Przeciez Rosjanie maja S-400, S-500
(m.in. zasieg), stare S-300 modernizuja bez przerwy.
Wychodza nowe wersje. To co chca ubijac? Stare S-300 w Grecji?
No to brakuje tylko żeby jacyś wynajęci snajperzy (z jakiegoś obcego kraju, dajmy na to Gruzji) zastrzelili setkę deonstrantów oskarżąjąc o to policję. Majdan gotowy!
Rosja uważa że może użyć sił jadrowych nawet w przypadku " atak konwencjonalny zagrażający istnieniu państwa." to w takim razie każde państwo na świecie powinno mieć możliwość posiadania potencjału nuklearnego. Wynika z tego że ta doktryna o nierozprzestrzeniania broni nuklearnej jest dyskryminująca dla państw które nie posiadają broni nuklearnej
KE "rżnie głupa" udając że nie widzi różnicy pomiędzy dyskryminacją a uprzywilejowaniem i chce homoseksualistów obdarzać przywilejami. Jak będą nam obcinać dotację to my powinniśmy zmniejszyć składki do UE
"To pokazuje zjawisko doskonale znane z Zachodniej Europy, mianowicie, że elity uniwersyteckie, medialne, intelektualne, działacze organizacji pozarządowych i radykalni uliczni bojówkarze – te środowiska przenikają się". No i to jest jedna z odpowiedzi dlaczego tych bandziorów się nie delegalizuje ,druga że sa to potrzebne lewackim rzadom bojówki.Dzisiaj rzecznik Lewicy Żukowska dokonała prowokacji ,pisząc 'jak się zapisać do antify',pani Żukowska marzy o byciu terrorystką.?Jak się zapisać,prosze coś podpalić,kogoś zaatakować,coś ukraść.Wtedy ma pani pewne miejsce.
Zdewastowano tez pomink T. Kosciuszki kolo kasyna w Detroit, MI. Przez ostatnie 3 dni zostalo aresztowanych 300 chuliganow w tym miescie. Zwolniono wreszcie Straznika Narodowego.
Huka powinno się z hukiem wywalić z Polski. Propaguje neobanderyzm , a do tego redagując apokryf ruski podaje nie prawdę. Won ze banderowskim pomiotem.
Teokratyczny Izrael u podstaw powstania którego leżał szowinizm i rasizm wraz z ludobójstwem na małą skalę dla zastraszenia arabskiej ludności ,staje się powoli krajem z społeczeństwem mentalnie coraz bliższym bliskowschodnim sąsiadom. "Krzyżyk" im na tą bezpowrotną drogę i oczekiwanie na następnego Bar Kochbę ,który postanowi "odrodzić" zepsute społeczeństwo poprzez unicestwienie.
Kuroń jest niewykształconą ignorantką. Żadne ziemie nie są ukraińskie, bo Ukraina istnieje od 30 lat na terenach rosyjskich oraz na ziemiach zrabowanych przez Stalina Polsce, Węgrom, Bułgarii i innym państwom.
A jeżeli w rodzinie jest minister to rodzina ma być dyskryminowana np. przy przetargach, tak samo jak z ministrem chodziłem do szkoły i się przyjazniłem to mam być dyskryminowany? Są przepisy o konkurencji i jeżeli sa przestrzegane to w czym problem.? Przeważnie biznesmeni się znają tak jak np sportowcy , prawnicy itp.
A o karach za propagowanie banderyzmu czy antypolonizmu cisza,nie dostali pozwolenia na rozszerzenie ,tylko komuna.Czyli wasal nadal nie ma nic do gadania.
WIELKIE BRAWA za tą decyzję,wreszcie ktos się wziął za tą lewacką bandyterkę która ma na sumieniu napady,zadymy i morderstwa.W Europie na to nie ma szans ,tu rządzi lewactwo więc nie skasują swoich bojówek,nadal bedą gnębić tylko prawicowe organizacje.Ale będzie szum ,dostana lewackie media apopleksji
Można walczyć skutecznie o swoje? Można! Warszawa zaś bredzi ustami Gosiewskiej, że "nasze poparcie dla Ukrainy jest bezwarunkowe" i dziwi się, że Ukraińcy mają ją głęboko w ().
Oni się zbroją na potęge,my jesteśmy sukcesywnie rozbrajani.A tak przy okazji co na to nasz rodzimy przemysł obronny i nasza myśl techniczna? Poza gniotem bwp"Borsuk' i 10 lat opracowywanym 'grotem" to cisza i posucha.
Dla mnie POPIS jest antypolski.Nic nie zrobią dla polaków na kresach pożytecznego bo złe robią non stop poprzez różnych falkowskich czy dzięciołowskich.Jedyne co zrobią to dofinansuja...ukraińców w Polsce.
Pana cytat „Nie chcą „szoszoni” normalnych stosunków to zaraz grzecznie wrócą do układu który ich obowiązuje.”
To nie są tzw. „Szoszoni” bo nic a nic nie mają wspólnego z nimi a to są PO+Tomkowie krwawych bandytów, którzy dokonali zwyrodniałego ludobójstwa bezbronnej cywilnej ludności w czasie II wojny światowej po napaści hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR na II RP!
Nawet Niemcy czy Ruskie takiej szokująco krwawej i bezwzględnej masakry cywilnej ludności nie dokonali jak ci zwyrodnialcy!
Ciała ofiar tej nieludzkiej masakry zostały wrzucone do jam w ziemi jak zdechłych zwierząt i do tej pory w większości przypadków nie zostały godnie po ludzku w.g. cywilizacji europejskiej „pochowane”.
A chcą i domagają się oni – tzw. Ukraińcy przyjęcia ich do tzw. struktur europejskich.
Ja nie wierzę szanowny Panie , ze coś się zmieni w zachowaniu tzw. „polskich” pseudo – elit bo to kolaboranckie pachołki na usługach obcych interesów; niemieckich, żydowsko – amerykańskich ….. i robią pod tzw. dyktando.
Znamiennym przykładem obrazującym sytuację, jest gdzieś w internecie foto jak tzw. prezydent nadwiślańskiego Landu PO+Land A. Duda, klęczy czy kuca i cuś PO+dpisuję a prezydent USA majestatycznie siedzi jak na tronie w fotelu !
Innym znamiennym przykładem jest od wielu lat powieszone przez tzw. Radę Miasta Lwowa na elewacji polskiej szkoły popiersie jednego z największych krwawych rzeźników bezbronnej polskiej cywilnej ludności z czasów II wojny światowej. Dowód poniżej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Jak wisi od wielu, wielu lat tak wisieć nadal będzie i zarazem będzie również SYMBOLEM tzw. „polskiej” dyplomacji nadwiślańskiego Landu zwanego PO+Land!!!!!....
Jak Pan sądzi – KOMU I PO CO ten symbol „służy” ?????.....
..w odpowiedzi na zakusy ukraińców o przejęcie polskiej szkoły w Mościskach (wykupionej za polskie pieniądze) należy odpowiedzieć tym samym.W Przemyślu jest szkoła ukraińska zastosować prosty sposób. Zablokować szkołę dla ukraińców. Nie chcą "szoszoni" normalnych stosunków to zaraz grzecznie wrócą do układu który ich obowiązuje.
Proste jak przysłowiowy drut ale czy są w stanie w Przemyślu to zrobić, skoro nawet pod tzw. obrady nie można było ten problem przedłożyć??....
Aaaaa......popiersie krwawego bandyty, ludobójcy, który dokonywał okrutnej rzezi na cywilnej bezbronnej polskiej ludności zaraz po napadzie hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR na II RP jak wisiało od dawna tak nadal wisi na elewacji polskiej szkoły we Lwowie!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Mam prośbę na tym forum, aby w tzw. przedwyborczych spotkaniach jeśli takowe będą miały miejsca, zadawać pytania kandydatom czy:
- wiedzą o tym bezspornym fakcie we Lwowie?
- komu i czemu ma służyć takie okazywanie symbolu kaimowego krwawego "braterstwa"?
- co zamierają robić już, teraz?
KTOKOLWIEK BĘDZIE MIAŁ: OKAZJĘ, MOŻLIWOŚĆ ZADAWAĆ TAKIE PYTANIE ----> PROSZĘ TO ROBIĆ!!!!!...booo...z czeluści piekła wyją okrutnie ukraińscy zwyrodnialcy; krwawi zbrodniarze bezbronnej cywilnej polskiej ludności, których szczątki wrzucone do ziemi jak padłe zwierzęta wymagają godnego pochówku w.g. tzw. cywilizacji europejskiej!
Zmierzch globalnej potęgi USA był przewidywany przez Z. Brzezińskiego już pod koniec lat 90. XX w. w "Wielkiej Szachownicy". Światowa hegemonia amerykańska miała zostać zastąpiona przez system międzynarodowego bezpieczeństwa oparty na regionalnych strukturach, ale zapewniający wpływy USA w najważniejszych obszarach globu jeszcze przez szereg dziesięcioleci. I chyba jest w tym nieco prawdy. Nie tylko Polska jest przykładem skutecznego pozamilitarnego oddziaływania Waszyngtonu. O możliwości zawiązania bliższej współpracy z amerykańskim przemysłem i instytucjami finansowymi wypowiadał się niedawno rząd włoski, zniechęcony do zdominowanej przez Niemcy UE. Choć w marcu i kwietniu "ofensywa" chińska w Europie rzucała się w oczy zdecydowanie wyraźniej niż teraz. Najpewniej cała Europa, w tym Środkowo-Wschodnia stała się polem rywalizacji amerykańsko-chińskiej, a w nieodległej przyszłości będzie przedmiotem podziału wpływów pomiędzy poszczególne regionalne "strefy bezpieczeństwa".
Możliwe, że rzekoma "pandemia" jest tym etapem wojny handlowej i politycznej, która zaowocuje nowym podziałem świata. Działania chińskie i amerykańskie interesująco korespondują z nasilaniem się i osłabianiem intensywności walki z "koronawirusem" oraz z towarzyszącymi jej restrykcjami. Znoszenie lockdownu następuje równolegle wraz z wyciszaniem się europejskiej "sympatii" do chińskiego modelu walki z zagrożeniem epidemiologicznym, zwłaszcza w krajach o proamerykańskiej orientacji.
W Polsce jeszcze kilka tygodni temu zachwalano "przykład azjatycki" i ogólnonarodową kwarantannę, z mediów wylewał się potok apokaliptycznych scenariuszy, gróźb i strachu, pod którym zamknięto ludzi w domach, doradca GIS i KG Policji mówili otwarcie o traktowaniu niesfornych Polaków "psią skórą", sypały się mandaty za plenerowe spacery, a tymczasem chińskie transporty lądowały triumfalnie jako zwieńczenie sukcesu politycznego prezydenta Dudy. Gdy tylko jednak zapadły decyzje o współpracy Polski z amerykańskimi gigantami cyfrowymi na przełomie kwietnia i maja, nagle truchtem rozpoczęło się "odmrażanie" gospodarki, luzowanie obostrzeń, a prognozy Szumowskiego o szczycie zachorowań na czerwiec lub jesień odwołano licząc na tradycyjną utratę pamięci przez obywateli. I to nie tylko w Polsce. Nawet słynny brytyjski Imperial College, na którego fałszywych modelach rozwoju pandemii opierało swoje strategie działania większość rządów europejskich, nagle musiał przyznać się do przeszacowania swoich prognoz o (bagatela) kilkadziesiąt razy.
Oczywiście nikt za żadne błędy i ich skutki nie odpowie. Ale kto lub co spowodowało wyhamowanie wirusowej propagandy? Zgoda rządów na nowy etap cyfrowej globalizacji, wdrożenie przez cały Zachód azjatyckich metod kontroli nad społeczeństwem, zwycięstwo Chin czy Stanów Zjednoczonych, a może ich wspólne "zagospodarowanie" światowej e-ekonomii? Ostatecznie, jaka różnica czy oko "wielkiego brata" z 5G nadzorujące ruch wytresowanych algorytmów w ludzkiej postaci będzie nosiło markę Huawei, Microsoft, Apple czy Google. Wrogowie potrzebują bardziej siebie nawzajem niż swoich sojuszników, grają w jednej lidze o panowanie nad tym ziemskim światem. Niestety, w tych warunkach dla naszego kraju i dla wielu innych wolność staje się coraz bardziej odległą abstrakcją. Grunt to bezpieczeństwo. A kiedy będzie już "całkiem bezpiecznie", to znaczy, że karty zostały rozdane.
...odpowiedź może być jedna.....odwzajemnić się zamknięciem szkoły dla tzw. ukraińców w Przemyślu.A takowa zapewne jest...Ten problem mogą rozwiązać radni w Przemyślu! Oko za oko....proste?
Przeciez Rosjanie maja S-400, S-500
(m.in. zasieg), stare S-300 modernizuja bez przerwy.
Wychodza nowe wersje. To co chca ubijac? Stare S-300 w Grecji?
Wczoraj pokazali w PBS kobiete-biskupa stolicy USA. Szok, jak lamie sie Biblie. Gdyby wsrod 12 stu Apostolow byla kobieta, to byloby zrozumiale.
No to brakuje tylko żeby jacyś wynajęci snajperzy (z jakiegoś obcego kraju, dajmy na to Gruzji) zastrzelili setkę deonstrantów oskarżąjąc o to policję. Majdan gotowy!
USA kradnie rope zmsakrowanym
wojna Arabom, dziwne?
Rosjanie nie chca byc "Indianami", niewolnikami,
czy Aborygenami 2020 dla USA
Rosja uważa że może użyć sił jadrowych nawet w przypadku " atak konwencjonalny zagrażający istnieniu państwa." to w takim razie każde państwo na świecie powinno mieć możliwość posiadania potencjału nuklearnego. Wynika z tego że ta doktryna o nierozprzestrzeniania broni nuklearnej jest dyskryminująca dla państw które nie posiadają broni nuklearnej
KE "rżnie głupa" udając że nie widzi różnicy pomiędzy dyskryminacją a uprzywilejowaniem i chce homoseksualistów obdarzać przywilejami. Jak będą nam obcinać dotację to my powinniśmy zmniejszyć składki do UE
wypowiem się z goła inaczej,
Precz z faszyzmem izraelitów!
od kiedy antifa zaczęła walkę z semickim faszyzmem została zakazana!
3 miliardy dla kajaka.
PAD juz"porzyczone" miliardy
z Ukrainy przywiózl?
To był taki piękny i spokojny kontynent zanim wszyscy ci obcy kolorowi (biali, czarni itp.) imigranci się nazjeżdżali!
Ameryka dla Indian!
Tam niektóre okrety NATO zamarzly
i nie mogly wrócic
Samoloty USA F-22, F-35 itd.
maja zakaz sie zblizac do S-400
No to chachly maja na Polaków,
USA i Rosji nic nie zrobia
"To pokazuje zjawisko doskonale znane z Zachodniej Europy, mianowicie, że elity uniwersyteckie, medialne, intelektualne, działacze organizacji pozarządowych i radykalni uliczni bojówkarze – te środowiska przenikają się". No i to jest jedna z odpowiedzi dlaczego tych bandziorów się nie delegalizuje ,druga że sa to potrzebne lewackim rzadom bojówki.Dzisiaj rzecznik Lewicy Żukowska dokonała prowokacji ,pisząc 'jak się zapisać do antify',pani Żukowska marzy o byciu terrorystką.?Jak się zapisać,prosze coś podpalić,kogoś zaatakować,coś ukraść.Wtedy ma pani pewne miejsce.
Mocna decyzja, silny przywodca, pilnuje suwerennosci Bialorusi. Pozazdroscic.
Zdewastowano tez pomink T. Kosciuszki kolo kasyna w Detroit, MI. Przez ostatnie 3 dni zostalo aresztowanych 300 chuliganow w tym miescie. Zwolniono wreszcie Straznika Narodowego.
To świetna wiadomość, Polska będzie imperium!
Nie... wróć... Polska będzie kolonią usa :(
Chiny kupują w USA jakieś nasiona, mięso, bawełnę. A co USA kupuja w Chinach? Pewnie gotowe produkty przemysłowe.
To gdzie jest trzeci świat???
A Chińczykow sie czepia jak wprowadzają porządek w Hongkongu
Te bombowce zostały przechwycone.
To bezrobocie rośnie z winy rządu, a nie covid-19
Huka powinno się z hukiem wywalić z Polski. Propaguje neobanderyzm , a do tego redagując apokryf ruski podaje nie prawdę. Won ze banderowskim pomiotem.
Amen.
Teokratyczny Izrael u podstaw powstania którego leżał szowinizm i rasizm wraz z ludobójstwem na małą skalę dla zastraszenia arabskiej ludności ,staje się powoli krajem z społeczeństwem mentalnie coraz bliższym bliskowschodnim sąsiadom. "Krzyżyk" im na tą bezpowrotną drogę i oczekiwanie na następnego Bar Kochbę ,który postanowi "odrodzić" zepsute społeczeństwo poprzez unicestwienie.
Kuroń jest niewykształconą ignorantką. Żadne ziemie nie są ukraińskie, bo Ukraina istnieje od 30 lat na terenach rosyjskich oraz na ziemiach zrabowanych przez Stalina Polsce, Węgrom, Bułgarii i innym państwom.
A jeżeli w rodzinie jest minister to rodzina ma być dyskryminowana np. przy przetargach, tak samo jak z ministrem chodziłem do szkoły i się przyjazniłem to mam być dyskryminowany? Są przepisy o konkurencji i jeżeli sa przestrzegane to w czym problem.? Przeważnie biznesmeni się znają tak jak np sportowcy , prawnicy itp.
No nie wierzę, że gdzieś na świecie są politycy, którzy mają honor!
W Polsce nie do pomyślenia!
Sami przyznają, że ich Patriot jest do dupy?
"Ryży" już to w zeszłym roku obiecywał i co? Ano nic...
A o karach za propagowanie banderyzmu czy antypolonizmu cisza,nie dostali pozwolenia na rozszerzenie ,tylko komuna.Czyli wasal nadal nie ma nic do gadania.
WIELKIE BRAWA za tą decyzję,wreszcie ktos się wziął za tą lewacką bandyterkę która ma na sumieniu napady,zadymy i morderstwa.W Europie na to nie ma szans ,tu rządzi lewactwo więc nie skasują swoich bojówek,nadal bedą gnębić tylko prawicowe organizacje.Ale będzie szum ,dostana lewackie media apopleksji
Można walczyć skutecznie o swoje? Można! Warszawa zaś bredzi ustami Gosiewskiej, że "nasze poparcie dla Ukrainy jest bezwarunkowe" i dziwi się, że Ukraińcy mają ją głęboko w ().
- na zdjęciu widać iż szukają "broni masowego ra(y)żenia", nic dziwnego że głód zajrzał im w oczy. Przy tak długim szukaniu każdy zgłodnieje.
Lewade zrobil Soros. nie lubi to dobrze
Oni się zbroją na potęge,my jesteśmy sukcesywnie rozbrajani.A tak przy okazji co na to nasz rodzimy przemysł obronny i nasza myśl techniczna? Poza gniotem bwp"Borsuk' i 10 lat opracowywanym 'grotem" to cisza i posucha.
Dla mnie POPIS jest antypolski.Nic nie zrobią dla polaków na kresach pożytecznego bo złe robią non stop poprzez różnych falkowskich czy dzięciołowskich.Jedyne co zrobią to dofinansuja...ukraińców w Polsce.
Umożliwić normalnym ludziom dostęp do broni a wówczas bandzior dwa razy się zastanowi zanim sięgnie po swoją.
Ale za to mają demokrację made by USA.
Pana cytat „Nie chcą „szoszoni” normalnych stosunków to zaraz grzecznie wrócą do układu który ich obowiązuje.”
To nie są tzw. „Szoszoni” bo nic a nic nie mają wspólnego z nimi a to są PO+Tomkowie krwawych bandytów, którzy dokonali zwyrodniałego ludobójstwa bezbronnej cywilnej ludności w czasie II wojny światowej po napaści hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR na II RP!
Nawet Niemcy czy Ruskie takiej szokująco krwawej i bezwzględnej masakry cywilnej ludności nie dokonali jak ci zwyrodnialcy!
Ciała ofiar tej nieludzkiej masakry zostały wrzucone do jam w ziemi jak zdechłych zwierząt i do tej pory w większości przypadków nie zostały godnie po ludzku w.g. cywilizacji europejskiej „pochowane”.
A chcą i domagają się oni – tzw. Ukraińcy przyjęcia ich do tzw. struktur europejskich.
Ja nie wierzę szanowny Panie , ze coś się zmieni w zachowaniu tzw. „polskich” pseudo – elit bo to kolaboranckie pachołki na usługach obcych interesów; niemieckich, żydowsko – amerykańskich ….. i robią pod tzw. dyktando.
Znamiennym przykładem obrazującym sytuację, jest gdzieś w internecie foto jak tzw. prezydent nadwiślańskiego Landu PO+Land A. Duda, klęczy czy kuca i cuś PO+dpisuję a prezydent USA majestatycznie siedzi jak na tronie w fotelu !
Innym znamiennym przykładem jest od wielu lat powieszone przez tzw. Radę Miasta Lwowa na elewacji polskiej szkoły popiersie jednego z największych krwawych rzeźników bezbronnej polskiej cywilnej ludności z czasów II wojny światowej. Dowód poniżej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Jak wisi od wielu, wielu lat tak wisieć nadal będzie i zarazem będzie również SYMBOLEM tzw. „polskiej” dyplomacji nadwiślańskiego Landu zwanego PO+Land!!!!!....
Jak Pan sądzi – KOMU I PO CO ten symbol „służy” ?????.....
..w odpowiedzi na zakusy ukraińców o przejęcie polskiej szkoły w Mościskach (wykupionej za polskie pieniądze) należy odpowiedzieć tym samym.W Przemyślu jest szkoła ukraińska zastosować prosty sposób. Zablokować szkołę dla ukraińców. Nie chcą "szoszoni" normalnych stosunków to zaraz grzecznie wrócą do układu który ich obowiązuje.
Gdy chodzi o polski interes to Warszawa "liczy", gdy o ukraiński to Kijów "żąda"! Taka drobna różnica...
Proste jak przysłowiowy drut ale czy są w stanie w Przemyślu to zrobić, skoro nawet pod tzw. obrady nie można było ten problem przedłożyć??....
Aaaaa......popiersie krwawego bandyty, ludobójcy, który dokonywał okrutnej rzezi na cywilnej bezbronnej polskiej ludności zaraz po napadzie hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR na II RP jak wisiało od dawna tak nadal wisi na elewacji polskiej szkoły we Lwowie!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Mam prośbę na tym forum, aby w tzw. przedwyborczych spotkaniach jeśli takowe będą miały miejsca, zadawać pytania kandydatom czy:
- wiedzą o tym bezspornym fakcie we Lwowie?
- komu i czemu ma służyć takie okazywanie symbolu kaimowego krwawego "braterstwa"?
- co zamierają robić już, teraz?
KTOKOLWIEK BĘDZIE MIAŁ: OKAZJĘ, MOŻLIWOŚĆ ZADAWAĆ TAKIE PYTANIE ----> PROSZĘ TO ROBIĆ!!!!!...booo...z czeluści piekła wyją okrutnie ukraińscy zwyrodnialcy; krwawi zbrodniarze bezbronnej cywilnej polskiej ludności, których szczątki wrzucone do ziemi jak padłe zwierzęta wymagają godnego pochówku w.g. tzw. cywilizacji europejskiej!
Dobra odpowiedź na Berlińskie Energiewende.
Sensowna inwestycja.
Starego Landsbergisa chyba wtrąci to do grobu.
Palikot bis ,ciekawe czy będzie zabawny?
I tak trzymac kasa płynie poza nasz region.
Zmierzch globalnej potęgi USA był przewidywany przez Z. Brzezińskiego już pod koniec lat 90. XX w. w "Wielkiej Szachownicy". Światowa hegemonia amerykańska miała zostać zastąpiona przez system międzynarodowego bezpieczeństwa oparty na regionalnych strukturach, ale zapewniający wpływy USA w najważniejszych obszarach globu jeszcze przez szereg dziesięcioleci. I chyba jest w tym nieco prawdy. Nie tylko Polska jest przykładem skutecznego pozamilitarnego oddziaływania Waszyngtonu. O możliwości zawiązania bliższej współpracy z amerykańskim przemysłem i instytucjami finansowymi wypowiadał się niedawno rząd włoski, zniechęcony do zdominowanej przez Niemcy UE. Choć w marcu i kwietniu "ofensywa" chińska w Europie rzucała się w oczy zdecydowanie wyraźniej niż teraz. Najpewniej cała Europa, w tym Środkowo-Wschodnia stała się polem rywalizacji amerykańsko-chińskiej, a w nieodległej przyszłości będzie przedmiotem podziału wpływów pomiędzy poszczególne regionalne "strefy bezpieczeństwa".
Możliwe, że rzekoma "pandemia" jest tym etapem wojny handlowej i politycznej, która zaowocuje nowym podziałem świata. Działania chińskie i amerykańskie interesująco korespondują z nasilaniem się i osłabianiem intensywności walki z "koronawirusem" oraz z towarzyszącymi jej restrykcjami. Znoszenie lockdownu następuje równolegle wraz z wyciszaniem się europejskiej "sympatii" do chińskiego modelu walki z zagrożeniem epidemiologicznym, zwłaszcza w krajach o proamerykańskiej orientacji.
W Polsce jeszcze kilka tygodni temu zachwalano "przykład azjatycki" i ogólnonarodową kwarantannę, z mediów wylewał się potok apokaliptycznych scenariuszy, gróźb i strachu, pod którym zamknięto ludzi w domach, doradca GIS i KG Policji mówili otwarcie o traktowaniu niesfornych Polaków "psią skórą", sypały się mandaty za plenerowe spacery, a tymczasem chińskie transporty lądowały triumfalnie jako zwieńczenie sukcesu politycznego prezydenta Dudy. Gdy tylko jednak zapadły decyzje o współpracy Polski z amerykańskimi gigantami cyfrowymi na przełomie kwietnia i maja, nagle truchtem rozpoczęło się "odmrażanie" gospodarki, luzowanie obostrzeń, a prognozy Szumowskiego o szczycie zachorowań na czerwiec lub jesień odwołano licząc na tradycyjną utratę pamięci przez obywateli. I to nie tylko w Polsce. Nawet słynny brytyjski Imperial College, na którego fałszywych modelach rozwoju pandemii opierało swoje strategie działania większość rządów europejskich, nagle musiał przyznać się do przeszacowania swoich prognoz o (bagatela) kilkadziesiąt razy.
Oczywiście nikt za żadne błędy i ich skutki nie odpowie. Ale kto lub co spowodowało wyhamowanie wirusowej propagandy? Zgoda rządów na nowy etap cyfrowej globalizacji, wdrożenie przez cały Zachód azjatyckich metod kontroli nad społeczeństwem, zwycięstwo Chin czy Stanów Zjednoczonych, a może ich wspólne "zagospodarowanie" światowej e-ekonomii? Ostatecznie, jaka różnica czy oko "wielkiego brata" z 5G nadzorujące ruch wytresowanych algorytmów w ludzkiej postaci będzie nosiło markę Huawei, Microsoft, Apple czy Google. Wrogowie potrzebują bardziej siebie nawzajem niż swoich sojuszników, grają w jednej lidze o panowanie nad tym ziemskim światem. Niestety, w tych warunkach dla naszego kraju i dla wielu innych wolność staje się coraz bardziej odległą abstrakcją. Grunt to bezpieczeństwo. A kiedy będzie już "całkiem bezpiecznie", to znaczy, że karty zostały rozdane.
...odpowiedź może być jedna.....odwzajemnić się zamknięciem szkoły dla tzw. ukraińców w Przemyślu.A takowa zapewne jest...Ten problem mogą rozwiązać radni w Przemyślu! Oko za oko....proste?
Chiny swoje 40 mln dolarów musieli zarobić, usa wydrukować