"„Był to naprawdę nieprzyjazny krok wobec procesu historycznego pojednania zainicjowanego przez prezydentów Zełenskiego i Dudę. Ale niech ten niezdarny gest pozostanie na sumieniu autora” – napisał ukraiński ambasador w liście do Onetu. hahaha a na czym to 'pojednanie 'się opiera? Chyba na tym ze PiS wam wszystko a wy nam środkowy palec.Polityka PiS (PO też) wobec was to hańba dla Polaków.
Można by osobną kronikę kryminalną z nimi zrobić.Ale mnie ciekawi czy info o tym będzie w TVPiS,TVN,Polsat,Łonet czy GW,GP,wPolityce? Czy klasyka głowa w piasek?
Bardzo mnie ciekawi czym charakteryzuje się ów "proces historycznego pojednania zainicjowany przez prezydentów Zełenskiego i Dudę."? Co jest jego wyznacznikiem? Może utrzymaniem zakazu ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa?
Z Koreą udało się przez chwilę przywrócić blask polskiej motoryzacji, choć pod znaczkiem wschodzącego słońca, ale do dziś jeżdżą po ulicach Lanosy, Tico, Nubiry itp. Może i koreański czołg też przetrwa tyle co Lanos :)
Retoryka tego Melnyka POdobna jaką uprawiają Rusy; bezczelna, chamska, kłamliwa POdstępna!
Dlaczego właśnie taka - bo to jest ta sama cywilizacja turańska (prof. Feliks Koneczny Cywilizacje).
Wszystkie ukrainskie informacje liczbowe , co do ich ofiar II WS., nalezy przynajmniej podzielic przez 4, wtedy byc moze otrzymamy prawdziwy wynik. Nalezy sie zastanowic, jak w kraju , ktory kolaborowal z III Rzesza Niemiecka mogly powstac tak potezne straty ludnosciowe - 8mln. Mysle, ze musieli policzyc wszystkich Zydow , ktorych wymordowali wraz z Niemcami, Polakow , Ormian, Czechow i inne mniejszosci i pomnozyli to przez 4. Przeciez jest wiadomym , UPA nie walczyla z Niemcami. Na terenach Ukrainy walczyla z Niemcami partyzantka sowiecka i polska.
Pożyjemy zobaczymy, jak ostre tupnięcie Chin do ,którego się szykują wpłynie na postawę Bidena. Realne kłopoty to będziemy mieć z Ukrainą ,która na fali "Bidenowej euforii" może zacząć agresywną politykę wobec sąsiadów w tym Polski w starym Moskiewskim stylu.
Zachód zatrzymuje o wiele więcej uczestników demonstracji niż Rosja, poza tym Rosja nie nawołuje do tych demonstracji na zachodzie. Nawalny jest agentem CIA i służb zachodnich i przez nie jest utrzymywany. To zdrajca ojczyzny.
My rosyjskiej nie kupimy pomimo ze bezpieczna i tania bo nie pozwala na to patologiczna rusofobia rzadzacych."Nasi" politycy nie znają słowa PRAGMATYZM (uczcie się od Orbana ,bo was przerasta jako polityk)i przez to mamy problemy.Już kiedyś o takich powiedział "ktoś" "bardziej nienawidzą Rosję niż kochają Polskę.
Nie wiem, czy autorzy artykułów na portalu kresy.pl wiedzą i widzą, co piszą i czy czytają to, co napisali przed publikacją, ale mam spore wątpliwości. Już nie piję do literówek, czy wyrazów nielogicznych, które nagle pojawiają się w zdaniach (to zapewne efekt narzędzia korekcyjnego, używanego przez redakcję, które to narzędzie najwyraźniej nie działa. Mniejsza z tym). Jednak sprzeczne informacje w jednym artykule sprawiają, że ciężko taki tekst traktować poważnie. W nagłówku artykułu jest mowa, że działania spółki naraziły na 4 mln PLN, w piątym akapicie jest zaś informacja, że straty są rzędu 50 mln PLN. Rozbieżność dość znaczna i znacząca.
A jak nazwać zablokowanie BADAŃ w Jedwabnem? Nie atakiem na ta wolność? Jak nazwać ataki i próby blokowania książki Sumlińskiego,Kurek "Powrót do Jedwabnego"? Czy nie nazywa sie to mentalność Kalego.
Ja nie rozumiem jednego jakim prawem bez odpowiedniej zgody wieszają sobie co chcą? Uważają że to ich ziemie i mogą robić co chcą ,czy jest to pokłosie durnej polityki obecnie rządzących którzy na wszystko im przyzwalają.Jeszcze trochę a będą tablice upa czy bandery.Wlepić wysoką grzywnę za tą samowolke bo inaczej takich prowokacji będzie sporo.
Te żądania USA niczego nie zmieniają, bo nie uniezależniają transportu gazu od Ukrainy. Ponadto Rosja nie potrzebuje zgody USA na dokończenie tego gazociągu, mają swoje statki i właśnie rozpoczęli budowę ostatniego odcinka tego gazociągu.
Nie wyobrażam sobie aby wybór dostawcy technologii był pozbawiony oceny politycznej i militarnej. To nie jest jedynie projekt ekonomiczny, komercyjny. Od niego zależeć będzie dalsza transformacja energetyki w naszym kraju i wszelkie konsekwencje dla przemysłu wydobywczego a więc dla miejsc pracy. Oddawanie kontraktu francuzom bez wcześniejszej bezwarunkowej rewizji ich polityki wzgledem nas niedopuszczalne. Dopiero po bezwarunkowej zmianie polityki wzgledem Polski i zakończenie szykanowania polskiej konkurencji we Francji dopuściłbym ich do walki o ten tort.
Nie zmienia to faktu że muszą zaoferować równe bądź lepsze warunki niz Brazylii. Należy połaczyć budowę elektrowni z budową okrętów podwodnych w polskich stoczniach ui przez polskie stocznie. Reaktoty muszą być całkowicie budowane w polsce z pełnym transferem technologii a okręty musza otrzymac pociski samosterujace równiez budowane w PL. Tylko.... oni wolą wasala w europie i tego nigdy nie uczynią. Oddawanie się w ręce hegemona USA równiez dobrym pomysłem nie jest. Rozważyłbym opcję Koreańską lub Japońską (koncern japońsko- amerykański z tym że kontrakt musiałby zostać zawarty z japońskim rządem i mitsubishi). Oba te kraje mają dużo do zyskania i dużo do zaoferowania. Oba produkują nowoczesne czołgi, okrety podwodne. W obu konstruuje się nową generację samolotów bojowych. Korea ma równiez duzo do zaoferowania w obronie powietrznej. Oba te kraje są do zaakceptowania przez UE/Nato/Usa. Róbmy więc interesy z uwzględnieniem interesów narodowych a nie oddawajmy tortu tym którzy nas uporczywie kopią po kostkach.
Ci panowie zachowują się, jakby mieli patent na republikanizm. Ale skoro wolą sobie strzelać w stopę, tym lepiej dla republikanów, szeregi będą czystsze.
To już nie opary lewackiego szaleństwa to już zagazowanie tym szaleństwem.A klękać też przed nimi będą?Debilizm zatacza coraz szersze kręgi.Czekam na zmianę nazwy "Biły Dom" na "Czarny Dom'lub "tęczowy dom"
Nobel to się w grobie przewróci jeżeli BLM dostanie nagrodę, co niestety jest całkiem możliwe zważywszy na dotychczasowe dokonania lewackiego Nobelkomite.
To była zapewne kosztowna analiza wymagająca zaangażowania wielu umysłów i zaawansowanych algorytmów. Na całe szczęście, wnioski potwierdziły oczywistą i ogólnie znaną sytuację... ;)
Te rakiety są odpowiednikiem amerykańskich rakiet Himars, które Polska kupiła za ciężkie pieniądze w USA. Różnica jest taka, że Polacy muszą płacić drogo za amunicję, a Białorusini będą mieli swoją o wiele taniej.
Szkopy to chyba mają we krwi, że zawsze wszędzie wtryniają swoje trzy grosze. Zdumiewające, że nie zamartwiają się odpadami jądrowymi ze swoich elektrowni. Ach, racja, przecież pręty zakopują we Francji, bo u siebie już nie mają miejsca. Cóż... ludzie zwykle dostrzegają źdźbło w cudzym oku, ale we własnym grubej i długiej beli by nie dostrzegli.
A "ambasador" Doroszewska dlaczego nie przybyła? Była na jakiejś litewskiej uroczystości czy na jakimś raucie? A IPN umorzył bo w tej bandzie byli litwini a zwłaszcza żydzi,bo gdyby byli sami rosjanie to śledztwo by trwało.
PEJSBOOK to największe w historii narzędzie szpiegowskie KROWOPASÓW!
Portale społecznościowe to duże i szczegółowe bazy danych o ludziach i ich kontaktach towarzyskich. Strach ich używać! Korzystając z sieci, na każdym kroku pozostawiamy po sobie ślad. Czasem nawet zupełnie nieświadomie. Wydaje się wręcz, że we współczesnym internetowym świecie, anonimowość zupełnie już nie istnieje.W dobie wielkich portali społecznościowych nie da się już ukryć żadnych danych.Na to zjawisko zwrócił ostatnio uwagę twórca kontrowersyjnego portalu Wikileaks, Julian Assagne. Stwierdził wręcz, że Pejsbook jest najlepszym w historii narzędziem szpiegowskim. Wszyscy, którzy dodają swoich znajomych do kontaktów na Pejsbooku powinni zrozumieć, że wykonują darmową robotę dla służb wywiadowczych KROWOPASÓW, budując im bazę danych.
Twórca Wikileaks zaznacza, że na Pejsbooku odnaleźć można wszystkie najbardziej szczegółowe informacje o danej osobie, jej kontaktach towarzyskich i rodzinnych, nazwiskach, adresach, miejscach aktualnego pobytu, sposobie komunikowania się.
Co ciekawe, Julian Assagne uważa nawet, że bez Pejsbooka i innych portali społecznościowych nie byłyby możliwe rewolucje w Afryce, czy też inne tajne operacje przeprowadzane przez KROWOPASÓW!
Czy mężczyzna ma racje? Czy rzeczywiście powinniśmy obawiać się o swoje bezpieczeństwo? OCZYWIŚCIE !!!
Rosja ścigając opozycjonistów stara się dorównać Polsce, Francji, Hiszpanii i USA, ale przeskoczyć kraje "demokratyczne" w stosowaniu represji nie da rady, np nie stosuje tak długich aresztów jak wobec Mateusza Piskorskiego.
Rychło w czas, chociaz lepiej późno, niż wcale. Tyle tylko, że droga od gadania o tym, do realizacji może być długa znając rzeczywistość w w kraju nad Wisłą.
"„Był to naprawdę nieprzyjazny krok wobec procesu historycznego pojednania zainicjowanego przez prezydentów Zełenskiego i Dudę. Ale niech ten niezdarny gest pozostanie na sumieniu autora” – napisał ukraiński ambasador w liście do Onetu. hahaha a na czym to 'pojednanie 'się opiera? Chyba na tym ze PiS wam wszystko a wy nam środkowy palec.Polityka PiS (PO też) wobec was to hańba dla Polaków.
Przypominam że ten Sadowyj spotyka się z politykami PiS w przyjaznej atmosferze.Brawo dla tych dwóch normalnych.
Można by osobną kronikę kryminalną z nimi zrobić.Ale mnie ciekawi czy info o tym będzie w TVPiS,TVN,Polsat,Łonet czy GW,GP,wPolityce? Czy klasyka głowa w piasek?
Cześć i Chwała Bohaterom!
:)
Bardzo mnie ciekawi czym charakteryzuje się ów "proces historycznego pojednania zainicjowany przez prezydentów Zełenskiego i Dudę."? Co jest jego wyznacznikiem? Może utrzymaniem zakazu ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa?
Szanowni Komentatorzy, swą retoryką znaczne przebiliście poziom reprezentowany przez ambasadora (cóż to za cywilizacja ?)
Z Koreą udało się przez chwilę przywrócić blask polskiej motoryzacji, choć pod znaczkiem wschodzącego słońca, ale do dziś jeżdżą po ulicach Lanosy, Tico, Nubiry itp. Może i koreański czołg też przetrwa tyle co Lanos :)
Retoryka tego Melnyka POdobna jaką uprawiają Rusy; bezczelna, chamska, kłamliwa POdstępna!
Dlaczego właśnie taka - bo to jest ta sama cywilizacja turańska (prof. Feliks Koneczny Cywilizacje).
Wszystkie ukrainskie informacje liczbowe , co do ich ofiar II WS., nalezy przynajmniej podzielic przez 4, wtedy byc moze otrzymamy prawdziwy wynik. Nalezy sie zastanowic, jak w kraju , ktory kolaborowal z III Rzesza Niemiecka mogly powstac tak potezne straty ludnosciowe - 8mln. Mysle, ze musieli policzyc wszystkich Zydow , ktorych wymordowali wraz z Niemcami, Polakow , Ormian, Czechow i inne mniejszosci i pomnozyli to przez 4. Przeciez jest wiadomym , UPA nie walczyla z Niemcami. Na terenach Ukrainy walczyla z Niemcami partyzantka sowiecka i polska.
A DLACZEGO NIE Z SAN ESCOBAR ???????? HAHAHA....
Pożyjemy zobaczymy, jak ostre tupnięcie Chin do ,którego się szykują wpłynie na postawę Bidena. Realne kłopoty to będziemy mieć z Ukrainą ,która na fali "Bidenowej euforii" może zacząć agresywną politykę wobec sąsiadów w tym Polski w starym Moskiewskim stylu.
Zachód zatrzymuje o wiele więcej uczestników demonstracji niż Rosja, poza tym Rosja nie nawołuje do tych demonstracji na zachodzie. Nawalny jest agentem CIA i służb zachodnich i przez nie jest utrzymywany. To zdrajca ojczyzny.
My rosyjskiej nie kupimy pomimo ze bezpieczna i tania bo nie pozwala na to patologiczna rusofobia rzadzacych."Nasi" politycy nie znają słowa PRAGMATYZM (uczcie się od Orbana ,bo was przerasta jako polityk)i przez to mamy problemy.Już kiedyś o takich powiedział "ktoś" "bardziej nienawidzą Rosję niż kochają Polskę.
Kanadą rządzi obecnie skrajna lewica,a oni nie lubi ą konkurencji dla swoich terrorystów z antify czy blm.
Grzywny to są dla Polaków likwidujących tego typu samowolki, tamci praktycznie są bezkarni.
Nie wiem, czy autorzy artykułów na portalu kresy.pl wiedzą i widzą, co piszą i czy czytają to, co napisali przed publikacją, ale mam spore wątpliwości. Już nie piję do literówek, czy wyrazów nielogicznych, które nagle pojawiają się w zdaniach (to zapewne efekt narzędzia korekcyjnego, używanego przez redakcję, które to narzędzie najwyraźniej nie działa. Mniejsza z tym). Jednak sprzeczne informacje w jednym artykule sprawiają, że ciężko taki tekst traktować poważnie. W nagłówku artykułu jest mowa, że działania spółki naraziły na 4 mln PLN, w piątym akapicie jest zaś informacja, że straty są rzędu 50 mln PLN. Rozbieżność dość znaczna i znacząca.
A jak nazwać zablokowanie BADAŃ w Jedwabnem? Nie atakiem na ta wolność? Jak nazwać ataki i próby blokowania książki Sumlińskiego,Kurek "Powrót do Jedwabnego"? Czy nie nazywa sie to mentalność Kalego.
Ja nie rozumiem jednego jakim prawem bez odpowiedniej zgody wieszają sobie co chcą? Uważają że to ich ziemie i mogą robić co chcą ,czy jest to pokłosie durnej polityki obecnie rządzących którzy na wszystko im przyzwalają.Jeszcze trochę a będą tablice upa czy bandery.Wlepić wysoką grzywnę za tą samowolke bo inaczej takich prowokacji będzie sporo.
Żabojad uważa, że on może pacyfikować demonstracje, a Rosja nie ma prawa zamknąć złodzieja, a zarazem agenta CIA i innych zachodnich służb specjalnych
Te żądania USA niczego nie zmieniają, bo nie uniezależniają transportu gazu od Ukrainy. Ponadto Rosja nie potrzebuje zgody USA na dokończenie tego gazociągu, mają swoje statki i właśnie rozpoczęli budowę ostatniego odcinka tego gazociągu.
Rosji jest daleko do Ukrainy i Polski, jak chodzi o praworządność. U nas władze w ogóle nie zawracają sobie głowy prawem.
Spokojnie, spokojnie. Jeszcze usłyszymy, że budowa Nord Stream 2 to kolejny wielki sukces PiS.
spokojnie to zagranie dyplomatyczne, najpierw na lekko, a później Amerykanie docisną Niemcom pedał gazu
Na miejscu Pani prof. Engelkig i Pana prof. Grabowskiego pozwałbym Yad Vashem, tylko do kogo?...
Hmm, a co na to Duda? Wszak jeden z aspektów jego misji dziejowej właśnie bierze w łeb. Taki afront ze strony najważniejszego sojusznika!
Nie wyobrażam sobie aby wybór dostawcy technologii był pozbawiony oceny politycznej i militarnej. To nie jest jedynie projekt ekonomiczny, komercyjny. Od niego zależeć będzie dalsza transformacja energetyki w naszym kraju i wszelkie konsekwencje dla przemysłu wydobywczego a więc dla miejsc pracy. Oddawanie kontraktu francuzom bez wcześniejszej bezwarunkowej rewizji ich polityki wzgledem nas niedopuszczalne. Dopiero po bezwarunkowej zmianie polityki wzgledem Polski i zakończenie szykanowania polskiej konkurencji we Francji dopuściłbym ich do walki o ten tort.
Nie zmienia to faktu że muszą zaoferować równe bądź lepsze warunki niz Brazylii. Należy połaczyć budowę elektrowni z budową okrętów podwodnych w polskich stoczniach ui przez polskie stocznie. Reaktoty muszą być całkowicie budowane w polsce z pełnym transferem technologii a okręty musza otrzymac pociski samosterujace równiez budowane w PL. Tylko.... oni wolą wasala w europie i tego nigdy nie uczynią. Oddawanie się w ręce hegemona USA równiez dobrym pomysłem nie jest. Rozważyłbym opcję Koreańską lub Japońską (koncern japońsko- amerykański z tym że kontrakt musiałby zostać zawarty z japońskim rządem i mitsubishi). Oba te kraje mają dużo do zyskania i dużo do zaoferowania. Oba produkują nowoczesne czołgi, okrety podwodne. W obu konstruuje się nową generację samolotów bojowych. Korea ma równiez duzo do zaoferowania w obronie powietrznej. Oba te kraje są do zaakceptowania przez UE/Nato/Usa. Róbmy więc interesy z uwzględnieniem interesów narodowych a nie oddawajmy tortu tym którzy nas uporczywie kopią po kostkach.
"Czarny Dom" to zalatuje rasizmem!
To wręcz podręcznikowy objaw paranoi.
Ci panowie zachowują się, jakby mieli patent na republikanizm. Ale skoro wolą sobie strzelać w stopę, tym lepiej dla republikanów, szeregi będą czystsze.
To już nie opary lewackiego szaleństwa to już zagazowanie tym szaleństwem.A klękać też przed nimi będą?Debilizm zatacza coraz szersze kręgi.Czekam na zmianę nazwy "Biły Dom" na "Czarny Dom'lub "tęczowy dom"
Jimmy Gurulé,Rosario Marin(kobieta) latynosi.
No i ok,partia Republikańska oczyści się z wszelkiej miary renegatów,zdrajców i poprawnych politycznie urzędasów.
może Duńczycy nakręcą o tym film?
zostawić ich tam do wiosny
Zimbabwe nie poparło?
Nobel to się w grobie przewróci jeżeli BLM dostanie nagrodę, co niestety jest całkiem możliwe zważywszy na dotychczasowe dokonania lewackiego Nobelkomite.
To była zapewne kosztowna analiza wymagająca zaangażowania wielu umysłów i zaawansowanych algorytmów. Na całe szczęście, wnioski potwierdziły oczywistą i ogólnie znaną sytuację... ;)
Te rakiety są odpowiednikiem amerykańskich rakiet Himars, które Polska kupiła za ciężkie pieniądze w USA. Różnica jest taka, że Polacy muszą płacić drogo za amunicję, a Białorusini będą mieli swoją o wiele taniej.
Te "dość masowe"protesty to rezultat działania CIA, która dość się stara, ale jej nie wychodzi.
Szkopy to chyba mają we krwi, że zawsze wszędzie wtryniają swoje trzy grosze. Zdumiewające, że nie zamartwiają się odpadami jądrowymi ze swoich elektrowni. Ach, racja, przecież pręty zakopują we Francji, bo u siebie już nie mają miejsca. Cóż... ludzie zwykle dostrzegają źdźbło w cudzym oku, ale we własnym grubej i długiej beli by nie dostrzegli.
To nie ma znaczenia.Jak zacznie lewakom zagrażać to zrobią wybory a la USA ,czyli cuda nad urną i "zwycięstwo".
A "ambasador" Doroszewska dlaczego nie przybyła? Była na jakiejś litewskiej uroczystości czy na jakimś raucie? A IPN umorzył bo w tej bandzie byli litwini a zwłaszcza żydzi,bo gdyby byli sami rosjanie to śledztwo by trwało.
PEJSBOOK to największe w historii narzędzie szpiegowskie KROWOPASÓW!
Portale społecznościowe to duże i szczegółowe bazy danych o ludziach i ich kontaktach towarzyskich. Strach ich używać! Korzystając z sieci, na każdym kroku pozostawiamy po sobie ślad. Czasem nawet zupełnie nieświadomie. Wydaje się wręcz, że we współczesnym internetowym świecie, anonimowość zupełnie już nie istnieje.W dobie wielkich portali społecznościowych nie da się już ukryć żadnych danych.Na to zjawisko zwrócił ostatnio uwagę twórca kontrowersyjnego portalu Wikileaks, Julian Assagne. Stwierdził wręcz, że Pejsbook jest najlepszym w historii narzędziem szpiegowskim. Wszyscy, którzy dodają swoich znajomych do kontaktów na Pejsbooku powinni zrozumieć, że wykonują darmową robotę dla służb wywiadowczych KROWOPASÓW, budując im bazę danych.
Twórca Wikileaks zaznacza, że na Pejsbooku odnaleźć można wszystkie najbardziej szczegółowe informacje o danej osobie, jej kontaktach towarzyskich i rodzinnych, nazwiskach, adresach, miejscach aktualnego pobytu, sposobie komunikowania się.
Co ciekawe, Julian Assagne uważa nawet, że bez Pejsbooka i innych portali społecznościowych nie byłyby możliwe rewolucje w Afryce, czy też inne tajne operacje przeprowadzane przez KROWOPASÓW!
Czy mężczyzna ma racje? Czy rzeczywiście powinniśmy obawiać się o swoje bezpieczeństwo? OCZYWIŚCIE !!!
Winien będzie... Iran?
O takim ministrze spraw zagranicznych to my możemy TYLKO pomarzyć,nam sie trafiaja tacy pokroju Ciaputowicz czy Rau.Beznadzieja.
Powinni rozszerzyć trójkąt o Wenezuelę i zaprosić prezydenta Guaido. A może jeszcze o USA i zaprosić prezydenta II kadencji Trumpa.
Baben SS kontra pakt Północno-Południowy Górali Pomorzan https://youtu.be/Xhm_T_3PqyI
Rosja ścigając opozycjonistów stara się dorównać Polsce, Francji, Hiszpanii i USA, ale przeskoczyć kraje "demokratyczne" w stosowaniu represji nie da rady, np nie stosuje tak długich aresztów jak wobec Mateusza Piskorskiego.
Putin kąpał się zimą na mrozie w przeręblu, taki on jest chory.
Rychło w czas, chociaz lepiej późno, niż wcale. Tyle tylko, że droga od gadania o tym, do realizacji może być długa znając rzeczywistość w w kraju nad Wisłą.