Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • marvix 8 January 2021, 20:02 Ukraiński wójt polskiej gminy o banderowskim pozdrowieniu: te słowa są powszechnie używane na Ukrainie; szanuję to, skąd się wywodzę

    rżnie głupa zakłamana szuja.. na 100% wie skad jest to zawolanie. Na 100% wie kim był 'jakiś bandera'. A swiąteczna karka z dzieckiem które salutuje to pewnie też przypadek. Niestety pewnie znowu zakłamanemu banderowcowi się upiecze. Pluja w twarz i udają, że to nie oni. Podobnie było podczas WW2. Fałsze, wymówki, podstęp.

  • Wolyn1943 8 January 2021, 18:55 Ukraiński wójt polskiej gminy o banderowskim pozdrowieniu: te słowa są powszechnie używane na Ukrainie; szanuję to, skąd się wywodzę

    "w kwestii użytego przez niego zawołania „stanowisko zajmie ukraińska ambasada i MSZ Ukrainy” - to teraz ambasada Ukrainy i ukraińskie MSZ ma decydować o tym, co wolno wójtowi w Polsce, a czego nie wolno? Coraz lepiej!

  • Wolyn1943 8 January 2021, 18:46 Cichocki broni ambasadora Izraela w Kijowie przed ukraińskimi radykałami [+VIDEO]

    Groteska! A co B. Cichocki zrobi 11 lipca? Wyjedzie służbowo?

  • vektor 8 January 2021, 15:22 Ukraiński wójt polskiej gminy o banderowskim pozdrowieniu: te słowa są powszechnie używane na Ukrainie; szanuję to, skąd się wywodzę

    Cóż dodać drodzy mieszkańcy gminy Gromadka,po prostu wstyd.

  • franciszekk 8 January 2021, 14:35 Ukraiński wójt polskiej gminy o banderowskim pozdrowieniu: te słowa są powszechnie używane na Ukrainie; szanuję to, skąd się wywodzę

    Skoro ten pan zamiast życzeń z wątkiem chrześcijańskim np. .... z okazji narodzin Chrystusa Pana ..... itd, zastosował typowy zwrot (nie związany z chrześcijaństwem), jakiego ponoć używają na Ukrainie w święta chrześcijańskie, to ciekawy jestem jak wytłumaczyłby następujący fakt.
    Dlaczego na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miejska powiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników cywilnej polskiej ludności?
    Wyjątkowo: okrutne, nieludzkie, krwawe to wydarzenie - LUDOBÓJSTWO miało miejsce po napaści na II RP dwóch agresorów; stalinowskie ZSRR, hitlerowskie Niemcy w czasie II wojny światowej.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

  • jazmig 8 January 2021, 12:47 Ukraiński wójt polskiej gminy o banderowskim pozdrowieniu: te słowa są powszechnie używane na Ukrainie; szanuję to, skąd się wywodzę

    To jest bezczelny banderowiec i tyle w temacie

  • jazmig 8 January 2021, 06:57 Inflacja CPI w Polsce na najniższym poziomie od ponad półtora roku. „Bardzo duża niespodzianka”

    Bujda na resorach. GUS oszukuje Polaków, bo w listopadzie zdrożało wiele towarów i usług, a drugie tyle było niedostępnych z powodu zakazu działalności pod pretekstem pandemii

  • Czeslaw 8 January 2021, 04:55 Konserwatywne amerykańskie media krytykują Trumpa

    A czy tzw. amerykańskie konserwatywne media odważą się skrytykować ograniczanie wolności słowa - "Facebook i Twitter zablokowały kilka Trumpa." A jak amerykańskie lewicowe media relacjonowały i wyrażały entuzjazm jak nie tak dawno przez St.Zj. przetoczyła się fala demonstracji demolującej i niszczącej sklepy, samochody itp a jak relacjonują ostatnie wydarzenia na kapitolu gdzie po paru godzinach oprócz zbitych szyb nie było żadnych zniszczeń.

  • 1000_szabel 7 January 2021, 14:56 Pierwsze wyremontowane T-72 trafią do wojska

    To byłoby dla nich najodpowiedniejsze miejsce.

  • 1000_szabel 7 January 2021, 14:54 Prawie 400 mln zł z budżetu MON, w tym na remont czołgów T-72, przesunięto na 2021 rok

    Zamiast rozdawać populistyczne 500, 1000, etc. Plus, czy dawać bezzwrotne pożyczki niewypłacalnej Ukrainie, wystarczyło zatrzymać te środki finansowe, nie niszczyć rolnictwa (tak piję do obejścia się z hodowcami wieprzowiny i zwierząt futerkowych, bo to też są/byli podatnicy) oraz sprawnie zarządzać państwem w dobie Covidu. I budżet byłby wtedy większy, i rządzący nie straciliby poparcia. No, ale jak na dziadowskie rządy przystało, zrobili wszystko na opak.

  • 1000_szabel 7 January 2021, 14:42 Netanjahu chce poparcia arabskich wyborców

    A czy Palestyńczyków również szacowny B. Netanjahu zalicza do obywateli Izraela? A jeśli tak, to jak ma zamiar ochronić społeczność arabską przed morderstwami dokonywanymi przez armię izraelską i żydowskich osadników na Zachodnim Brzegu?

  • tagore 7 January 2021, 13:39 W Unii Europejskiej wraca koncepcja przymusowego przesiedlania migrantów

    Premier Morawiecki nadaje sie na ministra finansów ale na Premiera niespecjalnie. Teraz Berlin rękoma Portugalii przeczołga nas dzięki nowym narzędziom udostępnionym przez niego.

  • tagore 7 January 2021, 13:31 Cena gazu w Europie najwyższa od prawie dwóch lat

    Berlin i Gazprom zaczynają swoją grę,na zdrowie ,niech jelenie zaopatrywane przez niemieckich pośredników płacą.

  • BM 7 January 2021, 00:36 Banderowskie pozdrowienie w świątecznych życzeniach wójta polskiej gminy

    No i co? Jakoś lewactwu i ich organizacją, które walczą z tego typu rzeczami to nie przeszkadza. Propagowanie nazizmu i ideologii totalitarnych. Jakby tak jakiś Polak coś powiedział źle o obcokrajowcach, islamie, lgbt, itp. to już był ścigany i okrzyknięty - faszysta, rasista, nazista, ksenofob, itp. , a tak to jak widać nic, cisza. Można pluć na Polskość bezkarnie. Neonazizmu, faszyzmu itp. Szukają i dopatrują się jedynie wśród normalnych ludzi, Polaków-patriotów, czyli tam gdzie go nie ma.

  • lp 6 January 2021, 21:03 Były marszałek Knesetu nie chce być częścią narodu żydowskiego

    ?

  • franciszekk 6 January 2021, 14:18 Banderowskie pozdrowienie w świątecznych życzeniach wójta polskiej gminy

    Link do strony polskiej szkoły we Lwowie
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

  • franciszekk 6 January 2021, 14:17 Banderowskie pozdrowienie w świątecznych życzeniach wójta polskiej gminy

    Może ten wójt racjonalnie wyjaśniłby, na jakich "dobrych" zasadach wzajemnej "współpracy" polsko - ukraińskiej na elewacji polskiej szkoły we Lwowie PO+wieszono PO+piersie jednego z najbardziej krwawych rzeźników bezbronnej polskiej cywilnej ludności w czasie II wojny światowej po napaści na II RP agresorów: stalinowskiego ZSRR, hitlerowskich Niemiec?

  • franciszekk 6 January 2021, 14:02 Lem urodził się na Ukrainie - tak twierdzi instytut jego imienia

    Dziecku też PO+winno się racjonalnie wyjaśnić dlaczego na elewacji polskiej szkoły we Lwowie nie PO+wieszono PO+piersia jakiegoś zacnego Polaka jak np.: Słowackiego, Mickiewicza, Sienkiewicza lub innego wieszcza czy pisarza a jednego z największych krwawych ludobójców bezbronnej cywilnej polskiej ludności w czasie II wojny światowej po napaści na II RP agresorów; stalinowskiego ZSRR, hitlerowskich Niemiec!
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

  • lp 6 January 2021, 13:58 Andrzej Duda widzi Jana Rokitę na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich

    Ło matko!

  • Wolyn1943 6 January 2021, 11:02 Lem urodził się na Ukrainie - tak twierdzi instytut jego imienia

    Dziecko tu nie jest winne, odkąd zdobywanie wiedzy opiera się na wyszukiwarce Google - mamy, co mamy. Dziewczynka wpisała hasło Lem, wyskoczyło jej: "Data i miejsce urodzenia: 12 września 1921, Lwów, Ukraina", to i bezmyślnie przepisała. Bardziej winny jest nauczyciel, który tego nie sprostował, nie wyjaśnił jej, że to bzdura, a bazowanie na Google świadczy raczej o ułomności umysłu niż jego rozwijaniu. Taka praca nie powinna zostać nagrodzona! Rzecz w tym, że rośnie pokolenie, które bez internetu nie istnieje.

  • Wolyn1943 6 January 2021, 10:46 Banderowskie pozdrowienie w świątecznych życzeniach wójta polskiej gminy

    Nie ma się co dziwić - prezydent RP dał przykład! Ten, przynajmniej jest Ukraińcem, to i zdziwienie mniejsze. Powinno to być w Polsce niedopuszczalne! Penalizacja banderyzmu też powinna być, ale jej nie ma!

  • Aelian 5 January 2021, 15:27 Niemieccy dziennikarze proszą KE, aby zajęła się rynkiem prasy w Polsce. Powód - zapowiedź przejęcia Polska Press przez PKN Orlen

    niech martwia sie lepiej o niemiecki islam:)

  • Aelian 5 January 2021, 15:25 Niemieccy dziennikarze proszą KE, aby zajęła się rynkiem prasy w Polsce. Powód - zapowiedź przejęcia Polska Press przez PKN Orlen

    alez nazisci martwia sie o nasz kraj

  • tagore 5 January 2021, 14:50 Sąd uznał przeciwepidemiczne zakazy za sprzeczne z konstytucją

    Autor tytułu chce nosić koszulkę z napisem OTUA? To czy prawo jest zgodne czy niezgodne z konstytucją orzeka Trybunał Konstytucyjny ,a nie zwykły

  • jerzyjj 5 January 2021, 14:22 Cena gazu w Europie najwyższa od prawie dwóch lat

    To już jest ukryta promocja produktu, wyrafinowana socjotechnika, podstępne, mające działać na naszą podświadomość przesłanie: Jeżeli już „gwiazdy” biją się o te szczepionki i posuwają do oszustw, by je zdobyć, to muszą być one DOBRE. Macie dać się nabrać i w pierwszej chwili oburzyć, że ktoś ma czelność czyhać na waszą dawkę, którą możecie stracić przez zachłanność i pazerność innych, więc najlepiej, byście byli czujni i kiedy tylko w waszej przestrzeni pojawi się możliwość skorzystania ze szczepienia – macie to czym prędzej i BEZ ZASTANOWIENIA uczynić. To ma działać jak promocja w Lidlu. Ograniczona ilość towaru działa na zmysły. Włącza się wola posiadania i waleczność. Macie zapomnieć, że szczepionka została stworzona zaledwie w kilka miesięcy, że producenci zrzekli się odpowiedzialności za jej negatywne skutki, co nie przeszkadza rządowi oraz ich ekspertom zapewniać was o kompletnym bezpieczeństwie tego zabiegu i braku powikłań, a także perfidnie namawiać was do zaryzykowania waszego dobrego zdrowia w imię naciąganego „dobra ogółu” – jak w SEKCIE! Dobro jednostki jest nieistotne. Szczepienie miało być dobrowolne – KŁAMSTWO! Nie jest takie, skoro mamy być segregowani na szczepionych i nieszczepionych! Kody QR i zaświadczenia, paszporty szczepień mają być przepustką do podróży, do urzędu, szpitala, a zaraz do pracy, sklepu, komunikacji, basenu, siłowni, dyskoteki… Czy to jest normalne? I to wszystko z powodu wirusa grypopodobnego, którego – nie zapominajcie – ok 80% społeczeństwa przechodzi BEZ OBJAWÓW, dla osób młodych i w wieku średnim jest to wirus niegroźny, natomiast szkód może wyrządzić głównie w grupie wiekowej 70+ i to porządnie schorowanej? Czy wy o tym pamiętacie, czy jednak codzienne, wielomiesięczne straszenie Was osiągnęło cel i panicznie boicie się powikłanych przypadków?! – bo przecież standardowy przebieg zakażenia jest lekki. Wracając do meritum – nie wierzcie mediom, nie wierzcie rządowi, nie wierzcie ich ekspertom, nie wierzcie celebrytom, którzy zostali wynajęci do promocji szczepień za wszelką cenę.

  • lp 4 January 2021, 20:51 Prezydent tworzy instytucję do spraw polityki międzynarodowej

    Strach się bać co ten człowiek zdąży jeszcze spieprzyć do końca kadencji.

  • lp 4 January 2021, 20:49 Netanjahu: Izrael nie pozwoli Iranowi na wyprodukowanie broni jądrowej

    Izrael nie pozwoli Iranowi, chociaż sam nielegalnie posiada około setki głowic atomowych (wg defense24.pl) w myśl zasady, że co wolno wojewodzie...

  • Szitecki 4 January 2021, 20:17 Zwolniono szefową Centrum szczepiącego aktorów poza kolejnością

    Trudno mi połapać się, czemu służy ta cała słomiana, pozbawiona jakiegokolwiek znaczenia "afera" związana z zaszczepieniem kilku aktorów. Na szczęście Kresy.pl podają równolegle inne, znaczące informacje jak np. tę o utworzeniu strefy wolnego handlu w Afryce. :)

  • franciszekk 4 January 2021, 17:30 Ambasador Izraela potępił gloryfikację Bandery na Ukrainie. Ambasador RP milczy

    PiS-ki nie są wstanie nawet wydać z siebie nawet dźwięku - pisku!
    Tacy z nich tzw. bo"C"haterowie - gieroje jak z koziej pupy trąba!

  • Wolyn1943 4 January 2021, 16:36 Ambasador Izraela potępił gloryfikację Bandery na Ukrainie. Ambasador RP milczy

    Odkąd na Ukrainie wizytę złożył Andrzej "Sława Ukrainie" Duda, w relacjach z tym państwem obowiązują nowe standardy.

  • Wolyn1943 4 January 2021, 08:57 Ewa Siemaszko o Ukrainie: czy państwo czczące ludobójców nie stanowi zagrożenia dla sąsiadów?

    „Warunki, których cywilizowane państwo nie może spełnić" - obawiam się, że już spełniło, co widać choćby w odnowieniu tablicy w Monastyrzu... A sam fakt dopuszczenia możliwości jakiejkolwiek choć dyskusji o pomnikach dla UPA, ich legalizacji bądź wzniesieniu, świadczy wyraźnie o tym, że kolejne ustępstwa na rzecz Ukrainy są brane pod uwagę! Oj, wydaje mi się, że ten rok przyniesie nam niejedno zaskoczenie w tej kwestii. I tylko ofiary ukraińskiego ludobójstwa, jak były niepochowane, tak nadal spoczywają w niepoświęconej ziemi!

  • Andrzej2 4 January 2021, 07:53 Ewa Siemaszko o Ukrainie: czy państwo czczące ludobójców nie stanowi zagrożenia dla sąsiadów?

    Jesli Polacy, polski rzad, pozwalaja, aby jakis sredniego szczebla urzednik drobowycz zachowywal sie nie tylko butnie i arogancko, wrecz bezczelnie, dyktujac nam w , jaki sposob nalezy odnowic pomnik zwyrodnialych zbrodniarzy, ludobojcow na naszej polskiej ziemi to nie zasluguja na jakikolwiek szacunek. Dlatego w taki wlasnie sposob potraktowal nas drobowycz. Nie od dzisjaj byle urzedniczyna ukrainski wyciera sobie nami buty. Pluje polskim politykom w twarz.Ulegloscia nic nie zyskamy , stracimy wszystko, takze resztki honoru. O ekshumacjach mozemy zapomniec, zbyt rozbudzony kult zbrodniarzy, jedno wyklucza drugie. Polskie rzady po 89r. same wyhodowaly sobie "partnera strategicznego", takiego jakim obecnie jest Ukraina.

  • Batory 3 January 2021, 21:42 Reuters: Węgrzy nie będą jednak korzystać z rosyjskich szczepionek

    Węgrzy mogą sobie samemu tanio wyprodukować sól fizjologiczną, nie potrzebują sprowadzać jej od rusków pod nazwą Sputnik V

  • tagore 3 January 2021, 20:47 Służby specjalne Ukrainy: Rosyjska armia może wkroczyć do obwodu chersońskiego

    Zajęcie Chersonia do Dniepru i wybrzeża morza Azowskiego to możliwy ale otencjalnie kosztowny scenariusz. Pytanie jaka jest realna wartość armii Ukrainy
    przy masowych rezygnacjach ze służby doświadczonych kontraktowych oficerów i żołnierzy.

  • dls Maverick 3 January 2021, 12:18 Wrocław: Pijany Ukrainiec atakował nożem policjantów

    Zaczyna sie...

  • Wolyn1943 3 January 2021, 11:49 „Czyja Ukraina? Bandery!” - w Kijowie i innych miastach Ukrainy uczczono rocznicę urodzin Bandery [+VIDEO/+FOTO]

    Nic nowego. Brak reakcji ze strony polskiej - też nie dziwi! Ciekawe, gdyby w Polsce zorganizowano pochód w rocznicę urodzin Jeremiego Wiśniowieckiego, to czy ambasada ukraińska także by milczała?

  • tagore 3 January 2021, 09:34 „Czyja Ukraina? Bandery!” - w Kijowie i innych miastach Ukrainy uczczono rocznicę urodzin Bandery [+VIDEO/+FOTO]

    Wszystkie te osoby powinny mieć zakaz wjazdu do UE.

  • tagore 3 January 2021, 09:32 Krym i Donbas priorytetami dla Zełenskiego w 2021 roku

    Ciekawe czy polscy dyplomaci będą na oficjalnych uroczystościach ku czci ukraińskich nazistów z OUN-B?

  • tagore 3 January 2021, 09:29 Niemiecki minister o skardze Polski i Węgier: Mam bardzo duże zaufanie do TSUE, nie martwię się o wyrok

    Wnosząc sprawę do TSUE Polska uznała by kompetencje tego trybunału na obszarze w którym on ich nie posiada. To pułapka.

  • Tutejszym 3 January 2021, 07:19 Polska skierowała pomoc humanitarną do Chorwacji

    Kocham Chorwację, wspaniały kraj i Naród, jesteśmy z Wami.

  • Kas 2 January 2021, 22:27 „Czyja Ukraina? Bandery!” - w Kijowie i innych miastach Ukrainy uczczono rocznicę urodzin Bandery [+VIDEO/+FOTO]

    To że w Kijowie lub Lwowie ta hołota dokazuje, to już norma. Gorzej, że u siebie też hodujemy banderowskiego gada. Nie mam nawet na myśli przyjezdnych Ukraińców, tylko 3 lub 4 pokolenie tych co zostali w PRL po wojnie. Oglądałem niedawno na Youtube film "Łemko o sobie samym". Film jest sprzed 8 lat (2012 r.) ale część komentarzy jest dosyć świeźa, sprzed kilku miesięcy lub roku. Produkują się tam m. in niejaka Diana M. oraz Paulina Maksymiak. Dwie banderówy urodzone w Polsce zionące nienawiścią do "Lachów", zachwycone Szuchewyczem, Kłaczkiwśkim i UPA. Jakby mogły, to też by riezały.

  • Chris82 2 January 2021, 21:55 Przyszłość należy do Azji

    Nie czytałem książki, dlatego odnoszę się wyłącznie do treści recenzji. Ale jeśli Azja zamierza budować przyszłość wydeptując utarte ścieżki świata zachodniego, to wraz z przesunięciem ośrodków władzy i kapitału czeka nas kolejna odsłona globalizacji z coraz wyraźniej totalitarnym obliczem. Autor książki wydaje się przyznawać (być może w niezamierzony sposób), że chińskie inicjatywy w organizacji handlu międzynarodowego, finansów i bankowości, nowe technologie i usługi są "odpowiednikami" przełomów dokonanych dekady wcześniej na Zachodzie. Mamy więc rosyjską wersję GPS, filipińskiego KFC, chiński Amazon, azjatycki bank inwestycyjny, elektroniczne waluty czy system internetowy. Co jednak Azja może zaproponować światu poza handlem, finansami, produkcją, szlakami transportowymi czy technologiami? Jaka jest azjatycka wizja społeczeństwa, jaki model życia politycznego i kulturowego? Gdzie idee i wartości wykraczające poza utylitarny schemat ekonomiczny, które mogłyby budować więzi między ludźmi choćby w podobnym stopniu, jak do niedawna na Zachodzie? Czy ktokolwiek spoza Azji chciałby dzisiaj zostać Chińczykiem na zasadzie zbliżonej do amerykańskiej w przeszłości? Nawet powodzenie gospodarcze zależy od wielu innych czynników niż kapitał finansowy, 5G czy superszybkie koleje. Nie może być też "gry o sumie zerowej" w sytuacji, gdy Chiny stają się zależne od światowego rynku zawierając choćby układy o wolnym handlu. To USA z Trumpem wzięły kurs na protekcjonizm dlatego stały się takim hamulcem dla kosmopolitycznego establishmentu z różnych kontynentów. Drugi temat to przyszłość liberalizmu, trochę zbyt mocno wiązanego tutaj z ekonomią. Przeciwstawianie w recenzji zachodnich "demokracji liberalnych" modelowi technokratycznemu przypisywanemu Azji jest nieścisłe o tyle, że zachodni liberalizm (począwszy od USA) dużo wcześniej wypracował menedżerską technikę kierowania państwem. Stąd demokrację zawsze łatwiej było przeciwstawić liberalizmowi niż ją z nim powiązać. Z tego właśnie powodu zachodnim elitom tak dawniej, jak dziś (a może zwłaszcza dziś?) imponował poziom społecznej dyscypliny obecny w narodach Dalekiego Wschodu, a którego to poziomu nigdy, poza warunkami wojny i kryzysu, nie udało się na Zachodzie wypracować ani utrwalić. Ten "kosmopolityczny intelektualista" chyba nie bez przyczyny dostrzega więc w owym "świcie" Azji nową przestrzeń dla liberalizmu.

  • jaro7 2 January 2021, 16:40 „Czyja Ukraina? Bandery!” - w Kijowie i innych miastach Ukrainy uczczono rocznicę urodzin Bandery [+VIDEO/+FOTO]

    "Najlepsze" że tam prezydentem jest członek "narodu wybranego" i jak widać jemu to też nie przeszkadza.słów potępienia z ust polskich? polityków nie słychac jak i z ust ambasadora czy konsulów na ukrainie.To i tak sukces że żaden z przedstawicieli RP tam nie dołączył.

  • Andrzej2 2 January 2021, 16:04 Co sądzą Ukraińcy o prospekcie Bandery w Kijowie? „On prowadzi do wolności” [VIDEO]

    Prospekt Moskiewski prowadzil do Moskwy. Prospekt Bandery to droga prowadzaca nie do wolnosci, to droga do nikad.

  • Andrzej2 2 January 2021, 15:56 W Kijowie powstaną ulice Bandery i Szuchewycza. Polskie MSZ zbagatelizowało sprawę

    Najbardziej kuriozalnie brzmi zdanie " W stolicy niepodległej Ukrainy powstaną ulice nazwane imionami tych, dzięki którym niepodległość stała się rzeczywistością” Zbrodniarze , ludobojcy Bandera, Suchewycz i inni mordercy zOUN-UPA maja tyle samo wspolnego z niepodlegloscia Ukrainy , co swinia z lataniem. Wiadomo , ze zmiany niepodleglosciowe zapoczatkowala w tej czesci Europy polska "Solidarnosc".Dzieki temu, ze na Kremlu znalazl sie Gorbaczow, ktory zainicjowal " Pierestrojke", Ukraina otrzymala niepodleglosc.Czyli zgodnie z prawda historyczna powinni stawiac pomniki dla Walesy i dla Gorbaczowa, gdyz to dzieki tym ludziom maja niepodlegla Ukraine. Bandera, Suchewycz i inni zbrodniarze nie zblizyli Ukrainy do niepodleglosci nawet o milimetr. Swoimi bezsensownymi zbrodniami wykopali przepasc pomiedzy narodami, zasluzyli na wieczna hanbe i potepienie.

  • Bohdan Staszynski 2 January 2021, 13:59 Minister zdrowia: rozważamy ograniczenia dostępu do usług publicznych dla niezaszczepionych na koronawirusa

    Przyjdzie czas, gdy na murach pojawią się znów napisy typu:
    Tylko świnie siedzą w kinie...

  • lp 2 January 2021, 13:45 „Czyja Ukraina? Bandery!” - w Kijowie i innych miastach Ukrainy uczczono rocznicę urodzin Bandery [+VIDEO/+FOTO]

    I co na to KE, Komisja Wenecka, Yad Vashem, Wybiórcza, itd? Ano nic, wszak im wszystkim wiadomo, że faszystami byli, są i będą Polacy, a w szczególności ci z AK , MW, Marszu Niepodległości itp.

  • Wolyn1943 2 January 2021, 09:56 Zmarł ksiądz Roman Dzwonkowski

    Czy ktoś może "specjalistom" z KUL wytłumaczyć raz na zawsze, że na Kresach Wschodnich nie ma żadnej Polonii?

  • lp 30 December 2020, 21:58 YouTube zablokował film o polskich dyplomatach ratujących Żydów. Po burzy w sieci przywrócił go

    Agendy przedsiębiorstwa holokaust czuwają.

  • bob 30 December 2020, 12:41 Prezes NBP nie wyklucza dalszego obniżenia stóp procentowych

    Okradanie Polaków trwa wysoka inflacja baka na rynku nieruchomości topniejące lokaty ... ale ludzie tego nie widzą ludzie kupują propagandę tvp pis jak mawia jacus k... rewski ciemny lud wszystko kupi

« Poprzednia 1 … 326 327 328 329 330 … 3,449 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • Jasno to widze
  • Pol_AK
  • Pawel Latacz
  • franciszekk
  • Z_PL
  • Poznaniak74
  • marvix
  • Bartosz
  • trifleas
  • Roman1
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
0%
Przewiń do góry