rżnie głupa zakłamana szuja.. na 100% wie skad jest to zawolanie. Na 100% wie kim był 'jakiś bandera'. A swiąteczna karka z dzieckiem które salutuje to pewnie też przypadek. Niestety pewnie znowu zakłamanemu banderowcowi się upiecze. Pluja w twarz i udają, że to nie oni. Podobnie było podczas WW2. Fałsze, wymówki, podstęp.
"w kwestii użytego przez niego zawołania „stanowisko zajmie ukraińska ambasada i MSZ Ukrainy” - to teraz ambasada Ukrainy i ukraińskie MSZ ma decydować o tym, co wolno wójtowi w Polsce, a czego nie wolno? Coraz lepiej!
Skoro ten pan zamiast życzeń z wątkiem chrześcijańskim np. .... z okazji narodzin Chrystusa Pana ..... itd, zastosował typowy zwrot (nie związany z chrześcijaństwem), jakiego ponoć używają na Ukrainie w święta chrześcijańskie, to ciekawy jestem jak wytłumaczyłby następujący fakt.
Dlaczego na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miejska powiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników cywilnej polskiej ludności?
Wyjątkowo: okrutne, nieludzkie, krwawe to wydarzenie - LUDOBÓJSTWO miało miejsce po napaści na II RP dwóch agresorów; stalinowskie ZSRR, hitlerowskie Niemcy w czasie II wojny światowej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Bujda na resorach. GUS oszukuje Polaków, bo w listopadzie zdrożało wiele towarów i usług, a drugie tyle było niedostępnych z powodu zakazu działalności pod pretekstem pandemii
A czy tzw. amerykańskie konserwatywne media odważą się skrytykować ograniczanie wolności słowa - "Facebook i Twitter zablokowały kilka Trumpa." A jak amerykańskie lewicowe media relacjonowały i wyrażały entuzjazm jak nie tak dawno przez St.Zj. przetoczyła się fala demonstracji demolującej i niszczącej sklepy, samochody itp a jak relacjonują ostatnie wydarzenia na kapitolu gdzie po paru godzinach oprócz zbitych szyb nie było żadnych zniszczeń.
Zamiast rozdawać populistyczne 500, 1000, etc. Plus, czy dawać bezzwrotne pożyczki niewypłacalnej Ukrainie, wystarczyło zatrzymać te środki finansowe, nie niszczyć rolnictwa (tak piję do obejścia się z hodowcami wieprzowiny i zwierząt futerkowych, bo to też są/byli podatnicy) oraz sprawnie zarządzać państwem w dobie Covidu. I budżet byłby wtedy większy, i rządzący nie straciliby poparcia. No, ale jak na dziadowskie rządy przystało, zrobili wszystko na opak.
A czy Palestyńczyków również szacowny B. Netanjahu zalicza do obywateli Izraela? A jeśli tak, to jak ma zamiar ochronić społeczność arabską przed morderstwami dokonywanymi przez armię izraelską i żydowskich osadników na Zachodnim Brzegu?
Premier Morawiecki nadaje sie na ministra finansów ale na Premiera niespecjalnie. Teraz Berlin rękoma Portugalii przeczołga nas dzięki nowym narzędziom udostępnionym przez niego.
No i co? Jakoś lewactwu i ich organizacją, które walczą z tego typu rzeczami to nie przeszkadza. Propagowanie nazizmu i ideologii totalitarnych. Jakby tak jakiś Polak coś powiedział źle o obcokrajowcach, islamie, lgbt, itp. to już był ścigany i okrzyknięty - faszysta, rasista, nazista, ksenofob, itp. , a tak to jak widać nic, cisza. Można pluć na Polskość bezkarnie. Neonazizmu, faszyzmu itp. Szukają i dopatrują się jedynie wśród normalnych ludzi, Polaków-patriotów, czyli tam gdzie go nie ma.
Może ten wójt racjonalnie wyjaśniłby, na jakich "dobrych" zasadach wzajemnej "współpracy" polsko - ukraińskiej na elewacji polskiej szkoły we Lwowie PO+wieszono PO+piersie jednego z najbardziej krwawych rzeźników bezbronnej polskiej cywilnej ludności w czasie II wojny światowej po napaści na II RP agresorów: stalinowskiego ZSRR, hitlerowskich Niemiec?
Dziecku też PO+winno się racjonalnie wyjaśnić dlaczego na elewacji polskiej szkoły we Lwowie nie PO+wieszono PO+piersia jakiegoś zacnego Polaka jak np.: Słowackiego, Mickiewicza, Sienkiewicza lub innego wieszcza czy pisarza a jednego z największych krwawych ludobójców bezbronnej cywilnej polskiej ludności w czasie II wojny światowej po napaści na II RP agresorów; stalinowskiego ZSRR, hitlerowskich Niemiec!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Dziecko tu nie jest winne, odkąd zdobywanie wiedzy opiera się na wyszukiwarce Google - mamy, co mamy. Dziewczynka wpisała hasło Lem, wyskoczyło jej: "Data i miejsce urodzenia: 12 września 1921, Lwów, Ukraina", to i bezmyślnie przepisała. Bardziej winny jest nauczyciel, który tego nie sprostował, nie wyjaśnił jej, że to bzdura, a bazowanie na Google świadczy raczej o ułomności umysłu niż jego rozwijaniu. Taka praca nie powinna zostać nagrodzona! Rzecz w tym, że rośnie pokolenie, które bez internetu nie istnieje.
Nie ma się co dziwić - prezydent RP dał przykład! Ten, przynajmniej jest Ukraińcem, to i zdziwienie mniejsze. Powinno to być w Polsce niedopuszczalne! Penalizacja banderyzmu też powinna być, ale jej nie ma!
To już jest ukryta promocja produktu, wyrafinowana socjotechnika, podstępne, mające działać na naszą podświadomość przesłanie: Jeżeli już „gwiazdy” biją się o te szczepionki i posuwają do oszustw, by je zdobyć, to muszą być one DOBRE. Macie dać się nabrać i w pierwszej chwili oburzyć, że ktoś ma czelność czyhać na waszą dawkę, którą możecie stracić przez zachłanność i pazerność innych, więc najlepiej, byście byli czujni i kiedy tylko w waszej przestrzeni pojawi się możliwość skorzystania ze szczepienia – macie to czym prędzej i BEZ ZASTANOWIENIA uczynić. To ma działać jak promocja w Lidlu. Ograniczona ilość towaru działa na zmysły. Włącza się wola posiadania i waleczność. Macie zapomnieć, że szczepionka została stworzona zaledwie w kilka miesięcy, że producenci zrzekli się odpowiedzialności za jej negatywne skutki, co nie przeszkadza rządowi oraz ich ekspertom zapewniać was o kompletnym bezpieczeństwie tego zabiegu i braku powikłań, a także perfidnie namawiać was do zaryzykowania waszego dobrego zdrowia w imię naciąganego „dobra ogółu” – jak w SEKCIE! Dobro jednostki jest nieistotne. Szczepienie miało być dobrowolne – KŁAMSTWO! Nie jest takie, skoro mamy być segregowani na szczepionych i nieszczepionych! Kody QR i zaświadczenia, paszporty szczepień mają być przepustką do podróży, do urzędu, szpitala, a zaraz do pracy, sklepu, komunikacji, basenu, siłowni, dyskoteki… Czy to jest normalne? I to wszystko z powodu wirusa grypopodobnego, którego – nie zapominajcie – ok 80% społeczeństwa przechodzi BEZ OBJAWÓW, dla osób młodych i w wieku średnim jest to wirus niegroźny, natomiast szkód może wyrządzić głównie w grupie wiekowej 70+ i to porządnie schorowanej? Czy wy o tym pamiętacie, czy jednak codzienne, wielomiesięczne straszenie Was osiągnęło cel i panicznie boicie się powikłanych przypadków?! – bo przecież standardowy przebieg zakażenia jest lekki. Wracając do meritum – nie wierzcie mediom, nie wierzcie rządowi, nie wierzcie ich ekspertom, nie wierzcie celebrytom, którzy zostali wynajęci do promocji szczepień za wszelką cenę.
Trudno mi połapać się, czemu służy ta cała słomiana, pozbawiona jakiegokolwiek znaczenia "afera" związana z zaszczepieniem kilku aktorów. Na szczęście Kresy.pl podają równolegle inne, znaczące informacje jak np. tę o utworzeniu strefy wolnego handlu w Afryce. :)
„Warunki, których cywilizowane państwo nie może spełnić" - obawiam się, że już spełniło, co widać choćby w odnowieniu tablicy w Monastyrzu... A sam fakt dopuszczenia możliwości jakiejkolwiek choć dyskusji o pomnikach dla UPA, ich legalizacji bądź wzniesieniu, świadczy wyraźnie o tym, że kolejne ustępstwa na rzecz Ukrainy są brane pod uwagę! Oj, wydaje mi się, że ten rok przyniesie nam niejedno zaskoczenie w tej kwestii. I tylko ofiary ukraińskiego ludobójstwa, jak były niepochowane, tak nadal spoczywają w niepoświęconej ziemi!
Jesli Polacy, polski rzad, pozwalaja, aby jakis sredniego szczebla urzednik drobowycz zachowywal sie nie tylko butnie i arogancko, wrecz bezczelnie, dyktujac nam w , jaki sposob nalezy odnowic pomnik zwyrodnialych zbrodniarzy, ludobojcow na naszej polskiej ziemi to nie zasluguja na jakikolwiek szacunek. Dlatego w taki wlasnie sposob potraktowal nas drobowycz. Nie od dzisjaj byle urzedniczyna ukrainski wyciera sobie nami buty. Pluje polskim politykom w twarz.Ulegloscia nic nie zyskamy , stracimy wszystko, takze resztki honoru. O ekshumacjach mozemy zapomniec, zbyt rozbudzony kult zbrodniarzy, jedno wyklucza drugie. Polskie rzady po 89r. same wyhodowaly sobie "partnera strategicznego", takiego jakim obecnie jest Ukraina.
Zajęcie Chersonia do Dniepru i wybrzeża morza Azowskiego to możliwy ale otencjalnie kosztowny scenariusz. Pytanie jaka jest realna wartość armii Ukrainy
przy masowych rezygnacjach ze służby doświadczonych kontraktowych oficerów i żołnierzy.
Nic nowego. Brak reakcji ze strony polskiej - też nie dziwi! Ciekawe, gdyby w Polsce zorganizowano pochód w rocznicę urodzin Jeremiego Wiśniowieckiego, to czy ambasada ukraińska także by milczała?
To że w Kijowie lub Lwowie ta hołota dokazuje, to już norma. Gorzej, że u siebie też hodujemy banderowskiego gada. Nie mam nawet na myśli przyjezdnych Ukraińców, tylko 3 lub 4 pokolenie tych co zostali w PRL po wojnie. Oglądałem niedawno na Youtube film "Łemko o sobie samym". Film jest sprzed 8 lat (2012 r.) ale część komentarzy jest dosyć świeźa, sprzed kilku miesięcy lub roku. Produkują się tam m. in niejaka Diana M. oraz Paulina Maksymiak. Dwie banderówy urodzone w Polsce zionące nienawiścią do "Lachów", zachwycone Szuchewyczem, Kłaczkiwśkim i UPA. Jakby mogły, to też by riezały.
Nie czytałem książki, dlatego odnoszę się wyłącznie do treści recenzji. Ale jeśli Azja zamierza budować przyszłość wydeptując utarte ścieżki świata zachodniego, to wraz z przesunięciem ośrodków władzy i kapitału czeka nas kolejna odsłona globalizacji z coraz wyraźniej totalitarnym obliczem. Autor książki wydaje się przyznawać (być może w niezamierzony sposób), że chińskie inicjatywy w organizacji handlu międzynarodowego, finansów i bankowości, nowe technologie i usługi są "odpowiednikami" przełomów dokonanych dekady wcześniej na Zachodzie. Mamy więc rosyjską wersję GPS, filipińskiego KFC, chiński Amazon, azjatycki bank inwestycyjny, elektroniczne waluty czy system internetowy. Co jednak Azja może zaproponować światu poza handlem, finansami, produkcją, szlakami transportowymi czy technologiami? Jaka jest azjatycka wizja społeczeństwa, jaki model życia politycznego i kulturowego? Gdzie idee i wartości wykraczające poza utylitarny schemat ekonomiczny, które mogłyby budować więzi między ludźmi choćby w podobnym stopniu, jak do niedawna na Zachodzie? Czy ktokolwiek spoza Azji chciałby dzisiaj zostać Chińczykiem na zasadzie zbliżonej do amerykańskiej w przeszłości? Nawet powodzenie gospodarcze zależy od wielu innych czynników niż kapitał finansowy, 5G czy superszybkie koleje. Nie może być też "gry o sumie zerowej" w sytuacji, gdy Chiny stają się zależne od światowego rynku zawierając choćby układy o wolnym handlu. To USA z Trumpem wzięły kurs na protekcjonizm dlatego stały się takim hamulcem dla kosmopolitycznego establishmentu z różnych kontynentów. Drugi temat to przyszłość liberalizmu, trochę zbyt mocno wiązanego tutaj z ekonomią. Przeciwstawianie w recenzji zachodnich "demokracji liberalnych" modelowi technokratycznemu przypisywanemu Azji jest nieścisłe o tyle, że zachodni liberalizm (począwszy od USA) dużo wcześniej wypracował menedżerską technikę kierowania państwem. Stąd demokrację zawsze łatwiej było przeciwstawić liberalizmowi niż ją z nim powiązać. Z tego właśnie powodu zachodnim elitom tak dawniej, jak dziś (a może zwłaszcza dziś?) imponował poziom społecznej dyscypliny obecny w narodach Dalekiego Wschodu, a którego to poziomu nigdy, poza warunkami wojny i kryzysu, nie udało się na Zachodzie wypracować ani utrwalić. Ten "kosmopolityczny intelektualista" chyba nie bez przyczyny dostrzega więc w owym "świcie" Azji nową przestrzeń dla liberalizmu.
"Najlepsze" że tam prezydentem jest członek "narodu wybranego" i jak widać jemu to też nie przeszkadza.słów potępienia z ust polskich? polityków nie słychac jak i z ust ambasadora czy konsulów na ukrainie.To i tak sukces że żaden z przedstawicieli RP tam nie dołączył.
Najbardziej kuriozalnie brzmi zdanie " W stolicy niepodległej Ukrainy powstaną ulice nazwane imionami tych, dzięki którym niepodległość stała się rzeczywistością” Zbrodniarze , ludobojcy Bandera, Suchewycz i inni mordercy zOUN-UPA maja tyle samo wspolnego z niepodlegloscia Ukrainy , co swinia z lataniem. Wiadomo , ze zmiany niepodleglosciowe zapoczatkowala w tej czesci Europy polska "Solidarnosc".Dzieki temu, ze na Kremlu znalazl sie Gorbaczow, ktory zainicjowal " Pierestrojke", Ukraina otrzymala niepodleglosc.Czyli zgodnie z prawda historyczna powinni stawiac pomniki dla Walesy i dla Gorbaczowa, gdyz to dzieki tym ludziom maja niepodlegla Ukraine. Bandera, Suchewycz i inni zbrodniarze nie zblizyli Ukrainy do niepodleglosci nawet o milimetr. Swoimi bezsensownymi zbrodniami wykopali przepasc pomiedzy narodami, zasluzyli na wieczna hanbe i potepienie.
I co na to KE, Komisja Wenecka, Yad Vashem, Wybiórcza, itd? Ano nic, wszak im wszystkim wiadomo, że faszystami byli, są i będą Polacy, a w szczególności ci z AK , MW, Marszu Niepodległości itp.
Okradanie Polaków trwa wysoka inflacja baka na rynku nieruchomości topniejące lokaty ... ale ludzie tego nie widzą ludzie kupują propagandę tvp pis jak mawia jacus k... rewski ciemny lud wszystko kupi
rżnie głupa zakłamana szuja.. na 100% wie skad jest to zawolanie. Na 100% wie kim był 'jakiś bandera'. A swiąteczna karka z dzieckiem które salutuje to pewnie też przypadek. Niestety pewnie znowu zakłamanemu banderowcowi się upiecze. Pluja w twarz i udają, że to nie oni. Podobnie było podczas WW2. Fałsze, wymówki, podstęp.
"w kwestii użytego przez niego zawołania „stanowisko zajmie ukraińska ambasada i MSZ Ukrainy” - to teraz ambasada Ukrainy i ukraińskie MSZ ma decydować o tym, co wolno wójtowi w Polsce, a czego nie wolno? Coraz lepiej!
Groteska! A co B. Cichocki zrobi 11 lipca? Wyjedzie służbowo?
Cóż dodać drodzy mieszkańcy gminy Gromadka,po prostu wstyd.
Skoro ten pan zamiast życzeń z wątkiem chrześcijańskim np. .... z okazji narodzin Chrystusa Pana ..... itd, zastosował typowy zwrot (nie związany z chrześcijaństwem), jakiego ponoć używają na Ukrainie w święta chrześcijańskie, to ciekawy jestem jak wytłumaczyłby następujący fakt.
Dlaczego na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miejska powiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników cywilnej polskiej ludności?
Wyjątkowo: okrutne, nieludzkie, krwawe to wydarzenie - LUDOBÓJSTWO miało miejsce po napaści na II RP dwóch agresorów; stalinowskie ZSRR, hitlerowskie Niemcy w czasie II wojny światowej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
To jest bezczelny banderowiec i tyle w temacie
Bujda na resorach. GUS oszukuje Polaków, bo w listopadzie zdrożało wiele towarów i usług, a drugie tyle było niedostępnych z powodu zakazu działalności pod pretekstem pandemii
A czy tzw. amerykańskie konserwatywne media odważą się skrytykować ograniczanie wolności słowa - "Facebook i Twitter zablokowały kilka Trumpa." A jak amerykańskie lewicowe media relacjonowały i wyrażały entuzjazm jak nie tak dawno przez St.Zj. przetoczyła się fala demonstracji demolującej i niszczącej sklepy, samochody itp a jak relacjonują ostatnie wydarzenia na kapitolu gdzie po paru godzinach oprócz zbitych szyb nie było żadnych zniszczeń.
To byłoby dla nich najodpowiedniejsze miejsce.
Zamiast rozdawać populistyczne 500, 1000, etc. Plus, czy dawać bezzwrotne pożyczki niewypłacalnej Ukrainie, wystarczyło zatrzymać te środki finansowe, nie niszczyć rolnictwa (tak piję do obejścia się z hodowcami wieprzowiny i zwierząt futerkowych, bo to też są/byli podatnicy) oraz sprawnie zarządzać państwem w dobie Covidu. I budżet byłby wtedy większy, i rządzący nie straciliby poparcia. No, ale jak na dziadowskie rządy przystało, zrobili wszystko na opak.
A czy Palestyńczyków również szacowny B. Netanjahu zalicza do obywateli Izraela? A jeśli tak, to jak ma zamiar ochronić społeczność arabską przed morderstwami dokonywanymi przez armię izraelską i żydowskich osadników na Zachodnim Brzegu?
Premier Morawiecki nadaje sie na ministra finansów ale na Premiera niespecjalnie. Teraz Berlin rękoma Portugalii przeczołga nas dzięki nowym narzędziom udostępnionym przez niego.
Berlin i Gazprom zaczynają swoją grę,na zdrowie ,niech jelenie zaopatrywane przez niemieckich pośredników płacą.
No i co? Jakoś lewactwu i ich organizacją, które walczą z tego typu rzeczami to nie przeszkadza. Propagowanie nazizmu i ideologii totalitarnych. Jakby tak jakiś Polak coś powiedział źle o obcokrajowcach, islamie, lgbt, itp. to już był ścigany i okrzyknięty - faszysta, rasista, nazista, ksenofob, itp. , a tak to jak widać nic, cisza. Można pluć na Polskość bezkarnie. Neonazizmu, faszyzmu itp. Szukają i dopatrują się jedynie wśród normalnych ludzi, Polaków-patriotów, czyli tam gdzie go nie ma.
?
Link do strony polskiej szkoły we Lwowie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Może ten wójt racjonalnie wyjaśniłby, na jakich "dobrych" zasadach wzajemnej "współpracy" polsko - ukraińskiej na elewacji polskiej szkoły we Lwowie PO+wieszono PO+piersie jednego z najbardziej krwawych rzeźników bezbronnej polskiej cywilnej ludności w czasie II wojny światowej po napaści na II RP agresorów: stalinowskiego ZSRR, hitlerowskich Niemiec?
Dziecku też PO+winno się racjonalnie wyjaśnić dlaczego na elewacji polskiej szkoły we Lwowie nie PO+wieszono PO+piersia jakiegoś zacnego Polaka jak np.: Słowackiego, Mickiewicza, Sienkiewicza lub innego wieszcza czy pisarza a jednego z największych krwawych ludobójców bezbronnej cywilnej polskiej ludności w czasie II wojny światowej po napaści na II RP agresorów; stalinowskiego ZSRR, hitlerowskich Niemiec!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Ło matko!
Dziecko tu nie jest winne, odkąd zdobywanie wiedzy opiera się na wyszukiwarce Google - mamy, co mamy. Dziewczynka wpisała hasło Lem, wyskoczyło jej: "Data i miejsce urodzenia: 12 września 1921, Lwów, Ukraina", to i bezmyślnie przepisała. Bardziej winny jest nauczyciel, który tego nie sprostował, nie wyjaśnił jej, że to bzdura, a bazowanie na Google świadczy raczej o ułomności umysłu niż jego rozwijaniu. Taka praca nie powinna zostać nagrodzona! Rzecz w tym, że rośnie pokolenie, które bez internetu nie istnieje.
Nie ma się co dziwić - prezydent RP dał przykład! Ten, przynajmniej jest Ukraińcem, to i zdziwienie mniejsze. Powinno to być w Polsce niedopuszczalne! Penalizacja banderyzmu też powinna być, ale jej nie ma!
niech martwia sie lepiej o niemiecki islam:)
alez nazisci martwia sie o nasz kraj
Autor tytułu chce nosić koszulkę z napisem OTUA? To czy prawo jest zgodne czy niezgodne z konstytucją orzeka Trybunał Konstytucyjny ,a nie zwykły
To już jest ukryta promocja produktu, wyrafinowana socjotechnika, podstępne, mające działać na naszą podświadomość przesłanie: Jeżeli już „gwiazdy” biją się o te szczepionki i posuwają do oszustw, by je zdobyć, to muszą być one DOBRE. Macie dać się nabrać i w pierwszej chwili oburzyć, że ktoś ma czelność czyhać na waszą dawkę, którą możecie stracić przez zachłanność i pazerność innych, więc najlepiej, byście byli czujni i kiedy tylko w waszej przestrzeni pojawi się możliwość skorzystania ze szczepienia – macie to czym prędzej i BEZ ZASTANOWIENIA uczynić. To ma działać jak promocja w Lidlu. Ograniczona ilość towaru działa na zmysły. Włącza się wola posiadania i waleczność. Macie zapomnieć, że szczepionka została stworzona zaledwie w kilka miesięcy, że producenci zrzekli się odpowiedzialności za jej negatywne skutki, co nie przeszkadza rządowi oraz ich ekspertom zapewniać was o kompletnym bezpieczeństwie tego zabiegu i braku powikłań, a także perfidnie namawiać was do zaryzykowania waszego dobrego zdrowia w imię naciąganego „dobra ogółu” – jak w SEKCIE! Dobro jednostki jest nieistotne. Szczepienie miało być dobrowolne – KŁAMSTWO! Nie jest takie, skoro mamy być segregowani na szczepionych i nieszczepionych! Kody QR i zaświadczenia, paszporty szczepień mają być przepustką do podróży, do urzędu, szpitala, a zaraz do pracy, sklepu, komunikacji, basenu, siłowni, dyskoteki… Czy to jest normalne? I to wszystko z powodu wirusa grypopodobnego, którego – nie zapominajcie – ok 80% społeczeństwa przechodzi BEZ OBJAWÓW, dla osób młodych i w wieku średnim jest to wirus niegroźny, natomiast szkód może wyrządzić głównie w grupie wiekowej 70+ i to porządnie schorowanej? Czy wy o tym pamiętacie, czy jednak codzienne, wielomiesięczne straszenie Was osiągnęło cel i panicznie boicie się powikłanych przypadków?! – bo przecież standardowy przebieg zakażenia jest lekki. Wracając do meritum – nie wierzcie mediom, nie wierzcie rządowi, nie wierzcie ich ekspertom, nie wierzcie celebrytom, którzy zostali wynajęci do promocji szczepień za wszelką cenę.
Strach się bać co ten człowiek zdąży jeszcze spieprzyć do końca kadencji.
Izrael nie pozwoli Iranowi, chociaż sam nielegalnie posiada około setki głowic atomowych (wg defense24.pl) w myśl zasady, że co wolno wojewodzie...
Trudno mi połapać się, czemu służy ta cała słomiana, pozbawiona jakiegokolwiek znaczenia "afera" związana z zaszczepieniem kilku aktorów. Na szczęście Kresy.pl podają równolegle inne, znaczące informacje jak np. tę o utworzeniu strefy wolnego handlu w Afryce. :)
PiS-ki nie są wstanie nawet wydać z siebie nawet dźwięku - pisku!
Tacy z nich tzw. bo"C"haterowie - gieroje jak z koziej pupy trąba!
Odkąd na Ukrainie wizytę złożył Andrzej "Sława Ukrainie" Duda, w relacjach z tym państwem obowiązują nowe standardy.
„Warunki, których cywilizowane państwo nie może spełnić" - obawiam się, że już spełniło, co widać choćby w odnowieniu tablicy w Monastyrzu... A sam fakt dopuszczenia możliwości jakiejkolwiek choć dyskusji o pomnikach dla UPA, ich legalizacji bądź wzniesieniu, świadczy wyraźnie o tym, że kolejne ustępstwa na rzecz Ukrainy są brane pod uwagę! Oj, wydaje mi się, że ten rok przyniesie nam niejedno zaskoczenie w tej kwestii. I tylko ofiary ukraińskiego ludobójstwa, jak były niepochowane, tak nadal spoczywają w niepoświęconej ziemi!
Jesli Polacy, polski rzad, pozwalaja, aby jakis sredniego szczebla urzednik drobowycz zachowywal sie nie tylko butnie i arogancko, wrecz bezczelnie, dyktujac nam w , jaki sposob nalezy odnowic pomnik zwyrodnialych zbrodniarzy, ludobojcow na naszej polskiej ziemi to nie zasluguja na jakikolwiek szacunek. Dlatego w taki wlasnie sposob potraktowal nas drobowycz. Nie od dzisjaj byle urzedniczyna ukrainski wyciera sobie nami buty. Pluje polskim politykom w twarz.Ulegloscia nic nie zyskamy , stracimy wszystko, takze resztki honoru. O ekshumacjach mozemy zapomniec, zbyt rozbudzony kult zbrodniarzy, jedno wyklucza drugie. Polskie rzady po 89r. same wyhodowaly sobie "partnera strategicznego", takiego jakim obecnie jest Ukraina.
Węgrzy mogą sobie samemu tanio wyprodukować sól fizjologiczną, nie potrzebują sprowadzać jej od rusków pod nazwą Sputnik V
Zajęcie Chersonia do Dniepru i wybrzeża morza Azowskiego to możliwy ale otencjalnie kosztowny scenariusz. Pytanie jaka jest realna wartość armii Ukrainy
przy masowych rezygnacjach ze służby doświadczonych kontraktowych oficerów i żołnierzy.
Zaczyna sie...
Nic nowego. Brak reakcji ze strony polskiej - też nie dziwi! Ciekawe, gdyby w Polsce zorganizowano pochód w rocznicę urodzin Jeremiego Wiśniowieckiego, to czy ambasada ukraińska także by milczała?
Wszystkie te osoby powinny mieć zakaz wjazdu do UE.
Ciekawe czy polscy dyplomaci będą na oficjalnych uroczystościach ku czci ukraińskich nazistów z OUN-B?
Wnosząc sprawę do TSUE Polska uznała by kompetencje tego trybunału na obszarze w którym on ich nie posiada. To pułapka.
Kocham Chorwację, wspaniały kraj i Naród, jesteśmy z Wami.
To że w Kijowie lub Lwowie ta hołota dokazuje, to już norma. Gorzej, że u siebie też hodujemy banderowskiego gada. Nie mam nawet na myśli przyjezdnych Ukraińców, tylko 3 lub 4 pokolenie tych co zostali w PRL po wojnie. Oglądałem niedawno na Youtube film "Łemko o sobie samym". Film jest sprzed 8 lat (2012 r.) ale część komentarzy jest dosyć świeźa, sprzed kilku miesięcy lub roku. Produkują się tam m. in niejaka Diana M. oraz Paulina Maksymiak. Dwie banderówy urodzone w Polsce zionące nienawiścią do "Lachów", zachwycone Szuchewyczem, Kłaczkiwśkim i UPA. Jakby mogły, to też by riezały.
Nie czytałem książki, dlatego odnoszę się wyłącznie do treści recenzji. Ale jeśli Azja zamierza budować przyszłość wydeptując utarte ścieżki świata zachodniego, to wraz z przesunięciem ośrodków władzy i kapitału czeka nas kolejna odsłona globalizacji z coraz wyraźniej totalitarnym obliczem. Autor książki wydaje się przyznawać (być może w niezamierzony sposób), że chińskie inicjatywy w organizacji handlu międzynarodowego, finansów i bankowości, nowe technologie i usługi są "odpowiednikami" przełomów dokonanych dekady wcześniej na Zachodzie. Mamy więc rosyjską wersję GPS, filipińskiego KFC, chiński Amazon, azjatycki bank inwestycyjny, elektroniczne waluty czy system internetowy. Co jednak Azja może zaproponować światu poza handlem, finansami, produkcją, szlakami transportowymi czy technologiami? Jaka jest azjatycka wizja społeczeństwa, jaki model życia politycznego i kulturowego? Gdzie idee i wartości wykraczające poza utylitarny schemat ekonomiczny, które mogłyby budować więzi między ludźmi choćby w podobnym stopniu, jak do niedawna na Zachodzie? Czy ktokolwiek spoza Azji chciałby dzisiaj zostać Chińczykiem na zasadzie zbliżonej do amerykańskiej w przeszłości? Nawet powodzenie gospodarcze zależy od wielu innych czynników niż kapitał finansowy, 5G czy superszybkie koleje. Nie może być też "gry o sumie zerowej" w sytuacji, gdy Chiny stają się zależne od światowego rynku zawierając choćby układy o wolnym handlu. To USA z Trumpem wzięły kurs na protekcjonizm dlatego stały się takim hamulcem dla kosmopolitycznego establishmentu z różnych kontynentów. Drugi temat to przyszłość liberalizmu, trochę zbyt mocno wiązanego tutaj z ekonomią. Przeciwstawianie w recenzji zachodnich "demokracji liberalnych" modelowi technokratycznemu przypisywanemu Azji jest nieścisłe o tyle, że zachodni liberalizm (począwszy od USA) dużo wcześniej wypracował menedżerską technikę kierowania państwem. Stąd demokrację zawsze łatwiej było przeciwstawić liberalizmowi niż ją z nim powiązać. Z tego właśnie powodu zachodnim elitom tak dawniej, jak dziś (a może zwłaszcza dziś?) imponował poziom społecznej dyscypliny obecny w narodach Dalekiego Wschodu, a którego to poziomu nigdy, poza warunkami wojny i kryzysu, nie udało się na Zachodzie wypracować ani utrwalić. Ten "kosmopolityczny intelektualista" chyba nie bez przyczyny dostrzega więc w owym "świcie" Azji nową przestrzeń dla liberalizmu.
"Najlepsze" że tam prezydentem jest członek "narodu wybranego" i jak widać jemu to też nie przeszkadza.słów potępienia z ust polskich? polityków nie słychac jak i z ust ambasadora czy konsulów na ukrainie.To i tak sukces że żaden z przedstawicieli RP tam nie dołączył.
Prospekt Moskiewski prowadzil do Moskwy. Prospekt Bandery to droga prowadzaca nie do wolnosci, to droga do nikad.
Najbardziej kuriozalnie brzmi zdanie " W stolicy niepodległej Ukrainy powstaną ulice nazwane imionami tych, dzięki którym niepodległość stała się rzeczywistością” Zbrodniarze , ludobojcy Bandera, Suchewycz i inni mordercy zOUN-UPA maja tyle samo wspolnego z niepodlegloscia Ukrainy , co swinia z lataniem. Wiadomo , ze zmiany niepodleglosciowe zapoczatkowala w tej czesci Europy polska "Solidarnosc".Dzieki temu, ze na Kremlu znalazl sie Gorbaczow, ktory zainicjowal " Pierestrojke", Ukraina otrzymala niepodleglosc.Czyli zgodnie z prawda historyczna powinni stawiac pomniki dla Walesy i dla Gorbaczowa, gdyz to dzieki tym ludziom maja niepodlegla Ukraine. Bandera, Suchewycz i inni zbrodniarze nie zblizyli Ukrainy do niepodleglosci nawet o milimetr. Swoimi bezsensownymi zbrodniami wykopali przepasc pomiedzy narodami, zasluzyli na wieczna hanbe i potepienie.
Przyjdzie czas, gdy na murach pojawią się znów napisy typu:
Tylko świnie siedzą w kinie...
I co na to KE, Komisja Wenecka, Yad Vashem, Wybiórcza, itd? Ano nic, wszak im wszystkim wiadomo, że faszystami byli, są i będą Polacy, a w szczególności ci z AK , MW, Marszu Niepodległości itp.
Czy ktoś może "specjalistom" z KUL wytłumaczyć raz na zawsze, że na Kresach Wschodnich nie ma żadnej Polonii?
Agendy przedsiębiorstwa holokaust czuwają.
Okradanie Polaków trwa wysoka inflacja baka na rynku nieruchomości topniejące lokaty ... ale ludzie tego nie widzą ludzie kupują propagandę tvp pis jak mawia jacus k... rewski ciemny lud wszystko kupi