To, co powiedział A.V., ja rozumiem innaczej. Niech autor artykułu raz jeszcze posłucha i najlepiej do artykulu doda PEŁNY przetłumaczony cytat. Pozdrawiam.
Czytałem kiedyś - niedawno na jednym z POrtali w internecie, ze jedna osoba - kobieta, która właśnie była w ostatnich dniach księdza uciekła z POwrotem do PRL i pracowała niedawno (może i do teraz) w tzw. Urzędzie Miasta Warszawy!
"W piśmie znalazł się też postulat uregulowania kwestii napisów na ukraińskich upamiętnieniach w Polsce na wzór uzgodnień, które zawarto ponad 20 lat temu z mniejszością niemiecką." - po pierwsze Niemcy dobrze "odrobili" lekcję z historii i od 1970 roku czyli pierwszej wizyty kanclerza Brandta do dziś czyli ostatniej wizyty prezydenta Steinmeiera wszyscy szefowie rządów RFN klęczą przed pomnikami ofiar ludobójstwa dokonanego przez Niemców i w ich imieniu przepraszają za to co się stało.
"W liście wyrażono też brak zrozumienia dla decyzji o usunięciu napisu „Polegli za wolną Ukrainę!” po drugie, o ile wiem w Polsce są upamiętnienia poległych w czasie frontowych walk żołnierzy Wehrmachtu a wśród nich także Waffen-SS ale nie ma upamiętnień Einsatsgruppen z napisem "Polegli za Niemcy" ponieważ nie byli to żołnierze a zbrodniarze i ludobójcy. OUN-UPA to nie żołnierze ani partyzanci a krwawe zbiry i ludobójcy o czym świadczą dokonane przez nich przerażające, bestialskie zbrodnie na nieukraińskiej (głownie polskiej) oraz sprawiedliwej ukraińskiej cywilnej ludności Kresów II RP. To samo dotyczy terenów dzisiejszej Polski.
Abp. Mokrzycki właśnie zbiera gorzkie owoce wizyty Dudy NA Ukrainie i jego spolegliwej, wręcz haniebnej postawy! A to dopiero początek, wszak im dalej w las tym gorzej, jak mądrość ludowa głosi.
No właśnie, ciekawi mnie gdzie się pochowały lewaki co tak walczą z dyskryminacją, mową nienawiści. Jakby u nas w Polsce, ktoś powiedziałby coś podobnego jak tu, to na pewno już by była ostra jazda napierdzielanka.
Napisałem o tym na portalach TVN24,TVPINFO,ONET i POLSAT NEWS ,jak dotychczas TYLKO ten ostatni usunął ten materiał.Zapytałem czy któryś z tych portali ,stacji zajmie się mową nienawiści wobec Polaków,bo nie tylko politycy milczą ale media też.
Takie mamy zniewolenie! Polacy są ścigani i karani za patriotyczne zachowania a inna szumowina (...) może wygadywać i pisać co zechce, chociaż w jej kraju za coś takiego idzie się do więzienia lub do piachu.
Pan Zgorzelski może sobie uważać co chce a szauliskiej gnidzie ujdzie to na sucho. Polskie MSZ urżnie głupa i nawet palcem nie kiwnie, a tym bardziej litewska prokuratura.
Układ ma się dobrze - w myśl doktryny Neumana będą walczyć o nich jak o niepodległość. Zwykły człowiek za byle podejrzenie gnije w areszcie miesiące albo i lata.
Skandal,a co na to MSZ i RAU? Będzie udawanie że sprawy nie ma ,czy ogłupianie mówieniem ze to ruska robota.Tam nikt go za tzw "mowe nienawiści'ścigać nie będzie,bo uznane by to było pewnie za kolaborację .To u nas tylko działa że się rodaków sciga i gnębi w obronie obcych.
Teraz Valinskas udaje liberała, wolnościowca, obłudnie tłumaczy się że te słowa były "żartem"... Ładne mi żarty. Zresztą jego syn właśnie został posłem od landsbergistów/sajudzistów, czyli tej najbardziej zajadle antypolskiej formacji tzw. litewskich patriotów. Czyli widać po jakiej linii idzie ta nagonka na Polaków.
Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski wystosował pismo do przew. Sejmasu Litwy. Pisze m.in.: "Granicą jest nawoływanie do przemocy. Słowa nawołujące do rozprawy fizycznej nigdy nie powinny paść, tym bardziej w krajach tak doświadczonych demonami przemocy, jak nasze. Uważam, że sprawa jest na tyle bulwersująca, że moim obowiązkiem jest zwrócenie na nią uwagi Pana Przewodniczącego."
Najlepsze jest to, że oni ostatnie obrady KEP prowadzili w maskach i z zachowaniem odstępów, a sporo spośród nich zachorowało. Tyle są warte te maski i odległości.
Nie ma co się dziwić tej wypowiedzi, przecież w Polsce też niemiecki przedsiębiorca wypowiedział się jeszcze gorzej o Polakach i co, w rezultacie pani Nitek-Płażyńska za to została ukarana bo powiadomiła o tym cały świat. Władze niemieckie nie potęppiły tego skandalu, tej "mowy nienawiści" swojego obywatela. Nasze władze są bardzo mocne i ostre do ciężko pracujących rolników, bronią "praw zwierząt" jak niepodległości ale reportera przed chuliganem (syn Krauzego) to nie potrafią obronić, tu ich "kozaczenia" nie widać, są bezbronni przed "najwyższą kastą". Nie reagują na oczernianie przez Bidena Polaków, podobnie robią to Niemcy a prezydent Duda jedzie na Ukrainę i boi się wspomnieć o genocidum atrox na Kresach dokonanych przez rezunów ukraińskich na naszych rodakach
Cytat „Ratiwna archeołohiczna służba”, z którą skontaktowaliśmy się, zapewniła nas, że wszystkie prace w Komarnie odbywają się w zgodzie z ukraińskim prawem"!
Ich prawo - ukraińskie pochodzi ze źródeł cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje) i dlatego takie ich zachowania, podobnie jak i zachowania Rosjan niejednokrotnie nas szokują .
Poczekaj tatka latka ,dopuki Polska nie wybuduje im sali koncertowej nic się nie zmieni. Moskiewski styl myślenia zakorzeniony jest tam i u polityków i w społeczeństwie. Co zabraliśmy to nasze i nie oddamy.
Na umoczenie w szemrane interesy na dużą skalę takie ściemy nie działają. Teraz ruch ludzi ,których Krauze wykiwał w interesach. Będzie ciekawie, Quń to tylko pionek do czarnej roboty,nie ma się czym ekscytować.
Nie problem w tym "przydupasie władzy" ale problem w postępowaniu obecnej władzy. Po wyborach J.Kaczyński "napluł w twarz" swoim wyborcom ze wsi a prezydent A.Duda to samo zrobił Kresowianom.
Zabawne z tekstu wynika ,że problemy w pierwszej kolejnosci generują widzimisia szpitali.Jakoś nikt w krzakach nie leży. Tak trzymać redakcjo ,na dw już jest tekst o tym jak polscy dziennikarze dyskutują kiedy polski Rząd poprosi Berlin o pomoc w związku z epidemią. Niewiele się dzieje przypadkowo.
Wypadało by dokonać ekschumacji by ustalić stan faktyczny.A co do podmiotowości , członkowie sotni słuzby bezpieczeństwa OUN-B czyli ukraińskich nazistów ,odpowiednik niemieckiej einsatzgruppe/gestapo istotnie zasługują na podkreślenie swojej tożsamosci.
Czy Żurawski vel itd. zmieniłby zdanie, gdyby rzecz dotyczyła np. Niemców i salutu "Heil Hitler"? Czy też nadal podtrzymywał by zdanie o prawie do swobody "upodobań" do kształtowania ceremoniału wojskowego?? I ciekawe jak piała by wówczas gw, tak ochoczo orędująca za imiennym uczczeniem mołojców z upa na górze Monastyrz?
Niepojęta bezczelność ukrainofilów! Za nic mają bezimienne mogiły pomordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Polaków. O nich się nie upominają, ale uczczenie ich morderców jest dla nich sprawą honoru. Pytanie: jak szybko dopną swego? Po banderowskim okrzyku prezydenta RP - nie mam złudzeń, że i tym razem się ugną przed "strategicznym sojusznikiem". A polskie kości dalej będą gnić w niepoświęconej ziemi!
A kości pomordowanych Kresowian nadal po polach, lasach i jeden Bóg wie gdzie jeszcze porozrzucane. Ale to ich nie "oburza i wielkim bólem" nie napawa, lecz "akt zamiany tablicy upamiętniającej poległe osoby na tablicę wymazującą ich nazwiska”. Cóż, gw i jej zaplecze, jak zwykle w obrażaniu Polaków stanęło na wysokości zadania.
Komentowanie wypocin tego vel jest bezsensu bo to FANATYK ukrainy,on jak bedzie potrzeba to bedzie "udowadniał" ze Bandera był przyjacielem Polski.Ale jego narracja władzy sie podoba(wiadomo dlaczego) także mediom tej władzy.To jest podobna sprawa jak WPIERANIE nam że ukraińcy mieli udział w zwycięstwie Polski nad bolszewikami.Tak jakby ta garstka mogła mieć jakiekolwiek znaczenie.Kiedyś gloryfikowano ZSRR teraz ukraine i litwę.Takich mamy "polityków"
ten vel coś tam...nie pierwszy raz ustawia się w roli obrońcy i apologety azjatów. Jego wcześniejsze wypowiedzi z przed lat niczym się nie różnią od tych obecnie. Wystarczy porównać jego wcześniejsze komentarze i mamy cały obraz "tego naukowca".Picer i kłamca promowany przez rządzących obecnie,,,I takie "toto" z tzw. tyułem realizuje pewien plan, który ma przekonać Polaków ,że banderowcy to bardzo porządni ludzie...Dobre?...
Z dawnych lat: współpraca Izraela z USA polegała na tym,
że Izrael produkował pudła do amerykańskich wyrobów.
Po pewnym czasie sprzedawał te zmodyfikowane wyroby
pod własną marką na obce rynki, USA niewiele miały do gadania.
Obecnie Izraelczycy chcą powtórzyć ten geszeft?
Mniejszość żydowska w USA jest zinfiltrowana przez amerykańskie służby.
Czekamna powtórkę brania w dupę izraelskich służb na terenie USA.
Tą cyniczną politykę probanderowską rozpoczął gen Anders. Czym to było podyktowane, trudno określić ale można przypuszczać że mogła na tą postwe mieć wpływ druga żona Andersa narodowości ukraińskiej. Rodzina gen Andersa została w Warszawie gdzie brała udział w Powstaniu Warszawskim. Tylko dzięki Andersowi ukraińscy mordercy, którzy brali wcześniej udział w ludobójstwie Polaków na Wołyniu i krwawym tłumieniu Powstania Warszawskiego, nie zostali po wojnie deportowani do Związku Radzieckiego i mogli spokojnie mieszkać i żyć na Zachodzie. Dzięki temu później rozkwitł nacjonalizm ukraiński w Kanadzie, skąd rekrutują się obecni pogrobowcy UPA. Mało tego, 20 lat po wojnie generał Anders nadał dowódcy ukraińskich SS-manów polski order Virtuti Militari. To się po prostu nie mieści w głowie! Gen. Anders uratował 8 tysięcy Ukrainców przed zemstą Stalina. Z tego 176 Ukrainców zostało wcielonych w szeregi 2. Korpusu Wojska Polskiego ale o tym gen Anders przemilcza w swych pamiętnikach. Obecne władze kontynuują tą politykę gen Andersa, widać to nawet po osobach pochodzenia ukrainskiego które stanowią nadreprezentację w otoczeniu głównych polityków PiS
Nie nie przyjedziemy podziwiać kultury Turańskiej
To, co powiedział A.V., ja rozumiem innaczej. Niech autor artykułu raz jeszcze posłucha i najlepiej do artykulu doda PEŁNY przetłumaczony cytat. Pozdrawiam.
Fajne jest!
komiczne, rozwój epidemii jest zależny od zdrowego rozsądku ogółu ludzi i ich postrępowania.Politycy niewiele tu mogą poza miejscami w szpitalach.
Dopóki banderyzm będzie główną ideologią na Ukrainie, dopóty Polska nie powinna współpracować z tym krajem na żadnym polu.
Czytałem kiedyś - niedawno na jednym z POrtali w internecie, ze jedna osoba - kobieta, która właśnie była w ostatnich dniach księdza uciekła z POwrotem do PRL i pracowała niedawno (może i do teraz) w tzw. Urzędzie Miasta Warszawy!
Jak hodowcy futer rozsypali to powinni posprzątać i tęgo finansowo w dupę dostać.
Rolnicy z Marszałkowskiej będą górą?
To nie mój z resztą interes.
"W piśmie znalazł się też postulat uregulowania kwestii napisów na ukraińskich upamiętnieniach w Polsce na wzór uzgodnień, które zawarto ponad 20 lat temu z mniejszością niemiecką." - po pierwsze Niemcy dobrze "odrobili" lekcję z historii i od 1970 roku czyli pierwszej wizyty kanclerza Brandta do dziś czyli ostatniej wizyty prezydenta Steinmeiera wszyscy szefowie rządów RFN klęczą przed pomnikami ofiar ludobójstwa dokonanego przez Niemców i w ich imieniu przepraszają za to co się stało.
"W liście wyrażono też brak zrozumienia dla decyzji o usunięciu napisu „Polegli za wolną Ukrainę!” po drugie, o ile wiem w Polsce są upamiętnienia poległych w czasie frontowych walk żołnierzy Wehrmachtu a wśród nich także Waffen-SS ale nie ma upamiętnień Einsatsgruppen z napisem "Polegli za Niemcy" ponieważ nie byli to żołnierze a zbrodniarze i ludobójcy. OUN-UPA to nie żołnierze ani partyzanci a krwawe zbiry i ludobójcy o czym świadczą dokonane przez nich przerażające, bestialskie zbrodnie na nieukraińskiej (głownie polskiej) oraz sprawiedliwej ukraińskiej cywilnej ludności Kresów II RP. To samo dotyczy terenów dzisiejszej Polski.
Abp. Mokrzycki właśnie zbiera gorzkie owoce wizyty Dudy NA Ukrainie i jego spolegliwej, wręcz haniebnej postawy! A to dopiero początek, wszak im dalej w las tym gorzej, jak mądrość ludowa głosi.
Ręce opadają jak go słucham
No właśnie, ciekawi mnie gdzie się pochowały lewaki co tak walczą z dyskryminacją, mową nienawiści. Jakby u nas w Polsce, ktoś powiedziałby coś podobnego jak tu, to na pewno już by była ostra jazda napierdzielanka.
Napisałem o tym na portalach TVN24,TVPINFO,ONET i POLSAT NEWS ,jak dotychczas TYLKO ten ostatni usunął ten materiał.Zapytałem czy któryś z tych portali ,stacji zajmie się mową nienawiści wobec Polaków,bo nie tylko politycy milczą ale media też.
Maja "G" do powiedzenia. To tak jakby Polacy w Chicago zadali uniewaznienia wyborow prezydenckich 3 XI, bo by wygral..Bidenek.
"Nie ma co się dziwić tej wypowiedzi....,no jasne jak Niemcy mogą to czemu by Litwinom bronić , deja vu?
Takie mamy zniewolenie! Polacy są ścigani i karani za patriotyczne zachowania a inna szumowina (...) może wygadywać i pisać co zechce, chociaż w jej kraju za coś takiego idzie się do więzienia lub do piachu.
Pan Zgorzelski może sobie uważać co chce a szauliskiej gnidzie ujdzie to na sucho. Polskie MSZ urżnie głupa i nawet palcem nie kiwnie, a tym bardziej litewska prokuratura.
Układ ma się dobrze - w myśl doktryny Neumana będą walczyć o nich jak o niepodległość. Zwykły człowiek za byle podejrzenie gnije w areszcie miesiące albo i lata.
Trzeba prawdzie spojrzeć w oczy - pod rządami pis-u stajemy się kolejnym stanem USA.
Skandal,a co na to MSZ i RAU? Będzie udawanie że sprawy nie ma ,czy ogłupianie mówieniem ze to ruska robota.Tam nikt go za tzw "mowe nienawiści'ścigać nie będzie,bo uznane by to było pewnie za kolaborację .To u nas tylko działa że się rodaków sciga i gnębi w obronie obcych.
Teraz Valinskas udaje liberała, wolnościowca, obłudnie tłumaczy się że te słowa były "żartem"... Ładne mi żarty. Zresztą jego syn właśnie został posłem od landsbergistów/sajudzistów, czyli tej najbardziej zajadle antypolskiej formacji tzw. litewskich patriotów. Czyli widać po jakiej linii idzie ta nagonka na Polaków.
Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski wystosował pismo do przew. Sejmasu Litwy. Pisze m.in.: "Granicą jest nawoływanie do przemocy. Słowa nawołujące do rozprawy fizycznej nigdy nie powinny paść, tym bardziej w krajach tak doświadczonych demonami przemocy, jak nasze. Uważam, że sprawa jest na tyle bulwersująca, że moim obowiązkiem jest zwrócenie na nią uwagi Pana Przewodniczącego."
pisowsy podkopali i osłabili AWPL zamiast wzmacniać i finansować jak robi to choćby Orban, gnidy bolszewickie
Najlepsze jest to, że oni ostatnie obrady KEP prowadzili w maskach i z zachowaniem odstępów, a sporo spośród nich zachorowało. Tyle są warte te maski i odległości.
Spełniło się marzenie Kaczyńskiego i Karczewskiego, AWPL nie dostała się do litewskiego sejmu.
Nie jest tak źle, skoro policja ma czas na ściganie ludzi za brak masek na dworze.
Nie ma co się dziwić tej wypowiedzi, przecież w Polsce też niemiecki przedsiębiorca wypowiedział się jeszcze gorzej o Polakach i co, w rezultacie pani Nitek-Płażyńska za to została ukarana bo powiadomiła o tym cały świat. Władze niemieckie nie potęppiły tego skandalu, tej "mowy nienawiści" swojego obywatela. Nasze władze są bardzo mocne i ostre do ciężko pracujących rolników, bronią "praw zwierząt" jak niepodległości ale reportera przed chuliganem (syn Krauzego) to nie potrafią obronić, tu ich "kozaczenia" nie widać, są bezbronni przed "najwyższą kastą". Nie reagują na oczernianie przez Bidena Polaków, podobnie robią to Niemcy a prezydent Duda jedzie na Ukrainę i boi się wspomnieć o genocidum atrox na Kresach dokonanych przez rezunów ukraińskich na naszych rodakach
Dzicz to dzicz. Niestety
Cytat „Ratiwna archeołohiczna służba”, z którą skontaktowaliśmy się, zapewniła nas, że wszystkie prace w Komarnie odbywają się w zgodzie z ukraińskim prawem"!
Ich prawo - ukraińskie pochodzi ze źródeł cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje) i dlatego takie ich zachowania, podobnie jak i zachowania Rosjan niejednokrotnie nas szokują .
Ukraińska wrażliwość w całej okazałości. Ale u nich od dawna Lach, Żyd i sobaka, wse wira odnaka!
Poczekaj tatka latka ,dopuki Polska nie wybuduje im sali koncertowej nic się nie zmieni. Moskiewski styl myślenia zakorzeniony jest tam i u polityków i w społeczeństwie. Co zabraliśmy to nasze i nie oddamy.
Na umoczenie w szemrane interesy na dużą skalę takie ściemy nie działają. Teraz ruch ludzi ,których Krauze wykiwał w interesach. Będzie ciekawie, Quń to tylko pionek do czarnej roboty,nie ma się czym ekscytować.
Z prokuratorskiej praktyki wynika też, że czasami prokuratura ściga (jak się później okazuje) niewinnych ludzi. Nie z nami takie numery (Hans Kloss)
Nie problem w tym "przydupasie władzy" ale problem w postępowaniu obecnej władzy. Po wyborach J.Kaczyński "napluł w twarz" swoim wyborcom ze wsi a prezydent A.Duda to samo zrobił Kresowianom.
Dla dobra Stanów i Polski, Mosbacher musi odejść.
Świat pełen takich co dla pieniędzy z własnej córki ku...ę by zrobili.
Zabawne z tekstu wynika ,że problemy w pierwszej kolejnosci generują widzimisia szpitali.Jakoś nikt w krzakach nie leży. Tak trzymać redakcjo ,na dw już jest tekst o tym jak polscy dziennikarze dyskutują kiedy polski Rząd poprosi Berlin o pomoc w związku z epidemią. Niewiele się dzieje przypadkowo.
mam nadzieje ,że Baćka nie ma na myśli strzału w tył głowy w stylu Kuropat.
Wypadało by dokonać ekschumacji by ustalić stan faktyczny.A co do podmiotowości , członkowie sotni słuzby bezpieczeństwa OUN-B czyli ukraińskich nazistów ,odpowiednik niemieckiej einsatzgruppe/gestapo istotnie zasługują na podkreślenie swojej tożsamosci.
Czy Żurawski vel itd. zmieniłby zdanie, gdyby rzecz dotyczyła np. Niemców i salutu "Heil Hitler"? Czy też nadal podtrzymywał by zdanie o prawie do swobody "upodobań" do kształtowania ceremoniału wojskowego?? I ciekawe jak piała by wówczas gw, tak ochoczo orędująca za imiennym uczczeniem mołojców z upa na górze Monastyrz?
Niepojęta bezczelność ukrainofilów! Za nic mają bezimienne mogiły pomordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Polaków. O nich się nie upominają, ale uczczenie ich morderców jest dla nich sprawą honoru. Pytanie: jak szybko dopną swego? Po banderowskim okrzyku prezydenta RP - nie mam złudzeń, że i tym razem się ugną przed "strategicznym sojusznikiem". A polskie kości dalej będą gnić w niepoświęconej ziemi!
A kości pomordowanych Kresowian nadal po polach, lasach i jeden Bóg wie gdzie jeszcze porozrzucane. Ale to ich nie "oburza i wielkim bólem" nie napawa, lecz "akt zamiany tablicy upamiętniającej poległe osoby na tablicę wymazującą ich nazwiska”. Cóż, gw i jej zaplecze, jak zwykle w obrażaniu Polaków stanęło na wysokości zadania.
Brawo Pis tak trzymać, wrogów aresztować a nie jakąś służbą zdrowia głowę sobie zawracać, w razie czego rząd się wyleczy
Komentowanie wypocin tego vel jest bezsensu bo to FANATYK ukrainy,on jak bedzie potrzeba to bedzie "udowadniał" ze Bandera był przyjacielem Polski.Ale jego narracja władzy sie podoba(wiadomo dlaczego) także mediom tej władzy.To jest podobna sprawa jak WPIERANIE nam że ukraińcy mieli udział w zwycięstwie Polski nad bolszewikami.Tak jakby ta garstka mogła mieć jakiekolwiek znaczenie.Kiedyś gloryfikowano ZSRR teraz ukraine i litwę.Takich mamy "polityków"
ten vel coś tam...nie pierwszy raz ustawia się w roli obrońcy i apologety azjatów. Jego wcześniejsze wypowiedzi z przed lat niczym się nie różnią od tych obecnie. Wystarczy porównać jego wcześniejsze komentarze i mamy cały obraz "tego naukowca".Picer i kłamca promowany przez rządzących obecnie,,,I takie "toto" z tzw. tyułem realizuje pewien plan, który ma przekonać Polaków ,że banderowcy to bardzo porządni ludzie...Dobre?...
24 bańki, czyli blisko 0,34 Sasina...
Kurwa kurwie łba nie urwie
he,he!
A na przykład o takiej Ukrainie ani słowa. Najwyraźniej nie przeszkadzają mu kraje, gdzie jego rodzinka grubą kasę przytuliła...
Z dawnych lat: współpraca Izraela z USA polegała na tym,
że Izrael produkował pudła do amerykańskich wyrobów.
Po pewnym czasie sprzedawał te zmodyfikowane wyroby
pod własną marką na obce rynki, USA niewiele miały do gadania.
Obecnie Izraelczycy chcą powtórzyć ten geszeft?
Mniejszość żydowska w USA jest zinfiltrowana przez amerykańskie służby.
Czekamna powtórkę brania w dupę izraelskich służb na terenie USA.
Tą cyniczną politykę probanderowską rozpoczął gen Anders. Czym to było podyktowane, trudno określić ale można przypuszczać że mogła na tą postwe mieć wpływ druga żona Andersa narodowości ukraińskiej. Rodzina gen Andersa została w Warszawie gdzie brała udział w Powstaniu Warszawskim. Tylko dzięki Andersowi ukraińscy mordercy, którzy brali wcześniej udział w ludobójstwie Polaków na Wołyniu i krwawym tłumieniu Powstania Warszawskiego, nie zostali po wojnie deportowani do Związku Radzieckiego i mogli spokojnie mieszkać i żyć na Zachodzie. Dzięki temu później rozkwitł nacjonalizm ukraiński w Kanadzie, skąd rekrutują się obecni pogrobowcy UPA. Mało tego, 20 lat po wojnie generał Anders nadał dowódcy ukraińskich SS-manów polski order Virtuti Militari. To się po prostu nie mieści w głowie! Gen. Anders uratował 8 tysięcy Ukrainców przed zemstą Stalina. Z tego 176 Ukrainców zostało wcielonych w szeregi 2. Korpusu Wojska Polskiego ale o tym gen Anders przemilcza w swych pamiętnikach. Obecne władze kontynuują tą politykę gen Andersa, widać to nawet po osobach pochodzenia ukrainskiego które stanowią nadreprezentację w otoczeniu głównych polityków PiS