• Szkoda, że żadne media w Polsce nie podają ilu demonstrantów było wg władz milicyjnych. Takie informacje podawane są na całym świecie. Audiatur et altera pars - ta zasada w "polskiej demokracji" chyba nie obowiązuje.

  • Zboczeńcy chcą, żeby nasze dzieci były takie same, jak oni. Dlatego chcą edukować seksualnie nasze dzieci

  • Czy ktokolwiek wie, kim jest ten człowiek? Czy okaże się on tylko wyciągniętym ze strychu grzecznym pionkiem?

  • " Po raz kolejny okazało się jednak, że media wspierające rząd Fideszu potrafią posunąć się do najbardziej prymitywnych manipulacji. Trudno zliczyć już zresztą przegrane przez nie sprawy sądowe." Tak wygłoszona opinia przypomina mi wygłaszane opinię polskich lewaków o TVP i rządzie PiS. Zwracam uwagę lewakom, nie ma rządu Fideszu czy PiS-u są rządy wieększości tzn rządy węgierskie i polskie. Coś dziwnego dzieje się z tymi Kresy.pl.

  • Coś nie słychać w tej sprawie słów papieża

  • Pachnie mi tu "krzyżakami"
    Oby się nie skończyło atomowym Grunwaldem
    na naszym terenie...

  • Gdyby to Doncic tak się odezwał do Harrela, następnego dnia byłby już w samolocie. Zawszę zastanawiałem się co jest nie tak z NBA, gdzie bardzo często obserwowałem agresywne zachowanie czarnych.

  • Widocznie nie dostal polecenia "wyprawy na Bialorus".

  • Na Ukrainie pozamykano prawie wszystkie kopalnie, więc tysiące chętnie pojedzie na Białoruś, ale jest jeden problem, trzeba im płacić więcej, niż na Ukrainie i to dużo więcej.

  • Szczerski nie jest więcej wiarygodny niż jego pan. A to co zrobi Polska, nie zależy przecież ani od nas, ani od Dudusia

  • Jak to przecież "rasistami" mogą być TYLKO biali? Oskarżenie czarnego o rasizm nosi "znamiona mowy nienawiści"!!!!! Istny skandal.

  • W czasach przednazistowskich też Żydzi zamieszkiwali w oddzielnych dzielnicach na własne życzenie a potem Niemcy wykorzystali to tworząc getta. Jak można być takim nierozsądnym (po prosyu głupim i aroganckim) żeby powtarzać stare błędy a są to właśnie wydzielone dzielnice mieszkalne, wyglad tzn ubiór wyrózniajacy się itd. Po II-ej w.ś. Żydzi odeszli od tego a teraz powracają, po prostu buta i zarozumiałość

  • Rzeczywiście, powoływanie się na R.Sikorskiego to żenada.

  • Czy ktoś jest w stanie sobie wyobrazić że jakiś przywódca z krajów europejskich podejmie decyzję o zamianie meczetu na kościół? I o czym to świadczy?

  • Czyli Polska się zrzeka i jak chce to nie zrzeka jurysdykcji. Powstaje wreszcie przyzwoita logistyka ,a polska armia może korzystać z powstałych obiektów.
    Pan Sikorski to "wybitny" ekspert ,w końcu fachowo uwalił budowę bazy w Redzikowie i współpracę z USA za swoich PO-wskich czasów.

  • Tym nas nasi sojusznicy z USA też "ubogacą"?
    https://www.blacklistednews.com/article/77728/san-francisco-sen-scott-wiener-introduces-bill-to-decriminalize-men-having-sex-with.html
    Cytat "SAN FRANCISCO SEN. SCOTT WIENER INTRODUCES BILL TO DECRIMINALIZE MEN HAVING SEX WITH BOYS"

  • Rosja od kilkunastu lat pracowała na swoimi systemami operacyjnymi,
    widać że z sukcesem.
    Ma to olbrzymie znaczenie dla jej obronności, pisaliśmy o tym na odpowiednim portalu.
    Obecny stan jest wynikiem owocnych prac tamtego zaszłego okresu.
    Rosjanie dysponują kadrą utalentowanych informatyków.

  • "Pośród krajów zainteresowanych zakupem szczepionki nie znalazły się państwa europejskie, które podchodzą sceptycznie do rosyjskich deklaracji dotyczących odkrycia skutecznej szczepionki na COVID-19."
    "rosyjska szczepionka nie przeszła trzeciej fazy badań, która z reguły trwa kilka miesięcy i obejmuje dużą populację. W związku z tym wielu naukowców podchodzi sceptycznie do rosyjskiego preparatu."
    Zakupem miałyby być zainteresowane m.in. państwa Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu i Azji. Jeżeli to prawda to pośpiech przy rejestracji da Rosji parę groszy na dalsze zbrojenia swojej armii. Koszta poniosą najbiedniejsze państwa trzeciego świata, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu i Azji.
    Tak wygląda ruski altruizm i ruska propaganda, córka Putina testowała drogie alkohole?

  • W końcu!

  • Wiedzon 20 August 2020, 18:48 Białoruska rewolucja

    Gliniane NATO- BiałoRUŚ – Rosja https://youtu.be/gG-fbrWDwTc

  • sugarless 20 August 2020, 13:25 Białoruska rewolucja

    Opozycja na Białorusi finansowana z zach. europy 1mld $ , przemysł na Białorusi łakomym kąskiem oligarchów kapitalistycznych....

  • Cóż za idealny zbieg okoliczności - zamieszki na Białorusi i wspierająca Łukaszenkę Rosja, która będzie wstrząsana od środka własnymi "nawalnymi" protestami. Trudno wymyślić lepszy termin na trucie przeciwnika Putina. Zamieszki w Moskwie to kwestia najbliższych dni, a może nawet godzin. Przypomnę jeszcze niektóre inne sensacyjne "otrucia" polityczne.
    - 2004r - Otrucie Wiktora Juszczenko na Ukrainie w trakcie kampanii prezydenckiej. Oskarżani są Janukowycz (główny konkurent do fotela), po rosyjskie służby. Dopiero w 2019 ujawniono wnioski ze śledztwa (gen. Matios, prok. Kulik) - otrucie było sfingowane;
    - 2006r - Otrucie Aleksandra Litwinienki polonem-210 w Londynie. Służby W.Brytanii oskarżyły o to dwóch Rosjan: Ługowoja i Kowtuna, którzy spotkali się z Litwinienką przed otruciem. Nie przeszkadzało im dalej podtrzymywać oskarżeń pomimo, że wykryto ślady polonu w domu Bierezowskiego, który spotkał się tam z Litwinienką wcześniej. W 2013 Bierezowski pisał listy do Putina, aby ten umożliwił mu bezpieczny powrót do Rosji. Nie doczekawszy się odpowiedzi powiesił się (?) w swym londyńskim domu. Znaleziono go ubranego w łazience na podłodze razem z pętlą. Może za dużo wiedział?;
    - 2018r - Otrucie Sergeja i Julii Skripal "Nowiczokiem". Mimo faktów nie trzymających się kupy W.Brytania nadal oskarża o to dwóch Rosjan: Pietrowa i Baszirowa. Wg śledztwa otruli się dotykając zewnętrznej klamki wychodząc z domu o godzinie 9 rano. Jak mogą dwie osoby wychodzące z domu dotknąć zewnętrznej klamki? Pierwsza otwierając drzwi dotyka tylko wewnętrzną, jedynie druga zamykająca drzwi łapie za klamkę zewnętrzną. Jak Pietrow z Baszirowem mogli nanieść truciznę przed 9h, jeżeli przyjechali do Salisbury koło godz. 11? Skąd wziął się w próbkach krwi również inny bojowy środek chemiczny BZ, który wykryto w szwajcarskim laboratorium? Jakim cudem uchowała tak silna dawka trucizny na klamce, z której pobrano próbki dopiero po 3 tygodniach (w wilgotnych warunkach rozpad jest bardzo szybki i można odnaleźć głównie pochodne rozpadu). Skąd wzięły się perfumy z nowiczokiem w sąsiedniej miejscowości gdzie zmarła jeszcze jedna kobieta (Pietrow z Baszirowem tam nie byli). Pytania można mnożyć bez końca.

  • Fajnie to zrobili: teoretycznie Chińczyków można utrącić politycznie na drugim etapie. Ale jankesów się utrąci merytorycznie czy ze wzlędów bezpieczeństwa na pierwszym etapie (jak nie będą chciali ujawnić kodu źródłowego albo zostawionych obejść do podsłuchiwania). Niemcy to jednak naród dbający o własne interesy, szacun!

  • Jest taki Targalski w RP, ktory bardzo marzy o wojnie z Rosja, i podobnie jak Macierewicz licza juz dni do jej wybuchu. Marzenia odcietej glowy. Nic z tej wojny koledzy.

  • Chris82 20 August 2020, 09:00 Białoruska rewolucja

    Ostatnią siłą, która może rościć sobie prawo do pouczania Białorusinów o demokracji i wolności są państwa UE, które od marca br. narzuciły swoim społeczeństwom reżim politycznej izolacji i łamały prawa obywatelskie motywując to dla pozorów względami sanitarnymi. W przypadku Polski (okazującej dziś nad wyraz gorliwe zainteresowanie sprawami białoruskimi) mamy do czynienia z obowiązywaniem nielegalnych i niezgodnych z konstytucją rozporządzeń rządowych nakładających ograniczenia w życiu codziennym obywateli. Dodajmy do tego chaos prawno-ustrojowy oraz zawieszenie na wiele tygodni kampanii wyborczej poprzedzającej przesunięte wybory prezydenckie, a także jawną ingerencję obcego mocarstwa (Stanów Zjednoczonych) w przebieg tych wyborów poprzez zaproszenie urzędującego prezydenta do USA tuż przed terminem głosowania. I dlaczego Polska nie budowała więzi z Białorusią, gdy na linii Moskwa-Mińsk rozgrywał się spór o surowce energetyczne i status polityczny tego państwa? Dlaczego do Mińska udał się wtedy Pompeo, a nie Czaputowicz? Gdzie były wtedy "suwerenne" inicjatywy Warszawy?
    Może owo "zacofanie" i autoizolacja Białorusi pod rządami Łukaszenki (wraz z odmową wdrożenia "pandemicznego" lockdownu) była jedną z przeszkód dla włączenia tego kraju w postępujące nurty globalizacji i nowych struktur handlu międzynarodowego zlokalizowanych w dodatku na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. Może ta "odległa epoka", ten "relikt" przestrzeni postsowieckiej należy jeszcze do czasów klasycznie pojmowanej suwerenności. Wprawdzie w ataku na Łukaszenkę widać w pierwszej kolejności rękę rosyjską, ale uczestniczący w tym spektaklu aktorzy wywodzą się z różnych zainteresowanych konstelacji zarówno wschodnich jak i zachodnich. Nie ma zatem sensu jałowe dociekanie "kto za tym stoi". Jakimkolwiek wynikiem zakończy się ten dramat będzie on oznaczał początek Białorusi "bezpiecznej" tak dla Rosji, jak dla Zachodu, a zarazem poddanej dominacji rodzącego się techno-globalizmu wielkich korporacji. Polska, jak zwykle w swojej najnowszej historii, odegra w tym spektaklu najwyżej rolę posłusznego pasa transmisyjnego, a w najgorszym wypadku zostanie wciągnięta w groźny konflikt ku równoczesnej satysfakcji swoich "sojuszników" i "wrogów".

  • Jeżeli ta grupa nie potępiła bezprawnych, sprzecznych z konstytucją i niedemokratycznych wyborów prezydenckich w Polsce, to niech oni się odwalą od Białorusi.

  • Jak wiadomo, na Majdanie strzelali snajperzy wynajęci przez organizatorów Majdanu, jeżeli ten mężczyzna został postrzelony, to zrobił to snajper wynajęty przez opozycję.

  • Czeslaw 20 August 2020, 04:32 Białoruska rewolucja

    Ojejku, jaki ten Łukaszenko straszny, jak On maltretuje swoich obywateli. Co innego jak to robi Makron, jak pałuje i maltretuje "żółte kamizelki" to robi to zgodnie z prawami człowieka i zgodnie z wartosciami europejskimi, dlatego rządy demokratycznych krajów wolnego świata nie reagują. Podobnie nie reagują wojownicy wolności w wolnym świecie na to co się dzieje z wolnością w Hiszpanii, nawet polscy intelektualiści nie popierają hiszpańskich intelektualistów. https://dorzeczy.pl/swiat/141244/manifest-hiszpanskich-intelektualistow-przeciwko-socjalistyczno-komunistycznemu-rzadowi-pedro-sancheza.html 24.05..2020.
    Tak myslę że gdyby Łukaszenka powiesił nad swoją siedzibą flagę sześciokolorową to wolny świat był by zachwycony i wychwalał Go "pod niebiosy".

  • Jedna wielka bzdura - nikomu nie zależało na aresztowaniu byłych bojowników z Donbasu! To mogło być tylko pożądanym skutkiem ubocznym operacji ukro-amerykańskich służb. Głównym celem były wybory prezydenckie na Białorusi! Głupek Łukaszenko złapał się na haczyk. Gordon twierdzi, że ta prowokacja szykowała się od roku. Wg mnie głównym celem operacji tuż przed wyborami było:
    - zaostrzenie stosunków białorusko - rosyjskich;
    - skompromitowanie Łukaszenki przed wyborami;
    - zmniejszenie poparcia Łukaszenki wśród osób popierających zacieśnienie stosunków z Rosją (olbrzymia grupa popierająca Łukaszenkę);
    - próba uwiarygodnienia informacji, że na Donbasie wszyscy Rosjanie byli najemnikami z "Prywatnej Wojskowej Kompanii Wagnera" (sam dałem się na to nabrać, dopóki nie wiedziałem, że grupę "białoruską" stworzono z inicjatywy Ukrainy);
    - a na ostatniej pozycji - próba aresztowania jak największej ilości osób walczących wcześniej na Donbasie jako kolejna karta przetargowa przy wymianie więźniów (zakładników).

  • Biłeckij jest pułkownikiem ukraińskiego MSW i dowodzi faszystowskim ugrupowaniem terrorystycznym Nacjonalny Korpus, które sieje terror na ukraińskich ulicach. Organizacja ta jest odpowiedzialna za zastraszania, napady, pobicia oraz zabójstwa. Wcześniej nazywała się Cywilnym Azowem. Powiązana z ministrem MSW Awakowem. Nikt z tych przestępców do tej pory nie został skazany. Sterowani są przez SBU i opłacani przez rząd lub inne granty.

  • Teraz to mu mogą naskoczyć, na trzecią kadencję się nie załapie to mu nie zależy.

  • No to żeby policjant nie został oskarżony przez "jakiegoś" prokuratora o tzw atak na tle narodowościowym i tzw "mowę nienawiści".Dopiero co podawali jak to kolejny ukrainiec skakał po samochodach ,7 uszkadzając.

  • Mmm.."wielka bohaterka", po przegranych wyborach uciekla na Litwe.

  • Może nie na temat. Pamiętacie może Wasie? Młoda dziewczyna, lubiąca zabijać. Jeśli mnie pamięć nie myli pochodziła z okolic Petersburga. Zgłosiła się jako ochotniczka do walk w Dombasie, po stronie separatystów. Jako snajper,zabiła bardzo dużo ludzi. Zabłysnęła w 2014 roku a potem cisza, wiecie może co się z nią później stało ?

  • Człowiek bez strategii, który lekceważy sobie przeciwnika, nieuchronnie skończy jako jeniec. - Sun Zi

  • Nie traktujmy poważnie tych durni banderowskich. Oni fachowo potrafią zabijać bezbronnych ludzi, ale taką operację nie są i nigdy nie będą w stanie przeprowadzić.

  • Epidemia śmierci wysokiej rangi oficerów rosyjskich.
    W Syrii poległ rosyjski doradca wojskowy w randze generała-majora.
    Poległemu przyznano pośmiertnie odznaczenie państwowe Rosji.
    Jest to cena za syryjskie złoża ropy naftowej i utrzymanie władzy Assada.

  • W obecnej sytuacji to najrossadniejszae postawienie sprawy.

  • No SZOK ten facet jest...harcmistrzem ZHP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Nie, żebym był jakimś przeciwnikiem lub zwolennikiem aborcji. Ale bardzo często tematyka, która podgrzewa i tak już rozgrzane nastroje jest często manipulacyjna i służy, jako swoisty temat zastępczy.
    Co do samych danych, w istocie dane są coraz bardziej zatrważające, jeśli chodzi o zespół Downa. Oczywiście mówię o tej chorobie bez współistniejących wad somatycznych (czyli w zasadzie istotnych dolegliwości). Jest bowiem wiele osób z zespołem Downa, które mimo tej choroby potrafią sobie radzić w życiu codziennym, w dodatku często są to osoby bardzo uzdolnione lub inteligentne. Taka statystyka (najwięcej przypadków) wynika chyba jednak z mentalności, czy raczej postrzegania dzisiejszego świata przez współczesnego człowieka. W artykułach dla pań oraz w necie jest tyle słodkich foci szczęśliwych matek z idealnie zdrowym dzieckiem, że która z kobiet by chciała mieć dziecko z choćby niewielkim defektem genetycznym. "Skoro tam na fotce w <> jest takie śliczne dziecko, to ja też muszę takie mieć. Dlaczego miałabym mieć gorsze?" A już ideałem byłoby, gdyby każda dziewczynka wyglądała, jak Jessica Alba, a chłopczyk, jak Marlon Brando w wersji mikro. Zapomina się jednak o gatunku ludzkim, jako takim, o miłości i tej szczególnej więzi łączącej rodzica z dzieckiem i vice versa oraz o tym prostym fakcie, że nie ma rzeczy czy istot idealnych na Ziemi. Tak na marginesie, jestem ciekaw, ile byłoby statystycznie rok rocznie zabiegów usunięcia płodu lub operacji plastycznych, gdyby były w cenie wizyty w studiu tatuażu lub książki z Empiku. Znak czasów?.. Czy może deprecjacja wartości i efekt swoistej dekadencji dzisiejszych pokoleń?
    Druga sprawa, to zabrakło w artykule choćby minimum informacji o wymienionych pozostałych chorobach. Poczytajcie choćby o zespole Edwardsa - wypadałoby wspomnieć o objawach tej choroby i odsetku śmiertelności. Bo akurat w tym wypadku jestem w stanie zrozumieć takie, a nie inne decyzje matek.
    Inną sprawą jest też to, że dziennikarze chętnie biorą ze statystyk wszystko, co tam znajdą i podpinają to pod de facto bardzo szeroki termin, jakim jest aborcja. I tak np. łyżeczkowanie powszechnie kojarzy się z usuwaniem żywego płodu z macicy, najlepiej jeszcze na dziko w jakimś ciemnym, brudnym i niehigienicznym pomieszczeniu. Tymczasem zabieg ten, którego nazwa wzięła się i od narzędzi i od techniki wykonywania jest stosowany w wielu różnorakich sytuacjach. Nie tylko w celu aborcji, ale też leczenia różnych schorzeń, a także w celach diagnostycznych (choćby po to, by pobrać próbkę tkanki do badań hist-pat przy podejrzeniach chorób nowotworowych). Ale do czego zmierzam... Wspominając o trisomii 13, to wielka szkoda, że autor nie napisał nieco szerzej o zespole Patau, gdzie w zdecydowanej większości płód umiera jeszcze w macicy, a nie zawsze organizm zdoła wydalić martwy płód, mimo stosowania leków poronnych. Poza tym jest wiele przypadków, kiedy nawet po poronieniu często okazuje się, że w narządach rozrodczych pozostają fragmenty obumarłego płodu i siłą rzeczy trzeba dokonać aborcji i właśnie metodą w/w łyżeczkowania, tak by martwa i rozkładająca się tkanka nie zagroziła życiu pacjentki w postaci rozległego zakażenia lub sepsy. Tak więc na przyszłość niech szanowny Pan redaktor weźmie pod uwagę to, że taki zabieg jest również wliczany w statystykę p/n "łyżeczkowanie" (bo w istocie jest to ta sama technika zabiegu, jak przy usuwaniu żywych płodów w niektórych prywatnych klinikach na Zachodzie).
    Ostatnia sprawa, to stan zdrowotny już nie tylko matek, ale nas wszystkich. Cywilizacja, system, w jakim żyjemy, jedzenie, jakie spozywamy, tryb życia, jaki prowadzimy, a także codzienny stres mają również niebagatelny wpływ na stan naszych organizmów. Z pokolenia na pokolenia nasze organizmy są coraz słabsze, mniej odporne, podatne na mutacje genetyczne, jakie zachodzą właśnie wskutek coraz mniejszej odporności, czynników zewnętrznych, etc. Jeżeli wydaje się komuś, że człowiek ujarzmił przyrodę, bo potrafi postawić domy odporne na trzęsienia ziemi, uszyć ubranie termoaktywne, czy zbudować wielki akcelerator cząstek, to jest w wielkim błędzie. Na otaczające nas środowisko jesteśmy podatni, jak każda inna istota, żyjąca na Ziemi, bez różnicy, czy to roślina, czy zwierzę. Będziemy mieć coraz więcej przypadków defektów genetycznych, urodzeń (albo poronień) dzieci śmiertelnie chorych. I sądząc po tzw. duchu czasu, pewnie i aborcji.

  • Hura! Kolejny punkt dla Kurdów, jesteśmy za wami.

  • Asad chce oddać złoża syryjskiej ropy naftowej Rosjanom, za utrzymanie go na tronie. W ogóle chce oddać cały kraj Rosjanom za możliwość przetrwania i władzy.
    Jestem ciekaw wyniku tej rozgrywki: Rosja vs USA, Asad jest tylko pionkiem.
    Kto jest legalnie rozstrzygnie wynik tego meczu, los Asada zależy od wyniku.
    Społeczeństwo uzna (chyba) dowolny wynik, oby tylko nie remisowy.

  • Sumienność naszej policji jest w istocie wzruszająca. Równie mocno wzruszył mnie filmik, jaki wczoraj miałem okazję obejrzeć. Na filmiku mozna podziwiać policjantki i policjantów podczas zabezpieczania uroczystości (wszyscy w maseczkach, a jakże!), którzy by ulżyć sobie w skwarze pili wodę mineralną z ...jednej i tej samej butelki. Nasuwa się zatem pytanie, po kiego grzyba są te wszystkie obostrzenia? Żeby państwo mogło sobie dorobić na mandatach?..

  • Władysław Targalski, syn znanego lwowskiego zegarmistrza. Znana historia.

  • Białoruś nie jest członkiem UE, więc spadówa zachodnich zboków.

  • To są białoruskie ciężarówki wojskowe na Białorusi.

  • Rosjanie są w Syrii legalnie, na zaproszenie legalnego prezydenta Syrii, którego uznaje cały świat łącznie z ONZ, a jankesi są tam nielegalnie, oni są agresorami, którzy kradną syryjską ropę naftową.

  • Zamiast pouczać Białoruś, popatrzcie na siebie. Ostatnie wybory prezydenckie były nielegalne i niekonstytucyjne, dlatego obecnie nie mamy prezydenta.

  • Dobrze byłoby gdyby Polska nie wtrącała się w wewnętrzne sprawy Białorusi, która, w przypadku obalenia Łukaszenki może znaleźć się w sytuacji podobnej do Ukrainy. Przypominam, że po zmianie władz na Ukrainie zwyciężyli banderowcy, a Polska, na złość Putinowi, ich popiera.

  • @Czeslaw, a podasz może nazwisko albo tytuł tych wspomnień, bo aż miło byłoby przeczytać?