I pewnie "czarna dziura" zamieni się na "tęczowy otwór"?
Co z "ciałem doskonale czarnym"?
A czy przypadkiem ingerencja w nazwę "mgławicy eskimosa" nie jest... antysemicka?
Łukaszenka to gwarant stabilności, normalnego rozwoju gospodarczego i NIEPODLEGŁOŚCI Białorusi. Powinniśmy go wspierać a nie zwalczać. Jak u wschodnich sąsiadów dochodzi do władzy opozycja to Polska oraz Polacy tam mieszkający mają problem. Opozycja która tam dochodzi do władzy tzw. proeuropejska zaczyna swoje rządy od dyskryminacji Polaków tak jest na Ukrainie jak i Litwie. Ponadto opozycja ta jest genderowa tzn. taka jak nasza zdradziecka, wysługująca się interesom przeważnie niemieckim lub izraelskim a wroga wobec własnej Ojczyzny co przecież widzimy z działalności naszych europosłów np. Miller, Cimoszewicz, Spurek, Biedroń, Sikorski itd.
To jest wersja służb RF po przeprowadzonym śledztwie:
Wszystko wskazuje na to, że cały werbunek rosyjskich "najemników", przerzut ich na teren Białorusi, zakup i następnie anulowanie biletów do Stambułu przeprowadzone zostały przez ukraińskie służby (podobno we współpracy z USA). Werbunek grupy rozpoczął się przez "Sergieja Petrowa" (dane fałszywe) telefonicznie z wirtualnego syryjskiego numeru kierunkowego (+963-931-42-562), który kontaktował się z byłymi żołnierzami CzWK (prywatnych kompanii) i uczestnikami wojny domowej na Donbasie. Były żołnierz ŁDNR Artiom Milajew "Szaman" tak się zapalił do tego projektu, że zajął się werbunkiem kolejnych weteranów do pracy zagranicznej "przy ochronie obiektów naftowych". W organizacji grupy brał udział menadżer od bezpieczeństwa "Rosniefti" Sergiej Wiktorowicz Bezinskij - również osoba fikcyjna. Jego adres ([email protected]) usunięty po 2 dniach od aresztowania Rosjan. Do końca maja "Szaman" uzbierał grupę 180 osób. Używał przy tym nazwy zlikwidowanej w 2018r CzWK "Mar", a nie CzWK "Wagner" jak podają w różnych propagandowych mediach. W czerwcu po "śmierci" "Sergieja Petrowa" w Syrii grupa otrzymała nowego kuratora - tym razem z Wenezueli podszytym pod numer: +5-841-291-01-091 konsulatu RF. Dowódcami 5 grup zostali: "Szaman", "Juricz", "Sanycz", "Paradoks", "Admin". Cztery grupy miały wyjechać do Mińska 24.07, 26.07 i 6.08. W pierwszej grupie mieli być ludzie z ukraińskim obywatelstwem lub walczący na Donbasie. Bilety lotnicze z Mińska do Stambułu - Hawany - Karakas wyglądały jak zakupione przez stronę firmy Must Go z turystycznej kijowskiej Coral Travel. W kontaktach zamawiającego bilety pojawia się również kijowskie firmy "Travel Set" czy "Eir Laif Logistic" zarejestrowane w styczniu br. Bilety z 25.07 zostały anulowane i prze rezerwowane na 30.07. Zamawiający grupę zebrał o jej uczestników szczegółowe ankiety dotyczące ich danych, wcześniejszej działalności, a nawet rachunków bankowych - dane wywiadowcze jak na dłoni. Wszystkie umowy o pracę również zostały sfałszowane. Obsługą (telefoniczną) Rosjan w Białorusi zajmowała się "Larysa Samarina" - również fałszywa postać z wirtualnym, niezarejestrowanym w żadnej sieci numerem telefonicznym. Kazano zniszczyć bilety na 25.07 i zapowiedziano, że polecą 30.07 do Stambułu. Natychmiast po zatrzymaniu grupy przekazano wszystkie dane osobowe do ukraińskiej ambasady w Mińsku. Zaraz po tym, pojawiło się 12 dodatkowych nazwisk na liście "Mirotworec" z tej grupy (bezprawna lista osób do prześladowania za poglądy lub działalność uznaną przez nacjonalistów za niewłaściwą - obejmuje dziennikarzy, polityków, prawników, separatystów itd.), a wcześniej było tam 16. Wynika z tego, że grupa tych najemników nie istniała wcześniej w RF i nie była to żadna Grupa Wagnera. Stworzyły ją ukraińskie służby przy pomocy kilku dobrze opłaconych werbowników z Rosji.
Jaki cel miała mieć tak złożona ukraińska operacja w czasie wyborów prezydenckich na Białorusi?
* zaostrzenie stosunków białorusko - rosyjskich;
** skompromitowanie Łukaszenki przed wyborami;
*** zmniejszenie poparcia Łukaszenki wśród osób popierających zacieśnienie stosunków z Rosją;
**** próba uwiarygodnienia informacji, że na Donbasie wszyscy Rosjanie byli najemnikami z Prywatnej Wojskowej Kompanii Wagnera (sam dałem się na to nabrać, dopóki nie wiedziałem, że tę grupę zebrano z inicjatywy Ukrainy);
***** próba aresztowania jak największej ilości osób walczących wcześniej na Donbasie.
Serial "Sługa Narodu" otrzymał nowe odcinki jeszcze bardziej sensacyjne niż w świecie fantazji autora. Jak doda się do tego fikcyjne zamachy terrorystyczne z nieudolnym wyzwalaniem zakładników to nowy serial gotowy. Szczegóły i filmy tutaj (Komsomolska Prawda):
https://www.kp.ru/daily/217165/4266019/
Czy któryś z tych ekspertów mógłby mi powiedzieć, czy wyrażenie:
"być w czarnej dupie"
jest rasistowskie, czy nie?
Dupy mają różne kolory, ale w środku żadnej z nich (przeważnie) nie ma światła, więc...
"Generał SBU aresztowany pod zarzutem zdrady stanu i pracy na rzecz FSB"
Sposób na problemy Ukrainy: dogłębna derusyfikacja w wojsku i SBU.
Wypieprzyć wieloletnich aparatczyków, w większości agentura Rosji.
Wymiana kadr na młodzież, odejście od deifikacji UPA, ujawnienie prawdy o Wołyniu.
Umożliwienie rzeczywistego sojuszu z RP - to praca na lata.
Obecnie Ukraina jest agenturalną częścią Rosji.
Ponieważ moja znajomość języka polskiego nie jest płynna, trudno mi odpowiedzieć na komentarze, które mogły zostać wprowadzone ironicznie. Ale gdyby Czesław mówił poważnie:
„ ...za tym żeby Polska posiadała broń atomową, jeżeli inni mają to dlaczego my mamy być gorsi. A jeżeli ta broń jest taka niedobra to niech wszyscy z niejzygnują. Oczywiście dysponować tą bronia wojsko polskie."
… Chciałbym odpowiedzieć bezpośrednio.
Całe życie na Ziemi stoi w obliczu wielu kryzysów egzystencjalnych, a na szczycie listy znajduje się zagrożenie unicestwieniem przez broń jądrową. Ich rozprzestrzenianie się do krajów, które od dawna toczą spory historyczne, zwiększyło zagrożenie dla n-tej (nieznanej) potęgi. Doskonałym przykładem są Indie i Pakistan. Kolejne Indie i Chiny. Jeszcze jedna Ameryka przeciwko Rosji i Chinom. Według SIPRI lista krajów posiadających dostępne do dostarczenia głowice jądrowe to: Ameryka, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja, Indie, Izrael, Pakistan i (spekulacyjnie) Korea Północna.
Kiedy Czesław napisał „ ...jeśli ta broń jest taka zła, to wszyscy powinni z niej zrezygnować”. jest od dawna rozsądnym poglądem ekspertów ds. broni jądrowej: że cały globalny stos zapasów zostanie zredukowany do zera; nawet 100 głowic wystarczy, aby zagrozić życiu na Ziemi.
Dlatego bronić „ …dysponować tą bronia powinno wojsko polskie.” jest dość niepokojące, jeśli to wszystko odzwierciedla, jak Polacy postrzegają obecność tej broni w ich ojczyźnie lub w jakimkolwiek kraju europejskim na wschód od Niemiec.
Stawia jednak pewne (zabawne) pytanie: w jaki sposób Czesław proponuje Polsce zakup własnej broni jądrowej? Żaden kraj, nawet Korea Północna, nie sprzedawałby głowic na rynkach zbrojeniowych, co oznacza, że Polska musiałaby je rozwijać ze swoich zasobów, zarówno materialnych, jak i intelektualnych. Trzeba by było budować od podstaw całe nowe laboratoria i fabryki. Jak proponuje finansowanie tego rozwoju? Czy lista kryzysów egzystencjalnych, o których wspomniałem wcześniej (które obejmują następujące), nie wydaje się mieć pilniejszego charakteru:
1. Inne bronie masowego rażenia (biologiczne, chemiczne, nerwowe, itd). Początki CORVID-19 były przedmiotem gorących dyskusji od czasu, gdy wirus zaatakował Wuhan w Chinach, a następnie rozprzestrzenił się na Zachód. Teoria spiskowa, że CORVID-19 jest wynikiem wojny biologicznej, została wysunięta w momencie jej pojawienia się, ale od tego czasu została wykluczona jako przyczyna. Obecność debaty pozostaje w tle, podkreślając fakt, że niepokojącą rzeczywistością pozostaje te kraje, które posiadają zdolności tej klasy broni i mogą zdecydować się na jej użycie.
2. Przyszłe pandemie na skalę hiszpańskiej grypy w latach 1019-1920. Wydaje się, że CORVID-19 nie jest tym, którego wszyscy się obawiali; jednak tylko 3 kraje były gotowe na to egzystencjalne zagrożenie, a reakcja Zachodu jest całkowicie niewystarczająca, aby powstrzymać i zapobiec jego rozprzestrzenianiu. Czy sojusznicy Ameryki nie przeciwstawią się szaleństwu swego pana, jakim jest zatwardziały militaryzm jako jedyny cel i racja bytu? Co Polacy mają do powiedzenia o powolnej reakcji Stanów Zjednoczonych na katastrofę i równoczesnym poleganiu na przemocy na całym świecie.
3. Cywilna / handlowa energia jądrowa; katastrofa w Czarnobylu była poprzednio oceniana na „6”, ta liczba została uznana za najgorsze zdarzenie rangi, jakie przewidziano, że miało nastąpić w przyszłości. Jak dotąd nie ustalono żadnej liczby dla zdarzenia w Fukushimie, poza tym, że znacznie przekracza ono Czarnobyl. Fukushima jest uważana za katastrofę, której nie można powstrzymać, biorąc pod uwagę, że lokalizacja korium pozostaje nieznana, a czynnik przyczyniający się do bliskości instalacji do wybrzeża sprawia, że uwolnienie ogromnych ilości promieniowania do Oceanu Spokojnego jest nieuniknione nawet od początku zdarzenia.
4. Szósta Masowa Zagłada; nie jest już dyskusyjna i znana z dwóch odrębnych cech: i. że występuje z prędkością większą niż pierwsze pięć zdarzeń oraz ii. jak globalne ocieplenie, całkowicie napędzane antropogenicznie.
5. Amerykański program NASA i amerykańska „inteligencja” (szalony duet Elona Muska i Jeffa Bezosa oraz ich prywatnych firm kosmicznych) są zaangażowani w tworzenie terra Marsa w tej dekadzie. Moje pytanie brzmi: czy nie powinniśmy - Homo sapiens - skupić się na planecie Ziemi tworzącej terrę? Ekologia tego, naszego jedynego realistycznie możliwego domu, została tak gruntownie wytrącona z równowagi, że James Lovelock, ten sam naukowiec, którego teoria Gai, gdy po raz pierwszy sformułowano ją w 1964 r., Została powszechnie odrzucona, ale potem uznana do pełnej akceptacji przez naukowców na całym świecie do 1972 r. jako udowodniony fakt, opublikował w 2007 r. książkę zatytułowaną Zemsta Gai. Doszedł do przekonania, że planeta nie nadaje się już do życia ludzkiego, a zatem nie jest już w stanie się odbudować.
6. Wspomniane wcześniej globalne ocieplenie: redukcja gazów cieplarnianych do poziomu poniżej 350 części na milion nie będzie już uważana za wykonalną do 2030 r. Wielowymiarowe aspekty kryzysu podkreślone w czołowym amerykańskim czasopiśmie biznesowym „Forbes” w wydaniu z 20 kwietnia 2020 r. Ten sam artykuł (https://www.forbes.com/sites/davidcarlin/2020/04/20/time-to-tackle-humanitys-greatest-challenge-climate-change/#6e48e0470d81) również cytuje własnych naukowców Pentagonu, którzy przyznają, że problem , ale niezdolny do kierowania złym „biznesem” jak zwykle w pogoni za GWOT przez najwyższe szczeble wojskowego i politycznego przywództwa!
To tylko krótka lista, która przyszła mi do głowy zaraz po napisaniu mojej odpowiedzi do Czesława. Mam nadzieję, że przyda się do przyspieszenia debaty wśród komentatorów artykułów na kresy.pl. Odkrycie tego magazynu i bogactwo odpowiedzi było dla mnie inspiracją: wreszcie przestrzeń niedostępna w Ameryce, otwarta na dyskusję i tolerancyjna wobec krytyki najlepszego typu.
Biedni jelenie, inteligencja jak widac nie była istotnym kryterium w rekrutacji do zielonych beretów. Trzeba przyznać ,że wenezuelscy komuniści i Rosjanie sprytnie to rozegrali.
Najpierw chciałbym powiedzieć, że to, co następuje, jest z pomocą tłumacza google. Język polski okazał się dla mnie trudnym mistrzem zadań i co gorsza tam, gdzie mieszkam, gdzie jest niewiele programów / lektorów języka polskiego; po prawie trzydziestu latach nauki (w większości samodzielnej nauki) daleki jestem od biegłości, więc życzę cierpliwości, jeśli tłumaczenia są błędne, czy to gramatycznie, czy intencją autora. Jeśli są jakieś nieporozumienia z interpretacją odpowiedzi, wina jest moja, przeprosiny proszone z góry. Mając to na uwadze, moja odpowiedź na komentarze:
Nie chodzi wyłącznie o Mosbacher. Podobnie jak wielu amerykańskich ambasadorów jest nominacją polityczną. Ale przez wzgląd na hipotetyczną dyskusję powiedzmy, że obecny ambasador Stanów Zjednoczonych jest mianowany z jej profesjonalnego korpusu dyplomatycznego. Twierdzę, że jej oświadczenia będą dokładnie takie same, być może sformułowane bardziej arogancko. Absolutnie.
Co najważniejsze, należy podkreślić, że rząd Stanów Zjednoczonych zawsze działał na całym świecie w celu wspierania własnych wyłącznych interesów. Pisząc z diaspory iz wielką empatią dla ukochanej Polski, „szczególne stosunki” Ameryki z Polakami to mit i powinni uznać, że są teraz bardziej okupowani niż w czasach Związku Radzieckiego. To, co Tusk określa jako „Fort Trump”, odzwierciedla stopień świadomej ignorancji obecnych i byłych polskich rządów. Proponuję alternatywny tytuł tego eseju: STANY ZJEDNOCZONE ZAGROŻAJĄ POŚWIĘCENIU POLSCE BEZ WYOBRAŹNYCH KONSEKWENCJI III WOJNY ŚWIATOWEJ.
Ucieszyło mnie przeczytanie komentarzy na kresy.pl, które dostrzegają tragiczną sytuację Polaków, a nawet całej Europy. W innym miejscu pik @pik napisał:
Kiedy nastąpiła okupacja amerykańska (?) - w 1990r, czy w 1999r po wstąpieniu do NATO? Co najmniej od 20 lat polska polityka międzynarodowa nie reprezentuje polskich interesów (szczególnie na wschodnim). Nadrzędnym celem była USA. Służyła ona jako wstęp na koszty w postaci Rosji i walka z nim bez kosztów (amerykanie będą walczyć z Rosją do ostatniego Polaka). To jest już pełne niewolnictwo, a nie tylko okupacja.
(Odpowiadając na twoje pytanie: 1983. We własnych wspomnieniach William Casey [ówczesny dyrektor CIA] stwierdził, że wraz z nadejściem Solidarności rząd Stanów Zjednoczonych uznał nową broń, którą mógłby użyć w swoim historycznym pragnieniu wyeliminowania ZSRR - i przed nim - imperialna Rosja, jako wyobrażony konkurent dla jej ambicji globalnej hegemonii. Te ambicje są wpisane w tkankę historii Stanów Zjednoczonych i zostały po raz pierwszy wyrażone w doktrynie Monroe, a później jako bardziej mistyczna ideologia znana jako Manifest Destiny. Przed zamknięciem XIX wieku ta ideologia została po prostu udoskonalona do „amerykańskiego nacjonalizmu”. Obecnie prawie wszyscy Amerykanie przyjmują ideologię „amerykańskiego wyjątkowości”, od skrajnej lewej do prawej strony politycznego spektrum. Z moich anegdot wynika, że co najmniej 90% Amerykanów żyje od dnia dziś tak samo świadomi konsekwencji swoich wojen na całej planecie, jak druga strona księżyca. Narzekają, ponieważ nie mogą jechać na wakacje, czy to na plażę, czy na Dis neyland lub Las Vegas.)
Kolejny komentarz, który podniósł mnie na duchu i dał nadzieję na Polskę, gdy jazmig @jazmig zauważył:
„A po co nam ta broń, skoro Jankesi będą jej używać? Natychmiast staniemy się celem rosyjskich pocisków nuklearnych ”.
Dokładnie. Polska nie ma pojęcia, jak i dla kogo ta broń będzie używana. Ani rząd polski, ani jego obywatele nie będą konsultowani. Rzeczywiście Polska nie jest już państwem suwerennym; jako pełnoprawny członek Unii Europejskiej, który został utracony. Unia Europejska. samo jest wasalem Ameryki, NATO jest dodatkiem do Departamentu Obrony. Zostało to wyraźnie zademonstrowane, gdy Waszyngton zwrócił się do Londynu i Paryża, aby obalić i zabić Muammara Kadafiego. "Oczywiście!" odpowiedzieli, pragnąc kolejnego stłumionego przejęcia neokolonialnej władzy. Konsekwencją było zniszczenie kraju i trwająca dziewięć lat wojna domowa. Hillary Clinton nie zwracała uwagi na liczne naruszenia międzynarodowego prawa karnego. Tylko radosna radość „Przybyliśmy, widzieliśmy… Umarł!” (towarzyszy mu dziwaczny śmiech).
Jak Polacy muszą być świadomi, ponoszą nie tylko pełne koszty baz amerykańskich, ale także dodatkowe „korzyści” z ulepszonych systemów uzbrojenia; na przykład F-35. Ten samolot został oceniony przez wojsko jako posiadający wiele znaczących nierozwiązanych błędów rozwojowych, które zagrażają pilotowi, ale jest używany przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych i Korpus Piechoty Morskiej jako „operacyjny”! W tym samym czasie sprzedawany Brytyjczykom, Norwegom i Polsce.
Aby prosić o odpowiedź na oczywiste dla mnie pytania: czego potrzebuje Polska dla F-35, samolotu bardziej niebezpiecznego dla pilota niż zamierzonego celu? Dlaczego w Polsce mieszkają amerykańscy żołnierze, którzy spędzają wolny czas poza bazą, wykorzystując Polki w nowych burdelach wszędzie tam, gdzie są Amerykanie z rakiem, przyjeżdżając i wyjeżdżając z kraju, kiedy otrzymują urlop, podczas gdy obywatele polscy mają trudności z uzyskaniem wiz dla krewnych w Ameryce, a polscy żołnierze są oddzieleni od swoich rodzin i walczą - i umierają z tego powodu - w Afganistanie (a kto w sekrecie wie, jakie inne kraje odpowiadają amerykańskim interesom w tak zwanej „globalnej wojnie z terroryzmem”?)
Nie jestem fanem Niemiec ani Bismarcka, ale muszę zapytać o tego człowieka i kraj, który stworzył - Bismarcka, który mówił o Polakach, że łatwiej byłoby ich eksterminować niż próbować ich germanizować - dlaczego nie ma histerii o Niemczech?
I Ukraina, gdzie Ameryka przeprowadziła zamach stanu w 2014 roku, w wyniku którego Prawy Sektor stał się panującym partnerem politycznym. U jej podstaw leży Swoboda, samozwańczy bezpośredni potomek linii frakcji Stefana Bandery Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Ten Bandera, który kierował kampanią terrorystyczną przeciwko Polsce, w wyniku której zginęło 100 000 Polaków - kobiety, dzieci i osoby starsze były najłatwiejszymi celami i ofiarami.
Dlaczego uprawia się tylko Rosję, której należy się obawiać, nawet po kolonizacji Polski przez Niemcy i inwazji w 1939 roku? (Nie akceptuję paktu między Hitlerem i Stalinem jako ważnego kontrapunktu. Nowe historyczne badania archiwalne potwierdzają, że Stalin szukał porozumień dyplomatycznych z Brytyjczykami i Amerykanami na długo przed 1 września 1939 r. Odpowiedzi na dążenia Stalina do ograniczenia przewidywanej nazistowskiej agresji były lekceważące. i surowe, poniżające nie tylko Rosjan, ale i Słowian. Otwarta odpowiedź dla Stalina nastąpiła dopiero po inwazji na Związek Radziecki w czerwcu 1941 r., kiedy było już za późno. Wtedy i teraz Polska pozostaje pionkiem.)
W czasach, gdy Polacy są w ogromnym stresie, pracując w nieruchomościach należących do zagranicznych firm, a ich zdrowie cierpi, ponieważ system opieki zdrowotnej jest prywatyzowany, ponieważ rząd będzie inwestował w permanentną wojnę w imieniu Stanów Zjednoczonych, zamiast inwestować w publiczną opiekę zdrowotną. dla Polaków pracujących w spółdzielniach należących do Polaków, dlaczego Polacy patrzą na Amerykę jako na „ziemię obiecaną”, skoro już są na ziemi obiecanej. Nie przesadzam, pisząc, że Ameryka jest w chaosie. Byłbyś zszokowany tym, co jest ukrywane przed Amerykanami nawet przez ich media.
Moje najlepsze życzenia dla Polaków. Marzę tylko o powrocie do krainy moich rodziców.
Proponuję idiotom zarządzającym NASA pójść na całość i zacząć od zmiany nazwy Jowisza (wszak to największa planeta w naszym układzie). Zamiast Jowiszem nazwijmy ją Floydem (na cześć tego czarnoskórego bandyty zabitego przez policjanta, wskutek czego zaczęła się histeria pn. "Black lives matter"). Wszak wiadomo, że Jowisz -bóg nieboskłonu, deszczu i burzy- był biały. A to już przeca jest dyskryminacja murzynów. To samo trzeba zrobić z Marsem (bóg wojny, czyli przemoc). Proponuję nazwę "Rafalala" - ten psychol w sukience przecież jest taki spokojny i nieagresywny. Na naszej nieszczęsnej planecie jest i było wystarczająco dużo degeneratów, by nadać nowe nazwy wszystkim planetom i księżycom w naszym układzie planetarnym. Tak więc, panie Zurbuchen, do dzieła!
Przypominam wszystkim PiSowskim "patryjotom" ze gdy ostatnio Pompeo nawiedził nasz kraj to kazał nam czcić ...UBeka
https://www.polishclub.org/2019/02/13/prezent-z-usa-mike-pompeo-slawi-ubeka-w-rocznice-powstania-armii-krajowej/
No i proszę. Powoli dowiadujemy się coraz więcej szczegółów. Cierpliwości, jeszcze trochę czasu i w końcu wypłynie, czy tylko eurokomuchy stały za akcją masowego sprowadzania islamskiej dziczy do Europy.
Ufam, że rubelki z Kremla nie odbiorą Ci resztek zdroworozsądkowego myślenia i... kultury. Po pierwsze, nigdzie nie napisałem, że Zachód (w tym USA) nie prowadzą polityki imperialnej., więc z łaski swojej nie wkładaj mi w usta słów, które nigdy z moich ust nie padły. Po drugie, w przeciwieństwie do Rosji, USA nie trzyma pod naszym nosem żadnego naszpikowanego rakietami Kaliningradu. Wreszcie po trzecie, zazwyczaj w historii państwa, które wchodziły w sferę wpływów rosyjskich z reguły nie były pytane o zdanie w tej materii i każdy choć trochę zorientowany w historii wie, jak się to odbywało i odbywa. Jeśli chodzi o NATO, to w przeciwieństwie do obozu rosyjskiego, czy sowieckiego, jest to oparte na zasadzie dobrowolności i państwa Europy środkowo-wschodniej same były zainteresowane wejściem w struktury tego sojuszu. Ciekawe, dlaczego?..
Ty łajdaku bezczelny tylu kłamstw i jednostronnych manipulacji faktami to już dawno nie czytałem,że aż musiałem się zalogować.Abchazja,Osetia ,Krym co jeszcze ? może Syria ,Wenezuela i wspieranie Iranu? Biedny pokojowy zachód z USA na czele który nie prowadzi polityki imperialnej Serbia,Kosovo,Irak,Libia,Syria,Iran,Chiny,Wenezuela, sankcje,grozby itd itp to nie jest polityka agresywnego imperializmu USA? I jeszcze Biedny Obama oszukany przez Putina dobre sobie, było dokładnie odwrotnie.
Gdyby NATO nie oszukało Rosji zapewnieniami o nie rozszerzaniu sojuszu to Białoruś,Ukraina,Mołdawia do tej pory byłyby w składzie Rosji.
Nie, żebym był przeciwny dokumentom wiedeńskim, czy poszukiwaniom nowych rozwiązań. Zadać jednak należy pytanie, jaki jest sens jednostronnej realizacji tychże traktatów. Bo porozumienia mają sens, jeśli każda z umawiających się stron chce rzeczywiście ich realizacji. Rosja już wielokrotnie udowodniła, że tego typu umowy i porozumienia traktuje instrumentalnie i często sama je łamie. Wszelkie systemy i próby porozumień spod znaku CFE, czy CSBM na przestrzeni ostatnich dekad spełzły na niczym. Burdel w Abchazji i Osetii, Gruzja, prowokacyjne i bedące jawną kpiną z dokumentów wiedeńskich ćwiczenia wojskowe Oseń-2009, Krym, burdel w Donbasie. Rosja zachowuje się, jak Republika Weimarska Stressemanna, czy III Rzesza przed II wś, cały czas testuje świat, zwł. tzw. Zachód, na ile może sobie pozwolić, a na ile nie. Tyle, że takie ciągłe testowanie jest nie tylko w pewnym sensie męczące, ale przede wszystkim nie sprzyja oczyszczeniu atmosfery międzynarodowej.
Poza tym podstarzali (mentalnie) panowie eksperci sami sobie przeczą. Z jednej strony uznają, że Rosja jest, jaka jest i się nie zmieni. Z drugiej strony zachęcają do powrotu de facto bezskutecznych inicjatyw, jakie podejmowała OBWE począwszy od lat 90-tych. Owszem, Rosja jest taka, jaka jest, nastawiona imperialistycznie i ekspansywnie, bo wyrosła z wielowiekowego imperializmu najpierw carskiej Rosji, a potem Związku Sowieckiego. Owo nieustające poczucie zagrożenia na Kremlu, które napędza imperializm rosyjski bierze się z takiego, a nie innego położenia geostrategicznego Rosji oraz z dramatycznych do świadczeń z wielkiej wojny ojczyźnianej lat 1941-1945. Coś, co trwa od wieków ciężko wykorzenić za pomocą jednego traktatu.
Świat się w istocie zmienił, od dekady trwa już nieskrywany wyścig zbrojeń, polityka kija i marchewki wobec Rosji w wykonaniu Obamy zakończyła się klapą, głównie dlatego, że Rosjanie traktowali wszelkie zbliżenia instrumentalnie i świetnie to rozegrali. W pełni rozumiem chęć i świadomość konieczności odwrócenia, tego, co zaczęło się ponad 15-20 lat temu. Porozumienia jak najbardziej należy szukać, ale takiego, na które Rosja będzie faktycznie w stanie przystać, a jednocześnie takie, jakie będzie do przyjęcia dla państw Europy Środkowo-wschodniej (w tym Polski). Ale takie rozwiązanie będzie bardzo ciężko znaleźć w takiej a nie innej krzyżówce interesów poszczególnych krajów. Od kilkudziesięciu lat wszelkie jak najbardziej szlachetne inicjatywy (Genewa, Helsinki, Wiedeń 1, 2 i 3) pokazały, że de facto do tej pory nie znaleziono rozwiązania i kompromisu, który pogodziłby wszystkich.
To była wielka międzynarodowa prowokacja ukraińskiej SBU z 33 aresztowanymi Rosjanami na Białorusi! Taka jest wersja służb RF po przeprowadzonym śledztwie:
Wszystko wskazuje na to, że cały werbunek rosyjskich "najemników", przerzut ich na teren Białorusi, zakup i następnie anulowanie biletów do Stambułu przeprowadzone zostały przez ukraińskie służby (podobno we współpracy z USA). Werbunek grupy rozpoczął się przez "Sergieja Petrowa" (dane fałszywe) telefonicznie z wirtualnego syryjskiego numeru kierunkowego (+963-931-42-562), który kontaktował się z byłymi żołnierzami CzWK (prywatnych kompanii) i uczestnikami wojny domowej na Donbasie. Były żołnierz ŁDNR Artiom Milajew "Szaman" tak się zapalił do tego projektu, że zajął się werbunkiem kolejnych weteranów do pracy zagranicznej "przy ochronie obiektów naftowych". W organizacji grupy brał udział menadżer od bezpieczeństwa "Rosniefti" Sergiej Wiktorowicz Bezinskij - również osoba fikcyjna. Jego adres ([email protected]) usunięty po 2 dniach od aresztowania Rosjan. Do końca maja "Szaman" uzbierał grupę 180 osób. Używał przy tym nazwy zlikwidowanej w 2018r CzWK "Mar", a nie CzWK "Wagner" jak podają w różnych propagandowych mediach. W czerwcu po "śmierci" "Sergieja Petrowa" w Syrii grupa otrzymała nowego kuratora - tym razem z Wenezueli podszytym pod numer: +5-841-291-01-091 konsulatu RF. Dowódcami 5 grup zostali: "Szaman", "Juricz", "Sanycz", "Paradoks", "Admin". Cztery grupy miały wyjechać do Mińska 24.07, 26.07 i 6.08. W pierwszej grupie mieli być ludzie z ukraińskim obywatelstwem lub walczący na Donbasie. Bilety lotnicze z Mińska do Stambułu - Hawany - Karakas wyglądały jak zakupione przez stronę firmy Must Go z turystycznej kijowskiej Coral Travel. W kontaktach zamawiającego bilety pojawia się również kijowskie firmy "Travel Set" czy "Eir Laif Logistic" zarejestrowane w styczniu br. Bilety z 25.07 zostały anulowane i prze rezerwowane na 30.07. Zamawiający grupę zebrał o jej uczestników szczegółowe ankiety dotyczące ich danych, wcześniejszej działalności, a nawet rachunków bankowych - dane wywiadowcze jak na dłoni. Wszystkie umowy o pracę również zostały sfałszowane. Obsługą (telefoniczną) Rosjan w Białorusi zajmowała się "Larysa Samarina" - również fałszywa postać z wirtualnym, niezarejestrowanym w żadnej sieci numerem telefonicznym. Kazano zniszczyć bilety na 25.07 i zapowiedziano, że polecą 30.07 do Stambułu. Natychmiast po zatrzymaniu grupy przekazano wszystkie dane osobowe do ukraińskiej ambasady w Mińsku. Zaraz po tym, pojawiło się 12 dodatkowych nazwisk na liście "Mirotworec" z tej grupy (bezprawna lista osób do prześladowania za poglądy lub działalność uznaną przez nacjonalistów za niewłaściwą - obejmuje dziennikarzy, polityków, prawników, separatystów itd.), a wcześniej było tam 16. Wynika z tego, że grupa tych najemników nie istniała wcześniej w RF i nie była to żadna Grupa Wagnera. Stworzyły ją ukraińskie służby przy pomocy kilku dobrze opłaconych werbowników z Rosji.
Jaki cel miała mieć tak złożona ukraińska operacja w czasie wyborów prezydenckich na Białorusi?
* zaostrzenie stosunków białorusko - rosyjskich;
** skompromitowanie Łukaszenki przed wyborami;
*** zmniejszenie poparcia Łukaszenki wśród osób popierających zacieśnienie stosunków z Rosją;
**** próba aresztowania jak największej ilości osób walczących wcześniej na Donbasie.
Serial "Sługa Narodu" otrzymał nowe odcinki jeszcze bardziej sensacyjne niż w świecie fantazji autora. Jak doda się do tego fikcyjne zamachy terrorystyczne z nieudolnym wyzwalaniem zakładników to nowy serial gotowy. Szczegóły i filmy tutaj:
https://www.kp.ru/daily/217165/4266019/
Wielka międzynarodowa prowokacja ukraińskiej SBU z 33 aresztowanymi Rosjanami na Białorusi! To jest wersja służb RF po przeprowadzonym śledztwie:
Wszystko wskazuje na to, że cały werbunek rosyjskich "najemników", przerzut ich na teren Białorusi, zakup i następnie anulowanie biletów do Stambułu przeprowadzone zostały przez ukraińskie służby (podobno we współpracy z USA). Werbunek grupy rozpoczął się przez "Sergieja Petrowa" (dane fałszywe) telefonicznie z wirtualnego syryjskiego numeru kierunkowego (+963-931-42-562), który kontaktował się z byłymi żołnierzami CzWK (prywatnych kompanii) i uczestnikami wojny domowej na Donbasie. Były żołnierz ŁDNR Artiom Milajew "Szaman" tak się zapalił do tego projektu, że zajął się werbunkiem kolejnych weteranów do pracy zagranicznej "przy ochronie obiektów naftowych". W organizacji grupy brał udział menadżer od bezpieczeństwa "Rosniefti" Sergiej Wiktorowicz Bezinskij - również osoba fikcyjna. Jego adres ([email protected]) usunięty po 2 dniach od aresztowania Rosjan. Do końca maja "Szaman" uzbierał grupę 180 osób. Używał przy tym nazwy zlikwidowanej w 2018r CzWK "Mar", a nie CzWK "Wagner" jak podają w różnych propagandowych mediach. W czerwcu po "śmierci" "Sergieja Petrowa" w Syrii grupa otrzymała nowego kuratora - tym razem z Wenezueli podszytym pod numer: +5-841-291-01-091 konsulatu RF. Dowódcami 5 grup zostali: "Szaman", "Juricz", "Sanycz", "Paradoks", "Admin". Cztery grupy miały wyjechać do Mińska 24.07, 26.07 i 6.08. W pierwszej grupie mieli być ludzie z ukraińskim obywatelstwem lub walczący na Donbasie. Bilety lotnicze z Mińska do Stambułu - Hawany - Karakas wyglądały jak zakupione przez stronę firmy Must Go z turystycznej kijowskiej Coral Travel. W kontaktach zamawiającego bilety pojawia się również kijowskie firmy "Travel Set" czy "Eir Laif Logistic" zarejestrowane w styczniu br. Bilety z 25.07 zostały anulowane i prze rezerwowane na 30.07. Zamawiający grupę zebrał o jej uczestników szczegółowe ankiety dotyczące ich danych, wcześniejszej działalności, a nawet rachunków bankowych - dane wywiadowcze jak na dłoni. Wszystkie umowy o pracę również zostały sfałszowane. Obsługą (telefoniczną) Rosjan w Białorusi zajmowała się "Larysa Samarina" - również fałszywa postać z wirtualnym, niezarejestrowanym w żadnej sieci numerem telefonicznym. Kazano zniszczyć bilety na 25.07 i zapowiedziano, że polecą 30.07 do Stambułu. Natychmiast po zatrzymaniu grupy przekazano wszystkie dane osobowe do ukraińskiej ambasady w Mińsku. Zaraz po tym, pojawiło się 12 dodatkowych nazwisk na liście "Mirotworec" z tej grupy (bezprawna lista osób do prześladowania za poglądy lub działalność uznaną przez nacjonalistów za niewłaściwą - obejmuje dziennikarzy, polityków, prawników, separatystów itd.), a wcześniej było tam 16. Wynika z tego, że grupa tych najemników nie istniała wcześniej w RF i nie była to żadna Grupa Wagnera. Stworzyły ją ukraińskie służby przy pomocy kilku dobrze opłaconych werbowników z Rosji.
Jaki cel miała mieć tak złożona ukraińska operacja w czasie wyborów prezydenckich na Białorusi?
* zaostrzenie stosunków białorusko - rosyjskich;
** skompromitowanie Łukaszenki przed wyborami;
*** zmniejszenie poparcia Łukaszenki wśród osób popierających zacieśnienie stosunków z Rosją;
**** próba aresztowania jak największej ilości osób walczących wcześniej na Donbasie.
Serial "Sługa Narodu" otrzymał nowe odcinki jeszcze bardziej sensacyjne niż w świecie fantazji autora. Jak doda się do tego fikcyjne zamachy terrorystyczne z nieudolnym wyzwalaniem zakładników to nowy serial gotowy. Szczegóły i filmy tutaj:
https://www.kp.ru/daily/217165/4266019/
Wielka międzynarodowa prowokacja ukraińskiej SBU z 33 aresztowanymi Rosjanami na Białorusi! To jest wersja służb RF po przeprowadzonym śledztwie: <>
Jaki cel miała mieć tak złożona ukraińska operacja w czasie wyborów prezydenckich na Białorusi?
* zaostrzenie stosunków białorusko - rosyjskich;
** skompromitowanie Łukaszenki przed wyborami;
*** zmniejszenie poparcia Łukaszenki wśród osób popierających zacieśnienie stosunków z Rosją;
**** próba aresztowania jak największej ilości osób walczących wcześniej na Donbasie.
Serial "Sługa Narodu" otrzymał nowe odcinki jeszcze bardziej sensacyjne niż w świecie fantazji autora. Jak doda się do tego fikcyjne zamachy terrorystyczne z nieudolnym wyzwalaniem zakładników to nowy serial gotowy. Szczegóły i filmy tutaj:
https://www.kp.ru/daily/217165/4266019/
Wielka międzynarodowa prowokacja ukraińskiej SBU z 33 aresztowanymi Rosjanami na Białorusi! To jest wersja służb RF po przeprowadzonym śledztwie:
"Wszystko wskazuje na to, że cały werbunek rosyjskich "najemników", przerzut ich na teren Białorusi, zakup i następnie anulowanie biletów do Stambułu przeprowadzone zostały przez ukraińskie służby (podobno we współpracy z USA). Werbunek grupy rozpoczął się przez "Sergieja Petrowa" (dane fałszywe) telefonicznie z wirtualnego syryjskiego numeru kierunkowego (+963-931-42-562), który kontaktował się z byłymi żołnierzami CzWK (prywatnych kompanii) i uczestnikami wojny domowej na Donbasie. Były żołnierz ŁDNR Artiom Milajew "Szaman" tak się zapalił do tego projektu, że zajął się werbunkiem kolejnych weteranów do pracy zagranicznej "przy ochronie obiektów naftowych". W organizacji grupy brał udział menadżer od bezpieczeństwa "Rosniefti" Sergiej Wiktorowicz Bezinskij - również osoba fikcyjna. Jego adres ([email protected]) usunięty po 2 dniach od aresztowania Rosjan. Do końca maja "Szaman" uzbierał grupę 180 osób. Używał przy tym nazwy zlikwidowanej w 2018r. CzWK "Mar". W czerwcu po "śmierci" "Sergieja Petrowa" w Syrii grupa otrzymała nowego kuratora - tym razem z Wenezueli podszytym pod numer: +5-841-291-01-091 konsulatu RF. Cztery grupy miały wyjechać do Mińska 24.07, 26.07 i 6.08. W pierwszej grupie mieli być ludzie z ukraińskim obywatelstwem lub walczące na Donbasie. Bilety lotnicze z Mińska do Stambułu - Hawany - Karakas wyglądały jak zakupione przez stronę firmy Must Go z turystycznej kijowskiej Coral Travel. W kontaktach zamawiającego bilety pojawia się również kijowskie firmy "Travel Set" czy "Eir Laif Logistic" zarejestrowane w styczniu br. Bilety z 25.07 zostały anulowane i prze rezerwowane na 30.07. Zamawiający grupę zebrał o jej uczestników szczegółowe ankiety dotyczące ich danych, wcześniejszej działalności, a nawet rachunków bankowych. Umowy o pracę również zostały sfałszowane."
To jest tylko początek rosyjskiej wersji międzynarodowej prowokacji służb ukraińskich. Więcej doczytacie tutaj:
https://www.kp.ru/daily/217165/4266019/
„Aby uratować Kijów i przywrócić zdrowe relacje z Moskwą Zachód powinien dążyć do stworzenia z Ukrainy neutralnej strefy buforowej pomiędzy Rosją a państwami NATO. Powinna ona funkcjonować jak Austria podczas Zimnej Wojny. Aby rozwiązać tę sytuację Zachód powinien zaprzestać prób rozszerzania wpływów Unii Europejskiej i NATO, podkreślając, że jego celem jest niezagrażająca Rosji neutralna Ukraina. Stany Zjednoczone oraz ich sojusznicy powinni również współpracować z Putinem w celu ocalenia ukraińskiej gospodarki. Jest to cel będący zdecydowanie w interesie wszystkich”.
Rosja zrozumie tylko argument siły z batogiem za plecami a nie ugodowość.
Wszelka inna polityka Zachodu jest wymuszeniem agresji Rosji wobec zachodniego świata.
Obecnie nie tylko w Polsce ale szczególnie w świecie euroatlantyckim system władzy demokratycznej przestaje istnieć, władzę przejęły grupy prawników tj. gremia sędziowskie. Ponadto dlaczego dana społeczność ma być pozbawiona prawa dyskryminacji niektórych osób czy grup społecznych np. nazistów, komunistów, fundamentalistów islamskich, złodziei, gangsterów, podpalaczy lasów, niszczycieli zasobów przyrody itp.itd.
Nareszcie jakaś akcja w tej sprawie. Brawo. Nie ma dnia aby wymiar sprawiedliwości udowadniał nam, że jako Polacy nic nie znaczymy we własnym kraju. Najpierw sprawa ocalonego z rzezi, potem hitlerowca biznesmena i w obu przypadkach kuriozalne wyroki. Jeśli nie będziemy protestować i uruchamiać wszystkich możliwych sposobów, posłów, mediów i portali to skończymy jako niewolnicy, skundleni przedstawiciele kiedyś wielkiego państwa i narodu.
Od dawna twierdzę że w znacznym stopniu siły zbrojne Ukrainy
zostały opanowane przez rosyjski FSB, skala jest porażająca.
Rosja przez lata intensywnie budowała swoją sieć.
Język, powiązania rodzinne i historyczne (Chmielnicki)
są podstawą tak bardzo rozległej 5-tej kolumny na terenie Ukrainy.
Nie ma prostego sposobu na rozwiązanie tego problemu,
żadną miarą nie służy temu państwowa polityka czczenia UPA.
Przykładem może być historia Niemiec z dużo mniejszymi możliwości.
Duża część narodu Ukrainy boi się, jest zastraszona, takie mam zdanie.
wystarczy mały magnes przy ważeniu trotylu, czy co drugi pocisk pusty. Dziwne, ze wszystkie testy są na minus. W Finlandii były testy pocisków ppl. Startowali Polacy z Gromem i amerykanie ze swoim szajsem. Wyniki testów utajniono, a zakup szajsu poszedł z wolnej ręki. Nieoficjalnie amerykanie przegrali z Polskimi Gromami.
Co to za kraj ta Polska? Świętuje się klęski a zwycięstwa idą w niepamięć. Może komuś zależy, żeby Polacy myśleli że są nieudacznikami i zawsze przegrywają.
I pewnie "czarna dziura" zamieni się na "tęczowy otwór"?
Co z "ciałem doskonale czarnym"?
A czy przypadkiem ingerencja w nazwę "mgławicy eskimosa" nie jest... antysemicka?
Ta wieża wygląda na obrotową, to na pewno "działo samobieżne" a nie "czołg" po prostu?
Dały przykład Łuck, Tarnopol
Jak zwyciężać mamy!
Warto sie przyjrzeć kto z najbliższych sąsiadów oficjalnie się z tej eksplozji cieszy...
No i nie chciałby być człowiek antysemtą, a tu się, k..., nie da, nie dają!
W białoruskim badaniu opinii niewielu powie prawdę. Ciekawe bedą oficjalne wyniki ,stawiam na bezpieczne dla niego 55%.
Łukaszenka to gwarant stabilności, normalnego rozwoju gospodarczego i NIEPODLEGŁOŚCI Białorusi. Powinniśmy go wspierać a nie zwalczać. Jak u wschodnich sąsiadów dochodzi do władzy opozycja to Polska oraz Polacy tam mieszkający mają problem. Opozycja która tam dochodzi do władzy tzw. proeuropejska zaczyna swoje rządy od dyskryminacji Polaków tak jest na Ukrainie jak i Litwie. Ponadto opozycja ta jest genderowa tzn. taka jak nasza zdradziecka, wysługująca się interesom przeważnie niemieckim lub izraelskim a wroga wobec własnej Ojczyzny co przecież widzimy z działalności naszych europosłów np. Miller, Cimoszewicz, Spurek, Biedroń, Sikorski itd.
To jest wersja służb RF po przeprowadzonym śledztwie:
Wszystko wskazuje na to, że cały werbunek rosyjskich "najemników", przerzut ich na teren Białorusi, zakup i następnie anulowanie biletów do Stambułu przeprowadzone zostały przez ukraińskie służby (podobno we współpracy z USA). Werbunek grupy rozpoczął się przez "Sergieja Petrowa" (dane fałszywe) telefonicznie z wirtualnego syryjskiego numeru kierunkowego (+963-931-42-562), który kontaktował się z byłymi żołnierzami CzWK (prywatnych kompanii) i uczestnikami wojny domowej na Donbasie. Były żołnierz ŁDNR Artiom Milajew "Szaman" tak się zapalił do tego projektu, że zajął się werbunkiem kolejnych weteranów do pracy zagranicznej "przy ochronie obiektów naftowych". W organizacji grupy brał udział menadżer od bezpieczeństwa "Rosniefti" Sergiej Wiktorowicz Bezinskij - również osoba fikcyjna. Jego adres ([email protected]) usunięty po 2 dniach od aresztowania Rosjan. Do końca maja "Szaman" uzbierał grupę 180 osób. Używał przy tym nazwy zlikwidowanej w 2018r CzWK "Mar", a nie CzWK "Wagner" jak podają w różnych propagandowych mediach. W czerwcu po "śmierci" "Sergieja Petrowa" w Syrii grupa otrzymała nowego kuratora - tym razem z Wenezueli podszytym pod numer: +5-841-291-01-091 konsulatu RF. Dowódcami 5 grup zostali: "Szaman", "Juricz", "Sanycz", "Paradoks", "Admin". Cztery grupy miały wyjechać do Mińska 24.07, 26.07 i 6.08. W pierwszej grupie mieli być ludzie z ukraińskim obywatelstwem lub walczący na Donbasie. Bilety lotnicze z Mińska do Stambułu - Hawany - Karakas wyglądały jak zakupione przez stronę firmy Must Go z turystycznej kijowskiej Coral Travel. W kontaktach zamawiającego bilety pojawia się również kijowskie firmy "Travel Set" czy "Eir Laif Logistic" zarejestrowane w styczniu br. Bilety z 25.07 zostały anulowane i prze rezerwowane na 30.07. Zamawiający grupę zebrał o jej uczestników szczegółowe ankiety dotyczące ich danych, wcześniejszej działalności, a nawet rachunków bankowych - dane wywiadowcze jak na dłoni. Wszystkie umowy o pracę również zostały sfałszowane. Obsługą (telefoniczną) Rosjan w Białorusi zajmowała się "Larysa Samarina" - również fałszywa postać z wirtualnym, niezarejestrowanym w żadnej sieci numerem telefonicznym. Kazano zniszczyć bilety na 25.07 i zapowiedziano, że polecą 30.07 do Stambułu. Natychmiast po zatrzymaniu grupy przekazano wszystkie dane osobowe do ukraińskiej ambasady w Mińsku. Zaraz po tym, pojawiło się 12 dodatkowych nazwisk na liście "Mirotworec" z tej grupy (bezprawna lista osób do prześladowania za poglądy lub działalność uznaną przez nacjonalistów za niewłaściwą - obejmuje dziennikarzy, polityków, prawników, separatystów itd.), a wcześniej było tam 16. Wynika z tego, że grupa tych najemników nie istniała wcześniej w RF i nie była to żadna Grupa Wagnera. Stworzyły ją ukraińskie służby przy pomocy kilku dobrze opłaconych werbowników z Rosji.
Jaki cel miała mieć tak złożona ukraińska operacja w czasie wyborów prezydenckich na Białorusi?
* zaostrzenie stosunków białorusko - rosyjskich;
** skompromitowanie Łukaszenki przed wyborami;
*** zmniejszenie poparcia Łukaszenki wśród osób popierających zacieśnienie stosunków z Rosją;
**** próba uwiarygodnienia informacji, że na Donbasie wszyscy Rosjanie byli najemnikami z Prywatnej Wojskowej Kompanii Wagnera (sam dałem się na to nabrać, dopóki nie wiedziałem, że tę grupę zebrano z inicjatywy Ukrainy);
***** próba aresztowania jak największej ilości osób walczących wcześniej na Donbasie.
Serial "Sługa Narodu" otrzymał nowe odcinki jeszcze bardziej sensacyjne niż w świecie fantazji autora. Jak doda się do tego fikcyjne zamachy terrorystyczne z nieudolnym wyzwalaniem zakładników to nowy serial gotowy. Szczegóły i filmy tutaj (Komsomolska Prawda):
https://www.kp.ru/daily/217165/4266019/
Radosny ksiądz z DWUSTU TYSIĄCAMI dusz dla Boga w P. Warszawskim https://youtu.be/YglN4flkrXg
Francja - Wielka Brytania - wnioski z historii w czasie II św. https://youtu.be/XB9Q_a6pArg
Czy któryś z tych ekspertów mógłby mi powiedzieć, czy wyrażenie:
"być w czarnej dupie"
jest rasistowskie, czy nie?
Dupy mają różne kolory, ale w środku żadnej z nich (przeważnie) nie ma światła, więc...
Czyżby to dzięki "pandemii" - to może te różne teorie "spiskowe" nie są całkowicie pozbawione sensu.
"Generał SBU aresztowany pod zarzutem zdrady stanu i pracy na rzecz FSB"
Sposób na problemy Ukrainy: dogłębna derusyfikacja w wojsku i SBU.
Wypieprzyć wieloletnich aparatczyków, w większości agentura Rosji.
Wymiana kadr na młodzież, odejście od deifikacji UPA, ujawnienie prawdy o Wołyniu.
Umożliwienie rzeczywistego sojuszu z RP - to praca na lata.
Obecnie Ukraina jest agenturalną częścią Rosji.
Prawidlowo
Typ na foto po szkole policji CIA
Jedzie jako komornik 447
(jak powrzednio)
Ponieważ moja znajomość języka polskiego nie jest płynna, trudno mi odpowiedzieć na komentarze, które mogły zostać wprowadzone ironicznie. Ale gdyby Czesław mówił poważnie:
„ ...za tym żeby Polska posiadała broń atomową, jeżeli inni mają to dlaczego my mamy być gorsi. A jeżeli ta broń jest taka niedobra to niech wszyscy z niejzygnują. Oczywiście dysponować tą bronia wojsko polskie."
… Chciałbym odpowiedzieć bezpośrednio.
Całe życie na Ziemi stoi w obliczu wielu kryzysów egzystencjalnych, a na szczycie listy znajduje się zagrożenie unicestwieniem przez broń jądrową. Ich rozprzestrzenianie się do krajów, które od dawna toczą spory historyczne, zwiększyło zagrożenie dla n-tej (nieznanej) potęgi. Doskonałym przykładem są Indie i Pakistan. Kolejne Indie i Chiny. Jeszcze jedna Ameryka przeciwko Rosji i Chinom. Według SIPRI lista krajów posiadających dostępne do dostarczenia głowice jądrowe to: Ameryka, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja, Indie, Izrael, Pakistan i (spekulacyjnie) Korea Północna.
Kiedy Czesław napisał „ ...jeśli ta broń jest taka zła, to wszyscy powinni z niej zrezygnować”. jest od dawna rozsądnym poglądem ekspertów ds. broni jądrowej: że cały globalny stos zapasów zostanie zredukowany do zera; nawet 100 głowic wystarczy, aby zagrozić życiu na Ziemi.
Dlatego bronić „ …dysponować tą bronia powinno wojsko polskie.” jest dość niepokojące, jeśli to wszystko odzwierciedla, jak Polacy postrzegają obecność tej broni w ich ojczyźnie lub w jakimkolwiek kraju europejskim na wschód od Niemiec.
Stawia jednak pewne (zabawne) pytanie: w jaki sposób Czesław proponuje Polsce zakup własnej broni jądrowej? Żaden kraj, nawet Korea Północna, nie sprzedawałby głowic na rynkach zbrojeniowych, co oznacza, że Polska musiałaby je rozwijać ze swoich zasobów, zarówno materialnych, jak i intelektualnych. Trzeba by było budować od podstaw całe nowe laboratoria i fabryki. Jak proponuje finansowanie tego rozwoju? Czy lista kryzysów egzystencjalnych, o których wspomniałem wcześniej (które obejmują następujące), nie wydaje się mieć pilniejszego charakteru:
1. Inne bronie masowego rażenia (biologiczne, chemiczne, nerwowe, itd). Początki CORVID-19 były przedmiotem gorących dyskusji od czasu, gdy wirus zaatakował Wuhan w Chinach, a następnie rozprzestrzenił się na Zachód. Teoria spiskowa, że CORVID-19 jest wynikiem wojny biologicznej, została wysunięta w momencie jej pojawienia się, ale od tego czasu została wykluczona jako przyczyna. Obecność debaty pozostaje w tle, podkreślając fakt, że niepokojącą rzeczywistością pozostaje te kraje, które posiadają zdolności tej klasy broni i mogą zdecydować się na jej użycie.
2. Przyszłe pandemie na skalę hiszpańskiej grypy w latach 1019-1920. Wydaje się, że CORVID-19 nie jest tym, którego wszyscy się obawiali; jednak tylko 3 kraje były gotowe na to egzystencjalne zagrożenie, a reakcja Zachodu jest całkowicie niewystarczająca, aby powstrzymać i zapobiec jego rozprzestrzenianiu. Czy sojusznicy Ameryki nie przeciwstawią się szaleństwu swego pana, jakim jest zatwardziały militaryzm jako jedyny cel i racja bytu? Co Polacy mają do powiedzenia o powolnej reakcji Stanów Zjednoczonych na katastrofę i równoczesnym poleganiu na przemocy na całym świecie.
3. Cywilna / handlowa energia jądrowa; katastrofa w Czarnobylu była poprzednio oceniana na „6”, ta liczba została uznana za najgorsze zdarzenie rangi, jakie przewidziano, że miało nastąpić w przyszłości. Jak dotąd nie ustalono żadnej liczby dla zdarzenia w Fukushimie, poza tym, że znacznie przekracza ono Czarnobyl. Fukushima jest uważana za katastrofę, której nie można powstrzymać, biorąc pod uwagę, że lokalizacja korium pozostaje nieznana, a czynnik przyczyniający się do bliskości instalacji do wybrzeża sprawia, że uwolnienie ogromnych ilości promieniowania do Oceanu Spokojnego jest nieuniknione nawet od początku zdarzenia.
4. Szósta Masowa Zagłada; nie jest już dyskusyjna i znana z dwóch odrębnych cech: i. że występuje z prędkością większą niż pierwsze pięć zdarzeń oraz ii. jak globalne ocieplenie, całkowicie napędzane antropogenicznie.
5. Amerykański program NASA i amerykańska „inteligencja” (szalony duet Elona Muska i Jeffa Bezosa oraz ich prywatnych firm kosmicznych) są zaangażowani w tworzenie terra Marsa w tej dekadzie. Moje pytanie brzmi: czy nie powinniśmy - Homo sapiens - skupić się na planecie Ziemi tworzącej terrę? Ekologia tego, naszego jedynego realistycznie możliwego domu, została tak gruntownie wytrącona z równowagi, że James Lovelock, ten sam naukowiec, którego teoria Gai, gdy po raz pierwszy sformułowano ją w 1964 r., Została powszechnie odrzucona, ale potem uznana do pełnej akceptacji przez naukowców na całym świecie do 1972 r. jako udowodniony fakt, opublikował w 2007 r. książkę zatytułowaną Zemsta Gai. Doszedł do przekonania, że planeta nie nadaje się już do życia ludzkiego, a zatem nie jest już w stanie się odbudować.
6. Wspomniane wcześniej globalne ocieplenie: redukcja gazów cieplarnianych do poziomu poniżej 350 części na milion nie będzie już uważana za wykonalną do 2030 r. Wielowymiarowe aspekty kryzysu podkreślone w czołowym amerykańskim czasopiśmie biznesowym „Forbes” w wydaniu z 20 kwietnia 2020 r. Ten sam artykuł (https://www.forbes.com/sites/davidcarlin/2020/04/20/time-to-tackle-humanitys-greatest-challenge-climate-change/#6e48e0470d81) również cytuje własnych naukowców Pentagonu, którzy przyznają, że problem , ale niezdolny do kierowania złym „biznesem” jak zwykle w pogoni za GWOT przez najwyższe szczeble wojskowego i politycznego przywództwa!
To tylko krótka lista, która przyszła mi do głowy zaraz po napisaniu mojej odpowiedzi do Czesława. Mam nadzieję, że przyda się do przyspieszenia debaty wśród komentatorów artykułów na kresy.pl. Odkrycie tego magazynu i bogactwo odpowiedzi było dla mnie inspiracją: wreszcie przestrzeń niedostępna w Ameryce, otwarta na dyskusję i tolerancyjna wobec krytyki najlepszego typu.
Za Polskę!
Biedni jelenie, inteligencja jak widac nie była istotnym kryterium w rekrutacji do zielonych beretów. Trzeba przyznać ,że wenezuelscy komuniści i Rosjanie sprytnie to rozegrali.
Tylko tak dalej ,będzie coraz ciekawiej.
Stare powiedzenie : matka głupców zawsze jest w ciąży zawsze aktualne.
Najpierw chciałbym powiedzieć, że to, co następuje, jest z pomocą tłumacza google. Język polski okazał się dla mnie trudnym mistrzem zadań i co gorsza tam, gdzie mieszkam, gdzie jest niewiele programów / lektorów języka polskiego; po prawie trzydziestu latach nauki (w większości samodzielnej nauki) daleki jestem od biegłości, więc życzę cierpliwości, jeśli tłumaczenia są błędne, czy to gramatycznie, czy intencją autora. Jeśli są jakieś nieporozumienia z interpretacją odpowiedzi, wina jest moja, przeprosiny proszone z góry. Mając to na uwadze, moja odpowiedź na komentarze:
Nie chodzi wyłącznie o Mosbacher. Podobnie jak wielu amerykańskich ambasadorów jest nominacją polityczną. Ale przez wzgląd na hipotetyczną dyskusję powiedzmy, że obecny ambasador Stanów Zjednoczonych jest mianowany z jej profesjonalnego korpusu dyplomatycznego. Twierdzę, że jej oświadczenia będą dokładnie takie same, być może sformułowane bardziej arogancko. Absolutnie.
Co najważniejsze, należy podkreślić, że rząd Stanów Zjednoczonych zawsze działał na całym świecie w celu wspierania własnych wyłącznych interesów. Pisząc z diaspory iz wielką empatią dla ukochanej Polski, „szczególne stosunki” Ameryki z Polakami to mit i powinni uznać, że są teraz bardziej okupowani niż w czasach Związku Radzieckiego. To, co Tusk określa jako „Fort Trump”, odzwierciedla stopień świadomej ignorancji obecnych i byłych polskich rządów. Proponuję alternatywny tytuł tego eseju: STANY ZJEDNOCZONE ZAGROŻAJĄ POŚWIĘCENIU POLSCE BEZ WYOBRAŹNYCH KONSEKWENCJI III WOJNY ŚWIATOWEJ.
Ucieszyło mnie przeczytanie komentarzy na kresy.pl, które dostrzegają tragiczną sytuację Polaków, a nawet całej Europy. W innym miejscu pik @pik napisał:
Kiedy nastąpiła okupacja amerykańska (?) - w 1990r, czy w 1999r po wstąpieniu do NATO? Co najmniej od 20 lat polska polityka międzynarodowa nie reprezentuje polskich interesów (szczególnie na wschodnim). Nadrzędnym celem była USA. Służyła ona jako wstęp na koszty w postaci Rosji i walka z nim bez kosztów (amerykanie będą walczyć z Rosją do ostatniego Polaka). To jest już pełne niewolnictwo, a nie tylko okupacja.
(Odpowiadając na twoje pytanie: 1983. We własnych wspomnieniach William Casey [ówczesny dyrektor CIA] stwierdził, że wraz z nadejściem Solidarności rząd Stanów Zjednoczonych uznał nową broń, którą mógłby użyć w swoim historycznym pragnieniu wyeliminowania ZSRR - i przed nim - imperialna Rosja, jako wyobrażony konkurent dla jej ambicji globalnej hegemonii. Te ambicje są wpisane w tkankę historii Stanów Zjednoczonych i zostały po raz pierwszy wyrażone w doktrynie Monroe, a później jako bardziej mistyczna ideologia znana jako Manifest Destiny. Przed zamknięciem XIX wieku ta ideologia została po prostu udoskonalona do „amerykańskiego nacjonalizmu”. Obecnie prawie wszyscy Amerykanie przyjmują ideologię „amerykańskiego wyjątkowości”, od skrajnej lewej do prawej strony politycznego spektrum. Z moich anegdot wynika, że co najmniej 90% Amerykanów żyje od dnia dziś tak samo świadomi konsekwencji swoich wojen na całej planecie, jak druga strona księżyca. Narzekają, ponieważ nie mogą jechać na wakacje, czy to na plażę, czy na Dis neyland lub Las Vegas.)
Kolejny komentarz, który podniósł mnie na duchu i dał nadzieję na Polskę, gdy jazmig @jazmig zauważył:
„A po co nam ta broń, skoro Jankesi będą jej używać? Natychmiast staniemy się celem rosyjskich pocisków nuklearnych ”.
Dokładnie. Polska nie ma pojęcia, jak i dla kogo ta broń będzie używana. Ani rząd polski, ani jego obywatele nie będą konsultowani. Rzeczywiście Polska nie jest już państwem suwerennym; jako pełnoprawny członek Unii Europejskiej, który został utracony. Unia Europejska. samo jest wasalem Ameryki, NATO jest dodatkiem do Departamentu Obrony. Zostało to wyraźnie zademonstrowane, gdy Waszyngton zwrócił się do Londynu i Paryża, aby obalić i zabić Muammara Kadafiego. "Oczywiście!" odpowiedzieli, pragnąc kolejnego stłumionego przejęcia neokolonialnej władzy. Konsekwencją było zniszczenie kraju i trwająca dziewięć lat wojna domowa. Hillary Clinton nie zwracała uwagi na liczne naruszenia międzynarodowego prawa karnego. Tylko radosna radość „Przybyliśmy, widzieliśmy… Umarł!” (towarzyszy mu dziwaczny śmiech).
Jak Polacy muszą być świadomi, ponoszą nie tylko pełne koszty baz amerykańskich, ale także dodatkowe „korzyści” z ulepszonych systemów uzbrojenia; na przykład F-35. Ten samolot został oceniony przez wojsko jako posiadający wiele znaczących nierozwiązanych błędów rozwojowych, które zagrażają pilotowi, ale jest używany przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych i Korpus Piechoty Morskiej jako „operacyjny”! W tym samym czasie sprzedawany Brytyjczykom, Norwegom i Polsce.
Aby prosić o odpowiedź na oczywiste dla mnie pytania: czego potrzebuje Polska dla F-35, samolotu bardziej niebezpiecznego dla pilota niż zamierzonego celu? Dlaczego w Polsce mieszkają amerykańscy żołnierze, którzy spędzają wolny czas poza bazą, wykorzystując Polki w nowych burdelach wszędzie tam, gdzie są Amerykanie z rakiem, przyjeżdżając i wyjeżdżając z kraju, kiedy otrzymują urlop, podczas gdy obywatele polscy mają trudności z uzyskaniem wiz dla krewnych w Ameryce, a polscy żołnierze są oddzieleni od swoich rodzin i walczą - i umierają z tego powodu - w Afganistanie (a kto w sekrecie wie, jakie inne kraje odpowiadają amerykańskim interesom w tak zwanej „globalnej wojnie z terroryzmem”?)
Nie jestem fanem Niemiec ani Bismarcka, ale muszę zapytać o tego człowieka i kraj, który stworzył - Bismarcka, który mówił o Polakach, że łatwiej byłoby ich eksterminować niż próbować ich germanizować - dlaczego nie ma histerii o Niemczech?
I Ukraina, gdzie Ameryka przeprowadziła zamach stanu w 2014 roku, w wyniku którego Prawy Sektor stał się panującym partnerem politycznym. U jej podstaw leży Swoboda, samozwańczy bezpośredni potomek linii frakcji Stefana Bandery Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Ten Bandera, który kierował kampanią terrorystyczną przeciwko Polsce, w wyniku której zginęło 100 000 Polaków - kobiety, dzieci i osoby starsze były najłatwiejszymi celami i ofiarami.
Dlaczego uprawia się tylko Rosję, której należy się obawiać, nawet po kolonizacji Polski przez Niemcy i inwazji w 1939 roku? (Nie akceptuję paktu między Hitlerem i Stalinem jako ważnego kontrapunktu. Nowe historyczne badania archiwalne potwierdzają, że Stalin szukał porozumień dyplomatycznych z Brytyjczykami i Amerykanami na długo przed 1 września 1939 r. Odpowiedzi na dążenia Stalina do ograniczenia przewidywanej nazistowskiej agresji były lekceważące. i surowe, poniżające nie tylko Rosjan, ale i Słowian. Otwarta odpowiedź dla Stalina nastąpiła dopiero po inwazji na Związek Radziecki w czerwcu 1941 r., kiedy było już za późno. Wtedy i teraz Polska pozostaje pionkiem.)
W czasach, gdy Polacy są w ogromnym stresie, pracując w nieruchomościach należących do zagranicznych firm, a ich zdrowie cierpi, ponieważ system opieki zdrowotnej jest prywatyzowany, ponieważ rząd będzie inwestował w permanentną wojnę w imieniu Stanów Zjednoczonych, zamiast inwestować w publiczną opiekę zdrowotną. dla Polaków pracujących w spółdzielniach należących do Polaków, dlaczego Polacy patrzą na Amerykę jako na „ziemię obiecaną”, skoro już są na ziemi obiecanej. Nie przesadzam, pisząc, że Ameryka jest w chaosie. Byłbyś zszokowany tym, co jest ukrywane przed Amerykanami nawet przez ich media.
Moje najlepsze życzenia dla Polaków. Marzę tylko o powrocie do krainy moich rodziców.
Proponuję idiotom zarządzającym NASA pójść na całość i zacząć od zmiany nazwy Jowisza (wszak to największa planeta w naszym układzie). Zamiast Jowiszem nazwijmy ją Floydem (na cześć tego czarnoskórego bandyty zabitego przez policjanta, wskutek czego zaczęła się histeria pn. "Black lives matter"). Wszak wiadomo, że Jowisz -bóg nieboskłonu, deszczu i burzy- był biały. A to już przeca jest dyskryminacja murzynów. To samo trzeba zrobić z Marsem (bóg wojny, czyli przemoc). Proponuję nazwę "Rafalala" - ten psychol w sukience przecież jest taki spokojny i nieagresywny. Na naszej nieszczęsnej planecie jest i było wystarczająco dużo degeneratów, by nadać nowe nazwy wszystkim planetom i księżycom w naszym układzie planetarnym. Tak więc, panie Zurbuchen, do dzieła!
Honor dowódców AK ??? https://youtu.be/pFcv-EpBdfQ
Przypominam wszystkim PiSowskim "patryjotom" ze gdy ostatnio Pompeo nawiedził nasz kraj to kazał nam czcić ...UBeka
https://www.polishclub.org/2019/02/13/prezent-z-usa-mike-pompeo-slawi-ubeka-w-rocznice-powstania-armii-krajowej/
Nie wiem, czemu, ale zawsze, jak czytam o Pompeo lub co gorsza, czytam, że odwiedzi Polskę, to zaczyna mi się przewracać wszystko w żołądku.
No i proszę. Powoli dowiadujemy się coraz więcej szczegółów. Cierpliwości, jeszcze trochę czasu i w końcu wypłynie, czy tylko eurokomuchy stały za akcją masowego sprowadzania islamskiej dziczy do Europy.
Najbardziej urzekła mnie wzmianka o tym, że "Rosja nie zamierza nikogo atakować". :-)
Ufam, że rubelki z Kremla nie odbiorą Ci resztek zdroworozsądkowego myślenia i... kultury. Po pierwsze, nigdzie nie napisałem, że Zachód (w tym USA) nie prowadzą polityki imperialnej., więc z łaski swojej nie wkładaj mi w usta słów, które nigdy z moich ust nie padły. Po drugie, w przeciwieństwie do Rosji, USA nie trzyma pod naszym nosem żadnego naszpikowanego rakietami Kaliningradu. Wreszcie po trzecie, zazwyczaj w historii państwa, które wchodziły w sferę wpływów rosyjskich z reguły nie były pytane o zdanie w tej materii i każdy choć trochę zorientowany w historii wie, jak się to odbywało i odbywa. Jeśli chodzi o NATO, to w przeciwieństwie do obozu rosyjskiego, czy sowieckiego, jest to oparte na zasadzie dobrowolności i państwa Europy środkowo-wschodniej same były zainteresowane wejściem w struktury tego sojuszu. Ciekawe, dlaczego?..
KOLEJNY ROZBIÓR POLSKI w rocznice Bitwy Warszawskiej !!! zydowski plan
KOLEJNY ROZBIÓR POLSKI w rocznice Bitwy Warszawskiej !!!
Ty łajdaku bezczelny tylu kłamstw i jednostronnych manipulacji faktami to już dawno nie czytałem,że aż musiałem się zalogować.Abchazja,Osetia ,Krym co jeszcze ? może Syria ,Wenezuela i wspieranie Iranu? Biedny pokojowy zachód z USA na czele który nie prowadzi polityki imperialnej Serbia,Kosovo,Irak,Libia,Syria,Iran,Chiny,Wenezuela, sankcje,grozby itd itp to nie jest polityka agresywnego imperializmu USA? I jeszcze Biedny Obama oszukany przez Putina dobre sobie, było dokładnie odwrotnie.
Gdyby NATO nie oszukało Rosji zapewnieniami o nie rozszerzaniu sojuszu to Białoruś,Ukraina,Mołdawia do tej pory byłyby w składzie Rosji.
Nie, żebym był przeciwny dokumentom wiedeńskim, czy poszukiwaniom nowych rozwiązań. Zadać jednak należy pytanie, jaki jest sens jednostronnej realizacji tychże traktatów. Bo porozumienia mają sens, jeśli każda z umawiających się stron chce rzeczywiście ich realizacji. Rosja już wielokrotnie udowodniła, że tego typu umowy i porozumienia traktuje instrumentalnie i często sama je łamie. Wszelkie systemy i próby porozumień spod znaku CFE, czy CSBM na przestrzeni ostatnich dekad spełzły na niczym. Burdel w Abchazji i Osetii, Gruzja, prowokacyjne i bedące jawną kpiną z dokumentów wiedeńskich ćwiczenia wojskowe Oseń-2009, Krym, burdel w Donbasie. Rosja zachowuje się, jak Republika Weimarska Stressemanna, czy III Rzesza przed II wś, cały czas testuje świat, zwł. tzw. Zachód, na ile może sobie pozwolić, a na ile nie. Tyle, że takie ciągłe testowanie jest nie tylko w pewnym sensie męczące, ale przede wszystkim nie sprzyja oczyszczeniu atmosfery międzynarodowej.
Poza tym podstarzali (mentalnie) panowie eksperci sami sobie przeczą. Z jednej strony uznają, że Rosja jest, jaka jest i się nie zmieni. Z drugiej strony zachęcają do powrotu de facto bezskutecznych inicjatyw, jakie podejmowała OBWE począwszy od lat 90-tych. Owszem, Rosja jest taka, jaka jest, nastawiona imperialistycznie i ekspansywnie, bo wyrosła z wielowiekowego imperializmu najpierw carskiej Rosji, a potem Związku Sowieckiego. Owo nieustające poczucie zagrożenia na Kremlu, które napędza imperializm rosyjski bierze się z takiego, a nie innego położenia geostrategicznego Rosji oraz z dramatycznych do świadczeń z wielkiej wojny ojczyźnianej lat 1941-1945. Coś, co trwa od wieków ciężko wykorzenić za pomocą jednego traktatu.
Świat się w istocie zmienił, od dekady trwa już nieskrywany wyścig zbrojeń, polityka kija i marchewki wobec Rosji w wykonaniu Obamy zakończyła się klapą, głównie dlatego, że Rosjanie traktowali wszelkie zbliżenia instrumentalnie i świetnie to rozegrali. W pełni rozumiem chęć i świadomość konieczności odwrócenia, tego, co zaczęło się ponad 15-20 lat temu. Porozumienia jak najbardziej należy szukać, ale takiego, na które Rosja będzie faktycznie w stanie przystać, a jednocześnie takie, jakie będzie do przyjęcia dla państw Europy Środkowo-wschodniej (w tym Polski). Ale takie rozwiązanie będzie bardzo ciężko znaleźć w takiej a nie innej krzyżówce interesów poszczególnych krajów. Od kilkudziesięciu lat wszelkie jak najbardziej szlachetne inicjatywy (Genewa, Helsinki, Wiedeń 1, 2 i 3) pokazały, że de facto do tej pory nie znaleziono rozwiązania i kompromisu, który pogodziłby wszystkich.
To była wielka międzynarodowa prowokacja ukraińskiej SBU z 33 aresztowanymi Rosjanami na Białorusi! Taka jest wersja służb RF po przeprowadzonym śledztwie:
Wszystko wskazuje na to, że cały werbunek rosyjskich "najemników", przerzut ich na teren Białorusi, zakup i następnie anulowanie biletów do Stambułu przeprowadzone zostały przez ukraińskie służby (podobno we współpracy z USA). Werbunek grupy rozpoczął się przez "Sergieja Petrowa" (dane fałszywe) telefonicznie z wirtualnego syryjskiego numeru kierunkowego (+963-931-42-562), który kontaktował się z byłymi żołnierzami CzWK (prywatnych kompanii) i uczestnikami wojny domowej na Donbasie. Były żołnierz ŁDNR Artiom Milajew "Szaman" tak się zapalił do tego projektu, że zajął się werbunkiem kolejnych weteranów do pracy zagranicznej "przy ochronie obiektów naftowych". W organizacji grupy brał udział menadżer od bezpieczeństwa "Rosniefti" Sergiej Wiktorowicz Bezinskij - również osoba fikcyjna. Jego adres ([email protected]) usunięty po 2 dniach od aresztowania Rosjan. Do końca maja "Szaman" uzbierał grupę 180 osób. Używał przy tym nazwy zlikwidowanej w 2018r CzWK "Mar", a nie CzWK "Wagner" jak podają w różnych propagandowych mediach. W czerwcu po "śmierci" "Sergieja Petrowa" w Syrii grupa otrzymała nowego kuratora - tym razem z Wenezueli podszytym pod numer: +5-841-291-01-091 konsulatu RF. Dowódcami 5 grup zostali: "Szaman", "Juricz", "Sanycz", "Paradoks", "Admin". Cztery grupy miały wyjechać do Mińska 24.07, 26.07 i 6.08. W pierwszej grupie mieli być ludzie z ukraińskim obywatelstwem lub walczący na Donbasie. Bilety lotnicze z Mińska do Stambułu - Hawany - Karakas wyglądały jak zakupione przez stronę firmy Must Go z turystycznej kijowskiej Coral Travel. W kontaktach zamawiającego bilety pojawia się również kijowskie firmy "Travel Set" czy "Eir Laif Logistic" zarejestrowane w styczniu br. Bilety z 25.07 zostały anulowane i prze rezerwowane na 30.07. Zamawiający grupę zebrał o jej uczestników szczegółowe ankiety dotyczące ich danych, wcześniejszej działalności, a nawet rachunków bankowych - dane wywiadowcze jak na dłoni. Wszystkie umowy o pracę również zostały sfałszowane. Obsługą (telefoniczną) Rosjan w Białorusi zajmowała się "Larysa Samarina" - również fałszywa postać z wirtualnym, niezarejestrowanym w żadnej sieci numerem telefonicznym. Kazano zniszczyć bilety na 25.07 i zapowiedziano, że polecą 30.07 do Stambułu. Natychmiast po zatrzymaniu grupy przekazano wszystkie dane osobowe do ukraińskiej ambasady w Mińsku. Zaraz po tym, pojawiło się 12 dodatkowych nazwisk na liście "Mirotworec" z tej grupy (bezprawna lista osób do prześladowania za poglądy lub działalność uznaną przez nacjonalistów za niewłaściwą - obejmuje dziennikarzy, polityków, prawników, separatystów itd.), a wcześniej było tam 16. Wynika z tego, że grupa tych najemników nie istniała wcześniej w RF i nie była to żadna Grupa Wagnera. Stworzyły ją ukraińskie służby przy pomocy kilku dobrze opłaconych werbowników z Rosji.
Jaki cel miała mieć tak złożona ukraińska operacja w czasie wyborów prezydenckich na Białorusi?
* zaostrzenie stosunków białorusko - rosyjskich;
** skompromitowanie Łukaszenki przed wyborami;
*** zmniejszenie poparcia Łukaszenki wśród osób popierających zacieśnienie stosunków z Rosją;
**** próba aresztowania jak największej ilości osób walczących wcześniej na Donbasie.
Serial "Sługa Narodu" otrzymał nowe odcinki jeszcze bardziej sensacyjne niż w świecie fantazji autora. Jak doda się do tego fikcyjne zamachy terrorystyczne z nieudolnym wyzwalaniem zakładników to nowy serial gotowy. Szczegóły i filmy tutaj:
https://www.kp.ru/daily/217165/4266019/
Wielka międzynarodowa prowokacja ukraińskiej SBU z 33 aresztowanymi Rosjanami na Białorusi! To jest wersja służb RF po przeprowadzonym śledztwie:
Wszystko wskazuje na to, że cały werbunek rosyjskich "najemników", przerzut ich na teren Białorusi, zakup i następnie anulowanie biletów do Stambułu przeprowadzone zostały przez ukraińskie służby (podobno we współpracy z USA). Werbunek grupy rozpoczął się przez "Sergieja Petrowa" (dane fałszywe) telefonicznie z wirtualnego syryjskiego numeru kierunkowego (+963-931-42-562), który kontaktował się z byłymi żołnierzami CzWK (prywatnych kompanii) i uczestnikami wojny domowej na Donbasie. Były żołnierz ŁDNR Artiom Milajew "Szaman" tak się zapalił do tego projektu, że zajął się werbunkiem kolejnych weteranów do pracy zagranicznej "przy ochronie obiektów naftowych". W organizacji grupy brał udział menadżer od bezpieczeństwa "Rosniefti" Sergiej Wiktorowicz Bezinskij - również osoba fikcyjna. Jego adres ([email protected]) usunięty po 2 dniach od aresztowania Rosjan. Do końca maja "Szaman" uzbierał grupę 180 osób. Używał przy tym nazwy zlikwidowanej w 2018r CzWK "Mar", a nie CzWK "Wagner" jak podają w różnych propagandowych mediach. W czerwcu po "śmierci" "Sergieja Petrowa" w Syrii grupa otrzymała nowego kuratora - tym razem z Wenezueli podszytym pod numer: +5-841-291-01-091 konsulatu RF. Dowódcami 5 grup zostali: "Szaman", "Juricz", "Sanycz", "Paradoks", "Admin". Cztery grupy miały wyjechać do Mińska 24.07, 26.07 i 6.08. W pierwszej grupie mieli być ludzie z ukraińskim obywatelstwem lub walczący na Donbasie. Bilety lotnicze z Mińska do Stambułu - Hawany - Karakas wyglądały jak zakupione przez stronę firmy Must Go z turystycznej kijowskiej Coral Travel. W kontaktach zamawiającego bilety pojawia się również kijowskie firmy "Travel Set" czy "Eir Laif Logistic" zarejestrowane w styczniu br. Bilety z 25.07 zostały anulowane i prze rezerwowane na 30.07. Zamawiający grupę zebrał o jej uczestników szczegółowe ankiety dotyczące ich danych, wcześniejszej działalności, a nawet rachunków bankowych - dane wywiadowcze jak na dłoni. Wszystkie umowy o pracę również zostały sfałszowane. Obsługą (telefoniczną) Rosjan w Białorusi zajmowała się "Larysa Samarina" - również fałszywa postać z wirtualnym, niezarejestrowanym w żadnej sieci numerem telefonicznym. Kazano zniszczyć bilety na 25.07 i zapowiedziano, że polecą 30.07 do Stambułu. Natychmiast po zatrzymaniu grupy przekazano wszystkie dane osobowe do ukraińskiej ambasady w Mińsku. Zaraz po tym, pojawiło się 12 dodatkowych nazwisk na liście "Mirotworec" z tej grupy (bezprawna lista osób do prześladowania za poglądy lub działalność uznaną przez nacjonalistów za niewłaściwą - obejmuje dziennikarzy, polityków, prawników, separatystów itd.), a wcześniej było tam 16. Wynika z tego, że grupa tych najemników nie istniała wcześniej w RF i nie była to żadna Grupa Wagnera. Stworzyły ją ukraińskie służby przy pomocy kilku dobrze opłaconych werbowników z Rosji.
Jaki cel miała mieć tak złożona ukraińska operacja w czasie wyborów prezydenckich na Białorusi?
* zaostrzenie stosunków białorusko - rosyjskich;
** skompromitowanie Łukaszenki przed wyborami;
*** zmniejszenie poparcia Łukaszenki wśród osób popierających zacieśnienie stosunków z Rosją;
**** próba aresztowania jak największej ilości osób walczących wcześniej na Donbasie.
Serial "Sługa Narodu" otrzymał nowe odcinki jeszcze bardziej sensacyjne niż w świecie fantazji autora. Jak doda się do tego fikcyjne zamachy terrorystyczne z nieudolnym wyzwalaniem zakładników to nowy serial gotowy. Szczegóły i filmy tutaj:
https://www.kp.ru/daily/217165/4266019/
Wielka międzynarodowa prowokacja ukraińskiej SBU z 33 aresztowanymi Rosjanami na Białorusi! To jest wersja służb RF po przeprowadzonym śledztwie: <>
Jaki cel miała mieć tak złożona ukraińska operacja w czasie wyborów prezydenckich na Białorusi?
* zaostrzenie stosunków białorusko - rosyjskich;
** skompromitowanie Łukaszenki przed wyborami;
*** zmniejszenie poparcia Łukaszenki wśród osób popierających zacieśnienie stosunków z Rosją;
**** próba aresztowania jak największej ilości osób walczących wcześniej na Donbasie.
Serial "Sługa Narodu" otrzymał nowe odcinki jeszcze bardziej sensacyjne niż w świecie fantazji autora. Jak doda się do tego fikcyjne zamachy terrorystyczne z nieudolnym wyzwalaniem zakładników to nowy serial gotowy. Szczegóły i filmy tutaj:
https://www.kp.ru/daily/217165/4266019/
Wielka międzynarodowa prowokacja ukraińskiej SBU z 33 aresztowanymi Rosjanami na Białorusi! To jest wersja służb RF po przeprowadzonym śledztwie:
"Wszystko wskazuje na to, że cały werbunek rosyjskich "najemników", przerzut ich na teren Białorusi, zakup i następnie anulowanie biletów do Stambułu przeprowadzone zostały przez ukraińskie służby (podobno we współpracy z USA). Werbunek grupy rozpoczął się przez "Sergieja Petrowa" (dane fałszywe) telefonicznie z wirtualnego syryjskiego numeru kierunkowego (+963-931-42-562), który kontaktował się z byłymi żołnierzami CzWK (prywatnych kompanii) i uczestnikami wojny domowej na Donbasie. Były żołnierz ŁDNR Artiom Milajew "Szaman" tak się zapalił do tego projektu, że zajął się werbunkiem kolejnych weteranów do pracy zagranicznej "przy ochronie obiektów naftowych". W organizacji grupy brał udział menadżer od bezpieczeństwa "Rosniefti" Sergiej Wiktorowicz Bezinskij - również osoba fikcyjna. Jego adres ([email protected]) usunięty po 2 dniach od aresztowania Rosjan. Do końca maja "Szaman" uzbierał grupę 180 osób. Używał przy tym nazwy zlikwidowanej w 2018r. CzWK "Mar". W czerwcu po "śmierci" "Sergieja Petrowa" w Syrii grupa otrzymała nowego kuratora - tym razem z Wenezueli podszytym pod numer: +5-841-291-01-091 konsulatu RF. Cztery grupy miały wyjechać do Mińska 24.07, 26.07 i 6.08. W pierwszej grupie mieli być ludzie z ukraińskim obywatelstwem lub walczące na Donbasie. Bilety lotnicze z Mińska do Stambułu - Hawany - Karakas wyglądały jak zakupione przez stronę firmy Must Go z turystycznej kijowskiej Coral Travel. W kontaktach zamawiającego bilety pojawia się również kijowskie firmy "Travel Set" czy "Eir Laif Logistic" zarejestrowane w styczniu br. Bilety z 25.07 zostały anulowane i prze rezerwowane na 30.07. Zamawiający grupę zebrał o jej uczestników szczegółowe ankiety dotyczące ich danych, wcześniejszej działalności, a nawet rachunków bankowych. Umowy o pracę również zostały sfałszowane."
To jest tylko początek rosyjskiej wersji międzynarodowej prowokacji służb ukraińskich. Więcej doczytacie tutaj:
https://www.kp.ru/daily/217165/4266019/
To media wymyslily iz jest to tzw. ideologia. I teraz sie tym POdniecaja.
„Aby uratować Kijów i przywrócić zdrowe relacje z Moskwą Zachód powinien dążyć do stworzenia z Ukrainy neutralnej strefy buforowej pomiędzy Rosją a państwami NATO. Powinna ona funkcjonować jak Austria podczas Zimnej Wojny. Aby rozwiązać tę sytuację Zachód powinien zaprzestać prób rozszerzania wpływów Unii Europejskiej i NATO, podkreślając, że jego celem jest niezagrażająca Rosji neutralna Ukraina. Stany Zjednoczone oraz ich sojusznicy powinni również współpracować z Putinem w celu ocalenia ukraińskiej gospodarki. Jest to cel będący zdecydowanie w interesie wszystkich”.
Rosja zrozumie tylko argument siły z batogiem za plecami a nie ugodowość.
Wszelka inna polityka Zachodu jest wymuszeniem agresji Rosji wobec zachodniego świata.
Baćka przyklepał ?
Skansen umysłowy z przed 30 lat, nie zauwazyli ,że świat sie zmienił. A USA w coraz wiekszym stopniu robi to co musi ,a nie to co chce.
Obecnie nie tylko w Polsce ale szczególnie w świecie euroatlantyckim system władzy demokratycznej przestaje istnieć, władzę przejęły grupy prawników tj. gremia sędziowskie. Ponadto dlaczego dana społeczność ma być pozbawiona prawa dyskryminacji niektórych osób czy grup społecznych np. nazistów, komunistów, fundamentalistów islamskich, złodziei, gangsterów, podpalaczy lasów, niszczycieli zasobów przyrody itp.itd.
Nareszcie jakaś akcja w tej sprawie. Brawo. Nie ma dnia aby wymiar sprawiedliwości udowadniał nam, że jako Polacy nic nie znaczymy we własnym kraju. Najpierw sprawa ocalonego z rzezi, potem hitlerowca biznesmena i w obu przypadkach kuriozalne wyroki. Jeśli nie będziemy protestować i uruchamiać wszystkich możliwych sposobów, posłów, mediów i portali to skończymy jako niewolnicy, skundleni przedstawiciele kiedyś wielkiego państwa i narodu.
Niech pana prokuratora utrzymują ukraińcy, dlaczego My Polacy mamy go utrzymywać.
Jankesi chcą Motorsicz za darmo.
Od dawna twierdzę że w znacznym stopniu siły zbrojne Ukrainy
zostały opanowane przez rosyjski FSB, skala jest porażająca.
Rosja przez lata intensywnie budowała swoją sieć.
Język, powiązania rodzinne i historyczne (Chmielnicki)
są podstawą tak bardzo rozległej 5-tej kolumny na terenie Ukrainy.
Nie ma prostego sposobu na rozwiązanie tego problemu,
żadną miarą nie służy temu państwowa polityka czczenia UPA.
Przykładem może być historia Niemiec z dużo mniejszymi możliwości.
Duża część narodu Ukrainy boi się, jest zastraszona, takie mam zdanie.
wystarczy mały magnes przy ważeniu trotylu, czy co drugi pocisk pusty. Dziwne, ze wszystkie testy są na minus. W Finlandii były testy pocisków ppl. Startowali Polacy z Gromem i amerykanie ze swoim szajsem. Wyniki testów utajniono, a zakup szajsu poszedł z wolnej ręki. Nieoficjalnie amerykanie przegrali z Polskimi Gromami.
Co to za kraj ta Polska? Świętuje się klęski a zwycięstwa idą w niepamięć. Może komuś zależy, żeby Polacy myśleli że są nieudacznikami i zawsze przegrywają.
To jest ciekawe ,ukraińska wersja miała kiepskie notowania w armii Ukrainy ,a polska dobre. Ciekawe co się zmieniło?
Banderowskie ścierwa.
Trochę to dziwne tłumaczenie zwłaszcza, że wybory mogły się odbyć a tak ważna rocznica to już nie, no chyba, ze pani Żorżeta nie wyraziła zgody.
Mam nadzieję, że dożyjemy do Wolnej Polski. Takie gnidy jak Szumowski będą w niej surowo osądzone.
jeśli normą jest przeciętna, to tacy "normalni" robią wszystko co każe im władza...