Kresy - wiadomości, wydarzenia, aktualności, newsy
  • Szukaj
  • Kresy.pl na facebooku
  • Kresy.pl na Twitterze
  • Wydarzenia
  • Publicystyka
  • Kresopedia
  • Wspieraj
  • Komentarze
  • 1,5% podatku
  • Menu
Wspieraj
  • Artykuły
  • Komentarze
  • jaro7 5 February 2021, 15:48 Ambasador Ukrainy: w Berlinie nie ma polsko-ukraińskiej wojny pomnikowej

    "„Był to naprawdę nieprzyjazny krok wobec procesu historycznego pojednania zainicjowanego przez prezydentów Zełenskiego i Dudę. Ale niech ten niezdarny gest pozostanie na sumieniu autora” – napisał ukraiński ambasador w liście do Onetu. hahaha a na czym to 'pojednanie 'się opiera? Chyba na tym ze PiS wam wszystko a wy nam środkowy palec.Polityka PiS (PO też) wobec was to hańba dla Polaków.

  • jaro7 5 February 2021, 15:46 Lwów: pomnik Bandery oblano czerwoną farbą [+FOTO / +VIDEO]

    Przypominam że ten Sadowyj spotyka się z politykami PiS w przyjaznej atmosferze.Brawo dla tych dwóch normalnych.

  • jaro7 5 February 2021, 15:42 Mazowsze: Ukrainiec zadźgał Ukraińca

    Można by osobną kronikę kryminalną z nimi zrobić.Ale mnie ciekawi czy info o tym będzie w TVPiS,TVN,Polsat,Łonet czy GW,GP,wPolityce? Czy klasyka głowa w piasek?

  • Bohdan Staszynski 5 February 2021, 13:22 Lwów: pomnik Bandery oblano czerwoną farbą [+FOTO / +VIDEO]

    Cześć i Chwała Bohaterom!
    :)

  • Wolyn1943 5 February 2021, 08:59 Ambasador Ukrainy: w Berlinie nie ma polsko-ukraińskiej wojny pomnikowej

    Bardzo mnie ciekawi czym charakteryzuje się ów "proces historycznego pojednania zainicjowany przez prezydentów Zełenskiego i Dudę."? Co jest jego wyznacznikiem? Może utrzymaniem zakazu ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa?

  • Stefans 5 February 2021, 08:08 Ambasador Ukrainy: w Berlinie nie ma polsko-ukraińskiej wojny pomnikowej

    Szanowni Komentatorzy, swą retoryką znaczne przebiliście poziom reprezentowany przez ambasadora (cóż to za cywilizacja ?)

  • leopold415 5 February 2021, 06:20 Gen. Skrzypczak: Polski czołg może powstać we współpracy z Koreą - KresyTV

    Z Koreą udało się przez chwilę przywrócić blask polskiej motoryzacji, choć pod znaczkiem wschodzącego słońca, ale do dziś jeżdżą po ulicach Lanosy, Tico, Nubiry itp. Może i koreański czołg też przetrwa tyle co Lanos :)

  • franciszekk 5 February 2021, 05:51 Ambasador Ukrainy: w Berlinie nie ma polsko-ukraińskiej wojny pomnikowej

    Retoryka tego Melnyka POdobna jaką uprawiają Rusy; bezczelna, chamska, kłamliwa POdstępna!
    Dlaczego właśnie taka - bo to jest ta sama cywilizacja turańska (prof. Feliks Koneczny Cywilizacje).

  • Andrzej2 5 February 2021, 00:54 Ambasador Ukrainy: w Berlinie nie ma polsko-ukraińskiej wojny pomnikowej

    Wszystkie ukrainskie informacje liczbowe , co do ich ofiar II WS., nalezy przynajmniej podzielic przez 4, wtedy byc moze otrzymamy prawdziwy wynik. Nalezy sie zastanowic, jak w kraju , ktory kolaborowal z III Rzesza Niemiecka mogly powstac tak potezne straty ludnosciowe - 8mln. Mysle, ze musieli policzyc wszystkich Zydow , ktorych wymordowali wraz z Niemcami, Polakow , Ormian, Czechow i inne mniejszosci i pomnozyli to przez 4. Przeciez jest wiadomym , UPA nie walczyla z Niemcami. Na terenach Ukrainy walczyla z Niemcami partyzantka sowiecka i polska.

  • kobra 4 February 2021, 22:41 Gen. Skrzypczak: Polski czołg może powstać we współpracy z Koreą - KresyTV

    A DLACZEGO NIE Z SAN ESCOBAR ???????? HAHAHA....

  • tagore 4 February 2021, 18:38 Polska na cenzurowanym w Waszyngtonie

    Pożyjemy zobaczymy, jak ostre tupnięcie Chin do ,którego się szykują wpłynie na postawę Bidena. Realne kłopoty to będziemy mieć z Ukrainą ,która na fali "Bidenowej euforii" może zacząć agresywną politykę wobec sąsiadów w tym Polski w starym Moskiewskim stylu.

  • Roman1 4 February 2021, 16:30 Ławrow: Zachód mówi o Nawalnym, ponieważ chce odwrócić uwagę od własnych problemów

    Zachód zatrzymuje o wiele więcej uczestników demonstracji niż Rosja, poza tym Rosja nie nawołuje do tych demonstracji na zachodzie. Nawalny jest agentem CIA i służb zachodnich i przez nie jest utrzymywany. To zdrajca ojczyzny.

  • jaro7 4 February 2021, 10:10 Rosjanie chcą produkować swoją szczepionkę w Niemczech

    My rosyjskiej nie kupimy pomimo ze bezpieczna i tania bo nie pozwala na to patologiczna rusofobia rzadzacych."Nasi" politycy nie znają słowa PRAGMATYZM (uczcie się od Orbana ,bo was przerasta jako polityk)i przez to mamy problemy.Już kiedyś o takich powiedział "ktoś" "bardziej nienawidzą Rosję niż kochają Polskę.

  • jaro7 4 February 2021, 10:08 Kanada uznała "Proud Boys" za organizację terrorystyczną

    Kanadą rządzi obecnie skrajna lewica,a oni nie lubi ą konkurencji dla swoich terrorystów z antify czy blm.

  • lp 3 February 2021, 20:31 Przemyśl: rozbito kontrowersyjną tablicę powieszoną przez środowiska ukraińskie [+FOTO]

    Grzywny to są dla Polaków likwidujących tego typu samowolki, tamci praktycznie są bezkarni.

  • 1000_szabel 3 February 2021, 19:21 KAS wykryła oszustwo podatkowe - brytyjska firma nie płaciła podatku VAT

    Nie wiem, czy autorzy artykułów na portalu kresy.pl wiedzą i widzą, co piszą i czy czytają to, co napisali przed publikacją, ale mam spore wątpliwości. Już nie piję do literówek, czy wyrazów nielogicznych, które nagle pojawiają się w zdaniach (to zapewne efekt narzędzia korekcyjnego, używanego przez redakcję, które to narzędzie najwyraźniej nie działa. Mniejsza z tym). Jednak sprzeczne informacje w jednym artykule sprawiają, że ciężko taki tekst traktować poważnie. W nagłówku artykułu jest mowa, że działania spółki naraziły na 4 mln PLN, w piątym akapicie jest zaś informacja, że straty są rzędu 50 mln PLN. Rozbieżność dość znaczna i znacząca.

  • jaro7 3 February 2021, 15:00 Yad Vashem o pozwie ws. książki "Dalej jest noc": To atak na wolność i otwartość badań naukowych

    A jak nazwać zablokowanie BADAŃ w Jedwabnem? Nie atakiem na ta wolność? Jak nazwać ataki i próby blokowania książki Sumlińskiego,Kurek "Powrót do Jedwabnego"? Czy nie nazywa sie to mentalność Kalego.

  • jaro7 3 February 2021, 14:58 Przemyśl: rozbito kontrowersyjną tablicę powieszoną przez środowiska ukraińskie [+FOTO]

    Ja nie rozumiem jednego jakim prawem bez odpowiedniej zgody wieszają sobie co chcą? Uważają że to ich ziemie i mogą robić co chcą ,czy jest to pokłosie durnej polityki obecnie rządzących którzy na wszystko im przyzwalają.Jeszcze trochę a będą tablice upa czy bandery.Wlepić wysoką grzywnę za tą samowolke bo inaczej takich prowokacji będzie sporo.

  • Roman1 3 February 2021, 12:18 „Berlin nie słucha Paryża”. Niemieckie media komentują stanowisko Francji ws. Nord Stream 2

    Żabojad uważa, że on może pacyfikować demonstracje, a Rosja nie ma prawa zamknąć złodzieja, a zarazem agenta CIA i innych zachodnich służb specjalnych

  • jazmig 3 February 2021, 11:42 Media: USA zaproponowały Niemcom warunki zniesienia sankcji wobec Nord Stream 2

    Te żądania USA niczego nie zmieniają, bo nie uniezależniają transportu gazu od Ukrainy. Ponadto Rosja nie potrzebuje zgody USA na dokończenie tego gazociągu, mają swoje statki i właśnie rozpoczęli budowę ostatniego odcinka tego gazociągu.

  • jazmig 3 February 2021, 11:21 Szef MSZ Ukrainy o sprawie Nawalnego: Rosja pobiła nowy "rekord bezprawia"

    Rosji jest daleko do Ukrainy i Polski, jak chodzi o praworządność. U nas władze w ogóle nie zawracają sobie głowy prawem.

  • Kojoto 2 February 2021, 23:19 Media: USA zaproponowały Niemcom warunki zniesienia sankcji wobec Nord Stream 2

    Spokojnie, spokojnie. Jeszcze usłyszymy, że budowa Nord Stream 2 to kolejny wielki sukces PiS.

  • Batory 2 February 2021, 20:45 Media: USA zaproponowały Niemcom warunki zniesienia sankcji wobec Nord Stream 2

    spokojnie to zagranie dyplomatyczne, najpierw na lekko, a później Amerykanie docisną Niemcom pedał gazu

  • lp 2 February 2021, 20:44 Yad Vashem o pozwie ws. książki "Dalej jest noc": To atak na wolność i otwartość badań naukowych

    Na miejscu Pani prof. Engelkig i Pana prof. Grabowskiego pozwałbym Yad Vashem, tylko do kogo?...

  • lp 2 February 2021, 20:33 Media: USA zaproponowały Niemcom warunki zniesienia sankcji wobec Nord Stream 2

    Hmm, a co na to Duda? Wszak jeden z aspektów jego misji dziejowej właśnie bierze w łeb. Taki afront ze strony najważniejszego sojusznika!

  • Jerzy J 2 February 2021, 06:34 DGP: Polski rząd rozmawia z Francuzami o energetyce jądrowej

    Nie wyobrażam sobie aby wybór dostawcy technologii był pozbawiony oceny politycznej i militarnej. To nie jest jedynie projekt ekonomiczny, komercyjny. Od niego zależeć będzie dalsza transformacja energetyki w naszym kraju i wszelkie konsekwencje dla przemysłu wydobywczego a więc dla miejsc pracy. Oddawanie kontraktu francuzom bez wcześniejszej bezwarunkowej rewizji ich polityki wzgledem nas niedopuszczalne. Dopiero po bezwarunkowej zmianie polityki wzgledem Polski i zakończenie szykanowania polskiej konkurencji we Francji dopuściłbym ich do walki o ten tort.
    Nie zmienia to faktu że muszą zaoferować równe bądź lepsze warunki niz Brazylii. Należy połaczyć budowę elektrowni z budową okrętów podwodnych w polskich stoczniach ui przez polskie stocznie. Reaktoty muszą być całkowicie budowane w polsce z pełnym transferem technologii a okręty musza otrzymac pociski samosterujace równiez budowane w PL. Tylko.... oni wolą wasala w europie i tego nigdy nie uczynią. Oddawanie się w ręce hegemona USA równiez dobrym pomysłem nie jest. Rozważyłbym opcję Koreańską lub Japońską (koncern japońsko- amerykański z tym że kontrakt musiałby zostać zawarty z japońskim rządem i mitsubishi). Oba te kraje mają dużo do zyskania i dużo do zaoferowania. Oba produkują nowoczesne czołgi, okrety podwodne. W obu konstruuje się nową generację samolotów bojowych. Korea ma równiez duzo do zaoferowania w obronie powietrznej. Oba te kraje są do zaakceptowania przez UE/Nato/Usa. Róbmy więc interesy z uwzględnieniem interesów narodowych a nie oddawajmy tortu tym którzy nas uporczywie kopią po kostkach.

  • lp 1 February 2021, 21:58 Ruch Black Lives Matter nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

    "Czarny Dom" to zalatuje rasizmem!

  • lp 1 February 2021, 21:54 Ukraina zabroniła dystrybucji rosyjskiego wydania "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa

    To wręcz podręcznikowy objaw paranoi.

  • 1000_szabel 1 February 2021, 20:37 Reuters: dziesiątki urzędników z czasów Busha chce opuścić Republikanów z powodu popularności Trumpa

    Ci panowie zachowują się, jakby mieli patent na republikanizm. Ale skoro wolą sobie strzelać w stopę, tym lepiej dla republikanów, szeregi będą czystsze.

  • jaro7 1 February 2021, 19:52 Ruch Black Lives Matter nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

    To już nie opary lewackiego szaleństwa to już zagazowanie tym szaleństwem.A klękać też przed nimi będą?Debilizm zatacza coraz szersze kręgi.Czekam na zmianę nazwy "Biły Dom" na "Czarny Dom'lub "tęczowy dom"

  • jaro7 1 February 2021, 19:49 Reuters: dziesiątki urzędników z czasów Busha chce opuścić Republikanów z powodu popularności Trumpa

    Jimmy Gurulé,Rosario Marin(kobieta) latynosi.

  • jaro7 1 February 2021, 19:43 Reuters: dziesiątki urzędników z czasów Busha chce opuścić Republikanów z powodu popularności Trumpa

    No i ok,partia Republikańska oczyści się z wszelkiej miary renegatów,zdrajców i poprawnych politycznie urzędasów.

  • budulaj 1 February 2021, 08:12 Haaretz: Izraelska policja torturowała 13-latka

    może Duńczycy nakręcą o tym film?

  • budulaj 1 February 2021, 08:06 Władywostok: Zwolennicy Nawalnego wyszli w morze [+VIDEO]

    zostawić ich tam do wiosny

  • budulaj 1 February 2021, 08:04 Prezydent Litwy nominował Tichanowską do Pokojowej Nagrody Nobla

    Zimbabwe nie poparło?

  • lp 31 January 2021, 21:43 Ruch Black Lives Matter nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

    Nobel to się w grobie przewróci jeżeli BLM dostanie nagrodę, co niestety jest całkiem możliwe zważywszy na dotychczasowe dokonania lewackiego Nobelkomite.

  • Szitecki 31 January 2021, 19:17 Interia: Według rządowej symulacji, wrogie wojska weszłyby do Warszawy po pięciu dniach wojny

    To była zapewne kosztowna analiza wymagająca zaangażowania wielu umysłów i zaawansowanych algorytmów. Na całe szczęście, wnioski potwierdziły oczywistą i ogólnie znaną sytuację... ;)

  • jazmig 31 January 2021, 10:44 Białoruś planuje w tym roku testy rakiety o zasięgu do 300 km dla systemów rakietowych Polonez

    Te rakiety są odpowiednikiem amerykańskich rakiet Himars, które Polska kupiła za ciężkie pieniądze w USA. Różnica jest taka, że Polacy muszą płacić drogo za amunicję, a Białorusini będą mieli swoją o wiele taniej.

  • Roman1 31 January 2021, 09:52 Rosyjskie protesty - nie rewolucja lecz erozja

    Te "dość masowe"protesty to rezultat działania CIA, która dość się stara, ale jej nie wychodzi.

  • 1000_szabel 30 January 2021, 18:30 Niemiecki rząd chce konsultacji ws. polskiego atomu

    Szkopy to chyba mają we krwi, że zawsze wszędzie wtryniają swoje trzy grosze. Zdumiewające, że nie zamartwiają się odpadami jądrowymi ze swoich elektrowni. Ach, racja, przecież pręty zakopują we Francji, bo u siebie już nie mają miejsca. Cóż... ludzie zwykle dostrzegają źdźbło w cudzym oku, ale we własnym grubej i długiej beli by nie dostrzegli.

  • jaro7 30 January 2021, 11:36 Rośnie poparcie Marine Le Pen. Niemal remisuje z Macronem w sondażach dot. II tury wyborów prezydenckich

    To nie ma znaczenia.Jak zacznie lewakom zagrażać to zrobią wybory a la USA ,czyli cuda nad urną i "zwycięstwo".

  • jaro7 30 January 2021, 11:34 W Koniuchach upamiętniono pomordowanych Polaków

    A "ambasador" Doroszewska dlaczego nie przybyła? Była na jakiejś litewskiej uroczystości czy na jakimś raucie? A IPN umorzył bo w tej bandzie byli litwini a zwłaszcza żydzi,bo gdyby byli sami rosjanie to śledztwo by trwało.

  • jerzyjj 30 January 2021, 07:34 Facebook blokuje franciszkaninowi możliwość promowania idei specjalnych hospicjów i opieki dla chorych dzieci [AKTUALIZACJA]

    PEJSBOOK to największe w historii narzędzie szpiegowskie KROWOPASÓW!
    Portale społecznościowe to duże i szczegółowe bazy danych o ludziach i ich kontaktach towarzyskich. Strach ich używać! Korzystając z sieci, na każdym kroku pozostawiamy po sobie ślad. Czasem nawet zupełnie nieświadomie. Wydaje się wręcz, że we współczesnym internetowym świecie, anonimowość zupełnie już nie istnieje.W dobie wielkich portali społecznościowych nie da się już ukryć żadnych danych.Na to zjawisko zwrócił ostatnio uwagę twórca kontrowersyjnego portalu Wikileaks, Julian Assagne. Stwierdził wręcz, że Pejsbook jest najlepszym w historii narzędziem szpiegowskim. Wszyscy, którzy dodają swoich znajomych do kontaktów na Pejsbooku powinni zrozumieć, że wykonują darmową robotę dla służb wywiadowczych KROWOPASÓW, budując im bazę danych.
    Twórca Wikileaks zaznacza, że na Pejsbooku odnaleźć można wszystkie najbardziej szczegółowe informacje o danej osobie, jej kontaktach towarzyskich i rodzinnych, nazwiskach, adresach, miejscach aktualnego pobytu, sposobie komunikowania się.
    Co ciekawe, Julian Assagne uważa nawet, że bez Pejsbooka i innych portali społecznościowych nie byłyby możliwe rewolucje w Afryce, czy też inne tajne operacje przeprowadzane przez KROWOPASÓW!
    Czy mężczyzna ma racje? Czy rzeczywiście powinniśmy obawiać się o swoje bezpieczeństwo? OCZYWIŚCIE !!!

  • lp 29 January 2021, 21:30 Eksplozja przy ambasadzie Izraela w Indiach

    Winien będzie... Iran?

  • jaro7 29 January 2021, 14:47 Wizyta szefa MSZ Węgier w Polsce. Szijjártó: Polska i Węgry sprzeciwiają się kwotom migracyjnym UE

    O takim ministrze spraw zagranicznych to my możemy TYLKO pomarzyć,nam sie trafiaja tacy pokroju Ciaputowicz czy Rau.Beznadzieja.

  • Roman1 29 January 2021, 11:01 Ukraina zaprosiła Tichanowską na pierwsze posiedzenie Trójkąta Lubelskiego

    Powinni rozszerzyć trójkąt o Wenezuelę i zaprosić prezydenta Guaido. A może jeszcze o USA i zaprosić prezydenta II kadencji Trumpa.

  • Wiedzon 28 January 2021, 18:49 Jak Izrael ukrywa niewygodne dokumenty zawierające dowody ws. wypędzenia Arabów w 1948 r.

    Baben SS kontra pakt Północno-Południowy Górali Pomorzan https://youtu.be/Xhm_T_3PqyI

  • Roman1 28 January 2021, 11:24 Brat Aleksieja Nawalnego został aresztowany przez moskiewską milicję

    Rosja ścigając opozycjonistów stara się dorównać Polsce, Francji, Hiszpanii i USA, ale przeskoczyć kraje "demokratyczne" w stosowaniu represji nie da rady, np nie stosuje tak długich aresztów jak wobec Mateusza Piskorskiego.

  • jazmig 28 January 2021, 09:26 Ukraiński wywiad: Putin ma problemy ze zdrowiem, w Moskwie zaczął się transfer władzy

    Putin kąpał się zimą na mrozie w przeręblu, taki on jest chory.

  • 1000_szabel 28 January 2021, 00:26 Polska otworzy szerzej bramę "nowego jedwabnego szlaku"

    Rychło w czas, chociaz lepiej późno, niż wcale. Tyle tylko, że droga od gadania o tym, do realizacji może być długa znając rzeczywistość w w kraju nad Wisłą.

« Poprzednia 1 … 322 323 324 325 326 … 3,449 Następna »
Wyłącz reklamyZaloguj sięNewsletter

Ostatnio aktywni

  • Jasno to widze
  • Pol_AK
  • Pawel Latacz
  • franciszekk
  • Z_PL
  • Poznaniak74
  • marvix
  • Bartosz
  • trifleas
  • Roman1
  • Wydarzenia
    • Polityka
    • Gospodarka
    • Kresy
    • Społeczeństwo
    • Kultura
    • Religia
  • Publicystyka
    • Opinie
    • Analizy
    • Wywiady
    • Reportaże
    • Felietony
    • Omówienia
    • Ludzie
  • Kresopedia
    • Historia
    • Architektura
    • Literatura
    • Sztuki piękne
    • Kartografia
    • Biblioteka
    • Wideoteka
    • Fonoteka
    • Geografia
  • Regiony
    • Afryka
    • Ameryka
    • Azja Centralna
    • Azja-Pacyfik
    • Białoruś
    • Bliski Wschód
    • Estonia
    • Europa Północna
    • Europa Południowa
    • Europa Środkowa
    • Europa Zachodnia
    • Kaukaz
    • Litwa
    • Łotwa
    • Mołdawia
    • Polska
    • Rosja
    • Ukraina
  • Redakcja
    • Tomasz Kwaśnicki
    • Tomasz Rola
    • Karol Kaźmierczak
    • Marek Trojan
    • Krzysztof Janiga
    • Adam Szabelak
    • Mateusz Pławski
    • Paweł Król

Wspieraj Kresy i czytaj bez reklam.
1 zł = 1 dzień dostępu.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 195 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
Dołącz teraz
26%
Przewiń do góry