"Na twoje plemię to zawsze działał tylko gaz albo kula w łeb. " No, no, bo ci zaraz paragrafem w oczy zaświecę matole! Dziwne, że redakcja portalu toleruje taką gnidę na forum, ale sama sobie krzywdę czyni.
Jej, sami zboczeńcy, sekciarze, złodzieje i mordercy! Zapomniałeś o Żydach, masonach i cyklistach! Przecież taki Jaceniuk to nawet wygląda na cyklistę, więc musi nim być! Tylko nie wiem, o co ci chodzi z tym "sekciarstwem" Jaceniuka, bo z tego, co się orientuję jest grekokatolikiem. Uważasz Kościół Katolicki za sektę?! A Turczynow - baptysta? Uważasz działający legalnie w Polsce, na Ukrainie i w wielu innych krajach Kościół Baptystów za sektę?! Jesteś nienormalny, czy piszesz pod wpływem halucynogenów? A Laszko to może i gej, ale pożyteczny.
"hehe" i już cały potencjał intelektualny się objawił. Jak jesteście niedouczeni - czy po prostu głupi - to nie rozsiewajcie swojej miałkości na forum publicznym. To jak Polska dziś wygląda jest bezpośrednim następstwem tego co te SKUR.... zrobiły Narodowi Polskiemu. Tylko skończony dureń nie widzi tego wpływu. Popatrzcie na podział cywilizacyjny Europy na część rzymską i grecką, a przecież było to tak dawno, dawno temu. Nam te SKUR.... wymordowały CAŁĄ ELITĘ. Poczytajcie o operacji Tannenberg gdzie wyłapywano i zabijano członków polskiej inteligencji do końca października 1939 r. W Auschwitz, który był obozem do wyniszczenia naszej klasy przywódczej zginęło 150.000 Polaków, mordy profesorów UJ, profesorów Lwowskich, profesorów USB i innej inteligencji w Ponarach. Myślicie, że żydokomuna tak łatwo zniszczyłaby polskie uniwersytety po wojnie zasiedlając je żydostwem, które gnieździ się tam do tej pory, albo banderowcami. Myślicie, że żydokomunistyczny i stalinowski KOR przechwyciłby władzę nad Solidarnością gdyby POLSKA klasa przywódcza nie była tak krucha? A co się dzieje dzisiaj? Gdzie są te autorytety? Bo ja widzę tylu, że na palcach jednej ręki mogę policzyć. Leżą w grobach wy tępe ciule. A co siedzi w mediach, władzach, samorządach zawodowych i korporacyjnych, sądach i parlamencie? Czemu afera godzi aferę? Czemu nie ma poczucia odpowiedzialności za kraj. Pomyślcie wy bezmyślne ofiary swej własnej głupoty. A dziś mamy "polskie obozy śmierci", szkalowanie AK. Ktoś broni Honoru Narodu Polskiego? Zamiast tego ten SKUR...z tzw. "tv publicznej" kupił ten serial byśmy sami byli świadkami własnego upadku, bo nawet nie kontrolujemy na co idą pieniądze z naszych podatków.
Nieuku, Ruś Kijowska (czyli obecna Ukraina) jako państwo pojawiła się wcześniej, niż Polska. Rosji nigdy nie było, były bagna nad górną Oką, peryferia. Ruskie to mieszanka Ukraińców (Rusinów kijowskich którzy zawędrowali w tamte strony z Ugrofinami - pierwotnymi mieszkańcami tych ziem i Mongołami). Rosja przywłaszczyła sobie nazwę Rusi, powinna się nazywać Moskowia, tak jak było wcześniej. W trakcie douczania możesz się także spotkać z teorią, że Polanie - założyciele państwa polskiego wywodzą się od wchodniosłowiańskich Polan znad środkowego Dniepru. Poczytaj chłopczyno.
JKM ma po części rację. Prorosyjscy separatyści to ofiary systemu komunistycznego, jego pozostałości. To bezmózgie zombiaki, uważające się za obrońców jakiejś wydumanej "rosyjskiej cywilizacji", czyli czegoś, czego nie ma, bo jest sprzecznością samą w sobie. W tym sensie współczucie się im należy, jak najbardziej.
Przewagą F-16 na Gripenem jest tonaż i ilość przenoszonego uzbrojenia, oraz zasięg i czas pozostania w powietrzu. W drugą stronę szwedzka konstrukcja jest modułowa, znacznie tańsza w produkcji i eksploatacji, sam pilot jest w stanie poderwać maszyne ( w przypadku f-16 jest dodatkowo potrzebne 16 osób obsługi naziemnej. sic!) i nie potrzebuje specjalnych superównych i długich pasów startowych. Grippen może lądować i startować nawet z autostrad, jak stare migi. W przypadku f16 wystarczy że zbombardują dwa lotniska w Polsce i już są udupione.
Hehe. Pewnie cały się opluł ten "dziennikarz" gdy zobaczył wynik Niemcy 7: 1 Brazylia. Przecież to już nie to pokolenie, żeby ciągle nienawidzić. Mnie akurat Niemcy imponują i to niemal pod każdym względem. Nawet w piłce nożnej. Polska reprezentacja gdyby strzeliła przypadkiem lub cudem Brazylii bramkę, to okopała by się i do końca meczu "obrona Częstochowy". A Niemcy ? Niemcy bez względu na wynik, chcą pokazać, że są jeszcze lepsi, brną do przodu, bo czują się że grają dla kraju, rodziny i siebie. Polak gra tylko dla siebie i tak kasę dostanie.
Wracając do czasów wojennych, możemy podziękować USA, że po wojnie dali schronienie dziesiątkom tysięcy zbrodniarzom niemieckim. Psikus jest teraz taki, że Polak dalej biedny, a Niemiec dalej bogaty. Będzie tak zawsze dopóki nie będziemy pracowali dla kraju, lecz tylko dla siebie. Obecnie nienawidzić Niemców to jest jednoznaczne z nienawidzeniem siebie samego, gdyż Niemcy są dla nas we większości dziedzinach niedoścignionym wzorem, łącznie jak wspomniałem wcześniej z patriotycznym nastawieniem do własnego kraju. Pomnę nieszczęsne "taśmy Wprost" co można mówić na własny kraj. Sikorski mówiąc, że umowy z USA są dla Polski wręcz szkodliwe, umowy których sam po części jest autorem. Dla mnie taki człowiek powinien mieć proces i długoletnie więzienie, ale póki co to dalej brnie w ten sam sposób pogrążając Polaków. Dlatego nie dziwią mnie tacy "dziennikarze" jak wyżej omawiany, skoro nawet minister wie że sprzedał się.
Panie Tennenbaum, Noworosja nie jest częścią Ukrainy, bo Ukraina to Kijów i okoliczne bagna. I przestań pan bredzić na przykładzie Polski. Nasza granica zachodnia jest starsza od tej pozostawionej na wschodnich kresach. Za Chrobrego graniczyliśmy od zachodu z innymi Słowianami jak Wieleci i Łużyczanie, żadnych Niemców tam nie było. Teraz na ziemiach odzyskanych znowu mieszkają Polacy. Co innego Ukraina, państwo którego nie było, które dostało przypadkowo zbyt dużo ziemi, do której nie poczuwają się mieszkańcy tamtej ziemi. Banderowcy to po prostu okupanci i złoczyńcy. Na pohybel ukropom!
Trochę przypomina mi to sytuacje z początku postania Listopadowego. Gdy Car stwierdził że będzie rozmawiał z Polakami, dopiero jaz złożą broń. A ja się pytam gdzie biedzie, w tedy moneta przetargowa?
Pan Janusz jako jeden z nielicznych mówi prawdę. A wy niedouczone pisowskie oszołomy dalej wpierajcie swojego bałwana, który zdradził Polaków na Kresach jak i pamięć ofiar ukraińskiego ludobójstwa, w tym mojej rodziny. Podsumowując - walcie się.
Powodzenia życzę w przemawianiu do rozsądku :) szczerze :) ale ani w to powodzenie nie wierzę ani w rozsądek u piewców ukrainizmu - chciałoby się rzec banderyzmu. Niemniej jednak z ciekawością popatrzę jak to dyskutowanie Panu będzie szło i kiedy ulegnie Pan zniechęceniu odbijając się od muru ignorancji, chamstwa i ideologicznego zaślepienia. Mimo wszystko życzę powodzenia :) Pozdrawiam.
A kto bedzie leczył powstańców donbaskich , jeżeli zrobi to Rosja to zaraz zarzucą im że pomagają "terrorystom" ? (dziwne określenie dla ludzi którzy walczą o swoją wolność) i zagrożą sankcjami , widziałem dziś na filmiku haubice samobieżne podążające w stronę Doniecka , to jest naprawdę żenujące że europa patrzy na to ludobójstwo i nic z tym nie robi ,
Witam ,to co pan napisał polega na prawdzie ale może czasami trzeba podyskutować z kimś kto ma inne poglądy , może uda się przemówić takiemu człowiekowi do rozsądku , a swoją drogą każdy z nas który pisze na tym portalu ma swoje racje i pewnie od nich nie odstąpi.
Rosja powoli zaczyna pokazywać, że nie da sobie w kaszę dmuchać. Iran nie zagraża Rosji, więc może ona inaczej oceniać to, co Irańczycy robią w swojej atomistyce, niż zachód. Dlatego Rosja może się rewanżować zachodowi za sankcje gospodarcze i polityczne.
Witam dyskutantów na tym portalu , konflikt na ukrainie obserwuję od samego poczatku i mam wyrobione zdanie w tym temacie , nie wierzę polskim politykom i polskim mediom , swoje wniosku wysuwam na podstawie filmów innych stacji nie tylko rosyjskich , róznego rodzaju wypowiedzi osób które w tym temacie mają coś do powiedzenia , z moich obserwacji wynika jedno , dla pieniędzy dla polityki nie licza się ludzie , nie jest istotne ilu ich zginie , ważne jest aby dojśc do celu a celem w tym przypadku jest ponad 40 milionowy rynek zbytu , bogactwa naturalne , oraz militarne okiełznanie Rosji. Tak do wiadomości nie jestem żadnym rosyjskim klikaczem , nawet nie pochodzę z kresów , jestem kieleckim ślazakiem przed 50-ką
Smiglowcow tego typu powinno być min.ok.100.Jak na razie oprócz wymyślania chasel i innych urzędniczych bzdur dalej trwa g.......niemoc MON.Pod koniec roku dowiemy się ze pieniądze z "Kruka" przeznaczono na pensje dla nowej 100 generalow.Z tych panow już możemy być dumni,bo nikt w NATO nie posiada takiej ekipy jak RP.
Ciekaw jestem czy ten co to wymyslil te haslo ma powiazania z.........salonami jubilerskimi Kruk?
Votum_separatum: Prawdy o kłamliwej ruskiej propagandzie agenty nie zakrzyczą ani nie zatupią. Próba czarno białej totalnej propagandy jest oszustwem, mimo mistrzowskiej wiedzy i doświadczenia Rosji w prowadzeniu wojny propagandowej nie uda się jej ( moim zdaniem ). Ta propagandowa wojna jest prowadzona tylko na wewnętrzny użytek Rosji, w tej części świata i Europy to się nie uda. Nie ten świat. No i prawda i fakt podstawowy: to Rosjanie wtargnęli na Ukrainę, to Rosjanie prowadzą niewypowiedzianą wojnę z Ukrainą. Staram się nie ulegać namolnej propagandzie, na ruską mam alergię i czuję do niej obrzydzenie. Obie strony mają swoje garby ma plecach. Ale to Rosja jest agresorem a Ukraina ofiarą agresji. Cieszę się że uznał Pan prawdziwość przykładów wpadek rosyjskiej propagandy, jeszcze tylko Pan Adam_De i sprawa będzie załatwiona. Przecież to normalne: są fakty, z nimi się nie dyskutuje, życie idzie dalej.
Można również przesyłać wsparcie materiałowe. Dla wybierających tę opcję wsparcia dla bojowników o wolność i demokrację: bojownicy najbardziej użalają się na brak siekier, wideł oraz kos, mile widziane również sztachety od płotów.
Panie Tutejszym, tym samym wpisuje się pan w ogólną linię propagandy banderowskiej. Pan linkuje już chyba po raz czwarty to samo z różnych źródeł. A więc zawartość jakiś portali społecznościowych gdzie każdy wkleja co mu się podoba. Tym czasem media na sznurku junty kjowskiej kłamią dalej. Zdjęć zabitych z Donbasu jest wystarczająca ilość. Niektóre zdjęcia dobrej jakości można ściągnąć i sprawdzić we właściwościach kiedy zostały wykonane. Poza tym można sobie wyrobić zdanie o zbrodniczej działalności band ukraińskich choćby po charakterze zniszczeń. Liczne uszkodzenia budynków mieszkalnych po ostrzale artyleryjskim świadczy o tym, że Ukraińcy strzelają nieprecyzyjnie i bynajmniej ich celem nie są posterunki powstańcze, ale w ogóle wszystko, walą gdzie popadnie. Stąd nie trzeba być agentem GRU, żeby wiedzieć, że w budynku mieszkalnym w który trafił pocisk artyleryjski mogły być ofiary. Zresztą te banderowskie przygłupy sami puszczają filmy jak rozstawiają baterię po kilkanaście dział 152 mm i bynajmniej nie mają zamiaru chronić ludności cywilnej. Ukraińcy to zbrodniarze którzy nie uważają miejscowych za rodaków a za "ruskich, koloradów itp.", uważają tylko ziemię za swoją, a resztę wymordują.
No ale zwykłych ludzi szkoda. Często można ich spotkać w Polsce jak pracują za marny grosz. Poza tym żal mi niektórych perełek ukraińskiego przemysłu jak np. zakładów Antonowa, które rychło zostaną sprzedane jakimś Niemcom i Amerykanom jak w Polsce. I zamiast wielkich Anów będą produkować drzwi do Airbusa.
Panie Votum_separatum wniosek nasuwa się wobec tego sam - należy popierać obecne władze w Kijowie bo narobią tam takiego bałaganu że w najlepszym wypadku i za 50 lat nie będą w stanie zrobić tam niczego sensownego. A im większy zamęt u nich tym my będziemy bezpieczniejsi bo nie będą mieli czasu myśleć o nas. Tylko zwykłych, normalnie myślących ludzi żal, bo ci normalni zazwyczaj dostają najbardziej w kość a ścierwa zawsze wyślizgają się z odpowiedzialności.
EquesPolonus poszukaj sponsorów w Izraelu( Poroszenko jako współplemieniec zapewne ma tam wtyki) lub w USA które sponsorują ten cały bałagan zwany rewolucją demokratyczną. Szukanie sponsora dla banderowskich bandytów w kraju który tak ucierpiał od waszego zezwierzęconego barbarzyństwa jest co najmniej niestosowne, możliwe że również niezgodne z prawem.
Panie Karol1 - wymieniony przez Pana użytkownik pisze merytorycznie - zgoda. Upowcy też byli merytoryczni w tym co mówili - wystarczy poczytać wytyczne w sprawie"oczyszczania" Wołynia i niestety dla naszych cywili bardzo skuteczni. Dyskutować jednak z ukraińskim trollem niestety nie warto. Gdyby wykazywał oznaki że jakiekolwiek argumenty innych docierają do niego, że jest w stanie poskładać fakty i wyciągnąć logiczne wnioski to tak, ale skoro czyta Pan jego wypowiedzi łatwo Pan zauważy że ideologia zaślepiła tego osobnika. A skoro czarne jest białe to dyskusja sprowadza się do pyskówek i w sytuacji gdy brakuje mu rzeczowych argumentów do obrażania przez tego użytkownika jego adwersarzy. Pozdrawiam.
Witam panie uri , piszę pierwszy raz choć czesto wchodze na ten portal czytam artykuły oraz komentarze , faktem jest że że w większości nie do końca zgadzam się z pana teoriami , ale warto chyba z panem dyskutowac bo sa to merytoryczne dyskusje a nie głupie teksty , prosze sie nie czepiać literówek
Panie Jan_De masz Pan dodatkowe dwa linki dotyczące ruskiej propagandy. Podaję je, ale nie wiem poco. Oto linki: http://kresy24.pl/51560/lzemedia-putina-niosa-smierc-te-zdjecia-porazaja/
http://niezalezna.pl/55865-oto-dowody-na-klamstwa-medialnych-funkcjonariuszy-putina-zobacz-zdjecia
Tylko, że Śląsk właśnie może być tylko Polski, albo tylko Niemiecki. Tj. ruchy dążące do autonomii Śląska występują zawsze gdy ziemie te należą do Polski, a nigdy nie ma ruchów autonomicznych pod panowaniem niemieckim. Inaczej mówiąc, ruchy ślązakowskie to V kolumna i niezależnie od sytuacji trzeba administarcyjnie je zwalczać. Poza przypisywanie Rosji chęci oderwania Śląska od Polski jest idiotyczne. Rosja będzie się starała utrzymać pojałtański układ granic. Ale zmiany granic przede wszystkim chcą Niemcy (i nie tylko Śląska). Cała rusofobia i przypisywaniu zjawisku "Putin" absurdalnych ról w obecnych wydarzeniach to własnie jest odgórnie prowadzona akcja, aby odwrócić uwagę Polaków od tego co dzieje się na naszych ziemiach zachodnich.
Widać tłumy! Pewnie spędzono wszystkich nierozstrzelanych ;-) Tymczasem dobra wiadomość dla Polaków: w rejonie Amwrosiejewki snajper ubił naczelnego rezuna sztabu batalionu "Zakarpacie"
http://korrespondent.net/ukraine/politics/3390009-vozle-amvrosyevky-pohyb-nachalnyk-shtaba-batalona-prykarpate
"W artykule podkreśla się również, że taktyka zastosowana w Słowiańsku, polegająca na odcięciu dostaw wody i energii elektrycznej przy jednoczesnym ostrzale artyleryjskim"
No patrzcie państwo: a propaganda ukraińska karmiła nas przez ten czas informacjami, że to "terroryści" odcinali wodę i prąd, w dodatku nie dopuszczając ekip remontowych. Co za swołocz.
Liszako przed przed zamachem stanu i utratą niepodległości przez Ukrainę na Majdanie znany był z homoseksualnych ekscesów. Niedawno zaczął się w ramach PR pokazywać z kobietami, przy okazji krzywdząc swoją żonę. Teraz prowadząc rozboje na tyłach frontu zbiera kapitał polityczny. Większe znaczenie w tym ekscesie miała filmująca kamera niż papier który podpisał mer. Zresztą majdaniarze to w dużej części zboczeńcy (Liszko, Kliczko), sekciarze (Turczynow, Jaceniuk), złodzieje i mordercy (Tymoszenko) i wielu innych można by tu wymienić. Co więcej tak "kochają" Ukrainę, że część z nich ma w zanadrzu izraelskie obywatelstwo, tak gdyby grunt pod nogami zaczął się palić.
Podpisuje sie pod panska wypowiedzia dwoma rekoma. Jestes pan ostoja niewielkiej grupy osob na tym forum ktorzy potrafia jeszcze myslec i wyciagac logiczne wnioski !!! Dziekuje.
Ma chłop szczeście że mu banderowcy łba nie ukręcili przez przypadek. Ale mogą to zrobić jeszcze tylko nie w świetle kamer. Panie Jan53 ma Pan rację - widać ich demokrację w pięknym świetle, ale spodziewał się Pan czegokolwiek innego po tej nacji? Wystarczyło kilka miesięcy temu popatrzeć jak "namawiano"do dymisji dyrektora jednej ze stacji telewizyjnych.
Jak Pan sobie w tych okolicznościach wyobraża odrzucenie ideologii banderyzmu? Wszystko zmierza ku wzmocnieniu tej zarazy. Poza tym Ukraina właśnie utraciła niepodległość na Majdanie. Będzie wyprzedana i rozgrabiona przez międzynarodowych awanturników, którzy uważają ten kraj tylko za źródło taniej siły roboczej, miejsce zbytu pośledniej jakości towarów, wykupu za bezcen majątku narodowego oraz za tępe nacjonalistyczne narzędzie do walki z Rosją, tj. do likwidacji przeszkód do zarządzania światowymi zasobami naturalnymi. Popieram działania Striełkowców, niech jak najwięcej ustrzelą tam tych bandytów, niezależnie czy sami są oficerami GRU, czy czegokolwiek innego.
Proponuję aby rozpocząć starania o budowę na placu czerwonym pomnika wdzięczności dla żołnierzy polskich którzy wraz z Dymitrem wyzwolili Moskwę a później razem z hetmanem Żółkiewskim powtórnie wyzwalali to miasto. W razie odmowy strony rosyjskiej lub przeciągania procedury usuwać po jednym pomniku "wdzięczności" dla armii czerwonej dziennie.
"Na twoje plemię to zawsze działał tylko gaz albo kula w łeb. " No, no, bo ci zaraz paragrafem w oczy zaświecę matole! Dziwne, że redakcja portalu toleruje taką gnidę na forum, ale sama sobie krzywdę czyni.
Jej, sami zboczeńcy, sekciarze, złodzieje i mordercy! Zapomniałeś o Żydach, masonach i cyklistach! Przecież taki Jaceniuk to nawet wygląda na cyklistę, więc musi nim być! Tylko nie wiem, o co ci chodzi z tym "sekciarstwem" Jaceniuka, bo z tego, co się orientuję jest grekokatolikiem. Uważasz Kościół Katolicki za sektę?! A Turczynow - baptysta? Uważasz działający legalnie w Polsce, na Ukrainie i w wielu innych krajach Kościół Baptystów za sektę?! Jesteś nienormalny, czy piszesz pod wpływem halucynogenów? A Laszko to może i gej, ale pożyteczny.
Wcześniej na tych terenach żyli ukraińscy Dinozaurowie, którzy stworzyli królestwa Rusi Kredeńskiej i Triasowej.
"hehe" i już cały potencjał intelektualny się objawił. Jak jesteście niedouczeni - czy po prostu głupi - to nie rozsiewajcie swojej miałkości na forum publicznym. To jak Polska dziś wygląda jest bezpośrednim następstwem tego co te SKUR.... zrobiły Narodowi Polskiemu. Tylko skończony dureń nie widzi tego wpływu. Popatrzcie na podział cywilizacyjny Europy na część rzymską i grecką, a przecież było to tak dawno, dawno temu. Nam te SKUR.... wymordowały CAŁĄ ELITĘ. Poczytajcie o operacji Tannenberg gdzie wyłapywano i zabijano członków polskiej inteligencji do końca października 1939 r. W Auschwitz, który był obozem do wyniszczenia naszej klasy przywódczej zginęło 150.000 Polaków, mordy profesorów UJ, profesorów Lwowskich, profesorów USB i innej inteligencji w Ponarach. Myślicie, że żydokomuna tak łatwo zniszczyłaby polskie uniwersytety po wojnie zasiedlając je żydostwem, które gnieździ się tam do tej pory, albo banderowcami. Myślicie, że żydokomunistyczny i stalinowski KOR przechwyciłby władzę nad Solidarnością gdyby POLSKA klasa przywódcza nie była tak krucha? A co się dzieje dzisiaj? Gdzie są te autorytety? Bo ja widzę tylu, że na palcach jednej ręki mogę policzyć. Leżą w grobach wy tępe ciule. A co siedzi w mediach, władzach, samorządach zawodowych i korporacyjnych, sądach i parlamencie? Czemu afera godzi aferę? Czemu nie ma poczucia odpowiedzialności za kraj. Pomyślcie wy bezmyślne ofiary swej własnej głupoty. A dziś mamy "polskie obozy śmierci", szkalowanie AK. Ktoś broni Honoru Narodu Polskiego? Zamiast tego ten SKUR...z tzw. "tv publicznej" kupił ten serial byśmy sami byli świadkami własnego upadku, bo nawet nie kontrolujemy na co idą pieniądze z naszych podatków.
Nieuku, Ruś Kijowska (czyli obecna Ukraina) jako państwo pojawiła się wcześniej, niż Polska. Rosji nigdy nie było, były bagna nad górną Oką, peryferia. Ruskie to mieszanka Ukraińców (Rusinów kijowskich którzy zawędrowali w tamte strony z Ugrofinami - pierwotnymi mieszkańcami tych ziem i Mongołami). Rosja przywłaszczyła sobie nazwę Rusi, powinna się nazywać Moskowia, tak jak było wcześniej. W trakcie douczania możesz się także spotkać z teorią, że Polanie - założyciele państwa polskiego wywodzą się od wchodniosłowiańskich Polan znad środkowego Dniepru. Poczytaj chłopczyno.
Witam, Panie karol1 i pozdrawiam.
JKM ma po części rację. Prorosyjscy separatyści to ofiary systemu komunistycznego, jego pozostałości. To bezmózgie zombiaki, uważające się za obrońców jakiejś wydumanej "rosyjskiej cywilizacji", czyli czegoś, czego nie ma, bo jest sprzecznością samą w sobie. W tym sensie współczucie się im należy, jak najbardziej.
Do Białorusi to nam daleko, zapewniam.
Hehe... jacy to Niemcy w tej reprezntacji... chyba to tylko z obywatelstwa i nic więcej :)
Popieram , banderowców trzeba tępić jak karaluchy, szkoda że ich po pierwszej wojnie łomotu nie sprawiliśmy .
Przewagą F-16 na Gripenem jest tonaż i ilość przenoszonego uzbrojenia, oraz zasięg i czas pozostania w powietrzu. W drugą stronę szwedzka konstrukcja jest modułowa, znacznie tańsza w produkcji i eksploatacji, sam pilot jest w stanie poderwać maszyne ( w przypadku f-16 jest dodatkowo potrzebne 16 osób obsługi naziemnej. sic!) i nie potrzebuje specjalnych superównych i długich pasów startowych. Grippen może lądować i startować nawet z autostrad, jak stare migi. W przypadku f16 wystarczy że zbombardują dwa lotniska w Polsce i już są udupione.
Hehe. Pewnie cały się opluł ten "dziennikarz" gdy zobaczył wynik Niemcy 7: 1 Brazylia. Przecież to już nie to pokolenie, żeby ciągle nienawidzić. Mnie akurat Niemcy imponują i to niemal pod każdym względem. Nawet w piłce nożnej. Polska reprezentacja gdyby strzeliła przypadkiem lub cudem Brazylii bramkę, to okopała by się i do końca meczu "obrona Częstochowy". A Niemcy ? Niemcy bez względu na wynik, chcą pokazać, że są jeszcze lepsi, brną do przodu, bo czują się że grają dla kraju, rodziny i siebie. Polak gra tylko dla siebie i tak kasę dostanie.
Wracając do czasów wojennych, możemy podziękować USA, że po wojnie dali schronienie dziesiątkom tysięcy zbrodniarzom niemieckim. Psikus jest teraz taki, że Polak dalej biedny, a Niemiec dalej bogaty. Będzie tak zawsze dopóki nie będziemy pracowali dla kraju, lecz tylko dla siebie. Obecnie nienawidzić Niemców to jest jednoznaczne z nienawidzeniem siebie samego, gdyż Niemcy są dla nas we większości dziedzinach niedoścignionym wzorem, łącznie jak wspomniałem wcześniej z patriotycznym nastawieniem do własnego kraju. Pomnę nieszczęsne "taśmy Wprost" co można mówić na własny kraj. Sikorski mówiąc, że umowy z USA są dla Polski wręcz szkodliwe, umowy których sam po części jest autorem. Dla mnie taki człowiek powinien mieć proces i długoletnie więzienie, ale póki co to dalej brnie w ten sam sposób pogrążając Polaków. Dlatego nie dziwią mnie tacy "dziennikarze" jak wyżej omawiany, skoro nawet minister wie że sprzedał się.
Panie Tennenbaum, Noworosja nie jest częścią Ukrainy, bo Ukraina to Kijów i okoliczne bagna. I przestań pan bredzić na przykładzie Polski. Nasza granica zachodnia jest starsza od tej pozostawionej na wschodnich kresach. Za Chrobrego graniczyliśmy od zachodu z innymi Słowianami jak Wieleci i Łużyczanie, żadnych Niemców tam nie było. Teraz na ziemiach odzyskanych znowu mieszkają Polacy. Co innego Ukraina, państwo którego nie było, które dostało przypadkowo zbyt dużo ziemi, do której nie poczuwają się mieszkańcy tamtej ziemi. Banderowcy to po prostu okupanci i złoczyńcy. Na pohybel ukropom!
Przynajmniej trzy razy za mało
Ju wiedze jak u nas TVN by się miotał na samą myśl o takim podatku
Trochę przypomina mi to sytuacje z początku postania Listopadowego. Gdy Car stwierdził że będzie rozmawiał z Polakami, dopiero jaz złożą broń. A ja się pytam gdzie biedzie, w tedy moneta przetargowa?
Nie marudź pan panie Podlaszuk, też nie jesteś do niej przyklejony zbyt mocno...
Pan Janusz jako jeden z nielicznych mówi prawdę. A wy niedouczone pisowskie oszołomy dalej wpierajcie swojego bałwana, który zdradził Polaków na Kresach jak i pamięć ofiar ukraińskiego ludobójstwa, w tym mojej rodziny. Podsumowując - walcie się.
Powodzenia życzę w przemawianiu do rozsądku :) szczerze :) ale ani w to powodzenie nie wierzę ani w rozsądek u piewców ukrainizmu - chciałoby się rzec banderyzmu. Niemniej jednak z ciekawością popatrzę jak to dyskutowanie Panu będzie szło i kiedy ulegnie Pan zniechęceniu odbijając się od muru ignorancji, chamstwa i ideologicznego zaślepienia. Mimo wszystko życzę powodzenia :) Pozdrawiam.
Pan Janusz się chyba całkiem odkleił od rzeczywistości.
A kto bedzie leczył powstańców donbaskich , jeżeli zrobi to Rosja to zaraz zarzucą im że pomagają "terrorystom" ? (dziwne określenie dla ludzi którzy walczą o swoją wolność) i zagrożą sankcjami , widziałem dziś na filmiku haubice samobieżne podążające w stronę Doniecka , to jest naprawdę żenujące że europa patrzy na to ludobójstwo i nic z tym nie robi ,
Witam ,to co pan napisał polega na prawdzie ale może czasami trzeba podyskutować z kimś kto ma inne poglądy , może uda się przemówić takiemu człowiekowi do rozsądku , a swoją drogą każdy z nas który pisze na tym portalu ma swoje racje i pewnie od nich nie odstąpi.
Rosja powoli zaczyna pokazywać, że nie da sobie w kaszę dmuchać. Iran nie zagraża Rosji, więc może ona inaczej oceniać to, co Irańczycy robią w swojej atomistyce, niż zachód. Dlatego Rosja może się rewanżować zachodowi za sankcje gospodarcze i polityczne.
Witam dyskutantów na tym portalu , konflikt na ukrainie obserwuję od samego poczatku i mam wyrobione zdanie w tym temacie , nie wierzę polskim politykom i polskim mediom , swoje wniosku wysuwam na podstawie filmów innych stacji nie tylko rosyjskich , róznego rodzaju wypowiedzi osób które w tym temacie mają coś do powiedzenia , z moich obserwacji wynika jedno , dla pieniędzy dla polityki nie licza się ludzie , nie jest istotne ilu ich zginie , ważne jest aby dojśc do celu a celem w tym przypadku jest ponad 40 milionowy rynek zbytu , bogactwa naturalne , oraz militarne okiełznanie Rosji. Tak do wiadomości nie jestem żadnym rosyjskim klikaczem , nawet nie pochodzę z kresów , jestem kieleckim ślazakiem przed 50-ką
Te dane wywiadowcze, to oczywiście dane uzyskane z satelitów - zdjęcia satelitarne na których widać gdzie sa jednostki powstańców.
Smiglowcow tego typu powinno być min.ok.100.Jak na razie oprócz wymyślania chasel i innych urzędniczych bzdur dalej trwa g.......niemoc MON.Pod koniec roku dowiemy się ze pieniądze z "Kruka" przeznaczono na pensje dla nowej 100 generalow.Z tych panow już możemy być dumni,bo nikt w NATO nie posiada takiej ekipy jak RP.
Ciekaw jestem czy ten co to wymyslil te haslo ma powiazania z.........salonami jubilerskimi Kruk?
To gdzie w art.o astronomicznej liczbie leczonych zolnierzy w Litwie?Mam nadzieje ze ich szpitale wytrzymają te oblezenie rannych.
Votum_separatum: Prawdy o kłamliwej ruskiej propagandzie agenty nie zakrzyczą ani nie zatupią. Próba czarno białej totalnej propagandy jest oszustwem, mimo mistrzowskiej wiedzy i doświadczenia Rosji w prowadzeniu wojny propagandowej nie uda się jej ( moim zdaniem ). Ta propagandowa wojna jest prowadzona tylko na wewnętrzny użytek Rosji, w tej części świata i Europy to się nie uda. Nie ten świat. No i prawda i fakt podstawowy: to Rosjanie wtargnęli na Ukrainę, to Rosjanie prowadzą niewypowiedzianą wojnę z Ukrainą. Staram się nie ulegać namolnej propagandzie, na ruską mam alergię i czuję do niej obrzydzenie. Obie strony mają swoje garby ma plecach. Ale to Rosja jest agresorem a Ukraina ofiarą agresji. Cieszę się że uznał Pan prawdziwość przykładów wpadek rosyjskiej propagandy, jeszcze tylko Pan Adam_De i sprawa będzie załatwiona. Przecież to normalne: są fakty, z nimi się nie dyskutuje, życie idzie dalej.
Można również przesyłać wsparcie materiałowe. Dla wybierających tę opcję wsparcia dla bojowników o wolność i demokrację: bojownicy najbardziej użalają się na brak siekier, wideł oraz kos, mile widziane również sztachety od płotów.
Na Węgrzech trwa obcinanie pejsów parchom.
Panie Tutejszym, tym samym wpisuje się pan w ogólną linię propagandy banderowskiej. Pan linkuje już chyba po raz czwarty to samo z różnych źródeł. A więc zawartość jakiś portali społecznościowych gdzie każdy wkleja co mu się podoba. Tym czasem media na sznurku junty kjowskiej kłamią dalej. Zdjęć zabitych z Donbasu jest wystarczająca ilość. Niektóre zdjęcia dobrej jakości można ściągnąć i sprawdzić we właściwościach kiedy zostały wykonane. Poza tym można sobie wyrobić zdanie o zbrodniczej działalności band ukraińskich choćby po charakterze zniszczeń. Liczne uszkodzenia budynków mieszkalnych po ostrzale artyleryjskim świadczy o tym, że Ukraińcy strzelają nieprecyzyjnie i bynajmniej ich celem nie są posterunki powstańcze, ale w ogóle wszystko, walą gdzie popadnie. Stąd nie trzeba być agentem GRU, żeby wiedzieć, że w budynku mieszkalnym w który trafił pocisk artyleryjski mogły być ofiary. Zresztą te banderowskie przygłupy sami puszczają filmy jak rozstawiają baterię po kilkanaście dział 152 mm i bynajmniej nie mają zamiaru chronić ludności cywilnej. Ukraińcy to zbrodniarze którzy nie uważają miejscowych za rodaków a za "ruskich, koloradów itp.", uważają tylko ziemię za swoją, a resztę wymordują.
No ale zwykłych ludzi szkoda. Często można ich spotkać w Polsce jak pracują za marny grosz. Poza tym żal mi niektórych perełek ukraińskiego przemysłu jak np. zakładów Antonowa, które rychło zostaną sprzedane jakimś Niemcom i Amerykanom jak w Polsce. I zamiast wielkich Anów będą produkować drzwi do Airbusa.
Panie Votum_separatum wniosek nasuwa się wobec tego sam - należy popierać obecne władze w Kijowie bo narobią tam takiego bałaganu że w najlepszym wypadku i za 50 lat nie będą w stanie zrobić tam niczego sensownego. A im większy zamęt u nich tym my będziemy bezpieczniejsi bo nie będą mieli czasu myśleć o nas. Tylko zwykłych, normalnie myślących ludzi żal, bo ci normalni zazwyczaj dostają najbardziej w kość a ścierwa zawsze wyślizgają się z odpowiedzialności.
EquesPolonus poszukaj sponsorów w Izraelu( Poroszenko jako współplemieniec zapewne ma tam wtyki) lub w USA które sponsorują ten cały bałagan zwany rewolucją demokratyczną. Szukanie sponsora dla banderowskich bandytów w kraju który tak ucierpiał od waszego zezwierzęconego barbarzyństwa jest co najmniej niestosowne, możliwe że również niezgodne z prawem.
Panie Karol1 - wymieniony przez Pana użytkownik pisze merytorycznie - zgoda. Upowcy też byli merytoryczni w tym co mówili - wystarczy poczytać wytyczne w sprawie"oczyszczania" Wołynia i niestety dla naszych cywili bardzo skuteczni. Dyskutować jednak z ukraińskim trollem niestety nie warto. Gdyby wykazywał oznaki że jakiekolwiek argumenty innych docierają do niego, że jest w stanie poskładać fakty i wyciągnąć logiczne wnioski to tak, ale skoro czyta Pan jego wypowiedzi łatwo Pan zauważy że ideologia zaślepiła tego osobnika. A skoro czarne jest białe to dyskusja sprowadza się do pyskówek i w sytuacji gdy brakuje mu rzeczowych argumentów do obrażania przez tego użytkownika jego adwersarzy. Pozdrawiam.
Witam panie uri , piszę pierwszy raz choć czesto wchodze na ten portal czytam artykuły oraz komentarze , faktem jest że że w większości nie do końca zgadzam się z pana teoriami , ale warto chyba z panem dyskutowac bo sa to merytoryczne dyskusje a nie głupie teksty , prosze sie nie czepiać literówek
Panie Jan_De masz Pan dodatkowe dwa linki dotyczące ruskiej propagandy. Podaję je, ale nie wiem poco. Oto linki: http://kresy24.pl/51560/lzemedia-putina-niosa-smierc-te-zdjecia-porazaja/
http://niezalezna.pl/55865-oto-dowody-na-klamstwa-medialnych-funkcjonariuszy-putina-zobacz-zdjecia
To jawne zorganizowanie sodomickiego burdelu!
Mobilizacja to dobra wiadomość. Może pana Uri Tennenbauma zmobilizują i będzie spokój na jakiś czas na forum.
Tylko, że Śląsk właśnie może być tylko Polski, albo tylko Niemiecki. Tj. ruchy dążące do autonomii Śląska występują zawsze gdy ziemie te należą do Polski, a nigdy nie ma ruchów autonomicznych pod panowaniem niemieckim. Inaczej mówiąc, ruchy ślązakowskie to V kolumna i niezależnie od sytuacji trzeba administarcyjnie je zwalczać. Poza przypisywanie Rosji chęci oderwania Śląska od Polski jest idiotyczne. Rosja będzie się starała utrzymać pojałtański układ granic. Ale zmiany granic przede wszystkim chcą Niemcy (i nie tylko Śląska). Cała rusofobia i przypisywaniu zjawisku "Putin" absurdalnych ról w obecnych wydarzeniach to własnie jest odgórnie prowadzona akcja, aby odwrócić uwagę Polaków od tego co dzieje się na naszych ziemiach zachodnich.
Widać tłumy! Pewnie spędzono wszystkich nierozstrzelanych ;-) Tymczasem dobra wiadomość dla Polaków: w rejonie Amwrosiejewki snajper ubił naczelnego rezuna sztabu batalionu "Zakarpacie"
http://korrespondent.net/ukraine/politics/3390009-vozle-amvrosyevky-pohyb-nachalnyk-shtaba-batalona-prykarpate
"W artykule podkreśla się również, że taktyka zastosowana w Słowiańsku, polegająca na odcięciu dostaw wody i energii elektrycznej przy jednoczesnym ostrzale artyleryjskim"
No patrzcie państwo: a propaganda ukraińska karmiła nas przez ten czas informacjami, że to "terroryści" odcinali wodę i prąd, w dodatku nie dopuszczając ekip remontowych. Co za swołocz.
Liszako przed przed zamachem stanu i utratą niepodległości przez Ukrainę na Majdanie znany był z homoseksualnych ekscesów. Niedawno zaczął się w ramach PR pokazywać z kobietami, przy okazji krzywdząc swoją żonę. Teraz prowadząc rozboje na tyłach frontu zbiera kapitał polityczny. Większe znaczenie w tym ekscesie miała filmująca kamera niż papier który podpisał mer. Zresztą majdaniarze to w dużej części zboczeńcy (Liszko, Kliczko), sekciarze (Turczynow, Jaceniuk), złodzieje i mordercy (Tymoszenko) i wielu innych można by tu wymienić. Co więcej tak "kochają" Ukrainę, że część z nich ma w zanadrzu izraelskie obywatelstwo, tak gdyby grunt pod nogami zaczął się palić.
Podpisuje sie pod panska wypowiedzia dwoma rekoma. Jestes pan ostoja niewielkiej grupy osob na tym forum ktorzy potrafia jeszcze myslec i wyciagac logiczne wnioski !!! Dziekuje.
A panu ktoś : "... trochę ryja nie oklepał"?
Ma chłop szczeście że mu banderowcy łba nie ukręcili przez przypadek. Ale mogą to zrobić jeszcze tylko nie w świetle kamer. Panie Jan53 ma Pan rację - widać ich demokrację w pięknym świetle, ale spodziewał się Pan czegokolwiek innego po tej nacji? Wystarczyło kilka miesięcy temu popatrzeć jak "namawiano"do dymisji dyrektora jednej ze stacji telewizyjnych.
Jak Pan sobie w tych okolicznościach wyobraża odrzucenie ideologii banderyzmu? Wszystko zmierza ku wzmocnieniu tej zarazy. Poza tym Ukraina właśnie utraciła niepodległość na Majdanie. Będzie wyprzedana i rozgrabiona przez międzynarodowych awanturników, którzy uważają ten kraj tylko za źródło taniej siły roboczej, miejsce zbytu pośledniej jakości towarów, wykupu za bezcen majątku narodowego oraz za tępe nacjonalistyczne narzędzie do walki z Rosją, tj. do likwidacji przeszkód do zarządzania światowymi zasobami naturalnymi. Popieram działania Striełkowców, niech jak najwięcej ustrzelą tam tych bandytów, niezależnie czy sami są oficerami GRU, czy czegokolwiek innego.
Skoro pan Tennenbaum, żydobanderowski prowokator wspomniał o Galicji hiszpańskiej to pewnie ma coś wspólnego z Maranami! Kłop na 102!
Proponuję aby rozpocząć starania o budowę na placu czerwonym pomnika wdzięczności dla żołnierzy polskich którzy wraz z Dymitrem wyzwolili Moskwę a później razem z hetmanem Żółkiewskim powtórnie wyzwalali to miasto. W razie odmowy strony rosyjskiej lub przeciągania procedury usuwać po jednym pomniku "wdzięczności" dla armii czerwonej dziennie.
Widac już demokracja na Ukrainie działa.Z drugiej strony tez nie trzeba się dziwic.Przeciez ta cywilizacja wraz z kultura była tworzona od 1917r.