUKa zza banera, okazuje się, że widzimy rakiety z góry!!! Dalsze rakiety na klatkach filmu widoczne są wyżej niż bliższe co sugerowałoby, że filmujemy BUKa z wyższej pozycji niż wysokość wyrzutni rakietowej umieszczonej na lawecie (ok. 4,5m). Fałszerstwo widoczne gołym okiem, ale to jeden z głównych dowodów komisji JIT.
Moja wersja:
Film powstał z pojedynczej fotografii wysokiej rozdzielczości. Photoshopem wykadrowano warstwę "bliską" - przed drogą, oraz dalszą i sprowadzono do niższej rozdzielczości. W trakcie filmu następuje zoom z przesunięciem kadrowania. Konia z rzędem temu kto potrafi zrobić taką sztukę (czyli płynnego przesuwania kadru wraz z płynnym zoomem ze wzrostem ilości szczegółów) przy pomocy zwykłej komórki i bez drgania obrazu. Można to zrobić kamerą na statywie z zoomem optycznym, lecz nie cyfrowym. Widok BUKa z góry był konieczny twórcy tego filmiku aby policzyć rakiety na górze, lecz stał się obrazem przeczącym logice - zdjęcie zostało wykonane z pozycji niższej niż wysokość BUKa.
- Kolejny filmik z Donbasu okazał się całkiem zniewalającym! Widok z okna bloku na drogę w oddali. Zza sąsiedniego bloku wyjeżdża tą drogą pełną parą BUK, aż się kurzy, na własnych gąsienicach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że BUK jedzie do tyłu!!! Samobieżna wyrzutnia gąsienicowa posiada oczywiście bieg wsteczny - lecz nie posiada lusterek wstecznych! Do takiego przemieszczania wymaga zewnętrznego operatora, który biegnie za pojazdem i koryguje kierowcę. Wyrzutnia może obrócić wieżę radarem do przodu, ale przód korpusu wyrzutni również znajdował się z tyłu.
- Komisja JIT uczepiła się pewnych szczegółów, które dostrzegła na jednym z tych montowanych filmów. Na osłonie gąsienicy BUKa zauważono pęknięcie (to jest łączenie gumowego chlapacza nad gąsienicą), namalowany opodal znacznik na korpusie oraz charakterystyczne koła gąsienic ze "szprychami" i bez, które odpowiadały takim samym charakterystykom BUKa zarejestrowanym przez innego amatora filmów youtube nakręconym na terenie Rosji. To ten sam BUK, który zestrzelił MH17!!! - zakrzyknęli członkowie międzynarodowej komisji! Nakręcili piękną animację 3D bijącą na głowę dotychczasowe ukraińskie filmiki. Tak pojawił się jeden z głównych dowodów.
- Inny film przedstawiał BUKa wiezionego na terenie Rosji, który miał częściowo zamalowany lub wydrapany numer boczny. Taki sam numer dostrzegli ukraińscy spece na Donbasie. Zabrakło ruskim sołdatom żyletek do wydrapania tego numeru? Może zrobili tak sobie dla jaj? "Gumka", "rozmazujący palec" czy kopiowanie wzorców jest wygodniejsze niż żyletka do skrobania numerów (różnice w tonacjach są dostrzegalne).
- 24.05.2018 komisja JIT zaapelowała do uczciwych Rosjan, aby ci którzy wiedzą co oznacza numer rakiety BUK, która zestrzeliła MH17 i skąd może ona pochodzić, aby zgłaszali się z informacjami, a poufność zostanie zachowana. Po niecałych 4 miesiącach zgłosili się "ci uczciwi Rosjanie" z MSW RF, aby rozwikłać tajemnicę numeru BUKa. Na konferencji prasowej 17.09.2018 przedstawiono całą historię rakiety, jej silnika oraz wyrzutni na której została zainstalowana. Wyprodukowana została w 1986 i w grudniu tego roku wysłana do 223 pułku rakietowego w Trebowli koło Lwowa. Później 223 pułk został przemieszczony do Stryja. W 2014r. wg MSW uczestniczył w walkach na Donbasie. Strona rosyjska dysponuje pełną odtajnioną dokumentacją PAPIEROWĄ ze zszywanymi, ręcznie wypełnianymi, numerowanymi i plombowanymi stronami (tak się kiedyś prowadziło niejawną dokumentację), a nie bitowy zapis na dysku lub maszynowy wydruk. Strona rosyjska wysłała pełną kopię dokumentacji do holenderskiej komisji, lecz nie było z tej strony żadnego zainteresowania.
Zarówno rosyjska jak i ukraińska prasa zaczęły rozpowszechniać wątpliwości dotyczące dalszych losów tej rakiety Buk:
1. Wersja, że Buk ten miał trafić na Krym i zostać przejęty przez rosyjskie wojsko po aneksji Krymu, została rozwiana jeszcze w trakcie konferencji prasowej ministerstwa RF – podano numery seryjne przejętych Buków i gotowość przedstawienia dokumentacji.
2. Inna wersja przedstawiana w mediach sugerowała możliwość pochodzenia rakiety z wojny gruzińsko - rosyjskiej. W 2008 ukraiński prezydent Juszczenko dostarczał Gruzji systemy Buk i Osa, jak zapewniał były prezydent Saakaszwili. Rosjanie wywieźli sporo sprzętu wojskowego z częściowo zajętej Gruzji – podobno były również Buki.
Żaden z tych wariantów nie został jednak potwierdzony dokumentacją przekazania sprzętu ani przez Ukrainę, ani przez Gruzję. Cały życiorys Buka powinien znajdować się w wojskowych archiwach Ukrainy, która również milczy. Czy wybuchy na kilku składach broni miały na celu tylko zamieść nielegalny handel bronią, czy też ukryć dokumentację przepływu broni?
Zagadka śmierci pilota Wołoszyna, który był podejrzewany w udziale w akcji zestrzelenia BUKa też pozostała niewyjaśnina do końca. Rola dyspozytora Anny Petrenko też jest bagateizowana - kierowała lotem jedynie przez kilkanaście minut i żadnych dyspozycji nie wydawała poza korektą kursu do normalnego.
Rosja w pierwszych tygodniach od katastrofy preferowała tezę, że MH17 został zestrzelony pociskiem powietrze-powietrze z samolotu bojowego co miała potwierdzać rejestracja drugiego samolotu na niższym pułapie w okolicach zestrzelonego Boeinga. Ukraina nie miała żadnych wątpliwości - tego samego dnia stwierdziła zestrzelenie MH17 kompleksem BUK podając nawet miejsce wystrzelenia rakiety z okolic Sniżnego. Żadne zapisy radarowe nie zostały przedstawione ze strony ukraińskiej, mimo, że wg strony rosyjskiej było aktywnych wówczas kilka ukraińskich stacji radarowych w tym rejonie.
Niektórzy rosyjscy politolodzy twierdzili, że informacja o zestrzeleniu MH17 pojawiła się w ukraińskich mediach wcześniej, niż wszystkie szczątki spadły na ziemię.
Pojawiały się również inne wersje katastrofy - gdzie ukraiński lub donbasski samolot chował się pod samolotem pasażerskim.
Nie wiem na 100% kto zestrzelił samolot, ale taka ilość fałszywych dowodów może o czymś świadczyć. Czy jakiś BUK był na terenie Donbasu? Zestrzelenie ukraińskiego AN-26 na 3 dni przed MH17 na wysokości 6,3km (wg ukraińskich źródeł) może świadczyć, że jakaś wyrzutnia była (ukraińskie władze podejrzewały wcześniej kompleks Pancyr lub zestrzelenie z rosyjskiego terytorium rakietą powietrze-powietrze X-24).
Aaaa....ja mam ogromny żal do zarządzających nadwiślańskim landem zwanym PO+Land, że nie chroni polską mniejszość tak jak prawdziwy rząd węgierski który nie cerdoli się z wspóczesnymi nazistami biorących wzorce z hitlerowskich Niemiec jak np. SS-Galizien!
Ofiary smoleńskie nie są ani lepsze, ani ważniejsze od innych zmarłych.
Nie ma co, szybko działają.
Pewnie covid-19 bezobjawowy miał i zmarł na choroby (lub osoby) współtowarzyszące...
Wyjątkowym barbarzyństwem ze strony Kaczyńskiego (władcy Polski) bał zakaz odwiedzania grobów bliskich, gdy sam się wybierał na cmentarz. Prowokacją jest natomiast pojechanie na Powązki, gdyż powinien pojechać na Wawel. Czy niejaki Brudziński to zrozumie?
Skoro ma być TYLKO wsparciem ogniowym dla piechoty to po co go za taka kasę modernizować? To lepiej wydać na Kraby,będzie większy pożytek.Co do Skrzypczaka,był jedynym polskim wojskowym zapraszanym na konsultacje do NATO bo jest fachowcem.A to ze nie mógł wiele zrobić to wina polityków.Poprzedni chcieli zmniejszać wydatki,obecni to duletanci
Podejrzewam że za większością tych ataków stoją inżynierowie,lekarze imigranci,ale to będzie kolejny pretekst by lewactwo przykręciło śrubę prawicy(oczywiście nazywanej skrajną).Nie radza lub nie chca sobie radzić z lewackimi bandami które robią co chcą ale na prawicowców .....
Mówi sensownie ale lewactwo do władzy tak myślących nie dopuści.Mało tego ,pochodzący z "narodu wybranego" senator Cohen-Bandit sugeruje by zalegalizować pobyt nielegalnych imigrantów(Portugalia już to zrobiła,i już sa filmiki np jak czarnoskórzy "inżynierowie ' potraktowali na dworcu białą dziewczynę)
Co za brednie - "Mieliśmy wielkich katolików, konserwatywnych intelektualistów, którzy byli jednocześnie bardzo krytyczni wobec Kościoła katolickiego – przychodzą na myśl Georges Bernanos lub Léon Bloy – ale mieliśmy też wielu królów Francji, którzy starli się z papieżem" i dalej "Na przykład w latach siedemdziesiątych różni biskupi francuscy popierali ruch komunistyczny, ale nie sądzę, że powinniśmy wywnioskować, że byli z tego powodu lepszymi sługami Boga – mówi Maréchal." No i mamy rezultat, dzisiejsza Europa to wynik takiego postępowania przez tych europejskich w tym francuskich katolików. Można to porównać do obywatela kraju, który walczy ze swoja Ojczyzną, to idiotyzm. Oczywiście można być krytycznym do danej osoby czy aktualnej władzy ale katolik walczący z instytucją jaką jest KK to głupota i szkodnictwo
Pamiętam też, że jednym z pretekstów do ataku USA na Irak był zarzut bestialskiego mordowania Kurdów przez Saddama. Miał ktoś tam jurysdykcję?
A od kiedy te złote 'pąpejańskie' zasady obowiązują, od teraz czy od zawsze? Bo w czasie IIWŚ nikt nie miał jurysdykcji nad Rzeszą, więc skąd pretensje żydów do reszty świata!? Przecież nikt nie miał jurysdykcji nad Niemcami!
Narastające protesty świadczą tylko o tym, że przywiązanie do wartości obywatelskich jest wyższe w Niemczech niż w Polsce. Wcześniej taki sam przykład dawały "żółte kamizelki" we Francji. I gdzie zamarł polski instynkt wolności?
Kolejny amerykański "The Bill"...
No cóż to by Moskwę zabolało, zabicie ze 100 tyś Polaków głowicami neutronowymi to wedle Rosyjskich geniuszy wojny "deeskalacja" ale atak
na strategiczne siły atomowe USA to już bardzo inna bajka i stąd te okrzyki ze wschodu ,zamknęło by się okno pewnych mozliwości dla Rosji.
Remont t72 ma zapewnić wsparcie artyleryjskie piechocie i nic więcej, Pan Skrzypczak miał czas działać taki remont można było zrobić wcześniej ,a nie krążyć w choholim tańcu wokół sprawy. MON przekazał do budżetu wystarczająco dużo niewykorzystanych pieniędzy aby można było to zrealizować.
Trzeba otwarcie napisać kto za tymi "protestami" stoi czyli LGBT i "pokrewne", podobnie zresztą jak u nas. A wszystkim popierającym tego rodzaju inicjatywy polecam przykład Korei Płd. gdzie "poluźnili" obostrzenia związane z epidemią, m.in pozwoli na działanie "gej-knajp" i jeden "homoś' od razu pozarażał masę ludzi...
https://time.com/5836699/south-korea-coronavirus-lgbtq-itaewon/
Wystarczy słup z Azji Centralnej sprzedający teraz gaz do Rosji podpisajacy kontrakt na wirtualną sprzedaż gazu do Niemiec.
Jakoś jestem przekonany o tym ,że za jakiś czas Berlin znajdzie furtkę do pełnego wykorzystania NS2.
Idealny przepis na scenariusz hiszpański i oni chcą swobodnego przekraczania granicy przez medyków i pracowników opieki?
Ciekawe jak daleko się to posunie. W Polsce manipulują chcąc doprowadzić do
załamania funkcjonowania Państwa w swoim interesie ,a u siebie mają to za darmo.Tak trzymać.
Czesław, czy wyobrażasz sobie broń atomową z ministrem Macierewiczem? Małpa z brzytwą to przy tym nic, nawet nie symbol.
Dziwaczny tekst, S300 służy do zwalczania samolotów i ewentualnie rakiet na wysokim pułapie . Próby zwalczania nim nisko lecacych pocisków są niezbyt sensowne.
Jestem absolwentką tej szkoły. Bardzo miło wspominam i szkołę i nauczycieli. Właśnie dzięki nim dziś jestem studentką jednej z najlepszych polskich uczelni. Mam tylko jedno pytanie: dlaczego nikt nie zapyta o zdanie osób, żyjących na tym terytorium? Uważam, że jako mniejszość narodowa mamy prawo do nauki w języku polskim, w swoim ojczystym języku. Większość przedmiotów w szkole są prowadzone w języku ukraińskim, dlatego znam ukraiński perfekcyjnie. Wydaje mi się, że każda osoba żyjąca na Ukrainę powinna znać i posługiwać się ukraińskim, państwowym językiem, ale odbierać mi prawo do nauki w języku polskim - w żadnym razie. Brak słów, i ogromny żal do wszystkim Polaków mieszkających na Ukrainie, szczególnie w województwie Lwowskim.
Cytat "......zapewne dla PO+lepszenia współpracy...." napisany z ukrytą ironią z zabarwieniem tragizm-farsy!
Taaaa chodzi o deal tzn my nie zamkniemy wam województwa(możecie dalej bezkarnie roznosić zarazę-nie noszą maseczek)a wy za to nie przyjedziecie robić dym w Warszawie,bo idą wybory i by to źle wyglądało.
Jestem za tym żeby Polska posiadała broń atomową, jeżeli inni mają to dlaczego my mamy być gorsi. A jeżeli ta broń jest taka niedobra to niech wszyscy z niej zrezygnują. Oczywiście dysponować tą bronia powinno wojsko polskie.
Nic nie robia tylko apeluja. Jak apelek nie pomoze, to sankcje eurokomuna nalozy.
Krzychu jest swietny, bez trzech zdan.
A różnica jest taka że syryjczycy skorzystaja z usług innych ,u nas to NIEMOZLIWE.
To tak jak u nas np F-16 kody startowe maja amerykanie,podobnie będzie z F-35 i innymi systemami.Zaawansowanej broni nam nie dadzą oupsss sprzedadzą po wygórowanej cenie.
A po co mają coś polepszać,dostają od tego nierządu co chca i nie muszą dawać NIC w zamian.Maja nas w d..e.I właśnie to wkrewia bo jakby mieli w d...e rzad i innych polskojęzycznych to pali licho ale oni godzą również w nas.W Polsce na swoich usługach maja rzad ,tzw"wymiar sprawiedliwości' i media.
Aaaaa…..na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miasta PO+wiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników polskiej cywilnej ludności w czasie II wojny światowej!
Zrobiła to zapewne dla PO+lepszenia współpracy z Rzeczpospolitą Polską oraz w podzięce za liczne bezzwrotne tzw. „pożyczki” pieniężne!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Aaaaa............... na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miasta PO+wiesiła POpiersie bo kr
Jest juz Brexit. Reszta nas nie interesuje, wazne ze GB odzyskala suwerennosc. Tyle.
Z wybitnymi ekspertami czyli Miśkiem i Mundkiem na czele. Taka komisja wykaże wszystko co Antoniemu uroi się we łbie.
No skoro tak twierdzi "miszcz" od teorii spiskowych to tak musi być.Powinien powołać komisję śledczą,znowu bedzie dobra zabawa.
Lepiej późno niż wcale-Biełsat do likwidacji.
A według sądu w Elblągu za zbeszczeszczenie polskiej flagi "grożą" (ukraińcowi) .....zawiasy i pouczenie na temat nadużywania alkoholu .
A teraz porównajcie to z sytuacją ukraińców w Polsce?! Jak ten rząd wchodzi im w 4 litery.Od zawsze wiadomo że ze słabym NIKT się nie liczy,i to widać,olewają nas ukraińcy .litwini,żydzi,zachód,amerykanie.Nie ma siły by ci dyletanci skapowali że ukraińcy nie sa i nie będą przychylni Polsce.A co na to polskojezyczni pokroju Dzięciołowski,Falkowski ,Dziedziczak? Co na to ambasador Polski?